Praha a střední Čechy – běžky

Archiv zpráv zimy 2009/2010

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Praha a střední Čechy ze zimní sezóny 2009/2010. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Praha a střední Čechy - aktuální zprávy

Vloženo 7.3.2010 13:45
S lyžováním v Praze ještě úplný konec není. Na zmrzlé zbytky sněhu ve Hvězdě napadlo kolem 5 cm prašanu a na hlavním tahu jsou opět 2 cesty pro bruslaře a asi 4 stopy uprostřed. Bohužel, na pár místech (na začátku a konci rovinky) podklad už nebyl a člověk se snadno zasekne na šutru - jen pro lyže šutračky.
Praha
Vloženo 28.2.2010 17:46
S lyžováním v Praze je konec. Výjimečně se sice najdou větší plochy pokryté tajícím sněhem (nejčastěji uježděným na cestách), kde by někdo mohl zkoušet lyžovat několik desítek až stovek metrů tam a zpátky. Takový lyžař by byl však považován za šílence. Nikoho takového jsem nepotkal, nezkoušel jsem to a určitě zkoušet nebudu - tohle je pokus o zobecnění postřehů z projížďky na kole Milíčovským lesem.
Praha
Vloženo 27.2.2010 18:07
nejlépe na starých lyžích, co netřeba mazat, poslední lyžování na trase orlov- tok. krásně sluníčko, ale již naposled, snad ještě zítra...
Brdy a Hřebeny
Vloženo 27.2.2010 14:26
Je jaro, Béďo! Lyžařský nadšenec se ještě dokáže probrodit na kameňačkách červenou hřebenovkou a najít krátké sjízdné úseky na svážnicích na severních svazích, ale já už leštím hřebíky na orientkách. Mějte se.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 22.2.2010 7:43
Točná a okolí : sněhu je zatím dostatek, stop na klasiku je hodně a zatím jsou v pohodě
Praha
Vloženo 21.2.2010 13:41
Zamrzlá Hostivařská přehrada již zdaleka nenabízí takové podmínky, jako uprostřed týdne. Sníh na vyježdeném okruhu pro bruslení roztál a pak zmrzl, takže za moc nestojí. Zato tam, kde leží neuježděný sníh, se zatím dá bruslit dobře. Ve stopách na klasiku je čistý led.

Milíčovský les: sníh taje, měkne, ale je ho stále dostatek. To ale přináší i pozitiva, jak sníh taje, tak se na něm dobře bruslí na udupaných cestách - zejména okolo hald, jak psal včera Láďa, ale i jinde. Stopy na klasiku zůstaly většinou celkem pěkné (třeba na poli podél okraje lesa).
Praha
Vloženo 20.2.2010 23:41
Čertovo Břemeno nabízí stále vynikající podmínky. Navzdory oteplení umrzlý sníh. Pozor na silnicích. vyjeté koleje a KLUZKO. Z parkoviště Libenice ideálně najeté stopy jak na klasiku tak pro skate směrem na Jistebnici a Cunkov (U Bizona nově gulášová polévka uspokojí hladové nikoliv labužníky)..... Klistax JEDE

V sobotu povedené večerní závody ... http://www.certovo-bremeno.cz/_data_app_downloads/cz/BEH_NA_LYZICH_VECERNI.doc
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 20.2.2010 15:11
Miličovská homole /kopec vedle Miličovského lesa/. Dopoledne téměř ideální podmínky pro bruslení, okruh cca 2km
Praha
Vloženo 18.2.2010 9:18
Na zamrzlé Hostivařské přehradě stále velmi pěkný okruh na bruslení v délce asi 3 km. Stopa na klasiku je tam taky a klasicky se dá jet i dál po vypuštěné části přehrady k Petrovicím. Za tmy se dá bez problému lyžovat bez čelovky, světla z okolních osvětlených hřišť a lamp je tam dostatek.
Praha
Vloženo 17.2.2010 20:27
Oblast Strašín-Babice-Mukařov: síť stop po polích i v lese, na širších lesních cestách občas možný i skejt. Ideální pro nenáročné projetí, jen pozor na psí trus a žluté fleky, je jich tam až až :-)
Ladův kraj
Vloženo 17.2.2010 21:47
Obora Hvězda: dobré podmínky na skate, tvrdý podklad. Možné sjet až dolů pod letohrádek a jezdit kopce. Večer dobrá viditelnost, bez problémů jde jezdit bez světla, světelný smog města v kombinaci s odrazem od sněhu plně postačuje. Ideální vyrazit z podzemních garáží Kauflandu, za podchodem pod silnicí nasadíte lyže a jste ve stopě :-)
Praha
Vloženo 15.2.2010 17:13
Krčský les - jde to, ale dře to

od rybníka se dá jet vpravo směrem k minizoo, na poslední křižovatce před minizoo to začne být posypané, tam se dá jet nahoru, horní malý okruh je taky posypaný, dá se tam jet na "dvojce" a vrchem zpátky nad rybník

spodní cesta je místy hodně zledovatělá, musí se umět na tom stát, často jsou na cestách klacky a listí
Praha
Vloženo 14.2.2010 21:39
Ladronka

hlavní cesta (3,5 km) na bruslení perfektní, jen místy úzká (především dolní smyčka) a plná promenujících se lidí a psů

na loukách kolem cest stopy na klasiku, stopy ucházející, ale hole se dosti boří
Praha
Vloženo 14.2.2010 17:59
Voděradské bučiny, po značkách i mimo - po vyšlapaných stopách v lese - naprosto super. Že byly stopy občas rozdupané mi tolik nevadí, nikam nespěchám. Čerstvej, běloučkej sníh, sluníčko... mlask!
Ladův kraj
Vloženo 13.2.2010 22:36
Hostivařská přehrada, přímo na zamrzlé ploše okruh cca 4km na bruslení (luxus), podél stopy na klasiku.
Praha
Vloženo 13.2.2010 18:57
Voděradské bučiny a Říčanský les - spousta slušných stop, pěkné lyžování. Některé stopy rozdupané koňmi (u Vojkova a Svojetic) - bohužel jako obvykle.
Ladův kraj
Vloženo 13.2.2010 17:10
Červená od parkoviště na Řevnickém sedle ponočním sněžení sjízdná, ba přímo luxusní, prošlapaná, na většině úseku parkoviště-voj. základna na Stožci lze i bruslit. Cesta od základny do Haloun prohrnutá, nicméně sjízdná, parádní sjezd až ke křižovatce se zelenou.
Na většině ostatních cest byly vidět stopy. Velká spokojenost.

p.s. Řevnická či Mníšecká městská policie na parkovišti na sedle, údajně (?) pokutovali auta parkující na silnici za horizontem.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 12.2.2010 13:05
Dablicky haj a pole severne od Ladvi - super snih, dobre stopy na jižním a západním okraji. Myslím, že v sobotu se to projede zase pořádně.
Praha
Vloženo 11.2.2010 21:37
V Hostivařském lesoparku jsou stále vyšlapné stopy na klasiku solidní kvality, i když jejich počet se mírně snížil, některé jsou totiž zasněžené. Jezdil jsem dnes za tmy v části severně od nádrže, pak jsem sjel i dolů (protažená na asfalt je stejně jako dříve cesta od Hostivaře podél Botiče a pak přes hráz). Dá se lyžovat i na zamrzlé zasněžené nádrži, a to nejen ve stopě pro klasiky podél břehu, ale hlavně se tam parádně bruslí (a tím nemyslím na bruslích, ale na lyžích :-) - je tam uježdný pruh od lyžařů, takže se nejezdí ani v hlubokém sněhu ani po ledu - na Prahu myslím nadstandardní bruslení. Bruslit jsem ale viděl pár lyžařů i po prohrnutých cestách. Mnozí to zvládali za tmy i bez čelovky.
Praha
Vloženo 10.2.2010 21:07
dnes jsem byl na Beroun Golf Course, opravdu pekny skating-tvrdy podklad a navrchu 2cm dnesnino poprasku, ktery pekne drzi lyzi. 2km okruh je v pohode, asi 3m siroky, pouze asi 4 ledove plotny, ale dobre viditelne a da se jim v klidu vyhnout. Pouziti trati bez poplatku.
Střední Čechy
Vloženo 10.2.2010 21:15
Obora Hvezda. Rano do 1O hod bez lidi a hlavne bez psu..:-(( velmi tvrdy podklad, na skate potreba umet se udrzet na jedne lyzi. Jinak dobry. Hlavni pruseky k letohradku v pohode, na spojovacich castec kolem zdi vetvicky, kura a listi. Nicmene v pohode sjizdne.
Praha
Vloženo 7.2.2010 22:10
Zdarile najete a pevne stopy mezi Jistebnici a Ounzem. Dostatek mista na bruselni. Sportovnim lyzarum doporucuji drzet se fialovych stop najetych rolbou.
web: www.certovo-bremeno.cz/_data_app_downloads/cz/Mapa-lyzostezky.jpg

Nizkou nabidku hospody U Bizona (Cunkov) vyvazuje sarmantni pani hostinska s bokovkami tak akorat slusici dame strednich let a pro zimourive damy vyhraty krb. Ve vsedni den vsak nejspis zavreno.

Dobra hospoda v Nadejkove na navsi proti kostelu, stopy horsi, najete traktorem s traserem avsak pekne turisticke pojezdeni nadhernym krajem. Dalsi hospody v Jistebnici, komu nezkazi chut rude naladena pani hostinska naji se tu dobre.

Dalsi inof na web: www.certovo-bremeno.cz/section.php?id=40

Prijezd od Prahy po Taborske, odbocit za Milicinem na Mezno a Strezimir, auto zaparkovat u Libenic.

Klistax jede!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 7.2.2010 20:56
Hřebenovka na Hřebenech (jel jsem z Černolic k vojenské základně za Kytínem) stále sjízdná, sněhu je hodně, jako turistika pěkné pro toho, kdo nepotřebuje upravené tratě. Oproti minulým týdnům jsou o něco horší podmínky na klasiku (stopy jsou většinou docela málo hluboké, někde bych místo slova stopa volil spíš "cesta uježděná od lyžařů"), na bruslení naopak lepší: od tradičně plného parkoviště na silnici Mníšek - Řevnice se dá slušně bruslit po silničce směrem na Skalku a rozcestí Červený kříž a snad i někudy dál, ale i jinde se místy bruslit dalo.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 6.2.2010 17:05
Hvězda - rychlý, uklouzaný sníh. Dojem trochu kazí bordel (nejen) ze stromů a množství lidí. Stopy vedly všude možně, bruslit se dá dobře na širokých cestách od letohrádku a taky na cestě klesající za letohrádkem k bráně na rohu ulic Jinočanská/Ruzyňská.
Praha
Vloženo 3.2.2010 15:25
Idylka v Praze bohužel končí. Na golfu v Motole mokrý sníh , boří se to, spousta listí a nečistot a je to na klistr. Pro nadšence se dá, jinak nedoporučuji.
Praha
Vloženo 2.2.2010 18:59
Letos jsem byla již několikrát nad Prokopským údolím. Kolečko nahoře bylo vždy projeté až na Dívčí hrady. Místy jsou stopy i přes louku. Dá se jet autobusem 130, 149, vystoupit sídliště Stodůlky a pěšky nahoru ke hřbitovu, kde už je vyjetá stopa. Bohužel jen na klasiku, ale nám čilým důchodcům to bohatě stačí (Líba mě opravdu pobavila). Ve všední den nepotkáte živáčka, o víkendu pár běžkařů.
Praha
Vloženo 2.2.2010 16:15
Branická louka - Zbraslavský most: komplet průjezdné ve stopě (asi 7 km), místy lze i bruslit. Po ránu jen pár lidí, sluníčko, paráda.
Praha
Vloženo 1.2.2010 19:26
Parkoviště na hřebeni na silnici Mníšek - Řevnice bylo v pracovní den prázdné. Cesta odtud ke Skalce a dál k rozcestí Červený kříz prohrnutá a k večeru na dost místech s vyjetými hlubokými kolejemi - mezi Skalkou a Červeným křížem se těží, potkal jsem náklaďák a traktor. Projet se dá, ale nic moc. Dá se to objet stopu na klasiku průměrné kvality, když se v první zatáčce nezahne nahoru ke Skalce, ale jede se stopou rovně průsekem a pak pořád rovně až na rozcestí Červený kříž. Problematický je jen průjezd jedné menší rokle. Dál solidní vyšlapaná stopa po hřebeni až k vojenskému prostoru. Ve vojenském prostoru spousta stop, některé velmi pěkné, některé zapadané. Nebo se dá vojenský prostor objet i zleva - stopa podél plotu, resp. mezi plotem a zdí. Po silnici vedoucí od voj. prostoru na rozcestí Stožec (a možná i dál, ale bez záruky) se dalo velmi dobře bruslit. Zpátky jsem zkusil cestu před Stožcem po modré z kopce na severní úbočí hřebene a po přibližně vrstevnicové cestě (cyklotrase) zpátky a pak nahoru na rozcestí. Zde stopa na klasiku z poloviny moc pěkná, v druhé polovině ale jen v koleji vyjeté traktorem (ale pořád po sněhu a pořád se to dalo nazvat stopa :-) Sněhu všude dost, celkově pěkný výlet, pro lyžaře zvyklé na vyříznuté stopy to ale nebude.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 1.2.2010 9:31
Voděradské bučiny - slušné turistické stopy na všech cestách a pěšinách. Okolní louky (směrem na Mnichovice) protkané řadou stop, které v sobotu ihned zavál vítr, v neděli to bylo lepší.
Ladův kraj
Vloženo 31.1.2010 20:49
Ahoj, dneska jsem jel modřanskou roklí nahoru na hráz. Modřanská rokle vhodná i pro bruslení jinak dvě stopy na klasiku po stranách. Z hráze jsem pokračoval směrem na Točnou tam dvakrát kolečko kolem letiště a zpět. Od hráze na Točnou dvě krásné paralelní stopy na klasiku, na Točné jedna celkem slušná stopa. Moc pěkné lyžování. H.
Praha
Vloženo 31.1.2010 18:33
Jak psal 24. Fatima. Na konečnou 273 Ve Žlíbku a pak směr Klánovice. Moc hezká trasa s pěknou stopou na klasiku. Navíc dneska bylo krásně, takže doporučuji!!!
Praha
Vloženo 31.1.2010 12:45
Milíčovský les: velmi dobré městské lyžování. Stopy na klasiku vedou v lese někde mimo cesty pro pěší (takže nejsou tolik rozdupané jako před pár týdny), na loukách jsou exkluzivní. Stopy na okolních polích sice zapadaly sněhem (z oblohy nebo od větru), ale větší část jich už lyžaři stihli znovu prošlápnout. Podmínky na bruslení objektivně neposoudím - cestám kde se bruslí, jsem se vyhnul.
Praha
Vloženo 31.1.2010 2:32
Půlnoční Ladronka - na udupaný sníh/led připadlo trochu prašanu dnes v noci dobré i na skate bude-li dál padat se staršími lyžemi nebo opatrnou jízdou doporučuji, šutry žádné jen sem tam vymydlené.
Praha
Vloženo 30.1.2010 21:50
Hřebenovka v Brdech z Černolic ideální podmínky. Trasa vede lesem a je za větrem.Kolem Skalky dál na Kytín dost lidí. Na fialku krásné svezení. Pozor kdo parkujete na parkovišti na silnici u Skalky. Dneska tam stálo asi 30 aut na silnici vedle parkoviště. Čekali tam odpoledne policajti a kdo přišel, toho skásli.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 30.1.2010 20:37
Česká Sibiř: sněhu spousta. Nepřítelem je vítr, který zafoukává sněhem rolbou upravené trasy. Ty zde vedou skoro všude po loukách a polích a tak se před větrem neschovají. Pruh na bruslení někde zčásti zafoukaný, takže bruslení je ne úplně pohodlné a celkem fyzicky náročné, ale pořád se to dá. Klasika by byla asi lepší volba, jedna z dvou obvyklých stop je sice skoro všude nepoužitelně zafoukaná, ale druhá je projetá. To vše platí pro trasu Líbenice - Čunkov - Ounuz - Jistebnice - Líbenice, pouze úsek Jistebnice - Nehonín podél rybníků je jen na klasiku, dá se to asi objet bruslením nějak horem, ale při téhle objížděčce se dá jednoduše ztratit a vrátit se do Jistebnice :-) Netypický je okruh z Jistebnice směr Brtec, Božejovice (vede až k nádraží) a zpátky, případně ještě přes Hůrku. Najdou se tam jak parádní úseky na bruslení, tak místa, kde je celý pás dříve projetý rolbou úplně zafoukaný a po klasických stopách ani památky - tuhle cestu na klasiku nedoporučuju, na bruslení to není horší než jinde. Mínusem jsou stovky metrů přes Jistebnici bez lyží a úsek z Jistebnice ke kapli sv. Magdalény, který je naprosto rozdupaný od pěšáků.

Pro lepší orientaci tady je GPS záznam trasy - http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=484244. Jak je vidět, trasy vedou často jinudy, než je nakresleno na mapce na webu. Doprava autem - při mém plazení se podél silnice Borotín - Líbenice 3 z 5 aut nevyjely závěrečný kopec, takže jsem i zpátky jel přes Střezimíř, i když jsem si po cestě tam říkal, že radši pojedu přes Borotín :-) Ale dalo se to.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 29.1.2010 13:12
pátek v poledne LADRONKA ve stopách v pohode, HVEZDA dobra i na skejt - 4cm novyho prasanu a chumelilo.. STRAHOVSKEJ skiSPRINT 0.5:) s tim novym snehem skejt v pohode..

CO tady ZALOZIT FORUM "SPOLUJIZDA NA BEZKY"? SHANIM/NABIZIM misto v aute..

nejezdite prazaci pres tyden do jizerek? nejsem pojizdnej a pridal bych se.. honziš 604118412
Praha
Vloženo 28.1.2010 8:28
Milíčovský les večer za tmy: Pokud dojem nezkreslila málo svítící čelovka, bylo to na Prahu exkluzivní lyžování: Po lese i na loukách a okolních polích spousta pěkných stop na klasiku (nejhezčí stále ta podél okraje lesa po poli - snad ji noční kombinace sněžení a větru moc neznehodnotila...). Na bruslení pár prohrnutých cest, některé možná až přiliš nebo trochu zapadané svinčíkem, při bruslení je dobré si dávat pozor na lyže nebo vzít nějaké starší.
Praha
Vloženo 27.1.2010 0:57
Noční sněžení překrylo všechny ledové úseky, čilí důchodci a flákající se podnikatelé vyšlápli hned po ránu krásnou hlaďoučkou stopu na klasiku na červené hřebenovce Černolice - Kytínská louka. Nemá to chybu.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 27.1.2010 8:53
Hvězda: trocha sněhu, která připadla v pondělí výrazně zlepšila situaci a už to nebylo tak ledovaté. Na skate ideální podmínky, na klasiku zřejmě také slušné.
Praha
Vloženo 25.1.2010 15:09
Mnichovice - Struhařov - Třemblat zmrzlé stopy po polích, sněhu dost. Ve Struhařově od hřiště lesem pár stop, hezká je zejména zelená TZ od Zvánovického údolí až po Klokočnou, jinak stopy často rozrušené od chodců a v okolí Svojetic koní. Pár lesních cest protažených a dá se bruslit, ale zmrzlé a hrbolaté, nic moc. Celkově ovšem na klasiku krásná romantika, v lese sníh není tak přemrzlý.
Ladův kraj
Vloženo 24.1.2010 19:11
Vojenské Brdy-od 650m n.m. asi netálo, sníh je tam prachovitý, na stromech námraza. Stopy všude dost dobré, jen málo cest je protažených.
Obecnice-Klobouček-pěkná stopa, dál až posilnicina Tok dobré, silnice je protažená ale dá se po ní jet, na Toku krásné stopy, půl metru sněhu.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 24.1.2010 18:54
Česká Sibiř: Libenice (dobré parkoviště přímo na stopě) - Cunkov - Ounuz (Monínec) - Jistebnice - Nehonín - Libenice. Všude dostatek sněhu, sporadicky vykukuje neškodná hlína. Dvě stopy, 2m pás na bruslení, krásně upraveno, málo lidí, laciné hospody. Jedinou nevýhodou je časté zouvání lyží z důvodu přejezdu lokálních silniček. Rolbované úseky označené fialovou barvou na této mapě: http://www.certovo-bremeno.cz/_data_app_downloads/cz/Mapa-lyzostezky.jpg
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 24.1.2010 18:24
Voděradské bučiny, prostor mezi obcemi Struhařov, Louňovice a Jevany: sněhu hodně, v lese dost stop na klasiku vyšlapaných od lyžařů. Lyžařsky ale nic moc, narazit na pěknou stopu vyžaduje štestí, převažují stopy rozšlapené pěšími turisty nebo jinak poničené. Cestu vhodnou na bruslení jsem nepotkal.
Ladův kraj
Vloženo 24.1.2010 16:51
Od konečné autobusu 273 Ve Žlíbku dobré vyšlapané stopy v polích do Klánovic a dále podle kraje klánovického lesa do Xaverova. Jediné (lehce) problémové místo je mostek před sálnici u Hummeru (rozryto od terénních vozů, zledovatělé - asi 20 m možná lépe zout).
Praha
Vloženo 24.1.2010 12:00
Monínec, běžky:
trasy upravené rolbou, 2 stopy a prostor na bruslení, v odlehlejších částech jedna stopa projetá skůtrem. Sněhu dost.
Velice doporučuji mít mapu.
Bezproblémové parkování u Libenic (bez zázemí) nebo u hospody U Bizona v Cunkově.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 23.1.2010 23:56
Na hlavní hřeben Hřebenů s červenou turistickou značkou jsem se dostal kus nad Černolicemi, je tam solidní stopa na klasiku vyšlapaná od lidí. Od křížení silnice Řevnice – Mníšek (kde bylo parkoviště ve 14 h plné a parkovalo se i podél silnice) se dalo i bruslit směrem ke Skalce a až na rozcestí „Červený kříž“ (a možná i dál po nějaké cestě), naopak klasikovalo se v tomto úseku bez stopy. Dále zase stopa na klasiku mimo červenou značku k rozcestí „Na Soudném“ a následně po červené až skoro k bývalému vojenskému prostoru na hlavním hřebeni. Tam kde začíná červená klesat pod hřeben byla cesta protažená a posypaná (možná ale nešlo o dlouhý posypaný úsek), zůstal jsem tedy nahoře a vjel do vojenského prostoru. V něm překvapivě hodně stop, parádní lyžování mezi opuštěnými vojenskými objekty, jen se vojenským prostorem složitě přejíždí na druhou stranu – díra v plotě se těžko hledá, není úplně na druhém konci a musí se pak jet nějakých 200 metrů těsně podél plotu mezi stromky. Na silnici od vojenského prostoru se dá bruslit k rozcestí „Stožec“ (a asi i dál), ale výška uježděného sněhu je asi 3 cm a místy vykukuje asfalt. Vracel jsem se pak jakoby zpátky asi 1 km po červené (na klasiku v pohodě) a následně přímou cestou do Kytína – nic moc, dost lesních cest je protažených a jedna až na podklad.

Co nedoporučuju: Z Kytína do Mníšku je to dobré, jen když vám ujede autobus :-) Ale když jsem se dostal přes pole do pruhu lesa podél dálnice, zas tak špatná ta stopa nebyla, pro místní může být užitečná. A na začátku jsem si měl odpustit start z Klínce, cestu lesem k červené turistické značce, po ní do Černolic a pěšky přes Černolice – běžky tam byly spíše přítěží.

Pro lepší představu je zde kdyžtak GPS záznam trasy: http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=477677
Brdy a Hřebeny
Vloženo 23.1.2010 17:49
Hostivařská přehrada: Skate špatný, podél vody rozdupáno a zmrzlo.Nahoře v lesoparku se bruslit také téměř nedá -uzké cesty plné bordelu a lidí, navíc také zmrzlé.Klasika lepší, stopy jsou ale místy také zničené od pejskařů...
Praha
Vloženo 23.1.2010 21:39
Stromovka: nikdo nikde, ani bezkari, cesty kde by se dalo bruslit jsou shrnuty:( stop je dost, ale jen na soupaz, uplne ledove. Snehu dost.
Praha
Vloženo 22.1.2010 15:17
Hvězda: trochu ledovaté ale na skate to je pořád ještě dobré, ve stopě je lepší jezdit soupaž na klasiku se špatně maže. Dobrá je hlavní rovinka k letohrádku a i boční cesty jsou slušné. Zaparkujte v kauflandu a když projdete tunelem pod silnicí, tak tu hned začínají stopy :-)
Praha
Vloženo 20.1.2010 21:40
Hostivařský lesopark dnes za tmy: Sněhu je stále docela dost - dva dny na něj občas pršelo a pak umrzl, jede to celkem rychle. Na prohrnutých cestách se stále dá bruslit, jen někde se objevuje asfalt, je dobré si dávat pozor nebo vzít staré lyže. Stopy na klasiku zůstaly bez následků krom toho, že někde na loukách se těžko odráží hůlkama, jak je sníh dole měkký a nahoře je zmrzlá vrstva. Tj. celkově žádný zázrak, ale pořád se lyžovat dá slušně.
Praha
Vloženo 20.1.2010 12:25
Dnes dopoledne jsem si byl zabruslit na Ladronce. Poslední dny trochu tálo, ale přes noc to přemrzlo, takže to jelo celkem rychle. S blížícím se polednem to už ale měklo a objevoval se asfalt. Lyžoval jsem pouze na té hlavní cestě. Zkoušel jsem i soupaž ve stopách, ale hůlky se tam boří do sněhu. I tak to tam na nenáročnou klasiku ještě chvíli vydrží. Pokud uvažujete o bruslení, doporučuju jezdit tam opatrně, s novýma lyžema bych se už asi bál, dokud nepřipadne trochu sněhu.
Praha
Vloženo 20.1.2010 9:26
Hřebeny pořád sjízdné. Červená hřebenovka z Černolic na Skalku a dál stále kvalitní. I sjezd do Dobřichovic po asfaltových svážnicích je v pohodě. Klasikům doporučuji fialový klistr. O víkendu téměř zablokovali neukáznění parkující silnici z Mníšku do Řevnic - policie pokutovala a slibuje, že bude zas. Parkujte raději v Černolicích u hřbitova (úplně nahoře ve vsi).
Brdy a Hřebeny
Vloženo 20.1.2010 12:47
Včera jsme byli na Strahově mezi stadionama na ty trati z TdS. Je tu už poměrně rozježděny, nikdo to neupravuje, uprostřed je od bruslení takovej hrb, ale dá se tam ješte celkem jezdit. Je to ale krátky, tak 700 m bych řek, takže tak po hodince ježdění už se člověku motá hlava a musí domů. :)
Praha
Vloženo 18.1.2010 23:56
Krčák, odpo.,místy bída, pár cest slušných - bruslení. Hlavní cesta od Labutě k Roztylům protažená až moc, Někde hladké pěkně bílé, jinde kamínky nebo aspoň větvičky, nebo hlubší těžký sníh. Pro LOBáky kvalitní trénink!
Praha
Vloženo 18.1.2010 11:40
Hostivařská přehrada: podél vody na bruslení dnes dopol. špatný...spousta větviček, listí a neupraveno.Když jsem ale končil tak tam přijížděl traktor (takže odpol by to mělo být lepší...).Jinak na klásu podel vody (po cestě) v pohodě stopa je.
Praha
Vloženo 17.1.2010 21:26
Brdy vojenské z Bohutína na Tok, plno sněhu, pěkná stopa, nahoře horská fujavice.
Pro ty, co na Tok jezdí z Orlova, tak z Bohutína je to příjemná změna. Je tam u hřiště prohrnuté parkoviště.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 17.1.2010 17:28
Z Jižního Města nebo Petrovic se dá na běžkách dojet do Průhonic - pouze na klasiku. Buď po poli (pole je trochu hrbolaté a stopa tedy taky) nebo údolím Botiče (cesta je používána i pěšáky). V okolí kurtů u dálnice není dobrý nápad jet po pravém břehu Botiče, některé cesty jsou tam prohrnuté na asfalt. Jinak není třeba se bát o lyže, pokud je sundaváte při přecházení silnic :-) Pro lepší orientaci GPS záznam je tady http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=471814 Celkově pěkné jako výlet, ale kdo chce jezdit v kvalitní stopě, najde v Praze stovky lepších míst.

Milíčovský les: nových min. 5 cm sněhu pomohlo, zasypalo to špínu na cestách pro bruslení a umožnilo vyjet stopy tam, kde byly cesty už udupané. Stopa na poli podél lesa stále nejlepší, bohužel však jen jedna a v poledne tam jezdilo dost lyžařů, takže bylo třeba se vyhýbat.
Praha
Vloženo 21.1.2010 14:31
Mezi Mirošovicemi, Lomnicí, Kovářovicemi , Zaječicemi a asi i dál na V. Popovice jsou dobré stopy na polích a loukách okolo červené a modré zn.
Ladův kraj
Vloženo 17.1.2010 12:38
Síť stop na klasiku je po celém Klánovickém lese. ještě v 17:30 jsem tan potkal několik lyžařů. Ideální nástup je cca 200 m JV od nádraží klánovice za silnicí, spojující Újezd nad lesy a Klánovice. Nachází se nam šíroká cesta s jednou celkem tvrdou stopou na klasiku, která vede až k Úvalům (cca 3,5km)
Praha
Vloženo 16.1.2010 22:16
Monínec na běžkách:
plno sjezdařů, ucpaný příjezd k lanovce, dopravní kolaps. Doporučuji jet přímo do Cunkova, nebo Jistebnice. Stopy jsou pěkné, jen místy strniště nebo kamínek. Ale značení mizerné. Spousta lidí se ptá na cestu a vůbec neví, kde jsou. Chtělo by to aspoň občas přidat směrovky.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 16.1.2010 22:14
Satalická obora a okolí: běžky lze nazout hned za zastávkou autobusu 186, v oboře samotné místy slušná vyšlapaná stopa, místy udupáno od chodců, po průjezdu oborou v polích směrem k Vinoři a Radonicům dost dobrá síť vyšlapaných stop (vše klasika).
Praha
Vloženo 15.1.2010 18:09
Obora Hvězda doplnění: dole těží dřevaři, takže nic moc. Po hlavní cestě se dá sjet dolů, příp. bruslit nahoru.
Strahov - kolečko cca 500 metrů dá se bruslit, stav trati dostačující. Včera v 19 hod asi 10 běžkařů.
Praha
Vloženo 15.1.2010 14:43
Modřanská rokle dnes dopoledne: nějaký pitomci projeli roklí autem - nejspíš lesáci, co šli odstranit spadlou větvičku a nechtělo se jim pěšky. takže na bruslení hlavně v prostřední části nic moc.
Praha
Vloženo 15.1.2010 13:02
Dnes dopoledne jsem byl ve Hvězdě, na bruslení jsou tam vhodné asi 3 cesty (z Vypichu k letohrádku, z Petřin k letohrádku, jedna spojnice mezi nimi), jinak je to většinou příliš úzké. Na klasiku je cest víc - stopy jsou vyšlapané všude možně, ale nezkoušel jsem. Sněhu je dost, na hlavních cestách z něj nikde nic nekouká.
Praha
Vloženo 15.1.2010 13:33
Na Ladronce klasika bez problémů. Doporučuju i večer po práci, na pláni je dobře vidět i bez čelovky. Spousta stop od lidí. Široká cesta vyplužená, skejtaři taky vypadali spokojeně.
Praha
Vloženo 14.1.2010 22:55
V Modřanské rokli se dá taky bezproblémově lyžovat. Jel jsem od Polikliniky podél potoka k nádrži a pak dál ke konečné autobusů v Písnici. Lepší je to asi na klasiku, většinou je dokonce i stopa, bruslit se dá taky. Bylo možno pokračovat i směrem na Cholupice.
Praha
Vloženo 14.1.2010 22:51
Monínec-Čertovo Břemeno - sněhové podmínky jsou velmi dobré a téměř všechny trasy jsou udržované. Centrální parkoviště u Libenic (50m od silnice č.120 z Borotína do Sedlce-Prčice) je zprovozněno. Tzv. velký okruh (Jistebnice - Cunkov - Javorová skála - Libenice - Jistebnice) a okolí Javorové skály (tzv. malý stadion) jsou upravovány rolbou.

Seznam doporučených výchozích bodů pro běžkaře:

- parkoviště u rekr.tábora Javorová Skála za osadou Ounuz
- parkoviště Libenice
- parkoviště U Bizona Cunkov
- Střezimíř, železniční stanice
- Nadějkov náměstí (parkoviště)
- Parkhotel Mozolov (parkoviště)
- Chyšky u školy
- Jistebnice náměstí (parkoviště)
- Borotín na rynku (parkoviště)

http://www.certovo-bremeno.cz/section.php?id=40
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 14.1.2010 17:17
Kdyby jste se nudili, tak si nekupujte medvidka myvala, ale jedte na bezky do Stromovky,jsou tam pomoci skutru vyrezane bezecke stopy na klasiku, navic osvetlene verejnym osvetlenim na nocni lyzovani.
Praha
Vloženo 13.1.2010 20:44
Luxusní bruslení na Branické louce (u cyklostezky v Braníku). Je tam projeté asi půl kilometrové kolečko s osmičkou. Dva metry šířka na bruslení. Naprostá paráda. Jde to i za tmy, je tam světlo ze Strakonický.
Praha
Vloženo 13.1.2010 18:16
Obora Hvězda - ideální podmínky. Na klasiku jsou vyjeté stopy na hlavních cestách, ale dá se v klidu beze strachu o lyže i po vedlejších cestičkách mezi stromy. Na hlavních cestách okolo Hvězdy se dá i velmi dobře bruslit. Klidně na nových lyžích - sněhu je dost nehrozí poškození. Lidí ve všední den celkem málo. Super běžkování, to už jsem v Praze nezažil ani nepamatuju.
Praha
Vloženo 13.1.2010 14:37
Hostivařský lesopark je o něco lepší na klasiku, Milíčovský les zas na bruslení. V obou případech bych na bruslení volil horší lyže, při klasice bych se o lyže nebál.

Hostivařský lesopark: Spousty pěkných stop na klasiku, vedou zejména po loukách a ne po cestách, takže v nich pěší návštěvníci téměř nešlapou. O něco hezčí mi přijde část lesoparku u Hostivaře než u Jižního Města, špatný je jen přejezd mezi těmito částmi na lyžích (v oblasti blízko sídliště Košík). Na bruslení mohou posloužit prohrnuté cesty, i když jsou občas něčím zapadané a celkem úzké. Širší a tedy na bruslení nejlepší je cesta podél nádrže. Sjíždět na zamrzlou nádrž nedoporučuju, nabízí jen stopu podél břehu a ani ta za to nestojí.

Milíčovský les: Na bruslení je vhodných pár větších cest, jsou širší a trochu méně zapadané než v Hostivaři. Na klasiku je pak exkluzivní stopa po poli podél okraje lesa, slušné stopy jsou na loukách. Po cestách v lese chodí i pěšáci, takže tam se o stopách moc mluvit nedá.

Cesta z Petrovic podél Botiče do Hostivaře je sjízdná až k ragbyovému hřišti, ale chodí po ní i pěší. Od ragbyového hřiště se musí lyže přenést. Z Petrovic do Milíčáku se dá dojet bez problému stopou po poli.

GPS záznam mé dnešní trasy je tady: http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=467739
Praha
Vloženo 13.1.2010 11:07
Ve Stromovce jsou vyjeté stopy na klasiku, po hlavní cestě od Výstaviště k Císařskému ostrovu se dá i bruslit. Předpokládám, že to bude stejné nebo lepší i na dalších asfaltkách Stromovky. Zkoušely jsme jet podél Vltavy od Trojského zámečku směrem na zámky, ale přestalo nás to na nerovném povrchu v hlubokém sněhu brzy bavit. Na klasičkách asi lepší. Na druhou stranu od lávky k tramvajovému mostu to je špatný.
Praha
Vloženo 12.1.2010 21:59
Milíčovský les, P-4. Hlavní cesty jsou proplužené, dá se dobře bruslit, jinak jsou všude vyjeté hezké stopy na klasiku.
Praha
Vloženo 12.1.2010 19:06
V Čelákovicích se již na běžkách jezdit nedá, nějakej blb z technických služeb posypal celou cyklostezku štěrkem, prestože pan starosta to chtěl nechat pro lyžaře :-(
Střední Čechy
Vloženo 12.1.2010 18:57
Dnes jsme projeli Brdy od Černolic do Kytína, přes Skalku, po červené, tam i zpět. K parkovišti u silnice Řevnice-Mníšek jen klasika, ale dobrá stopa. Dále i bruslení, pouze za Červeným křížem pracují lesáci a trochu to rozjezdili. Každopádně bezva výjezd. Uvítám info, jak vypadá hřeben dál na jih.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 12.1.2010 17:24
Krčák, posypali část, ae ještě jde vybrat si cesty proplužené - ideální bruslařské podmínky
Praha
Vloženo 12.1.2010 13:59
Ahoj,prave jsme prijeli z Berouna, jsou tam upravene stopy na golfovem hristi. Portazene jsou dva okruhy, strojem udelana stopa na klasiku, na brusleni to jde ale neni to idealni. Malo lidi, proste parada. Sjede se na Exitu 14, pak na Beroun a za prvnim prejezdem do prava, koukejte po ceculich na GOLF, je to fakt dobre znacene. Prijemnou zabavu
P.S maji tam fungujici restaraci, poledni menu za 99 Kc :-)
Střední Čechy
Vloženo 12.1.2010 8:54
V Čelákovicích se dá bezproblémově bruslit po nové cyklostezce podél Labe od železničního mostu po mlýnský náhon. Je to cca 1,5km. Ideální na bruslení, klasika je ale taky možná.
Střední Čechy
Vloženo 11.1.2010 21:35
Krčák, pondělí odpo, hlavní cesty proplužené, ale sněhu dost, parádní bruslení, málo lidí. Snad to neposypou.
Praha
Vloženo 12.1.2010 12:12
Z Orlova na nejvyšší vrcholek Brd -Tok 862m.n.m. krásná stopa, výborný sníh a málo lyžařů.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.1.2010 10:34
Byl jsem tam brzy ráno, takže stopy byly zapadané,ale dalo se jet poměrně slušně. Nejel jsem tedy až uplně na hřeben,ale sněhu všude dost. Pouze mně zamrzelo,že V Zadní Třebani pod kopcem poničil stopu v délce 300 metrů teréním autem pan Slávek Kadeřábek. Nevim co si myslel, když krosil autem na zasněžené louce.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 10.1.2010 22:37
poslední dva dny se dá jezdit téměř kdekoliv, takže i brdy měly dneska výborné podmínky. mníšek - skalka - stožec - dobříš, cca 20 rekreačních km. povedené i počasí, jen navečer začalo trochu sněžit.
takhle má vypadat pořádná zima :-)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 10.1.2010 18:28
Praha 8 - Je to takova znouzecnost, ale da se dobre bruslit kolem Ladvi, hlavne mezi panelakama, sama rovinka. Chodniky byly prohrnuty nekdy pred dvema dny, ale zase tam nasnezilo, lidi to vyborne udusali, takze podvecerni parada! Hlavne kolem sedmy vecer, kdyz pejskari zmizi na zpravy, si clovek pripada jako na horach :)
Praha
Vloženo 10.1.2010 18:25
Hostivařská přehrada. Sněhu dost, akorát cesty protáhl pluh. O dost dřív, než většinu pražských chodníků...
Moc pěkná stopa na nové cyklostezce z Hrdlořez přes Hloubětín do Vysočan (podél Rokytky, začátek v Hrdlořezích u viaduktu u Hořejšího rybníka, konec ve Vysočanech na rohu ulic Sokolovská a Na Břehu).
Praha
Vloženo 10.1.2010 17:35
Golf Praha Motol - dnes ještě lepší podmínky než včera, sněhu přibylo, po celém obvodu projeta stopa, misty 2, dá se perfektně i v lese okolo. Bohužel je i dost ničitelů.
Praha
Vloženo 10.1.2010 17:26
Milíčovský háj - po cestách na obvodu lesa je krásně vyšláplá stopa, ale spousta lidí. Okruh se dá rozšířit i do údolí pitkovického potoka, viz příspěvek od Torouše... Šumava by mohla závidět.. Modrej extráč fungoval.
Praha
Vloženo 10.1.2010 12:28
tak dneska modranska magistrala - pro klasiky parada - od pristaviste az na zbraslav bez sundani, dokonce i pod barandakem je snih.. vetsinou jedna, misty dve stopy... na skate je to horsi, celkem se da mezi golfovym hristem a nadrazim modrany... kdyby pan Bem nasel penize na traktor s valcem, ktery by to dvakrat projel, tak by to nemelo chybu.. lidi primerene
Praha
Vloženo 10.1.2010 0:08
Byl jsem si dneska zaběžkovat ve Stromovce. Na Prahu naprosto ideální podmínky. Dá se tam udělat 4km okruh. Śutry jsou akorát pri přejezdech cest, sem tam nejaký kořen. Ale nic hrozného.
Je to ale jenom na klasiku, cesty jsou vymeteny skoro až na asfalt.
Praha
Vloženo 9.1.2010 17:44
Na Brdech jako v Bedřichově! Hřebenovka na klasiku (můžete i "lepší" lyže), tu a tam rozhamcáno od bezohledných pěšáků. Sjezdy na severní stranu po cestách s asfaltovým podkladem dobré, na strmé kamenité lesní cestě jsem dvakrát škrtla. Stopa je i podél Berounky dole v údolí. Parkování: u nádraží v Dobřichovicích velká kapacita, ale pokud chcete na Hřebeny, musíte do kopce. Lesní parkoviště na nejvyšším bodu silnice z Řevnic do Mníšku je v ideálním místě na stopě, ale bývá narvané a krade se tam. Zaparkovat se dá dobře i v Černolicích u hřbitova.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 9.1.2010 17:43
Lesopark v Hostivaři - perfektní sníh tam, kde nejsou prohrnuté cesty (jen ty hlavní). Sněhu je cca 15 cm. I přes relativně malou rozlohu se dají vymyslet pěkné okruhy. Dá se jet i po zamrzlé přehradě.
Praha
Vloženo 9.1.2010 14:35
Udoli pitkovickeho potoka slusna stopa.Usek Petrovice od ragby hriste kolem Kreslic a podel potoka do Pitkovic a do Uhrinevse jen jedno sundani lyzi pri prechazeni silnice,moc peknych 5km
Praha
Vloženo 9.1.2010 13:41
Pražský Holmenkollen - Vidoule hlásí dobré podmínky! Na golfovém hřišti v Motole je dobře projetá klasická stopa po obvodu celého hřiště, místy i dvě stopy vedle sebe. Dopoledne tam kroužilo docela dost lyžařů a je to pěkné svezení - sněhu cca 15 cm, -5°C. V lese okolo to sem tam drhne o klacky, dobré tak na kameňačky. Velmi pěknou stopu jsem ráno prošlápl na žluté značce Na Vidouli - Košíře, posléze se na ní objevilo několik lyžařů. Bohužel po dvou hodinách úspěšného provozu projel pluh (úplně zbytečně) a bylo po všem. Skol!
Praha
Vloženo 9.1.2010 12:33
krcak - pekne jsem si misty i zabruslil.. ani moc lidi, ale misty to zadrhne.. je to stazene az moc
Praha
Vloženo 6.1.2010 20:59
tak jsem dneska v cca 14 až 15 ten Strahov otestoval a na lehké vyjetí musím říct plně dostačující, na klasiku dokonce i poměrně slušná stopa, na bruslení občas hlubší sníh, nevim, jestli je to přímo na nové lyže, ve sněhu je občas dost bordel, ne třeba přímo kameny, ale všelicos jiného, měl jsem radši staré .. takže dobrý, ale jinak žádná velká romantika kvůli hned vedle projíždějící těžké technice to neni :-)
Praha
Vloženo 6.1.2010 12:26
Informace na webu potrvzují to, co psal včera večer Milan: "Na základě velkého zájmu Pražanů se Magistrát hlavního města Prahy, městská část Praha 6 a organizátoři rozhodli, že sníh zachovají do dalších dnů, dokud to počasí dovolí.
Veřejné lyžování bude možné vždy za světla, tj. přibližně od 8 do 16 hodin mezi Velkým strahovským stadionem a stadionem Evžena Rošického." Zdroj: skisprint.cz
Praha
Vloženo 5.1.2010 23:49
Dneska bylo lyžování na Strahově v pohodě. Chvílemi dost lidí, ale dalo se bez problému vyhnout, jen to chtělo v zatáčkách brát ohled na ostatní. Kvalita sněhu je dobrá, je to ale technický sníh, takže odpoledne z toho byla ve stoupání už celkem hluboká kaše. Ale zase díky tomu, že to není žádný navezený sníh z hor, tak v něm nejsou žádné kamínky a dá se jezdit na nových lyžích.

Podle posledních informací se pořadatelé dnes večer dohodli s městskou částí a sníh na Strahově zůstane, dokonce by ho snad měli průběžně upravovat rolbou. Takže kromě cca 80 metrů (cílová rovina), které během odpoledne stihli odvézt, by měl okruh zůstat, dokud neroztaje :-)
Praha
Vloženo 5.1.2010 9:10
Dle reportáže České televize (Studio 6) půjde lyžovat na Strahově na okruhu ze včerejšího závodu Tour de Ski pouze dnes. Již v 8:30 tam kroužily desítky lidí. Všichni bruslili, stopa na klasiku tam asi nebude, když se jel sprint volnou technikou.

Zítra již bude sníh odvezen - skončí v Riegrových sadech, kde se na něm bude sáňkovat, a na nějakém soukromém pozemku, kde roztaje... Lyžovat se na něm, jako to šlo v minulých letech, tedy asi nebude :-(
Praha
Vloženo 22.12.2009 11:24
Na zamrzlém Džbánu se dá bruslit a soupažit. Na ledě leží asi 2 cm sněhu.
Praha
Vloženo 20.12.2009 22:56
Hvězda, střední cesta k letohrádku možno bruslit, uprostřed náznak stopy, pozor na klacky-pořad malo snehu.na kratke probehnuti ok.
Praha
Vloženo 20.12.2009 16:25
Lyžovat se dá na zamrzlé Hostivařské přehradě, na níž leží cca 3 cm sněhu. Není to sice nic extra, ale lyžarů tam jezdilo několik, takže je vyjetá i nějaká stopa. Hodí se mít ostřejší hroty na hůlkách. Dle stopy někdo zkoušel lyžovat i mimo led, ale na takové pokusy bych musel mít ještě horší skluznici, než mám...
Praha
Vloženo 19.12.2009 17:30
V Modřanské rokli se dá lyžovat !!! Sice to není žádná sláva, ale na projíždku 3km k přehradě do kopečka a pak zpět dolů to není špatné. Vhodné spíše na klasiku.
Praha
Vloženo 18.12.2009 19:20
Brdská hřebenovka bohužel ještě nesjízdná.
Brdy a Hřebeny

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Praha a střední Čechy