Beskydy – běžky

Beskydy jsou nejvýchodnějším pohořím České republiky a zasahují z části i na Slovensko. Pro milovníky běžeckého lyžování skýtají Beskydy mnoho tras. Několik je i pravidelně upravovaných, ale převládají spíše stopy, které si projíždějí lyžaři sami.

Členění oblasti Beskydy

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 4 nezodpovězené dotazy
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 6.3.2021 21:18
Cyklostezka Vsetín Jasenice, úsek 1 km po ledě, viz video. Valaši, přidejte sa! Honza
Styl hrozný a široký z toho důvodu, že se jede po ledě. Valaši, přidejte sa :)
https://www.youtube.com/watch?v=o2kXKYyMWWE
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Dotaz Vloženo 6.3.2021 11:51
Ahoj zvazuju zitra jet kohutka-kasarna. Dle web kamer na hrebeni lezi cca 20 cm. Nejedete to nahodou nekdo dnes? Jsem na vazkach, jestli to ma smysl. Dekuji za pripadne info
Zodpovědět Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 27.2.2021 16:15
Dnes na Pustevnách,jel jsem od parkoviště směr chata Mír,sněhu dost (3-4cm nový) projeto rolbou dvě nové stopy lidi žádní jen to počasí nic moc ale jinak super
Moravskoslezské Beskydy
Dotaz Vloženo 27.2.2021 20:35
Byl nekdo na Lyse? z Papezova se da jet? I skate? Diky!
Zodpovědět Moravskoslezské Beskydy
Dotaz Vloženo 27.2.2021 13:26
Dobrý den, nevíte jak to vypadá nyní na Pustevnách? Třeba na závodním okruhu? Děkuji za info...⛷Zítra asi naposledy...😭
Zodpovědět Moravskoslezské Beskydy
Dotaz Vloženo 27.2.2021 11:35
Zajímá mě názor lidí na to, že v době všemožných omezení shromažďování lidí naváží lanovka na Pustevny davy na jedno místo, v podstatě, aby se tam shromáždilo co nejvíce lidí...
Zodpovědět Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 25.2.2021 15:11
Solan-Cab...bez sněhu, procházka. Nedoporučuji. Buď ledovka nebo žádný snih. Po cca 2km jsme běžky zahodili do lesa a šli se projít směr Tanečnice.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 25.2.2021 13:56
Bílá-Javořiny-pokus dojet na Mezivodí
stopa brzy ráno zmrzlá, místy led, někde špinavá od jehličí a větviček i přestože tam dle map projela rolba včera (24.2) není moc o co stát... pokus odbočit na Staré Hamry moc nevyšel, po kilometru stopa skončí a cesta přejde na úplně suchý asfalt.
Z Bílé od sjezdovky se dá dojet na Javořinu (cca 3km), dál už jsem nejel, protože v lese byla stopa samý led a plná jehličí. sjezd z Javořiny byl na zmrzlém sněhu trochu hardcore. Pokud tam nepřisnění, už to zde nemá moc smysl, pokud si nechcete ničit zbytečně běžky. Druhou jižní stranou Bílá-Mezivodí by to byla asi lepší volba, ale z časových důvodů už jsem tam nejel.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 23.2.2021 19:54
Mezivodí - Bilá (po severní straně pod sedačkovou lanovku Zbojník): ještě vyražená stopa asi z víkendu, ale totálně zrmrlé, ledované, měla jsem "kameňačky - šupináče" , se kterýma "vylezu" všechno, ale dnes se to fakt nedalo a totálně to prokluzovalo. Místy bílý sníh, ale většina trasy už větvičky a nečistoty, ale celé průjezdné. Na to, jak vysoké jsou teploty, stále dobré. Okénka na Bílé otevřené (toš aspoń to kafe a dort)!!!
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 23.2.2021 16:41
přes velké oteplení se pořád dá jet Solan Cáb a část Cábského okruhu.,.Ideal to není, ale lidé co to jedou říkají, že se to dá. Jede to denně pořád dost lidí.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 24.2.2021 14:14
Bude ještě snad dobrá, včera (23.2.) ji projela rolba a co vím od známých, je zatím dobře sjízdná... já ji jel v neděli a byla super!

(Odpověď na dotaz uživatele Pavla z 24.2.: Jak vypadá běžecká stopa Pustevny - Chata Mír? Plánuji na sobotu. Díky za odpověď.)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 21.2.2021 17:43
Beskydská magistrála od soutoku Bílé a Černé Ostravice přes Gruň a po hřebeni na Bílý kříž vcelku dobře sjízdná, upravená před několika dny, i když vyfrézovaná stopa na klasiku není po celé délce. Sněhu zatím dostatek, ale už měknul a tál, pokud půjde oteplování stejným tempem, tak do dvou tří dnů už budou některé úseky neprůjezdné. Na to, že byla neděle a krásné počasí, tak překvapivě málo lidí, více běžkařů jen v okolí Bílého kříže. Tam byla stopa také nejnamrzlejší.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 21.2.2021 13:39
i když je odměk tak na Cabu je ráno minus 1 a magistrala a cabske okruhy se daji jet. ze Soláně je to sjizdne. Na Dušnou se dostanete boční trasou
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 21.2.2021 12:05
dnes brzo ráno v Karlovicích ještě velice pěkná stopa
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 22.2.2021 20:01
Byl jsem v Jablunkově o víkendu, už to bylo spíš po trávě. Od Mostů už lepší, ale hodně měkké.
Asi poslední běžkování, ta obleva je hodně rychlá, a ochlazení v nedohlednu. Tak dám běžky na půdu, a hurá na kolo.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 22.2.2021 0:16
V sobotu z Kychové na Papajské sedlo - Kohútka a zpět po hřebenu na Adamovské a sjezd po loukách nad Žáry. Dopoledne kolem 0 tvrdý sníh, bořil se jen lehce. Po silinici na Papaj mimo vyjete stopy od aut to stoupalo bez problému, od sedla po lesní cestě po slovenské straně stopa zavátá a jen lehce prošlápnutá, nepříjemně tvrdá na odření bot. V jednom místě potůček jako vždy na konci zimy odhaluje zem na větší ploše, překročit bez sundání lyží se ještě dalo. Jen 2-3 běžkaři a sem tam pěšáci. Později naštěstí sníh měknul +6 protože ve sjezdech na hřebenu to jinak bylo nebezpečně rychlé a tvrdé. Část trasy od Kohútky ma Krkostěnu vyjetá skútrem, pak jen ušlapaná nepravidelná stopa na klasiku jinak pošlapáno turisty. V Adamovských hodně opatrný sjezd, kameny u lesa a po loukách cik cak, sníh ještě tvrdý, ale výhledy paráda. Sem tam i na skialpech stoupali z Huslenek v opačném směru. Už to je jen na pár dní a raději opatrně ve sjezdech
foto viz. https://www.zonerama.com/esence77/Album/7037859
10:39
10:47
10:53
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 21.2.2021 13:33
Bílá-Bílý kříž-Gruň-Bílá.Podle serveru Bílé stopy měla být stopa upravena po Moravské cestě,čekal nás asi 6km pochod po zledovatělé cestě s posypem.Pod Vjadačkou jsme konečně nasadily lyže do stopy směr Bílý kříž.Stopa dobrá,sněhu dost,lidí málo, dobré sjezdy.Z Gruňu dobrý sjezd až do Bílé. Dobré slunečné výhledy a běžkování.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 21.2.2021 13:32
V sobotu odpoledne Pustevny, okruh směr Chata Mír-Skalíkova louka a pak okruh kolem Zmrzlého a Nořičí hory, obojí výborné, tvrdé, rychlé, upravené na 1*, na Mír 2 stopy, kolem Zmrzlého 1 stopa a prostor na skate. Běžkařů minimum, sem tam chodci.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 20.2.2021 20:40
Nejprve Bílý Kříž - Polom, prošlapaný chodníček od pěších, na běžkách turistika, jeli jsme zpět. Pak Bílý Kříž-Grůň, strojová stopa, i prostor na skate, běžkařů dost ale dobré svezení. A na Hotelu Charbulák již poněkolikáté arogantní chování, byl jsem naposled.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 20.2.2021 20:07
Dnes jsme jeli Machůzky - Babská, dopoledne mokré, ale pěkná stopa, odpoledne při návratu na slunečných místech místy už tráva, ale pořád hodně dobré vzhledem k sluníčku a teplotě. Zítra dopoledne, čím dříve, tím lépe, bych ještě viděla na slušnou trasu.
(Odpověď na dotaz uživatele Josef T. z 20.2.: Dobrý den,

jak to vypadalo odpoledne v Karlovicích? Bude tam ještě zítra dopoledne nějaká stopa na běžky?

Díky.)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 20.2.2021 17:15
Dneska TOP svezení z Albiňáku - Ivančena - Zimný - Lysá - celé v úžasné, v noci projeté stopě. Všechny druhy sněhu, slunéčko, běžkařů málo.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 20.2.2021 14:52
Dnes Papežov Zimný Ivančena a zpět. Na slunci měklo a podkluzovalo - je třeba dobře namazat, ve stínu ještě výborné podmínky. Celá trasa projeta nová strojová stopa + na bruslení. Příští týden již bude ráno přemrzlé a přes den vysoké teploty.

(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 20.2.: Dobry den,chci se zeptat,jak vypadaji podminky na bezky na pristi tyden?
Predpoved je velke otepleni.)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 20.2.2021 12:46
dnes ráno jsem kroužil ve V.Karlovicích, podmínky super, ale kolem desáté už to bylo hodně mokré, každopádně minimum míst, kde by člověk narazil na trávu
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 19.2.2021 20:56
Jeli jsme hřebenovka že Soláně na Dušnou, stopa pěkně udělaná se zajímavým cábským okruhem. Velké oteplení tu nebylo. Můžu doporučit.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 19.2.2021 20:53
Dnes od OÚ Karlovice ke Galíku a zpět. Celkem to šlo, stopa ale místy dost promočená. Při návratu vyjížděl od OÚ skútr na úpravu stopy. Takže zítra by to snad ještě mohlo být OK.
(Odpověď na dotaz uživatele Josef T. z 19.2.: Dobrý den,
je po dnešním počasí stopa ve Velkých Karlovicích?)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 19.2.2021 15:30
Tesak-Hostyn - vetsina trasy vetvicky a necistoty, takze na staré běžky. Za Skalnym začíná ledovka, takže pod Hostynem jsem to otocila a jela zpět. Pak jeste od Tří kanenu na Trojak a zpet, tady byl čistý snih téměř bez necistot,.ale hodne tajici. Stopa vyslapnuta od běžkaru. O víkendu uz tomu nedávám šanci.
Hostýnské vrchy
Vloženo 19.2.2021 9:09
Trasa z Mezivodí na Bílou.Těžký mokrý sníh.stopa upravená ale spoustu větviček a listí
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 19.2.2021 9:07
Trasa Albínovo Náměstí - Lysá. -> mokrý hlubší sníh, neurolbováno, stopa místy žádná, částečně jsme prošlápavali sami. Z Ivančeny na Zimný to trochu šlo, Zimný - Lysá velké trápení.
Podle bílých stop projela rolba A.Nam. - Zimny pred 2 dny - ani náhodou, čisté backcountry. Z Papežova projeto (podle b. stop taky 2 dny stare, sedi), ale rozbito turisty/bobaři/lyžaři.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 18.2.2021 22:18
RP
(Odpověď na dotaz uživatele edvard z 18.2.: jak to vypadá na běžky z Třeštiku na Solaň ,diky.)
Dnes výborné, stopa upravena včera odpoledne, všechny sjezdy obousměrně bez problémů, odpoledne ale začalo padat ze stromů.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 18.2.2021 15:01
(Odpověď na dotaz uživatele Karolína z 18.2.: Zdravím, chtěli bychom si na víkend půjčit běžky, jsme začátečníci a hledáme nějakou trasu kde bychom si to mohli zkusit, co byste doporučili prosím a hlavně aby tam byl sníh když už se nám otepluje.. díky :))dobry den dle predpovedi zacatecnikum nedoporucuji podminky spatnev horach kolem 500 m.kde ted snih taje.nejlepe asi bude na pradedu.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 18.2.2021 14:55
Hostynska mag.omezene v provozu.tezka obleva ve meste.hory + 5 stupne mokry tajici snih 10-15 cm polojasno.podminky dobre v lese spatne.hostyn,tesak sjezdy ledove plotny misty vodni lyzovani.22 lyzniku nekteri otacely zpet.krasna viditelnost videt hreben jeseniku praded.tesak okruh cernava sjizdny.predpoved vyhled vikend spatny po nedeli mimo provoz.
Hostýnské vrchy
Vloženo 17.2.2021 21:16
Marcel: údajně je tam kalamita a kontroly prý taky
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 18.2.2021 13:22
To Marcel: kontroly jsou, ale z Bílé na Karlovice jsem projela tam i zpět v pohodě a nekontrolovali mne. Podle mě bez problému.
Jinak trasy v úterý byly v Karlovicích krásné, nemá někdo informaci, jak to tam vypadá dnes? Plave to nebo ještě dobré? Děkuji
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 17.2.2021 11:36
Nedporučuju. Bydlím kousek pod loukou na Skalce a stopa co vždy vede přes louku a pak za chatami podél potoka pod Ondřejovsko je neprůjezdná, protože tam majitelé lesa kácí krásné zdravé buky. Na louce se dá idkyž stopa byla v neděli večer už trochu rozšmatlaná.

(Odpověď na dotaz uživatele Bret z 16.2.: Zdravím,kdosi tu dával informace o stopách z Fryštáku na Ondřejovsko,nevíte jak to tam momentálně vypadá se sněhem? Díky Bret.)
Hostýnské vrchy
Vloženo 16.2.2021 17:51
Trasa z Visalají na morávku a dále na Pražmo.
Z Visalají stopa, místy sice rozšlápnutá od chodců, ale jinak super. Nad Zlatníkem se cesta odpojila a pak tam byly i tři stopy vedle sebe, člověk si mohl vybrat. Dobré odmínky a sjízdnost parádní až na Přelač. Z Přelače pak do kopce místy stopa nebyla, ale pak se zase objevila a už to bylo v pohodě až do konce. Trochu tvrdší sníh na zabodávání tyček,ale už to nebylo tak zmrzlé jako posledně. V klidu na Kobzok, pak na Morávku a zadem na Pražmo, kdo nezná, může sjet jen na Morávku a odtud busem do FM a jinam.
Doporučuji, krásná trasa s výhledem na okolní hory, jedna strana Lysá a další, na druhé straně Javorový a spol.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 15.2.2021 16:12
Jablunkov - Mosty (skiareál) - Studeničné
Nádherné počasí, perfektní stopa, upraveno v celé délce, od Jablunkova po Mosty i výborné podmínky na skate, dále už je to horší. Bonus - od skiareálu upravená nová trasa (dolní) směrem na tunel - nástup při dolní stanici sedačky / viz více na bílestopy.cz/, začátek sice 2x nahoru/dolů jako na houpačce, ale pak už v klidu. Je možno jezdit i jako okruh a jezdí to minimum lidí.
Na Studeničném výdejní okénko funguje. Chata na Girové je komplet uzavřená / nefunguje ani výdejní okénko, ani o víkendech, nic/.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 15.2.2021 9:22
(Odpověď na dotaz uživatele Jan z 14.2.: Jak to dnes vypadá na Cábu? Je to na skate? Od včera projeto nebo ne? Díky.)

Magistrála z Cábu směrem na Čarták (Soláň) je udržovaná rolbařem z Cábu, malou rolbou se dvěma stopovači blízko u sebe. Včera projížděl všechny možné trasy v okolí velmi nadšeně, podmínky pro klasiku byly výborné, Na skate to není (snad jen po silnici od Dušné na Cáb - ale zde hodně chodců), cesta po hřebeni je místy velmi úzká, větvičky trčí do trati, na několika místech jsou prudké sjezdy/výjezdy s ledovými plotnami, bylo lepší sundat běžky a přejít je pěšky, ale jinak je profil mírně zvlněný, včera by se to dalo jet i soupaží na hladkých lyžích, určitá stoupání vybruslit naúzko. Bez úpravy rolbou by to byl boj s přírodou, skoro na skialpy, rolbování alespoň v tomto rozsahu a možnostech šířky cest z hřebenovky dělá dobře sjízdnou, středně náročnou trasu s krásnými výhledy na Pustevny, Radhošť, Smrk, Lysou.
Pokud by by bylo možné určité úseky rozšířit, cestu srovnat a prudké sjezdy obejít mírnějším stoupání po vrstevnici, tato trasa by byla naprosto fantastická a bezpečnější i v horších sněhových podmínkách (hlavně když je led).
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 15.2.2021 6:56
Ahoj, v neděli 14. 2. byla trasa kolem Malého Trávného perfektní. Sice projetá jen běžkaři, ale fajn na klasiku. Doporučuji! :-)
Moravskoslezské Beskydy

O oblasti

Beskydy jsou nejvýchodnějším pohořím České republiky a zasahují z části i na Slovensko. Pro milovníky běžeckého lyžování skýtají Beskydy mnoho tras. Několik je i pravidelně upravovaných, ale převládají spíše stopy, které si projíždějí lyžaři sami.

Členění oblasti Beskydy