Bedřichov a Jizerská magistrála – běžky

Jizerská magistrála v centrální části Jizerských hor patří k nejnavštěvovanějších areálům pro běh na lyžích v ČR a je známá pravidelnou strojovou úpravou bežeckých stop o celkové délce přes 180 km. Největším nástupním místem Jizerské magistrály je Bedřichov, dalšími nástupními místy jsou pak např. Smědava, Jizerka, Horní…

Číst celý text

» Jak přispět na úpravu stop?

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 3 nezodpovězené dotazy
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 8.12.2023 22:40
Dnes Knizeci az ke Knajpe a zpet. Tvrde, rychle, super podminky pro skate.
Vloženo 8.12.2023 20:09
Vládní sjízná, Olivetská zatím projetá skútrem. A bacha ve sjezdu z pod sedla Holubniku na Kristianov, jedna stopa smeruje do smrčků jak píše Zdenda níž.
Vloženo 8.12.2023 16:10
Příjezd do Bedřichova MHD v 11 hodin, teplota okolo 0°C. Centrál parkoviště bylo skoro plné, maliník poloprázdné, jel jsem malý okruh stadion - hřebínek - točna - kristiánov - stadion. Dnes konečně sem tam slunečno, na hřebínku jsem dal zelnou s čajem, Ptal jsem se na gulášovku - a pan domácí sdělil, že zítra. Krásný výlet kazil jen pád, který se mi přihodil z toho kopečku Pod sedlem Holubníku - směr Kristiánov, se mi to rozjelo, stopa je tam tak nešťastně u kraje a byl tam takový 15 metrový, 30 cm hluboký propad pravé lyže, na hbité vyskočení ze stopy při mé váze 100+ nebyl čas, tak jsem se přikrčil, už už jsem byl v půlce a myslel, že to bude dobrý, když mi pravá lyže chytla o nějaký borůvčí a ustřelila do toho hlubokého sněhu a už jsem byl hubou ve sněhu. po kratší chvilce pucování, nadávání a čištění brýlí, jsem byl opět ve stopě a pokračoval jsem v cestě, to druhé klesání do Kristiánova jsem pro jistotu splužil rychlostí chůze.
Tak mazejte !
Vloženo 8.12.2023 14:51
Halina napsala Díky za každé nové ráno a já říkám Díky za každý slunečný den v zimě na horách.
Na Smědavě -1°C, slunečno, takže paráda.Jel jsem po Jizerské silnici na Jizerku ( silnice od kiosku k Pešákovně velmi slušná, i když nebyla naposled upravená ) a dále po upravených tratích přes bunkr po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Slunečné , teplé počasí vylákalo více lyžníků, kteří si užili dnešní hezký den.Jen nám stále chybí neupravená oblast k Paličníku.
Tak dávám více dnešních fotek pro potěšení pro ty, kteří nemohli přijet.
Tak jezděte.
12:16
12:23
12:23
12:30

» Zobrazit všechny fotky (celkem 12)

Vloženo 7.12.2023 19:15
Dnes z Bedřichova 0°C po avizované úpravě na čtvrtek jsem projel bedřichov-kristiánov-rozmezí-čihadla-na žďárku-tetřeví bouda-krásná máří-hřebínek-šámalka a zpět. Ve městě obleva, ale nahoře jako v lednu, parádní byla úprava stopy mezi Kristiánovem a čihadly,(až na to nekonečné stoupání), naopak horší mezi tetřeví bouda -máří- hřebínek, jsou tam ty smrky nad stopou, takže tam prostě nenasněží. V oblasti nad černým potokem a na žďárku jsem si všiml ležících stromů pod těžkým sněhem, malé stromy, nevím jestli to byly borovice, nebo kleče (keře). Na hřebínku posilnění, dnes klobása a pak hybaj na autobus. dnes jsem to za 3 hodiny nestihl, tak jsem musel dát menší vyčkávací kolečko mezi šámalkou a blaťákem, to je holt daň za tu dopravu sockou, musí člověk furt hlídat čas.
Vloženo 7.12.2023 14:16
Na Smědavě -2°C.
Velké díky OPS za perfektní úpravu.Ostré stopy na klasiku, ve středu anglický manžestr pro bruslaře.Jel jsem kolečko po Promenádní, Jezdecké a pod Černým vrchem a nemělo to chybu.
Bylo to k sežrání.
Tak jezděte.
11:54
12:42
Vloženo 7.12.2023 8:30
Z Mariánské hory jsme projeli víceméně všechny trasy mezi Bílými Buky a Jizerskou silnicí. Top podmínky, v podstatě 0 lidí, vše výborně upraveno, i když bylo úprava z noci z neděle na pondělí, tak to vzhledem k prázdným horám, mrazu a zanedbatelnému sněžení, nijak nevadilo. Jen celkem drobnost: Darrská (stoupání od Souše na Jezdeckou) by chtěla upravit, je dost měkká a rozrytá.
Vloženo 6.12.2023 18:35
Dnes Bedřichov 0°C, přijel jsem sockou ve 12 hodin, parkoviště Maliník obsazené na 10%, Stadion na 65%.
Trasa U buku - hřebínek - Točna - Kristiánov a zpět, tratě mírně vyježděné, ale ještě to šlo, obleva se zatím nijak neprojevila, občas horší pravá strana pro odpich. Na Hřebínku jsem se zastavil na zelňačku za 3/4 kila, byla dost sladká - já to mám rád a jako bonus jsem na dně našel 1/2 kolečka klobásy. Výlet se povedl, před odjezdem 18ky v 15.07 jsem měl ještě 15 minut fóra. Tak jezděte, než to zase sleze.
Vloženo 6.12.2023 16:23
Dnes parádní výlet na vyčištění hlavy. Riskla jsem to z Maliníķu, odkud byla stopa hezky prošlápnutá a cestou na Olivetskou jsem potkala jen 2 běžkaře. Houstnout to začalo až na Hřebínku, tam byla už i strojová úprava. Zklamání na Knajpě, sámoška dnes měla zavřeno a kluci uvnitř asi taky 😪 Vrchem na Smědavu, kde měli v nabídce jen polévku (+ pití, koláče a salát z těstovin), vařit začnou prý až o víkendu... Obsluha byla milá :-) Zpátky na Knajpu spodní cestou a pak přes Kristiánov na stadion. Snih byl pomalejší, ale nelepil. Kolem 14.30 začínalo lehce sněžit...
Vloženo 6.12.2023 15:30
Na Smědavě jen _0,5°C, na parkovišti jen 8 aut, jel jsem jen po cestě pod Černým vrchem a po Knížecí na rozcestí Pod zámky a zpět.Stopy stále velmi dobré, v horních partiích trochu mlha,v nižších jasněji.Málo lyžníků, což je škoda.
Škoda, že ještě není upravená osmička na Paličník.
Tak jezděte.
13:22
13:28
13:29
13:30
Vloženo 6.12.2023 14:30
Josefův Důl - Lesní brána - Mariánskohorské Boudy - Pařízkův kříž - U Knejpy - Čihadla - Na Žďárku - U Tetřeví boudy - Krásná Máří - Točna - Kristiánov - Hluboký potok - Přehrada Josefův důl - Údolí Kamenice - Josefův Důl. Po ránu mlha, kolem Máří sem tam sluníčko.
9:23
11:03
11:13
11:13

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 5.12.2023 18:33
Klasický okruh Bedřichov stadion, Nová Louka, Hřebínek, Točna, Tetřeví boudy, Čihadla, Knajpa a zpět na Kristiánov, Novou Louku / klasika. Sněhu všude dostatek, ač je znát, že vrstva je nízká, ale nikde nic neleze, všude se jede bez problémů, všechno upravené. Počasí nádherné! Nejhorší část asi mezi rozcestími U Nové louky - Nová Louka - Gregorův kříž, tam to je doslova tankodrom, protože tam asi nějaký dobrodinec projel autem. To ale až roba přejede, tak bude zase fajn. Dále na Hřebínek už všechno krásně upravené. O Hřebínuku na Točnou fajnové, upravená Magentová na Kristiánov, já jel dále na tetřevky, i tam hezky upravené. Hřebenovka kolem Máří až na čihadla lehce zafoukané sněhem, ale vždycky alespoň jedna stopa v poho. Kolem Knajpy parádní, na Krisitánov sjezdy taky na pohodu, jen to tolik nejede, takže člověk nemusí vůbec vystupovat ze stopy. Od Kristiánova na Louku všude sníh v poho. Stopy jsou mělčí a měkké, prostě čerstvý snížek. Jeďte a přispějte na úpravu ops.
10:39
11:10
11:24

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 5.12.2023 15:16
Dnes opět super podmínky .Na Smědavě -5°C i když dole v Raspenavě již +2°C, vypadá to na oblevu.
Jel jsem jen kolečko po Promenádní, jezdecké a pod Černým vrchem zpět na Smědavu.Po včerejší úpravě to jelo dnes ještě lépe než včera, jen chyběli lyžníci, což je škoda.
Na parkovišti na Smědavě jen 8 aut.
Tak jezděte, podmínky jsou zatím fantastické.
Vloženo 5.12.2023 11:44
Včera večer jenom vydejchat na Kristiánov a zpátky. Všechny závodníky bych jenom rád upozornil, že při přejezdu Nové Louky od horního rozcestníku směrem přes silnici a po louce dále na Blaťák jsou na konci louky při nájezdu na cestu, co vede k Blaťáku, ve směru jízdy v pravé části kamínky. Žádný škody to nezpůsobilo, ale zadrhnutí tam bylo, takže "áčkaři" bacha.
Vloženo 4.12.2023 22:36
Skate - Bedřichov, Hřebínek, Žďárek, zpět po panelce. Super upravené tratě (jen mezi Novou loukou a Gregorovým křížem rozjeto autem), velké díky OPS
Vloženo 4.12.2023 17:54
Dnes nejkrásnější den nové lyžařské sezony.Jezdím později než Pepa 1963, takže jsem přišel o úplné azuro.které bylo do 12 hod.Po ránu vymrzlo a bylo -10°C, okolo oběda již -6°C, ale slunce se začalo schovávat za mraky a občas vykouklo.
Jel jsem ze Smědavy po bezvadně upravené tratě, jak je vidět z fotek, po Promenádní na Mořinu, poté okolo Cimrmana ( dnes neupraveno, ale po včerejšku dobré stopy) , Jezdecká i cesta pod Černým vrchem -upravené parádní.Po mrazech tvrdší a lyže jely samy.I Knížecí byla parádní.
Na příští týden Klára vyhrožuje s oblevou, tak snad jí to nevyjde.
Parkoviště na Smědavě obsazené jen na 20%.
Tak jezděte.
11:47
12:25
12:30
12:35

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7)

Vloženo 4.12.2023 16:08
Jakuszyce - Orle - Karlovský most - Kiosek - Promenádní cesta - U bunkru - Jizerka - Václavíkova studánka - U pralinky - Horní Polubný - Kořenov. Nádhera, sluníčko, a žádní lidé, první běžkaře jsem potkal po skoro dvou hodinách. V Polsku čerstvě upravené stopy, od Orle jen ušlapané, dolů k mostu několik vytátých míst, kde tečou po cestě potůčky, takže je potřeba dávat pozor.
8:16
9:23
9:37
9:47

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Dotaz Vloženo 4.12.2023 22:33
Funguje vam na Knajpe ten QR kod. Mne ne. Muze nekdo poslat cislo uctu? Diky, Milan
Zodpovědět
Vloženo 3.12.2023 15:40
Na Smědavě -7°C, bezvětří , trochu sněžilo, příjemněji než včera.Připadl další sníh, upravené stopy se ztrácejí, ale na trase Smědava-cesta pod Černým vrchem-Knížecí -Václavíkova studánka, velmi pěkné svezení a více lyžníku si užilo upravené stopy v prvním víkendu po úpravě.
Tak jezděte.
13:12
13:12
Vloženo 3.12.2023 14:13
OPS jako vždy velké poděkování. Na Knajpě je při využití samoobsluhy nově možnost zaplatit QR kódem. Naopak není již možné rozmenit při placení větší peníze. Tak kdo využívá, drobné sebou.
Vloženo 3.12.2023 7:57
Ahoj Honzo, děkuji za HAVEN bundu, napsal jsem ti email. Koukal jsem kde máme ztráty/nálezy a asi nejlepší je napsat sem :)
PS: včera skate velké kolečko Hřebínek-Knajpa, všude super 👍🏻😃
Vloženo 2.12.2023 18:56
Dnes moje první běžky a tratě super upravené zvláště Smědava-knížecí-Václavíkova studánka...velké díky OPS za včasnou úpravu:-) P.S. platba na podporu úpravy zaslána
Vloženo 2.12.2023 18:32
Na magistrále kousek od Krásné Máří jsem našel balíček se sbalenou modrou bundou se žlutými zipy Haven, vel. XL. Kdo ji postrádá, ozvěte se - vanicekj@seznam.cz
Vloženo 2.12.2023 17:53
z Polubného klasikou do Bedřichova, modrý extra, držel. Parkoviště nad Polubným upraveno, odhrnuto. Takže není nutno zajiždět až na Mořinu (Jizerku).
Vloženo 2.12.2023 17:46
Na parkovisti i na stadionu jsou plechove skrinky (celkem tak 20, mozna 30.…), zamecek si ale musis vzit svuj.
(Odpověď na dotaz uživatele Kuba z 2.12.: Ahoj, dají se v Bedřichově na stadionu uschovat na celý den věci)
Vloženo 2.12.2023 15:27
Paní Zima se nám vrátila v plné parádě.Na Smědavě -7,5°C, chumelilo a byl silný studený vítr, takže pocitově to bylo znát.
Jel jsem ze Smědavy po Kasárenské, pod tetřívkama na Čihadla , na Rozmezí a po Kasárenské zpět na Smědavu.Oproti včerejší pohodě to jelo podstatně pomaleji, stopy byly zaváté a málo to klouzalo.Lyžníků bylo dnes více, všichni si mohli užít první týden lyžování.
Bude potřeba další úprava, jakmile přestane padat.
Parkování na Smědavě bez problému.
Tak jezděte
12:35
12:36
13:10
13:10
Vloženo 2.12.2023 9:32
Ja parkovala v Polubnem u kostela, ale prujezdne to je, da se vyjet az nahoru, par aut jsem videla.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 1.12.: Dobrý večer, byl jste prosím někdo na parkovišti na Mořině? Je to průjezdné autem od Polubného? Díky za info, Martin)
Vloženo 1.12.2023 19:32
Dnes Knížecí a Promenádní v TOP stavu.
Vloženo 1.12.2023 15:14
přes poledne od Elektr.Rudolfov,Závory ,Za přehradou, bez úprav jen prošlápnuto a projeto lesáky, no lepší než prošlapávat 15 cm prašanu, na Vládní pak spousty dřeva k odvozu, dále směr k Maliníku těžba a nakládka, dalo se projet, a dále Pod přehradou a zpět dolů, slabé mokré sněžení
Vloženo 1.12.2023 14:58
Na Smědavě -3°C, poletovaly vločky, bezvětří.Velké díky OPS za druhou úpravu, dnes to nemělo chybu.Jel jsem jako včera po Jizerské silnici ke kiosku, po Promenádní na Mořinu a od bunkru po Jezdecké a pod Černým vrchem na Smědavu.Všude ještě v poledne manžestr, dvě stopy na klasiku v bezvadném stavu, střed na bruslení , prostě paráda.Dnes ideální podmínky využilo více lyžníků i z ostatních států okolo nás.Oproti včerejšku ještě upravená cesta okolo Cimrmana.
Parkoviště na Smědavě je připravené , zaplněno jen cca z 20%.
Tak jezděte.
11:38
11:38
11:57
12:30
Vloženo 1.12.2023 11:03
Dnes ráno upraveno, ve stopě místy větvičky a jehličí, stopy i střed sice měkčí ale paráda. Díky OPS za úpravu. Jak psal Honza, chce to ještě pár úprav ale i tak nádhera…skol
Vloženo 1.12.2023 11:00
Ze stadionu pres Hrebinek na Mari a źpet
Na trati maleho kola super ale po Mari smer Tertrevi boudy to bylo na skate hluboke
Vloženo 1.12.2023 8:28
Tak ja nevim, ale vcera vecer si mi zdalo ze pri prijezdu od Buku k Vladni jsem najel na nejakou vyoranou hlinu. Celovka mi moc nesvitila, mel jsem kamenacky, tak jsem to neresil. Samozrejme na konec listopadu i tak dobry.
Vloženo 30.11.2023 22:58
Dnes kolem 11h z Bedřichova na Hřebínek, Knejpa, Kristianov, zpět do Bedřichova. Na tohle datum absolutně nad očekávání, opravdu super! Díky za úpravu. Pouze pozor pro Ty, kteří sjíždí ke Hřebinku, ve stopě cca 2m na podklad, tak bacha na lyže 😇
Vloženo 30.11.2023 21:22
Bedřichov-Nová louka-Hřebínek-Tetřeví boudy-zpět na Točnu a potom po panelce (tam zima jako v pohádce-viz foto). Na první lyžování super. Kameňačky jsem si bral zbytečně.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Vloženo 30.11.2023 18:43
Ráno start ze stadionu k Buku podmínky dobré se stopou mírně zaváté, potom pres na Novou louku a Gregorův kříž, bez stopy dale k Hřebínku již se stopami.
Cestou zpet na stadion rolba proti již protahla 2 stopy. Sníh čerstvý měkký lehce přemrzlý se skinama jsem místy prokluzoval, bruslaři se rovněž místy bořili. Cestou setkání s 2 auty které jezdí po upravené trati jako v létě. Jedno skončilo v příkopě za novou loukou, ani nechci vědět jak vypadalo vyproštění. Sněhu všude plno, kamínky jsem nikde neviděl. Podmínky téměř ideální.

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 30.11.2023 18:18
Tak jsem to z té Mariánské nakonec tím skatem dal, přes pašeráckou na kasárenskou, ale stopa byla ze včera zapadaná, takže to bylo malinko pracnější, ale zase je tu konečně zima!!! Na kasárenský a směrem na jizerku už o dost lepší. Zpátky přes knajpu. Na páteřní trase to už je paráda a s každou další rolbou to nude ještě lepší, jak líše Honza.
Vloženo 30.11.2023 17:35
Malý okruh, stadion - Kristiánov - Hřebínek - stadion. Dopoledne krásně upravené stopy, ALE!! místy rozježděné od aut. Během 2 hodin, jsem jich potkal 5. Chtěl bych vědět kolik řídiči dají na úpravu.
Vloženo 30.11.2023 17:05
Jakuszyce - Orle - Karlovský most - Jizerská silnice - Kiosek - Hraniční - Kůrovec - U Studánky - Kasárenská - Pašerácká cesta - Protržená přehrada - Desná, Údolní. Odbočka za Orle na Karlovský most a pak nahoru na Jizerku docela fuška - jel jsem tam první v cca deseticentimetrové vrstvě sněhu, ale krása, skoro žádní lyžaři, což mně se moc líbí. A ani Honzu jsem nepotkal 😎
10:27
11:19
11:19
12:27

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 30.11.2023 16:12
Na Smědavě v 14 hod -3°C, oblačno, bezvětří.Díky OPS za úpravu, je to úplně jiné kafe.Jel jsem ze Smědavy po Jizerské silnici ke kiosku , byl otevřen, po Promenádní na Mořinu, pěkná levá stopa, pravá zavátá, od bunkru po Jezdecké- potůčky již pod sněhem, po cestě pod Černým vrchem zpět na Smědavu-velmi pěkná pravá stopa na klasiku- jelo to samo.Bylo odpoledne dosti lyžníků.Celá trasa super upravená , i když samozřejmě každá další úprava to ještě vylepší.
Parkoviště na Smědavě bezvadně vyčištěné.
Tak jezděte.
13:58
14:36
14:39
Vloženo 30.11.2023 16:06
Malý okruh z Bedřichova na skate. Všude upraveno, trochu měkčí a sem tam rolba hrábla do podkladu ale to jen na několika málo místech a s opatrností jsem jedničkovych lyží nelitoval. Stačí aby lehce připadlo a bude to top.
Vloženo 30.11.2023 14:44
Z Marianske hory na Protrzenku. Neupraveno, je rolbou utahnuto, ale lezi na tom 5-7cm noveho snehu. Vnejsi hulka tuka o panely/asfalt. Klasikou se lze projet, ale skate nee. Parkoviste uklizeno.
9:45
9:48
10:32
12:02
Vloženo 30.11.2023 14:41
Ahoj, neupraveno. Je utahnuto a na tom novy snih cca 5-7cm. Dá se jet klasiku, skate nee. Krajni hulka tuka o panelku. Parkoviste uklizene.

(Odpověď na dotaz uživatele David z 30.11.: Ahoj, je ,prosím, upraveno i z Mariánské hory, jak je uvedeno od o.p.s.? Ve skimapách je zobrazena jen částečná úprava v rozsahu cca jiz50. Zřejmě jen chyba přenosu dat?
Díky)
9:45
9:48
Vloženo 29.11.2023 23:11
Relativně dobré, spíš na bruslení. Od Buku směr Nová Louka, ve stopě kamínky s pískem, takže pro lepší lyže až ve
vyšších polohách...
Vloženo 29.11.2023 16:24
OPS psala, že zítra začne s úpravou
Vloženo 29.11.2023 11:40
Sněh opět napadl, ale lyžníci se nedostavili, tak sám počkám , zda někdo přijede, protože není jednoduché pro jednoho lyžníka, dělat stopu na celé trati.Je to škoda, že rolba zatím není, když jsou tak dobré podmínky, kdo ví , jak bude.
Dotaz Vloženo 29.11.2023 19:48
jojo, už je vidět gps na internetech. má někdo tuchy, která ze sezonních parkovišť budou v provozu?
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 29.11.2023 13:06
Takže stopa žádná, jen ta co udělali lidi přes víkend 😔 asi se jim to ještě nevyplatí dělat 😔
Zodpovědět
Vloženo 28.11.2023 15:40
Sněhu tři prdele, jen rolba chyběla :-(
Vloženo 28.11.2023 15:06
Četl jsem - rozježděno lesáky. Včera večer rozhodně bezva jízda z Bedřichova na Točnu i dál, jen místo stop od lyží stopy od kol, to je celé.
Vloženo 27.11.2023 17:54
Skol,
dnes jsem zapomněl na stadionu (na venkovních skříňkách) rukavice a naproti návleky na boty. Jestli bude mít někdo cestu o kolo a byl by tak strašně hodný a nechal je třeba v Pernerce nebo na parkovišti v kiosku (vůbec nevím jestli funguje). Nebo zkrátka někde jinde (krom odpadkového koše :) ), tak bych byl hrozně rád. Jinak první jízda a super.
Vloženo 27.11.2023 17:28
Sníh krása, na nule ale rychlý. Zato stopy žádné, všude rozježděno lesáky! Oblast Maliník, Bílá kuchyně, Hřebínek, Kristiánov bída, všude kolem Nové louky projela lesácká technika, zklamání. Všechny restaurace a bufety zavřené.
Vloženo 27.11.2023 17:08
Na Smědavě -1,5°C, zataženo , drobné chumelení na trase.Silnice z Bílého potoka vypluhovaná, posypaná, parkoviště na Smědavě perfektně uklizené , připravené pro lyžníky.Na parkovišti jen 6 aut.
Jel jsem po Jizerské silnici ke kiosku, po Promenádní k bunkru, po Jezdecké a po cestě pod Černým vrchem zpět na Smědavu.Všude cca 50cm sněhu, hůlky nebouchají o asfalt, takže pohoda.
Jizerská silnice neporušená od aut, stejně tak i Promenádní až k odbočce k Cimermanovi.Stopy tvrdší od lyžníků , jedou dobře i když jsou tupější vzhledem k čerstvému prašanu.Celkem pravidelné i bez strojové úpravy.Od odbočky k Cimermanovi na Mořinu stopy od techniky, stejně i Jezdecká.Od bunkru po Jezdecké na vrchol asi 4 potůčky, lze je přejet ,Po vrcholu již stopa a sjezd ke Knížecí v prašanu v pohodě.Cesta pod Černým vrchem bez stop po mechanizaci, jedna měkčí stopa, celkem slušná až k Hraniční.
OPS se zatím nechystá na úpravu , vypadá to asi okolo poloviny prosince, až se domluví s lesy ČR jako obvykle.
V dalších dnech má opět sněžit, je to paráda.Dnes jsem potkal jen 5 lyžnic a žádného lyžníka
Tak jezděte.
11:01
11:33
11:42
12:13

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Zobrazit i starší z této sezóny

O oblasti

Jizerská magistrála v centrální části Jizerských hor patří k nejnavštěvovanějších areálům pro běh na lyžích v ČR a je známá pravidelnou strojovou úpravou bežeckých stop o celkové délce přes 180 km. Největším nástupním místem Jizerské magistrály je Bedřichov, dalšími nástupními místy jsou pak např. Smědava, Jizerka, Horní Polubný, přehrada Souš či Hrabětice. V oblasti Jizerské magistrály se každoročně v lednu koná nejznámější český lyžařský závod Jizerská 50 se startem a cílem v Bedřichově.

O úpravu tratí se stará JIZERSKÁ, o.p.s. Pro udržení vysoké kvality úprav se musí každý rok zajistit dostatek finančních prostředků. Významná část přichází z rozpočtů obcí, měst, Libereckého kraje a od sponzorů. Stranou ale nezůstávají ani samotní lyžaři, kteří mohou stopy v Jizerských horách využívat zdarma. Dobrovolní dárci mohou zvolit některou z možností veřejné sbírky, která je povolena a kontrolována Krajským úřadem Libereckého kraje. Využití těchto prostředků musí být vždy řádně doloženo, lidé tak mají jistotu, že všechny peníze budou použity na úpravu běžeckých tratí a činností s tím spojených. Děkujeme za vaši podporu - v současnosti mohou lyžaři přispět hned několika způsoby:

  • Zasláním libovolné finanční částky na účet veřejné sbírky č. ú. 255899476/0300.
  • Zasláním dárcovských SMS na tel. číslo 87 777 ve tvaru DMS MAGISTRALA 30 nebo DMS MAGISTRALA 60 nebo DMS MAGISTRALA 90 (cena je 30, 60 nebo 90 Kč a Jizerská magistrála obdrží 29, 59 nebo 89 Kč).
  • Platební kartou nebo aplikace Klikni a daruj přes internet. Stačí kliknout na webové stránky www.jizerskaops.cz.
  • Vhozením peněz do zapečetěné kasičky v informačním centru v Bedřichově.
  • Zakoupením samolepek a odznaků s logem Jizerské magistrály, z jejichž prodeje jde na účet veřejné sbírky celých sto procent.

Pro plánování tras a měření jejich délky použijte interaktivní kilometrovník Jizerské magistrály.

Pomoci může i mapa aktuálně upravených tratí Jizerské magistrály na Skimapě.

» Jak přispět na úpravu stop?

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Jizerské hory