Praha a střední Čechy – běžky

Archiv zpráv zimy 2012/2013

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Praha a střední Čechy ze zimní sezóny 2012/2013. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Praha a střední Čechy - aktuální zprávy

Vloženo 6.4.2013 22:34
Dnes Orlov - Tok, ok. od Třemošné, cesta Obecnické sedlo - Můstek cca 3 plotny, které se jezdí po kraji a jedna se objíždí lesem. Dále super svezení. Spatřeni stopy po kolech, chudácí nechtěl bych po tom páse jet na kole. Boří se to tam. Pak sme se někudy dostali od Carvánky na Borské sedlo (více vyprávění při osobním setkání, ale fakt prdča, VLS to zkrátka nedává, psychicky), pak práve po cestě ze sedla k Vojákovi, nechá se, ale nic moc. Občas šutr. To samé od Vojáka po asfaltce. Nechá se při kraji jet, celkem slušně. Od zatáčky nad Boudou u Břízy, super až ke Sv.Jánu. Sv.Ján - Praha - Roviny = nesjízdnost, tam je to doslova úchylné. Objížďka Sv.Ján - Temná smrčina - u Hada - Roviny, super svezení - jen jedna vytátá plotna. No z Rovin, pohoda až na Zadní Záběhlou naší klasikou... Odtud se musí pěšky, dole sníh prostě není...a pro přitroublíky : " Na Zadní Záběhlé už jsem myslel na to jak si dám vínko a párek v Dobřívě, na svém oblíbeném místě, ups :-))) ". Vlčák Brdská stopa.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 5.4.2013 16:30
Jak to tak vypadá tak i okruh Buď fit v okolí vrcholu Prahy je sjízdný. Nicméně není to úplně ideální (...).
Brdy a Hřebeny
Vloženo 4.4.2013 20:49
Dneska byla projeta trasa Středobrdské magistrály naším zpravodajem z Brdské stopy. Stopa je sjízdná z Olrova na Tok a k bunkrům na Jordánu a to dokonce bez sundání lyží (..). Přesná výšková měření sněhu, možná letošní posledí, jsou k nalezení pod odkazem umístěným v pravém menu této webové stránky.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 3.4.2013 17:31
Trasa letiště pod Hejlákem, Jordán, Tok a dále ku Praze je sjízdná. Nohoře cca 20 cm sněhu a -5°C. vypadá to, že se bude i nadále lyžovat.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 2.4.2013 16:01
V neděli odpoledne jsme prošli (bohužel) trasu z Malého Chlumce přes Jelení Palouky, Hradec a Stožec, Na Soudném, nad Rochotou a poté zpět po cyklostezce na Malý Chlumec. Cesty nebyly překvapivě protaženy a dokonce byly i sjízdné. Pochopitelně pouze na starých lyžích. Místy to opravdu bude dřít.

Dále Skiareál Těškov hlásí sjízdnou trasu Těškov - Radeč po červené turistické značce. Ovšem místy jsou odtátá místa. Více info na Brdské stopě.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 21.3.2013 9:14
I přes vydatnou sněhovou přeháňku, která přešla přes Brdy z 19.-20.3.2013, jsou tyto kopečky nesjízdné. Skoro se mi chce říci, za rok nashledanou.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 17.3.2013 22:58
Nebyl jsem tam, ale telefonátem jsem zjistil, že prý není sníh, jen trocha na běžky nedostatečná. Takže za rok na viděnou ve stopě....
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 14.3.2013 16:37
Krásné
Brdy a Hřebeny
Vloženo 4.3.2013 12:53
krásné svezení po ránu mráz potom nádherné slunce všem kteří se podílejí na upravu tras velké poděkování.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 3.3.2013 17:37
Těškov (les) - stopy na klasiku de facto nejsou, bruslit se dá velmi opatrně na několika trasách v lese a směrem na Lhotu pod Radčem (2 úseky vytáté úplně, raději bez lyží), tam na poli se lyžuje 70 % po sněhu, 30 % po bodláku, ale jede to. Pěkný je na bruslení okruh u penzionu a pak červená značka na Radeč (vyjma prvního úseku v lese od penzionu, který má více variant a zítra to tam asi už bude vytáté úplně), kde sníh ještě asi nějaký ten den vydrží a lyžovat tam půjde.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 2.3.2013 22:28
Zdravím,

mohu potvrdit - z Míšova směrem na Getsemanku sněhu dost. Slunce azuro. Protáhl jsem to až do Nové Mitrovice-Mítov a i tam se ještě dalo i po polích - ovšem již není projetá stopa, každý musí sám. Ráno na povrchu umrzlejsí krusta, přes den odtávalo, po 16h opět umrzává. Přímo v Míšově na parkovišti asi 10 aut od běžkarů.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 2.3.2013 18:55
Okruh Bizon-Javorová skála (okruhy)-Busíny-Na Skalce-Bizon. Překvapivě dobře upraveno, stopa zmrzlá, takže někde jednodušší bylo bruslení. Celkem pěkná stopa i na Chlístov. Zdálo se někdo prošlápl i na Bezděkov. Nad Stacovou Lhotou na jižním svahu už místy zem (dalo se bez problémů projet ale jak dlouho). Stopa na Jistebnici vypadala pěkně projetá rolbou. Na Líbenici prošlápnuto pouze lidma. Z kopce to jezdilo jako děs ;-) Dobrý!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 2.3.2013 18:40
V okolí Těškova je projeto rolbou nejvíc tras za celou sezónu, nejlepší lyžování to ale není, sněhu ubývá. Lepší jsou zde tradičně podmínky pro bruslení, klasické stopy jsou většinou mělké, někdy žádné. Určitě je to na starší lyže. Zmrzlý sníh se během dne mění na některých místech na rozbředlý a pomalý.

Nejlepší lyžování je cestou na Radeč po červené značce a na několika dalších rolbou projetých cestách v lese v této oblasti. Pokračování od Radče dál po trase zítřejšího „posledního sklouznutí“ (http://www.sparta-cycling.cz/clanek/582/posledni-sklouznuti-nedele-33-na-trase-ski-areal-teskov-biskoupky-a-zpet) je zajímavý dobrodružný výlet (moc často se sem na lyžích nedá), ale o lyžování to místy moc není - místy se rolba bořila a tak povrch není rovný, ve sjezdu z Radče na sever pak občas čouhají klacky na trati a dá se o ně pěkně rozmlátit :-) Vracel jsem se okolo Radče ze západní strany, tu objížďku nedoporučuji (rolba tam byla, ale asi se o tom nikde zmiňovat nebudou), zde je to jen na klasiku (cesta je vytátá). Asfaltka na Brno prohrnutá ale aspoň s nějakým sněhem, na kameňačkách se dá nahoru vyťapat (opačný směr nedoporučuji). Sjezd od Brna ač projetý zbloudilou rolbou taky nic moc. Ještě jsem zkoušel trasu ke Lhotě pod Radčem, spíš lehký podprůměr, v lese se musí jednou zouvat lyže, okruh na louce je pak v pohodě ale bez klasické stopy. GPS záznam: http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/?d=112218

Na loukách jsem vyzkoušel jen malá kolečka u penzionu v Těškově (ta jsou velmi dobrá), dál na louky jsem radši nejezdil a dle pohledu z auta jsem udělal asi dobře, sněhu bylo méně a zelené více než při lednové návštěvě (z níž je video zde http://www.kamzasnehem.cz/video/teskov-2013-01), ale na okruhu Holoubkov nějací běžkaři byli.
12:25
12:54
13:44
14:02

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (7)

Brdy a Hřebeny
Vloženo 2.3.2013 14:21
Již z Jistebnice se dnes brzo ráno dalo bruslit skoro všude, podklad i mimo trasu velmi tvrdý. Na klasiku je stopa často vydřená na trávu. Jinak sněhu dost cca 12 cm
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 1.3.2013 22:42
Z Míšova směrem na Getsemanku projeta jedna stopa, začíná na kraji obce a zpočátku vede po turistické značce - směr Marásek, sněhu je zatím dostatek ( 20 - 30 cm ), a to i v polohách okolo 600 m, sníh je bohužel hodně přemrzlý ( silná krusta), stopa je místy zledovatělá, velmi rychlá, jakékoliv sjezdy mohou být nebezpečné, nelze účinně brzdit. Obleva se zcela zastavila, teplota ve 13. hod. okolo 0 st. (Getsemanka). Většina cest v blízkosti Getsemanky a Marásku je prohrnuta.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 1.3.2013 12:21
Nejaktuálnější info jako obvykle jsem našel na nadějkovských stránkách (http://www.nadejkov.cz/aktuality/104), ale jak je to v terénu netuším.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 1.3.2013 10:17
ahoj dneska jsem volal na monínec jak to vypadá s běžkama a bylo mi řečeno že od uterý jsou strojově upravéné stopy jsou to dvě louky nad sjezdovkou a snehu je tam dost
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 27.2.2013 16:11
Informace o poslední strojové úpravě jsou uvedeny v tabulce na ladovskazima.cz vlevo... (na základě informací dobrovolníků, kteří ji zajišťují) Pokud tam není datum, znamená to, že upraveno nebylo. V okolí Mnichovic se o úpravu má starat rolba z Šibeničního vrchu. Přesný důvod, proč k úpravě nedošlo, neumím sdělit. Skol
Ladův kraj
Vloženo 27.2.2013 15:57
Ski Park Chuchle - stále je dost sněhu a jezdí se, i když obleva již udělala své a břečka je čím dál větší (mým porovnáním to v pondělí večer bylo ještě hodně tvrdé oproti dnešku).
Praha
Vloženo 27.2.2013 8:45
I přes oblevu a déšť jsou Brdy stále vhodné k běžkování. Je potřeba však vybírat vhodnou trasu :-).
Brdy a Hřebeny
Vloženo 25.2.2013 20:32
KLÁNOVICKÝ LES: Včerejší trasy rozdupané na různě pevnou břečku, o něco lepší byla situace na újezdské straně, kde se vyskytly i stopy. Mimo cesty je spartánsky sjízdná stále ještě celkem silná vrstva sněhu - ale vzhledem k předpovědi už máme nejspíš vymalováno :-)
Praha
Vloženo 25.2.2013 19:56
Odpoledne, Libenice-Jistebnice a zpět. Mizérie, tálo to, stopa z neděle zborcená, nikoho jsme nepotkali...
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 24.2.2013 20:14
Stromovka - slusna stopa kolem dokola, snehu dost, jenom pozor at si nenamazete lyze v nejake hromadce
Praha
Vloženo 24.2.2013 20:12
Kunraticky les. Krasne tereny pro brusleni, stopy jsou jen na kopci. 30cm snehu. Opravdu moc pekne lyzovani.
Praha
Vloženo 24.2.2013 20:10
Jela jsem ze Střezimíře od nádraží na Aleninu Lhotu a zpět. Stopa velmi měkká, o nějakém strojovém projetí nemůže být ani řeč. Od parkoviště v Libenicích sice stopa prošlapána více lidmi, ale někdy až "rozhamtaná". Nejhorší byli "taky běžkaři" se psy. PSI DO STOPY NEPATŘÍ!! Asi bybylo dobré (a nutné) pro příště, aby na parkovišti byla velká cedule s přeškrtnutým psem! A pokutovat! Jinak to nevidím. A zkuste těm "milovníkům zvířat" něco říct. Nadávky jsou běžné a kdyby mohli, tak vás nechají tou bestií sežrat. Cesta kolem hřbitova do Střezimíže, kterou jsme ráno vyšlápli, byla odpoledne rozdupaná pěšáky - se psem! :-(((
Je mi to líto, ale asi příště zvolím jiný kraj.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 24.2.2013 20:10
Vltava sever - od zoo pekna stopa a uslapany snih, od privozu prohrnuto, ale snih jeste byl, pred druhym privozem prohrnuto a osoleno (pesky), zato od psiho utulku slusna uslapana cesta a dale od potoka spousta snehu a projeta stopa smer Klecanky, tam se jelo moc pekne.
Praha
Vloženo 24.2.2013 19:58
VELKÝ ZKLAMÁNÍ! Asi to je velký problém, projet to rolbou, když dva dni sněží... poslední pořádný zimní počasí, a po stopě po rolbě, která to projela nesmyslně v pátek ráno, ani památky :( Hold na čertovo břemeno asi ještě nedorazila předpověď počasí. To je fakt lepší jít za barák, než tam jet takovou dálku a pak tohle
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 24.2.2013 18:46
Jel jsem ráno z Barrandova až na Václavák a ani jednou jsem nemusel sundat lyže!!! Zítra bude možné dojet s obtížemi na Palackého náměstí, tipuji.
Praha
Vloženo 24.2.2013 18:33
Milíčovský les výborný pro rekreační běžkaře a důchodce. Spousta vyjetých stop. Kolem hald, pokračování od Kateřinek kolem celého lesa a možno pokračovat vyjetou stopou až do Křeslic.
Praha
Vloženo 24.2.2013 18:27
Okruh Veletín-Chlístov-Ounuz-Busíny-Javorová skála-Veletín. Nejlepší svezení bylo mimo hlavní okruh kde to zejména v úseku pod Bizonem bylo umydlené bez rozumné stopy. Na pláních kolem Chlístova a u Javorové skály pěkný sníh.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 24.2.2013 17:56
Mohu se zeptat, proč je na mapě trasa z Mnichovic na Klokočnou nebo Struhařov značena jako strojově upravovaná a v čem její strojová úprava spočívá? Dnes jsem tam byl a bylo to něco příšerného. Nezlobte se, ale nikdy více.
Ladův kraj
Vloženo 24.2.2013 17:10
Mezi Přední Kopaninou a Horoměřicemi. Stopa vyjetá od běžkařů podle lesa. Sněhu je dost, začíná vlhnout. Někde začíná být stopa rozhamtaná od psů. Částečně za slunce, hezký zážitek.
Praha
Vloženo 24.2.2013 14:50
KLÁNOVICKÝ LES: Solidní vrstva sněhu, spousta projetých jednoduchých stop - například po zelené okružní kolem Klánovic (zatím i včetně průjezdu vedlejších ulic). Stopa sice trochu povoluje a postupně je rozhňácávána pěšáky a psy, nicméně na Prahu slušné běžkování. Mimochodem: tuhle zimu zde máme už třetí "lyžařskou sezónu" (předtím polovina prosince a druhá polovina ledna), což je nebývalé!
Praha
Vloženo 24.2.2013 11:22
Vytvořena stopa z Chyšek do Růžené a zpět. Sníh velmi hluboký, tak jsem to šel kročnou technikou, tam kde to šlo, jsem zkusil i klouzat. Chtělo by to ještě projít.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 24.2.2013 10:04
Okolo Pruhonickeho parku jsem potkal nekolik bezkaru, takze tu nejakou proslaplou stopu urcite najdete.
Střední Čechy
Vloženo 24.2.2013 19:48
Pro mne velké zklamání. V inzerci strojová úprava, ale po pevném podkladu ani stopy. Pouze stopy od běžkařů-měkká stopa, rozšlapaná, stopa občas až na trávu či kameny. Opravdu nic moc, spíš nic. Na takové stopy můžeme chodit za barák. Trasa Borotín-Libenice-Cunkov a zpět.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 24.2.2013 11:21
Hostivařský lesopark. Jezdilo se pěkně, místy sníh trochu lepil. Stopa místy zapadaná, místy vůbec, ale nevadilo to.
Kromě pár běžkařů a lidí na procházce jsem téměř nikoho nepotkali.
Praha
Vloženo 24.2.2013 6:57
Milíčovský les - vzali jsme to po 15h podél lesa od Kateřinek až dolů k rybníkům, poté po poli až na Újezd, poté zpět přes pole a podél druhé strany lesa. Z velké části jsme jeli vyšlapanou cestou od jiných běžkařů. Počítám, že dnes to bude podobné, protože stále chumelí, běžkaře zatím žádného v Milíčáku nevidím, ale asi ještě nabírají síly...
Praha
Vloženo 23.2.2013 22:23
Nemáte někdo známé na magistrátě? Co kdyby koupili skútr a projeli Milíčák... a udělali vyhlášku, aby oslové neničili stopu?
Praha
Vloženo 23.2.2013 21:35
Okruh Bizon-Líbenice-Smrkov-Křivošín-Jistebnice-Bizon. Prošlápnutý celý okruh většinou jednostopově. Kromě úseku Líbenice-Bizon minimum lidí. Nejlepší úsek s nejtvrdší stopou je Jistebnice-Bizon, kde na začátku byla dokonce vidět dvojstopa po rolbě. Stopa na Borotín, Kostelec neprošlápnuta. Chyšecký okruh se zdál u Nehonína prošlápnutý jedním lyžařem, což není mnoho :-)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 23.2.2013 21:11
U Dobříše 25cm sněhu, občas projeté stopy, lesáci zatím nestačili prohrnout cesty a tak se pěkně běžkuje
Brdy a Hřebeny
Vloženo 23.2.2013 20:55
Senohraby - zítřejší nedělní dopoledne bude lahůdka pro běžecké lyžování!
Okruh 9 km (23. 2. 2013) Vezměte si s sebou své nejlepší běžky. Takové podmínky se již letošní zimu nemusí opakovat! Nadšení lyžaři si strojově upravený okruh v některých místech fikli např. přes pole s hlubokou orbou, takže na lidmi prošláplých úsecích pozor.
Nakonec jsme to nevydrželi a stopovali celé dopoledne... (celá reportáž z dnešního dne plného běžkování, my začínali v sedm ráno a naše děti končily za úplné tmy kolem půl osmý večer!, na http://www.senohraby.cz/ski/)
Ladův kraj
Vloženo 23.2.2013 18:38
Libenice-Cunkov-Jistebnice, komplet prošlápnuto, někde dokonce i dvě stopy vedle sebe. "Pašáka" pro toho, kdo dnes vyrazil jako první :-)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 23.2.2013 17:56
Barrandov, za konecnou tramvaje na poli. Krasne se to tam da projet krizem krazem, kdo ma rad neupravene cesty, nebo beha rad sam, idealni. I pro zacatecniky myslim celkem vhodne, je to lehce zvlnene.
Praha
Vloženo 23.2.2013 15:30
Vydali jsme se z Jistebnice na jiho-východ, kde bývá vyfrézovaná stopa od rolby - dle map na certovo-bre,meno.cz. Ač na stránkách Čertova břemena avizovali páteční rolbování, které jistě proběhlo, tak noční a dopolední sněžení tuto stopu absolutně přikrylo a stopa NENÍ. Na lukách leží 15 až 20 cm navátého sněhu a je to více méně pro vyznavače vlastních stop.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 23.2.2013 12:58
Milíčovský les - přes noc a dopoledne napadlo snad přes 10 cm, sněhu je nejvíc za tuto zimu a lyžovat se dá po celém Milíčáku (snad s výjimkou některých okolních zoraných polí). Včerejší stopy jsou téměř beznadějně zapadané, ale běžkaři již vyjíždějí nové. Jejich kvalita nemůže být s ohledem na to, kolik nového sněhu napadlo, nijak luxusní, navíc stále hustě sněží a místy tedy zapadávají, ale i tak je to paráda. Bruslaři mají šanci okolo hald a na hlavních cestách, které prohrnuté nejsou, ale museli by si sníh trochu ujezdit, zatím se o to žádný bruslař nesnažil. Lyžovat se dá i na Jižňáku po sídlišti, třeba po včera prohrnutých chodnících to jde celkem dobře :-)
Praha
Vloženo 23.2.2013 12:47
Ladronka a Hvězda - stopy ok, přímo ladovská zima. Lidí pomálu díky sněžení, ale s brýlemi na očích se to dá zmáknout. Na cestě jsem potkával i bruslaře...
Jinak se mi lepil sníh na lyže tzn. namazat .)) Ale jdetě, moc příležitostí už nebude.
Praha
Vloženo 23.2.2013 12:39
Magistrála Vojkov-Svojetice/Klokočná 25-30cm sněhu. Bruslili jsme, jde to, ale je to dost hluboké. Na klasiku pohoda, ideální podmínky.
Ladův kraj
Vloženo 23.2.2013 11:06
Stare Butovice,kousek od metra Jinonice.Oblast hradiste Butovice-Devin-Divci hrady(nad Prokopskym udolim) je zde 25 cm a stale pada.tuto nedeli to bude idealni na bezky,vzdy jsou tu vyjete stopy.
Praha
Vloženo 23.2.2013 4:08
Přes noc napadly spousty krásného prašanu. Ráno od 7 do 8 hodin pro vás budeme strojově projíždět stopy (zatím na klasický styl). Nástup do stopy na Vávrově palouku nebo u KMK, kde se dá i zaparkovat s autem. Doporučení: na čerstvý sníh pod paty na stoupání zkuste namazat bleděmodré toko (-2 až -6°C). Pokud máte jen swix, tak např. fialový překryjte modrým extra.
Aktuální informace na: http://www.senohraby.cz/ski/
Ladův kraj
Vloženo 22.2.2013 21:45
Vynikající běžkování kolem vrcholu Vysoká. Z Kolína směr Červené Pečky cca 12 km, z Kutné Hory cca 5 km. Při dnešní nadílce možno na běžkách přímo z domu, jinak lze zaparkovat ve vesnici Vysoká a pak už jen zažívat nežnou zimu s mírným stoupáním a klesáním. Tady to jede samo i do kopce :-)
Střední Čechy
Vloženo 22.2.2013 21:02
Senohraby Vávrův palouk hlásí: Od úterý je skůtrem a stopčem na klasiku projeto celkem 6km v úpravě 2 stopy vedle sebe. Nástupní místo je bud přímo na Vávráku ulyžařské chaty nebo od "KMK design" Zde jsou i mapy tras. Stopa vede na pole směr vrch Altán -statek Obora.Zde dva nezávislé okruhy. Přímo na Vávráku jsou různé tréninkové stopy a skůtrem a stopovačem na bruslení uježděný svah
Včera vyjetá stopa do rána pěkně ztuhla a do zítra bude pro změnu vše asi úplně zasypáno sněhem. Další úprava skůtem po skončení sněžení-pravděpodobně během zítřka. Přesto, že sníh přibývá, doporučujeme starší lyže-zvláště na polích to stále drhne! At to frčí!
Ladův kraj
Vloženo 22.2.2013 19:20
Okruh Chlístov-Busíny-Ounuz-Chlístov. Protaženo ale na pláních zapadáno občas do roviny, husté sněžení, minimální počet projížděčů stop (potkal jsem 6ks). Jistebnický okruh vykazoval stopy asi dvou bruslařů. Nejlepší stopa byla překvapivě na malém okruhu na Javorové skále, sjezd od Poštovny lesem na Chlístov pěkný. Kolem Chlístova najet rolbou okruh - kolem motokrosu i podél tyčí (motokrosí varianta ústí téměř u křižovatky na Chlístov). Chyšecký okruh projet traktorem, nezdálo se, že někým dalším. Protaženo parkoviště u Chlístova i Bizona. Stopy všude pod sněhem, žádné kameny.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.2.2013 18:03
Dnes jsem projížděl (bohužel jen autem) Ladovým krajem. Nad Tehovem byly stopy vidět a další lidi s běžkama jsem potkával u Voděradských bučin v Louňovicích, takže tam o víkendu nějaké stopy asi budou.
Ladův kraj
Vloženo 22.2.2013 11:03
Tehovská pole - stopy projety lyžaři. Na poli u vysílače a za ním podmínky dobré (tráva), na říčanské straně silnice to občas drhne. Ideální je nechat auto u koní nad Tehovem.
Ladův kraj
Vloženo 22.2.2013 9:13
Zimní běžkařské trasy v okolí Čertova břemene JSOU UPRAVENÉ - podmínky jsou dobré, trasy rolbou i skútrem jsou upraveny v celém rozsahu, parkoviště v Cunkově a v Libenicích jsou připravena. Je zde cca 20-25 cm sněhu. V případě sněžení během víkendu se již trasy upravovat nebudou!!!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.2.2013 9:10
Okruh u Štiřína upraven je. Nástup na okruh je buď po hrázi Štiřínského rybníka nebo ze Všedobrovic. Okruh je veden po travnatých loukách a dá se tam slušně jezdit i když je méně sněhu než teď. Akorát se vám nesmí do cesty postavit krtinec....
Ladův kraj
Vloženo 22.2.2013 11:13
Hvězda - všechny cesty super na bruslení i na klasiku, asi 10 cm uježděného sněhu. Ladronka je sice super, ale tohle je ještě mnohem lepší, protože ve Hvězdě asi lyžovalo o dost víc lidí a nikdy to tam nevypluhovali. Kromě hlavních álejí můžete bruslením jezdit i kopce (nebo sjezdy) po hlavní cestě údolím od severní strany hvězdy. I většina pěšinek je bez problému sjízdná - cca 15 cm
sněhu a minimálně 5 cm tvrdý podklad. Včera večer jsem najezdil 25 km a skoro pokaždé jinudy,
myslím že kdo nemá jiný program tak tento víkend nemá ani cenu jezdit někam na Bedřichov nebo tak :-)
Praha
Vloženo 22.2.2013 8:59
Ďáblický háj - chodníčky v lese využívané viac pešiakmi, žltá turistická sa dá korčuľovať, dobré stopy na klasiku prešľapané po obvode lúky za lesom (od Ďáblic po Chabry)
Praha
Vloženo 22.2.2013 5:38
Včera večer jsme upravili stopy mimo les v okolí Hartvíkova zhruba tak, jak je vyznačeno v mapě. (http://www.ospolanka.cz/trasy/). Kvalita stop je pěkná, pouze v jednom místě byl skútr divočákem a myslivci zahnán na oranici - nutno objet. Dnes prozkoumáme aktuální sněhové podmínky pro vedení závodních tratí zítřejšího závodu Polánka Cup a večer budeme informovat.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 21.2.2013 23:15
Zatím, co jsme koukali na fotbal, Obík seděl na skůtru a dělal stopy na Vávráku u Senohrab. Díky
Ladův kraj
Vloženo 21.2.2013 19:53
Dnes jsem chtěl zkusit (údajně) upravené tratě v okolí Štiřína viz. Ladovskazima.cz. Bohužel žádné upravené tratě jsem nenarazil. Navíc je tam velmi málo sněhu, takže tam trčí mnoho kamenů. Chtěl jsem si spravit chuť, tak jsem jel na Golfové hřiště Konopiště. Tam je sice víc sněhu, je to tam projeté skútrem..cca 3 km ale bez stopy na klasiku.
Ladův kraj
Vloženo 21.2.2013 13:48
V Senohrabech dnes opět stopujeme na klasiku. Máme krásný 6 km okruh. Fotky ze včerejška jsou zde:
http://skisenohraby.rajce.idnes.cz/Senohraby_-_bezkarske_stopy_20_2_2013/
Aktuální informace na: http://www.senohraby.cz/ski/
Přijďte se dnes v 17.30 se svými ratolestmi podívat na Vávrův palouk, jak trénujeme s dětmi.
Ladův kraj
Vloženo 21.2.2013 10:31
Jasně, i kdyby rolba nevyjela, tak zítra dopoledne začnem prošlapávat...
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.2.2013 9:52
Ladronka - včera zase luxusní, na vypluhovaných asfaltkách cca 3 - 5 cm uježděného sněhu - v pohodě na bruslení, na loukách min. 5cm tvrdý podklad + 10 cm prašanu, v tom výborné stopy na klasiku, docela se v tom dá i bruslit (už jsem to docela proslápnul).

Jezdit se dá od televizní věže až na Vypich, kde přes napříč přes louku vede každodenně idiotsky pluhovaný a sypaný chodník (Vypich-Motol).
Praha
Vloženo 20.2.2013 21:40
Nejfrekventovanější brdské stopy jsou sjízdné! Podrobné info v odkazech na pravé straně webu. Během uplynulých třech dnů se nám podařilo pokrýt měřením a zmapovat hlavní lyžařské trasy na území Brd od Skalky až po Třemšín!
Brdy a Hřebeny
Vloženo 20.2.2013 21:06
Okruh Malá ˇ3umava (Struhařov, Klokočná, Mnichovice) sněhu dost!
Ladův kraj
Vloženo 20.2.2013 21:04
Tak konečně sníh dorazil a snad i chvíli vydrží. Kamenice hlásí, že jsou strojově upraveny oba okruhy - Štiřínské louky i okruh pod Vlkovou. Přírodní park Velkopopovicko má sněhu také dost, ale stopy zatím nejsou žádné.
Ladův kraj
Vloženo 20.2.2013 20:25
Ahoj všichni,bydlím kousek odtud.Sněhové podmínky jsou u nás dobré,sněhu je kolem 18 cm a stále padá.Snad to bude stačit na to aby vyjela rolba,když ne tak prošlápnu stopy sám.Každopádně to o víkendu na běžky bude.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 20.2.2013 20:15
Vazeni, zima se nam vratila! :-) Na zkousku jsme to dnes sli vyzkouset Ladronku. Info je zde: Vyska neudupaneho snehu cca 10-15 cm. Na louce jsou 2 stopy na klasiku. Vedle asfaltovy cesty se rysuje bruslarska trasa. Misty je to uz dost pevne takze brusleni jede bez problemu. Jinde jsem prekracovala na asfalt kuli vysokemu snehu. Vyska snehu na asfaltu je asi 2-5 udupanych cm. Bruslit na nem lze bez problemu, odrazite se palkami od asfaltu. Co se tyce bocnych tras, bruslit na nich lze. Skusila jsem 2 z nich. Jelo to skvele. Ale pozor misty byla minulo-tydenni vrstva snehu odklizena. Muzu jenom doporucit. Navyse porad snezi. Snad to stihnu i zitra. Zime zdar! A snezeni zvlast! :)
Praha
Vloženo 20.2.2013 14:58
Tehovské pláně perfektně sjízdné, lesní cesty s opatrností (většina projeta traktorem), dopoledne stop minimálně. Bohužel projeté stopy vzhledem k větru dlouho nevydržely. Jela jsem (a prošlapávala stopu) od zastávky Tehov Lada, k vysílačům. Cesta od rybníčku na rozcestí s cestou od Vojkovic (křížovatky) k závoře u Svojetic perfektní. Zpět k vysílačům,přes silnici -částečně po lesní cestě, pak po loukách do Světic. Dá se dojet kolem hájovny a hřiště až k silnici (cca 500 m od žel stan.) Bohužel, vítr byl nepříjemný.
Ladův kraj
Vloženo 20.2.2013 14:27
Světice - Říčanský les, různými cestami ( zelená, modrá a žlutá turistická značka ). Byla jsem tam pouze běhat a velmi jsem litovala, že jsem si místo toho nevzala běžky. Sněhu bylo dostatek, cca 15 cm a stále padalo. Potkala jsem několik běžkářu, z toho také soudím, že to opravdu šlo :-)
Ladův kraj
Vloženo 17.2.2013 23:27
Na Brdech leží 5-15 cm sněhu, na některých místech se lyžovat dá, i když raději se staršími lyžemi. Podrobnější zprávy jsou u našich kamarádů z Brdské stopy, viz http://www.brdskelisty.cz/aktualni-zpravodajstvi/snehove-zpravodajstvi-15unora-2013.html

Horská služba Brdy vás zároveň zve na 2.seminář Horské služby Brdy, který se bude konat 9.března ve Strašicích, více viz http://www.brdskelisty.cz/aktualni-zpravodajstvi/2-seminar-horske-sluzby-brdy.html
Brdy a Hřebeny
Vloženo 17.2.2013 20:24
Zdravím, jsem z Mnichovic a při procházce po okolí - Konkrétně Mnichovice - Myšlín - Vlčí Halíř - Třemblat na polích cca. 5 cm sněhu souvisle, neliší se to moc, napadlo všude stejně bez rozdílu nadmořské výšky, takže na běžky opravdu ne. V úterý to vypadá na sněžení od severu a to by možná 10 cm dát mohlo, ale uvidí se.
Ladův kraj
Vloženo 17.2.2013 5:46
Oteplení neprospělo okruhu na Oblajovice, kde je méně sněhu. Lepší variantou je okruh nad kostelem k rybníku Jetišov + některý z okruhů, který vyšlápli celkem pěkně běžkaři (v lese i mimo něj). Je prošlápnutá stopa z Rodné a po silničce od myslivny Polánka do Hartvíkova (bez záruky - jistější je dojet autem na parkoviště v Hartvíkově).
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 16.2.2013 13:38
Skipark Chuchle: namrzlé, stopa vyježděná. Jelikož jsem úplný sportovní antitalent, tak to pro mne byl boj a lyžování bylo na nic. Klouzalo, smekalo. Je to strašně malé, a moc lidiček na nějaké pořádné lyžování a zkoušení. Pro učení dětí to stačí, pro lyžovačku absolutně ne. Nedoporučuji.
Praha
Vloženo 15.2.2013 11:35
Sněhová nadílka z tohoto týdne nás v Ladově kraji minula, takže na běžky to u nás nyní není!
Ladův kraj
Vloženo 14.2.2013 13:44
Nově projetý okruh mezi Hartvíkovem a Oblajovicemi stojí za projetí. Část za můstkem k Oblajovicím se zavívá a místy vykukuje tráva, ale běžky neodřete. U můstku můžete přestoupit do zpáteční stopy a potom bude váš okruh téměř po rovině a jen s kvalitní stopou. Můžete navázat na okruh od parkoviště ke kostelu a k lesu.
V sobotu 23.2. se bude v Hartvíkově konat závod v běhu na lyžích klasickou technikou, Polánka Cup 2013, určený nejširší amatérské veřejnosti všech věkových kategorií. Bližší informace: www.ospolanka.cz.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 13.2.2013 10:09
Milíčovský les a haldy (4 cm prašanu): Asfal je celkem pekně ujetý od aut (0,5cm). Běžkovat lze jen na asfaltu, v lese občas drhne, ale kolem hald se dá i obstojně bruslit.
Praha
Vloženo 13.2.2013 7:10
Senohraby-Vávrák: Bohužel, při včerejší sněhové kalamitě v Senohrabech stejně jako v okolí, více než 5cm nenapadlo. Na Vávráku se opět pokusíme naházet a skůtrem ujet tréninkovou stopu a zválcovat svah na sánkování jenž zároven skvěle slouží pro trénink na běkách-do kopce,z kopce. Jestli ale ještě nepřipadne bude to hodně drhnout
SKOL!
Ladův kraj
Vloženo 13.2.2013 7:49
Sněhová situace na Brdech se vylepšuje. Dnes by měl být v provozu i Skiareál Těškov, který bude s nejvyšší pravděpodobností i připaven na středeční závod lyžařské ligy. Sněhu přibývá a tím se tak rozšiřují i možnosti lyžování. Zatím je sjízdné okolí Orlova směrem na Tok, hřeben v okolí Prahy. Omezeně se sklouznete i z Teslín.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 15.2.2013 16:50
ahoj byl jsem tam minulí týden s dětma a dokonce jsme potkali i 3 běžkaře a podél lesa se dalo bežkovat bylo tam místama až 10cm a ted tam připadlo tak si myslím že to určite na nějaké kolečko pujde zejtre se tam určite chystáme bežkovaly jsme jak je poštovna sněžka
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.2.2013 10:00
Včera hlídka neoficiální Horské služby Brdy zprovoznila na části okruh "Buď fit" v okolí vrchu Praha ve Středních Brdech. Není to Bůh ví jaké lyžování, ale dá se. Navíc dneska sněží.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 8.2.2013 7:22
V letošní nevydařené zimě si vážíme každého kousku sněhu a proto jsme včera večer protáhli od parkoviště na kraji Hartvíkova 2 km okruh po loukách. Jinde to, bohužel, možné není.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 30.1.2013 20:06
Skiareál Těškov je ode dneška mimo provoz. Obleva prozatím přerušila lyžování.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 29.1.2013 7:53
KLÁNOVICKÝ LES: Nový sníh z minulé noci ztěžknul, navečer už byl zase docela rychlý. Křížem krážem čerstvé stopy, nečekaná paráda. Nastupující obleva s tím ovšem zacvičí...
Praha
Vloženo 28.1.2013 16:35
Těškov - přes noc trochu napadlo, ale ve dne začalo tát, 2°C. Na šutračkách slušné svezení, dobré lyže ani náhodou. Směrem na Volduchy je sice upraveno, ale opravdu v lese málo sněhu a rozumně nejetelné. Naopak cesta na Radeč je dobrá - část je sice vyplužená, ale ta, co není, je pěkná.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 28.1.2013 13:39
Zdravím všechny,dneska dopoledne jsme prošláply s pár nadšenci stopy kolem Cunkova,celkem dobře to jelo do Jistebnice.Sníh byl k poledni už vlhký,mazali jsme červeným voskem.Přeji hodně zdaru.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 5.2.2013 19:47
Veletín-Javorová skála-U Bizona-Pod Busíny-Veletín. Stopa na většině trasy dobrá, sněhu dostatek. Horší podmínky (ledovka, kameny) pouze v okolí Veletína. Pouze jednou jsme přimazávali modrým voskem, jinak se jelo parádně.

Nejen pro milovníky bílé stopy v tomto regionu přikládám dotazník, kterým pomůžete zlepšit kvalitu poskytovaných turistických služeb v tomto regionu a prosím Vás tímto o jeho vyplnění:

http://nova-turisticka-destinace-to.vyplnto.cz/

Děkuji všem!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 28.1.2013 11:11
POLABÍ: z Kolína přes Libický luh do Nymburka. http://www.mapy.cz/s/6ald . Většinou dobře sjízdné po sešlapaných cestách, občas i náznaky stopy, škrtacích míst celkem málo. Nábřežní stezka podél Labe bez problémů vyjma průjezdu Poděbrady. S ohledem na nadmořskou výšku 185-205 m slušné lyžování.
Podobný stav byl v předchozích dvou dnech v Klánovickém lese i v Divoké Šárce (tam kromě části údolní cesty).
Střední Čechy
Vloženo 27.1.2013 22:29
Těškov - kdo umí bruslit, asi je to pro něj dobrý. Pro ploužící se turisty výletního typu tam nebylo dost sněhu a pohledných přírodních scenérií. To bylo k nalezení spíše na druhé straně od dálnice směrem na Brdy, kde běžní běžkaři prošlápli stopy lesem.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 27.1.2013 22:00
Ahjo Martine, jak jsi prosim udelal ten GPS zaznam a umistil do mapy? Diky Mirek // Dovolím si odpovědět rovnou do tvé zprávy - je potřeba mít GPSku, která umí vyexportovat záznam výletu do souboru ve formátu GPX. GPX soubor se pak nahraje na Cykloserver (v menu cykloatlas on-line a pak import), případně na jiný web podobného typu, já občas používám ještě everytrail.com. Martin
Brdy a Hřebeny
Vloženo 27.1.2013 21:07
Okruh Líbenice-Střežimíř-Borotín-Kostelec-Křivošín-Smrkov-Líbenice. Z Líbenice na Střežimíř dobrá jednostopa stopa, na Novou Střežimíř silnice pod sněhem, dále v lese kombinovaná stopa s lesáky jako normálně nic moc, uprostřed se musí asi 200m přenášet nebo objet lesem, protože sváželi dřevo. Za Borotínem zpočátku ve sjezdu horší stopa ale pak naopak luxusní s malými vyjímkami až na Křivošín. Nejhezčí úsek je za Kostelcem. Z Křivošína platí stav z pátku.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 27.1.2013 19:06
Golfové hřiště Beroun

Udělali jsme pár koleček.
Občas kouká tráva ale jinak dobré protažení těla.
Vzhledem k předpovědi počasí asi příští týden smůla.
Střední Čechy
Vloženo 27.1.2013 17:14
Z parkoviště na hřebeni nad Mníškem na silnici do Řevnic - asfaltka okolo Skalky k Červenému kříži má tenkou vrstvu uježděného sněhu, na klasiku v pohodě i přesto, že místy není stopa. Bruslit se dá taky, ale radši jen na kameňačkách.

Z Červeného kříže na rozc. Na Soudném stopa "po žlutých šipkách" solidní, místy vylézají kameny, ale to tady asi vždy. Dle mého určitě lepší než přes Kytínskou louku, kudy jsme se vraceli zpět - cesty občas zasviněné od aut chatařů, občas i posypané nebo moc prohrnuté.

Dále k bývalé vojenské základně cesta znehodnocena těžbou, ale stopa mezi kolejemi nakonec špatná není, na bruslení určitě nevhodné. Vojenská základna je oproti stavu před 2 roky již nepřístupná, objeli jsme ji těsně podél ní zleva, sjízdné celkem v pohodě, i když to s lyžování místy moc společného nemá.

Silnice od základny na Stožec (a asi i dál až k hlavní silnici Dobříš - Hostomice) velmi dobrá na bruslení, klasika se dá taky.

Zpět ze Stožce po severní straně hřebene - sjezd po modré v dolní části vyplužený s množstvím kamenů, chce to mít štěstí, dají se tam i zničit lyže :-( Vrstevnicová cesta má sněhu dost, stopa střídavé kvality, občas se jede jen v koleji od traktoru.

Druhý směr z parkoviště k Černolicím - dvě vyjeté stopy a mezi nimi i prostor na bruslení, pěkné, více kamenitá místa jen občas. V závěru (dojeli jsme k vysílači před Černolicemi) je mnohem lepší jet po cestě na hřebeni, než po turistických značkách.

Celkově sněhu překvapivě dost, nové lyže se sem nevyplatí brát stejně snad nikdy. GPS záznam je zde http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/?d=110497#pos=49.87327P14.21030P13, video je zde http://www.kamzasnehem.cz/video/hrebeny-2013-01
Brdy a Hřebeny
Vloženo 27.1.2013 0:39
Senohraby-Vávrák
Setrvalý stav, sněhu do 8cm. Máme pěkně uježděný podklad a přímo na louce udržujeme skůtrem tréninkové stopy.
Dnes od 14hod opět trénink dětského družstva.
Účast "dětí" všeho věku vítána
At to frčí!
Ladův kraj
Vloženo 27.1.2013 20:34
Hvezda -z bocniho vchodu je posypana cesta pro chodce drobnym sterkem, ktery bohuzel chodci v botach roznesli i jinde. Vadi to hlavne kdyz chcete udelat kolecko pred Letohradkem. Pri vstupu do Hvezdy z hlavniho vchodu jsou vydrete mista, ale s opatrnosti se da projit.
Praha
Vloženo 26.1.2013 18:47
Okruh Nadějkov-Brtec-Božejovice hřiště-Magdaléna-Božejovice hřiště-Nadějkov. Z Nadějkova celkem dobré i lesem kolem potoka, dále projeto skutrem, kopec kromě jedné meze pěkný. Smyčka k Brtci pouze prošlápnuta. Rolbou je projet okruh pro mě poněkud netradičně. Je třeba jít po vyšlápnuté stopě jakoby k jihu na Božejovice až se na za vrcholem narazí na upravený okruh. Stopa doprava pokračuje někam záhadně z kopce. Doleva vede ke hřišti (do Božejovic ke statku prošlápnuta stopa) a pak dále po jižní straně až k silnici na Jistebnici. Stopa zde byla převážně velmi luxusní, je vedena po kraji pole, takže není zafoukaná, kromě záverečného stoupání. Od Magdalény je opět projeta stopa rolbou ale pozor, stopa vede nazpět ke hřišti, pro přímou cestu na Brtec je třeba (asi u lesíku) odbočit na prošlápnutou stopu. Nečekal jsem to a tak jsem překvapivě dojel zase ke hřišti a ani nepostřehl, kde jsem se napojil na trasu, kterou už jsem jel. Stopa byla dobrá, z kopce pěkně jelo.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 26.1.2013 18:29
V okolí Těškova je upraveno hodně tratí, více si to užijí bruslaři, kteří mají k dispozici většinou ještě širší pás na bruslení než třeba v Jizerkách. Místy vylézá tráva a někde i hlína, většinou neškodné, ale kdo má hromadu lyží, tak ať ty nejlepší nebere. Stopy pro klasiky jsou s ohledem na množství sněhu mělčí, ale jezdit se v nich dá.

Z krátkých okruhů v centru skiareálu u penzionu Brdy je v lepším (=výborném) stavu ten kratší, co se na něm (asi) jezdí závody. Z delších okruhů je asi o něco lepší okruh Holoubkov. Okruh Mýto taky celkem slušný, víc v zadní části. Pozor, přímý nástup na okruh Mýto od parkování není možný, muselo by se buď kus pěšky nebo stopou jen od lyžařů po poli. My přijeli upravenou spojkou od okruhu Holoubkov, ta má nejvíc zrádných míst. Úsek přes strniště asi hůře vypadá, než jaký je ve skutečnosti, o kus dále pak ale jsou na zdánlivě luxusní trati schované ojedinělé šutry.

Trasu nahoru na Radeč jsme možná nenašli správnou, střídaly se stopy od lyžařů v lese a částečně prohrnuté cesty s různě škodlivým podkladem, tohle je určitě na kameňačky, my to po zabloudění vzdali.

GPS záznam na mapě je tady http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/?d=110445#pos=49.79836P13.69934P14 . Ještě rada pro účastníky závodu, co se tam jede v neděli odpoledne. Dle mapy se překonávají tři větší silnice. První jde přejet, na zbylých dvou se zouvají lyže.

Zde je video z výletu http://www.kamzasnehem.cz/video/teskov-2013-01
Brdy a Hřebeny
Vloženo 26.1.2013 18:13
Nechali jsme se inspirovat uživatelem Konarixem - trasa Třebestovice - Nymburk, uživatel bude asi vtipálek, naše běžky již zažily ledas co, a rozhodně je nepovažujeme za nové, ale běh v pořezaných větvích s nimi i tak dost zamával. Nikomu nedoporučuji!
Střední Čechy
Vloženo 26.1.2013 17:44
Na golfovém hřišti v Berouně je upraven okruh dlouhý cca 1,6 km s mírně zvlněným až rovinatým profilem. Radost udělá zejména lyžařům preferujícím bruslení i přesto, že úprava je již staršího data a trať je uježděná. Pro klasiky sem asi nemá cenu jezdit z dálky, mělčí stopa sice není špatná, ale takových je dost i jinde. Právě v té stopě nejvíc vylézá tráva, která skluznici nevadí, ale je vidět, že sněhu je tak akorát, okolo 5 cm. Dvakrát zaprší a bude po lyžování.

Video z lyžování je zde http://www.kamzasnehem.cz/video/golf-beroun-2012-01
Střední Čechy
Vloženo 26.1.2013 17:11
Štiřínský okruh. Sněhu by určitě mohlo být více, ale díky travnatému podkladu se dá zajezdit docela slušně. Je zde několik prošlápnutých stop a na rybníku ve Štiříně lze bruslit jak na bruslích tak na běžkách
Ladův kraj
Vloženo 26.1.2013 15:14
Ahoj, byl jsem dnes jezdit na golfu u Konopiště. Mají to tam pěkně připravené. Sněhu je tam tak akorát. Je to na skate i klasiku. Bufet je taky v pořádku:)
Střední Čechy
Vloženo 26.1.2013 12:12
Ski areál v Těškově má protaženy stopy mezi Těškovem, Holoubkovem, Volduchy a až do Habru. Jezdí se podél potoku Chejlavy a podél dálnice až d Volduch, poté se nechá jet až do Habru podél Voldušáku. Skvělé lyžařské podmínky. Info o areálu viz odkazy k oblasti (...)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 25.1.2013 21:29
Objela jsem Miličovský les dokola, nejhezčí úsek je kolem hald, kde se dá i bruslit.
Praha
Vloženo 25.1.2013 19:05
Okruh Jistebnice-Křivošín-Líbenice-Bizon-Jistebnice. Všude pod sněhem, Jistebnice-Křivošín celkem dobrá stopa. Z Křivošína na Kostelec se stopa zdá viditelná. Pak se dá jet podél silnice nebo pěšky do Smrkova. V kopci na Líbenice různě vyšlapané stopy, pod sněhem, zdá se to lepší pro výstup než sjezd. Stopa z Borotína se zdá lehce projeta. Stopa na Střežimíř viditelná od skutru. Z Líbenice k Alenině Lhotě na pláních zavátá stopa, projetá jen jednostopa, překvapivě nic moc. Chtělo by tento úsek projet rolbou. Z Aleniny Lhoty do Jistebnice zdaleka nejlepší podmínky, pěkně projetá dvojstopa.

Zdá se od nadějkovské školy je najeta stopa na spojku na brtecký okruh.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 25.1.2013 10:54
Nebyla jsem tam, ale prý jsou okruhy celkem 12 km na golfu u Benšova,Konopišti, http://www.golf-konopiste.cz/
Prý i dosněžují. Máte někdo vyzkoušeno?
Střední Čechy
Vloženo 25.1.2013 12:59
Okruhy u Smilových Hor a Stojslavic jsou stále pěkné, běžkaři prošlapali i trasu do Pojbuk (jakoby věděli, že o víkendu zde bude otevřená hospoda již od 13:00). Také po stopě z Blaničky do Pojbuk se jede pěkně a trasa přes Blatnice je slušně prošlapaná od běžkařů. V lese na Polánce zůstávají nejlepší široké zpevněné cesty.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 25.1.2013 8:01
Podmínky na Ladronce jsou o několik tříd lepší, než na jiných místech v Praze, kde jsem už byl (Hostivař, Miličák, Letná). Stopy na klasiku parádní, krásně vedou lyže i za tmy bez čelovky, jenom pozor při přejíždění obrubníků a při křížení nově posypané cestičky vedoucí z MHD zastávky Vypich příčně přes park (to je jediná posypaná cesta na Ladronce). Na bruslení jsou použitelné afaltky s tenkou vrstvou upluhovaného sněhu (=hůlkami se odpichujete z asfaltu), v některých místech je uježdený pás na bruslení i na trávě.
Praha
Vloženo 24.1.2013 9:18
Byl jsem ve středu večer na Hvězdě a musím potvrdit předchozí informace. Velmi příjemné bruslení a na klasiku tam běžci byli také. Mezi stromy občas listí, které zbrzdí a koukající kořen, ale nevadí....užší místa jsou dobrá pro soupaž :-)
Praha
Vloženo 23.1.2013 23:07
na Ladronce jsou velmi dobré podmínky. Na propluhovaných asfaltkách je sice jen tenká vrstva sněhu, ale na staších ližích se dá vpohodě bruslit. Na lokách je několik velmi dobrých stop na klasiku i bruslení. Ve čtvrtek 24. 1. se zde koná závod v LOBu, více na http://betov.org/index.php
Praha
Vloženo 23.1.2013 21:21
Obora Hvězda-pekně vyjeté stopy na klasiku, rychlé jako blesk, dávno jsem si tak dobře nezajezdil. Sem tam ještě nějaká špinka, ale rozhodně doporučuji!
Praha
Vloženo 23.1.2013 21:10
Hvezda - budu se asi opakovat, ale je to porad vyborny. Povrch tvrdy, rychly, brusli to samo. Snehu je porad dostatek. Snad nam to jeste par dnu vydrzi.
Praha
Vloženo 23.1.2013 20:38
Dneska jsem asi hodinku pojezdil ve skiparku na chuchelském závodišti. Potrénovat se dá, ale žádnej šlágr to není. Trať je krátká, nicméně obsahuje aspoň velblouda, takže má zvlněný profil. Upravený to bylo dobře, navíc sněžej, tak doufám, že to prodoužej.
Praha
Vloženo 23.1.2013 13:26
500 m dlouhá stopa na Letné podél stavby (viz zpráva od Zdenála z 18.1.) je místy podupaná chodci, místy na poměry pražských parků luxusní, na trénink soupaže v rámci polední pauzy zcela vyhovující :-) Přesné umístění viz http://www.mapy.cz/s/68ft

Vyjet si vlastní stopy lze i jinde na Letné, jen nepočítejte s lyžováním po hlavních cestách, ty jsou zpravidla posypané.
Praha
Vloženo 23.1.2013 11:28
10 km okruh Slapsko - Oldřichov stojí určitě za projetí, krásné dlouhé rovinky, jen občas tráva ve stopě, dá se snadno objet bez újmy na lyžích.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 23.1.2013 13:31
Stálo to za to, jel jsem od Bouřelky do Leštiny a zpět akorát pod Moravčem k rybníku Dolíška je to krkolomné,chtělo by svéct stopu doprava nebo doleva.Jinak stopa dobrá občas krtinec nebo tráva.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 23.1.2013 11:26
Nevíte nekdo proč Lesy čr pravidělně ničí běžkařskou stopu po červené nad Mníškem? Odklízejí tam sníh po celé šířce cesty jak na dálnici, idioti.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 22.1.2013 18:03
Okruh Veletín-Chlístov-Pod Busíny-Bizon-Javorová skála-Chlístov-Veletín. Veletínská větev protažena skůtrem, lehce zapadáno, mírně hrbolatá stopa, drží. Les u Veletína horší, spadané větve, pod kopcem u zatáčky je potok. Sjezd z Javorové skály lesem je také horší kvality, výmoly. Parkoviště na Veletíně a Chlístovu protažená. Minimum lidí, difuze.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.1.2013 16:20
Zdar, ranni vylet z Vseradic na hrebeny a dale do Cernolic. Z Vseradic rovnou od vlaku stopa az nahoru (po modre), za celou cestu tak 1-2 kaminky, ale na klidny sjezd to nebude, neni jeste podklad. Cervena od Stozce byly kameny, tak jsme jeli po silnici, okolo vojenskeho objektu, a slezli k Bilemu kameni, kde to ale take stale skrta. Trebizkeho dub - Na Soudnem, pohoda, sjezd Na Roviny skrtal, ale dal se. Od Na Rovinach luxus, pres Cerveny kriz, Na Trojaku, az Ke Sranku. Dal opet kameny, k Cernolickym skalam je to rovnou na lyze do ruky, i kdyz mate stare. Ale i tak, "da se" :)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 22.1.2013 16:11
Golové hřiště Praha Motol - po obvodu tradiční stopa, místy i víc stop, vypadají docela kvalitně, pevně a tráva není vidět.
Vrch Vidoule okolo "školy" - stopy jsou místy vyjeté, ale ještě není dostatek sněhu, aby překryl nerovnosti na poli. Po pěšinkách se na starších lyžích dá jezdit. Žlutá značka Cibulka - Stodůlky je proplužená a místy i trochu posypaná.
Praha
Vloženo 22.1.2013 9:20
"lyžování na Ladronce je perfektní. Lyže rozhodně nezničíte tolik jako na LOBech ve Vrbně. Na trávě je sněhu spousta, široké a tvrdé proježděné dálnice na bruslení i spousty docela rovných a hlubokých stop na klasiku (na extráč). Jediné riziko pro lyže jsou obrubníky u chodníčků, ale na proježděných cestách jsou již přejezdy spolehlivě překryté uježděným sněhem (a nebo obrubník je aspoň vidět). Včera jsem neudělal ani malý škrábanec." - zkopírováno z http://betov.org/, kde zároveň najdete info o lyžařském orienťáku, který se na Ladronce pojede ve čtvrtek 24.1. večer.
Praha
Vloženo 21.1.2013 21:31
Hvezda - pribudlo 3-5 cm noveho snehu. Stopy na klasiku dneska v 18:00 byli trochu zavate, ale brusleni bez problemu.Doporucuji!
Praha
Vloženo 21.1.2013 10:23
Z Holsin k Fabianovi to nekdo stahnul, takze je to nesjizdny. Stazena je i Bukovska cesta, sjizdna, ale je to bida.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 20.1.2013 22:47
Na všechny okruhy doporučuju jet s kameňačkama! Jak ve stopě, tak v pásu od rolby je spousta vydřených míst a šutrů. Nad Smrkovem směrem od Jistebnice se ztrácí stopa od rolby a není tam žádné značení! Doporučuju mapu s sebou.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 20.1.2013 22:31
Milíčovský les - není to ideální, ale ani mizerný. Je třeba se vyhnout hlavním cestám.
Praha
Vloženo 20.1.2013 20:32
Z Teslin na Padrte - super svezení, sněhu habakuk, stopy parádní, malina!
Brdy a Hřebeny
Vloženo 20.1.2013 19:59
Polabí: z Třebestovic přes Kersko do Nymburka http://mapy.cz/s/66Ns . Sněhu je sice málo a stopu nečekejte, ale po ušlapaných cestách se dá jet většinou slušně. Spíš na starší běžky, kterým nevadí občasná štěrková masáž - na druhou stranu, lyžování Polabím má svoje kouzlo a nabízí se jen jednou za čas.
Střední Čechy
Vloženo 20.1.2013 17:28
Dneska Hvezda a musim rict ze vyborny! Na chodnicich dostatek udupaneho snehu od chodcu i ostatnych bezkaru. Stopy na klasiku vypadali take v pohode.V lesich bylo listi a kaminku celkem dost, treba davat bacha. Nejlepsi lyzovani 7 minut tramvaji od baraku:).Doporucuji!
Praha
Vloženo 20.1.2013 16:35
Dnes jsem se byl projet z Řevnic, směr Halouny a nahoru na hřeben a super poježdění. Občas nějaký ten kamínek, tak dávat pozor:-)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 20.1.2013 15:00
Dneska jsme poprvé vyjely na bežky a od parkovište u bizona jsme jeli po stopách nahoru poštovna sněžka a nenašel jsem vydřené místo stopa super v obouch směrech opravdu super doporučuji
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 20.1.2013 13:37
Obora Hvězda - naprosto v pohodě, sem tam trochu listí, ale klasika i brusle jdou pěkně
Praha
Vloženo 20.1.2013 13:18
V Milíčovském lese se dá celkem slušně bruslit po cestách okolo hald, vrstva sněhu je sice tenká, ale s asfaltem se potkávají jen hůlky. Po lese a na loukách je vyježděno množství stop průměrné kvality (na loukách jsou lepší), často leze hlína/tráva/listí, pro pohodové projetí nenáročných lyžařů to ale asi stačí. Podmínky jsou ale pořád ještě hodně vzdáleny těm před 2 a 3 roky - stopy na polích se zatím vyjet nedají, cesta po poli do Petrovic taktéž není sjízdná.

V Hostivařském lesoparku je to s vyjetými stopami podobné, bruslit se nedá nikde - cesty jsou prohrnuty zpravidla až na podklad.
Praha
Vloženo 22.1.2013 1:11
Hvězda - naprosto výborne lyžování,klasika i bruslení. Ať se jdou bodnout s celým slavným skiparkem Chuchle,když za týden pri iďealnich podminkach neumí připravit to,co si lidé proslapnou na Hvězdě
Praha
Vloženo 20.1.2013 11:09
Stopa ze Střezimíře do Libenic nic moc ,hlavně trasy vedené přes pole jsou místy vydřené.Zážitek ovšem byl po druhé hodině na Javorovce kde měli k jídlu pouze koblihy.Po sjezdu k Bizonovi tam měli klobásy,ale bez chleba.Nakonec posledních 5 klobás s minimem chleba.Nevím co jedli lidé co přijeli po nás......
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 20.1.2013 10:00
Poldr Čihadla a klánovický les
- na protažení těla OK, ale dost šutrů, chtělo by to připadnout.
Praha
Vloženo 20.1.2013 8:48
Bukova u Pribrame, Holsiny, u Fabiana, Trnova, Dobris. Trasa sjizdna, obcas nejaky ten kaminek, predvesim na zacatku trasy. Za celou trasu jsem nikoho nepotkal :-)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 20.1.2013 8:28
Běžkování okolo Nové Hospody v Příbrami.Sněhu docela dost (cca 15-20cm) a na protáhnutí těla dobré.
Zde případně odkaz: http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/?d=110142#pos=49.68707P14.02293P14
Brdy a Hřebeny
Vloženo 19.1.2013 23:05
Hřebeny z Mníšku pB do Hostomic http://mapy.cz/s/66uQ . Sněhu relativně dost, chybí pevnější podklad. Vyhrnuté hřebenové cesty obstojně sjízdné, ale nutno počítat s občasným škrtáním štěrku (Jelení palouky, jako vždy Kuchyňka, posyp kolem Křižatek). Pěkná hluboká stopa v úseku pod studeným vrchem.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 19.1.2013 22:40
Braník/Hodkovičky - Cca 2 km od Restaurace Port 62 po cyklostesce podel golfoveho hriste se da s trochou opatrnosti pomerne dobre bruslit, snehu neni moc (hole trochu drou) ale sutry zadne (podklad je hladky asfalt) a je to pekne udusane od pesaku. Na klasiku je nekterymi nadsenci vyjeta stopa na golfovem hristi (lze nastoupit z cykolostezky). Chtelo by to jeste tak 5 cm, ale na to se rano protahnout je to prima.
Praha
Vloženo 19.1.2013 22:02
Ladronka - PARADA, vyborny snih i pocasi
Praha
Vloženo 19.1.2013 21:55
Okruh ze Skalky na STozec a zpet - krasne svezeni, snehu dostatek (obcas kaminky na cestach projetych radlici, hodne lidi. Zaznam me trasy z GPS na tomto odkazu :
http://connect.garmin.com/activity/263772673#.UPsDg8yD2j8.email
Mirek
Brdy a Hřebeny
Vloženo 19.1.2013 21:50
Kostelec- Křivošín často tráva a hlína ale dá se to odjet.Z Křivošína směr Sychrov stopa křižuje silnici na Libenice.Pozor! stopa hned za silnicí napravo od lesa,co je projetá od lyžařů,nepokračuje na Sychrov.Podivně se vlní a stáčí se na Orlov.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2013 20:47
Trasa Libenice parkovista - A.Lhota - Cunkov (U Bizona) - Ounuz - Pod Businy - Na skalce - A.Lhota - Libenice. Dobrá stopa, místy trochu prodřené. Nejvetší zážitel ale byla tzv.gulášovka u Bizona.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2013 20:13
Puvodne jsme chteli startovat z Boretina, ale pote co jsme videli ty stopy (trava, hlina), jsme se radeji rozhodli projit dal do Libenic. Nakonec tedy trasa Libenice,Alenina Lhota,Cunkov,Ounuz vcetne okruhu a spatky. Nejlepsi to bylo na useku Cunkov-Ounuz. Dostatek snehu, minumum travy a hliny. Dal to bylo horsi,ale porad se dalo. Akurat mozna lyzem to uplne nepralo.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2013 19:22
Okruh Růžená-Chyšky-Nadějkov-Pod Busíny-Růžená. Pěkná jednostopa stopa překvapivě držela, minimum lidí, kromě několika míst kde je podmáčeno a nyní zmrzlo. Na začátku stoupání od Nosetína na Chyšky strniště, z Chyšek na Mozolov pěkné. Sjezd do Nadějkova je horší. Z Nadějkova nahoru překvapivě dobré i po silnici kolem farmy. Do Bezděkova lesem horší úsek. Parkovat se dá na konci Růžené, v Chyškách u bytovky nebo samozřejmě v Nadějkově. Stopa od nadějkovské školy na Jistebnici se zdála neprošlápnutá, na Veletín se zdálo projeto rolbou.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2013 19:21
Ďáblický háj - podél cest stopa pro klasiku - jde to. Na pole raději ne, drhne to.
Praha
Vloženo 19.1.2013 18:58
Ďáblický háj - spodní cesta mezi Vozovnou Kobylisy a Ďáblicemi je protažená a sešlapaná od lidí, takže se dá celkem obstojně celou trasu bruslit, ale pozor na občasné čouhající kameny. Sem tam je vedle cesty stopa na klasiku v prašanu, ale nic pevného.
Praha
Vloženo 19.1.2013 18:15
Říčany, Tehov - v lese i na polích sněhu 10-15cm, ale drhne to, pouze na staré lyže! Nejlepší ježdění asi na tehovském poli (za silnicí, u vysílače), kde je jako podklad tráva.
Ladův kraj
Vloženo 19.1.2013 17:58
Senohraby, Ondřejov (Žalov), okolí Mnichovic - s bídou na kameňačky, sněhu málo (do 10 cm, bez podkladu), místy tráva, hlína či kameny. Pokud si chcete zalyžovat, jeďte jinam, chcete-li se projít krásnou zimní krajinou, vyražte na starších lyžích nebo pěšky.
Ladův kraj
Vloženo 19.1.2013 17:42
Libenice - Cunkov - Ounuz (včetně okruhů nahoře) - Jistebnice - Křivošín: my jsme byli spokojeni, sice se občas objevuje tráva, hlína a místy i kamínky, ale stopy na klasiku jsou nečekaně kvalitní (na to, že se upravovalo poprvé), na bruslení je to místy měkčí, ale dá se.

Křivošín - Kostelec - Borotín - Libenice není ani na kameňačky, téměř všude to drhne, nejezděte tam. Přímo z Libenic do Křivošína jsme nejeli, jen kus po tom poli u Sychrova jak píše Joska a je pravda, že tam to stojí taky za houby.

Ještě GPS záznam pro lepší orientaci: http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/?d=110106 a nejlepší obrázek o podmínkách dá video, které je zde http://www.kamzasnehem.cz/video/certovo-bremeno-2013-01 i s dalším komentářem
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2013 16:52
Praha Krcsky les, od hotelu Globus. Par lyzaru jsme potkali, ale snehu malo, hlina, trava, kameny. Cesty shrnute, obcas se dalo chvili bruslit, ale spousta kaminku.
Praha
Vloženo 19.1.2013 15:57
Obora Hvězda, dnes jsem se suprově sklouhl, sníh ideální, dost běžkařů na trati, ale všichni se vlezli a nikdo se neblokoval. stopy ok, bruslení ještě lepší. Doporučuji, zítra jdu zase.
Praha
Vloženo 19.1.2013 15:38
Sněhu tak akorát na rodinné procházky na běžkách. Bizon-Libenice slusny. Úsek od parkoviště Libenice do Jistebnice hodně spatny, zejména sjezd prez pole k rybníku asi 500m za parkovistem je prakticky nesjizdny - víc hlíny než sněhu. Dal za Jistebnici zase relativne OK. Ve stopě se ale prakticky všude objevuje hlína a tráva - v soucasné sněhové situaci se to dalo čekat.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2013 15:33
Na okruhu Borotín Kostelec Křivošín Borotín jsem totálně oddělal běžky. Sněhu max 5cm, po rolbě vydřenych na hlínu.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2013 15:19
Kladno - Lapák. V lese a po cyklostezce Kožovka - Záplavy je ujetý sníh. Lze bruslit, ale občas vykoukne kámen. Stopy jsou prochozene po cele Kozovce, na Velkou dobrou atd.
Střední Čechy
Vloženo 18.1.2013 21:55
Praha Motol, Golfové hřiště. Asi 10cm prašanu a vyjetá stopa na klasiku průměrné kvality od lyžařů - místy je vyjeto na trávu, ale opravdu jen místy. Žádná hitparáda to není, ale na provětrání se a sklouznutí ve městě paráda.
Praha
Vloženo 18.1.2013 19:29
Obora Hvezda - 15 cm - stopy pro klasiku a rovnez moznost bruslit po stezkach, ktere jsou diky pesim proslapane. Doporucuji!
Praha
Vloženo 18.1.2013 19:14
Jižní a Střední Brdy jsou sjizdné. Raději však volte staré lyže. Pozor v lesních úsecích na vyčnívající kamení. S Hřebeny je to horší, je na nich méně sněhu.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 18.1.2013 17:45
Ladronka - vsude 15 cm snehu, stopy vyjete od bezkaru na klasiku, cesty jsou odhrnute, takze trochu neprijemne prechody, ale jinak parada.
Praha
Vloženo 18.1.2013 14:06
Letná - rovinka (cca 500m) podél rozestavěnýho tunelu Blanka se dá využít na kvalitní trénink soupaží. Žádný kamení jsme nepotkali, ale raději vzít starší lyže. Cestou jsou přejezdy dvou cest, které jsou na pár místech bez obrubníku, takže normálně sjízdné. Po 9km se naše stopy propadly téměř na trávu, ale bez jakékoli újmy na skluznici. Výhodou je relativní šířka plochy, takže se dají vyjíždět další stopy.
Praha
Vloženo 18.1.2013 13:28
Podle cerstvych zprav (nejen) z Hartivkova, je alespon nekde (louky, siroke lesni cesty) snehu dost
a tak urcite nejake stopy projedeme. Pravdepodobne nebude mozne ci vhodne upravit vsechny trasy - na oranice a uzke lesni cesty je snehu nejspis jeste malo a da se prepokladat, ze se stopy budou hodne zafoukavat.
O detailech planovaneho upravovani Vas budeme informovat behem dnesniho odpoledne/vecera. http://www.ospolanka.cz/
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 18.1.2013 8:45
Zimní běžkařské trasy Greenways Čertovo břemeno se dnes (pátek 18.01.2013) budou upravovat v celém rozsahu (tj. v mapách trasy značené plnou čárou se budou projíždět rolbou a trasy značené přerušovanou čárou se budou projíždět skútrem (Borotínsko a tah na Tábor) a traktorem (Nadějkovsko a Chyšecko). Sněhu je zde cca 20 cm a podklad není na všech místech ideální. Centrální parkoviště na křižovatce u Libenic a parkoviště u Cunkova naproti Hospodě U Bizona jsou připravena.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 17.1.2013 13:26
Aktuální telefonická zpráva z okolí brdské Prahy hlásí cca 16 cm sněhu a možnost lyžování na otevřených cestách a na starých lyžích. Výchozí místo je parkoviště v Nepálu.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 16.1.2013 18:16
Golfové hřiště Praha - Motol.: Po obvodu vyjeta velmi nekvalitní stopa na klasiku, která je v mnohých místech na trávu (v dolní části hřiště mokrou). Bruslení též možné, avšak velmi problematické. Jezdit se dá, ale za mnoho to zatím nestojí. Pozn.: nástup od GolfClubu je uzavřený s prosbou, aby lidé nelyžovali po greenech, mimo greeny se jezdit může.
Praha
Vloženo 16.1.2013 10:02
Senohraby-Vávrův palouk:Výška sněhu cca 8cm. Na včerejší trénink dětského družstva jsme na louce se skůtrem a stopovačem na klasiku najeli cca 1,5km tréninkových stop. Dnes budeme pracovat hlavně na vytváření podkladu před hlášeným sněžením-zatím pouze na louce. Jestli připadne alespon slibovaných10cm půjde snad strojově připravit i velký okruh přes přilehlá pole. Jinak na starších lyžích se dá volně v terénu se zvýšenou opatrností pohybovat Skol
Ladův kraj
Vloženo 16.1.2013 14:09
Hvězda - vyšlápnuté stopy po celé Hvězdě, v postranních uličkách ještě místy vykukují kořeny, ale hlavní trasa je bez problému sjizdná. Vrstva sněhu ještě není úplně ideální pro silný odpich hůlkami, ale pro bruslaře si myslím již super. Stopy nejsou strojově upravovány.
Praha
Vloženo 16.1.2013 11:26
Dle zaslechnutých zpráv se již dá lyžovat i na Ladronce. V Modřanské rokli byl náš průzkumník situaci obhlédnout, ale tam je zatím sněhu málo a rozhodl se lyže radši neničit.
Praha
Vloženo 16.1.2013 10:18
Golfové hřiště Praha Motol - po obvodu hřiště vyjeta stopa na klasiku
(je to okruh cca 1,5km). Sněhu dostatek.
V lesoparku Cibulka sněhu málo. Lesní asfaltka byla prohrnuta, takže se po ní nedá jet. Jenom jsme projeli stopu po okraji asfaltky, kam byl nahrnut sníh, ale i tak je to na staré lyže-
Praha
Vloženo 16.1.2013 9:56
Hostivař - už to nebylo to co v pondělí. Asfaltka okolo Hostivařské přehrady asi prohrnutá, místy asfalt. Bruslit už se skoro nedalo. Cesty v lesoparku rozšlapané, někdy i viditelné stopy po autu ( nechápu ). Chce to aby ještě více napadlo.
Praha
Vloženo 16.1.2013 8:41
Sněhová situace na Brdech se vylepšuje. I když není to ono. Spatřeny byly stopy od sáněk a bobů v okolí Třemošné.
Do provozu se však pomalu dostává Skiareál Těškov, kde byly včera protaženy některé stopy. Podrobné informace naleznete pod odkazem, který je uveden v pravé části tohoto skvělého lyžařského webu. Sekce Odkazy k oblasti.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 15.1.2013 11:39
Milíčovský les: nikde zatím nic neprohrnovali. Kolem Milíčovských hald to drhne minimálně. V lese je sněhu měně a místy se na asfaltu nedá jet vůbec. O pohodovém brusleni si zatím nechte zdát.
Praha
Vloženo 15.1.2013 11:31
Zatím málo, zkoušel jsem to od parkoviště na Skalce, ale dře to :) Odhadem tak 5-7 cm, ještě by to chtělo jednou tolik.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 15.1.2013 13:00
Hostivař – docela dobrý. Ještě se naštěstí nenašel iniciativní pracovník technických služeb, co by cestu okolo Hostivařské přehrady stihnul prohrnout. Dalo se jezdit i nahoře v lesoparku. Místy to samozřejmě drhlo – je to prašan a ještě to dostatečně nepřilnulo, ale ve finále se dalo s přimhouřením Pražákova běžkařského oka i dobře bruslit :-) Dej nám tedy bože sněhovou kalamitu, celosvětový nedostatek štěrku a posypové soli, ať si to konečně my běžkaři můžeme užít :-)
Praha
Vloženo 20.12.2012 8:50
Senohraby-Vávrův palouk
Přímo a louce sněhu relativně dost, stopy ujeté skůtrem místy pevné-ledovaté, místy měkčí. Dnes ráno mírně přimrznuto. Pro trénink dětí a pro skalní lyžaře dobré
SKOL
Ladův kraj
Vloženo 16.12.2012 11:42
na Tehově v neděli již stopy nic moc, málo sněhu :(
Ladův kraj
Vloženo 15.12.2012 22:00
V podbrdském "skiareálu" Těškov je několik strojově upravených tras. Nově ode dneška to je trasa Těškov - Hrad Radeč, kopírující červenou turistickou značku. Čerpáno z http://www.brdskelisty.cz/skiareal-teskov/skiareal-teskov.html, kde najdete i info o dalších upravených trasách.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 14.12.2012 12:47
Senohraby-Vávrův palouk před víkendem:Jako všude-stálé podmínky 25cm sněhu,Velký 8Km okruh přes pole
upraven na klasiku v rozsahu 1-2stopy. Stopa pevná, doporučená výbava je nicméně starší lyže. Dnes na Vávráku od 17hod trénink dětského družstva, budeme svítit. Rozsvícený Vávrův palouk-Zimní pohádka.Přijedte si dnes večer zlyžovat na Vávrák!
Dále uvidíme, jestli ještě stihneme rozšířit sít stop, třeba i na to bruslení
Ladův kraj
Vloženo 14.12.2012 9:51
Dobrý den,
Stopy jsem dělal v pondělí večer,pravda stále sněžilo a část z nich zavál vítr.To jsem viděl v úterý ,když jsem se byl na Tehově dívat.Dnes jsem to projel znova.Bohužel je stále málo sněhu na stopovačku a proto jsem stopu dělal vedle té vyšlapané.Prosím o schovívavost,učíme se. Mach
Ladův kraj
Vloženo 13.12.2012 21:29
Zimní běžkařské trasy se na víkend budou upravovat pouze částečně na Nadějkovsku a Chyšecku - úprava traktorem s tažným zařízením. Bude protažena i trasa do Veletína. Prosíme v těchto místech běžkaře, aby šetrně překračovali (sešlápli) ohradníky a neničili je.
Centrální parkoviště na křižovatce u Libenic je zprovozněno a můžete tam parkovat.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 13.12.2012 18:49
Golfové hřiště Praha Motol - po obvodu hřiště projetá stopa na klasiku i na bruslení (od lidí). Sněhu je dostatek, tráva téměř nikde nekouká.
Praha
Vloženo 13.12.2012 10:17
Vypich - Hvězda
Dokonale ušlapáno na bruslení, ale ne ledovka, takže to pěkně svištělo i bylo příjemné na stabilitu. Dalo se to i bez čelovky (byl jsem večer)
Praha
Vloženo 12.12.2012 19:46
Milíčovský les - prohrnuto, ale slušně použitelné na bruslení. Kolečko kolem Miličovské homole - bohužel rovněž prohrnuto, ale sjízdné, v části u lesa s obtížemi, v části u sídliště bez problémů. Stopa na poli za Mil. lesem projetá
Praha
Vloženo 12.12.2012 18:27
Na Tehově jsem si žádných strojových stop nevšimla, pouze vyšlapaných, leč dobrých. Dnes dopoledne jsem prošlapala stopu ze Světic přes pole do Tehova. Jak dlouho tam vydrží bude záležet na sněžení a větru.
Od lesa u Tehova k Olivovně je též vyšlapaná stopa.
Ladův kraj
Vloženo 12.12.2012 18:08
Teď jsem se vrátil z Poděbradského golfového hrřiště. Je to tam super a všem doporučuji. cca 10 - 15 cm sněhu, nikde ani kamínek. Jezdil jsem většinou po najetých stopách od pár lyžařů, kousek jsem prošlápl já a za mnou nějaký starší pán. Takže jsem dovytvořil kolečko které má 5 km. Když se to šoupne 4x je z toho hezkých 20 km. Navíc jsou zde 2 hospody, kolem obou vedou stopy což je pozitivní. Parkovat se dá buď u hospody na střelnici nebo přímo u Hotelu. Pospěšte si než to roztaje :o) skol Karel
Střední Čechy
Vloženo 12.12.2012 10:56
Rano za krasneho pocasi brusleni na golfovem hristi v Braniku. Snehu tak akorat ze to neni moc hluboke a pritom je zakryta trava.
Praha
Vloženo 12.12.2012 10:50
Modranska rokle: 11.12.12. vecer 10cm prasanu, asfaltka vypluzena tak ze se dalo celou rokli bez jedineho kamene bruslit. Zadna stopa neslapla, byl jsem prvni.
Praha
Vloženo 11.12.2012 22:49
Zdravímem z Vávrova palouku-Senohraby. Náš lyž.oddíl dnes se skůtrem připravil celkem 13km stop. Úprava probíhala nejprve se širokým stopovačem na bruslení, kterým se ujel sníh a poté se stopovačem na klasiku vyjela stopa. Start a cíl je u lyž.chaty na Vávrově palouk, po dvou letech se podařilo najet 8km okruh přes přilehlá pole. Dále jsou přímo na palouku vyjetý kratší okruhy v celkové délce 3km, vhodné pro lyžování s dětmi. Nyní opět sněží, další úprava bude pravděpodobně ve čtvrtek. Ve čtvrtek též od 17hod na Vávráku trénink dětského družstva a poté večerní lyžování-Vávrův palouk máme částečně osvětlený. Jako zázemí na převlečení slouží dřevěný Altán, kde jsou k dispozici věšáky, stůl a lacice. V případě přítomnosti někoho z oddílu též možnost úschovy věcí přímo na chatě a pomoc s namazáním lyží, případně možnost drobného občerstvení. Na víkend dle aktuálních podmínek možná rozšíříme sít sto na více km. Srdečně zveme do Senohrab na Vávrák
Ladův kraj
Vloženo 11.12.2012 21:13
Stopy v Ladově kraji skoro jako v Krkonoších!!! V Senohrabech a na Tehově jsou strojově upravené běžecké stopy. Všude je 15-20 cm sněhu.

Včera byly historicky poprvé strojově projety stopy na Tehovských pláních. Dnes večer byly nádherně sjízdné a tvrdé 2 stopy podél lesa (severní část okruhu přilehlá k Olivovně). Zbytek na polích byl bohužel zavátý kvůli větru a sněžení.

Vyražte na běžky, než to o víkendu roztaje.
Ladův kraj
Vloženo 8.12.2012 22:51
Ondřejov -Hvězdárna,Třemblat hlásí 6-10cm přemrzlého prašanu na zmzlém podkladu. Spousta stop od lyžařů, skůtrem jsme zatím stopy nenajížděli. Zvláště Třemblat-Zvánovické pastviny jsou parádní,místy až 25cm navátého sněhu, občas nějaký krtinec. Pozor na sjezd po cyklotrase 0023 z Ondřejov hvězdárny na pastviny-cesta je sice vysněžená ale se spoustou kamenů a hlavně, sjezd končí železnou závorou! Doporučená výbava-lyže kamenačky-travnačky.
Senohraby-Vávrův palouk hlásí 1-4cm
na seriozní lyžování to opravdu není. Přesto zítra od 14,30 platí lyžařský trénink Seno.lyž.dětského oddílu a přátel respektive sportovně-společenské setkání. Na chatě (základně oddílu) bude otevřeno a zatopeno. Venku bude táborák. Vemte si lyže-kamenačky,buřty, rum a Přijdte pobejt! SKOL
Ladův kraj
Vloženo 28.10.2012 13:29
Dnes šlo na tehovských pláních (u vysílače) celkem slušně jezdit - 10cm sněhu, podklad je tráva, nedrhne to. Krásné scenérie na loukách s koňmi :) ale do zítra to asi nevydrží..
Ladův kraj

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Praha a střední Čechy