Moravskoslezské Beskydy – běžky

Moravskoslezské Beskydy jsou nejrozsáhlejší částí Beskyd. Možná by se daly rozdělit na dvě dílčí části, vztažené k okolí dvou nejznámějších vrcholů, kterými jsou v západní části Radhošť s lyžařským centrem Pustevny a ve východní části pak Lysá hora, v jejímž okolí se také nacházejí běžecké stopy. Jenže pak by se těžko…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 3 nezodpovězené dotazy
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 27.2.2021 16:15
Dnes na Pustevnách,jel jsem od parkoviště směr chata Mír,sněhu dost (3-4cm nový) projeto rolbou dvě nové stopy lidi žádní jen to počasí nic moc ale jinak super
Dotaz Vloženo 27.2.2021 20:35
Byl nekdo na Lyse? z Papezova se da jet? I skate? Diky!
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 27.2.2021 13:26
Dobrý den, nevíte jak to vypadá nyní na Pustevnách? Třeba na závodním okruhu? Děkuji za info...⛷Zítra asi naposledy...😭
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 27.2.2021 11:35
Zajímá mě názor lidí na to, že v době všemožných omezení shromažďování lidí naváží lanovka na Pustevny davy na jedno místo, v podstatě, aby se tam shromáždilo co nejvíce lidí...
Zodpovědět
Vloženo 25.2.2021 13:56
Bílá-Javořiny-pokus dojet na Mezivodí
stopa brzy ráno zmrzlá, místy led, někde špinavá od jehličí a větviček i přestože tam dle map projela rolba včera (24.2) není moc o co stát... pokus odbočit na Staré Hamry moc nevyšel, po kilometru stopa skončí a cesta přejde na úplně suchý asfalt.
Z Bílé od sjezdovky se dá dojet na Javořinu (cca 3km), dál už jsem nejel, protože v lese byla stopa samý led a plná jehličí. sjezd z Javořiny byl na zmrzlém sněhu trochu hardcore. Pokud tam nepřisnění, už to zde nemá moc smysl, pokud si nechcete ničit zbytečně běžky. Druhou jižní stranou Bílá-Mezivodí by to byla asi lepší volba, ale z časových důvodů už jsem tam nejel.
Vloženo 23.2.2021 19:54
Mezivodí - Bilá (po severní straně pod sedačkovou lanovku Zbojník): ještě vyražená stopa asi z víkendu, ale totálně zrmrlé, ledované, měla jsem "kameňačky - šupináče" , se kterýma "vylezu" všechno, ale dnes se to fakt nedalo a totálně to prokluzovalo. Místy bílý sníh, ale většina trasy už větvičky a nečistoty, ale celé průjezdné. Na to, jak vysoké jsou teploty, stále dobré. Okénka na Bílé otevřené (toš aspoń to kafe a dort)!!!
Vloženo 24.2.2021 14:14
Bude ještě snad dobrá, včera (23.2.) ji projela rolba a co vím od známých, je zatím dobře sjízdná... já ji jel v neděli a byla super!

(Odpověď na dotaz uživatele Pavla z 24.2.: Jak vypadá běžecká stopa Pustevny - Chata Mír? Plánuji na sobotu. Díky za odpověď.)
Vloženo 21.2.2021 17:43
Beskydská magistrála od soutoku Bílé a Černé Ostravice přes Gruň a po hřebeni na Bílý kříž vcelku dobře sjízdná, upravená před několika dny, i když vyfrézovaná stopa na klasiku není po celé délce. Sněhu zatím dostatek, ale už měknul a tál, pokud půjde oteplování stejným tempem, tak do dvou tří dnů už budou některé úseky neprůjezdné. Na to, že byla neděle a krásné počasí, tak překvapivě málo lidí, více běžkařů jen v okolí Bílého kříže. Tam byla stopa také nejnamrzlejší.
Vloženo 21.2.2021 13:33
Bílá-Bílý kříž-Gruň-Bílá.Podle serveru Bílé stopy měla být stopa upravena po Moravské cestě,čekal nás asi 6km pochod po zledovatělé cestě s posypem.Pod Vjadačkou jsme konečně nasadily lyže do stopy směr Bílý kříž.Stopa dobrá,sněhu dost,lidí málo, dobré sjezdy.Z Gruňu dobrý sjezd až do Bílé. Dobré slunečné výhledy a běžkování.
Vloženo 21.2.2021 13:32
V sobotu odpoledne Pustevny, okruh směr Chata Mír-Skalíkova louka a pak okruh kolem Zmrzlého a Nořičí hory, obojí výborné, tvrdé, rychlé, upravené na 1*, na Mír 2 stopy, kolem Zmrzlého 1 stopa a prostor na skate. Běžkařů minimum, sem tam chodci.
Vloženo 20.2.2021 20:40
Nejprve Bílý Kříž - Polom, prošlapaný chodníček od pěších, na běžkách turistika, jeli jsme zpět. Pak Bílý Kříž-Grůň, strojová stopa, i prostor na skate, běžkařů dost ale dobré svezení. A na Hotelu Charbulák již poněkolikáté arogantní chování, byl jsem naposled.
Vloženo 20.2.2021 17:15
Dneska TOP svezení z Albiňáku - Ivančena - Zimný - Lysá - celé v úžasné, v noci projeté stopě. Všechny druhy sněhu, slunéčko, běžkařů málo.
Vloženo 20.2.2021 14:52
Dnes Papežov Zimný Ivančena a zpět. Na slunci měklo a podkluzovalo - je třeba dobře namazat, ve stínu ještě výborné podmínky. Celá trasa projeta nová strojová stopa + na bruslení. Příští týden již bude ráno přemrzlé a přes den vysoké teploty.

(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 20.2.: Dobry den,chci se zeptat,jak vypadaji podminky na bezky na pristi tyden?
Predpoved je velke otepleni.)
Vloženo 19.2.2021 9:09
Trasa z Mezivodí na Bílou.Těžký mokrý sníh.stopa upravená ale spoustu větviček a listí
Vloženo 19.2.2021 9:07
Trasa Albínovo Náměstí - Lysá. -> mokrý hlubší sníh, neurolbováno, stopa místy žádná, částečně jsme prošlápavali sami. Z Ivančeny na Zimný to trochu šlo, Zimný - Lysá velké trápení.
Podle bílých stop projela rolba A.Nam. - Zimny pred 2 dny - ani náhodou, čisté backcountry. Z Papežova projeto (podle b. stop taky 2 dny stare, sedi), ale rozbito turisty/bobaři/lyžaři.
Vloženo 16.2.2021 17:51
Trasa z Visalají na morávku a dále na Pražmo.
Z Visalají stopa, místy sice rozšlápnutá od chodců, ale jinak super. Nad Zlatníkem se cesta odpojila a pak tam byly i tři stopy vedle sebe, člověk si mohl vybrat. Dobré odmínky a sjízdnost parádní až na Přelač. Z Přelače pak do kopce místy stopa nebyla, ale pak se zase objevila a už to bylo v pohodě až do konce. Trochu tvrdší sníh na zabodávání tyček,ale už to nebylo tak zmrzlé jako posledně. V klidu na Kobzok, pak na Morávku a zadem na Pražmo, kdo nezná, může sjet jen na Morávku a odtud busem do FM a jinam.
Doporučuji, krásná trasa s výhledem na okolní hory, jedna strana Lysá a další, na druhé straně Javorový a spol.
Vloženo 15.2.2021 6:56
Ahoj, v neděli 14. 2. byla trasa kolem Malého Trávného perfektní. Sice projetá jen běžkaři, ale fajn na klasiku. Doporučuji! :-)
Vloženo 14.2.2021 20:10
Bílý kříž luxusní stopa luxusní pocasi
Vloženo 14.2.2021 19:28
Mezivodí - Bílá - Mezivodí: dnes ráno v 9h čerstvě upraveno, až na Bílou luxusní stopa plus manšestr pro skate. Zpět druhou severní stranou po modré značce. Ze začátku upraveno částečně (jen stopa na klasiku), ale čím dál od Bílé, tak úprava končí a pouze projeté běžkaři. Ale i tak luxusní svezení, krásný sníh. Těžba dřeva dnes žádná, pouze po cestě na jednom místě zaparkovaný traktor, takže celá trasa průjezdná.
Vloženo 14.2.2021 18:49
Dnes Lysá hora po magistrále. Od Albinového náměstí stopa pro klasiku od běžkařů. Sněhu s nadmořskou výškou přibývá, na Lysé je přes 1m. V poledne sluníčko, pohádkově zasněžená krajina, výhledy na Praděd a Fatru. Sjezd do Papežová bezpečný, sníh je sypký, dá se připlužit.
10:24
10:49
11:47
12:01
12:10

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Vloženo 14.2.2021 17:14
Palkovické hůrky od Olešné. Auto nechte na Olešné, jeďte po značené trase na Hůrky, před spojovací cestou z Chlebovic do Palkovic odbočíte ka kapličce a pak už jen nahoru, lehké a nenáročné stoupání. Pak ideálně si zajet k chlebovické rozhledně kolem dokola a nakonec stejnou cestou zpět dolů. Stopa tam je, sice jen od běžkařů a místy rozšlapána turisty, ale je to pěkné svezení. Doporučuji. Celý okuh cca 13,5 km.
Vloženo 14.2.2021 14:50
Havířov Lučina, solidní stopa na klasiku, běžkovaní za barákem, paráda.
Vloženo 13.2.2021 18:39
Z Podolánek na Martiňák, podklad s ledem, ale překryto dostatečnou vrstvou prašanu. Z Martiňáku na Pustevny byla stopa od běžkařů, rolba v sobotu dopoledne tuto trasu neupravovala. Na Pustevnách pouze 3 ledové sochy! Na Radhošť šlo mnoho lidí, žádná stopa, ale dá se slušně jet. Z Pusteven na Raztoku po knížecí příjemná jízda do údolí.
Vloženo 12.2.2021 20:41
Velký okruh kolem Ondřejníku (Skalky). 10-20 cm prašanku na ledu. Stopa od běžtkařů. Dobré. Do rána bude zasypaná. Na malém okruhu byla technika, ale stopy už budou zasypané.
Vloženo 12.2.2021 8:44
Verovice bez.areal, s celovkou, zpocatku huste snezeni, pak se vyrazne zmirnilo, jen slaby vitr, -9st, pomalejsi stopa, tezsi brusleni v hlubsim snehu. Snehove podminky vyborne, pokud to LK upravi rolbou, tak na trenink to bude supr. Skol
Vloženo 10.2.2021 22:06
Trasa z Mezivodí na Bílou (směr Salajka) byla krásně upravená, podmínky skvělé👍
Vloženo 10.2.2021 16:25
Soláň ....Súkenická špatné ve sjezdech ledové koryta., rovinky a louky jakž tak.
Vloženo 11.2.2021 11:51
Verovice bez.areal, krouzeni s celovkou za tmy, -6st, bezvetri, snehu dost, stopa jedna, na klasiku ok, skate v hlubokem snehu obtizny. Skol
Vloženo 9.2.2021 22:15
Od Papežova po Zimný pro běžkaře dost vyledované, ale díky tenké vrstvě prašanu se to dalo utlačit i bez klistru. Ze Zimného na Ivančenu paráda, ale před Ivančenou cca poslední 2 km silná ledová krusta, nešly ani zabodnout hůlky. Za soumraku už na Papežově startovali rolbu, která to projela, tudíž už je asi všechno jinak...
Vloženo 9.2.2021 21:45
Z Bílé přes Kozí hřbety, okolo Rožnovského vrchu a zpět na Bílou. Trochu zklamání. Hodně ledové, špatně se odpichovalo. Na Kozích hřbetech vylézalo kamení,ledové plotny. Stoupání a pak hlavně klesání do Bílé bylo místy hodně nepříjemné, několik pádů.
Vloženo 8.2.2021 23:18
Dnes Pustevny - okruh kolem zmzleho - pustevny - radhost - chata mir. Okruh super, cerstve projeta stopa, ani clovicka. Na Radhost z Pusteven temer bez stopy, ale diky uslapanemu snehu to jelo velmi svizne. Z Pusteven na chatu Mir naprosta parada, cerstva stopa, jede to samo, a to az na chatu. Celkove super jizda 9/10.
Vloženo 7.2.2021 21:21
Ráno po 7.hod. Pustevny - Radhošť stopa místy zavátá, ale na skate dobré.
Okruh kolem Zmrzlého - čerstvý manšestr a parádně vyříznutá stopa na klasiku. V jednom místě je nutné přenést a na SZ úbočí vylézá kamení (na B lyže s opatrností), jinak paráda.
Pustevny - Trojanovice (po Knížecí) bez problémů na skate, jen se vyplatí přibrousit si hroty.
Vloženo 7.2.2021 17:16
Papežov - Zimný - Ivančena a zpět. Stopa 1x, nový sníh cca 5 cm, výborné podmínky, nebylo namrzlé, nepatrné mrholení, minimum běžkařů. Myslím, že budou skvělé podmínky i příští týden, kdy přisněží.
Vloženo 7.2.2021 10:40
pustevny-martinak super sli jsme vcera odpoledne a bylo to super.
Vloženo 6.2.2021 21:17
Mezivodí -Bílá - Mezivodí slušná stopa, nic zmrzlého, žádné kameny, lidí málo, v Bílé otevřeny 3 bufety

O oblasti

Moravskoslezské Beskydy jsou nejrozsáhlejší částí Beskyd. Možná by se daly rozdělit na dvě dílčí části, vztažené k okolí dvou nejznámějších vrcholů, kterými jsou v západní části Radhošť s lyžařským centrem Pustevny a ve východní části pak Lysá hora, v jejímž okolí se také nacházejí běžecké stopy. Jenže pak by se těžko určovalo, do které z nich zařadit třeba areál Bílá ležící na pomezí Radhošťské a Lysohorské hornatiny nebo tratě na golfových hřištích Čeladná či Ostravice.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Beskydy