Praha a střední Čechy – běžky

Archiv zpráv zimy 2010/2011

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Praha a střední Čechy ze zimní sezóny 2010/2011. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Praha a střední Čechy - aktuální zprávy

Vloženo 5.2.2011 12:41
V Senohrabech zmizel sníh rychlostí blesku. Jedinou památkou na projetý (dříve i strojově upravovaný) značený okruh byly červené fáborky, jinak na poli nebyl sníh žádný. Odhad z www.senohraby.cz, že "minimálně sobotní dopoledne to bude ještě dobrý", tedy nevyšel.
Ladův kraj
Vloženo 30.1.2011 18:10
Čertovo Břemeno, cca 20km okruh Libenice - Jistebnice - Alenina Lhota. Projeto v pátek rolbou, na každé straně jedna stopa na klasiku.

Tam, kde je dost sněhu, by to bylo téměř perfektní, ale to je sotva na půlce trati. Klasika víceméně v pohodě všude až na pár krátkých useků, stopa drží, při bruslení je třeba dávat pozor na lyže.

Kdyby ještě připadl sníh, bylo by to parádní lyžování, na tvrdém podkladu už by se udržel. Na rekreační sportování jsou tam příjemné, houpavé profily.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 31.1.2011 11:02
Čertovo Břemeno, okruh asi 17km, Líbenice - Alenina Lhota, Křivošín, Líbenice. Je to rozhodně na kameňačky. Stopa občas až na drny a uprostřed na bruslení to samé a občas ledové plochy. Pokud trochu připadne v brzké době, tak to budou zase příjemné lehce houpavé nenáročné terény na projížďku. Parkovat se dá třeba na parkovišti u křižovatky v Líbenicích nebo úplně na konci obce Jistebnice, pod hrází(pár míst) nebo v Cunkově U Bizona.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 30.1.2011 18:38
Chtěla jsem vyzkoušet Brdy hned za Prahou, ze Zbraslavi -Baně. Sněhu trochu, bylo to spíš pro turisty a cyklisty, na běžkách jsem nikoho nepotkala. Doufala jsem, že dojedu aspoň na kraj Brd, kde se to zlepší, ale ztratila jsem se mezi jílovištěm černolicemi, je tam vysekaný les a stromy přes cestu, značka chybí...takže pouze pro romantické dobrodruhy na starých běžkách a s trekovými botami v baťůžku:-)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 29.1.2011 16:59
V Senohrabech a okolí přes týden postupně napadlo 8-9cm vlhkého sněhu. Sníh je "přemrzlý navlhlý prašan"-neprojíždí se.
Na Vávrově palouku a přilehlých polích uspokojivé podmínky. V lese je vrstva sněhu do 3cm.
Značený okruh "Vávrák-Altán" zatím strojově neupravován. Projet pouze na lyžích-dobrý. Pouze nedoporučujeme lesní sjezd k lávkám, ale k návratu na Vávrák opět použít výchozí pole-nebude zvlášt značeno.
Nyní je primárně upravován sprintérský 630m dlouhý okruh na hřišti "V lipách". Ve středu 2.2.se zde konná tradiční Večerní kriterium. (převzato z http://www.senohraby.cz/)
Ladův kraj
Vloženo 24.1.2011 12:45
Sněhová pokryvka je sice souvislá, ale nebylo možné běžkovat, aniž by to skluznice občas odnesla na nějakém tom štěrku nebo kameni - malá dcera se na tom učila ale my jsme šli raději pěšky.
Po čerstvé nadílce už tipuju, že se dá běžkovat i s novými běžky. Manželka tam plánuje zajít v týdnu, dodám čerstvější informace co nejdříve. (info je ze Skalky nad Mníškem pod Brdy)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 14.1.2011 8:40
Senohraby. Dnes navečer jsem při vytrvalém dešti projížděl trat a samotný Vávrák a pole nad ním (zvláště to od Senohrab pod Altán) jsou stále poměrně dobře sjízdná. Úplně vynikající úseky se střídají s již trochu vytátými či podmáčenými (dá se bez problémů objet). Naopak bez sněhu je již zadní strán Altánu (směrem k Sázavě) a špatnej je i sjezd z pole k lávce zpět na Vávrák.
Na ježdění se skůtrem to ted moc nevypadá. Tam, kde jsme to projížděli to je však hodně znát-stopa drží.
Aktuální informace budou vždy na http://www.senohraby.cz
SKOL Obik
Ladův kraj
Vloženo 9.1.2011 13:26
V Miličáku zbylo sněhu ještě relativně dost. Byl jsem tam sice pěšky a žádného lyžaře jsem tam neviděl, ale asi by se lyžovat dalo. Sníh je vlhký a slehlý, což je vidět i na starých stopách na loukách, které jsou teď asi nejvhodnějším místem, kdyby někdo chtěl lyžování zkusit. Jinde po lese je udupaný mokrý sníh nebo led, Milíčovský rybník je už nepoužitelný a stopa na poli podél lesa sice ještě v západní části je vidět, ale brzy asi zmizí i se sněhem.
Praha
Vloženo 5.1.2011 18:04
Plánek 6 km dlouhého okruhu v Senohrabech je k vidění např zde: http://betov.org/index.php?Filter=kecy
V terénu je vyvěšen na třech místech na okruhu. Nyní je stopa tvrdá, kvalitní a rychlá. Parkování možné na vedlejších příjezdových ulicích v obci.
Ladův kraj
Vloženo 5.1.2011 15:43
Senohraby Vávrův palouk a hlavně pole nad ním směrem k silnici I/3. Upravený okruh skútrem místními nadšenci a dobrovolníky 6,1 km dokonce značeno větvemi s fáborky. Krásná stopa bez rozdupání pěšáky ,pejskaři nebo jezdci ideální na podvečerní intenzivní trénink. V okolí na polích další stopy prošlápnuté jen lyžaři, sněhu dost.
Ladův kraj
Vloženo 4.1.2011 9:04
Milíčovský les. Bruslení na rybníce stále super, ale led začal pukat. Praskání ledu navíc za tmy není příjemný zvuk. Jedna prasklina je přes celou šířku rybníka.
Praha
Vloženo 3.1.2011 11:19
V neděli jsem projížděl Českou Sibiř - (upravované stopy "Ćertovo břemeno"), asi 35 km (Střezimíř-Libenice-Javorová skála-Busíny-Jistebnice-okruh přes Brtec zpátky do Jistebnice) Sněhu ještě dost, stopa upravovaná ve čtvrtek. Rolba projíždí až asi 50 km (a navíc skoro stejně tolik skútr a traktor se stopovacím zařízením), několik cm čerstvého prašanu, pevnější podklad, stopy projeté od běžkařů, stopa na klasiku trochu mělčí, dost se bruslilo. Hezká krajina. Od čtvrtka je předpovídaná obleva. Hezká krajina.
www.certovo-bremeno.cz/section.php?id=40 Nová mapka trochu změněných tras na hypertextovém odkazu Nadějkov u sněhového zpravodajství
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 2.1.2011 22:32
Čertovo břemeno: projel jsem asi 18 km okruh. Jezdím turisticky klasiku, podmínky dobré. Jen mi připadalo, že ty stopy si vyšlapali lidi sami. Nebyly takové strojové, jako bývají např. v Bedřichově.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 2.1.2011 17:50
V Milíčovském lese je to na klasiku lepší než před týdnem jen na louce uprostřed lesa (té nejvíc uprostřed), kde je vyjeté pěkné kolečko o délce cca 400 m. V lese to nestojí za nic - hrbolaté, rozdupané, umrzlé. Stopy na poli podél lesa místy kvalitní, místy ale mělké protože zafoukané. Podobně vítr znehodnotil kolečko vyjížděné Zdeňkem (cca 800 m) - sice jsem ho projel, ale vrátit do původní kvality jsem ho tím zdaleka nedokázal.

Největším zklamáním bylo kolečko na poli u Křeslic (délka cca 1400 m) - tam vítr stopu téměř zlikvidoval. Naopak bruslařům bych toto místo doporučil. Nicméně bruslení na Miličovském rybníce, o kterém píše Láďa přede mnou, je ještě o stupeň lepší.

GPS záznam pro lepší orientaci: http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=39234
Praha
Vloženo 2.1.2011 14:23
Milíčovský rybník: kolečko cca 600 metrů, výborné především pro bruslení i na nových lyžích, na ledě vrstva uježděného sněhu, stopa není.
Praha
Vloženo 2.1.2011 11:23
Čertovo břemeno: stopy upravené rolbou, místy ale "díky" silnému větru zaváté. Jezdit se i přesto dá výborně, navátá vrstva není vysoká. Místy ale už bohužel lezou hroudy, chtělo by to vrstvičku nového sněhu aby to bylo úplně dokonalé.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 2.1.2011 11:19
Milíčák, pole směrem k Újezdu, vynikající rychlé stopy (přitom ne ledové) kolem lesa i kolečko po poli, jezdí to jako blesk, po ploše pole jde výborně bruslit.
Praha
Vloženo 30.12.2010 20:59
Dneska super lyžování v Brdech, sluníčko, námraza na stromech a rychlá stopa. Projeli jsme celou hřebenovku z Jinců až na Zbraslav. Lesní silničky jsou místy protažené, ale s dostatečnou vrstvou sněhu - vhodné k bruslení. Turistická stopa často vede lesními průseky a pěšinami mimo hlavní červenou značku (viz mapa). Základnou na Klondajku se dá projet (hustá síť stop). Pozor na sjezdu z Kuchyňky, kde je sníh místy sfoukaný. Jinak všude sněhu dost, starý zmrzlý sníh je přikrytý vrstvou prašanu.
Zákres dnešní trasy 43 km:
http://www.kamennimuzici.cz/mapa/#track4443
Brdy a Hřebeny
Vloženo 29.12.2010 17:05
slíbené slunečno se nedostavilo, zato frišno bylo. ráno autem na parkoviště u Skalky, odpoledne bylo přeplněné. Průzkum na obě strany po červené, na bruslení to má to cenu směrem na Na rovinách, kde je i fungující krásně vytopená hospoda u Dernerů. Podmínky dobré, po oblevě je na ledu tak 5 čísel sněhu, na bruslení dobré, po většinou drží, v lese ujíždí. Na klasiku je stopa většinou mělká, místy chybí.
Mooooc pěkné to bylo.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 29.12.2010 11:05
Pozdě večer v úterý 28.12. jsem byl sám na pražské Ladronce. Na bruslení je to se staršíma běžkama jakž takž, ale jel jsem hlavně klasiku. Stopy jsou tam na Prahu opravdu docela dobré a většinu trasy jsou dokonce stopy 2 pro každý směr jízdy. Stopa vede v různé vzdálenosti od letní bruslařské asfaltové dráhy a v podstatě je kopíruje. Určitě stojí za vyzkoušení. Doporučuju.
Praha
Vloženo 28.12.2010 18:41
Čertovo Břemeno: výborné bruslení plus dvě stopy klasika, sněhu dost, dnes cca -6°C modré nebe, Libenice-Křivošín-Jistebnice-Na Skalce-Alenina Lhota
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 28.12.2010 14:33
Milíčák. Stopy kolem lesa na straně směrem k Újezdu výborné, vyjeté to je i dál směrem na Křeslice, kde je oranice, ale je to poněkud hrbaté... Vyjel jsem znovu i zaváté okruhy po poli, sněhu stále spousta. V lese je to ale špatné: rozšlapané, ledové, hrbaté.
Praha
Vloženo 30.12.2010 22:43
Kladno od Sletiště a pak po cyklostezce okolo Kladna (snad cyklostezka 0018). Sněhu dost, cesty povětšinou uježděné a ušlapané od lidí. Na skate dobré (i když ne dokonale hladké), někde na klasiku vyšlapané od lidí.
Střední Čechy
Vloženo 28.12.2010 12:54
Křivoklátsko - spousta sněhu, ticho, nádherné listnaté lesy - vynikající podmínky pro lyžaře turisty. Včera jsem se sklouzl po trase Žebrák - Hředle - Zelený kříž - Karlov - Leontýnský zámek - Roztoky u Křivoklátu - Velká Buková - Pustověty - Chlum u Rakovníka. Občas byla projetá běžecká stopa, na mnoha pěšinkách jen stopy od zvěře. Sníh má pevný podklad a neboří se. Pohodlná stopa vede také údolím Rakovnického potoka (po cyklostezce) z Rakovníka až do Městečka u Křivoklátu.
Střední Čechy
Vloženo 27.12.2010 18:44
Voděradské bučiny - sněhu o dost víc než v Praze, stopy vyjeté od lyžařů sice někde trochu podupané, ale jinak poměrně pěkné, v lese je krásně - pro lyžaře turistu celkově moc pěkné.

GPS záznam trasy: http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/?d=39099#pos=49.96042|14.77902|13
Z toho, co jsem jel, za moc nestojí sjezd od Louňovic k rybníku a pak hlavně sjezd po zelené značce k silnici Zvánovice - Černé Voděrady, tam se dá navíc dobře spadnout do potoka :-) (po silnici do Voděrad jsem lyže nesl). Na bruslení vypadala použitelně jen cesta s červenou značkou nad Vyžlovským rybínkem. Doprava autem: silnice Struhařov - Jevany je líp sjízdná na lyžích, znovu bych na ni autem nevjel.
Ladův kraj
Vloženo 27.12.2010 14:44
Doporučuji Průhonický park, kterým se dá projet přes louky v solidně vyšlápnuté stopě až na pole směr Zdiměřice. Na polích kolem Rozkoše, Šeberova, Hrnčířů a Průhonic se dá dobře jezdit a bude ještě líp, až se stopy víc projedou. V neděli to bylo spíš kouzání po ledu, ale až trochu napadne sníh, bude to lepší a hlavně je hodně možností kam jet. Sice žádný těžší terén, ale zato dlouhé trasy, dostatek sněhu a spousta zajíců a srnek kolem .-)
Praha
Vloženo 26.12.2010 13:23
V Hostivařském lesoparku jsou podmínky podobné jako v Milíčovském lese - sněhu dost, stopy ale nic moc. V Hostivaři je oproti Milíčáku víc stop alespoň průměrné kvality, ale zas tam není žádná hvězdná. Cesty potenciálně zajímavé pro bruslení jsou sice prohrnuté a neposypané, ale taky hodně ledovaté.

Kdybych chtěl bruslit, šel bych radši na pole od Jižního Města směrem k nádrži pod Miličákem a Petrovicím a pak to jde ještě dál u Křeslic. Borec, kterého jsem viděl bruslit na zmrzlém sněhu na poli, vypadal celkem spokojeně. Stopa na klasiku tam je taky docela použitelná.
Praha
Vloženo 25.12.2010 17:45
Nejhorší lyže jsem dnes bral do Milíčáku zbytečně, sněhu je stále dost. Horší je to s kvalitou stop, v lese jsou téměř všechny rozšlapány, na loukách je to lepší, ale i tam se snad v každé stopě aspoň jeden pěšák prošel. Naopak výborná je stopa na poli podél lesa, zejména v západní části.

Z Milíčáku do Petrovic se po poli podél silnice dojet dá, sníh tam je, ale stopa v podstatě žádná. Takže z Petrovic je možná lepší lyžovat v údolí směrem na Pitkovice, kde je stopa solidní kvality.
Praha
Vloženo 22.12.2010 16:12
Krčák dnes nahoře 3,6 km kolečko paráda, jelo to i na práskačkách, které už ani nečistím a mažu hydrovosky. dalo se jezdit i kolem Chodova, ovšem sníh je tam špinavý a všude plno klacků, takže opravdu jen ja ty práskačky.. v dolní partii u nemocnice se moc jezdit nedá, jen opatrně kdo se odtamtud potřebuje dostat na kopec
Praha
Vloženo 21.12.2010 16:03
Brusleni v Kunratickem lese na hornim kolecku po asfaltkach bylo dnes super. Na udusanem podkladu lezi tenka vrstva noveho snehu, kterou udusavaji pesi.
Praha
Vloženo 23.12.2010 20:01
V neděli bylo lyžování na Brdech takřka ideální. Bruslení v pohodě, cesty většinou úplně bez štěrku, sněhu dost i po protažení, od Dobříše na Voznici a pak v lesích okolo - dost slušná stopa, prašan, ovšem občas to někdo podupal, ale šlo to. Nebylo potřeba jezdit ani nahoru na Stožec, dole vážně dobré. Ovšem tahle obleva to tam zničí, jestli ovšem něco nenapadne. Dobré je, že po minulé oblevě tam je zmrzlý podklad a na tom nový sníh, slušný základ na další měsíce. Tak jen aby sněžilo a lesáci se nesnažili zničit každou stopu i na vedlejších cestách. Minulý rok jsem měl pocit, že to snad dělají naschvál.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 19.12.2010 22:57
Hostivař - cesty protažené, sice nesypané, ale často vylézá stěrk nebo nějaký bordel. Bruslit se dá, ale je třeba si vybrat lepší cesty a vzít raději starší lyže. na klasiku je tam plno stop, ale turistické, často rozmydlené. Ale pražské lyžování je stále výborné.
Praha
Vloženo 19.12.2010 18:19
Čertovo břemeno: nádherně upravené na bruslení i 2 stopy na klasiku. Libenice - Borotín - Kostelec - Křivošín - Jistebnice - Cunkov - Libenice. Stálo to za to. Bezvětří, docela teplo, -4°C.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.12.2010 17:07
Hvězda - tři hlavní cesty ušlapané, dá se tam bruslit, ale hodně lidí a psů a po té rovině celkem dost nuda

Ladronka - příspěvek radnice běžeckému sportu - cesty zplužené tak, že se tam jezdí na pár milimetrech sněhu, co chvíli místo, kde se hranou dostanete až na asfalt, ale opatrně se to dá

Krčský les - nahoře na malém okruhu se dá slušně bruslit, dole odplužené na tvrdý podklad, dají se tam úspěšně zničit lyže
Praha
Vloženo 19.12.2010 15:55
Z Hloubětína do Vysočan příjemných cca 5 km (tam a zpět 10) - napřed od zastávky busu Kbelská, podejít Kbelskou (nutno zout do podchodu) a pak nejprve po proudu Rokytky, po mostku na hráz mezi Rokytkou a Hořejším rybníkem (kus není stopa, ale po udupaném sněhu to jede dobře), na konci rybníka odbočit na cyklostezku a po ní lze dále pohodlně až do Vysočan. Většina cesty vyšlapaná stopa na klasiku (místy se musí jen po udupaném sněhu bez větších hrbolů), lze i bruslit. Nemá pak už moc cenu sjíždět z poslední lávky cyklostezky k Rokytce - dole v parku je málo sněhu, udusáno a navláčený městský slaný svinčík.
Praha
Vloženo 18.12.2010 14:03
Stromovka ráno- spousta sněhu, liduprázdno, spousta stop, cesty přestali sypat štěrkem, takže se dá někde i bruslit, ale ne všude, skluznice by o tom mohla mluvit.
Praha
Vloženo 18.12.2010 19:55
Čimický háj: dopoledne jsem se byl projet na okruhu na poli pod Čimickým hájem, sněhu je dost, nikde nic nevykukuje, ale přecejen je to jen lyžaři protažená stopa a hlavně ve spodní části u vilek moc nedrží, v úseku přímo pod lesem je to ale jiná. Stopa je trochu rozšlapaná chodci v dolní části, pod lesem se chodí mimo ní, tam je dobrá. Takže v rámci možností slušné běžkování.
Praha
Vloženo 17.12.2010 16:48
V Miličovském lese je sněhu zatím nejvíc za tuto sezónu, na pražské poměry parádní lyžování - že stopy při takovém množství nového sněhu nemohou být úplně dokonalé nám turistům nevadí. Stopy jsou jak v lese (některé ale pěší postupně "upravují"), tak na poli - podél lesa velmi pěkné, okruh vyjížděný Zdeňkem je ale teď zapadaný. Místum kde se dá bruslit jsem se vyhnul, takže nevím.

Cesta po poli podél silnice k Petrovicím/Křeslicím již sjízdná slušně z hlediska množství sněhu, až ji projede pár dalších lyžařů, bude i tam pěkné lyžování.
Praha
Vloženo 16.12.2010 21:07
Hostivařský lesopark, část blíže Jižnímu Městu - na prohrnutých cestách tvrdá vrstva a na ní ušlapaný prašan, téměř ideální podmínky na bruslení.
Na cestě od hráze k Petrovicím špatné podmínky
Praha
Vloženo 16.12.2010 15:01
břevnov - klasika ok. na brusle byla vyhrnutá dráha úzká (ale ještě to šlo) a jen cca 3 cm ledovky s tenkou vrstvou prašanu.. na hvězdě luxusni podminky na klasiku i brusle (cca 10cm ujetýho a na tom 10cm lehouckyho prasanu)
Praha
Vloženo 16.12.2010 11:54
Milíčák, ve středu večer přestalo sněžit. Stopy na poli byly zcela zaváté, znovu jsem je vyjel. V části u lesa na straně k silnici Kateřinky-Újezd dokonce 2 vedle sebe. Je to dost sypké, ale jezdit se tam dá i soupaž - krásné večerní lyžování.
Praha
Vloženo 13.12.2010 8:49
Milíčovský les. Na zledovatělé protažené cesty napadl poprašek nového sněhu, takže se dá alespoň trochu jezdit. Chce to určitě horší lyže, párkrát jsem najel na asfalt. Lepší je to na loukách, kde se dá na umrzlém sněhu slušně bruslit.
Praha
Vloženo 12.12.2010 16:14
Hřebeny jsou pro turisty s opatrností sjízdné, ale sněhové podmínky byly minulý víkend rozhodně lepší. V noci na neděli napadlo pár čísel sněhu, ale i tak je sníh ve stopě dost často mokrý. Parkoviště na silnici Mníšek - Řevnice se zaplnilo až odpoledne, lyžařů bylo výrazně méně než minule.

Asfaltka od parkoviště kolem Skalky k rozcestí Červený kříž je projetá traktorem a za moc nestojí - rozhodně se po ní nedá bruslit, mělká stopa na klasiku uprostřed nebo na okraji na většině míst vyjetá je. Přímá stopa k Červenému kříži průsekem existuje, ale taky není žádný zázrak.

Stopa od Červeného kříže k bývalé vojenské základně je určitě hezčí. Ve vojenské základně sníh přibyl - ovšem dost stop, co byly projekty minulý víkend, už je zapadaných. Projetá není ani stopa pokračující dál kolem základny - místo ní je se prolézá dírou v plotě a stopa pak vede podél plotu mezi smrčky. Zpátky jsme to zkusili po červené pod základnou, stopa tam je, ale až moc často z ní čouhají kameny nebo asfalt.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.12.2010 9:52
V Milíčovském lese protaženy všechny cesty až na led /Hlínu,asfalt/
Bruslení kolem Miličovské homole není žádný zázrak, ale jde to bez větších problémů
Praha
Vloženo 10.12.2010 21:14
Kunratický les. Nechápu, proč se musí všechny cety v Kunratickém lese upravovat. Na sídlišti sněhu a v lese vymeteno. Když už to musí upravovat tak by snad stačila půlka cesty a druhou nechat pro běžkaře. Musel jsem si udělat stopu přímo v lese - cca 500 m a jezdil jsem sem a tam - dobré. Fakt by se mohli zamyslet.
Praha
Vloženo 10.12.2010 6:34
Ve sportovním centru UK (neboli SCUK) je protažená atletická dráha:
http://www.natur.cuni.cz/faculty/telesna-vychova/aktuality/bezkarsky-areal-scuk
Praha
Vloženo 10.12.2010 10:58
Milíčák, 9.12. večer stopy na poli ve výborném stavu, ale po 8 hodině začal vítr a sněžení, místy se přes stopy dělaly sněhové jazyky. cesta středem lesa je zmrzlá, čerstvě propluhovaná, nepoužitelná, stopy jinde v lese špatné.
Praha
Vloženo 9.12.2010 11:14
Milíčák, 8. prosince večer (kolem 20:00): V lese stopy v čím dál horším stavu, ale dá se bruslit na široké cestě vedoucí středem lesa (původně byla prohrnutá se zmrzlým zbytkem sněhu, s oblevou to trochu změklo a jde bruslit, ale samozřejmě jen s kameňačkami - místy je asfalt a kamínky). Na poli mezi lesem a Újezdem jsou stopy hodně rozmáčené, ale sjízdné. Projel jsem to jen jednou abych je trochu vytvaroval ale neponičil, pokud vyjde předpověď a zmrzene to, tak se v tom ve čtvrtek bude báječně jezdit. / Škoda že musím být ve čtvrtek dopoledne v práci, ráno nám tu opravu mrzne.
Praha
Vloženo 7.12.2010 22:35
Ladronka a Hvězda - klasika i brusle v pohodě..10cm.. bruslení po tvrdym - jede to paraadne
Praha
Vloženo 7.12.2010 18:52
Čelákovice - stejně jako loni se dá i letos lyžovat v Čelákovicích na cyklostezce podél Labe, délka cca 2km. Je to vypluženo traktůrkem, ale naštěstí ne až na asfalt, takže se dá dobře bruslit. Klasika by taky šla. Dnes vpodvečer jsme viděl při lyžování 2 vlaky City Elefant, to se mi asi na horách jen tak nestane :-)
Střední Čechy
Vloženo 7.12.2010 15:42
V pondělí 6. 12. přišla další nadílka sněhu do Milíčáku. Stopy na poli mezi Milíčákem a Újezdem byly částečně zapadané, večer kolem 9 hodiny jsem je znovu projel.
Praha
Vloženo 6.12.2010 9:49
Senohraby: Kvalitní nestrojově upravená stopa - přibližně 5 km okruh - začíná na Vávrově palouku. Další stopy v lese jsou už trochu horší, řádil tam někdo se čtyřkolkou :-(.
Ladův kraj
Vloženo 5.12.2010 23:31
Celkem slušně se dá bruslit po asfaltce vedoucí od silnice Dobříš - Hostomice k bývalé vojenské základně Klondajk (6km). První úprava tratě (prohrnutí široké asfaltky) se povedla, druhá (projetí několika aut) už tolik ne, povrch není úplně rovný.

Dál po hřebeni se už pokračuje stopou na klasiku, která narozdíl od února prochází přímo prostorem bývalé vojenské základny Klondajk. V prostoru základny je parádních stop na klasiku několik. Dále stopa pokračuje po červené hřebenovce směrem ke Kytínské louce (na bruslení to tam není).

Asfaltka z obce Halouny nahoru ke Klondajku je první 2km pěkně prohrnutá a umožňující bruslení, dál už až příliš vyčuhují kamínky a asfalt a bruslit se dá jen na kameňačkách. Vrstevnicovou cyklostezku ve svahu SZ pod Klondajkem nelze s lyžováním nahoře vůbec srovnat, nedoporučuji ji. V Halounech jsem parkoval, protože na parkovišti na silnici Mníšek - Řevnice bylo dost plno.

Pro ilustraci mapa s GPS záznamem trasy: http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=902427
Brdy a Hřebeny
Vloženo 5.12.2010 22:11
Konečná 215 - Točná pěkně prošlápnuté stopy na klasiku.
Praha
Vloženo 5.12.2010 17:33
Milíčovský les-na bruslení trochu tvrdší , ale dá se, občas vyčuhuje silnice.
Praha
Vloženo 6.12.2010 10:04
V Milíčáku v lese stopy místy poněkud rozhamtané od pěších, cyklistů a psů. Už v pátek veček jsem ale vyšlápl stopy na klasiku na poli mezi Milíčákem a Újezdem, kolem lesa dvoustopa, po nezorané části pole jednoduchá stopa, celková délka asi 1500m. V sobotu 4. prosince se tam dalo krásně jezdit, vidět je tam dobře i v noci bez čelovky. / Sjízdná na lyžích byla cyklostezka údolím Kunratického potoka mezi Braníkem a Krčským lesem. Sice jsem ji nejel, ale viděl jsem tam v sobotu 4.12. jezdit lyžaře kolem fotbalových hřišť ABS Braník a Meteor Kačerov.
Praha
Vloženo 5.12.2010 11:38
Na České Sibiři v pátek odpoledne upravili stopy rolbou i skůtrem - Rolbou byl upraven okruh: Jistebnice - Na skalce - Alenina Lhota - Libenice (zde je připravené parkoviště) - Sychrov - Křivošín - Jistebnice.
Ze Střezimíře jsem viděl upravenou stopu skútrem do Libenic. V Libenici se dá pěkně zaparkovat
Já jsem bruslil ten okruh upravený rolbou, má 16,5 kilometru. Na většině míst pěkné, hlavně odpoledne, kdy už to bruslaři ujezdili a podklad ztvrdl. Pouze na pár místech se rolba dostala až na hliněný podklad, tam je potřeba dát pozor, ale vždy se to dalo objet. Na modré LF Toko to krásně jelo. Stopa na klasiku taky dobrá.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 5.12.2010 8:28
Na polích v trojúhelníku Čimice - Zdiby - Ďáblice prošlapané slušné stopy. V Ďáblickém háji nevím, vypadalo to, že jsou cesty prohrnuty a stopy na klasiku vedle nich nejsou.
Praha
Vloženo 4.12.2010 19:36
skvělé bruslení na vyjetém kolečku od rolby u mostu Inteligence, cca 2 minuty..jinak od žlutých lázní až k modřanskému jezu se dá jet dobře klasika
Praha
Vloženo 4.12.2010 18:54
Bruslení Milíčovský les - všechny hlavní cesty jsou sice prohrnuty, ale lze po nich v pohodě bruslit bez jediného šrámu na skluznici.
Okruh kolem "Homole" vedle Milíčovského lesa - cesta blíže k lesu je sice prohrnutá,ale tvrdý podklad a trocha sněhu z ní dělají naprosto ideální terén na bruslení. Cesta na druhé straně "Homole" /u stavby nového sídliště/ je sice poničená projetím auta, ale s kopce se dá v pohodě "odpíchat".
Praha
Vloženo 4.12.2010 18:15
Hvezda - na brusleni produpadny hlavni tah od brany smer vypich k letohradku, celkem pekne, jinak okolo obory vydupane stopy na klasiku . Celou oboru jsem neobchazel, ale odbocky z hlavni trati okolo zdi byly vsude. + dalsi nescetne cesticky :]
Praha
Vloženo 4.12.2010 17:44
V Hostivařském lesoparku (část od nádrže k Hostivaři nahoře) je na loukách vyjeta spousta pěkných stop na klasiku. Na prohrnutých cestách jsem viděl i pár lidí bruslit, sice místy bylo prohrnuto až hlínu, ale posypáno nebylo. Cesta dole podél přehrady je prohrnutá a minimálně v části i posypaná, vlastní přehrada je pak vypuštěná, letos se po ní bruslit nebude, po dně vede jen stopa nevalné kvality.

Milíčovský les celkem solidní, sice ne tak dobré jako v lednu/únoru, pár stop je rozdupaných od pěšáků, ale po chvilce hledání si každý několik pěkných stop najde. Po poli na jižním okraji lesa jsou pěkné stopy tentokrát jen v západní části, v té východní čouhají ve stopě hroudy ze zoraného pole.

Stopa z Miličáku po poli podél silnice do Petrovic nic moc i když sjízdná, ale pro lyžování na zoraném poli je sněhu ještě málo. Z Petrovic/Křeslic podél potoka do Pitkovic pěkná stopa na klasiku.
Praha
Vloženo 4.12.2010 13:49
Okruh za letištěm Točná, prošláplý nestrojově, vcelku OK, buď se dá po rovině podél plotu letiště, nebo na kopec k Točné.

HonzaS
Praha
Vloženo 4.12.2010 6:33
Ladronka - bruslit lze, ale žádný odvaz to není. Místama prosvítá asfalt, povrch nevede lyži a píchá se do tvrdého.
Praha
Vloženo 3.12.2010 20:07
KRČAK velké a střední cesty prohrnuté na hlínu/štěrk, bruslení téměř nejde, jen minimum kousků. Stopy na klasiku jsou různě po lese slušné, asi o víkendu budou přibývat.
HOSTIVAŘ - čtvrtek - prohrnuto, nesypáno, slušné bruslení i stopy na klasiku.
Praha
Vloženo 3.12.2010 18:31
Stromovka už je posypaná, ale zato jsou již prošlapané stopy na klasiku, či spíše soupaž.
Praha
Vloženo 3.12.2010 14:43
Vyjel jsem stopu v parku ctěnického zámku u Vinoře. Přidá se někdo? .-)
Praha
Vloženo 3.12.2010 12:25
Říčany - Tehov - Klokočná 35cm sněhu, pěkné, i když měkčí stopy na klasiku. Nejlépe projetá je trať "Klokočná Loppet" od viaduktu Thomayerova až po restauraci na Klokočné.
Ladův kraj
Vloženo 2.12.2010 17:36
Ladronka - Hvězda. odpoledne 14-16hod, -7C. Na Ladronce jsou stopy prošlápnuté, celkem slušné, ale zatím měkké. Na Hvězdě je to výborné.
Praha
Vloženo 2.12.2010 14:47
Stromovka prohrnutá, ale neposypaná. Na práskačkách ideální pro osvěžení bruslařské techniky.
Praha
Vloženo 1.12.2010 23:32
Lesopark - z Hostivaře okolo Hostivařské přehrady. Je to super na klasiku, na bruslení by šířka cest byla všude, ale je na to moc prašanu. Skluznice bez jedinýho šrámu. Kde jste? Byl jsem tam sám a vyjel jsem vám stopu, která stejně přes noc zapadá :))
Praha
Vloženo 1.12.2010 10:48
Hvězda je dobrá pro klasiku a soupaž. Bruslit se moc nedá, vyhrnutý pruh pro chodce je úzký. Sněhu je dost, nikde jsem šutr nepotkal.
Praha
Vloženo 30.11.2010 22:12
Prokopské údolí sjízdné! - z Hlubočep po vojáky pluhované, pak až k chatové kolonii se dá bruslit, pak nahoru loukou a lesem nahoru na plán - bez stopy . nahoře na pláních super - vesměs stopa, za celou dobu nad cvičák zpátky k Hlubočepům jsem chytil 1 kámen, tam jsem to sundal, od hospody cvičák solené -nádherné večerní kolečko na slabé 2 hoďky
Praha

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Praha a střední Čechy