Krušné hory – běžky

Krušné hory už nějakou dobu nejsou pohoří zničeným kvůli k přírodě nešetrnému průmyslu a těžbě v podhůří. Jedno z nejdelších českých pohoří ležící na severozápadě republiky na hranici s Německem nejde přejet celé na běžkách, neboť ve střední části Krušných hor mezi Božím Darem a Lesnou se nacházejí maximálně tak náhodně…

Číst celý text

Členění oblasti Krušné hory

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 3 nezodpovězené dotazy
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 26.1.2022 20:34
Altenberg bez problematických míst - s výjimkou tradičně horší západní části okruhu L4 nad Rehefeldem, kde jsou dost šutry a i na přeskok potůčku došlo. Dokonce je na výběr, jestli podélně, nebo příčně :-) Jednoznačně v nejlepším stavu překvapivě včera upravený okruh L5 okolo Scharspitze. V okolí Kahlebergu taky slušné, asi o něco lepší na skate než na klasiku, stopy jsou někde dobré, místy horší. Severně od silnice L2 spíš slabší, ne kvůli množství sněhu, ale kvůli příliš hrbolaté trati a chybějící stopě na klasiku na některých místech. Ale základ pro další sněžení je tam dobrý.

Plán přesunout se na českou stranu na okruhy pod Vitiškou mi málem překazil chybějící most přes Rašelinový potok nad Rehefeldem, viz foto. Ale po kamenech jsem se nakonec na druhou stranu dostal, i když s testem vodovzdornosti bot...

Z okruhů pod Vitiškou jsem projel jen menší část. Kvalitou stop nejlepší lyžování dnešního dne. Na skate asi moc ne, stopy jsou moc u sebe. Naopak úsek Cínovec - Vitiška bude na skate výborný, na klasiku stav stop z nedělní úpravy takový střídavý. Ale celkově vlastně paráda na možnosti letošního ledna...

GPS záznam: https://strava.app.link/nUD6nY5L8mb
9:46
10:51
11:14
12:28

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Východní Krušné hory
Vloženo 26.1.2022 17:09
Dnes Adolfov.Po poslední úpravě jsou tratě v použitelném stavu.Po mírné oblevě vše zmrzlo.Na klasiku dobré/trochu navátého sněhu ve stopě/,na brusle trochu horší/hrbolato,naváto,led.plotny/,ale celkem to jde až na dvě výjimky.U stadionu pěšáci stavěli sněhuláky a celé to tam rozdupali.No a nějaký magor to autem rozryl u křižovatky v Adolfově/na louce/,pak se vydal ke Komárce,stejné stopy i u lanovky na Rudném.Pak to auto zaparkoval u cvičné louky.Nechybí někomu bílá Lada-Niva 7U2 7368?Možná to někdo zcizil.
Východní Krušné hory
Vloženo 26.1.2022 14:50
Dnes kolem Kahlebergu, dále pod silnicí až k Schellerhau, zmrzlý podklad a na něm tenká vrstva nového sněhu, stopy ve slušném stavu, na bruslení to taky vypadá ok. Nakoukl jsem i na naší magistrálu, i tam je to v pohodě. Další úprava na naší straně by měla proběhnout v pátek.
Východní Krušné hory
Vloženo 26.1.2022 12:04
Lesná - krásné stopy v areálu.Od Nové Vsi prohrnuta lesní cesta vedoucí k běžeckým okruhům.Mrznoucí mlha,běžkaři se dají spočítat na prstech jedné ruky .Neváhejte,Fotbalíku ;-).
Východní Krušné hory
Vloženo 25.1.2022 21:15
Z Cínovce na Dlouhou louku je to vše jistota a žádný prudký kopec takže nehrozí nebezpečné pády..
(Odpověď na dotaz uživatele sim.jan z 24.1.: Dobry den, chtela bych se prosim zeptat, zacinam s bezkama, mohl by mi nekdo poradit kde konkretne v jake lokalite je nejlepsi se ucit?
Dekuju!!!)
Východní Krušné hory
Vloženo 25.1.2022 21:07
Okruh z Cínovce na Komárku a zpět - zmrzlý podklad, na tom tenká vrstva nového sněhu, teplota pod nulou a lehce sněžilo, stopy vyježděné od lidí. Na klasiku ok. Bohužel směrem od Cínovce přes pláň rozježděné autem.
Východní Krušné hory
Vloženo 25.1.2022 20:29
Dnes super, zítra bude taky, pak má přijít vichr a sněžení, alespoň ještě připadne.
(Odpověď na dotaz uživatele Radka z 23.1.: Jaké jsou prosím podmínky v Krušných? V nějaké rozumné dojezdové vzdálenosti z Chomutova nebo i možno směr Cínovec atd. dík)
Západní Krušné hory
Vloženo 25.1.2022 20:27
Skatem z nádraží v Perninku po magistrále na Bublavský okruh a Sonnenloipe, pak zpět na Ostružník, odtud Německem přes Weitersglashutte nad JGstadt, tam ňáký okruhy a přes Korce zpět na nádraží v Perninku.
Česká strana špičkový manžestr, nemělo to chybu. V Německu pás na bruslení hodně hladký, střílelo to, ale dobrý.
V Německu důchodci, v Čechách ani noha (proč nejezdí čeští důchodci?).
Celý den mlha a pár stupňů pod nulou, ideální podmínky, jelo to rychle.
Sněhu dost, vyražte, zítra to bude stejně skvělý.
Jen nad Bublavou od rozcestí U Altánu po Sonnenloipe je hodně vyhrabané hlíny a celkově hodně náročný terén. Bublavský okruh upravený z pátku, hodně rozrytý a zrmrzlý, sněhu na těsno, Sonnenloipe upravený nově, sněhu dost. Trasám nad Bublavou už bych se příště na áčkách vyhnul, je to tam holt celý níž.
Celkově ale maximální spokojenost, velké díky za úpravu i po víkendu, bylo to hodně poznat. Kvalita českých tras byla na 6* z 5.
8:59
12:42
Západní Krušné hory
Vloženo 25.1.2022 18:02
Dnes okruh okolo Dlouhé louky, Fláje, Vilejšov a Vysoká mýť, sníh je přemrzlý hrubozrnný firn, na bruslení dobrý, na klasiku nic moc
Východní Krušné hory
Vloženo 25.1.2022 17:10
Přebuz, na Rolavu vyjetý stopy skůtrem, pak pecka magistrála na Jelení, celnice, manžestr, pevná stopa, v lese skoro prašan, mimo umrzlé, od celnice k Weiterglashutte na hovno, stopy z víkendu, komplet ledový, křivý, rozbitý, plno důchodců, pak se to zlepšilo, když se odbočilo od přehrady k Ostružníku, stopy taky z víkendu, ale málo jetý, celkem dost umrzlý, od Ostružníku na Rolavu zase manšestr a špice! Celkově parádní svezení, kdyby i němci upravili, nemělo by to chybu. Psali že stopy kolem Carlsfeldu jsou ve stavu ausgezeichnet, řekl bych gut, misty sehr gut ;-)
Západní Krušné hory
Vloženo 25.1.2022 8:15
Cínovec,Kahlenberg upraveno,lehce přimrzlé,málo lidí,paráda
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2022 23:22
H. Blatná - Abertamy - bufet - hřebenovka - Mrtvý Rybník - Myslivny - Milov - Bludná - H. Blatná

Sníh zfirnovatělý, ráno zmrzlý, později měkčí vlhký, ale na klasiku rozhodně na klistry. Stopy po víkendové úpravě někde v lepším, někde v horším stavu. Od Perninku k bufetu a cca od Mrtvého rybníka po Myslivny docela dobré, exponované úseky na loukách nic moc. Na bruslení tvrdé a dobré, lepší jak na klasiku.Od Mysliven po Milov (ke kapličce) celkem pěkné svezení. Zde jsme potkali rolbu z Božího Daru. Jeli jsme se podívat k hranicím a dále na Bludnou. Po úpavě na klasiku lepší odraz, ale pomalejší, bruslení náročnější. Od Bludné rolba pokračovala k bufetu a zpět na Boží Dar, my jeli na Blatnou po starší rozmydlené stopě, na loukách mlha a špatná orientace. Teplota dnes po celý den kolem nuly a nefoukalo. Zítra se má lehce ochladit, tak to možná pojede trochu rychleji. I tak vcelku povedený den.
Západní Krušné hory
Vloženo 24.1.2022 15:40
Ahoj dneska dneska Cinovec Altenberg Schellerhau až téměř Spitzberg. Vse paradne upravené a snehu dost. Lidi pomalu a snih hodne taje. Smerem na Schellerhau naprostá krasa, nekdy i 4 stopy. Ke Spitzbergu uz nejezděte. Zitra uz tam snih nebude.

https://strava.app.link/5Az8wID44mb
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2022 19:22
Krasny den do stopy i mimo, vcera 23.1.jsem pojezdila na vrcholu Snezniku, kam jsem prisla po cervene od Decina. Snih pod stromy hodne podmaceny. Vrchol byl v pohode, souvisla jeste rano celkem tvrdsi vrstva snehu. Dalo se sjet hodne nizko po asfaltce. Louky vsak temer bez snehu, nastup do stopy az na cervene u lesa. Okruhy okolo Tise byly sjizdne avsak podmacene a misty lezly kameny. Mam to tam rada, lidi tak akorat. Vesmes neustale mrholilo tak nevim co ze snehu zbylo na dnesek. Stopy mely tvrdsi podklad, ale deste nakonec asi bylo prilis. Pokracovala jsem po Krusnohorske magistrale na Rajec, Petrovice, Adolfovske okruhy, Komari Vizku. Mezi Rajcem a Petrovicemi zadny sjizdny.snih. Nad Petrovicemi magistrala proslapla od lidi, jedna velmi mekka stopa. Misty to bylo příliš narocne kvuli propadavani se. Nekde znicene ctyrkolkami. Od Krasneho lesa uz to ma jine parametry, stopa sice od lidi avsak s pevnym podkladem, hodne jezdena. Okolo Adolfova strojova uprava, siroke na brusleni a dve stopy. Mezi Adolfovem a Komarkou misty vyfoukana silnice na led, snih promoceny mrholenim a destem ochlazovany silnym vetrem odpoledne namrzal a klouzalo to. Samozrejme mlha, orientace pro otrle, obri boule navatin splyvaly se vsim okolo, tankodrom u Komarky rozslapany pesaky a rozbity ctyrkolkou pro udrzeni pozornosti.. Stereotip urcite nehrozi, chtelo by hodne nasnezit. Hlavne okruhy Snezniku bych si moc prala:)
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 24.1.2022 7:18
Bivoj: na těch pláních k zebrackemu rohu je zafoukano za pár hodin. Foukalo cely patek a sobotu.

Prosím neberte do stop psy, stopu rozdupavaji vám i těm, co jedou za vámi.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2022 7:10
Díky panu Fišerovi, Dlouhá louka parádní úprava, v osm ráno jsme potkali rolbu. Fláje dvě stopy a dostatek místa pro skate. Pak ještě modrý okruh krásné svezení sníh rychlý. Jen je škoda že úprava není vidět na skimape. Děkujeme známka 500 zakoupena
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2022 23:08
Horní Blatná - Pernink -Jelení - Chaloupky - U závory U seníku - Nejdek

V lese stopy v dobrém stavu, louky zafoukané, ale během dne nejspíš znovu projeto rolbou. Hlavně ráno docela větrno. Úprava končí na Severní louce, kde je vyjeté malé kolečko. Dál na Nejdek trochu divočina, sjet se s opatrností dalo kousek pod rozcestí U vodárny. Teplota celou dobu kolem nuly, sníh vlhký. V Horní Blatné odpoledne a večer mlhavo a drobné mžení. Sněhu dost až na pár krátkých úseků, kde rolba nemohla vytlačit stopu.
Západní Krušné hory
Vloženo 23.1.2022 20:25
Souhlas s HonzaH. z předešlé zprávy, čerstvá úprava na Klínech i v Německu byla super, stopa tvrdá a rychlá. Na Skimapě je vidět, že se upravovalo na Lesné - nebyl jste tam někdo?
8:50
9:15
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2022 19:50
Abertamy - Pernink - Jelení. Prima svezení. Stopy upravené. Sněhu dost. Bavilo mě to.
Západní Krušné hory
Vloženo 23.1.2022 15:04
Pro velký úspěch dnes znova Klíny, oproti včerejšku byl už sníh celkem mokrý, ale to ničemu nevadilo, protože bylo komplet upraveno jak na CZ tak na DE straně. Místy mlha, mrholení, ale skvělé svezení.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2022 13:19
Info z nedele uz asi nikomu nepomuze, ale presto: Flajsky okruh, Vysoka myt, 3 panove ... bez namitek, snih paradni. Ale puvodne jsme chteli na Zebracky roh, k odbocce Vilejsov sice 5 centimetry nocniho snehu, ale pohoda, lze bruslenim, dal ale rolba nejela uz nekolik dni, takze na brusleni ne (jedine za cenu naprosteho rozhamtani stopy, kterou si tam klasici vyjeli, a to snad nikdo neudela). Nevim, proc byl okruh znacen jako upraveny. Skol.
Východní Krušné hory
Vloženo 22.1.2022 15:59
Klíny v 11h, kdo si přispal měl čerstvě upraveno komplet CZ i DE. Stopovali jsme rolbu a jeli vždy tam kde bylo projeto, na Mračnej, kolem vrtuli, k Bráně, po DE straně na Mníšek, Mračnej a Klíny. Díky pozdější úpravě a vlhkému sněhu nebyla stopa nikde zavátá. Slabý vítr, občas vykouklo slunce, podmínky špičkové!
Východní Krušné hory
Vloženo 22.1.2022 12:37
Cínovec ráno. Funělo fest, stopa samozřejmě nebyla, ani by to nemělo cenu. Tak jsem kousek prošlápl, zbytek ostatní. Jezdil jsem u Předního Cínovce směr Sedmihůrska, ale jen na vršku. Tam a zpět. Na otevřených místech fakt vichr. Ale napadlo, sníh i kupodivu jel. K polednímu čím dál více lidí. Parkování u bývalé sechty,ke Krásnohorskému dvoru neprůhledné, navíc se zde koná závod
8:38
8:58
8:58
Východní Krušné hory
Vloženo 22.1.2022 7:59
Byly jsme po 5 večer a super , bez lidí. Mohlo by trochu napadnou , jinak dobry
(Odpověď na dotaz uživatele Jarda z 21.1.: Zdravím a prosím info, jaký je stav na Sněžníku, děkuji velice a jsem s pozdravem.)
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 21.1.2022 23:06
Od středy nových 10 cm prašanu. Po dopoledním sněžení a při trvajícím vichru některé úseky zaváty, ale hlavně že ten sníh je, odpoledne navíc i trochu sluníčka. Jediné slabší místo na Dlouhé Louce jsem dnes potkal v lesíku pod Vrchem Tří pánů na cestě do Vilejšova, tam je pár metrů s minimem sněhu, jinak všechno OK. Akorát nechápu bruslaře, kteří se snaží bruslit i na úsecích k tomu naprosto nevhodných, tj. úzkých a ničí tam stopu (např. úvozem po červené z Dlouhé Louky pod Vrch Tří pánů nebo po zelené do Vilejšova).
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2022 16:54
Cínovec kolem poledne -5 a fujavice, kolem třetí se to trošku zklidnilo a začalo lézt místy i sluníčko. Hoši na skútru už chystali na víkendovou Krušnohorskou třicítku a počasí se jim množstvím sněhu rozhodlo vyjít vstříc. Lidí na pátek tak nějak přiměřeně, stopa skoro úplně zafoukaná, na exponovaných místech led. Až na ten vítr dnes ideální příležitost pro každého, kdo to chce vyzkoušet v prašanu, s kamarádem začátečníkem, stoletou babičkou, pětiletou vnučkou nebo (nedejbože!!! :D) se psem a nechce u toho poslouchat pindy zarytých časovkářů v elasťákách, co když nemají stopu/manšestr tak ostře vyřízlou, že jim za jízdy holí chlupy na lýtkách, tak propadají depresi.

To mě víc drásají všechna ta jelita, co asi nejsou ochotná platit za parking (protože stovka! kdo to dneska má?!) a postaví se pěkně do řady cestou nahoru ke golfu. Tím samozřejmě z obousměrné komunikace udělají vmžiku jednosměrnou, a vždycky jedna skupina aut musí couvat, aby té druhé umožnila projet. Což je v kopci na 20 číslech rozježděného sněhu opravdu lahůdka, zvlášt když člověk přemýšlí, do čeho se místo do zavěje opřít raději, jestli do x5 bavoráka na jedný straně nebo do rodinky, která k němu míří na druhé. To je fakt takovej problém? Zamyslet se, jestli nestojím, ani ne tak v rozporu s dopravními předpisy, ale hlavně tak nejak lidsky prostě debilně? Takhle na prasáka zaparkovat by si v Jizerkách nebo na Šumavě nikdo netroufl, o našich germánských sousedech ani nemluvím. Bolševické argumenty typu "tak má být to parkování zadarmo" a "tamten pán v té zelené oktávce tady stal prede mnou" raději vynechme.
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2022 15:58
Úprava tras dneska skvělá, ale sníh relativně měkký a ne extra rychlý. Jel jsem kolem 9 ráno a kolem Božího Daru a směr Maringotka a dále super. Co ráno nebylo protažené tak Milovská silnice. Cca kolem 11 už stopy začaly zapadávat čerstvým sněhem, ale pořád to bylo hodně slušné svezení.

Prvních pár kilometrů magistrály z božího daru chce k úplně ideálnímu svezení ještě trochu sněhu, ale sjízdné taky úplně v pohodě.
Západní Krušné hory
Vloženo 21.1.2022 12:09
Dnes DL-Vysoká Mýť+ke krmítku na Fláje a zpět. V 9 už slunce nebylo, -7, vítr. Na otevřených plochách zafoukaná stopa a zledovatělé plotny. V lese pecka 👍🏻. Dnes první na okruhu 😇
Východní Krušné hory
Dotaz Vloženo 24.1.2022 14:37
Čtu tu info o úpravě v Krušných. Jak dlouhé okruhy jsou projeté v oblasti Flájí nebo někde u Chomutova? Je to mokré? Na skate všude? Či někde jen okruhy pro klasiku....Na mapě to nevidím....tak jestli to má cenu, když budu poblíž, tak tam ve středu zůstat. děkuji
Zodpovědět Západní Krušné hory
Vloženo 20.1.2022 22:46
Jo jo dneska po 15h bylo šílený počasí. Teplota minus 5,vitr a viditelnost na nule... Ale úsek Cinovec - Vitiska bylo sněhu dost..
15:44
16:05
16:06
16:26

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Východní Krušné hory
Vloženo 20.1.2022 19:29
Dneska naprosto šílené podminky na Cinovci. Ja zapadl, tehotna pani s ditetem v aute zapadla, ale auta jsme vykopali a ja nakonec vybehl do stopy. Po 11 hodine uz upraveno vse v nemecku. Snehu dost, ake sileny vichr. Na vinend to bude totalni pohodka. ( Mam pocit, ze se tam nekde jede zavod, ale nejsem si jisty).
10:36
10:36
12:29

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2022 17:01
Boží Dar, kroužení po všech cestách Ježíškovky a okolí BD, projel jsem vše co bylo včera večer upraveno, stopy top, bordelu ubylo, ale pár horších míst tu je, hlavně na Špičáku, takže to chce koukat pod lyže. Azuro, nad nulou, špice!
Západní Krušné hory
Vloženo 19.1.2022 15:09
Cínovec - Vitiška a zpět + kousek po golfovém okruhu. Skvěle upraveno, vše zakryto novým sněhem, počasí se ve finále vydařilo.
Východní Krušné hory
Dotaz Vloženo 19.1.2022 13:31
Nevíte někdo jak to aktuálně vypadá na magistrále na Sněžníku?
Zodpovědět Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 19.1.2022 12:55
Vyrazil jsem z Perninku po magistrale, 1. kilometry byly chude na snih, casto koukaly kaminky a vetvicky, od Hamerske silnice uz skvele upravene - siroky pas a 2 stopy, na Jeleni se musi po silnici az nad hospodu, ktera je vypluhovana na kost, pak az na Rolavu skvele. Celou cestu drobne snezilo, snad se podminky, predevsim v lesnich usecich, jeste zlepsi. Skol
Západní Krušné hory
Dotaz Vloženo 19.1.2022 9:07
Hezký den všem bežkařům.
Nepojede náhodou někdo leden-unor na běžky víkend-na otočku
oblast Krusne Hory autem?Jsem z Prahy.
Spolucestující....
Zodpovědět Smrčiny
Vloženo 18.1.2022 22:32
Dlouhá Louka dnes výborná. Projel jsem vše upravené a krom toho ještě na Vrch Tří pánů. Nový sníh překryl všechno, co ještě v neděli čouhalo včetně většiny ledových ploten (ještě zůstávají na otevřených místech, kde je odfoukáno, hlavně na louce za hospodou je na kousku nejdřív úplně odváto a hned vedle závěj). Na závěr kousek sjezdu, ale jen na Hvězdu - nejdřív hezký prašan, od horní studánky už zase koleje od lesáků a nad rozcestím uježděno často až na ledový povrch. Dál to nejde, směr Loučky téměř bez sněhu.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.1.2022 19:05
Upozornění pro běžkare. Tento víkend 22.1 .a 23.1. 2022 se na Cínovci poběží Krušnohorská 30.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.1.2022 14:31
DL dnes, sem tam slunce i valící se mlha, trochu vítr. Projeto pouze několikrát od Penzionu Rozcestí ke krmítku u odbočky na Fláje a zpět a Vlčí hora. Pro začínajícího bruslaře, který se doteď šoupal ve stopě ideální převýšení…. tzn. nulové 😃. Krásně upravené. Jezdila jsem tam prakticky sama, takže celkový dojem vynikající 👌🏻👍🏻
Východní Krušné hory
Vloženo 20.1.2022 23:39
Myslím že tenhle víkend se jedou nějaké závody, takže nepoužitelné. Otázka je jestli jaka bude uzavírka a jestli to budou chystat už od pátku 🤷🏻‍♀️


(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 20.1.: Ahoj, o víkendu bych chtěl s dětmi do Východních Krušných, ale neznám to. Podle mapy jsem si jako rovinku u parkoviště vytipoval Adolfov, Komáří vížku, Cínovec a Dlouhou Louku. Poradí někdo, kde nejlíp zaparkuju i když tam nebudu hned ráno? Děkuji.)
Východní Krušné hory
Vloženo 18.1.2022 5:48
Ahoj všem nedělním bežkařům. Dopoledne na solidní trase N.Město - Dl. Louka jsem ztratil část vázání NNN někde okolo Vrchu Tří pánů. Jde o černý díl pod patu boty s bílým pruhem. Pokud to někdo našel, dejte prosím vědět na 737881551. Děkuji.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2022 20:55
Z Nového Města ráno od vlaku na Pramenáč (od Vitíšky nahoru projeto jen od lidí, ale dobré) a ze Štěničárny zpátky na Vitíšku. Přejezd na Dlouhou Louku, stopy stále kvalitní. Akorát od Vysoké mýtě se na Dlouhou Louku projel nějkaý DEMENT autem a zničil stopu - chtělo by to k Rýzmburské cestě nahrnout pořádnou hromadu jako se dělává i na jiných místech (parkoviště na Dlouhé Louce, pod Loučnou apod.). Jinak inverze a dopoledne krásně svítilo. Příští týden by mělo něco nasněžit, tak se těšme.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2022 13:06
Cínovec, Vrch tří panů. Stopa po včerejšku dostala zabrat, ale zatím dobrá kvalita. Nejhorší úsek mezi trafem a Vitiškou, v kopci trochu ledovaté. K polednímu už zase zástupy lidí, ale nelze se divit, když je hezky.
9:26
10:33
Východní Krušné hory
Vloženo 15.1.2022 15:32
Horní Halže ke Klínovci, upraveno tento týden prvně a to v noci, jinde upravit nešlo, páč se upravovalo v úterý a sněhu je minimum, tak jedem zkusit. Volba dobrá, supr stopa, diky asfaltovemu podkladu pokryteho ledovkou a navrch sněhem nehrozilo prošlápnutí až na asfalt a nehrozil štěrk jako jinde, pár míst ledové plotny, ale díky lehkému profilu trati bezpečné. Okruh k Meluzině jsme vynechali, jsou tam ostřejší sjezdy, na zmrzlém povrchu budou hodně rychlé. Lidí tak akorát.
Západní Krušné hory
Vloženo 15.1.2022 12:57
Rano a dopoledne Cínovec Vitiška. Pěkně upraveno, super svezení. Kolem 11 už to byl mazec. Lidí opravdu mraky. Pěšákům a lidem se psy či saněmi je evidentně jedno, že letos do stopy. Značka neznačka
Východní Krušné hory

Zobrazit i starší z této sezóny

O oblasti

Krušné hory už nějakou dobu nejsou pohoří zničeným kvůli k přírodě nešetrnému průmyslu a těžbě v podhůří. Jedno z nejdelších českých pohoří ležící na severozápadě republiky na hranici s Německem nejde přejet celé na běžkách, neboť ve střední části Krušných hor mezi Božím Darem a Lesnou se nacházejí maximálně tak náhodně vyšlapané stopy od lyžařů. Ale jak západní tak východní část Krušných hor stojí lyžařsky za to – v každé najdeme několik středisek s upravenými (někde i závodními) tratěmi v okolí, navíc tato střediska jsou většinou propojena stopami i navzájem.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v západní i východní části Krušných hor na Skimapě.

Členění oblasti Krušné hory