Krušné hory – běžky

Krušné hory už nějakou dobu nejsou pohoří zničeným kvůli k přírodě nešetrnému průmyslu a těžbě v podhůří. Jedno z nejdelších českých pohoří ležící na severozápadě republiky na hranici s Německem nejde přejet celé na běžkách, neboť ve střední části Krušných hor mezi Božím Darem a Lesnou se nacházejí maximálně tak náhodně…

Číst celý text

Členění oblasti Krušné hory

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
2 zprávy byly přesunuty do obecné diskuse
Vloženo 3.3.2021 20:20
Z Kovářské nahoru na silnici 223 z Halže k Meluzíně, pak na Loučnou a zpět. Kromě asi třech míst s trávou, sníh pořád je. Z Horní Halže k Meluzíně stopa vskutku dobrá.
Západní Krušné hory
Vloženo 2.3.2021 19:35
Projížděl jsem na Klínech na kole, dole hnusná mlha, na horách sluníčko a teplo. Sníh pořád zůstává a lyžníci taky. Jen ale pozor - dnes se na parkovišti na Mračném vrchu pomáhalo a chránilo!
Východní Krušné hory
Vloženo 4.3.2021 18:18
1.3a 3.3 k RD Krásná lyzovacka dl.louka.
Východní Krušné hory
Vloženo 1.3.2021 8:37
Potvrzení z médií, že v okolí Božího Daru se již upravovat nebude:

„Nebudeme upravovat ani běžecké stopy, aby to lidi nelákalo a nechtěli sem jezdit na hory,“ prozradil navíc starosta s tím, že město v současné době ani na úpravu stop nemá finance, které chybějí například kvůli propadu z poplatku za ubytované, protože jsou řadu měsíců uzavřeny klasické hotely a penziony. ...

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pod-klinovec-se-nastehovali-prazaci-a-chystaji-lyzovacku-zni-v-bozim-daru-uzavrou-silnici-40352484 (ach jo, zas ty clickbaitové názvy článků, v tomhle případě navíc rozeštvávací...)
Západní Krušné hory
Vloženo 28.2.2021 21:07
Dnes hezká rozlučka se sezonou mezi Vitiškou a Cínovcem s odbočkami U vojáka a pak pětka s finálním stoupáním k parkovišti. Od ranní ledové stopy, přes postupné měknutí až po dojezd k Vitišce za slunce a modré oblohy s "čvachtou". Letošní rok byl nejlepší za dobu co pamatuji a že pamatuji dost. Díky rolbařům na Klínech, Dlouhé louce, Cínovci, Seiffenu, Holzhau a Altenbergu za deset krásných týdnů ve stopě. A velké mínus radním ústeckého kraje za výši příspěvku na úpravu stop, třeba v Jizerkách za poslední týden upraveno rolbou cca 700 km, neboli každý den minimálně trasa J50.
Východní Krušné hory
Vloženo 28.2.2021 15:46
Boží Dar, aneb rozlučka se svobodou, luxusni podminky, azuro, pěkný tvrdý stopy z pátku večera, napadl poprašek sněhu, sněhu dost, zimu nám asi ukončila ta naše zasr...á vláda, předpokládám, že se už upravovat nebude, pro koho taky... ikdyž stopy by mohly držet a v týdnu se ještě bude dát na černo vyjet... projel jsem velkou Ježíškovku a Karlův okruh, supr podmínky, jediné slabé místo je dole na Karlovi k Abertamské silnici, ale neni nikde třeba sundavat lyže. Rašeliniste překvapivě bez mokrých míst. Stopy umydlený prašan, na slunci povolil lehce do měkka, ale kaše jako v týdnu se nekonala, ledové stopy byly minimalně...
Západní Krušné hory
Vloženo 28.2.2021 14:45
Ráno od vlaku na Novém Městě desítkový okruh, stopa skvělá, čistá a rychlá. Nahoru na Vitíšku a dál na Dlouhou Louku. Na loukách už začíná chybět sníh, ale zatím se dalo jet bez potíží. Z Dlouhé Louky podél plotu na Jihobřežní, spojka na Klíny hezky projetá od lyžařů Od Jelení hlavy už upravená stopa. Za silnicí na Mračném vrchu už slabší místa. Sjezd ke Staré škole špatný - na jednom místě pod stromy už není sníh a obecně s ubývajícími metry se to rychle zhoršuje.
Východní Krušné hory
Vloženo 28.2.2021 13:29
Adolfov ráno. Kolem lesa sněhu dost, Stopa nějaká byla, ale tak jak to včera zmrzlo rozorané, tak to zůstalo. Ale nějak se dalo. Dalo by se jistě i v týdnu a možná i o vikendu, kdy snad ještě napadne, ale situace to nebude dovolovat. T
Skol příští sezónu
Východní Krušné hory
Vloženo 27.2.2021 20:06
Nejdříve ráno busem na Klíny, kde jsem dal asi všechny okruhy a všechny nádherně upravené, vymrzlé a rychlé, naprostá paráda. Jen pozor po červené značce na Mníšek, v nejprudším sjezdu na jednom místě kouká hlína. Z Klínské branky dál na Fláje, je lepší to vzít přes Jelení hlavu, u hranice už občas vylézají bažiny. Jihobřežní hezky projetá od dalších lyžařů, ale na dvou místech uprostřed čouhají kameny. Na Dlouhé Louce nostalgicky pusto jak za starých časů, kdy se tam před 13 či 14 lety začínalo se stopami. Všechny okruhy sjízdné i bez úpravy. Sněhu zatím stále dost, občas ale třeba být opatrný.
Východní Krušné hory
Vloženo 27.2.2021 11:31
Hlavním důvodem proč Dlouhá Louka končí bude spíš to parkoviště, které se nedá při oblevě udržet. Škoda, tratě až na Žebrácký roh celkem na pohodu sjízdné. Teď už dole u odbočky stojí MP.
Východní Krušné hory
Vloženo 27.2.2021 7:30
Dlouhá Louka zavřené parkoviště
Východní Krušné hory
Vloženo 27.2.2021 7:23
Dlouhá Louka. Funí, nevlídno, ale sněhu dost. Ale protože není kde zaparkovat, parkoviště jedna velká oranice,obracím to zpět
Východní Krušné hory
Vloženo 27.2.2021 7:52
Z Dlouhé Louky: „Předčasně ukončujeme letošní sezónu a to již od dnešního dne tedy soboty 27.2.2021. i přes dostatek sněhu a mimořádnou sezónu na našich trasách již nebudeme upravovat a to ani na tento víkend.“ – zkopírováno z http://kbstopa.cz/ (jen zmenšeno z velkých písmen na malá, fakt se to blbě čte). Statistiky km najetých rolbou za tuto sezónu + možnost jak přispět najdete tamtéž.

Poslední úprava sezóny byla tedy tato – zkopírována starší zpráva ze stejného zdroje: „V noci na středu 24.2. upraven okruh Vilejšov a směr Žebrácký roh, Vrch tří pánů k vrtulím, červená cesta a okruh Fláje. sněhu je stále dostatek na všech trasách a okruzích areálu Dlouhá Louka. další předpokládaná úprava na víkend. po ránu sníh rychlejší vymrzlý od podkladu i při plusových teplotách, k poledni měkčí a pomalejší."
Východní Krušné hory
Vloženo 26.2.2021 23:17
Dnes odpoledne padal cerstvy snih, trochu to brzdilo, ale snehu dost. Navic zaclo mrznout, takze az to vecer protahnou a pres noc to umrzne, tak to bude zitra parada
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 26.2.: Dobry vecer pratele, nevite nekdo jak vypada magistrala z Cinovce smer Výtiška atp ?? Diky a pekny vecer)
Východní Krušné hory
Vloženo 26.2.2021 21:34
Z Božího Daru po Ježíškovce na Myslivny kolem Špičáku. Na místech, kde sníh slezl, nahrnuli rolbou nový a stopy odpoledne projeli. Je to mokré, ale pořád je to moc hezké svezení.
Západní Krušné hory
Vloženo 26.2.2021 20:08
Z Božího daru k hranici,perfektní ,i stopy upravovali
Západní Krušné hory
Vloženo 25.2.2021 18:05
Adolfov viz.VladaJ.Jen pozor na jezírko uprostřed asfatového parkoviště.Hloubka po podlahu auta.
Východní Krušné hory
Vloženo 25.2.2021 18:01
Dnes Klíny mračňák směr Jelení hlava i když sníh taje je ho pořád dost ráno je to super .A něj rovinka na Jelení hlavě.
Východní Krušné hory
Vloženo 25.2.2021 17:49
Ráno-dopoledne na Dlouhé Louce. Projel jsem vyjma trasy Vilejšov-Žebrácký roh všechno, všude dostatek sněhu, ráno rychlý a držel i při vysokých teplotách, po deváté již zpomaloval (vyjma úseku u Flájí, kde ještě bylo pod nulou z noci). Pod stromy je sníh již hodně špinavý. Při odjezdu bylo v půl jedenácté na Loučné 13 stupňů. Při takovém vedru jsem snad ještě nikdy nebyl.
Východní Krušné hory
Vloženo 25.2.2021 16:42
Dnes mně zaskočila skimapa. Na trase Adolfov - Krásný Les je poslední úprava 24.2.2021, ale přitom na posledním jeden a půl km není již žádný sníh. Jinak krásné jarní lyžování v Adolfově na ostatních upravených tratích.
Východní Krušné hory
Vloženo 25.2.2021 9:48
Adolfov, kolem poledne jasno, parkoviště samé bahno a voda, stadion normálně pod sněhem, jezdilo se, kolem Adolfova trasy normálně sjízdné, samozřejmě mokrý jarní sníh, ale dostatek, bez děr do trávy.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.2.2021 19:37
Dnes Fláje,Vilejšov,Vysoká Mýť a zpět Dlouhá Louka.Trasy super jen parkoviště pekelné bahno.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.2.2021 10:49
V 8 hodin ráno Osek -1, DL +7. Slunce, teplo, úprava terénu vše na 1*
Okruh Fláje... Vilejšov... DL naprostá paráda. Díky za úpravu 👍🏻
Bohužel nejslabším článkem je nyní v tom teple parkoviště. Ale všichni musí vidět, že to je stále louka, na ktreré se vystřídají desítky aut a proto je to jedno velké oraniště.
Mě osobně nevadí zabahněné auto, ale spíš se potýkám s vnitřními nervy jako špagáty, abych v tom neuvízla. Což už se mi jednou stalo.
Ale krásný pocit z jarního luxusního svezení to nezkazí 😇
Východní Krušné hory
Vloženo 24.2.2021 12:09
Z Vytisky na Cinovec super cesta a super slunecno. Na to teplo podminky skvely, snehu porad dost, jen nejezdit pres Pramenac, cesta bez stopy, hodne rozmlacena a spinava od nejakeho popilku.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.2.2021 7:46
Ráno po sedmý z Horní Halže k Meluzíně, pak okruh k Na Skalách, Selský Les a pak zptáky na Horní Halže. Stopy upravený a svezení parádní. Snad i na víkend to vydrží, jak je to mezi stromama.
Západní Krušné hory
Vloženo 23.2.2021 20:23
Tak jsem to nevydržel a vyjel jsem s celovkou na Sněžník a bylo to super. Sněhu je fakt ve stopě dostatek. Vřele doporučuji, ještě to vydrží pár dní..
19:28
19:37
Východní Krušné hory
Vloženo 23.2.2021 16:38
10:00 - 15:00 Ježíškovka v pohodě, až na sjezd od Ježíškova rozcestí na Kaffenberskou, kde je na jednom místě stopa projetá až na asfalt, což je zárukou rozbité huby (pár zmrazků a potom beton, tak bacha!). Od Špičáku na Boží Dar to po poledni už bylo dost mokré a na tričko.
Západní Krušné hory
Vloženo 23.2.2021 16:22
Už bych tam nejezdil, viz jejich facebook, zbytky "sněhu".
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 23.2.: Dobrý den, nevíte někdo jak na Sněžníku?)
Východní Krušné hory
Vloženo 23.2.2021 16:19
Abertamy v půl 9 je +7st, ale stopy krásně vymrzlé tvrdé, parádně upraveno, jedu k Jámě, okruh Karlova běhu, pod Špičákem, tam směr BD je to mizerie, hodně tam pere slunce, takže sněhu nejméně, spiš podkladový led, ale nahoře odpočka na Špičák už zas luxus, stejně tak Ježíškovka, ve sjezdu dát čtyři pětky není problém :-) kolem desáté už sníh povolil, naštěstí je slunce v lehkém oparu, tak se teplota drží pod +15, vedroooo. Čelenka na chytání potu je základ, jinak je to na krátký rukáv a co nejtenší kalhoty a rukavice... točím zpět k rybníku, největší peklo je magistrála k maringotce a jámě, stopy už mokrá kaše, nejede to a je hic... celkově však luxus svezení, nikde sníh nechybí, jen pár míst špinavých od jehličí. Nebojte se a vyražte, ale doporučuju být ve stopě už na sedmou a jet jen když je nově upraveno, jinak to je voser ;-)
Západní Krušné hory
Vloženo 23.2.2021 10:13
V oblasti mezi Novými Hamry a Rolavou krásné stopy, stále dostatek sněhu, výjimečně slabá místa. Ale v těchto teplých dnech, kdy do toho přes den svítí slunce, to nejspíše bude kvapem ubývat...
Západní Krušné hory
Vloženo 23.2.2021 8:37
Vecerni vyjezd, skejt. Od trafa, vrch tri panu, po magosce kolem Flaji nahoru na Louku a Vysoka myt, vrch tri panu a trafo. Uz to bylo zmrzly, takze to byl kalup, ALE
-- na plno mistech byl prakticky cisty led. Z kopce o usta, moc se nedalo pluzit a do kopce furt na hranach a stejne to casto ustrelilo
-- na plno mistech to bylo oraniste - jak to lide rozjezdili za mekka, tak to zmrzlo a bylo to hodne neprijemne, blbe se na tom bruslilo a jeste blbeji pluzilo z kopce
-- louky od trafa az k lesu za vetrniky byl asi nejhorsi usek - hrozny oraniste
-- stopy brutus vymrzle, takze v tom soupaz sla jedna basen
-- snehu zatim dost, ale na loukach asi rychle zmizi
Východní Krušné hory
Vloženo 22.2.2021 21:27
Dnes na Lesné se sluníčkem a slušnou stopou. Odpoledne již hodně měkké, ale přesto paráda.
Východní Krušné hory
Vloženo 22.2.2021 18:30
Adolfov-Telnice.Dopoledne zatím dobrý,ráno fičák na zmrzlém,po jedenácté to lehce odměklo.
Východní Krušné hory

Zobrazit i starší z této sezóny

O oblasti

Krušné hory už nějakou dobu nejsou pohoří zničeným kvůli k přírodě nešetrnému průmyslu a těžbě v podhůří. Jedno z nejdelších českých pohoří ležící na severozápadě republiky na hranici s Německem nejde přejet celé na běžkách, neboť ve střední části Krušných hor mezi Božím Darem a Lesnou se nacházejí maximálně tak náhodně vyšlapané stopy od lyžařů. Ale jak západní tak východní část Krušných hor stojí lyžařsky za to – v každé najdeme několik středisek s upravenými (někde i závodními) tratěmi v okolí, navíc tato střediska jsou většinou propojena stopami i navzájem. Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v západní i východní části Krušných hor na Skimapě.

Členění oblasti Krušné hory