Jakuszyce a okolí – běžky

Archiv zpráv zimy 2021/2022

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Jakuszyce a okolí ze zimní sezóny 2021/2022. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Jakuszyce a okolí - aktuální zprávy

Vloženo 26.1.2022 15:24
Ráno jsem byl ve stopě téměř sám, čerstvě vyřízlá stopa skoro všude i kolem dolu a za něj. Nejdřív jsem dal Swix modrý V40, pak jsem přemazal V45. Dobrá volba. K polednímu již hodně lidí.
8:50
9:12
Vloženo 26.1.2022 12:31
Ano, dnes proběhla čerstvá úprava.
Upraveny jsou veškeré polské trasy v nevídané délce. Dokonce včera upravili i Krogulec(!) (Utažením bez stopaře). Tmavě červené na fotce je úprava z dnešního rána.

(Odpověď na dotaz uživatele Jirka 57 z 25.1.: Přátelé, nevíte, zda a jak jsou upravené stopy od nádraží v Harrachově směrem na Orle? Díky)

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Vloženo 24.1.2022 12:53
To bych taky ráda věděla, kdo čím mazal :-) Já namazala do deště červeným, ten ale stejně podkluzoval a při sněžení začal lepit, takže jsem asi pětkrát musela sundavat vosk a zase přemazávat modrým s červeným na střídačku :-) Nikdo kolem takový problém neměl, všichni jeli v pohodě, tak si taky lámu hlavu, co měli na skluznici.

(Odpověď na dotaz uživatele Honza Šotola z 24.1.: Zmiňované počasí "stridalo se snezeni s mrholenim, teploty mezi -1 až +1" vydrží asi i do zítřka...
Čím jste mazali na klasiku? A drželo to?)
Vloženo 18.1.2022 12:25
Denní čerstvé informace z této oblasti si vyhledáte na stránkách Bieg Piastow,včetně záběrů kamery a mapy všech tras. Dnes upravují takřka vše,jen boční spojky hlavních tras ještě počkají na sníh ve vyšší vrstvě,samozřejmě i v češtině .Bieg Piastow -informacie.
Vloženo 14.1.2022 16:28
Dnes to tam měli upravovat ,ale sněhu málo.(Okruh kolem Kozího hřbetu) . Je to bez zárurky ,ale zmiňují se o tom v dnešním reportu zde: https://bieg-piastow.pl/komunikat-o-stanie-tras-14-stycznia-260/n
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 7.1.: Dobrý den, máte někdo informaci jak to vypadá se sněhem a a stopami mezi Jakuszycemi a Orle? děkuji)
Vloženo 13.1.2022 10:46
Ani na jednu stranu upraveno není, sněhu je tam málo, ale jet se dá, stopa vyšlapaná, bez kamínků.
(Odpověď na dotaz uživatele Václav z 13.1.: Dobrý den, ví někdo, jak jsou upravené tratě z Harrachova oběma směry na Orle a do Jakuszyc?)
Vloženo 9.1.2022 23:12
Dnes v 9 hod. z Jakuszyc na Orle a pak kus dál podél Jizery. Zpátky stejnou cestou. Nová úprava neproběhla, ale vlastně to ani nevadilo. Stopa vyšláplá od lidí, uhlazený prašan, sem tam horší místo. S opatrností na lepších lyžích. Lidí jako vždy na této trase více, s tím jsme počítali. Na Orle jsme byli už lehce po desáté, takže ve frontě asi páté místo, zpátky to vypadlo, že nemá cenu ani chodit dovnitř, ale našli jsme ihned místo k sezení a palačinky jsme měli vcukuletu. Od půl jedenácté začal padat sníh a vydržel v různé intenzitě po celou dobu. Báli jsme se větru, ale jsou tu vysoké stromy, takže to nebylo zas tak hrozné. Nakonec to byl vlastně moc podařený den s ryze zimní atmosférou.
Vloženo 8.1.2022 18:24
Dnes zkouska skatovani od stadionu. Jedine na beckove lyze. Usek od stadionu smerem k Lomu (trasa vic zleva) dost spatny, hodne hodne malo snehu ikdyz trat asi upravovali. Nahore (az na Lom jsme nejeli) jsme se dali doleva smer Orle, tam uz lepsi, dokonce se chvili dalo normalne bruslit. Na Orle milion lidi. Z Orle prihranicni cesta na sever podel Jizery konecne trochu mene lidi, snehu na tu bidu vlastne dost. Po 3km obrat zpet smer Orle a pak smer stadion. Od Orle promenady chodcu, kocarku, klasikaru kracejicich 3 vedle sebe, proste zkouska trpelivosti. Snehove, ale relativne dobry. Kazdopadne jenom beckove lyze a mensi ocekavani.
Vloženo 1.1.2022 7:40
Silvestrovská vyjížďka.. Na Orle jsme to ani nezkoušeli.. už na začátku cesty totální led. Začátek 5 km okruhu na rozcestí pod Cicha Rownia vypadal nadějně, ale i tak celkem zklamání.. sice to šlo zatím bez přenášení, ale jednalo se spíš o vodní lyžování.. u toho rozcestí doslova. Dokud nenasnezi, tak nemá smysl jezdit.
Vloženo 30.12.2021 14:26
Nic jsme nečekali, a tak to nakonec bylo OK. lidí rozumně, jen cesta na Orle byla plná pěšáků. tu jsme minuli, neboť jsme jeli do Harrachova. cesta do Harrachova byla misty mekká, jinde to bylo OK.
Vloženo 30.12.2021 12:08
Martine a co jsi čekal, když jste přijeli v 11, navíc v poslední den, kdy byly pěkné podmínky? Moje babička říkala: Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. My přijeli před devátou a byla to pohoda. Na Orle jen pár běžkařů, pěšáka jsme snad nepotkali. Navíc jsme jeli po čerstvě urolbovaném. Já už pátý den po sobě vstávala v půl šesté, i když mám dovolenou. Ale chtěli jsme si užít manšestrové sjezdovky, upravené běžkařské tratě a málo lidí. Tož tak.
Vloženo 30.12.2021 10:55
Dorazili jsme až kolem 11hodiny. Hodně lidí na na trasách k Orle. Slušné pojezdění až na ty lidi. Od Orle k Harrachovu už lidí pomálu, ale místy ve stopě lezl podklad, na skate lepší. Hnus byla cesta s pěšáky z Orle zpět do Jakuszyc, led mraky lidí. Odpoledne trochu mžilo a kolem 15h už mrholilo. Jinak areál jako vždy super proč to u nás takto nejde ??? MV
Vloženo 29.12.2021 18:14
Dnešní Jakuszyce - zimní pohádka. Přes noc napadl nový sníh, celý den vydržel prašanový. Ráno vyjela rolba, která nás na trase předjela, takže jsme jeli v čerstvé stopě, upraveny všechny hlavní trasy. Tady by se měli rolbaři z Harrachova učit - může mi někdo vysvětlit, pro koho tam rolbovali až odpoledne, když má od zítra pršet? Počasí ráno že by psa nevyhnal, po příjezdu mrholilo, ale než jsme se přezuli, přestalo a během dne jsme se dočkali jak sněžení, tak polojasna. Odpoledne zase padla mlha a při našem odjezdu už zase začalo mrholit.
Vloženo 28.12.2021 18:37
Stopy v okolí Jakuszyc a Orle skvěle upravené, sem tam nějaký kamínek, ale to je vzhledem k nízké sněhové pokrývce pochopitelné, béčkové lyže to jistí. KOlem poledne už moc lidí, po ránu to bylo super. Projeto takřka vše, co tam je, největší nával na spojnici Orle - Jakuczyce - kdo nemá rád pěšáky, ať se této cestě vyhne. Já sklopím hlavu a jedu:-)
Vloženo 28.12.2021 21:41
Musím mírně nesouhlasit s přáteli, kteří to hodnotí coby "skateři" . :-) Ano, mezi stopami byl sníh docela dobrý, tvrdý a jakž takž rovný, ale pro klasiku to bylo dost utrpení. Stopy z 50% zledovatělé a šíleně hodně jehličí a listů ze stromů v nich. Jel jsem okruh - Harrachov-Orle-Rozdrozie pod Czicha Rownia-Jakuszyce- Pod Dzailem KIzerskym a dolů do Harrachova. Snad jediný úsek snesl měřítka pro klasiku - Jakuszyce - Pod Dzialem Izerskim. Všude jinde dost hrůza. Málo sněhu, hodně špíny ve stopách a většina trasy zledovatělá
Vloženo 27.12.2021 19:21
Klidně vyražte. Určitě nebudete zklamáni.
Vloženo 27.12.2021 19:18
Okruhy mezi Jakuszycemi a Orlem super. Jak na klasiku tak na bruslení. Občerstvení na Orle - všichni bez roušky. Pivo 10 zl., polévka 20 zl. Trasy směrem k nádraží Harrachov - bruslení ok, vyfrézovaná stopa na klasiku vymrzlá, moje široká běžecká bota po bocích silně drhla. Hospoda na nádraží v Harrachově má v pondělí zavřeno.
Vloženo 25.12.2021 14:25
Skvělé podmínky, dnes ráno strojově upravené, promrzlá stopa i skejt, jede krásně.
Projeto Jakuszyce - Orle - Zwalisko - Jakuszyce. Lidí přiměřeně, chata Orly otevřená (s rouškou).
Přeji hezké lyžování všem !
Vloženo 24.12.2021 18:12
Ve čtvrtek jsem jel z hranic nad nádražím Harrachov na Orle, odtud na Jakuszyce, ale na konci lesa, těsně před stadiónem, jsem se vrátil na Rozdrožie a pak dolů zpátky na hranici a na nádraží. První třetina - do Orle - velmi slušná, stopy prakticky neporušené, dobře promrzlé = jelo to, od Orle až k Jakuszycím super - protažené snad pár hodin přede mnou, za to sjezd od Dzialu Izerského na hranice, to bylo utrpení. Rozšlapaná stopa, strojově neupravená = "vyvrácená kolena a kotníky" . Ale celkový dojem nadprůměrně dobrý !!! :-)
Vloženo 21.12.2021 16:30
Z Jakuszyc přes Orle, Jizerku, Jezdeckou a Darrskou na Souš. V Polsku super upravené, na české straně většinou jen projeté od lidí, ale super, nádhera, i když místy hodně sněžilo.
11:01
11:01
11:02
11:02

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 20.12.2021 20:13
Velmi slušné upravené základní směry, něco mezi sněžením a mrznoucí krupici. Málo lidí, skvělé, na ackove lyze
Vloženo 12.12.2021 18:57
Jaké to bylo ? Na tuto dobu fantastické, k čemuž velkým dílem pomohlo i počasí. Po nepříjemné nemoci jsem "nezávodil" s mladšími a výkonnějšími, užíval jsem si stopy jako orgasmu. :-D Prostě bylo to moc fajn, i když jsem s ohledem na nedávné marodění zvolil klidnou trasu - Harrachov(hraniční přechod pro pěší) - Orle - Rozdrozie na Dzial Izerski - Harrachov , ale počasí fantastické, sice místy zledovatělé úseky (asi ale jen 5-10 m) ale zážitek vynikající. Na Orle desítky hostů před hospůdkou, všichni s úsměvem, nadšeni tou nečekaně brzkou nadílkou !!! Doporučuju všem, aby to co nejdřív také absolvovali. Napříště "si přidám". Dnes to byla testovací trasa. :-)
Vloženo 12.12.2021 17:10
Stopy na hlavních tazích upraveny až na Garby Izerske (dál už ne, ale vyšlapané stopy jsou).
Od Harrachova k Orle úprava starší, tak byla místy ledovatka a bordel ve stopě. Dál už to byla paráda, krásné svezení, sníh místy trochu přemrzlý. Hodně lidí, ale to je tady na hlavních cestách klasika.
Vloženo 10.12.2021 15:41
Odpovídám si sám - na polských stránkách ( https://bieg-piastow.pl/bieganie-jakuszyce-szklarska-poreba-220/n ) - vyskočilo dnes toto:

" V sobotu ráno plánujeme vylepšit výše uvedené trasy rolbou a přidat další dvě:
1. v okolí Kozi Grzbiet,
2. Jakuszyce - Orle (uděláme to, pokud vozy odjedou z Orly dříve). "
Vloženo 9.12.2021 9:35
V úterý jsem vyťapal z Harrachova od vlaku nahoru k okruhu kolem Kozího hřbetu - ale bohužel ještě nebylo upraveno, takže byla dost dřina aby se člověk dotrmácel na Dzial Izerski. Pak už směrem na Orle a dál na Jakuszyce - bylo všude super upraveno na cokoli. Jestli jste tam někdo dnes byl - dejte prosím info jestli to už Poláci projeli až k Harrachovské stanici vlaku - díky.
Vloženo 7.12.2021 11:47
Ahoj, napsal jsem dotaz na https://www.facebook.com/bilestopy a odpověděli, že dolaďují smlouvu, ale úpravy se na bílých stopách snad brzy zobrazí. O úpravách informují Poláci zde: https://www.facebook.com/biegpiastow/ nebo zde: http://bieg-piastow.pl/aktualnosci ale mapa bilestopy.cz je o dost přehlednější.
(Odpověď na dotaz uživatele Kata z 6.12.: Ahoj, netušíte někdo, proč úprava v Jakuszycích není zaznamenána v bílých stopách? Loni to tak bylo...)
Vloženo 9.12.2021 14:26
Na hranicich uplne v poho, nikdo tam nebyl..Do 24h.muzes bez karanteny ani testu...Vse v poho:)
(Odpověď na dotaz uživatele Karel z 2.12.: Ahoj, dejte pak vědět, jak je to na hranicích s kontrolami covid dokladů. Užijte si první sníh ;-))
Vloženo 6.12.2021 10:59
Perfektní úprava. Dolu na Orle možná trochu horší na klasiku, ale skate na jedničkový lyže. Na zítra hlásí další úpravu.
Vloženo 5.12.2021 12:00
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 4.12.: Ahoj! Nevíte, zda a jak na hranicích kontrolují "bezinfekčnost" na kovid?
Oficiálně potřebujete k překročení PL hranice jeden z těchto tří dokumentů - (vždy v PL nebo ENG)
1. potvrzení o očkování
2. potvrzení o prodělání nemoci
3. test na COVID-může být PCR nebo antigenní - ne starší 48 hodin

Ve skutečnosti - nikdo nic nikde nekontroluje (v posledním týdnu jsem 6x překračoval hranice PL/CZ - pokaždé na jiném přechodu). Nicméně v PL nyní dost na jakákoli opatření kašlou (vyjma tedy nošení roušek).

Pokud by tam tedy někdo stál a kontroloval a nebudete mít u sebe vůbec žádný papír, tak musíte oficiálně do 14 denní karantény. Takže kdyby teoreticky tato situace nastala, tak bych se otočil zpět a jel do Harrachova.

source: https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/informacje-dla-podrozny/9081,Kwarantanna-po-przekroczeniu-granicy.html
Vloženo 4.12.2021 20:56
Jakuszyce byly odpo dost rozslapene od pesaku mistama urolbovano polským stylem,tzn. boruvci,tráva občas kouka ze stopy i mimo ni.Nejlepsi k lomu.Samaljot a spojky kolem s trochou travy a boruvci.Od Orle na Dzial koleje od aut jako obvykle.Na začátek prosince,ale i tak vyborne
Vloženo 4.12.2021 19:54
Odpovídám na Jakusyce. Velmi dobre na aktuální podmínky. Hlavní trasy byli protažené.
Vloženo 4.12.2021 13:14
Byli jsme se podívat dnes ráno 8.30 a bylo pouze utazeno od rolby. Stopy na klasiku žádné. Nakonec jsme jeli na Štěpánku a tam bomba.
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 4.12.: Nevíte jak to v Jakuszycích vypadá? Podle bílých stop ještě rolby nevyjely a upravené nic není.)
Vloženo 1.12.2021 7:36
Ahoj, Jakuszyce plánují na sobotu první úpravu:-)

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Jakuszyce a okolí