Beskydy – běžky

Beskydy jsou nejvýchodnějším pohořím České republiky a zasahují z části i na Slovensko. Síť běžkařských tras zde není s ohledem na strmé svahy zas tak hustá, ale Beskydy jsou rozlehlým pohořím a běžkaři zde mají i tak hodně možností. Zvlášť když v našem členění pod Beskydy zařazujeme i oblasti, které do nich čistě geograficky…

Číst celý text

Členění oblasti Beskydy

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází jeden nezodpovězený dotaz
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 22.2.2020 18:55
Bílý kříž - Gruň upraveno strojově se stopou. Visalaje-Bílý kříž po modré udusané od pěšáků beze stopy pro lyžaře. Sněhu dost (20 cm nového), ale odpoledne začala obleva a v noci má pršet, takže tam, kde chyběl podklad, to bude brzo pryč.

(Odpověď na dotaz uživatele Lucie.P. z 22.2.: Dobrý den, nevíte někdo jaké jsou stopy pro běžkaře na Visalajích? Dá se dojet na Gruň? Díky. L.)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.2.2020 16:34
V.Karlovice, tezke podminky, spise na B-lyze,+2st, tezky mekky firn, hlavne na slunku, rano asi protahle skutrem, jinak stopy Razula-pila mizerne, i trava, hlina, kaminky, vse pro mne zachranil stadionek s umelym snehem a vybornou upravou na skate, tam jsem krouzil, rano bylo asi lepe nez odpoledne, je to letos bida.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 22.2.2020 14:57
Pustevny chata mir luxusni stopy :)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.2.2020 5:56
Javorový odpoledne směr Kalužný spodní cestou. Sněhu dost cca 20 cm, stopa žádná. Sníh pouze nahoře takže dolů jedině pěšky.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 21.2.2020 20:12
Rano zasnezene a zafoukane vetrem, odpoledne uz znicene od pesaku. Snehu vsude dostatek.
Moravskoslezské Beskydy
Dotaz Vloženo 21.2.2020 6:59
Zdravím, nevíte, jak teď vypadají běžecké stopy v okolí Pusteven a Bílé?Díky
Zodpovědět Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 15.2.2020 21:18
Ještě doplnění ke hřebenu Javorníků, kvalita sněhu zvlášť odpoledne už byla horší, stopa začala buď ledovatět nebo vlhnout, v lese tvrdo na slunci trochu kašička a tak se už střídal rychlý sníh s pomalým...jízda z kopce jak když spolujezdec šlápne sem tam na brzdy. Kameny ve sjezdu z Malého Javorníku a ze Stolečného směr Kohútka. Na Kohútce sjezdovka Spartak už měla místa vydřené na hlínu. viz foto vid
https://www.zonerama.com/esence77/Album/6004155
gps stopa https://mapy.cz/s/kujugunuse
jestli po té oblevě na začátku příštího týdne něco na hřebenech vydrží, tak možná zas po dalším víkendu (teoreticky zasněží) to bude snad ještě rozumně sjízdné. S rozkvetlýma kočičkama.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 15.2.2020 21:14
Kasárna-Melocik a zpět - od Kasáren podminky vynikající,stopa dobrá, čerstvý sníh, sjezdy bez kamenů,od osady Gregušovci sněhu trochu méně,ale stopa pořád dobrá,směrem blíž k Melociku sníh místy mokrý,ale projet se pořád dá ve stopě.Na zpáteční cestě stopa rychlejší,k večeru začalo přimrzat.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 15.2.2020 18:22
Pred obedem okruh kolem Zmrzleho podle hodinovych rucicek. Perfektni ale v nejnizsim miste uz trochu koren a prechod bez lyzi pres potoky. Zitra mozna jeste ok po vikendu asi ne. Nasledne po obede smer Radhost v polovine otocka nebot stopa zadna a povrch udusan a kluzky. Pesaci to tam zcela ovladli a na nas par bezkaru se divali jako na blazny.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 15.2.2020 17:48
Pustevny. Okruhy Mír, Radhošť, Velká sjezdovka, Zmrzlý a Skalíkova louka. Celkem 45 km. Start ráno před osmou od chaty Mír, první v nádherně vyfrézované stopě (ještě byla teplá 😅), teplota +0, červený Swix, během dne párkrát domazáno.
Z Pusteven na Radhošť, bez stopy s 1-2 cm nočního sněhu. Tady úprava moc nedává smysl, vyjel jsem stopu na úplném okraji cca 10 metrů široké dálnice na vrchol a při cestě zpět, tedy za cca 30 minut, bylo vše rozšlapáno prvními pěšími vypatlanci. Hnus, velebnosti, chce se mi blejt🤮.
Okruh přes Velkou sjezdovku jsem otočil po čtyřech kilometrech v nadmořské výšce cca 800 metrů, kousek za místem, kde končila luxusní stopa. Rolba jela až dolů už bez stopovače. Sněhu rapidně zbývalo, zato se množila tmavá místa a šutry. Otočit a zpět nahoru v neposkvrněné stopě.
Kolem Zmrzlého proti směru hodinových ručiček, sjezd ve stopě bez komplikací, na úbočí směrem k Frenštátu v dolní části dva potoky, pouze překročení bez lyží, horni část už opět s dostatkem sněhu. Na tomto okruhu jsem dnes potkal asi nejvíc lidí.
Skalíkova louka okolo poledne pořád pěkná, tady hlavní proudy taky nejedou.
Sjezd k Míru už v těžším mokrém sněhu, stopa od rána dost utrpěla, ale pořád hodně dobré, i když pomalejší. 1,5 km před chatou Mír stopa končí, až k chatě pouze uhlazeno, sjízdné po závoru. Tedy aspoň pro mě, nikoli pro spousty dalších, jejichž lyže při dojezdu zpívaly. Nebo plakaly?
Obecně se dá říci, že od 800 metrů nahoru nebyl problém, sníh, slunce, perfektní úprava. Nejel jsem závodní okruhy, kde problémy nepředpokládám, ani Martiňák, z důvodu větší hustoty obyvatelstva😅
Dnes prostě krásný den viz
https://youtu.be/wu1vShTxgUM
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 15.2.2020 12:34
Hřeben Kohútka - Stratenec - Kasárna asi +2, v noci napadl čerstvý sníh. Sem tam ve stoupání kamen, hlína jen stopově, od Stratence už většinou krásné dvě stopy. Trochu teda rozjezdeno a rozslapano, hlavně od Velkého Javorníku v lese, ale nic extrémního. Skol

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 9)

Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 14.2.2020 22:12
Velké Karlovice dnes po práci.
OD Machúzek směr Razula: už za hranou, dost trávy, víkend vyloučen, teplota dost nad nulou. Poté od Galiku na Horal - taky boj. jediný slušný úsek, který vydrží i sobota je od Horalu lesem směr Razula. Jel jsem to celé, ale to nedoporučuji, stačí jen do těch míst, kde začne cesta prudce klesat, pak raději zpět, s čelovkou jsem tam bojoval. Na těch místech nad Horalem krásná stopa. Jinak doporučuji Pustevny - super, anebo právě upravenou stopu na Javornících - Melocík - Kasárna - Ztracenec, zítra vyzkouším.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 14.2.2020 9:04
Martinak-Pust.-Mart. Supersvezení.Dole v zatáčkách jsou už na sněhu kamínky,tak bacha. Levou stopu zničili dva bruslaři. Takže z kopce jsem jel jak po D1 😕.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 13.2.2020 19:40
Dnes modrý okruh na bílé- první kilometr špatný, samé přenášení, od odbočky na Samčanku jsem jel pravou variantou a to bylo pěkné na bruslení i klasiku a to až do nejvyššího místa a pak dál dolů skoro až k cestě taky dobrý. Za cestou zase málo sněhu a kličkování mezi šutrami.

(Odpověď na dotaz uživatele Zdeněk z 5.2.: Dobrý den , nemáte někdo aktuální informaci o sněhových podmínkách na běžeckých tratích v okolí Bílé v beskydech ? Děkuji)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 13.2.2020 16:36
Dnešní stav byl nahraně. Od auta až na začátek okruhu u závory z běžkama na rameni. Jezdím ve směru hodinových ručiček. Dole fakt málo sněhu, čím víš se stoupá, tím je to lepší. Horní část okruhu je pak už v pohodě. Sjezd od rozcestí nad sjezdovkou je zmrzlý, jsou tam hroudy ledu. Natloukl jsem si p..... Pokud nenapadne trochu sněhu je to v háji.
(Odpověď na dotaz uživatele Dáša z 12.2.: Hezký den, prosím jaká je aktuálně stav na Morávce, Sviňorky - je okruh protáhlý?
Předem moc děkuji za odpověď. Dáša)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 10.2.2020 14:23
V neděli 9.2.2020 jsme jeli trasu z parkoviště pod hotelem Bezruč v Malenovicích na Lysou a zpět.
V plánu bylo vyjet vlekem Malenovice Hutě a nastoupit do stopy kousek od Albínova náměstí a pokračovat směrem na Ivančenu a Zimný. Bohužel vlek byl mimo provoz, takže nezbývalo než vyšlápnout cestou kolem jízdárny cca 2km a 200m výškových metrů. Velká škoda, že tato cesta není řešena jako přístup na Albínovo náměstí a tudíž upravena rolbou, dalo by se po ní bez problémů vyjet. Neupravené to bylo nahoru i dolů dost náročné, ale dalo se. Lepší volbou směrem nahoru je možná vlek Ski Malenovice, ale otázka je, jak pak zpět dolů.

Dále byla cesta upravena, ovšem s jedním podstatným problémem: jediná stopa je umístěna zhruba v jedné třetině celé šířky upraveného pásu a po stranách stopy byla navíc cca 5cm vysoká hrázka sněhu, někdě měkčího, někde zmrzlého. Takto je pás pro bruslení příliš úzký, špičky lyží se zasekávají právě do té hrázky sněhu vedle stopy a bruslení do kopce bylo dost špatné. Při jízdě ve stopě zase tato hrázka částečně vadila při odrazu hůlkou. Přitom zůstává vpravo od stopy zhruba půl metru zcela nevyužitého upraveného prostoru.
Pokud by rolbaři posunuli stopu o zhruba 30-50cm více doprava a opravili stopovač tak, aby prostor vedle stopy byl rovný a nevystupoval nad rovinu upravené stopy, tak by to bylo fajn. Takto je to opravdu velká škoda, vzhledem k vynaloženému úsilí.

Cesta je to vcelku pěkná, i když docela náročná, hodnotil bych ji jako červenou, místy až černou. V celé délce jen pro zdatné běžkaře. Bylo by dobré přidat profil trasy někam na web, zároveň po trase rozmístit kilometrovníky. Nahoru 3 hodiny svižným tempem, dolů 55 minut.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 10.2.2020 13:15
Trasa Mír přes Pustevny na Martiňák a zpět v krásné stopě, která stála jistě nemalé úsilí a prostředky...
Kolem 14 nebo 15 hodiny se od chaty Mír směrem ke Skalíkově louce vydala dvojice ve tmavě červené Ladě Niva s plátěnou střechou s rozchodem kol přesně v obou stopách a ty záměrně a systematicky v celé délce zničila
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 9.2.2020 22:33
Dnes trasa Cáb-Soláň.. ve sjezdech sem tam kameny i větší, stopa od bezkaru rozjezdena kolem, bezky jsem sundavala jen v posledním sjezdu před napojením na asfaltku na Solan. Po tezbach se otevřely krásné výhledy... starší bezky s sebou..
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 9.2.2020 21:38
Trasa Soláň Pod Kotkovou. Sněhu málo, na loukách to jde,ale v lese na sjezdech trčí kameny. Na jednoho běžkaře připadalo 10 pěšáků.Počasí slunečno.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 9.2.2020 19:10
Bílý Kříž - Gruň a zpět,stopa žádná, cesta prohrnutá, někde zledovatělé plochy a místy bez sněhu .Na louce sněhu dost ,ale hodně "rozbitá" od běžkařů nebo pěších. Celkově dost dřina.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 9.2.2020 11:07
Včera Bílá, Bobek, Bumbálka, Salajka, Bílá. Ze začátku super, ale na hřebeni málo sněhu. Rolba něco zmáčkla a něco odhrnula úplně pryč. Jako příprava na další sněžení je to asi ok, ale pro běžkaře by to místy asi bylo lepší to ani neupravovat:) z Bumbálky do Bílé už zase lepší. Beze stopy, jen na skate. Místy dost málo sněhu, místy zledovatělé. na horší běžky. Počasí a výhledy to ale vyvážily. Podle mě kdo chce do Bílé, tak asi raději na druhou stranu (nad Ondrášův dvůr). My (a nejen my) jsme se včera poučili, že i když je na bílé stopy uvedena úprava, tak to znamená že ta rolba tam projela, ne že jsou tam super podmínky...
Každopádně i tak jsme rádi za snahu a krásný den v horách. Kdo chce super podmínky, tak jeďte tam, kde jsou. Třeba do Jeseníků...
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 9.2.2020 8:49
Pod M. Javorovým - chata Ostrý
Sněhu dost, stopa jen od běžkařů, ale místy i 2 pěšáci ve stopě. Z Ostrého už raději pěšky do Tyry, protože ledová krusta. Sluníčko, výhledy, dobro došli.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 8.2.2020 20:41
Hřeben Javorníků Portáš - Kasárna, 30 až 40 cm sněhu, spodní vrstva těžký přemrzlý sníh, nahoře pár cm prašanu. Stopa vyjetá běžkaři. Počasí skvělé, azuro a mírně pod nulou.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 8.2.2020 20:22
Apeluju na zdravý rozum a slušnost. Nejezděte prosím na trase Chata Mír a Martiňák skate. Ničite stopy pro klasiku.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 8.2.2020 20:14
Charbulák... Bílý Kříž. Sněhu hodně,stopa špatná nebo žádná.Ale podmínky dobré.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 8.2.2020 13:33
Karlovice rano dobre,podklad zmrzly,pres den zacalo sviti slunko a snih rychle ubival.Machuzky - Razula nic moc,navic hodne lidi.Razula - Horal podminky dobre.obcas nejaky kamem. Projeto rolbou.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 8.2.2020 11:51
5 km cesty Dušna Cab je pro bežkaře sjizdna jde to a okruh kolem cabu je projety skutrem 6 km hrebenovka na Solan nic moc
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 7.2.2020 22:29
Velke Karlovice, bilo, podminky ale hranicni tak 5-10cm, obcas mrholilo, +2st, tezky snih, aspon neco, malo bezkaru, jen fanatici jako ja. Od parkoviste na Razuli, rozcesti Podtate a zpet kolem Galika, k Babske a zpet. Misty kameny, hlina. Zitra Nocni Valachy, zkracena trat, hazeli lopaty, no nevim, podminky na zavod tristni, nejlepsi z toho vseho asi okruh pod Lanternou.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 7.2.2020 21:44
Dneska se dalo na Pustevny i z Trojanovic. Mrholilo, kolem 0. První km krásné bruslení, pak už uklouzána jen úzká ulička, takže 2 vrstvy červeného Swixu to řešily. Nahoře závodní okruh přimrzlý, takže vosk už moc nechytal, ale o to rychleji to jelo ve stopě z kopce. Zítra předpokládám, že to bude z rána zmrzlé už od spoda.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 7.2.2020 17:44
Pustevny..příjezd busem k 11hod,velká mlha,sněhu na trasách cca 20cm,teplota do min 2stC,upravena trasa na Martiňák a krátký okruh 5km..pak asi snaha upravit i další okruhy..Po 13hod už drobný déšt,teplota nad 0st,stopy fidlavé.Dojel jsem dolů pod chatu Mír,pod ní ještě asi 1,5km po auty uklouzané silnici..blbé oteplení!!
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 7.2.2020 9:00
Javorníky: Ratrak vyšiel do terénu aj dnes ráno z Melocíka smerem na Kasárne a pripravuje trasu na v poradí deviaty ročník Prechodu Beskydsko-javorníckou lyžiarskou bežeckou magistrálou. Ten bude v sobotu 8. februára na trase z Melocíka na Makov Kasárne a naspäť.

Z tiskové zprávy Žilinské Župy, viz http://www.zilinskazupa.sk/sk/aktuality/aktuality/bezkarska-sezona-pomaly-rozbieha-2.html (tam jsou i další detaily o akci). Pre fanúšikov bežeckého lyžovania sú všetky čerstvé informácie dostupné na webovej stránke kraja v sekcii Bežkoservis. - http://www.zilinskazupa.sk/nas-kraj/krasy-zaujimavosti-kraja/lyziarska-turistika/bezkoservis/
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 7.2.2020 3:23
Velke Karlovice zatim beze stop ujezdeno skutrem od vecera pokracuje snezeni
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 6.2.2020 19:49
Pustevny - Radhošť - Martiňák - Pustevny. Teplota pod nulou, zataženo, vrchol v mracích. Všechny stopy poražený, ale:
- až k Radegastovi pole neorané, ráj pěšáků, dál na Radhošť dvě krásné stopy a široký pruh na bruslení (a pro pěšáky) s čerstvým sněhem, který ještě nestihl ztvrdnout a skate je spíše za trest
- sjezd od Maměnky směr Martiňák se ještě dá, ale brzy bude vyplužený
- na trase jsou desítky metrů, kde nešel použít stopovač a cesta je pouze uhlazená
- dva potoky přes cestu, nutno se rozhodnout, zda-li přejet kolmo nebo překročit, obojí je na hraně a nutno dávat pozor
- v druhé polovině trasy se stopy musely podělit o asfaltovou cestu s potokem a místy potok vyhrává
- cca 200 metrů před Martiňákem jsem to otočil, sněhu méně a o to více šutrů
Shrnuto: Sníh sice napadl, ale jen ve vyšších polohách, Rožnov je zelený. Martiňák je na hraně, předpokládám že stejně tak i Mír, sjezdu do Trojanovic nevěřím už vůbec. Za mě dnes jen 60%
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 6.2.2020 16:16
Trasa Pustevny - Martinak vcera v poledne cerstve protazeno. Krasna stopa i pres to, ze misty prosakovala voda. Odpoledne za odmenu i slunicko.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 7.2.2020 17:13
Hostynska mag.mimo provoz.to byl asi opravdu jediny snih a diky inverzi trvajici do otepleni, deste 19.1.-31.1.15 cm.
Loni se jezdilo jeste cca 5.2.-10.2.25 cm snehu.
Hostýnské vrchy
Vloženo 1.2.2020 17:10
Papežov - Lysá hora upraveno v pátek k večeru, dnes po poledni už manšestr zdaleka nebyl, ale pořád byl povrch relativně rovný - jen úseky, kudy vede zároveň pěší přímá trasa, místy připomínaly oraniště. Spodních cca 500 m nepříliš pěkná kombinace ledu a břečky (někdo i lyže směrem dolů sundal a to ne z důvodu,že by sjezd technicky nezvládl - já sjel v pohodě), po 2 km už úplně v pohodě. Asfalt zatím nikde nekoukal, maximálně prosvítal. Kdo má možnost volby, tak horší lyže a skate - stopa na klasiku je jen na 400m nahoře. Poměr bežkařů a skialpinistů zhruba 1:1, ale vládnou pěší a běžci.

Zimný - Ivančena strojovou stopu na klasiku má, kromě posledních 2 km. Kvalita střídavá - od nádherných úseků po horší, co jsou zašpiněné jehličím (na fotce je nejvíc zapadané místo). Asi 1km před Ivančenou jsem 150m přenášel viz další foto,na kameňačkách se to dá asi přejít. V neděli se bude přenášet podle mě na dalších 3 krátkých úsecích.

Teplota taková, že někdo dokonce vyrazil nahoře bez (ale nešlo o ženu :-). GPS záznam trasy (a všeho upraveného): https://www.strava.com/activities/3062563948

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 31.1.2020 11:34
Hostynska mag.omezene mizejici tezky snih.tesak u tri kamenu zpet.+ 5 stupne prseni.10 cm.na vikend spatne pristi tyden ochlazeni,jestli zustane zaklad tak par cm noveho snehu na sjizdnost.
Hostýnské vrchy
Vloženo 30.1.2020 19:21
Mečůvka, Martiňák, Pustevny běžecký areál. Na Mečůvce málo sněhu, po zelené pěšky na rozcestník s žlutou, od rozcestníku už jen na běžkách, paráda, nádherné zimní podmínky, od Martiňáku dvě strojově udělané stopy.
V běžeckém areálu na Pustevnách je dobře zasněžená a udělaná stopa jak na klasiku, tak i pro bruslaře.
Jen chci poprosit bruslaře, opravdu od Martiňáku na Pustevny není místo pro tuto techniku, jen zničíte tyto skvělé stopy, díky !!!
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 30.1.2020 16:14
Teď jsme projeli trasu Chata Mír- Skalikova louka ( k parkovišti na Pustevnách) a parádní svezení. Ráno chvilku skoro sluníčko, teď už sněžilo
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 29.1.2020 23:20
Ve Velkých Karlovicích připadlo tak 5cm vlhkého sněhu, tím se překryla občas vylezlá tráva ... tj. údolní stopy velmi pěkné, jel jsem s čelovkou od pepicentra až pod Babskou, od Razuly je na lesním traverzu méně sněhu, na jednom místě trochu hlíny,jinak ok, údolní louka pod babskou perfektní. sníh pomalý, ale jak přituhovalo tak zrychloval. Pro Ondřeje ... oblast Karlovic pro hobíky velmi doporučuji, otázkou ale je, jestli se vyplní předpověď,tak o víkendu bude nejlépe sedět doma ☹️ , protože v lijáku nemá smysl být ani nahoře na Pustevnách, ani dole v Karlovicích ... tak ideálně v Kolibě pít slivovici.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 30.1.2020 13:39
Byl jsem od 27-29.1 ubytován na chatě Babská takže musím jenom souhlásit s čechačkem jezdil jsem od Babské až na rozcestí a včera v den odjezdu ještě ráno u Pepiša a dobrý. Jenom dodatek kdyby se někdo z vás chtěl ubytovat na Babské NEDOPORUČUJI ANI SVÉMU NEJHORŠÍMU NEPŘÍTELI relax po běžkách žádný ,sauna nefunkční, bazén přechlorovaný,fitness nula,gastronomie hrůza, ubytovaní katastrofa jak to někdo koupil po komunistech i s personálem tak to zustalo.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.1.2020 7:57
Ahoj, jed na Pustevny. Trasy Okruhy okolo Zmrzlého a Nořičí hory nebo směr Martinak nebo Mír.
(Odpověď na dotaz uživatele Ondřej z 28.1.: Zdravím běžkaři, měl bych na Vás malý dotaz :-) rád bych o víkendu z Brna vyrazil do Beskyd na běžky ale vůbec tyto hory neznám, dokázal by mi někdo poradit kam vyrazit? Nějaký vhodný okruh kde je sníh a je to vhodné pro hobíky? Díky moc! :-))
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 29.1.2020 7:50
ANO.
(Odpověď na dotaz uživatele LH z 29.1.: Zdravím, dá se vyjet na Pustevny bez řetězů? Díky.)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 27.1.2020 21:47
Údolní stopy ve Velkých Karlovicích pořád velmi slušné, přes den trošku změkly, večer "super rychlé", ale je to rovinka, tak i pro turisty pěkné a bezpečné ... jenom více než včera je nutné jít pěšky serpentinu nad pilou!
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 27.1.2020 20:27
Pustevny nejlepší podminky v Beskydech. Sněhová situace je bohužel jaká je.
(Odpověď na dotaz uživatele Michal-VS z 25.1.: Dobrý večer,mohl by mi někdo prosím poradit nějakou trasu z Pusteven? Tam a zpět.. Zda se vůbec dá na běžkách..ale co jsem tady četl tak podmínky fajné :-)
Další týden bych se vypravil.. Díky)
Moravskoslezské Beskydy

O oblasti

Beskydy jsou nejvýchodnějším pohořím České republiky a zasahují z části i na Slovensko. Síť běžkařských tras zde není s ohledem na strmé svahy zas tak hustá, ale Beskydy jsou rozlehlým pohořím a běžkaři zde mají i tak hodně možností. Zvlášť když v našem členění pod Beskydy zařazujeme i oblasti, které do nich čistě geograficky nepatří – Javorníky (propojené se Vsetínskými Beskydami) a Hostýnské vrchy.

Členění oblasti Beskydy