Bedřichov a Jizerská magistrála – běžky

Jizerská magistrála v centrální části Jizerských hor patří k nejnavštěvovanějších areálům pro běh na lyžích v ČR a je známá pravidelnou strojovou úpravou bežeckých stop o celkové délce přes 180 km. Největším nástupním místem Jizerské magistrály je Bedřichov, dalšími nástupními místy jsou pak např. Smědava, Jizerka, Horní…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 4 nezodpovězené dotazy
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 21.3.2019 8:42
Skol, díky ops za super úpravu - skate: stadion, Hřebínek, Točna, Holubník....ráno před půl šestou příjemné svezení, občas pomalejší na "novém" sněhu, občas prasátka ve stopě. Zkratka od Gregorova kříže k Černé Nise neupraveno čerstvě /to se divím, že se to neprojede, když jede rolbička, je to kousíneček/, na skate horší, trochu rozmydlený, ve stopě to ještě jakžtakž drží. Je to jenom můj postřeh, ale možná, že by stačila přes týden jenom jedna stopa, aby se zbytečně od skatu stopy neničily. Jel jsem ráno jako třetí a už dva přede mnou částečně bořili stopy na klasiku. SKOL a klid tetřívkům.
Vloženo 21.3.2019 0:59
Aktuální info o SKIBUSU Liberec - Bedřichov: linka 145 ještě o tomto víkendu 23.-24.3.2019 vyjede, ale pozor - v jiných časech - viz http://www.iidol.cz/aktuality/5189:mimoradny-provoz-linky-145-liberec-bedrichov.html
Vloženo 21.3.2019 10:36
Podvečerní Smědava-Souš-Knížecí-Smědava. Úžasné, rychlé, bez lidí...na Knížecí čerstvě upravená stopa - paráda. Díky OPS
Vloženo 21.3.2019 7:41
Včera odpoledne po vyžehlené Promenádní z Mořiny ke Kiosku střídavě umrzlé a měkké.Už to nebylo prostě tak krásné jako v sobotu ráno, když byl perfektně umrzlý podklad. No, to je holt smůla, že se musí ráno občas do práce :-) U Kiosku nám taky končila stopa od rolby a dále po Knížecí už to bylo na skate horší. Nazpátek od bunkru k Mořině už byl krásný manžestr opět pošlapán chodci. Copak na ty pěšáky nikdo nemůže ? Nevšimla jsem si tedy žádné značky "zákaz vstupu chodcům" , nevím, jestli tam upozornění jsou...ale štvou mě neskutečně. Dupou všude, kde se dá ....i s dětmi a sáněmi. Nejhorší to snad bylo z Hrabětic od kapličky směrem na Prezidentskou chatu a potom ještě od Jablonecké chaty na přehradu - tam si chodí asi úplně běžně. Však už tam taky nejezdím :-(
Zdravím a děkuji OPS za krásnou úpravu
Vloženo 20.3.2019 22:34
vzkaz pro Patrik...neprojdeš, sněhu je dost na Vládní.Teda jestli nechceš šlapat ve stopách. Pěšky jedině jako teréní vložku si dát po kanálu.
Vloženo 20.3.2019 20:29
Projeto bedrichov jizerka a zpet . Stopy v super stavu. Zatím nikde vytato !!ani u blataku,ani nad hrebinkem ani na krásné maří . V horních polohách sněhu moc a moc. Otevřen kiosek (Jako vzdy) a později i knajpa. Moc pěkné svezení .klasikou .
Vloženo 20.3.2019 19:58
Ze Smědavy na Knajpu a pak na Jizerku atd. ... po ránu naprosto luxusní lyžování, k polednímu na sluníčku horší, vzhledem k datu ale stále parádní lyžování.
Vloženo 20.3.2019 16:01
Dobry den mohu se optat na cestu od maliniku parkoviště směrem k přehradě černá Nisa ? Je to na bezky nebo už to v klidu člověk proslapne v botech diky moc
Vloženo 20.3.2019 15:45
mario-v noci bylo na dnešek v Jiz horách -2,pěkně to klouzalo i na zimákách,dáváš perfektní rady.Na letákách v březnu do hor?Některé lidi fakt nepochopíš.
Vloženo 20.3.2019 10:49
Skate z Bedřichova, NL, Kristiánov, Rozmezí, Knajpa, Žďárek, Točna, Hřebínek, NL, Bedřichov. Ačkoliv je úprava avizovaná až na víkend, stopy drží, střední pruh utžený, tvrdý, rychlý. Na cca 10% oraniště, asi jak se slunko odpoledne opřelo do tratě, přesto skvělé svezení.
Vloženo 20.3.2019 8:44
pro Pavel:
Berte to jako odhad. Neupravuje se tam na základě podmínek schválené výjimky pro vjezd vozidel do CHKO, vydané na konci minulého roku pro naše stroje. Skútr, o kterém píšete, pravděpodobně patří provozovateli Knajpy a má na jeho vjezd vystavenu vlastní výjimku, která - pokud je staršího data než naše a na delší období - nemusí takovou podmínku obsahovat. To platí obecně pro všechna vozidla které mají vjezd povolen, neumíme říct, jestli se to bude nějak dodatečně řešit ani jestli je to třeba, to by byl spíš dotaz na správu CHKO. Podobně třeba skútry Horské služby z pochopitelných důvodů nebudou mít zakázán vjezd na tyto úseky, přestože pro klid zvěře by to bylo žádoucí...
Vloženo 20.3.2019 7:30
Skatem Maliník -> Hřebínek -> Bílé buky -> Blatný rybník -> Studené údolí -> Chata věčného mlčení (zde jsem kolem páté odpolední dělal druhou stopu!) -> Rozmezí -> Kasárenská -> Písčiny -> Smědava -> Knajpa -> Olivetská hora -> Závory -> Maliník
Výborné svezení! Vše skvěle upraveno, na jarním firnu pár cm nového krupicovitého prašanu. Ač se ze Smědavy na Knajpu neupravuje, povrch je zde stále skvělý. Pořád panují ideální podmínky, sníh čistší než na konci února, k tomu se luxusně upravuje několikrát týdně. Včera prakticky žádní lidé, doporučuji vyrazit!

Ještě dotaz (asi na o.p.s.): Ze Smědavy na Knajpu se kvůli tetřívkovi nesmí upravovat, skútr tam ale jezdí. Nevadí to? Když už se tam drží klidový režim, tak by bylo dobré ho dodržovat pořádně. Skútr tudy navíc jezdí minimálně dvakrát denně, což je podstatně častěji než rolba. Díky za odpověď.
Vloženo 19.3.2019 16:57
Ahoj, určitě se neboj cesty...vzhledem k předpisům, od kdy- do kdy mít zimáky, bych se "bál" policajta někde po cestě...Ale jinak i na webkamerách ( Maliník parkoviště- zcela čisto bez sněhu, podobně u stadionu), takže ok... (samo- chápu, že může už při 4st nad nulou trochu namrzat, ale provoz po těchto silnicích je takový, že to nehrozí). Takže HURÁ....
(Odpověď na dotaz uživatele Bára z 19.3.: Dobrý den, prosím Vás, dá se do Bedřichova (z Prahy) dojet autem s letním obutím? Ráda bych vyrazila ve čtvrtek, ale od pondělka je zrušený posilový bus č. 145 z Liberce. Normálně jezdím z Prahy Žlutým a bus 145 na Fügnerově v Liberci akorát navazoval. Teď bych musela z Liberce MHD 18, které mi však ujede těsně před nosem a další spoj jede za hodinu nebo vyjet z Prahy o dost později, aby spoje navazovaly, což mi přijde škoda. Dívala jsem se na předpověď a v noci by mělo být lehce pod nulou, tak se bojím, aby to kolem deváté ráno ještě neklouzalo. Nejspíš to bude znít divně, ale v zimě jezdím všude busem a autíčko odpočívá v garáži, takže nepřezouvám. Díky moc za zprávu.)
Dotaz Vloženo 19.3.2019 14:17
A jaká byla prosímte maza, Jirko? Klistry nebo podrží i pevné vosky. Moc díky.
Zodpovědět
Vloženo 19.3.2019 12:16
Dnes ráno perfektně upraveno. Na klasiku vymrzlé stopy s trochou prašanu. Jel jsem klasicky stadion, Kristiánov, Čihadla, Hřebínek, stadion. Lyžování za odměnu. Díky OPS.
Vloženo 19.3.2019 11:42
Ranní skate z NL, Kristiánov, Rozmezí, Knajpa, Žďárek, Točna, Hřebínek, NL. Po celé trase střed pevný, promrzlý. Nad 800m do 2-3cm nového sněhu, takže pomalejší, ale super svezení. Díky za úpravu!
Vloženo 19.3.2019 21:25
K dotazu ohledně letních gum do Bedřichova - pokud se nezmění předpověď, o víkendu bych se s nimi nebál, sám jsem toto obutí minulý víkend měl. Značka prikazujici zimní výbavu do konce března bez ohledu na podmínky je až z Bedřichova na Novou Louku.

K dotazu níže - v pondělí se dalo ze stadionu úplně v pohodě a i o následujícím víkendu neočekávám problémy. Horší místa viz moje zpráva z neděle.


(Odpověď na dotaz uživatele Jiřina z 19.3.: Chtěli bychom o víkendu ještě vyrazit na běžky. Je prosím sněhu stále dostatek, dá se už u stadionu v Bedrichově nazout běžky? Jsou už místa, kde je potřeba sundat? Dlouho jsme tam nebyli, tak nevim. Moc díky.)
Dotaz Vloženo 19.3.2019 13:24
Zdravím všechny ,
chceme zítra jet do Bedřichova na magistrálu poradí někdo jakou mázu ?
Zodpovědět
Vloženo 18.3.2019 21:58
Honza: tak ona to ta rolba zase upravi at se bude vracet ;)
Vloženo 18.3.2019 21:33
Luxusní večerní svezení Bedřichov - Kristiánov - Knajpa a zpět při svitu Měsíce . Ani čelovka není potřeba. Přes Máří to nešlo , bylo to zapadané prašanem a rolba tam ještě nebyla. Krásně přimrzlé, dolů to letělo . Jel jsem klasiku . Co nepochopím , tak prakticky hned rolbou jel z Bedřichova skůtr , který okamžitě voral upravený střední pás ....
Vloženo 18.3.2019 14:10
Smědava-Promenádí-Mořina -Knížecí zpět dnes super lyžování, jemně přimrzlé, jelo to samo, super upravené stopy, i sluníčko chvílemi
Vloženo 18.3.2019 13:28
Díky noční úpravě dopoledne luxusní lyžování. Čím výše, tím lepší. V nižších polohách čím dříve po ránu, tím lépe.

Kromě úseku u Jizerky a spojky Točna - Kristiánov jsem projel vše upravené. Rolba z Jizerky (co dojela na Knajpu) vyjela asi o něco později, tam stopy vedou lyži luxusně. Zejména v úseku Nová Louka - Hřebínek - Knajpa bylo znát, že nový sníh napadl až po úpravě a docela zaplnil stopy, ale pořád se v nich jelo slušně, hlavně ten nový sníh zakryl jehličí, kterého muselo být po nočním větru a v nižších polohách dešti dost.

Občerstvení na Hřebínku v pondělí zavřené (o dalších dnech na tabuli nic nepsali), Knajpa před polednem otevřená, kiosek na Promenádní také otevřený, na Smědavě jsem k budově nezajížděl, tak nevím.

Ve vyšších polohách byla trať krásně tvrdá, až při návratu v poledne od Kristiánova přes Novou Louku do Bedřichova jsem si nepřipadal jako v zimě ale jako na jaře na měknoucím pomalém sněhu. Snad to půjde poznat i z fotek - 2 z horních pasaží a 2 dole, k Buku a Blatný rybník.

Lyžařů málo - potkal jsem za dopoledne méně než 2 lidi na 1 ujetý kilometr :-) a v místech, kde jsou 2 klasické stopy, byla často i později dopoledne jedna z nich netknutá.
Vloženo 18.3.2019 8:54
V 6 ráno krásně zmrzlé, vyžehlené manšestrové stopy (díky JIZ OPS!!!) a nad 900 m na to napadly 3 cm krupice, sice brzdí, ale zakryje jehličí a přidá něco čistého, nového sněhu. Malý okruh Bedřichov - Nová Louka - Kristiánov - Točna - Hřebínek a zpět - krása.
Vloženo 20.3.2019 10:21
Ve zprávě bych popsal stav podobně, jako Martin Sajal, tak alespoň doplním fotky.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Vloženo 17.3.2019 23:47
Kolem poledne Bedřichov - Nová louka - Olivetská - Bílá kuchyně - Hřebínek - Točna - panelkou na Kristiánov - Blatný rybník - Nová louka - Bedřichov. Krásné jarní svezení po perfektních stopách (díky!!!). Kupodivu přes krásné počasí dost málo lidí...
Vloženo 17.3.2019 19:40
Ráno před 8 z Bedřichova trasa Bedřichovské skate 30 - krásné stopy, místy ztuhlé, místy pomalejší povolené, ale krásné svezení a upraveno - díky JIZ OPS - poslal jsem příspěvek na účet a minulý víkend od slečny koupil samolepku - udělejte pro ocenění jejich skvělé práce též :)
Vloženo 17.3.2019 15:01
Přes hráz Josefodolské přehrady se v jižní části přenáší asi 150m, zbytek se ještě dnes v poledne dal přejet po stopě na zbytcích sněhu na chodníčku, ale zítra už to možná nepůjde, viz foto. Na severní části hráze se přenáší vytátých asi 100m. Lyže jsem ještě sundaval na posledních 50 metrů sjezdu k výchozímu bodu Bedřichov - Háj (moc svinstva ze stromů, větvičky, hlína).

Všude jinde bylo sněhu dost na trase Bedřichov stadion - okolo Bedřichovské přehrady - Olivetská - Hřebínek - po panelce na Kristiánov - okolo Josefodolské přehrady zpět do Bedřichova, krásně upraveno, díky moc OPS. V místech, kam svítí sluníčko, se trať rychle opotřebovává a sníh je pomalý, na místech schovaných před sluníčkem to jede o poznání rychleji a stopy drží = klasika jarního lyžování. Pod méně odolnými jehličnany se najdou místa s jehličím ve stopách, ale nic hrozného. Odhaduji, že jako první se na trase mého dnešního výletu bude přenášet ve sjezdu z Olivetské, kde je na jednom místě jen cca 10-15 sněhu.

Celkově na polovinu března paráda a z mého prvního lyžování na horách v této sezóně jsem nadšen :-)

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 7)

Vloženo 17.3.2019 12:19
Jizerka dopoledne. K polednímu už to měklo, ve stínu stopa jela velmi slušně. Pak už spoustu lidí. Parkoviště na Mořině trochu motokros, lidi parkují dost bezohledně. Skol
Vloženo 17.3.2019 10:53
Dnes v 7,00 krásné svezení, vycházející sluníčko nad Bukovcem, zatuhlá roleta po noční úpravě a mezi Pešákovnou a Smědavou tři turisté, ťapající vedle sebe, aby si mohli popovídat. Na můj komentář k jejich výletu slušně pozdravili. Jejich bezohlednost a tupost nemá obdoby. Lyžařům pokazit zážitek a OPS-ce zničit výsledek noční práce.
Vloženo 17.3.2019 7:33
OPS bezvadně upravila stopy,před sedmou hodinou vlhké vyžehlené stopy jedou.Nahoře se přehání mlha.Vyjedte co nejdříve,než se výrazně oteplí.
Vloženo 17.3.2019 21:36
Pozor, dnes jely naposledy posilové skibusy z Liberce na Bedřichov, od zítra (18.3.2019) už jezdí pouze linka MHD 18. Také BUS z Hejnic na Smědavu bude omezen a pojede jen 3 x denně. Skibus 121 z Jablonce už byl ukončen dříve a 101 už má mimosezónní intervaly.
Vloženo 17.3.2019 7:58
Vćera jsem mazal ćerveným klistrem, dnes to vidím na červeno-žlutý klistr.
Trasa včera: Bedřichovi-Hřebínek-Čihadla-Kristiánov-Přehrada-Prezidentská-Bedřichov

(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 16.3.: Co mažete/co doporučujete mazat na klasiku, sobota, neděle ?
Díky Petr)
Vloženo 16.3.2019 23:04
Skate. - Ráno po sedmý z jizerky promenádní ke kiosku pak smrkovou a na paličník a ke smědavě . Všechno perfektně upravený. Ještě na nule - tvrdý, rychlý. Pak na knajpu taky dobrý. Bohužel jsem pak sjel směrem k mariánský a kolem protržený přehrady a zpět k jizeře a to bylo hodně špatný - bořilo se to moc. Jak na sněžnicích. Pak po knížecí a na promenádní a ještě jednou ke kiosku - to bylo kolem 11 a pořád to krásně drželo. Na jizerku vrchem trochu měkčí , ale dalo se. Byla z toho pěkná padesátka. Kromě tý protržený všude super
Díky moc!
Vloženo 16.3.2019 22:35
Vyborne sklouznuti. Okruh Bedrichov, Hrebinek, Harrachov, Kristianov a Bedrichov. Trate sice mekke kvuli teplu, ale rolby jezdily cely den, takze nebyl problem.
Akorat na ceste z Harrachova na Bukovec jsem potkal skupinu tak 10-20 polaku, kteri sli v te mekke trati pesky, takze po nich zustavaly 20cm hluboke slapoty (dokonce i ve stope na klasiku). Sice jsem mel zrovna tepovku tak 200, jelikoz jsem zrovna vybruslil nahoru z Harrachova, ale snazil jsem jim v klidu cesky i anglicky vysvetlit, at jdou aspon po strane, ze se v tom pak neda jet. Oni se ale jen nechapave usmivali. Bohuzel ze zkusenosti z bezkovani v Polsku jsem nabyl dojmu, ze tam proste neni tak rozvinuta bezkarska kultura, kde napriklad hlavni trasa okolo Izerske gory vypada spis jak pesi promenada/tankodrom, kde male deti rozkopavaji stopu a rodice se u toho usmivaji. Proto si rikam, jestli by nebylo dobre v miste, kde je hodne polaku dat cedule v polstine, ze takto proste ne. Tvrda prace rolbaru prichazi v nivec a bezkari trpi...
Vloženo 16.3.2019 21:40
Skate: Martinské údolí (parkování u fotbalového hřiště, trasa začíná u branky, na rozhejbání je urolbováno kolečko po hřišti) -> Mořina -> Jezdecká -> Polubný (sjezd skoro až k nádraží v Kořenově) -> Polubenská -> Mořina -> Orle -> Spacerowa -> Jakuszyce -> Szklarska Poręba Huta -> lom Stanislaw -> Orle -> Jizerská -> Kiosek -> Promenádní -> Mořina -> Martinské údolí
Všude zatim dostatek sněhu (akorát poslední km sjezdu k zastávce SP Huta, už brzy odtaje). Uvidíme co udělají další dny.
Počasí výrazně předčilo mé očekávání. Ráno a kus dopoledne to jelo parádně, kolem poledne už to začalo zpomalovat a měknout, místy hodně. Dopoledne víceméně polojasno i se sluníčkem, po poledni začalo mírně sněžit, později celkem pršet, pak zas sněžit.
Vše skvěle upraveno! Veliké díky české i polské straně. Jen tradičně úsek od hraničního mostu přes Jizeru na Orle si musí člověk vyšlápnout v samodomo stopě, je to ale jen 1,5 km a odměnou jsou výhledy na překrásnou burácející Jizeru.
Vloženo 16.3.2019 20:40
Dnes odpoledne ze Smedavy na Jizerku, po Jezdecke zpet, na Knajpu a Cihadla, pak zpet, cca 30 km. Snehu dost a v dobre kvalite, cca 0 stupnu ve vzduchu, uprava horsi, ale brusleni bez problemu. Kolem Jizery snezeni, kolem 17 hodiny uz vicemene jen drobny dest. Celkove prekvapive pekne dve hodinky na lyzich. Myslim, ze i zitra to bude dobre, i kdyz ma byt tepleji.
Vloženo 16.3.2019 20:16
Dnes v 8:15 z Maliníku, klasika. Na parkovišti jen pár aut. Překvapivě pěkné, ani jsme to takové vzhledem k počasí nečekali. Stále dostatek sněhu, v kopci na tradičním místě trochu špinavé, dál už krásný bílý sníh. Ráno to i jelo. Dále na Novou Louku, přes Závory, kolem přehrady, všude dobré, jen už to bylo pomalejší. Na běžkách jsme se dostali i přes přehradu, sice už místy velmi tenká vrstva, ale běžky jsme sundávat nemuseli. Počasí celé dopoledne v pohodě, i sluníčko. Díky za skvělou úpravu.
Vloženo 16.3.2019 17:56
J.D. - Mariánskohorské boudy - Knajpa a zpět - skvělá stopa :-) díky za úpravu :-)
Vloženo 16.3.2019 13:31
Ráno pěkné vyžehlené stopy jedou slušně,pozdeji to zpomaluje vyšší vlhkost,ani moc není lidí(na to že je sobota)
Vloženo 16.3.2019 12:42
M. Hora, Knejpa a zpět. Avizovaná úprava se nekonala. Takže z kopce dost o hubu.
Vloženo 15.3.2019 20:03
Velka práce na skate, bořilo se to všude. Jel jsem ve 12 z jizerky na knejpu a okruh pres kristianov a zpátky na jizerku. Bavilo mě to středně :) Zítra to bude chtít hodně brzo a hodně nahoru...
Vloženo 15.3.2019 13:10
Dnes ve 12 hodin nalezeny klíče od auta. Byly zhruba 1,5 km ve sjezdu z Rozmezí směrem na Kristiánov. K předání majiteli jsou na Horské službě v Bedřichově.
Vloženo 14.3.2019 19:43
Dnes velke kolo z Bedřichova přes Hřebínek -Ždárek a Čihadla
Sněžilo hodně ,takže od Ždarku hluboka orba,silny vítr ale jinak super,podmínky jak v lednu
Vloženo 14.3.2019 17:22
Zdá se, že zimní příběh ještě nekončí. Dnes z Jezerka na Smědavu po "ještě teplé stopě" od rolby. Sjezd od Jezdecké na Souš v pěti cm sněhu, podél přehrady nahoru ke studánce v pásu po čtyřkolce. Byl jsem tady sám a bral jsem to jako romantiku bez lidí, takže upravená stopa mi v těchto místech vůbec nechyběla. Předpokládám,že tyto méně vytížené trasy se budou upravovat na víkend. Okolo druhé hodiny začalo silně sněžit, takže i vzhledem k minimalnimu počtu běžkařů by práce rolby mimo hlavní trasy byly vyhozené. Jinak to nemělo chybu, zima jako v pohádce. Nejhorší část byla od bufetu Promenáda kolem rašeliny zpět na Jezerku, mimo jiné i kvůli sílícímu větru, před kterým se v této části nedá schovat...
A tak nějak to dnes vypadalo:
https://m.youtube.com/watch?v=ZMFIUC6elJ0
Vloženo 14.3.2019 17:21
Dopoledne velký okruh, pěkně upraveno, samozřejmě měkčí už i podklad, níže mokrá hrubší směs, od Kristiánova už mokrý prašan, celkově prostě nádhera a díky.
Vloženo 14.3.2019 7:30
Krátká odpolední projížďka 16-17.30 , krásné svezení na to jak si s námi počasí pohrává :-) Mořina - kiosek - Knížecí - U bunkru a zpět. ( skate ) To, že bych měla Knížecí cestu někdy sama pro sebe se mi jen tak nestává, ale v tuto dobu je to paráda :-) Asi začalo přituhovat, protože to pěkně klouzalo, za Kioskem u odbočky na Kůrovec to jelo hůř, ale knížecí už zase jela pěkně. Jasně, že místy to bylo měkčí - ale pro mě ( jako pro babu :-) ) úplná paráda !!! Všude bílo, čerstvý sníh , ale na stopách to zas tak znát nebylo oproti minulému týdnu, kdy jsme jeli za vydatného padání , to byla makačka a žádná radost . Díky OPS za celkovou letošní úpravu !!
Vloženo 13.3.2019 21:26
Bedřichov - Olivetka - Hřebínek -Kristianov - NL - Bedřichov. Trochu alchymie s mazáním (vyleštěná stopa s čerstvým popraškem) a se zlomenou hůlkou (návrat od přehrady přes Maliník a druhý pokus). Ráno nula, ve 14 hodin plus pět. Ale fajn...
https://m.youtube.com/watch?v=_QrCPsha3eI
Vloženo 13.3.2019 19:12
Dnes z navečer Bedřichova přes Hřebínek na Knajpu a zpět.Užasny svezení krásně ubruslený prostředek,jen jiný sníh po Novou louku a jiný nahoře,ale svežení skate užasný,jak v lednu
Vloženo 13.3.2019 16:23
Kolem poledne od Elektrarny pres Olivetskou na Tocnu a pres Kristianov zpet. Uz to moc nejelo. Stopa misty umydlena, ale casteji mokra pomala. Od Elektrarny nahoru porad slusne. Pluhovany spodek uz pesky, ale od zatacky po upravenem a snehu jeste s rezervou.
Vloženo 13.3.2019 14:53
Tak tady bych se asi Jendy trochu zastal. Nejde o to že by někde chybělo 5 m stopy, ale jedete z kopce od Buku směrem na stadion, máte tam tak 50 km/hod. a najednou stopa přechází v zledovatělo zvlněnou plochu.
Tak předpokládám že mu nevadí pár metrů neexistence stopy, ale že chtěl upozornit že je to tam nebezpečný.
Lepší je sjíždět levou stopou nebo středem mimo a možná i trochu zvolnit.
Jo zrovna včera vezl skůtr nějakou bábu někde zpoza Hřebínku, tak bacha. ve stopách to docela letí a pista je tvrdá... :-)
Vloženo 13.3.2019 9:57
Rychlý ranní skate z Bedřichova na Hřebínek a zpátky. Pocukrováno cca 1-2cm nového prašanu. Tím, že bylo včera upraveno a střední pruh držel, skvělé svezení. PS: Příspěvek od K. patří spíše do obecné diskuze, nicméně je pravdou, že Krkonošská magistrála není v tak vynikajícím stavu, jako ta naše Jizerská, a proto je na ní stále tak narváno.
Vloženo 13.3.2019 7:57
Docela se vždycky pobavím při stížnosti, že někde chybí 5m stopy. U nás v Krkonoších se většinou divíme, když někde stopa je (chodci, skútry, pásové čtyřkolky a někdy i kolové, dopravní rolby). Važte si toho co máte a vlastně je to dobře, že vytváříte tlak na lepší úpravu, protože co se nezlepšuje to upadá. Omlouvám se za příspěvek mimo mísu.
Vloženo 13.3.2019 21:18
V úterý odpoledne bezva skate na Hřebínek a na Bílou kuchyň, Olivetskou, Vládní.....Špinavé stopy krásně zakryté čerstvým bělostným sněhem.
Hezky upraveno ! A tak za mě DÍKY za celou zimu a za pěkně upravené tratě !!
Poslala jsem peníze na podporu "jizerské ops" :)) Ať se daří !
A doufám, že všichni vy, kteří píšete na tyto stránky a užíváte si krásně upravených tratí, že práci "ops" také finančně podpoříte !!!!!
Dotaz Vloženo 13.3.2019 17:13
Dotaz na vsechny. Jak to vypadá na kolem Jizerky? Diky
Zodpovědět
Vloženo 13.3.2019 15:26
Souhlas s Jendou.... vzdy od buku na stadion jezdim v levé stopě... z nepochopitelných důvodů jsem včera jel v pravé stopě... za tmy s čelovkou... to byl držkopád ... :-) ale i tak, díky Bohu za naší OPSku a její úpravy.... Kuba.
Vloženo 13.3.2019 9:56
Přidávám se k nadšeným příspěvkům. Včera to nemělo chybu. Parádní zimní projetí za večerního sluníčka. Jel jsem J50, vše luxusně upraveno. Večerní výhled z Vlašského hřbetu na oranžové Krkonoše neměl chybu. Díky o.p.s. za špičkovou úpravu, která umožňuje parádní zážitky. Příspěvek poslán.
Vloženo 12.3.2019 21:45
Jen je svému příspěvku přidávám odkaz na pohyblivé obrázky. Fakt to dnes nemělo chybu
https://m.youtube.com/watch?v=preOtXJiDK0
Vloženo 12.3.2019 20:15
Maly kolo vecer, tuhy vosky uz nefungovaly, stopa rychla.
Potvrzuju co pise Jenda, pri sjezdu od buku v prudkym miste mizi stopa na cca 5 metru, je to na necekanym miste a je to trochu o drzku. Jel sem levou stopou (na sjezdovy strane), nevim jak prava.
Vloženo 12.3.2019 19:17
Skate Bedřichov, Kristianov, Knajpa, Smědava, Točna, NL, Bedřichov. Vše upraveno, stopy bez jehličí a větviček, trocha sněhu+OPS=luxus! Teplota +-0. Velmi vydařený den👍
Vloženo 12.3.2019 17:12
Jendo. Nepochopitelně chybí několik metrů stopy na mnoha místech JM.
Vloženo 12.3.2019 13:26
Pěkné svezení,stopy mýdlovatí.Provoz velmi slabý,v horních pasážích více nového sněhu.
Vloženo 12.3.2019 12:04
Ranní skate z Bedřichova, NL, Rozmezí, Knajpa, Žďárek, Tetřeví boudy, Hřebínek, Olivetská, Gregorův kříž a zpátky na stadion. Všude uklizeno, navařeno, vyžehleno :-) Nový sníh zvýšil komfort jízdy, luxusní svezení. Díky OPS za úpravu.
Vloženo 12.3.2019 9:30
Dnes ráno malý okruh+Olivetská z Bedřichova, čerstvě protažený prašan, občas ve stopě vykukoval starý zmrzlý podklad, ale po něm to aspoň jelo. Díky za parádní úpravu! Teda až na jedno místo, pod nejprudším úsekem sjezdu od Buku ke stadionu nepochopitelně chybí několik metrů stopy, trochu jsem se tam vysekal :)
Vloženo 12.3.2019 8:34
Ahoj, včera večer malé kolo z Bedřichova. Krásně nesněženo, špína z minulého týdne je ta tam. Protažená stopa už byla dost zavátá, spíš už byla prošlápnutá od další běžkařů. Dole sníh docela lepil, v horních částech krásný prašan, modrý extra fungoval dobře. Zima ještě nekončí:)
Vloženo 11.3.2019 16:49
OPS poděkování za ranní úpravu trasy. Bedřichov Hřebínek, Snědava, Kristiánov vše upraveno. Od vyšších výšek kolem 900 m nádherné "lednové" lyžování. Žádné jehličí a minimum větví, po větru ani památky. Kdo má v týdnu volno neváhejte a vyražte! 😊
Vloženo 11.3.2019 13:24
Ano dá, trasa začíná na křižovatce u Chalupy Granát. Úprava tras kolem Kořenova a Polubného je na bilestopy.cz: http://bilestopy.cz/cs/krkonose/korenov (Závěr trasy od železničního mostu k penzionu Karlos (Kořenov nádraží) se neupravuje).
Pěkná cesta je i z Polubného na Václavíkovu studánku, zde doleva a přes Jezdeckou, Kasárenskou, Protrženou přehradu a Mariánskohorské boudy na vlak do Josefova dolu.
Užijte!
(Odpověď na dotaz uživatele Iva z 11.3.: Muzu se zeptat, kdyz dojedeme busem do Polubneho ke kostelu, da se odtud na bezkach na Jizerku a pak dolu do Korenova na vlak? Dekujeme za info za prespolni navstevniky.)
Vloženo 11.3.2019 9:30
Ahoj Dušane,
Martinské údolí a Polubenská jsou bohužel jen na bilestopy.cz: http://bilestopy.cz/cs/krkonose/korenov a to navíc chybně pod Krkonošemi a ne pod Jizerkami.
Informace z Desenského hřebenu neznám a taky by mě zajímaly.
(Odpověď na dotaz uživatele Dušan z 11.3.: Prosil bych o info, jak vypadá Desenský hřeben (není ve SKIMAPĚ, stejně tak Martinské údolí a Polubenská). Z informace OPS není jasné, kde rolba končí při úpravě Bílé Desné. Zajímá nás to víc, než za kolik to ujede bába s nůší.)
Dotaz Vloženo 11.3.2019 10:47
Dobrý den všem. Má někdo informace jak po nočním větru vypadá stopa Bedřichov - Máří - Smědava...
Děkuji vám za odpověď
Zodpovědět
Vloženo 10.3.2019 14:49
Na to jaké je počasí, slušné svezení. Někteří ti stále se opakující “Chvaliči”, přijdou mi přeci jenom poněkud Servilní.
Vloženo 10.3.2019 13:12
V deset jsem odjížděl, do té doby v pohodě, jen na Paličníku fičelo, ale to je dáno tím, že to je otevřené...
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 10.3.: Chlapi co vítr? Byl moc silný?)
Vloženo 10.3.2019 13:10
Dnes 7:30 Jizerská 30. Všude manšestr a rychlé jak blesk. Tratě čisté. Moc díky OPS za úpravu. Na to jaké je počasí, fakt paráda.
Vloženo 10.3.2019 12:24
Jizerské o.p.s. dnes poklona, naprostá nádhera. Samozřejmně bych si přál, aby upravovali co nejvíc, ovšem to počasí, co bylo přes jarňáky, tomu opravdu nepřálo. Jestli počítám dobře, od pondělí do neděle upravovali 4x ve velkém rozsahu. Řekněte mi, kdo jiný to u nás má? Dnes 65km za 4hodiny v rytmu valčíku, nejlepší Kasárenská a pytel Protrženka-Mar.boudy, vyžehleno naprosto bravurně!
Vloženo 10.3.2019 11:35
Dnes, před 8h., jsem jel trať Jizerské 25. Obdivuju a děkuju Jizerské Ops. Trať a stopy byly úžasné. Popadané a rozlomené větve uklizené. Smekám a děkuju.
Vloženo 10.3.2019 8:43
Bezvadně upraveno,OPSku bychom měli na rukou nosit!Parádní jízda ve vyžehlených stopách,dneska objede přes Smědavu za 2hodiny i bába s nůší.
Vloženo 9.3.2019 22:11
Pro PeHa: diky za zprávu, mám radost, že klíče doputovaly k majiteli. Neměj strach, aby jim to nebylo lito, povozili jsme je s manželem přes Písčiny znovu na Paličník a kolem rašeliniště ke klukům na HS. Nad Tvým 2-fazovým tréninkem smeķáme! Ještě štěstí, že jsi nevyrazil z Bedřichova :o)
Vloženo 9.3.2019 17:29
Díky Petře za nález klíčů.. byly moje.
Máš moje nesmírné poděkování a posílám pusu (partner/manžel pochopí).
Dneska jsem jel ze Souše, Smědava, Předěl a ještě dozadu na Paličník a pak zpět.
U Předělu cestou zpět to dost foukalo a chumelilo, dával jsem čaj a tu se to asi stalo.. ale já to nevěděl.
Dál jsem to celý projel přes Kiosek / ještě že ne na Jizeku / a zpět na Souš. U auta sahám do kapsy.. oh shit.
Jedu to celý zpět.. měkký, síly docházejí a hlavně totální vztek na sebe. U Kiosku zháší poslední naděje.. nevím proč jsem si myslel že budou tam. No nic, jedu teda dál zadem až na Předěl. A definitvní nic.
Tak je to v ... Zkouším ještě volat na Smědavu a jaká je to úleva, mají info že klíče má HS Jizerka.
Pán z HS je předal a děkuji tímto všem zúčastněným a slibuji, že už to neudělám!
Skol!
Vloženo 9.3.2019 13:27
Smědava, Jizerka, Předěl... od 8 do 11 hustě sněžilo.. cca 5-7cm sněhu... lednová idyla. Pokud to OPSka na zítra stáhne, bude to skvělé svezení... skol

Zobrazit i starší z této sezóny

O oblasti

Jizerská magistrála v centrální části Jizerských hor patří k nejnavštěvovanějších areálům pro běh na lyžích v ČR a je známá pravidelnou strojovou úpravou bežeckých stop o celkové délce přes 180 km. Největším nástupním místem Jizerské magistrály je Bedřichov, dalšími nástupními místy jsou pak např. Smědava, Jizerka, Horní Polubný, přehrada Souš či Hrabětice. V oblasti Jizerské magistrály se každoročně v lednu koná nejznámější český lyžařský závod Jizerská 50 se startem a cílem v Bedřichově.

O úpravu tratí se stará JIZERSKÁ, o.p.s. Pro udržení vysoké kvality úprav se musí každý rok zajistit dostatek finančních prostředků. Významná část přichází z rozpočtů obcí, měst, Libereckého kraje a od sponzorů. Stranou ale nezůstávají ani samotní lyžaři, kteří mohou stopy v Jizerských horách využívat zdarma. Dobrovolní dárci mohou zvolit některou z možností veřejné sbírky, která je povolena a kontrolována Krajským úřadem Libereckého kraje. Využití těchto prostředků musí být vždy řádně doloženo, lidé tak mají jistotu, že všechny peníze budou použity na úpravu běžeckých tratí a činností s tím spojených. Děkujeme za vaši podporu - v současnosti mohou lyžaři přispět hned několika způsoby:

  • Zasláním libovolné finanční částky na účet veřejné sbírky č. ú. 255899476/0300.
  • Zasláním dárcovských SMS na tel. číslo 87 777 ve tvaru DMS MAGISTRALA 30 nebo DMS MAGISTRALA 60 nebo DMS MAGISTRALA 90 (cena je 30, 60 nebo 90 Kč a Jizerská magistrála obdrží 29, 59 nebo 89 Kč).
  • Platební kartou nebo aplikace Klikni a daruj přes internet. Stačí kliknout na webové stránky www.jizerskaops.cz.
  • Vhozením peněz do zapečetěné kasičky v informačním centru v Bedřichově.
  • Zakoupením samolepek a odznaků s logem Jizerské magistrály, z jejichž prodeje jde na účet veřejné sbírky celých sto procent.

Pro plánování tras a měření jejich délky použijte interaktivní kilometrovník Jizerské magistrály.

Pomoci může i mapa aktuálně upravených tratí Jizerské magistrály na Skimapě.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Jizerské hory