Beskydy – běžky

Beskydy jsou nejvýchodnějším pohořím České republiky a zasahují z části i na Slovensko. Pro milovníky běžeckého lyžování skýtají Beskydy mnoho tras. Několik je i pravidelně upravovaných, ale převládají spíše stopy, které si projíždějí lyžaři sami.

Členění oblasti Beskydy

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází jeden nezodpovězený dotaz
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 2.2.2023 17:21
Dnes na Pustevnách prašanová paráda s modrým Extra ,stopy jako na OH.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 1.2.2023 20:43
Z Visalaji kolem Trávného na Morávku - Lipové. Včera v poledne z Plata vlevo po stopě jednoho běžkaře, který
pak šlapal spodní cestou, já horní kolem Trávného po zaváté stopě na vrchol okruhu Sviňorky (5 - 3 cm nového) a sjezd na Kobzok (nic moc). Dnes po nějaké stopě ani památky. Z Plata vpravo. Z vrcholu okruhu Sviňorek pěkný sjezd. Na odhrnuté cestě těch dalších 5 cm moc pomohlo. Od rozc. Kobzok stále špatné.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 29.1.2023 18:31
Okruh Bílá - Kozí hřbety - Mezivodí - Bílá:
Sněhu málo, trasa z 50% jakžtakž OK. Ve zbytku pak vyčuhují kameny nebo prosvítá podklad. Sjezdy na Mezivodí a do Bílé (z obou stran okruhu) bídné. Chce to tak 15 cm sněhu. Nezopakuji, dokud nenasněží.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 29.1.2023 18:30
Dnes z Malenovic po magistrále na vrchol Lysé hory a pak dolů do Papežova. Stopá na magistrále není, ale dálo se stoupat v kolejích pásové čtyřkolky. Od Zimného vyšlapaná dálnice na vrchol. Sníh dole zledovatěly, výše už lepší přemrzlý. Na vrcholu bonusové počasí a výhledy. Dolů po magistrále bezpečný sjezd.
9:54
10:30
11:20
11:41

» Zobrazit všechny fotky (celkem 11) + jejich polohy na mapě

Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 29.1.2023 9:42
Od Partyzána, přes sedlo pod Lemešnou, Kasárně, Kohútka. Po Kohútku spíše dobrodružná běžko-turistika, zejména sešup do sedla a výšlap nahoru. Od Kasáren docela dobré. Stopa vyšlapaná od běžkařů. Po celé trase je to sem tam namrzlé a rozbité od chodců, sem tam šutřík. Ze pátku na sobotu trochu poprášilo. Celkově ale vydařený výlet 😊
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 28.1.2023 22:08
Skalka-Ondřejník sněhu dostatek, ale stopy jen od bot ...
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 28.1.2023 20:01
Skol, na Morávku pod Travný nejezdit, je to prohnuté na beton. Nakonec jsem šel z konečné v Tyře na Javor viz. komentář od Katky níže.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 28.1.2023 19:33
Než sjíždet z Pusteven do Ráztoky po Knížecí, je lepší si vybrat trasu přes velkou sjezdovku, kde nechodí žádní turisti. Je to delší, ale podmínky na sjezd výborné. To platí i pro výstup. Přes týden, když je po víkendu upraveno, tak pak i ta Knížecí.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 28.1.2023 19:06
Mír-Pustevny-Martiňák
Stopa super, krásně upraveno. Běžkařů docela dost a docela i slušní turisti co nikde neničili stopu.
Sněhu není moc, ale dokud to neztaje, tak to stačí.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 28.1.2023 18:42
Martiňák-Pustevny a zpět..
Sněhu hodně, stopa výborná,místy namrzlá, na Pustevnách hodně lidi...jinak paradni bežkovaní.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 28.1.2023 18:01
Pustevny kolem Zmrzlého vrchu, stopa upravená běžkařů nebylo moc narozdíl od sochařů. Dobré podmínky.
10:49
10:49
10:52
11:28
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 28.1.2023 10:33
Rozhodně nejezdit. Jen kameny, takže nahoru opatrně, dolů s bezkama v ruce.. Stopa žádná jen úplně nahoře na okruhu nad mezivodim asi 1km dobrá část, ale dalších 15km tragické.. Nechápu že to nenapisou na svých stránkách.. I s kamenackami jsem včera plakal...
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 27.1.: Nevíte někdo, jak to aktuálně vypadá s běžeckými trasami v okolí Bílé?)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 27.1.2023 20:55
Javorový vrch-Ostrý-Plenisko

Od lanovky je cca 2km strojově upraveno (po rozcestník Nad Planou dolinou) dále je už jen projetá stopa.
Od Kalužného je to dost pošlapané od turistů a sestup z Ostrého dolů je už jen pro odvážlivce. Cestu tvoří dvě úzké ledové plochy vyjeté od kol a uprostřed je náznak stopy.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 27.1.2023 20:45
Kohútka - Kasárna a zpět. Přírodní sníh mimo trasu cca 30 cm. Stopa jen sporadicky, spíše široký uježďený a prošlapaný chodnik. Sedlo pod Kohútkou - Frňovské sedlo hodně tvrdé a místy zledovatělé, místy kameny. Dále po sedlo Gežov to bylo lepší. Traverz na Kasárna hodně tvrdý, bez stopy a místy zledovatělý. Konečně se dalo vyjet, tak lepší než nic. Snad ještě pořádně nesnaží.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 27.1.2023 19:54
V Beskydech je sněhu dost ale kvalita stop různá a dneska trochu namrzlo. Okruh k chatě Mír slušný, okruh kolem Zmrzleho lepší, ale ten sesup z Pusteven k Tarzanii vubec nechapu, proč je značen jako magistrála, kdyz je to jedna velká rozslapana umrzla placka. Samozrejme Pustevny - Radegast - Radhošť víc lidí než běžkařu, ale to se není čemu divit, to je proste výletní trasa pri rodinky.
Obecně na backcountry nebo skialpy jsou ted podminky vhodnejsi ale lepsi nez dratem do oka.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 27.1.2023 10:28
Já jezdím z parkoviště před Plucnarkou po cestě na které je žlutá turistická značka a jedu celou cestu po cestě. Pokud je sníh je to v pohodě, nesype se tam. Cesta vede až k Matiňáku (cca 3,8km) resp. navazuje pak na upravenou trasu z Martiňáku na Pustevny. Stopa pro běžkaře tam není, je to prohrnuté jen pro auta.
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 23.1.: Jak se dá dojet z Kociánky na Martiňák? Je tam stopa pro klasiku? Děkuji za odpověď)

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 28.1.2023 2:11
Jelikož se v okolí Javorového už dávno neupravují stopy tak jsem si před časem pořídil backountry lyže. Doufal jsem, že se budu jen tak toulat lesy stopa nestopa. Jenže už asi třetím rokem lesy vyorávají lesní cesty a já mám tím pádem po sportování. Přitom tam nikde netěží ani tam nemají dřevo na odvoz. Jen aby si pár jedinců mohlo jezdit terénními auty po lese. Řeka a okolí.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 26.1.2023 18:30
Chata Mír-Pustevny-Martiňák a zpět.
Stopa dva dny stará, ale slušná. Jelikož nyní nedám od Míru soupaží na Pustevny, tak jsem vzal skiny. Občas to podjíždělo, ale ušlo to. Prostě už nějakou dobu mimo závody nemažu. Některé sjezdíky lehce zmrzlé, tak dát pozot, ale jinak pěkné svezení. Sněhu tak akorát (cca 25 cm), ale v podstatě bez problémových míst.
Adrenalin výjezd a hlavně sjezd k chatě autem...

Velké Karlovice - autem jsem cestou zpět omrkl, kolečko u Razuly a pár úseků poblíž "nějak" půjde, ne na nové lyže, ale třeba v lese od Galíku k Horalu atd bez šance. Jakékoliv jindy problematické místo je dnes špatné...
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 24.1.2023 22:18
Dnes na kameňačkách, turisticky: Dušná - Cáb (zleva okruhem) - Ptáčnice - Tanečnice - Hážovské díly - Rožnov (Kramolišov). Z Dušné na Cáb čerstvě upraveno. Kde to šlo, tak jsou i krásné strojové stopy. Dole pár horších míst, ale horní část byla úplná nádhera a rozhodně to stálo za to. Z Cábu až na Díly projeto skútrem bez stop, ale stopy od lidí. Velká většina šla krásně jet. Samozřejmě s výjimkou prudkých lesních sjezdů. Z Dílů do Rožnova si člověk musí najít své cesty :) Teplota na Cábu kolem nuly, někde padal mokrý sníh ze stromů, ale zatím sníh nahoře drží. Fotky jsou mix všeho.
11:52
12:14
12:52
14:11

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (9)

Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 24.1.2023 18:56
Pustevny-Martiňák, upraveno, většinou slunečno.
Okruh kolem Zmrzlého, upraveno, většinou silná mlha.
Sněhově v pořádku.
Teplota kolem nuly.
14:00
14:09
15:21

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 24.1.2023 11:10
u nás na Cábu k předešlému článku máme stopy udělané a taky Beskydskou magistrálu s Cábu na Solán.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 24.1.2023 10:58
stopy máme udělané rolbou je tu 35-40 cm sněhu teplota minus 2 takže hurá na běžky
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 24.1.2023 11:16
Jela jsem na starých lyžích, nové bych nebrala. Brala jsem to spíše jako turistku. Tesák, Tři kameny, Skalný, Hostýn, a pak zpět, na Troják, Lázy, Poličná. Tesák - až Tři Kameny stopa od lidí, zčásti zavátá, ale fajn. To samé dále až kousek za Skalný, ale na prudších sjezdech lezly kameny, sundat lyže. Dál nemá smysl jet. Úsek Tři kameny až Troják stopa v lese rozjetá traktorem. Někde to šlo, jinde hrůza, ale dá se objet lesem, příklady fotky číslo 1 a 2, to jsou ty na výšku. Na loukách už fajn, foto 3. Troják až za Marušku - vyjeto skútrem bez stop, stopy od lidí, ale taky to tam křížoval nějaký traktor. Od Bludného až před Lázy nádhera, stopa od lidí, sněhu dost, foto 4 a 5. Jediné kameny byly za odbočkou do Rajnochovic a tam jich teda bylo dost. Lázy posypané. Jela jsem až do Poličné, ale to už byl punk. Sněhu bylo znatelně více na severu než v jižní části. Myslím, že to teď bude dosti tát.

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Hostýnské vrchy
Dotaz Vloženo 24.1.2023 10:52
Běžkaři, dá se ještě běžkovat ve Velkých Karlovicích?? Chci jet zítra...
Je upravená stopa Galík - Horal?
Kdo jste dnes byli, děkuji moc za info L.
Zodpovědět Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 23.1.2023 21:32
Kubalonka/ Istebna/ PL

Nefunguje jim webová kamera. Dotazoval jsem se na aktuální podmínky:
Nasněženo minim. 50 cm sněhu. Podmínky vynikající, trasy denně upravovány v celém areálu pro obě modality. V neděli 29.1. nejezdit, jsou tam závody.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 23.1.2023 21:28
Bukovec - Gírová
Dle bílých stop, které ještě v sobotu fungovaly, byl upravený okruh až na Girovou a pak do Mostů.
Nástup na konečné v Bukovci. Auto lze nechat u školy.
Trasa začíná cca po 200 metrech. Sněhu není moc, je mokrý, chybí promrznutí podkladu. Na loukách to ještě jde, když se dostanete na cestu, tak hodně kamení, trasy sice snaživě protažené, ale není to ono. Potřeba lyže kameňačky, místy jsem přenášel. Dostal jsem se až na chatu na Girovou / v pondělí zavřeno/. Zpátky jsem to vzal zkratkou od Komorovského gruně pěšky po červené až na dolní cestu. Tedy podmínky zatím nic moc.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 25.1.2023 12:11
Kubalonka/ Istebna/ PL
Byli jsme v neděli - žádná sláva. Sjízdné pouze omezeně v horních partiích. Málo sněhu, rolbou dole spíš rozmlácené až na šutry/hlínu.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 23.1.2023 17:41
V neděli okruh Košařiska - Ostrý - Slavíč - Kamenitý - Košařiska. Pod mrakem, -5, sníh byl sypký do 50cm, ve vrcholových partiích i s malou ledovou krustou. Stopa od běžkařů, dá se sjíždět na Kozinec, prošlápnutá stopa na Javorový, možné bezpečné sjezdy do Lomné a Košařisk.
8:53
9:22
10:08
10:28

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 23.1.2023 10:15
Zdravím. Tesák - Tři kameny tak ten úsek ušel. Směr Troják katastrofa. Po sjezdu byly několik úseků bez sněhu. Cesta lemovaná návějemi až na loukách směr Troják stabilita. Z Trojáku na Bludný to šlo skoro pohádka, šlo k rozhledně bruslit. Nebýt větru tak je nasněženo rovnoměrně. Chce to ještě aby připadlo. Škoda, že jsem nedal na Cernavu - Theodorův pramen.
Hostýnské vrchy
Vloženo 22.1.2023 21:40
Z Tesaku-okruh kolem Cernavy-Theodoruv pramen a zpět. Pěkná vyslapnuta stopa a překvapivě hodně sněhu. Krásné bezkovani
11:32
11:49
12:46
13:23

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Hostýnské vrchy
Vloženo 22.1.2023 20:23
Dušná - Cáb - Šerhovny a zpět, parádní svezení. Ve sjezdech občas nakukují kameny nebo větve, ale s opatrností všechno sjízdné. Jeli jsme chvíli po rolbě, sněhu dostatek, trochu se to lepilo, na cestě zpět pod tíhou sněhu spadlý strom. Na hřebeni hustě sněžilo.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 22.1.2023 19:40
Dnes Čeladná Kociánka-Pustevny-Martiňák /až na lidi/ luxus, sněhu dostatek, stopa parádní, máza paráda - modrý swix - dokonalé... sníh lehce prašan, na skate se bořil, na klasiku pefektní, ve stopě to jelo nádherně...Lehce sněžilo.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.1.2023 18:58
Lomná sníh na byl na hraně ale stopa ucházející a rychlá.
15:36
15:36
15:36
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 22.1.2023 16:17
Solan Dily Roznov - paradni
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 22.1.2023 16:12
Tak jsem sjela Soláň, Dily, Roznov pR. Běžky jsem sundala jen přes potok a pak ve sjezdu pod křížem. Jinak to byka parada až na Dily👍🏼Tam kde nejsou stromy, je sněhu dost🤗
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 22.1.2023 14:48
Modrý okruh na Bílé je projetý rolbou, bez strojové stopy, sem tam škrnete, ale projet se dá.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.1.2023 13:30
právě jsme projeli rolbou trasu Vsacký Cáb - Solán prořezali a odklidiki spadle stromy. projeli jsme jen křídlem bez stopovače. U nás hustě sněží tak snad bude dostatek sněhu
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 22.1.2023 11:18
Včera (sobota) jsem s dětmi projel celý modrý okruh ve směru Mezivodí - Bílá - Mezivodí. Start v 11h, stopa projeta jen pár lidmi. Za celé odpoledne jsem nepotkali více jak 10 běžkařů. Ve 14h jsme se vraceli zpět z Bílé na Mezivodí přes Javořinu a Kozí hřbety a předjížděla nás rolba, která uhladila do mančestru povrh (nicméně jen nahoře okruh, už né dolů na Mezivodí k Ondrášovu dvoru, sjezd tak pouze pouze stopa od pár běžkařů). Na stopovač málo sněhu. Občas to drhne o kameny, občas ve stopě voda. Chce to ještě nasněžit aspoň 10cm. Ale jinak zimní idýlka.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 21.1.2023 22:54
Javorový-Kalužný po hřebenovce jsme dneska odpanili a v 6ti lidech projeli. Sněhu je až až, 30-50 cm, všude prašan, semtam krusta. Od Kalužného na Kamenitý a dolů na Doubravu krásně až k busu po sdílené stezce s chodci.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 21.1.2023 22:30
Pustevny mají na stránkách od večera, že jsou VŠECHNY trasy upravené ….
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 21.1.2023 21:53
bohužel mají na Bílých stopách poruchu tak nefunguje malování tras do map bílé stopy , valašsko horní vsacko a mapy CZ zima. Tak aspoň takhle. Dnes projeto rolbou jen manžestr bez stopovače trasa Val.Bystřice Tanečnice a zpět a ráno to projedeme dál s Cábu na Solán
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 21.1.2023 20:54
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 21.1.: Byl někdo z Vás po dnešním nočním sněžení na Bílé?, Je uvedeno, že stopy jsou neupravené. Dá se tam někde klasicky běhat? Děkuji za odpověď. TŠ)
Šli jsme od obůrky na Bílé přes Salajku a potom jsme se napojili na trasu od mezivodí na bílou, běžkařská stopa byla jen od lidí, kteří tam běžkovali, upraveno nebylo nic, jen dole podél cesty projela rolba vytvořila manšetr dole u parkoviště u obůrky podél cesty směrem k hlavní cestě, jen kousek. Je to škoda zítra jsem chtěl jít a doufal jsem, že bude už upraveno...
Moravskoslezské Beskydy

Zobrazit i starší z této sezóny

O oblasti

Beskydy jsou nejvýchodnějším pohořím České republiky a zasahují z části i na Slovensko. Pro milovníky běžeckého lyžování skýtají Beskydy mnoho tras. Několik je i pravidelně upravovaných, ale převládají spíše stopy, které si projíždějí lyžaři sami.

Členění oblasti Beskydy