Beskydy – běžky

Beskydy jsou nejvýchodnějším pohořím České republiky a zasahují z části i na Slovensko. Pro milovníky běžeckého lyžování skýtají Beskydy mnoho tras. Několik je i pravidelně upravovaných, ale převládají spíše stopy, které si projíždějí lyžaři sami.

Členění oblasti Beskydy

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 2 nezodpovězené dotazy
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 22.1.2022 8:39
Zdravím, nemáte někdo info jak to vypadá dnes, klidně až večer?
Hostýnské vrchy
Vloženo 21.1.2022 13:42
da. se jet usek Dušná hotel Cab je tam cca 10 cm nového sněhu. Celkem to jde . dobrá projíždka.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Dotaz Vloženo 21.1.2022 13:05
Ahoj, prosím nevíte někdo, jak to dnes vypadá na Bílé, směrem na Gruň a okolí? Díky. :-)
Zodpovědět Moravskoslezské Beskydy
Dotaz Vloženo 21.1.2022 10:21
Ahoj lyžníci, nemáte někdo info z okolí Třince? Dá se někde na běžky? Případně je někde v Beskydech (kdekoli) úprava i na skate? Díky moc!!
Zodpovědět Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 21.1.2022 8:38
Pustevny - Radhošť, spodní cestou směr chata Mír sněhu dostatek stopa zavátá. Po zelené značce na hřeben. Na hřebenu stopy zašlapaná pěšáky. Sněhu dostatek.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 20.1.2022 21:42
Dnes běžky z Trojanovic od rest. Ráztoka po Knížecí cestě na Pustevny, podklad led a na něm malá vrstva nového sněhu Stoupalo se dobře. Dále trať SF Pustevny – k Velké sjezdovce. Na ní trénovali borci z Rožnova. Od Velké sjezdovky zpět na Pustevny a dolů do Ráztoky. Nic jiného nebylo sjízdné.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 20.1.2022 21:11
Dle kamaráda sjezdkách (dnes byl), webkamery, osobní návštěve Vsackého Cábu a dalších zdrojů, tak čtvrtek o ničem.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 20.1.: Zdravím. Prosím, prosím máte někdo info z Karlovic?)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 20.1.2022 20:35
Cyklostezska Zbrojovka ve Vsetíně. Z horní části směrem dolů (kam to šlo). Bruslení či soupaž, příjemné oživení zimní kratochvíle :)

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 10.1.2022 13:40
Bohužel sněhu je málo, a dle dostupných informací i z vlastní zkušenosti to v tuto chvíli není na běžky reálné. Nepočítám v to asfaltovou cestu z Pepežova na Lysou horu, kde to možná na bruslení místy bude. Musíme počkat až nasněží.
(Odpověď na dotaz uživatele Martina z 10.1.: Poraďte, kam se dá aktuálně vydat na běžky. Děkuji.)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 1.1.2022 17:32
Včera odpoledne na Pustevnách (stadion) bylo dost popadané jehličí, občas i hlína. Pro skalní běžkaře dobré, ale žádné pěkné projetí to nebylo.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 31.12.2021 10:55
Trasa Hotel Horal - Hotel Lanterna, stopa prújezdná, ale nic moc.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 30.12.2021 20:10
VELKÉ KARLOVICE - Okruh Hanzlůvka-Třeštík-Babská byl dnes odpoledne ještě hratelný. Cesty v obou bočních údolích jsou nepoštěrkované a sjízdné; nahoře celkem dost sněhu, níže po změklém ledu v kolejích. Stopa sporadická, v Babské kousek narušený těžbou dřeva. Hlavní údolní trasa v Léskovém se dala jet, stopy jsou samozřejmě mokré a směrem dolů přibývá vylézající tráva a hlína. Povození spíš pro nadšence.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.12.2021 12:52
Dnes Beskydská magistrála.Horní Bečva od zastávky před odbočkou na Mezivodí směr Sachova studánka a přehrada. stopa zasněžená ale průjezdná..i pro bruslení. žádné větvičky.. kameny..šišky ale hlavně žádní lidi jen pár běžkařú. nebýt lehké mlhy tak paráda!!!
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 28.12.2021 21:59
Dnes Martiňák - Pustevny - závodní okruh na Pustevnách - Martiňák . Stopa tvrdá, místy zmrzlá , tuhý vosk moc nedržel.
"Závodní okruh" byl upraven a podmínky byly lepší než na trase z Martiňáku, kde je ve stopě už v některých úsecích dost jehličí a listí. Ale i přes tyto drobné negativy to bylo pěkné svezení.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 28.12.2021 16:49
Dnes z Lanterny ve Velkých Karlovicích k Horalu a zpět. Moc nedoporučuji. Stopa není vyfrézovaná, jen vychozená, místy pak není vůbec. Uježděný povrch ustřeluje.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 27.12.2021 22:55
Dnes pondělí po obědě: svítilo červeně parkoviště na Pustevnách, pak mi někdo říkal, že není pravda, ale věřím info tabuli. Tak zvolena uklouzaná příjezdová cesta na Martiňák. Na Pustevny oživit klasický styl, lyže s kobercem držely výborně, ale stopa rychlá, v případě kondičních možností lze dobře i soupaž. Kilometrový úsek směr Tanečnice pěkný. Rovněž fajn stopa na okrut Skalíkova louka.
Včera neděle: Velké Karlovice. Machúzky až Horal. Louky stopa skůtrem, na rolbu sněhu málo, místy ze stop vyjíždí lyže. Závěr k Horalu jen z povinnosti, nic moc. Pustevny nyní mnohem lepší.
Užívejte a makejte, dokud to jde.
Nebuďme agresivní moc, ale běžkařská stopa se upravuje pro běžkaře...
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 27.12.2021 22:50
Aleno, můžeme případně o běžkařské technice podebatovat zde: author88@seznam.cz :) H.
(Odpověď na dotaz uživatele Alena z 18.12.: Odpověď pro Honzu Vsetin: v té sauně jsem nebyla, měla bych to trošku z ruky.)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 27.12.2021 21:45
Dnes noční výjezd kolem Zmrzlého vrchu..Parádně upravená stopa..žádní lidi..ticho..Sněhu je akorát..škoda že už jen na pár dní
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 27.12.2021 20:54
VELKÉ KARLOVICE - Údolní trasa v Leskovém dobře sjízdná; stopy trochu rozhárané a občas vykoukne tráva, ale celkově v pohodě včetně obou lesních úseků (naproti Galikovi i kousek výš v protilehlém svahu před Horalem), tam tedy spíš bez stopy.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 27.12.2021 17:53
Hotel Galík (Leskové)-Partyzán- Třeštík
Z Leskové k Horalů hodně sněhu, jen málokdy tam byl kámen. Od Horalu k Partyzánu bylo někdy těžké najit sem tam stopu a někdy tam nebyla vůbec přestože podle bílé stopy projete. Od Partyzána pod lyžařský svah projete skútrem, ale taky hodně ušlapané od lidí. I tak s trochou odvahy se to dalo bez problémů projet. Sněhu bylo dostatek, kameny žádné. Od Třeštíku dál směrem na Soláň podle ostatních běžkařů už hodně rozbité.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 27.12.2021 17:20
Beskyddka magistrala 5 usek pres Velkou sjezdovku super, ca 3,5 km vyfreuovana stopa jednim smerem, lze jet tam i zpet. Klidne i na novejsich lyzich.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 27.12.2021 17:05
Okruh na velkou sjezdovku upraven. Super i s výhledy. Stopa směr chata mír taky super jezdíme po posezení a pak zpět přes Skalický na parkoviště. Stopa na Zmrzlý upravena jen více lidí ve stopě s dětmi, ale super že se děti učí. Jen ti pěsaci by měli byt ohleduplnější..... Zítra na závodních stopách závody tak dopoledne vyražte jinam....
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 27.12.2021 14:01
Na Štěpána se dalo. Jen bych doporučila cestou dolů poslední necelý 1 km před Mírem sundat lyže.

(Odpověď na dotaz uživatele Michaela z 26.12.: Ahojte, jak vypadaji prosim stopy na Pustevnach, jenozne jet od chaty Mir ?dekuji)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 27.12.2021 8:49
Trasa Soláň-Třeštík-Velké Karlovice. Nádhera! První čtyři kilometry ze Soláně po bufet Pod Kotlovou spíše pro hodně dobrodružné povahy a horší běžky, pak už přibylo sněhu a občas bylo lze jet i ve vyjeté stopě. Z Třeštíku dostatek sněhu i v lese, takže k partyzánovi bez problémů. Dále do Karlovic ve stopách skůtru, který to tam projel a i tady bez kamínků. Okruhy v Karlovicích byly upravené a bylo možné se dostat až k Muzeu bez toho aby se sundávaly běžky. Inu fantástico!!
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 27.12.2021 1:13
Mosty u Jablunkova - Skalka: Opět třeba pochválit odvážnou úpravu v masivu Velkého Polomu, kde se stopy běžně nenajíždějí (viz bilestopy.cz). Sněhu je však bohužel málo. Úsek Severka (spodní stanice lanovky) - rozcestí “Skalka-lesní cesta" je bohužel prakticky nejetelný - obří kameny ve stopě. Úsek “Skalka-lesní cesta” - “rozcestí pod Beskydem” je protažený pluhem, aspoň se dá dobře bruslit. Úsek “rozcestí pod Beskydem”- “Skalka” je na klasiku na místní poměry luxusní, krásná stopa! Zítra to ještě půjde.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 26.12.2021 20:38
Bohužel špatně. Stopa sice upravená, ale velmi špatná. Sněhu není tolik, takže trčí tráva, občas kámen, velmi často hlína. Sjezdy zledovatělé, lépe sejít. Celkově nedoporučuju.

(Odpověď na dotaz uživatele Ladin z 26.12.: Nevíte někdo, jak to vypadá Brumov-Bylnice?
Na portálu "Bilestopy.cz" byla udělaná dnes stopa...děkuji Vám za info Vladimír)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 26.12.2021 19:00
PUSTEVNY - Dnes výborné podmínky (včetně výhledů k Hrubému Jeseníku i k Západním Tatrám). Hřebenovka na Radhošť tradičně uchozená zástupy pěšáků, postranní stopa na klasiku zčásti zachována. Závodní tratě přes Zmrzlý jsou strojově upravené, spodní trasa přes Okrouhlý má ovšem jen jednoduchou stopu vyjetou běžkaři. Okruh Skalíkova louka parádně upravený, pěkně se dá pokračovat i dál, závěr sjezdu k chatě Mír trochu horší, pod ní už zledovatělé a na lyžích nesjízdné.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 26.12.2021 19:00
Dnes trasa Kohútka-Frňovský vrch a zpět, třesknutý mráz až -10, podkluzovalo na backountry a bežkách, stezky a sjezdy divoké a namrzlé, bez strojové stopy, nádherné počasí a výhledy, chtěli jet dál, ale snad příště.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 26.12.2021 18:21
Trasa Dušná - Cáb - Beskyd a zpět. Cesta od Dušné k chatě Cáb místy posypaná a ledová, ale projet se dá. Magistrála od Cábu až na Soláň byla čerstvě projetá skútrem, ale místy je pod stromy sněhu opravdu málo - lezou kameny a hlína a pár prudších vymletých míst jsem šel pěšky.
Takže dá se, ale je to spíš pro dobrodružné povahy a lyže - kameňačky.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 26.12.2021 18:07
Ahojte, dnes V.Karlovice, od školy jsem ve14.hod. vletěl do stopy..jel jsem až za Galik lesem na louku a zpět, stopa je jen prošlapla, někde vůbec žádná..možná byla projeta rolbou rano ale málo sněhu, lyže určitě béčkové.
Pokud nenasneži, každý den bude horší...
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 25.12.2021 21:29
VELKÉ KARLOVICE - Údolní magistrála v Leskovém slušně sjízdná až k Babské, včetně lesního úseku naproti Galikovi. 15 cm prašan s pevným podkladem, starší strojová úprava dnes zapadala sněhem, stopy na klasiku udržovali běžkaři.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 25.12.2021 14:50
Pustevny - rolba projížděla až dopoledne, ale postupně upravili kolečko Zmrzly vrch, na Martinak i Radhošť, takže dnes čerstvé stopy. Navíc celý den tam sněží, takže zítra myslím budou podmínky ještě lepší než dnes. Trasa na Martinak mela výjimečně více sněhu a méně větviček a listí.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.12.2021 21:23
Okruh ze Samčanky po magistrále pod Němčankou na Kozí hřbety a okolo Javořiny zpět. Sněhová pokrývka nerovnoměrná, zhruba od 5 do 15 cm, místy to ale i dřelo po kamíncích. Stopa neprojetá, neupravená, dalo se to jakž takž jet, ale počkal bych na více sněhu, nicméně dle předpovědi se má naopak oteplovat, takže podmínky se budou spíše horšit.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.12.2021 18:19
Mosty u Jablunkova: Dnes podle bilestopy.cz vyrazila rolba. Bohužel rolbař je velký optimista, což oceňuji, ale ukázalo se, že sněhu je opravdu málo - hlavně to nemá žádný základ. Na loukách je vidět tráva, i přes úpravu pouze přítlačným křídlem na skate. Klasickou stopu nemělo smysl razit. Jediný úsek, kde to ještě trochu jde, je rovinka pod lesem směrem k celnici. Ale i tam čouhají kamínky. Škoda.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 22.12.2021 17:29
Chata Mír-Pustevny prvních 500m kamínky jinak super, Skalikova louka luxus,Pustevny - Martinak super
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.12.2021 20:05
Portáš-Velký javorník.Nový prašan, podmínky skvělé.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 20.12.2021 0:11
Dnes Pustevny z Martiňáku. Pak k Tanečnici. Pak větší část okruhu Velkou sjezdovkou. Pak Radhošť. Stopy ze soboty. Až na výjimečná místa dost slušné, ale ne na jedničkové lyže. U Martiňáku padl mokrý sníh, nahoře více do normálního sněhu, ještš více štiplané krystalky. Jeto soupaž či na vhodných místech bruslení, nechtěl bych na to mazat :). Děkuji za úpravu. H
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 18.12.2021 10:41
Měli jsme obavy, ale tratě na Pustevnách v solidním stavu. Sice je třeba býti obezřetný-v některých úsecích po úpravě málo sněhu, ale jinak O.K., s čerstvým popraškem. Sníh poletuje, zamračeno&mlhavo, ale nefouká. SKOL!
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 12.12.2021 22:35
Sobota: Bruslení cyklostezka Vsetín-Zbrojovka, výborné.. Karlovice-údolí: špatné, stopa jen vychozená, hlína, tráva, zbytečné jezdit.
Neděle: Dle referencí výborné bruslení Dušná Cáb. Osobně: Martiňák-Pustevny za mě velice slušné, stopa většina trasy. K Tanečnici slušhá stopa. Velká část okruhu Velkou sjezdovkou pěkné. Na Rahošť taky fajn, převážně bruslení.
To Alena: nebyla jste pak náhodou v sauně Vsetín?
H.
Moravskoslezské Beskydy

O oblasti

Beskydy jsou nejvýchodnějším pohořím České republiky a zasahují z části i na Slovensko. Pro milovníky běžeckého lyžování skýtají Beskydy mnoho tras. Několik je i pravidelně upravovaných, ale převládají spíše stopy, které si projíždějí lyžaři sami.

Členění oblasti Beskydy