Krušné hory – běžky

Krušné hory už nějakou dobu nejsou pohoří zničeným kvůli k přírodě nešetrnému průmyslu a těžbě v podhůří. Jedno z nejdelších českých pohoří ležící na severozápadě republiky na hranici s Německem nejde přejet celé na běžkách, neboť ve střední části Krušných hor mezi Božím Darem a Lesnou se nacházejí maximálně tak náhodně…

Číst celý text

Členění oblasti Krušné hory

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 8 nezodpovězených dotazů
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 20.1.2019 0:00
Muhlleithen ideální podmínky.
Gogo ty jsi pako. Les bez rizika pádu stromu není nikdy, to tak v lese prostě je. Aby byl bezpečný tak by se musel úplně vykácet! Teď je těžký sníh a padá toho víc (teď už moc ne - drtivá většina na spadnutí už je dole), proto upozornění a je na každém jestli tam půjde. Stačí koukat okolo na stromy a sám se rozhodnout jestli projdu nebo ne. Zákaz vstupu je nesmysl, to by se muselo zakázat i vylízt z postele. Jen alibismus Božáku.. V dnešní době kdy se hledá viník za cokoliv, i za něšťastnou náhodu, to ale celkem chápu. Nařizovat jak kdo má žít je cesta do pekel, to by skončilo zákazem všeho. Na běžkách si můžeš kdykoliv vyvrknout kotník = zakáže se běžkování. To je nesmysl. Bohužel vývoj k tomu směřuje. V lese může spadnout strom, tak se zakáže chodit do ledů? Taky nesmysl. Každý normální ví, že když nahuláká sníh a naprší do toho tak se stromy lámou, stejně tak při vichřici. Tak si dá pozor a neleze všude. upozornění stačí, jen Božák to zakáže. I těm kdo se v lese umí pohybovat :/ Oni tam beztak jezdí, tak je z toho jen taková anarchie... Ještě chybí policajt co je bude chytat a pokutovat.
Západní Krušné hory
Vloženo 19.1.2019 23:24
Podle skimapa.cz je čerstvě upraveno z Cínovce na Komárku i na druhou stranu až k trafu na Novém Městě.
Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2019 22:31
Na 16.1. bylo, už je to ale zase zaváté, takže aktuálně není.
(Odpověď na dotaz uživatele Klára z 11.1.: Dobrý den, nevíte, jestli je upraveno od Komárky směr Cínovec? Díky!)
Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2019 20:56
Dnes výšlap nahoru na Střelnou a na Loučnou a pak už na okruzích na Fláje, Vilejšov a Žebrácký roh, skvělá úprava. Dál po bývalé magistrále přes Pastviny ke Grünwaldskému vřesovišti a do Vilejšova po nádherném prašanu, jelo se super a žádný lidi. Z Vilejšova spojka pod Vrch Tří pánů neupraveno, ale vůbec to nevadilo, dobrá stopa od dalších lyžařů. Na závěr z Vrchu Tří pánů do Nového Města na vlak přes Klínovčík. Sjezdy k trafu a od Vitíšky dolů opatrně, je to hodně zmrzlé, někteří raději lyže nesli. Jinak nádherné počasí a super ježdění, ve stopách sem tam nějaké smetí od prořezávek, s tím se počítalo. Dlouhá Louka výborná úprava, díky.
Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2019 20:25
Cínovec - Vitiška: protaženo halabala, spousta neodklizených stromů, muldy.
Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2019 19:24
Ze silnice Zákoutí - Kalek na Lesnou, v prvních 8 km jsme si prošlapávali stopu, cca 40 padlých stromů, v pohodě šly přejet/podjet/objet, na Lesné super, ale na rozdíl od skimapy strojová stopa končí už na Červené jámě. Na Lesné většina spadlých stromů pořezaná, sjezd na Novou Ves strojově neprotazen ale dá se.
Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2019 19:22
Dnes okruhy z Dlouhé Louky, na Vrch tří pánů, Flájský okruh. Všude krásná a rychlá stopa, ideální podmínky, lyžařů na trati akorát, parkoviště dostačující. Za úpravu tratí velká pochvala. Ještě trochu kritiky k restauraci Na Rozcestí, kam se poděl loňský kuchař a obsluhující personál? Na jídlo jsme čekali skoro 1,5 hodiny, obsluha zmatená jak lesní včely, nosila ke stolu věci co si nikdo neobjednal, jídlo přinesli jiné než mělo být a navrch už to není kvalita co tu léta bývala, přesto si za to dokážou říct ceny jak v Imperialu, ale chuťově průměr a nic kvůli čemu byste se sem chtěli vracet.
Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2019 19:02
Dnes v azuru cca 20km z Pyšné po okruhu (Sluneční esta) na Lesnou, Eduardova vyhlídka a zadem pak okruh kolem Medvědí skály (pouze tady nebyla část cesty strojově upravena, pár popadaných stromů, ale jinak cajk) a zpět zas přes Lesnou. Díky za úpravu cesty a pročištění stromů!
Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2019 18:54
Start z Dlouhé Louky, rozehřátí kolem Vlčí hory a pak přes Vysokou mýť k trafu v Novém Městě. Chtěl jsem jet až do Adolfova, tam udělat pár koleček a zpět, nicméně Nové Město neupravilo. Takže jsem to na Klínovčíku otočil (na trasách byly celkem závěje, měl jsem skaty, na klasiku to bylo lepší - stopa vyšláplá od lidí, i když protijedoucí říkali, že od Vitišky dál na Cínovec je to ještě mnohem zavátější a je to celkem náročné). Vrátil jsem se k Dlouhý louce a jel přes Žebrácký roh prozkoumat okruhy kolem Holzhau. Dlouhá louka upravila výborně! Zkrotit ty obří závěje a odklidit mraky polomů muselo stát strašně práce, palec nahoru! U Holzau jsem projel Flossgrabenweg (trasy od chatičky Ringelhütte dál na západ směr Sayda jsou upravovány jen skůtrem - jedna stopa na klasiku), Ringelweg, Hohenloipe a Schwarzer Bushweg - vše výborně upraveno, akorát pruh na skate byl celkem úzký, ale šlo to. Upraveny nebyly jen dvě spojky od Teichhausu na Torfhaus, tam se motorovky ještě nedostaly, dal jsem si chvíli oldschool prošlapanou stopou mezi polomy, na příští víkend už to ale podle mě bude hotový. Občas bylo na trasách dost nečistot od odstraňování polomů, ale na to se nedá stěžovat, Němci tam taky odvedli strašný práce. A pak zas z Žebráckýho rohu po luxusní dálnici zpět na Dlouhou louku.
Parádní den, parádní počasí, všude spousty nadšených a veselých lidí. Díky všem na obou stranách hranice za super úpravu.
Škoda jen, že Nové Město zklamalo. Východní Krušné hory nemaj takovou jistotu sněhu jako jiné profláklé české běžkařské oblasti, tak by si měli vážit tak ideálních víkendů, jako je tento. Takže když dá příroda zelenou, tak by toho měly střediska maximálně využít. Nechápu, proč nezvládli úpravu - o popadaných stromech to zde není, tratě upravili už na středu, jenže od této doby ještě dost připadlo a místy (Klínovčík) byly až půlmetrové závěje. Kouzlo KBS je právě v propojenosti jednotlivých středisek, tak je škoda, když to jedno středisko sabotuje.
Celkově mám ale dojem ze dne velice pozitivní, ještě jednou díky.
Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2019 18:02
Dnes jsme si to náramně užily ve ski areálu na Dlouhé Louce. Přálo nám nádherné počasí a stopy byly skvěle připraveny. Touto cestou chceme poděkovat všem lidičkám kteří se podílejí na přípravě tratí.
Západní Krušné hory
Vloženo 19.1.2019 15:57
Z Dolní Moldava na hranice prošláplá stopa od lidí, dále až do Holzhau i Oberholzhau strojová stopa pro klasiku i bruslení. A v Holzhau boží Hohenloipe arena s šesti stopama a širokým pruhem pro bruslení. Prostě crosscountry heaven.
Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2019 15:55
Dlouhá louka - Fláje - perfektně upravemá stopa, se synem jsme nikdy nejeli takovou dálku 😉 ale dnes jsme si to náležitě užili a počasí no nádhera. Velké díky těm co se o úpravu tratí starají 👍
Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2019 15:52
Horni Blatna - smer Bludna- pekna stopa, Bludna - smer Cˇervena jama- stopa se misty vpravo ztraci, nekde jsou vymoly , vetvicky z odklizenych stromu. Od Červene jamy smer Abertamy - dobre podminky v obou smerech. Ve stope pes na volno. Mimo stopu, presto tesne vedle pocetna skupina mladych lidi- pěšaků. Smerem na abertamskou louku - doprava pres louku smer Pernink- krasna stopa ( louka ma okruh u Abertam) , velmi podarena trat pro bezky- pohodlna , bezpecna, navic s krasnymi vyhledy na okolni lesy. Dale směr Perninku k potoku- dobra stopa. Bylo stabilni pocasi- slunce, hodne snehu, hodne lidi.
Západní Krušné hory
Vloženo 19.1.2019 15:12
Dlouhá Louka - Fláje - Vilejšov a zpět. Azuro, stopy a sníh super, jen Vilejšov bez úpravy. Jen se lidi proboha nechovejte v těch autech jako idioti!
Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2019 14:04
Adolfov. Upraveny okruh kolem Adolfova kolem lesa, jedna stopa, takže se musite často vyhýbat, průsek v lese na modrém okuhu je plný větviček i jehličí. Stopa vede i směrem do Krásného lesa, pozor na potok.
Jinak super podmínky, krásný počasí, diky. Rozšířené parkoviště tak jako tak dnes nestačilo.
Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2019 8:41
AKTUÁLNĚ ZE SNĚŽNÍKU!
Během tohoto týdne nám někdo projel autem všechny upravené úseky, včetně magistrály, takže jízda je možná pouze v prostřední části. Vzhledem k tomu, že oproti původní předpovědi připadlo pouze pár cm nového sněhu, tak úprava bohužel není možná.
Pokud nasněží, tak opět vyjedeme, ale zatím to moc nevypadá.

Sledujte nás i na: https://www.facebook.com/bezkysneznik/
Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2019 7:02
https://www.youtube.com/watch?v=qrCz0JT4z4k
(Odpověď na dotaz uživatele Gogo z 19.1.: Zajima mne jak si vubec krušnohorska o.p.s muže dovolit umistit na tratě varovani že hrozi pád stromu a vstup je na vlastni nebezpečí -(domnivá se snad někdo že pokud se stane nějaká nehoda že se timto zbaví odpovědnosti ?). Bud tedy ručite za to že jsou tratě upravene a bezpečne, nebo pokud je pohyb na těchto tratích nebezpečny tak je neupravujte ! (nemrhejte dotacema, a neohrožujte zdraví a bezpečnost lidí !) Toto je opravdu možné asi pouze jen v ČR. Jediné město Boži Dar se k problemu vyjadřilo vhodnym a adekvatnim zpusobem a až do odvolani zakazalo vstup do svych lesu, ostatni spravci lesu jako tradičně selhaly a upřednostnuji komerčni zisk Krušnohorskych podnikatelu před bezpečnosti navštěvniku Krušnych hor.)
Západní Krušné hory
Vloženo 18.1.2019 18:25
Kammloipe Schoneck - Muhlleithen - dnes čerstvá stopa, vynikající podmínky,doporučuji!
Západní Krušné hory
Vloženo 18.1.2019 16:55
(Odpověď na dotaz uživatele Monika z 16.1.: Chtěla bych se zeptat, jak vypadají trasy v okolí Abertam? Má smysl na víkend na běžky? Směr Blatná ev. Maringotka apod?
Díky všem za info. MM) Prašánek, má vylézt slunce a mrznout, nějaké stopy budou. V lese pozor na stromy, níž to už je OK (sníh opršel) ve vyšších polohách to chce koukat a nejezdit pod nahnuté.. Kromě těch stromů ideální podmínky.
Západní Krušné hory
Vloženo 18.1.2019 16:47
Poslední úprava proběhla ve středu v rozsahu Cínovec - Vitiška - trafo, resp. stadion na Novým Městě, na Komárku zatím nic. Bohužel Facebook "Bílá stopa Nové Město - Cínovec - Komáří vížka" mlčí. Němci projeli odhadem tak 5-8 km, jsou tam mraky lidí, ale dá se. Parkoviště u celnice bylo dneska zadara.
(Odpověď na dotaz uživatele Edita z 18.1.: Prosím, máte někdo info o tom, jaké všechny oblasti by měly být upravené v sobotu? Jedná se mi hlavně o úseky Vitíška-Cínovec, od trafa na Dlouhou (tam už chápu, že je/bude upraveno), případně směr na Komárku. Na německé straně ten okruh u Kahlebergu je zavřený, nebo to tam taky nějak dávají do kupy? Díky moc.)
Východní Krušné hory
Vloženo 18.1.2019 16:44
Dneska jsem vyrazil na Cínovec, auto jsem nakonec nechal u bejvalý celnice, dnes bylo parkování zdarma. Němci projeli pár km tras, stopa byla tak na polovině, jinak jen manšestr, lidí bylo mraky. Vydal jsem se i na českou stranu, ale nový sníh výrazně zhoršil situaci, magistrála místy připomínala oraniště. Sjel jsem i ke stadionu na Novém Městě, tam byly tratě zcela zapadány novým sněhem. Snad brzo projede rolba, avizovaná úprava směrem na Komárku taky zatím neproběhla.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.1.2019 14:25
Pro všechny, co chtěli dnes odp. na běžky na Dlouhou Louku. Na silnici je už od spodu , tj. od Oseka, zakaz vjezdu! Proč se to neobjevilo na stránkách webu, nevim. Zbytečných 60 km!
Východní Krušné hory
Vloženo 18.1.2019 5:33
DLOUHÁ LOUKA V NOCI NA PÁTEK UPRAVENO 20 KM. OKRUH FLÁJE A OKRUH VYSOKÁ MÝŤ. DALŠÍ ÚPRAVA PROBĚHNE V NOCI NA SOBOTU V PÁTEK JEŠTĚ NEJEZDĚTE NECHTE NÁS DOKONČIT ÚPRAVU TRATÍ A ODSTAVNÝCH PLOCH.
Východní Krušné hory
Dotaz Vloženo 18.1.2019 20:39
Ahoj,
dotaz na Františka (nebo i někoho jiného):
Znáš nějaký stránky, kde jsou informace o aktuální úpravě tratí kolem Schönecku a Mühlleithenu? Na http://gis.kr-karlovarsky.cz/klm/ se tyto úpravy nezobrazují.
Díky za odpověď.
Zodpovědět Západní Krušné hory
Dotaz Vloženo 18.1.2019 20:34
Zajímalo by mně prosím,jestli zítra bude projetá stopa z Děčínského Sněžníku k Turistické chatě. Děkuji
Zodpovědět Východní Krušné hory
Dotaz Vloženo 18.1.2019 13:30
Jak vypadají stopy v okolí Božího Daru?
Zodpovědět Západní Krušné hory
Vloženo 17.1.2019 17:44
Bohužel skibus na Dlouhou Louku opravdu nepochopitelně nejezdí. Vlekem z Meziboří a dál na Střelnou se dá, i když je to hodně do kopce a bez znalosti cesty to může být komplikované. Současně bez úpravy cesty z vrcholu Loučné to nejde kvůli obrovským závějím sjet. Nejlépe bych to viděl z Nového Města, lépe vlakem, protože autobusy momentálně končí v Mikulově a nahoru zatím nejezdí. Což se do soboty může změnit, situace už se uklidnila.

(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 17.1.: Ahoj! Chceme v sobotu přejet cca z Dlouhé Louky přes Fláje, Klíny, Mníšek a Novou Ves k Lesné. Momentální (ne)protaženost tras a sem tam nějaký ten padlý strom přes cestu nechme stranou, ale zjistil jsem, že skibus z Litvínova na Dlouhou Louku údajně už letos nejezdí(?). Takže se ptám: Jak moc velká blbost je nechat se v Meziboří vytáhnout vlekem a pak to nějak prorvat kolem Střelné a Loučné ke (snad už v sobotu upraveným) stopám z Dlouhé Louky na Fláje? Nebo to raději objet busem přes Teplice k Novému Městu a vyrazit odtamtud?)
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2019 18:57
SNĚŽNÍK AKTUÁLNĚ!
Tak bohužel nestojí to za to. Místy není sníh, a když je, tak se jedná spíše o led. V lese za restaurací u vstupu do skal také téměř žádný sníh nezbyl. Směrem na Ostrov je to rozježděné od lesní techniky a sníh není žádný.

Sledujte nás na https://www.facebook.com/bezkysneznik/

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2019 16:57
Sneznik - Tisa půjde to zitra na starsich lyžích
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2019 16:38
Dnes z Komárky po červený turistický značce na Cínovec, místy to byla překážková dráha. Z Cínovce pak již po urolbovaný trase na Vitišku, dál na stadion na Novým Městě, pak zpět, z Cínovce na Komárku návrat po magistrále. Pod 800 m.n.m. trošku obleva, tak to moc nejelo, ve vyšších partiích ok. Na stadionu jen manšestr, stopa na klasiku nebyla, nevím jestli to tak je standardně, mockrát jsem tam nebyl. U Pomezí na louce vyhrabáno velký parkoviště.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2019 13:47
Sleduj http://www.kbstopa.cz
a http://www.skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod?utm_source=uASOqsvKMTZU9t61gRIoe9GGDGVcfLhlsyIrAu1M&utm_medium=widget&utm_campaign=widget-krusne-hory-vychod
Odpověď na dotaz uživatele Michal Strnad z 16.1.: Nevíte někdo jaká je současná situace se sněhem (stopou) a popadanými stromy v okolí Cínovce, Altenbergu, Dlouhé louky? Kdyby mi navíc někdo doporučil 30 - 50km trasu, byl bych moc vděčný... nejsem místní a o víkendu se tam chci projet. Předem díky)
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2019 8:29
Díky za odpověď. Honzo. Dneska se tam vydám. uvidíme.
Východní Krušné hory
Dotaz Vloženo 16.1.2019 16:27
Ahoj, nejedete nekdo z Prahy v sobotu 19.1. na otocku na bezky - Dlouha Louka nebo podobne? Nechce se mi jet autem single. Rad se s nekym svezu. Dik, Tomas - 730 191 821.
Zodpovědět Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2019 2:44
Ahoj, Sneznik-Tisa v pohodě, sněhu dost, stopy mizerný, ale dá se. Lehce mrholilo, +0.5 stupně.

(Odpověď na dotaz uživatele Zdenem z 15.1.: Prosím, jak je na. tom Sněžník? Neslezl ještě sníh dole na bezky. Díky)
Východní Krušné hory
Vloženo 15.1.2019 17:48
Vydal jsem se z Komárky po magistrále, jakmile jsem na Cínovci vyjel z lesa, bylo to pekli, tak jsem se otočil a jezdil pak v dolní části magistrály. Soupaž ve stopě, kterou jsem si vyšláp, postupně se přidalo pár dalších. Místy vítr odfoukl nový sníh až na přemrzlý podklad, takže místy byla i stará stopa od rolby. Spadlé stromy se dají většinou objet, jen jeden je třeba přelézt a jeden zase podlézt.
Východní Krušné hory
Dotaz Vloženo 15.1.2019 10:26
Dobry den chci se zeptat jestli nekdo nevite zda se daji pujcit bezky v okoli bezeckych trati??? dekuji moc katka.
Zodpovědět Západní Krušné hory
Vloženo 14.1.2019 21:32
Dnes Dlouhá Louka. Husté sněžení a silný vítr = stopy beznadějně zapadané. Nicméně jelo to dobře, na zmrzlém sněhu tak 5 cm vrstva prašanu. Na Flájském okruhu občas spadlý strom, ale bez potíží se dá obejít, u plotu na planině za Loučnou velké závěje. Na vrchol Loučné jen s velkými obtížemi přes obří závěje, pak dál ke Střelné skvělé poježdění. Dolů se dá s opatrností sjet skoro až na Loučky.
Východní Krušné hory
Vloženo 14.1.2019 9:05
Zůstaňte doma, je tam zákaz běžkování.

(Odpověď na dotaz uživatele Karolina z 13.1.: myslite,že má cenu zitra jezdit do Albertam na běžky, že budou tratě použitelné a zda se dá vůbec někam dojet? Díky)
Západní Krušné hory
Vloženo 14.1.2019 8:48
Holzhau - Moldava bylo včera prošlaplé od lidí a sem tam stromy v cestě. ale většina šla objet, lyže jsem musel sundat pouze jednou. I přesto, že byla neděle, tak jsem potkal četu s motorovkama, která už dělala prostor pro rolbu. Tak snad příští víkend.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.1.2019 22:13
Dnes Cinovec-Dlouhá Louka a zpět. Ráno neupravené, čerstvý sníh tak 8 cm, místy sněhové jazyky, odpoledne alespoň projete běžkaři. Úprava až pod Vrchem 3 panu směrem na DL, ale projete jednou a místy měkké a nerovne. Na skate, zvl. ráno, docela mazec. Jinak mimo magistrálu popadne stromy (např. nástup na 5km okruh pod Vitiskou, přejezd přes Klinovcik). Asi to na nějaký čas, a v některých úsecích možná do konce sezony, ovlivní údržbu. A to ještě přijde vitr.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.1.2019 21:04
Dneska jsem se vydal na Dlouhou Louku, sněhu je fakt hodně, je to dost měkký, k tomu spousta popadaných stromů. Cesty, který byly projetý dvakrát, jsou o něco lepší. Odpoledne sněžilo, pak to přešlo v déšť, ale mělo by se zase ochladit. Ještě tak dvakrát urolbovat a bude to paráda.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.1.2019 19:30
Město Boží Dar - aktuálně vydán zákaz vstupu do lesů. Ostatní správci lesů se jistě brzy přidají !!!!
Západní Krušné hory
Vloženo 13.1.2019 18:25
Je jen otázkou času kdy správci lesů vydají zákaz vstupu do lesních porostů a bude konec sezóny. Dnešní noc a zítřejší den bude rozhodující.
Západní Krušné hory
Vloženo 13.1.2019 10:22
Omezeně lze mezi Cínovcem a Vitiškou, Vitiška - Nové Město je částečně zatarasena stromy, a taky směr Komárka. V zásadě pouze na klasiku. Kahleberg a okolí je ofiko zákaz vstupu z důvodu padajících stromů. Leží jich moc, stále padají další a aktuálně už jsou uzavřeny i některé silnice...
Východní Krušné hory
Vloženo 12.1.2019 23:26
Z parkoviště pod Komáří vížkou na Přední Cínovec po Sedmihůrské cestě přes hájovnu Pod sedmi štíty a Lysou horu po magistrále zpět je projeto rolbou na klasiku (lze také skate) a sem tam spadlý strom, který lze bez větších komplikací objet i s malými dětmi. Jinak obvyklá záležitost - poměrně dost pěšáků, kteří se neostýchají také do stopy...
Východní Krušné hory
Vloženo 12.1.2019 19:41
Díky za úpravu stopy na Sněžníku. Uděláno maximum možného.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.1.2019 19:32
Z Tisé na Sněžník, krásně projeto na klasiku, z HUDY odvedli skvělou práci. Sněhu dost, ale rychle to taje, ale naprostá paráda. Tolik národa jsem tam nečekal, proto díky všem běžkařům, že do mě ze vzteku nepíchali hůlkami, neboť jsme stopu s mými lyžařskými mrňousky i mým podpůrným tažným vehiklem spíše blokovali. Děti se vám všem za pár let odmění zlatými medailemi z olympiád.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.1.2019 19:28
Mysleli jsme si, že po té kalamitě dnes nebude upravit možné nebo že nedojedeme. Ale co s tím pan Fišer + comp. udělali, je neuvěřitelné!Jeli jsme Fláje, převážně pěkná stopa,nově popadané stromy i větve se daly objet. A opravdu zimní nálada. Doufáme, že to vydrží. A děkujeme! Peychlovi
Východní Krušné hory
Vloženo 12.1.2019 18:16
Info od Honzy:
Tisa - Sneznik. Snehu dostatok ale mokry. Inac super zvezenie.
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/1115185281986390/
Východní Krušné hory
Vloženo 12.1.2019 16:52
TRASY UPRAVENY!
V dopoledních hodinách jsme pro Vás upravili stopy na Sněžníku.
Upraveny jsou téměř všechny trasy!
👉Neprší, občas sněží
👉Parkovat můžete ZDARMA na silnici mezi Tisou a Sněžníkem.
👉Silnice jsou s opatrností sjízdné.

Vzhledem k první úpravě je to měkkčí, hůlky se boří. Trasy upraveny pouze na klasiku. Využijte příznivých podmínek a doražte. Níže je mapka aktuálně upravených stop.

Aktuální informace a fotky najdete na https://www.facebook.com/bezkysneznik
Východní Krušné hory
Vloženo 12.1.2019 16:39
Hromady sněhu, i když v noci muselo mrholit, na povrchu krusta. Moldava-Rehefeld-Cínovec neupraveno - spousta popadaných stromů, stěží se to dalo obcházet. Dál Německo jsem nezkoušel. Magistrála Cínovec-Vitíška super, jen sem tam zaváto, přes Klínovčík se rolba nedostala, taky spadlý strom. Nad Novým Městem ucházející, hodně odfoukáno a převážně zledovatělý povrch.Od větráků na Vrch Tří pánů znovu fajn.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.1.2019 16:37
Adolfov, údajně 40 km stop, nevím kde. Na pláni sice rolba projela, ale zafoukáno. V lese (České a Ruské kolo) neupraveno nikde, Zapomenuté pohraničí rovněž neupraveno, jen okruhy po pláni a hraniční okruh, kde jsou popadané stromy a díky tomu téměř neprůjezdný. Chápu, že jsou místy problémy např. s popadanými stromy a tak nemohlo být vše upraveno, ale alespoň kdyby neuváděli a do skimapy nezakreslovali vylhané informace. Nicméně třeba úpravě okruhu kolem Rudného vrchu by nic nebránilo.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.1.2019 15:24
Dlouhá Louka, okruh Fláje, hodně sněhu, silnice na Louku stažená na asfalt. Padal mokrý sníh, silný vítr, stopy z 90% zavaté, takže kvalita běžkování nic moc, ale scenérie pohádkové :-)
Východní Krušné hory
Vloženo 12.1.2019 13:13
Adolfov. Sněhu dost, tratě evidentně rolba projela, ale dost zafoukané. Čerstvý sníh moc nejede, nejlepší podmínky skutečně jen kolem Adolfova. Na okruzích v lese misty popadané stromy, na pláních hrozně funí. Cesta ma Adolfov sjízdná, někde asfalt někde sníh, takže opatrně . Pěkné svezení a chápu, že při větru a sněžení se tratě špatně upravují
Východní Krušné hory
Vloženo 12.1.2019 12:08
Dl.louka-Vys.Mýť-Vrch tří pánů-vrtule a zpět pak po silnici.Trasa bylo po té mase sněhu co napadlo výborně upravena. Co s tím pak provedla příroda a vítr (zavátá stopa pro klasiky a nově napadané stromy v noci na trať-dají se v pohodě obejít) za to obsluha rolby nic neudělá.Jinak svezení super, příroda jak z pohádky.Nemá cenu frfňat,ale lepší si užívat toho co je. Díky.Přijedeme zase.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.1.2019 8:30
DLOUHÁ LOUKA ÚPRAVA TRATÍ PROBĚHLA V NOCI NA SOBOTU 12.1. UPRAVENO VŠE SMĚR HOLZHAU POUZE NA VILEJŠOV. OKRUH FLÁJE A OKRUH VYSOKÁ MÝŤ DVAKRÁT.DĚKUJEME ZA PODPORU ZAKOUPENÍM ZNÁMKY KBS, OCENÍTE TÍM JEDNU Z NEJNÁROČNĚJŠÍCH ÚPRAV POSLEDNÍCH LET SPOUSTA POPADANÝCH STROMŮ ODSTRANĚNO A SPOUSTA SNĚHU ZPRACOVÁNO.....
Východní Krušné hory
Dotaz Vloženo 12.1.2019 14:45
Cteme ty zprávy ze Bozak nepousti, ale jak stopy? Co klasika od hrbitova pres kazisuka, krmelec, nahoru k telerhauseru a okoli? Diky za info. T.
Zodpovědět Západní Krušné hory
Vloženo 11.1.2019 20:51
Z Cínovce na Nové Město neupraveno, ale nějaký hrdina tu spoustu sněhu prošlápl, takže pěkná turistická hluboká stopa. Spousta sněhu. Úpravu bych moc brzo nečekal, je tam dost spadlých a ohnutých stromů. V Cínovci se dalo dojet k parkovišti nad Krušnohorským dvorem (ale my jsme si netroufli).
Východní Krušné hory
Vloženo 11.1.2019 17:58
Dneska z Abertam smerem na Cervenou jamu. Jel jsem primo za rolbou, ale to nepomohlo. Napad vzit si skaty byl dost naivni. Pri kazdym odrazu jsem se proboril o 15cm. Hulky se zabodavaly tak na 40cm. Je tu tak 70cm cerstvyho prasanu. I kdyz se snazi upravovat, je to spis na backcountry. Dneska dalsich 10cm. Pres vikend pry dalsich 30...
Západní Krušné hory
Vloženo 11.1.2019 17:27
Zítra dopoledne proběhne na Sněžníku první úprava. Upravíme magistrálu Sněžník-Turistická chata.
V plánu je i upravit velkým hrablem celou šířku cesty (na skate), ale bude to měkčí, protože je tam nesedlý prašan.

Aktuální informace ze Sněžníku odteď najdete ZDE a na: https://www.facebook.com/bezkysneznik/
Skol!
Východní Krušné hory
Vloženo 11.1.2019 17:13
Ano, Altenberg ok.
(Odpověď na dotaz uživatele Jiří z 11.1.: Dobrý den,
lze dojet na německou stranu a tam běžkovat?
Děkuji za odpověď.)
Východní Krušné hory
Vloženo 11.1.2019 17:08
Pro úplného začátečníka je vhodný Děčínský Sněžník, zítra dopoledne proběhne úprava je to tam opravdu rovinka.
Aktuální informace ze Sněžníku ZDE a na www.facebook.com/bezkysneznik

(Odpověď na dotaz uživatele Marcela z 11.1.: Dobrý den, prosím vás, doporučí mi někdo, kde běžkovat jako úplný začátečník? Abych příliš nezacláněla a místo prožitku neměla nervy, že zdržuji provoz. Děkuji za odpověď. :-))
Východní Krušné hory
Vloženo 11.1.2019 16:03
Tak jsem tam dnes byl, musel jsem zaparkovat v Altenbergu, protože parkoviště za hranicemi bylo zavřené - odklízeli sníh. Tratě okolo Kahlebergu nic moc - sněžení, vítr, popadané stromy. Stopy téměř žádné, některé cesty úplně zaváté.

(Odpověď na dotaz uživatele Jiří z 11.1.: Dobrý den,
lze dojet na německou stranu a tam běžkovat?
Děkuji za odpověď.)
Východní Krušné hory
Vloženo 11.1.2019 15:45
Prave jsem se vratil s Cinovce / Kahlebergu. Silnice jsou v pohode, je protazeno az ke Golfu na Cinovci. Vyjel jsem na nemeckou stranu - trate dnes urcite nebyly upravovany, kazdopadne stopa je pomerne fajn, dost lidi jezdi takze je to proslaply. Cim vic se dostanete do lesa, tim vic stromu tam lezi, obcas se ani neda objet a musite se proste otocit. Nemci uz tam radej s motorovkama, ale moc neverim, ze to do zitra daji dohromady. Mimo lesy dost fouka. Takze dnes to je pro srdcare ;)
Východní Krušné hory
Vloženo 11.1.2019 13:48
Parkovat už lze na německé straně celnice. Tu postupně uklízení. Tratě jsou částečně projety okolo Kahlebergu. Okolo popadalo dost stromů. Do Cínovce nejezdíte.
Východní Krušné hory
Vloženo 11.1.2019 12:47
Ahoj, podle skimapy, resp. dle webkamery nahoře na Adolfově jsou už tratě projetý rolbou, ale aktuální stav ve kterým je silnice na Adolfov netuším...
Pro info, název hor je od krušiny, tedy od vytěžený horniny :)
Ať to jede!

(Odpověď na dotaz uživatele Jan Krejcar z 11.1.: Vím,že je kalamita a Krušné dostály svého jména. Napadá mě ale,jestli není upravený alespoň Adolfov u Telnice-nebyl jste tam někdo? Díky.)
Východní Krušné hory
Vloženo 11.1.2019 10:02
Sněhu je víc, než by se hodilo, a některá místa jsou v podstatě zavalena :-) Tady je podrobnější info, které rozšiřuje včerejší zprávy od lyžařů (díky za ně!):

Z webu zrušené Krušnohorské 30 - https://www.k30.cz/ - "Obec Moldava a HS Bouřňák nás důrazně požádaly o zrušení vikendoveho závodu z důvodu totálního kolapsu v obci. Nejprve musi zajistit dostupnost pro obyvatele a až v poslední radě budou rozšiřovat komunikace a frázovat parkoviště. Nefunguje ani železnice. Apeluji na nás, abychom nevjížděli na hory a neparkovali tam, dokud obec nezveřejní informaci, ze jsou parkoviště odklizena a připravena. Na cestě od trafa k nádraží jsou duny od 0,5 do 2m. Nelze se tam přepravovat ani skutrem. Na víkend se ani nebudou upravovat běžecké trasy pro veřejnost."

Na Dlouhou Louku v pátek nejezdit: "úprava tratí proběhne v noci na sobotu včetně úpravy odstavných ploch, během pátku prosíme nejezděte a nekomplikujte už tak složitou situaci, nezaparkujete a překážíte technice." - z webu http://kbstopa.cz/, kde se dá asi časem čekat podrobjší info před sobotou.
Východní Krušné hory
Dotaz Vloženo 11.1.2019 10:02
Ahoj,
nevíte jak zvládají úpravy přívalu sněhu na Cínovci? Jestli bude na víkend upraveno směrem na Komáří Vížku, resp. trasy kolem Nového města?
Díky za odpověď.
Zodpovědět Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2019 18:47
Cínovec
10.1.2019 okolo 14.00 hod.
Cínovec - Kahlberg vynikající, tratě čerstvě projeté
Cínovec - Vitíška neprojeté, na Cínovci mají dost práce s projetím silnic a parkovišť, ke Krušnohorskému dvoru silnice neprojetá, parking na silnici za benzínkou MOL směr Krušnohorský dvůr
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2019 17:20
Právě jsem se dozvěděl z Facebooku, že úprava v oblasti Cínovce neproběhne, sněhu je tolik, že je třeba nejdříve zprovoznit komunikace a vytvořit parkoviště. Závod Krušnohorská 30 se z toho důvodu ruší.
Východní Krušné hory
Dotaz Vloženo 10.1.2019 17:08
Máte někdo tušení v kolik by mohla jet zítra rolba v úseku Cínovec Vitiška?
Zodpovědět Východní Krušné hory
Vloženo 9.1.2019 14:46
8.1. večer od 18 do 20 hod. padaly stromy a to ne díky větru, ale spíš tíhou sněhu. Za tu dobu 5 a mininálně 6 jsme jich objížděli va stopě. Především za Kahlebergem. Trochu ruská ruleta, dejte bacha.
Východní Krušné hory
Vloženo 8.1.2019 14:06
Aréna je v zásadě stále uzavřena. Respektive je určena pro trénink oddílů a školy. Důvod je hlavně bezpečnost. Momentálně je v týdnu takový "tolerovaný" vstup za předpokladu neomezení trénujících. Víkendy bývá zavřeno zcela a během závodů je to jasné. A jak to vypadá venku, tak už teď budou vysněženy i tratě mimo Kahleberg, tak to bude lepší.
(Odpověď na dotaz uživatele GEP z 8.1.: Zdravím všechny a mám dotaz.
Jak je to se vstupem na biathlon arénu?
Když jsem tam byl naposledy byla tam cedule UZAVŘENO.
Nějaké sporťáky jsem tam viděl ale byli v dresech takže asi trénink a neměl jsem odvahu jim tam vlézt. Bylo to tedy o víkendu tak jestli to nezavírají právě jenom na něj a v týdnu je vstup bez problémů.
Díky předem za vysvětlení.)
Východní Krušné hory
Vloženo 8.1.2019 12:52
Soudruzi z NDR udělali asi někde chybu a tratě byly dneska neupravený. Celý dopoledne padal mokrej sníh, na klasiku to celkem šlo, stopy byly prošlápnutý od lidí, na skate asi nic moc. Chvíli jsem kroužil v aréně, tam rolba jela. Mělo by připadnout dost, tak snad se nám ty podmínky zlepší.
Východní Krušné hory
Vloženo 8.1.2019 7:14
Penzion Stará škola je přímo u okruhů na Mračném vrchu. Na magistrále nic není.
(Odpověď na dotaz uživatele TerZdeK z 8.1.: Ahoj, prosím, poradíte kam se vydat najíst popř. kde je co otevřené (restaurace, bistro) okolo Klínů. Budu se pohybovat po magistrále a nikdy jsem v těchto místech nebyl. Rád bych něco kousek od stopy. Díky za odpovědi.)
Východní Krušné hory

Zobrazit i starší z této sezóny

O oblasti

Krušné hory už nějakou dobu nejsou pohoří zničeným kvůli k přírodě nešetrnému průmyslu a těžbě v podhůří. Jedno z nejdelších českých pohoří ležící na severozápadě republiky na hranici s Německem nejde přejet celé na běžkách, neboť ve střední části Krušných hor mezi Božím Darem a Lesnou se nacházejí maximálně tak náhodně vyšlapané stopy od lyžařů. Ale jak západní tak východní část Krušných hor stojí lyžařsky za to – v každé najdeme několik středisek s upravenými (někde i závodními) tratěmi v okolí, navíc tato střediska jsou většinou propojena stopami i navzájem.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v západní i východní části Krušných hor na Skimapě.

Členění oblasti Krušné hory