Praha a střední Čechy – běžky

Archiv zpráv zimy 2016/2017

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Praha a střední Čechy ze zimní sezóny 2016/2017. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Praha a střední Čechy - aktuální zprávy

Vloženo 17.3.2017 19:04
Chuchelský sněhovec rychle taje. Dnes už bylo rozpojeno místo za věžičkou, takže okruh nebude mít ani 200 m, tedy pro letos konec.
Praha
Vloženo 6.3.2017 22:45
V Chuchli je stale dostatek snehu, tentokrat do toho vjeli ale traktorem a rozryli to rolbou tam, kde byla vrstva snehu nejvyssi, a udelali z toho totalni oraniste. Na trenink soupaze cely okruh dobry, bruslit se da jen jedna rovinka, ktera je navic rozjeta od traktoru. Proc to musi takhle skoncit, kdyz snehu je jeste fura a dalo by se vesele porad jezdit, to mi hlava opravdu nebere...
Praha
Vloženo 5.3.2017 13:18
V Chuchli je stále fůra sněhu na celém okruhu, ale je v tom nalité/nasypané něco (olej z rolby?), co to zpomaluje, nebo skoro zastavuje a sníh je nakutečně špinavý. Jsou úseky, kde se nedá na lyžích vůbec jet, zastaví se to úplně.
Praha
Vloženo 6.3.2017 11:10
ano, v Chuchli je šmytec, minulý týden jim vytekl olej z rolby a naprosto na tom nejde jezdit, kromě toho pak budete zoufale čistit skluznice a vůbec si netroufám tvrdit, že třeba pro nové lyže by to neznamenalo likvidaci, já si tam vzal naštěstí šutračky, čistil jsem to pak vším možným (klasické smývače a čističe nepomohly) a stejně jsem měl pořád hadr úplně černej
Praha
Vloženo 21.2.2017 23:24
a je to v pr. a na ho. ;ú/
Střední Čechy
Vloženo 21.2.2017 17:08
Teď už to zní celkem virtuálně, ale v sobotu Ounuz-Cunkov -Libenice a zpět - vodové a pomalé

V neděli : Ounuz - Cunkov - Jistebnice-Křivošín-Libenice -Cunkov - namrzlé, takže lepší než v sobotu, ale ještě méně sněhu, tráva, a oranice Smrkov - Libenice (tento úsek pěšky).
Z
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 16.2.2017 20:21
V oblasti "okolí Prahy" bych asi s ohledem na teploty posledních dní a deštivou předpověď nehledal. Při o trochu lepší předpovědi bych navrhoval okolí Lomnice nad Popelkou, ta je dosažitelná vlakem, riziko deště i v sobotu je ale větší... kdyžtak zprávy a odkaz na lokální web je na http://www.kamzasnehem.cz/bezky/krkonose/podkrkonosi-jilemnice-vrchlabi. Takže bych asi volil Jizerky - z vlaku v Kořenově je to k upraveným stopám tak 1,5 km a Jizerská 50 se jede až v neděli. Ale spíš bych volil polské Jakuszyce http://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory/jakuszyce o 2 stanice dál po stejné vlakové trati, tam je zastávka přímo u upravených stop.

(Odpověď na dotaz uživatele Bára z 15.2.: Ahoj,
Neměl byste někdo radu, kam za sněhem teď v sobotu 18.2.? Vyrážíme se skautským oddílem, tedy něco méně náročného (kolem 10km), co nejblíže Prahy (ale samozřejmě by šly i jizerky apod, pokud to spoje dovolí) a aby se tam bylo možné dopravit nejlépe vlakem, popř. busem (ale bude nás tak 15, tak aby nas i s běžkami vzali)
Díky)
Střední Čechy
Vloženo 15.2.2017 12:39
Ahoj Počasí pohádkový a sníh zatím drží jak přibitej i když ledák. Dobrej lyžař si však poradí se vším, ideální zejména bruslení po soumraku nebo brzy ráno na dosud lidskou čiností nedotčenejch pláních. I když ani stopa okruhu "Seno15" na polích nebyla včera večer úplně špatná a přímo na Vávráku tréninkový stopy na krátký úseky taky fajn. Užívejte slunce a sníh, snad nám letos ještě připadne. Skol!
Ladův kraj
Vloženo 15.2.2017 11:31
Krásné počasí, stopy občas vydřené a zledovatělé, ale vedle po loukách se jede naprosto nádherně.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 13.2.2017 19:13
Od Doubí na Smilovy Hory a zpátky, odpoledne.
Stopa po sobotním závodě ještě v dobrém stavu, v místech kde slunce hřálo na celou ploch stopy už se to občas trochu bořilo, většinou ale pěkné svezení. Ještě to myslím pár dní vydrží, míst, kde je vidět hlína je docela minimálně. Mimo stopu se to nebořilo, ve sjezdech se na tom dalo pěkně brzdit.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 13.2.2017 9:34
V sobotu 11.2. - Ounuz-Cunkov-Pod Businy-Businy-Veletin-Businy-Ounuz - (klasika) stopa: ledová korýtka, mimo po loukách bez boření vhodné na sjezdy, v lese na Veletín pod Chlístovem chvíli na sundání, od Busín na Chlístovskou louku ledová dráha - namazaly jsme modrý klistr a v pohodě se vytáhly i do kopečka.

Neděle 12.2. - Ounuz - Cunkov - Jistebnice - Máří - Nadějkov- Pod Businy, Cunkov

do Jistebnice pohoda, občas něco trčí (tráva, hlína, klacky) - na Máří rozťapané od pěšáků, od Máří stopa dobrá, vhodnější je z kopce jet po loukách, , sjezd pod Brtcem k silnici po loukách ( ale v nižších partiích se to na loukách chvílemi bořilo), krátký úsek před Nadějkovem lesem s běžkama v rukách, od Nadějkova dobré, místo po žluté značce v pravo po louce až ke statku, pak paráda, mezi Pod Busínami a rozcestím u silnice více odtátých míst.

Mazáno fialovým klistrem - v pohodě ve stopě i do kopce nad Nadějkovem.

Lyže teda staré a poškrábané, které normálně hodně málo kloužou.

Zuza
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 12.2.2017 20:09
Chuchle. Na zatrenovani ok, jen už mekke.
Praha
Vloženo 12.2.2017 17:52
Klánovický les (mezi Smolikem a Úvaly): Tak jsem to ještě dopoledne tajně zkusil. Tvrdý zmrzlý sníh i v současném množství stačil na takové low-endové svezení, stopy už samozřejmě nejsou, často soupaž na pruzích hrbolatého ledu. Fakt už jen pro skalní (běžkaře i lyže), spíš derniéra výjimečně dlouhé pražské sezóny.
Praha
Vloženo 12.2.2017 17:17
Dnes Ondrejov-Tremblat. Zmrzle, misty vyjete na hlinu, nutno jet mimo stopu. Useky na brusleni dobre, vrch i na klasiku ve stope.
Ladův kraj
Vloženo 12.2.2017 16:23
Hostivařský lesopark bez lyží: Souvislé bílé plochy = hrbolatý led. Tam, kde bílá plocha víc připomíná sníh, zas není tolik souvislá. Kdyby na tom zkoušel někdo lyžovat, lidi v okolí by ho považovali za blázna, i když by asi něco ujet zvládl. Já tím bláznem určitě nebudu. Zamrzlá Hostivařská přehrada je až na ten zmíněný malý zasněžený kousek u Petrovic pokrytá ledem, stopa tam sice ještě vidět je (už je určitě kratší než 1 km), ale taky mě ani nikoho jiného nenalákala.
Praha
Vloženo 12.2.2017 9:58
Ahoj
Po včerejším vydařeném 39.roč.Seno15 z Vávráku 7km okruh okolo Altánu. Mapka trati vyvěšena na chatě lyž.oddílu na Vávráku, trat je též značena oranžovým značkovacím sprejem přímo na sněhu, snad ještě bude nějaký čas džet. Na poli za KMK až pod Altán, též po části okruhu najet cca 2km okruh na bruslení. 7km okruh byl najet a závodilo se ve směru hodinových ručiček, tj. v opačném směru než se dosud jezdilo-po přejezdu cesty pod KMK se vydejte do stopy po levé ruce a následuje sjezd po obvodu pole. Tímto prosíme lyžaře, aby pokud možno dodržovali směr jízdy! A ještě odkaz na pár fotek ze včerejšího závodu na Vávráku http://skisenohraby.rajce.idnes.cz/Senohrabska_15_2017%2C_11.2./
Ladův kraj
Vloženo 11.2.2017 23:30
dnes z Ondřejova přes hvězdárnu a les - tvrdý, jelo to, ale místy rozšlapaný a zmrzlý, takže jak po rolbě..znáte to z Krkonoš např..., louky lesní parada, pak výjezd na louky Zvánovické a u Třemblat, překvapivě fakt paráda, sněhu dost, tvrdý, nebořilo se vůbec nikde, stopy svištěly...místy lepší jet mimo volnou loukou i v pohodě rychlý skate. navečer přes les modrou na Skalku nad Kostelní Střímelice a pastvinama kol stohlavého stáda ovcí )) BEZVA sjezd dolů až do Propasti na pivo a rybník též bežky v poho. Ski Heil ! ;)

Tak do pondělí by kvalita mohla snad při nočních mrazech vydržet ůůů a pak snad vše za týden neroztaje a snad přituhne zas.
jinak sníh je dost už i u Říčan a dál...
(Odpověď na dotaz uživatele Tomas z 11.2.: A jak to tedy vypada u Tremblat vi nekdo? Da se bezkarit ?)
Ladův kraj
Vloženo 11.2.2017 17:40
Dnešní závody Senohrabská 15 se měly konat v Senohrabech na Vávorvě palouku. Třemblaty - Zvánovice byl pouze připravený náhradní prostor a na webu info o změně neměli, takže se podle všeho závodilo v Senohrabech.

(Odpověď na dotaz uživatele Tomas z 11.2.: Tremblaty - Zvanovice jsou zavody?)
Ladův kraj
Vloženo 11.2.2017 13:14
Malá smyčka (cca 600 m), na poli u Benic směrem na Pitkovice, vedle Pitkovického potoka, stále pěkné, i vyjeté stopy, přístupné z Benic.
Praha
Vloženo 11.2.2017 9:51
dnes tam budou zavody, akt. info na http://www.sose.cz/
Ladův kraj
Vloženo 9.2.2017 21:09
Dneska Jistebnice , Libenice, Cunkov, Busíny, Jistebnice.
Celé bruslením. Ale z 90 % mimo stopu. ( docela to drží ). Jede to pěkně rychle :-)
Ve stopě na bruslení je to hodně rozbité a ledovaté (tam to moc nejde).
Klasiku moc nedoporučuji . Stopy jsou komplet zledovatělé. Na to nejde pořádně namazat . A všechno se bude muset rvát rukama.
Až na pár míst ve stopách sníh je ,ale přemrzlý / zledovatělý.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.2.2017 21:10
Hostivařský lesopark je celý ledový a stejně tak i přehrada. Jen kousek cca 1 km po druhé straně jezera, kde je trochu sněhu se dá s kameňačkami ještě něco najezdit.
Praha
Vloženo 9.2.2017 23:50
Misty uz snih ve stope neni, zbytek zledovately
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 9.2.: Ahoj, nevíte jak to vypadá na České Sibiři? Je tam ještě sníh ve stopě?
Dík)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 7.2.2017 15:00
Dobrý den, dnes zataženo, bezvětří. Ale parkoviště v Libenicích a na Cunkově uzavřená. Asi je to nutné, aby nedošlo k rozježdění roztátého povrchu. Stopy zachovalé, ale jsou to ledová koryta. Na několika místech již prodřené. I na OÚNZ místy roztátý povrch. Chtělo by to ještě tak 10 cm. Zdravím, P.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 7.2.2017 10:58
Na Hvězdě se dá pořád docela solidně a už by to podle předpovědi tát nemělo. Na hlavní magistrále zbývají asi 3 zmrzlé stopy. Jinak celkem fajn na bruslení. Byl jsem hned po ránu a na tom umrzlém sněhu to sviští fakt rychle...
Praha
Vloženo 7.2.2017 0:15
Senohraby-Vávrův palouk a přilehlá pole okolo vrchu Altán: Ode dneška se budem snažit natrasovat okruh na sobotní (uskutečněný) 39.roč.Senohrabské 15. Propozice závodu pro všechny věkové ktg a výkonostní ktg. s hlavním závodem na 15km pro muže jsou k nahlédntí na webu Lyž.oddílu Sokola Senohraby. V plánu je vytvořit cca 5-7km okruh na klasiku se startem a cílem u lyž.chaty. Jinak po zmrznutí sněhu pole a pláně ideální na bruslení i bez strojové úpravy, sněhu zatím relativně dost.Přečtěte si pozorně propozice a těšíme se v sobotu na viděnou na Vávráku na startu. Skol!
Ladův kraj
Vloženo 7.2.2017 9:10
Pro otrlé by to asi ještě šlo. V Hostivařském lesoparku při pohledu z autobusu u Lidlu tam na pásu louky souvislá vrstva sněhu je. I když mě by nenalákala. Hostivařská přehrada (pohled z dálky od Petrovic) zamrzlá je, nějaký sníh aspoň na její části je vidět, stopy taky, ale nevím, jestli to budu zkoušet.

Další zprávy vítány :-)

(Odpověď na dotaz uživatele Káčik z 6.2.: Šlo to dnes ještě vůbec někde? Zda má cenu vyrážet zítra odpoledne... Děkuji)
Praha
Vloženo 10.2.2017 11:24
Ahoj, muj otec nasel v Chlistove na parkovisti u stopy flash disk s fotkami z cesty po Peru. Pokud jsou vase, tak volejte na 603837146. Co se lyzovani tyce, tak nedele pry byla ok :).
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 5.2.2017 21:22
Jeli jsme odpoledne Chyšecký okruh. Stopa byla v sobotu projetá ale teď už tedy žádná sláva, odpoledne to bylo rozměklé (3°C) a navečer to celé zmrzlo (-3°C), kdy v hluboké stopě drhly boty. Z kopce to bylo docela neřiditelné, zastavitelné často pádem, po rovině a do kopce se nedalo odrazit, dřina a dřina. Někde už hodně lezla tráva (nad Kvášovem, nad Bezděkovem), bylo rozryté a kamenité (silnice kolem farmy směr Nadějkov od Starcovy Lhoty). Nejhežčí svezení bylo Nadějkov-Mozolov. Počasí pěkné, jasno
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 5.2.2017 20:31
Landronka už nejde.
Praha
Vloženo 5.2.2017 19:48
Ahoj všem.Včera po ránu jsem i s manželkou projel trasu od Libenice na Cunkov,Trochu zmrzlé ale dalo se.
Dneska jsem si počkal do oběda , vzal běžky na bruslení a jel rovnou na Cunkov , pak směr Jistebnice. Moc fajn svezení , nečekal jsem,jak pěkně bude trasa upravená.Opravdu spokojenost a velká chvála. Jezdíme často běžkovat za hranice a tam se za srovnatelné tratě platí.Např.při příjezdu na parkoviště za počet osob v autě.Proč něco podobného neudělat ? Symbolická stovka , nebo pade za den nikoho nezrujnuje a Vám to pomůže v příští, třeba slabší sezóně.

Přejeme Vám hodně štěstí.peníze posíláme účtem.

Vlada a Jana.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 5.2.2017 18:05
Jako na jaře na horách ráno zmrzlo , postupně měklo a odpoledne břečka , ale po těch hubených letech paráda.
pár fotek: http://dali1.rajce.idnes.cz/2017-02-05-Cunkov-_doufam_%2C_ze_letos_ne_naposled/
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 5.2.2017 17:37
Střední Brdy (Příbramsko): obleva, dole mokrý sníh (cca 600-700 m.nm.) od 750 mn.m. krásný firn, dá se skvěle jezdit. Orlov-Slanina - dá se jet. Od Slaniny k Pilské nádrži posypáno, jde to blbě. Nejlepší je vyrazit přes Třemošnou na Buršovskou, Káňskou, Tok a Houpák, zpět přes Čihadelskou a Pilskou dolů. Tady vám to pojede naprosto parádně. Zítra na www.ObjevBrdy.cz podrobnější info. SKOL!
Brdy a Hřebeny
Vloženo 5.2.2017 16:58
Za Zajecova na Tok a zpet. Spodni cast na hranici sjizdnosti/spis za ni, zitra uz asi bwz sance. Okolo Toku dobre, jen rozbite trate a obcas couha kamen i koren.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 5.2.2017 22:17
Kladno. Ve ctvrtek, v patek i sobotu jsme byl na Dlouhych Borovinach (u Prazske Krizovatky) a ve ctvrtek a patek skvele svezeni na zmrzlem podkladu. V sobotu odpoledne uz to bylo mekke a dnes uz to hodne talo a snehu rychle ubyvalo. Potrebovali bychom dalsi snehovou injekci.
Střední Čechy
Vloženo 5.2.2017 0:15
V sobotu Černolice - Skalka - Stožec - Studený vrch - Hostomice. Ve většině případů zledovatělé a na hranici sjízdnosti. V neděli již asi nesjízdné!
Brdy a Hřebeny
Vloženo 4.2.2017 21:19
Dnes Malá Víska - Jindřichova skála - Tok a přes lesy zpět. Sníh místy rozbředlý, místy led. Chtělo by to připadnout, ale většinou se dá. Silničky kolem Valdeku posypané, jede se lesem nebo příkopem. Lesní cesty kolem Toku nejlepší, měkký sníh, jen si člověk musí razit stopu, takže lépe mít BC.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 4.2.2017 21:08
Stožec - Vysoká jedle - Hradec: všechno mokrý nebo zledovaťelý, sníh rychle mizí. zÍtra už to bude asi uplně bez sněhu...
Brdy a Hřebeny
Vloženo 4.2.2017 17:40
Dnes odpoledne- okruh od Božejovic- k Jistebnici a zpět. Sněhu dost, měkký, avšak stopa neupravena po středečním (nebo úterním ?) sněžení. Škoda, mohlo to přes noc pěkně přemrznout.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 4.2.2017 17:35
Dnes Ladronka pořád dobrý.
Praha
Vloženo 4.2.2017 17:29
Dneska kolečko mezi Třemblaty a Zvánovicemi, pěkný okruh, cca 20 cm morkého sněhu, zcela vyjimečně kouká hlína, díky všem za úpravu skútrem!
Ladův kraj
Vloženo 4.2.2017 17:11
Dnes 10 - 12 h, Libenice - Krvosin - Jistebnice - Cunkov - Ounuz (Javorova skála) - zpatky stejnou cestou na Cunkov a Libenice. Byl jsem na skate usek Libenice Krvosin misty lezla hlina a celkove troxhu horsu uprava. Ale od Jistebnice pak uz vsude parada. Rano hodne tvrde a zmrzlé v poledne uz mekke. Me to jelo skvěle. Klasici ve stope uz asi tak nejasali. Pokud nebude pokracovat obleva a neco prisype urcite prijedu znovu. Nádherné bezkovani po ceskem venkove.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 4.2.2017 12:30
Dopoledne po nočním dešti byla zamrzlá Hostivařská přehrada stále velmi dobře použitelná, stále na ní leží dostatek sněhu. Okolo celé přehrady je vyjetá celkem slušná stopa, je ledová (postupně měkne) a tím pádem ideální na soupaž - rekord ve vzdálenosti ujeté pouze soupaž překonán :-) Jak led měkne, nelimitovaly mě ani moje tupé hůlky. Vyježděný okruh na bruslení vyjetý taky po celém obvodu a velmi pěkný.

Nahoře v lesoparku (část u Hostivaře) sněhu na loukách taky stále dost, stopy ale horší - někde rozdupadné, někde slehlé, někde slušné ale musel bych ne ně mít jinak namazáno. Bruslení po cestách tipuji že bude spíše utrpení, místy led, místy čouhá asfalt a bude to horší a horší.
Praha
Vloženo 3.2.2017 21:00
Jeste dodatek k predchozi zprave, stopy byly projety na loukach mezi Tremblatem a Zvanovicemi. Opomenuti lokality v predchozi zprave bylo zpusobeno kourem z jedouciho skutru a opojenim z neho.
Ladův kraj
Vloženo 3.2.2017 20:56
Prave byly projety nove stopy. Snehu je dostatek, skutr se obcas boril.
Ladův kraj
Vloženo 3.2.2017 20:35
Podle současného stavu stop a předpovědi počasí to vypadá, že závod v dálkovém běhu na lyžích, "Padesátka kolem Polánky", který je plánován na příští sobotu, bude možné uspořádat. Podrobnosti najdete na www.ospolanka.cz
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 3.2.2017 20:01
Skate buď Strašice/ Těně/Smolárna upraveno cca 15km, nebo Těškov upraveno 15 km
Brdy a Hřebeny
Vloženo 3.2.2017 8:41
Okruh Struhařov-Klokočná-Mnichovice-Struhařov. Stopa většinou prošláplá, kde nebyla, tam jsme ji prošlápli. Nicméně po mrznoucím dešti je stopa zledovatělá. S fialovým klistrem se to dá.
Ladův kraj
Vloženo 2.2.2017 10:48
Ďáblický háj - ráno.
Pondělní sněžení pomohlo - je to lepší než v půlce ledna. Nejlepší jsou opět pole na sever od Ďábličáku mezi lesem a silnicí. Tam je okruh s dobrými stopami, skoro žádná hlína ani tráva. Na polích za silnicí dál ke Zdibům už je sněhu méně a stopy skoro žádné.
Přímo v Ďábličáku jsou hlavní cesty vyplužené skoro až na zem. Podél občas vedou stopy. Vedlejší cesty jsou udupané a dá se po nich i bruslit. Ale pole jsou lepší.
Uvidíme, co s tím udělá dnešní teplá fronta.
Praha
Vloženo 2.2.2017 9:04
Vávrův palouk u Senohrab také hlásí strojovou stopu na klasiku
Ladův kraj
Vloženo 2.2.2017 8:53
Včera večer Landronka. Na bruslení bez problémů. Malo lidí a lehce pod nulou.
Praha
Vloženo 3.2.2017 8:44
Kladno:
Pole vedle Kožovky až ke kladenskému letišti nabízejí po úterním sněžení skvělé podmínky. Krásná čistá stopa. https://mapy.cz/s/1n4Fk
Stopa podél cyklostezky pod Lapákem také jde.
Střední Čechy
Vloženo 2.2.2017 17:11
Skol lyžníci. Napadlo 5-10 cm sněhu. 3x jsem upadl do měkkého. A pak asi 4x do tvrdého. Je to asi lyžemi. Nevíte někdo, kdy budou na Cunkově protahovat? Ahoj ve stopě. Pavel.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 2.2.2017 10:58
Chuchelský háj
Na poli mezi Ch. hájem a Slivencem příjemné svezení na klasiku.
Praha
Vloženo 1.2.2017 23:50
Klánovický les: Nových 5-10 cm sněhu příjemně zlepšilo podmínky, v prostoru mezi Klá a Úvaly se dá svézt skoro všude, zčásti po jednoduchých stopách, které zatím pěšáci a psi nestihli zvalchovat. Měknoucí prašan až mýdlo, na vedlejších chodnících to místy škrtne, takže ne zrovna na nové lyže.
Praha
Vloženo 1.2.2017 18:36
Sněhové podmínky jsou vynikající. Zde na České Sibiři včera připadlo 7 cm sněhu, někde i více.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 1.2.2017 17:25
Strojově upravené stopy v Ladově kraji najdete:

Pastviny u Krámských (Velké Popovice) - stopa pro klasiku

Louky u Štiřína - na klasiku i bruslení

Louky u Skuhře - na klasiku a bruslení

S úpravou luk u Štiřína a Skuhře bohužel předběhli druhé sněžení. Na víkend se ale obec Kamenice pokusí upravit ještě znovu.
Ladův kraj
Vloženo 1.2.2017 14:37
Hvězda - počasí před poledne příjemných -4°C. Na hlavních alejích dostatek místa na klasiku i bruslení. Sníh se nelepí a je ho poměrně dost, hůlkama nebodáte do země. Občas se objeví větvička, či list, ale nic dramatického.
Praha
Vloženo 1.2.2017 10:12
Suchž poldr Čihadla - dnes ráno parádní svezení tam a zpět po cyklostezce podle potoka mezi Hostavicemi a Martiňákem. Jistě to šlo i dál (směr Černý most už byla i stopa), bohužel jsem musela do práce.
Praha
Vloženo 1.2.2017 9:07
V Hostivařském lesoparku po úterním snežení nejvíce sněhu v této sezóně, s opatrností by se dalo i na lepších lyžích, na loukách mi to nikde nezadrhávalo. Stopy jsou, i když ještě zdaleka ne dokonalé, na nich ještě musíme my lyžaři zapracovat :-) Bruslit se dle stop od lyží na cestách taky dá.

Jezdil jsem v části lesoparku u Hostivaře, k části u Jižního města jsem nedojel - cesta od hráze je prohnutá a brána od pláže u přehrady v 8 ráno zavřená (i když v jiných časech jsem ji viděl otevřenou).

Klasika ve stopách na zamrzlé přehradě za mě slabší než v lesoparku, ale kdybych si nabrousil hůlky, bylo by to možná jinak. Nejlepší je stále stopa z Petrovic, dá se dojet až na zastávku busu Newtonova.
Praha
Vloženo 1.2.2017 17:50
Z parkoviště Skalka (hřeben Řevnice - Mníšek p.B.) krásná procházka po červené na Skalku - stopa prošlápnutá (odpoledne bohužel rozjetá autem). Ze Skalky krásná stopa na Jezírko, bohužel svah dolů Pod jezírko jedině pěšky - ze sněhu ční kameny. Jinak je sněhu dost, dá se jít i mimo značené turistické.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 31.1.2017 21:41
Hostivař - zamrzlá přehrada - dnes ideální podmínky na skate, ale jsou vyjeté i amatérské stopy.
Na celé přehradě cca 3 lidi. Lyžovat se dá i potmě. (stačí světelnej smog z okolí :)) Prostě paráda!
Dalo se i po cyklostezce podél přehrady.
Vyhněte se ježdění po ledové ploše v blízkosti cyklostezky, semtam je tam hozený kámen jak si někdo zkoušel pevnost ledu ;)
Praha
Vloženo 31.1.2017 16:43
Lesopark Letnany dnes dopoledne super brusleni na zpevnenych cestach, v lese podel trati i klasika. V patek a v nedeli Pocernicky rybnik, na brusleni super.
Praha
Vloženo 30.1.2017 18:56
Líbenice- Jistebnice-Businy-Veletín-a zpět přes Cunkov do Líbenice dost dobrý skate, jen občas v lese trochu meně sněhu jinak o.k.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 3.2.2017 0:02
Nadějkovský okruh - projeto traktorem s jednou stopou (stopa pěkná), běžkařů jen pár, v Mozolově by se hodila šipka, kde stopa pokračuje (ve směru od Nadějkova není u křížku jasné, na kterou stranu se dát osadou), na hospody v Chyškách nelze spoléhat - hospoda v kulturním domě (v mapě tras uvedená jako U Krtka, ale jmenuje se už jinak, tel. uvedený v mapě patří bývalému nájemci, který už s hospodou nemá nic společného) má v sobotu i v neděli přes den zavřeno, hospoda U Čížinských nabízí jen pití. Jinak to byl už náš čtvrtý lednový výlet na Čertovo břemeno - celkově paráda, díky za krásné stopy!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 31.1.2017 23:06
Nepomuk - Planýrkou nahoru na Malý Tok, dále na Prahu (vrchol) a "pod vedením" zpět - krásná hladká stopa, o víkendu inverze, nahoře jasno a teplo (cca -2°C.). Dále Láz - Skelná huť - Bor taky hezká cesta se stopou. Jen reaguji na Orlov - probíhá tam těžba stahování dřeva, posypané cesty se dají obejet lesem (již vyjetá stopa :-) Sníh a teploty přejí, v Brdech pořád sypký sníh, prostě paráda!!! :-)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 31.1.2017 13:17
Z Orlova na Tok - Jordán - okruh okolo Houpáku na Pilskou a zpět do Orlova. Sněhu dost ALE mimo vrcholu Toku všude protaženo a cesty převážně okolo Orlova posypané! Mapy níže vůbec neberte v potaz, jelikož jsou navržené trasy z větší části posypané. Určitě si neberte běžky od ježíška, je to tak na kameňačky. Stopa je rozbitá a na vrcholcích už to dost odtává, snad pomohlo sněžení.
Z Brd mohou být druhé Jizerky a to se nikdo ani nemusí moc snažit, stačí koupit jednu starou rolbu a bude tam celá Praha každý víkend. Vůbec nechápu proc sakra ty cesty musí protahovat!!! Chápu, že je potřeba težit dřevo, ale kvůli tomu snad nemusim posypat celý Brdy!!!
Brdy a Hřebeny
Vloženo 30.1.2017 13:54
Nezatracoval bych ani louky na Tehovem. Snadná doprava z Říčan nebo autobusem ze Strančic. Stopy nejsou strojové, ale vyšlápnuto dost pěkných stop. Výškový profil pro začátečníky akorát. Sněhu dost, jen pokud pojedete až na Klokočnou tak úsek lesem od stanoviště "Mikeš č.10" kolem osady Hajdaláci po rozcestí "v Jedlici" trochu horší, větvičky, kamínky, šišky.
Ladův kraj
Vloženo 30.1.2017 10:11
Libenice-Ounuz-Veletín a zpět spodem kolem golfu... parádní svezení, jen v lese u Veletína je to pořád trošku slabší, ale celkově dneska luxus, super podmínky - střed i stopy tvrdé... a těm hovadům co zkurvili trasu u Aleniny Lhoty na koních, bych nacpal koňský ocas do pr**le a následně bych koně i rádoby jezdce semlel do salámu, jen kretén jede stopou pro běžkaře, když je vedle nádherná pláň plná prašanu, demence toto...
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 30.1.2017 9:20
Trasa Libenice, Jistebnice, Alenina lhota, Libenice výborná stopa a luxusní počasí. Velký dík organizátorům a posílám peníze na stopu.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 30.1.2017 7:35
Liběnice-Brtný-Jistebnice -- naprosto exkluzivní, strojové dvoustopí, střed brusle -- Jistebnice-Křivošín-Kostelec-Borotín sever -- tu a tam chyby terénu -- Borotín sever-Boratkov OK - vše okolo poledne tvrdé, rychlé, naprosto supr, pak jsem zakufroval ocitnou jsem se na Mlýnci -- špatné, po nalezení trasy-Liběnice pak již zase OK. Velký dík organizátorům, to je na metál..... m a s a k r !!!!!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 29.1.2017 18:30
Líbenice-Větrov-Červený Újezd-Větrov-Střežimíř-Borotín-Líbenice. Z křižovatky vede stopa projetá skútrem vlevo dolů na Předbojov a pak prudce lesem nahoru, tento cca 100m úsek je rozorán a snad lepší jít pěšky. Dále po loukách pěkná jednostopa, pouze kolem altánu nad Dolním Dobřejovem se jezdilo traktorové rodeo. Na Novou Střežimíř opět skútrová stopa, dolů to sviští. V lese na cestě dost sněhu, v pohodě. Z Borotína kolem silnice parádní tvrdá dvojstopa od rolby. Po přejití silnice pak podstatně horší až nad Sychrov, projeta ještě 3 stopa skútrem, která je lepší, zatím v pohodě ale při oblevě půjde rychle dolů. Závěrečný kopec na Líbenici pěkný, kromě závěrečného úseku u lesa. Jasno nad inverzí, -5°C, parádní počasí
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 30.1.2017 21:43
Usek Chýnov D.Hořice na střídačku slušná místa střídají úseky s málo sněhu občas vykukuje strniště i hlína poslední kilometr jsem radši šel pěšky.
V Dolní lní hořici se nenechat zmást trvalým značením lyžařských tras upravená stopa. vede východně od zeleně značené cesty do Hartvíkova. Stopy v lese obecně horší a sjehličím. Po výjezdu z lesa Hartvíkov a okruhy v okolí jeden velký luxus stopa na Vodice mimo pár krátkého lesního úseku parádní, na úšeku do Bydlína místy bez stopy ale sněhu dost. Po odbočení z Hartvíkovského okruhu u Bydlína v lese slabší - krusta jehličí nerovný terén ale od výjezdu z lesa zas dobrý. Usek Dolní Světlá Pojbuky do kopce mimo stopu bořivý, po vystoupání velmi pěkný, závěr u Pojbuk stopa bez chyby.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 29.1.2017 12:15
Velmi pěkná lokalita na které je hodně vidět jak se všichni snaží. Klobouk dolů.
Nejlepší týden je už ale evidentně pryč (jak počasí, tak hlavně sněhové podmínky). Pořád pěkné, ale "jedničkové" lyže bych už nebral. Úprava rolbou by víc uškodila než pomohla - leze porůznu tráva, hlína, prosakuje voda ...
Přál bych místním 2-3 sněhové sezóny, aby bylo možné vyladit detaily jako sladit trasy uváděné v mapě z realitou,rozdupané stopy od dobytka/koní nebo od zničená stopa od traktoru protože zemědělec nechal na louce seno zrovna na přes stopu ...

Líbenice po 9h parkoviště z 40%, po 13h už beznadějně plné (ale začali odjíždět dopolední ...).
Silnice od Prčic v lepším stavu (asfalt) než od dálnice na ČB (vrstva sněhu a ledu).
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 28.1.2017 20:39
Střezimíř (vlak) - Hvížďalka - Borotín - Kostelec - Křivošín - Jistebnice - Magdaléna - Nadějkov - Chyšky - Busíny - Javorová Skála - Cunkov - Libenice - Střezimíř. Kolem 30 cm sněhu, mrazivo, zataženo, rychlá stopa. Chyšecký okruh trochu náročnější na orientaci, doporučuju vytisknout mapu tras. Na pár místech (Jistebnice, Nadějkov) krátké přenášení lyží přes obec, jinak výborné podmínky. Oranice vykukuje jen ojediněle a v pohodě se dá objet.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 28.1.2017 18:30
Nadějkov-Brtec-Božejovice-nádraží-Božejovice-Magdaléna-Brtec-Nadějkov. U Nadějkova kolem potoka (zejména v "áleji") žádná sláva; kopec na Brtec projetý traktorem, potěšení to moc není, je tam ještě napnutý jeden ohradník pod padáčkem. Po vyjetí na pláň se stopa rapidně zlepší. Brtec-Svoříž-Magdalena-Brtec projeto precizně rolbou, místy u Svoříže kouká strniště ve stopě, bruslařský střed všude dobrý. Ze Svoříže na Božejovice-nádraží prošláplá pevná stopa, sněhu dost jen před nádražím křižuje strniště. Z Jistebnice rolba pokračovala někam směr Hůrka ale tam stopa už není žádný zázrak. -6°C, zataženo
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 28.1.2017 18:25
Okruh u Třemblat a Č. Voděrad spíš na klasiku, výjimečně na skate po ujetém sněhu, stopy po oranici o poznání horší. Do lesa jsem raději nezajížděl. Lidí tak akorát. Počasí dneska nepřálo. Jezdit se dá i v okolí Struhařova, Mnichovic a určitě i Senohrab.
http://cestovani.idnes.cz/bezky-praha-okoli-tremblatske-pastviny-fcv-/lyze.aspx?c=A170119_210901_lyze_ptp
Ladův kraj
Vloženo 28.1.2017 18:02
Až tam příště uvidím někoho na tech P........ koních tak uvidí... Do včera nejparádnější stopy za posledních xxx roků tady u nás v okolí a hloupý konáci musí jezdit ve stopě ? Proč ?
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 28.1.2017 15:36
Na zamrzlé Hostivařské přehradě víceméně stejně dobré podmínky jako před týdnem. Na bruslení to asi trochu víc ustřeluje, ale po chvíli testování si každý najde místa, kde je dostatek uježdeného sněhu a tedy lyžování nejlepší. Já po prvním průzkumu už nejezdil až k hrázi a držel se u jižního břehu.

Na klasiku mi přišly podmínky ještě lepší než před týdnem. Stopy jsou vyježdeny po celé nádrži a nenároční lyžaři si to tam zjevně užívali, přestože stopy vedou často po ledu. Mně se líbila stopa vedoucí od konce nádrže u Petrovic a pěkná byla i část stopy vedoucí po okraji nudapláže, ale pak tam je už moc písku.
Praha
Vloženo 28.1.2017 11:08
Vše od stop až po počasí parádní, pouze opět nešvar v podobě psů, pobíhajících ve stopách, včetně exkrementů. A úplný vrchol je poničená stopa u Bizonů a u Aleniny Lhoty zřejmě od koní. Je to opravdu nutné?
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 28.1.2017 9:49
Projel sem to celý proti hodinovejm ručičkám. Jak tu píší skateři přede mnou bylo to luxusní. Na střední Čechy unikát. Občas krtinec nebo led, Sychrov teda špatný. Co ale udělali koňáci v Alenině Lhotě se stopou se dá srovnat jen s dopadovou plochou v Brdech. Nebo že by bizoni ? Jinak ale cca 40km parádní zážitek. Slunko, mínus i forma :) příspěvek do kasičky
Jo a pražáci si musejí zvyknout že se sundavají lyže přes silnice, cca 8x.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 27.1.2017 23:31
Počernický a Kyjský rybník: Na obou je sníh, celkem příjemné krátké svezení (obkroužení 2,3 a 2,1 km). Na běžky určitě lepší Počernický, kde je vrstva sněhu souvislejší a pevnější i na skate, málo čouhá led, je tam méně bruslařů a odhrnutých kluzišť. Oba jsou pár kroků od železničních zastávek, okolí nepoužitelné.
Praha
Vloženo 27.1.2017 21:51
Dnes okruh Libenice-Borotín-Kostelec-Jistebnice-Busíny-Ounuz-Libenice trasy pořád ve výborném stavu. Celou dobu parádní skate. Zřídka na trasách trochu nečistot od stromů či poničeno pěšáky, traktory nebo bizony, ale nic zásadního. Jediný problémový úsek jse cca 1 km kolem Sychrova, kde vykukuje relativně hodně hlíny, i tam se ale dá jet v pohodě skate, akorát je třeba koukat víc pod nohy. Skate nejde akorát na úseku cca 400 metrů v lese mezi Busíny a Ounuzí, který neni projetý rolbou.
Ještě jsem popojel autem na 9 km kolečko kolem Svoříže a tam byly trasy snad ještě v lepším stavu, úprava proběhla před týdnem a pořád je tam manžestr, parádní skate.
Celou dobu azuro, -5 a minimum lidí. Díky za úpravu.
Jen jediná vítka: Propojte Čertovo břemeno se skimapou! Ať je jasné, kudy a kdy rolba jela. Stačí když si rolbař, zapne na mobilu polohu... Díky.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 27.1.2017 21:40
Dnes po 4 letech na běžkách ale parádní.Okruh Moninec,Borotin,Jistebnice a zpět.Bylo azuro tak to byla radost
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 27.1.2017 20:26
Veletín-Chlístov-Busíny-Skalka-Bizon-Ounuz-Veletín. U Veletína projeto rolbou (dokonce přijela odněkud zespoda ale po pod kopcem už jsou pouze stopy od pásů bez uhlazení). V lese k Chlístovu špinavější a pouze vyjetá stopa lyžaři. U zatáčky silnice rozoraný a zmrzlý kopec. Dále po loukách parádní stopa. Dokonce je najeta stopa jak přes Chlístov (traktor, není na bruslení) i kolem motokrosu (od rolby). Za Chlístovem se dá i zkratkou po silnici na Busíny (zasněžená bez posypu). Za Busíny opět stopa od rolby. Chyšecký okruh se zdá, že bude také projetý traktorem. Kvalita stopy směr na Jistebnici parádní (!), kopec na Ounuz také pěkný. Na Ounuzi najeté rolbou 3 okruhy. Sjezd od Poštovny lesem se s opatrností dá. Ve Veletínu se parkute na odhrnutém okraji silnice (omezená kapacita) a pak asi u hospody. Silnice z Chválova průjezdná. Teplota -6°C, jasno, bezvětří.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 27.1.2017 21:01
Vlakem do Všenor. pěšky na hřeben nad Červenou hlínu. Hřebenovka dobrá spíše na klasiku přes Skalku dál po hřebeni ke Kytínské louce,kde jsem neodbočil,ale jel dále rovně směrem,kde jsem tušil Klondike.Všude vyježděné stopy,ale v lese postupně slabší a slabší stopa,až jsem zůstal posledním pátračem a běžky potupně sundal.Pak lesem do znetvořených Haloun a přes pole a ploty do Řevnic.Na hřebenu dobré,možná až do Hostomic,ale neexperimentujte.
(Odpověď na dotaz uživatele jerry z 27.1.: Zdravím, nevíte někdo jak to vypadá na cestě Černolice - Skalka a dál?

Díky!)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 26.1.2017 23:39
Kerský les (Třebestovice-Hradišťko a zpět): Zelená od Třebestovic horší, dost větviček atd., lepší je paralelka jižněji, ta ovšem s nesjízdným začátkem. Hlavní cesta od motorestu k Hradišťku má ledový podklad a uprostřed většinou sníh s jednoduchou stopou. Jen někde se dá odbočit, třeba okruh kolem Krásné Pepiny. Celkově omezenější možnosti než včera v Klánovickém lese, takové dost minimalistické ježdění a určitě na staré lyže, ale marné to nebylo.
Střední Čechy
Vloženo 26.1.2017 21:08
Libenice - Ounuz - Businy - Skalka - Jistebnice - Krivosin - Libenice 20km skate
Fantastické podmínky az na poslední 1km kde misty koukala u Sychrova hlina. Byl jsem tu po 10 letech a opravdu nádhera! Díky.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 26.1.2017 8:37
Vážení kolegové, běžkaři!
Zde pod tímto odkazem najdete platné, VLS ČR odsouhlasené mapy s běžkařskými trasami v CHKO Brdy (Příbramsko).
Uvedené cesty (červeně) nebudou pluhovány, sypány kamínky atd. Prostě plně sjízdné pro běžkaře. Mapy jsou celkem 3 (Oblast Nepomuku, Lázu a Orlova). Prosíme, respektujte určitá omezení vyplývající z map. Pokud přijedete na okruhy, prezentované v mapách, je to jistota. Pozor! mapy platí jen pro tuto sezónu.

http://www.objevbrdy.cz/objevbrdy-cz-bezkarske-mapy-pro-tuto-sezonu-jsou-konecne-do-doby-vzniku-destinacni-spolecnosti-brdy-jsme-pouze-prosebnici.html

Ještě aktuální info z Brd: 8:30 hodin: velmi malá oblačnost, sníh stále sypký, cca 20-30 cm, -3°C. prostě pořád nám pánbůh přeje, využijte to :-)

Děkujeme redakci KamZaSnehem.cz, že zde můžete tu ta tam publikovat posuny v jednáních ohledně CHKO Brdy. Jste fajn!
Petr P.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 25.1.2017 22:36
Klánovický les: Setrvalý stav, způsobilé pro rekreační svezení na starších lyžích. Stopy jen náznakové a spíš žádné, ale cesty mají většinou ušlapaný pevný sníh se zmrzlým podkladem. Projížděl jsem oblast od klánovického nádraží směr Úvaly z obou stran železniční trati, všude lze najít použitelné trasy (o něco lepší je jižní část). Na usmolených 250 m n. m. je to letos nevídaně dlouhá sezóna =)
Praha
Vloženo 25.1.2017 14:28
Dnes jsme dali okruh z Jistebnice přes Křivošín, Sychrov, Libenice, Aleninu Lhotu,Cunkov, Monínec, Na sklace a skončili zase v Jistebnici. Krásné pevné stopy, zvláště na bruslení naprosto ideální. Jezdím často na Šumavu, tady jsem byl prvně, a rovnou říkám, nejlepší běžkování mého života!!! Doporučuju všem!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 24.1.2017 18:34
Dnes jsme jeli trasu Střezimíř - Borotín - Kostelec - Tábor. Ze Střezimíře do Borotína stopa na klasiku - do Nové Střezimíře velmi pěkná, pak přes les horší a před Borotínem zase pěkná. Z Borotína stopa rolbou (klasika/bruslení) až do Tábora. Úsek Borotín - Kostelec - Radkov kvalitní, pak až ke Svrabovu oranice, vhodná pouze pro běžky, na kterých vám už nezáleží. Od Svrabova do Tábora kvalita slušná.
Díky za parádní úpravu stop (v rámci sněhových možností) a posílám příspěvek.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 24.1.2017 9:54
Dnes jsem jen probíhal (bez běžek) a mělo by to být dobré, ale kde je víc kořenů nebo jehličnanů tak tam bych se bál. Celkově jsou lepší podmínky než po první sněhové nadílce.
(Odpověď na dotaz uživatele Ivo z 20.1.: Jak to vypadá v Milíčovském lese? Díky moc za info.)
Praha
Vloženo 24.1.2017 17:26
Okolí Dolních Břežan - louky a pole směr Lhota, Ohrobec, Libeň, Okrouhlo. Všude prošlápnuté stopy, slušná kvalita, kilometry stop. Ojediněle kouká orba. Nejlepší nástup hřbitov dolní Břežany, nebo cyklotrasa 19A směr Libeň.
Střední Čechy
Vloženo 24.1.2017 17:16
Pondělí - Libenice, OÚNZ, Poštovna, Businy atd. Sice zamračeno, ale bez větru, krásné stopy a vynikající kvalita sněhu, málo lidí, mňam!

Jo a peníze zasílám...
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 23.1.2017 14:47
Asfalt kolem Hald na Hájích: Podmínky na bruslední kupodivu velmi dobré. Občas vyčuhuje zledovatělý podklad, ale ten je spíš všude jinde ku prospěchu. Pár míst kde děti a boby natahaly bordel na sníh, ale většina je jen tráva. Mezi haldami opatrně muže tam být občas šutřík. Do lesa se mi po tmě nechce.
Praha
Vloženo 26.1.2017 10:45
Oblast Voděradské bučiny, stav z neděle 22.1. Jeli jsme z Jevan, původně jsme měli plán jet po turistických nebo naučných cestách. Bohužel lesní správa stačila tyto i další cesty protáhnout pluhem (naštěstí bez kamínků), takže stopy na klasiku nejsou. Zato se dá bruslit, jet s kočárkem, jít pěšky a člověk se neboří. Rozhodně nejlepší svezení bylo nahoře u Svojetic (stopa mezi stromy podél asfaltky), zelená značka k Černým Voděradům byla zase celkem terénní, červená od Černých Voděrad k Jevanům (pouze úsek k silnici) s celkem slušnou stopou. Krásně se dá jezdit i na zamrzlých rybnících.
Ladův kraj
Vloženo 24.1.2017 22:15
Všenory - Černolice - Hvíždinec - Skalka - Červený kříž - a dolů
Nastup na Hřebeny z Všenor po žluté neseme lyže na zádech, dle předpokladů :-). Ale už před rozcestím Červená hlína paráda. Směr Skalka a dál - nebylo to namrzlé, ani to nedře. Potvrzujeme, co psala Gábina 20.1.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 24.1.2017 17:32
Krasna bezkarska nedele.Davam pochvalu a posilam penize
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 24.1.2017 9:18
Přírodní park Hornopožárský les - od parkování na okraji obce Skalsko u silnice ve směru na Markvart - dalo by se i od autobusu ze zastávky Markvart. Přímo na louce u silnice kvalitně vyběhané kolečko na klasiku cca 1 km dlouhé. Lesem po značkách i neznačených cestách na okraj Těptína, na Panskou skálu a přes hájovnu Horní Požáry zpět na okraj Skalska. Všude slušně vyběhané stopy na klasiku, některé hlavnější cesty protažené nebo projeté náklaďákem, ale neposypané a i po nich se na běžkách dá, lesní silnice u Horních Požárů (modrá zn.) trochu zledovatělá, ale přijatelná.
Střední Čechy
Vloženo 24.1.2017 8:03
Mezi Nepomukem a Zalány je mezi silnicí a lesem krásný okruh cca 3,5 km. Celý den na sluníčku, prostě paráda... Stopy vedly i dolu pod silnici, ale tam jsem nebyl...
Brdy a Hřebeny
Vloženo 23.1.2017 14:06
Běžkování na Kladensku:
Klasika a skate asi nejlepší na Záplavách (pro Nekladeňáky Turyňský rybník = Záplavy je asi 2 km dlouhá vodní plocha) - dostatek sněhu, čisté stopy.

Cyklostezka Kladno - Tuchlovice: zejména v lesních úsecích horší špinavá stopa. Potřebovalo by připadnout.
Tip na skate od jednoho včerejšího běžkaře: Lesní silnice z Bratronic směrem na Chýňavu (pro ty, kteří jezdí na kolečkových bruslích v létě, ví)
Střední Čechy
Vloženo 23.1.2017 7:50
V lese i mimo les výborné svezení. A dokonalé sluníčko!
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 23.1.2017 1:30
Původně to vypadalo na takový klasický okruh z Teslína kolem Horního Padrťského rybníka, tj. nejprve po zelené turistické značce přes Břízkovec a pak po červené značce až km hráz rybníka. Tahle část cesty není úplná běžkařská idea. Cesta je dost protažena a i když je zde jistý náznak stop, moc dobře se v nich nejede. O mnohem lepší byla stopa po přejetí přes hráz Horního Padrťského rybníku (za současného stavu se dá jet i po rybníku) . Ale jakmile se člověk po cca 3 km přiblížil k rozcestí Václavka, skupina běžkařů nás varovala před pokračováním v cestě, že kus trasy ve směru na Teslíny je kvůli práci dřevařů dost nepoužitelný. Vrátili jsme se proto kousek k okraji Horního Padrťského rybníka a pak pokračovali po jeho okraji, kde jsme se místy museli prodírat rákosím. Ale stopa zde furt nějaká byla, i když to bylo takové trošku dobrodružnější. Ale jinak fakt super zimní romantika. Pokud si chcete užít na běžkách klasiku, vyplatí se v těchto končinách jezdit mimo značené trasy. Stop je zde docela dost. Jinak mě ale fakt mrzí, kolik větších cest je protaženo a místy i posypáno. Docela rád bych pochopil, proč se tak děje. Dost to totiž kazí jinak super zdejší zimní poetiku.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 22.1.2017 21:56
Střezimíř-Moninec-Jistebnice-Tábor: Výborně upravené tratě, dostatek sněhu, který na slunci nijak zvlášť nepovoloval, na večer byl pěkně rychlý. Podklad se objevoval spíš jen dole na spojce do Tábora, i tam to (vyjma jednoho krátkého úseku) bylo slušně hratelné. Na severní magistrále po poledni davy, jinak to šlo. Do Střezimíře protažena stopa na klasiku, čili v pohodě i vlakem s nástupem na 600 mnm. Byl jsem v oblasti poprvé a i když jsem tu četl chvály, skutečnost dosti předčila očekávání (@Dji mě inspiroval poslat taky pár kaček).
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.1.2017 21:18
Ladronka - moc krasne svezeni,cely okruh je zmrzly a da se bruslit.Jen v jednom miste asfaltove fleky (da se bez problemu objet po kraji) a v zadni casti u tunelu je ve 2 mistech posypan pruh 1m kaminky (nemam slov!),takze pretapat. Stopy na klasiku take vypadaly pekne.
Praha
Vloženo 22.1.2017 20:15
Dnes jsem jel z Ondřejova směr Třemblat, Myšlín a Struhařov. Byl jsem tu poprvé a mile mě to překvapilo. U Třemblatu na pláních pěkné okruhy upravené na klasiku, jinde mnoho stop vyjetých od lidí. Potkal jsem hodně běžkařů, tak byly skoro všude stopy. Paráda.
Ladův kraj
Vloženo 22.1.2017 18:48
Skiareál Těškov - rolbou upravené okruhy na loukách výborné, v lesích kolem Radče vyjeté stopy. Vypluhovaným silničkám do příštího sněhu se raději vyhnout. Sjezd po červené značce z Radče do Těškova až na asi třicetimetrový úsek v horní části s kamínky dobrý.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 22.1.2017 18:31
zdravim.dnes dopoledne super svezeni na skate i klasiku.dal jsem Libenice - Cunkov - Ounuz - Moninec a zpet.Parkoviste, stopa i pocasi naprosto ideal.Obratem posilam prispevek a jen tak dal!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.1.2017 17:56
V Hostivařském lesoparku na loukách (část u Hostivaře) překvapivě obstojné podmínky, z mého pohledu lepší než ve středu. Mělké stopy jsou dostatečně vymrzlé a tak i docela vedou lyži, podkladová tráva na moc místech neleze, když si lyžař vybere ty správné stopy. Na horách či dál za Prahou bude mnohemlíp, ale pro ty z nás co víc času nenajdou to možnost je...

Na zamrzlé Hostivařské přehradě jsem měl ještě lepší pocit, při bruslení už to ani tolik neustřeluje jako ve středu, okruh je hezky vyježděn, moc pěkné lyžování na pražské možnosti. Hezká stopa na klasiku od Petrovic viz čtvrteční zpráva je taky ještě lepší a delší.
Praha
Vloženo 24.1.2017 8:39
Krasny bezkarsky vikend. Dekujeme moc. Penizky uz leti. Hlasujeme pro povinne vybirani korunek za vyuzivani stop.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 23.1.2017 10:09
trasa Jistebnice - Křivošín - Sychrov - Libenice - Cunkov - Ounuz - Busíny - Na Skalce - Jistebnice 22 km
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.1.2017 23:06
Ještě doplním parkování - v sobotu dopoledne nebylo třeba se bát plných parkovišť, Líbenice cca v 9:15 i Cunkov u bizonů cca v 10:00 zaplněny jen asi z 10 %.

Okomentované fotky ze sobotního lyžování (odpovídající mojí zprávě z 21.1. 17:05) jsem umístil na http://www.cestanahoru.cz/certovo-bremeno-na-bezkach/

Pro Tomáše: můj GPS záznam je kdyžtak na https://www.strava.com/activities/839468919
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.1.2017 22:32
Sobota 21.1. i neděle 22.1. báječné běžkování na loukách Třemblat-Zvánovice, strojové stopy, množství okruhů, skoro jako ve Val di Fiemme. Díky moc Sokolům ze Senohrab za přípravu takto skvělého „běžkařského areálu“, úplně zbytečné jezdit kvůli klasice do hor, když se dá takto krásně pojezdit přímo za humny!
Ladův kraj
Vloženo 22.1.2017 19:52
(Odpověď na dotaz uživatele tomas z 22.1.: ahoj lidi, zajímala by mě kilometráž alespon dvou hlavnich okruhu ten mezi Kostelcem a Libenicemi, a mezi Libenicemi a Jistebnicí....
Nepoužil ste nekdo tracker s gps?

Ahoj, zasílám odkaz na mapu s kilometry.
Nebo na mapy.cz, změnit mapu na zimní a v plánování zadat start a cíl na běžkách
http://www.certovo-bremeno.cz/_userfiles/prilohy/10024_lyzotrasy-a-hospody.jpg


dik moc)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.1.2017 19:45
Kostelec - Křivošín-Líbenice 8,1 km dle Garmin GPS.
(Odpověď na dotaz uživatele tomas z 22.1.: ahoj lidi, zajímala by mě kilometráž alespon dvou hlavnich okruhu ten mezi Kostelcem a Libenicemi, a mezi Libenicemi a Jistebnicí....
Nepoužil ste nekdo tracker s gps?

dik moc)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.1.2017 17:09
Zdravím, protože tu není odkaz na tuto lokalitu, přidám info sem, protože je to od Jistebnice nejblíže. Mnozí snad znají. Kdo ne, ale chce poznat i jiné trasy s velmi dobře udržovanými stopy (a to i v týdnu), měl by zkusit Polánku - viz. http://www.ospolanka.cz/trasy/#13/49.4538/14.8389
Nejvhodnější nástup je v obci Hartvíkov, momentálně s prostorným parkováním. Ale lze naskočit do stopy kdekoliv okolo, mapa tras je téměř každý den aktualizována. Ostatní viz uvedené stránky. Že jsou zde pěkné stopy svědčí mimo jiné i to, že se zde v sobotu uskutečnil běžecký závod (12 km). Doporučuji.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.1.2017 12:13
Jel jsem okruh Kostelec-Borotín-Libenice-Ounuz-Stadion-Businy-Veletín-Businy-Jistebnice-Křivošín-Kostelec

z Kostelce do Borotína to bylo slušné, sníh vymrzlý a rychlý jako blesk, okolo Borotína koukala místy hlína, nejhorší úsek byl zase kopec nahoru do Libenic, bylo to lepší než minule, s opatrností se jet dalo, ale dolů bych to z obav o sebe i lyže nejel... z Libenic to bylo top, parádní stav stopy i pásu pro bruslení, všude to dnes bylo krásně tvrdé a rychlé, většinu jsem si odbruslil včetně okruhu nahoře nad Moníncem, na Businy se pak musí kousek lesem, ale podmínky tu nejsou zlé, z Busin jsem to pak stočil na polévku a pivo do Veletína, lesní úseky tu jsou horší, občas si člověk není jistý, jestli je na cestě lupení nebo hlína, většinou asi lupení, ale i tak se jede opatrně, otevřené úseky mimo les na Veletín to byla paráda, z Veletína jsem se vrátil po stejné trase na Businy a pak už klasicky na Jistebnici, tady tomu není co vytknout, byla to pohádka stejně jako trasa z Libenic, za Jistebnicí na Křivošín stav stopy taky super, ale nejvíc se mi z celého dne líbil úsek Křivošín-Kostelec na pozdní odpoledne pecka, stopa málo jetá a na středu byly ještě zbytky drážek manžestru, evidentně tu moc lyžařů dnes nejelo a kdo tu nejel, o hodně přišel
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.1.2017 11:34
Úžasná trasa, krásně zajistěná stopa, díky všem za starostlivost běžeckých stop a parkování.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2017 23:03
Dnes od silnice mezi Hostomicemi a Bukovou směr Studený vrch (podél Kuchyňky) moc pěkné, pohodová projížďka.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 21.1.2017 22:23
V Kunratickém lese se dá, ale je to po zmrazkách a ne zrovna pěkný zážitek a párkrát jsem to radši úplně zul. Rozhodně staré lyže a opatrnost...
Praha
Vloženo 21.1.2017 22:05
Z Orlova nejdřív směr Pilský rybník - cesta protažená a místy posypaná, ale dá se většinou ve stopě podél cesty. Zkusili jsme nejdřív po stopě a pak svahem na hřeben Třemošné, ale cesta hřebenem z Třemošné k sliničce Pilák - Obecnice protažená a hodně posypaná a nedá se ani podél, stejně vypadá silnička Pilák- Obecnice. Za křižovatkou dál na Tok a Jordán a všude kolem úplně bezva - prašan, stopy, žádný posyp. Z Toku dolů k Piláku úplně bezva, všechny ostatní cesty vypadají dobře. Podle informací z doptání od ostatních je to dobré i u Lázu, Skelná huť, nad Obecnicí i na severní straně u letiště. Kromě cesty mezi Pilákem a Obecnicí a odbočkou po hřebeni k Třemošné jsou všude na Brdech pro běžky výborné podmínky. O oblasti Praha - Padrtě a dál na západ nevím, tam jsme nebyli.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 21.1.2017 21:38
Planina kolem Třemblatu je obkroužena spoustou parádních stop, většinou strojových - byl jsem tam poprvé a vysloveně jsem zíral! Výborné sněhové podmínky, prašan na podkladu. Sjízdné jsou i různé pěšácké chodníky a neštěrkované cesty směr Ondřejov, Mnichovice.
Ladův kraj
Vloženo 21.1.2017 21:04
Jel jsem trasu: Klokoty- Kostelec- Borotín- Libenice-Ounuz- Busíny- Jistebnice- Křivošín- Kostelec- Klokoty.
Chválím za precizní úpravu tratě a protažení stopy rolbou až do Tábora, ale rád bych varoval majitele funglnových lyží, že v úseku Klokoty- Svrabov je to celkem hlína :D Teda ve stopě, manžestr je v pořádku.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2017 20:21
Tratě na Čertově břemeni vedou z větší části po loukách a polích a tedy jsou pokaždé projety trochu jinak. Trochu jsem si pohrál se záznamem mého dnešního lyžování a na http://www.kamzasnehem.cz/poradna/certovo-bremeno je vidět, kudy dnes větší část tratí projetých rolbou v reálu vedu ve srovnání s oficiální mapou tratí.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2017 20:17
Tak pěkné běžkování jsem už dlouho nezažil. Super počasí,výborná úprava stop. Děkuji,jdu vám poslat "parkovné".
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2017 18:54
Cunkov -Busíny-Nadějkov-Chyšky-Busíny-Cunkov-
obrazem zde: http://dali1.rajce.idnes.cz/2017-01-21-Nadejkov_bezky/
úžasné , a romantické svezení
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2017 18:49
Ahoj ,parking Borotín škola.Vyjeli jsme do stopy cca 13,45. 150 m chůze po silnici směr Sudoměřice a pak nádherná tvrdá skútrovka ( 3 stopy). Jel jsem opačným směrem skútrovkou kolem statku až k silnici na Líbenici. Odtud na Kostelec již rolba . Nádhera. Takto tvrdou stopu nemají ani v Jizerkách. Stoupání na Kostelec neskutečně prudké . Ale díky máze (SWIX VX 53 a překrytý VX 43) a tvrdé stopě odraz a skluz i v tom nejprudším stoupání. Cestou tam 8 lyžařů, v protisměru 10. Dál směr Tábor stopa nádherná, občas kouká tráva. Stopa Kostelec-Křivošín bez chyb.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2017 18:28
Hostivařská přehrada - po zamrzlé hladině cca 4km kolečko na pěkný skate. Jen trošku příbrušte hroty na holích, jinak na ledu neodpíchnete :-).
Praha
Vloženo 21.1.2017 18:07
Dnes od Olivovy léčebny v Říčanech na Tehovská pole, Jedlici, Klokočnou a po polích ke Struhařovu a zpět přes Jedlici na Tehov do Říčan. Sněhu většinou dost, zvlášť prošláplé stopy na otevřených úsecích parádní. Můžu dopručit
Ladův kraj
Vloženo 21.1.2017 17:05
Velmi pěkně upraveno, dostatečnĕ tvrdé tratĕ pro klasiku i bruslení, nikde není zaváto což zde bývá časté. Místy vedou trasy po polích a tam nĕkde leze hlína a šutry - špatný z tohoto pohledu je úsek Borotín - Líbenice. Zbytek mé trasy po hlavních cestách tj. Líbenice - Cunkov - Jistebnice - Křivošín - Kostelec - Borotín je slušný. Jen od lyžařů je vyjetý dle mapy obvykle upravovaný úsek Ounuz - Busíny. Kamarádi se díky tomu ztratili a dojeli až do Veletína. Až na poslední cca 1km to ale prý bylo také pěkné.

Okruh Busíny - Chyšky - Nadějkov - Busíny upravený jen na klasiku je dobrodružnĕjší. Místy je stopa horší, místy se boří i hůlky, místy se bořila i čtyřkolka která stopu vyráběla. Což znamená náročnější sjezdy, ze stopy není moc kam vyskočit. Proti směru hodinových ručiček pozor ve sjezdu do obce Mozolov, prudký sjezd končí na posypané silničce, byl jsem rád že nové lyže budu mít až příštĕ. Přes Nadějkov skoro 1km s lyžemi v ruce (to platí vždycky). Celkovĕ tento úsek je spíše vhodný jako spojka, pro místní a pro lyžaře co rádi objevují nepoznané jako já. Nadějkov - Busíny je úsek víceméně bez problematických míst.

Fotky a GPS záznam přidám večer.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2017 14:55
Dnes na Ladronce ideální podmínky na klasiku slušně stopy, na bruslení ideální mezi restauraci a dolní části parku
Praha
Vloženo 21.1.2017 13:34
Sněhu je cca 15-20 cm,ale je potřeba řádně namazat.Stopy jsou ledové !!! Jinak nádherné počasíčko.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 20.1.: Víte někdo, jak to vypadá se stopami na Tehovských polích?)
Ladův kraj
Vloženo 21.1.2017 12:56
Třemblatské pastviny perfektní podmínky, hodně sněhu, nádherně strojově upravené stopy a spousta prošlápnutých, dají se najet dlouhé kilometry. Od Třemblat dlouhé rovinky ideální pro úplné začátečníky. K tomu krásné počasí, užil jsem si to. Děkuji za úpravu stop.
Ladův kraj
Vloženo 20.1.2017 19:39
Pocasi nadherne a diky rolbe i skvele lyzovani.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 20.1.2017 18:46
Odpoledne smer Skalka a dal po hrebeni.
krasny svezeni, spis skate.stopy zadny.
(Odpověď na dotaz uživatele Eda z 20.1.: Víte někdo, jak to vypadá na Hřebenech? Díky.)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 20.1.2017 18:09
V lese u Struhařova hezké projetí dnes v poledne. Sněhu dost, nové lyže bych ale nebral. Dost úseků i se stopou.
Jen bohužel lesáci prohrnuli některé hlavní cesty. Zatím se po nich i tak dalo jet, ale vrstvička sněhu na nich zůstala tenká. Kvalita sněhu ideální na klasiku, to je teď asi všude.
Ladův kraj
Vloženo 20.1.2017 16:10
Hvězda - na skate tratích to tam dost začíná drhnout. Klasika ve stopě asi o něco lepší. Pokud nepřipadne, přesouvám se do Chuchle.
Praha
Vloženo 19.1.2017 20:20
Hvězda - stále stejné, tj. docela dobré. Klasici jsou myslím zcela spokojeni, bruslaři by ocenili pár centimetrů nového sněhu, který by zmírnil tu až přílišnou uklouzanost podkladu, a zároveň by zakryl nečistoty a větvičky, kterým je záhodno se vyhnout. Ale - kdy naposled bylo v Praze tolik dní možnost svézt se na běžkách?
Praha
Vloženo 19.1.2017 18:48
Dnes jsem si dal trasu Borotín - Kostelec - Křivošín - Sychrov - Borotín a bylo to super. Čerstvě upravená stopa rolbou (na některých úsecích jsem byl úplně první běžkař) vč. širokého pruhu na bruslení, sluníčko, azuro, krásná krajina.
Úsek Borotín - Kostelec parádní, v úseku Kostelec - Křivošín se to i na urolbovaném pruhu bořilo, takže bruslení moc nešlo. Z Křivošína do Sychrova kouká na hodně místech hlína. Ze Sychrova zpět na Borotín opět parádní (hlavně úsek kolem silnice). Jel jsem to odpoledne a za celou dobu jsem potkal tak 8 lidí celkem.
V Kostelci bylo vidět, že rolba jela i směrem na Tábor.
Jestli vydrží počasí, máme před sebou jeden z nejlepších víkendů v historii běžkování na Čertově břemeni.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2017 18:43
Dnes Jistebnice - Alenina Lhota již urolbována, krásné svezení po práci. Víkend asi nádhera.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2017 17:06
Zamzrlá Hostivařská přehrada nabízí celkem slušné podmínky. Na bruslení je tam vyježděno od lyžařů něco jako okruh, někde lyže při odraze celkem ustřelují, protože vrstva sněhu na ledu je docela tenká, jinde je sněhu víc (typicky u jižního břehu) a tam se bruslí parádně. Na klasiku to chce mnohem ostřejší hůlky než moje, vyježdené stopy jsou většinou celkem mělké. Parádní stopa je u jižního břehu na konci přehrady u Petrovic, ten luxusní úsek je dlouhý tak 300 m.

Z ledu jsem na chvíli vyrazil na průzkum části lesoparku u Jižního Města. Sníh je tam všude udupaný nebo slehlý, takže na loukách se dá jakžtakž bruslit (na přehradě jsem se ale cítil líp), stopy na klasiku jsem nepotkal žádné, pokud nepočítám takové, kde projeli dva lyžaři. Ale kdo si vystačí bez stopy a není náročný, bude spokojen, sněhu je na loukách dost.
Praha
Vloženo 19.1.2017 16:33
Dnes jsem byl v golfarku u Benešova, výborné podmínky na skate i na klasiku. Jak někde na horách. Jen to převýšení... ale to není chyba sněhových podmínek (-:
Golf parkem u Benešova jsem myslel golf park Konopiště.
Střední Čechy
Vloženo 19.1.2017 13:40
Vážení kolegové, běžkaři! Ano, potvrzujeme: Příbramsko (Orlov, Pilská, Láz, Tok..) skvělé podmínky, aktuálně -9°C a jasná obloha (13:00 hodin). Sníh stále skoro prašan, prostě pohádka a počasí nám přeje!
Ta nejdůležitější zpráva: VLS ČR, která spravuje cesty v CHKO Brdy chce jednat. Budeme předkládat běžkařskou mapu, která nebude solena, kamínkována, pluhována až na asfalt.. Ještě letošní rok budou existovat oficiální běžkařské trasy, u kterých bude jisté, že nenarazíte na problém. Tes že by se hnuly konečně ledy???

Ještě koho to zajímá a má chuť se podílet na rozvoji regionu (běžkařské trasy, etc.), info zde: www.objevbrdy.cz
Brdy a Hřebeny
Vloženo 19.1.2017 10:43
Senohraby-Vávrák: Včera jsme skůtrem a stopovačem vyjeli z Vávráku stopu na Klasiku hore přes pole ke KMK (zde možnost P a nástupu do stopy) a dále souběžne s polní cestou směr vrch Altán, pod Altán, okolo Altánu a okruhem zpět ke KMK, odtud možnost sjet na Vávrák (zde u lyž.chaty možnost šatny-posezení v krytém altánu). Okruh měří cca 4km, místy projeto na "trávu" nebo hlínu. Platí doporučení tzv. "B" lyží.
Přímo z Vávráku cca 1.8km dlouhý okruh, nyní uválcovaný hlavně na bruslení (včera večer zde závody).
Třemblat-Ondřejovská hvězdárna: Včera jsme též ještě skůtrem a stopovačem obnovili zafoukaný stopy na Klasiku na Třemblatských pastvinách vdélce cca 7km. Nástup možný např. z areálu Ondřejovské hvězdárny (zde možnost P)-přejezd cca 1.5km po značený cyklostezce směr Zvánovice. Pozor při sjezdu na pastviny, dole je závora!!! V okolí Ondřejovské hvězdárny ideální podmínky , sněhu dostatek (cca 30cm) i na lesních cestách (pokud nebylo protaženo lesníky), všechny typy terénu bez problému průjezdný. Skol! Senohrabští Lyžníci
Ladův kraj
Vloženo 19.1.2017 8:31
vcera vecer za Ricanama od silnice k Tehovu.po lesní asfaltce na Jedlici a k zavore na Klokocnou.snehu dost,super na skate i klasiku. Snad to nevyhrnou jako minuly tyden:(
Ladův kraj
Vloženo 27.1.2017 10:30
(Odpověď na dotaz uživatele Jerry z 27.1.: Zdravím, nevíte jak to vypadá na trase Černolice -skalka a dál? Jestli má cenu se vydat v so.

Díky moc!)

Aktuální informace o Brdech jsou na http://www.brdskelisty.cz/brdska-stopa.html

Kolem Skalky už to asi bude dost zmrzlé a zledovatělé. Minulý týden u Padrťských rybníků byl krásný prašan.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 19.1.2017 16:35
nádhera, mášli chuť, neváhej a jeď, Hluboký kvalitní sníh a stopy všemi směry. Já jezdím klasiku ale viděljsem i upravenou cestu pro bruslení ale nevím jak byla dlouhá, protože nebruslím.
(Odpověď na dotaz uživatele Míla z 19.1.: Jaké je to na Ondřejově?)
Ladův kraj
Vloženo 19.1.2017 16:32
jediné slovo, které mne napadá - nádhera. Jezdila jsem sem a tam okolo hvězdárny Ondřejov. Co jsem nazula běžky, tak jsem je nesundala. Nádherné stopy, sluníčko, jízda loukami, lesem, hluboký sníh, žádné ledové stopy a jediný co mi krapet vadilo, že jsem nevěděla kam jedu. Příště si vemu mapu. Občas jsem totiž byla ráda, že jsem se vrátila odkud jsem začala.
Ladův kraj
Vloženo 19.1.2017 10:35
Senohraby-Vávrův palouk. Díky místním nadšencům je připravený okruh na skate cca 1,8 km. Na trénink velmi dobré, děkuji za úpravu.
Ladův kraj
Vloženo 19.1.2017 10:26
Stopy včera v polích kolem Těškova ok, občas kouká stéblo nebo větvička. Lidí pár. Vyšlo mi to sice jen chvilkové odpolední sklouznutí před západem slunce, ale fajn.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 18.1.2017 21:04
Klánovický les: Na příjezdu od Prahy to asi tak nevypadá, ale spousta lesních cest je obstojně sjízdná. Rychlejší sníh na zmrzlém podkladu, místy hrbolaté, ale na rekreační svezení stačí. Občasné úseky s vylézajícím štěrkem jsou na starší křapky, nejlepší část je od nádraží Klá směr Rohožník, Úvaly.
Praha
Vloženo 18.1.2017 20:27
Golf Konopiste - Okruh na klasiku i skate stale perfektni.
Střední Čechy
Vloženo 18.1.2017 19:59
Láz - Pilská přehrada - Tok - Houpák - Tři Trubky - Dolejší Padrťský rybník - Praha - pod Čihadlem - Lázká přehrada - Láz (37km).
Kolem Láze je 20cm sněhu, nahoře v 800m 30cm, v lesích tak o 10cm méně. Sníh je zatím měkký, skoro prašan a modrý vosk v něm krásně držel.
Hezké stopy jsou kolem Toku (od odbočky ze silnice za Pilskou studánkou). Asi by se dal jet i okruh po kolem dopadové plochy, ale na pláních studeně foukalo. Zbytek trasy jsme skoro vždy jeli po lesních cestách buď uhrnutých pluhem (místy fleky asfaltu) nebo alespoň koleje od náklaďáku (ty celkem jdou). Nikde nebylo nutné sundavat lyže. Občas je na silnicích i posyp z kamínků, zejména v zatáčkách. Nejhorší je asi silnice od západu na vrchol Praha a pak silnice od Pilské přehrady do Obecnice (tam jsme naštěstí nejeli).
Lidi žádní, za celý den jsme potkali tři běžkaře a pár pěších (naštěstí jen na silnicích, stopy nejsou vydupadné kromě modré značky v západním svahu Prahy).
Brdy a Hřebeny
Vloženo 18.1.2017 19:21
Od Tehovce do Bučin: Stopy nic moc, ale sněhu dost. Za sebe doufám, že běžkaři Ladova kraje zůstanou této skvělé stránce věrni. Nevím, co je na FB pohodlnějšího a rychlejšího než tady.
Ladův kraj
Vloženo 18.1.2017 16:52
Jistebnice - Alenina lhota pouze vyslapana stopa ale lhota - Libenice - Jistebnice krasna rolbovana stopa.Azuro no proste nadhera.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 18.1.2017 13:05
dneska cerstve urolbovane useky, super skate i klasika :-) diky!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 18.1.2017 10:12
Dnes ráno Hvězda - velmi slušné svezení. Od hlavní brány k letohrádku. Podklad tvrdý ale rovný - uježděný přemrzlý prašan. Na 1čkové lyže to sice není, ale dá se jezdit velmi dobře.
Praha
Vloženo 18.1.2017 9:23
Hostivařský lesopark, část u Hostivaře/Petrovic: sněhu už je zas zhruba tolik, co minulou středu před oblevou. Na loukách to skoro nikde nedrhne. Ale poté co jsem v úterý ráno odhrabal z chodníku 5 cm prašanu, jsem čekal víc. Nejlepší lyžování této sezóny v Hostivaři to nebylo, zejména kvůli tomu, že vyježděné stopy nebyly příliš kvalitní.
Praha
Vloženo 17.1.2017 20:07
Opet Libenice - Ounuz. Parkoviste Libenice paradne udrzovane. Stopa na planich melka diky vetru, ale vse napravila Rolba v pravy cas. Diky moc!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 17.1.2017 13:54
Senohraby-Vávrův palouk a přilehlá pole: V rámci možností ideální podmínky, přimrzlý podklad +navrch pár cm nového sněhu=celkem 15-20cm sněhu. Včera večer skůtrem a finišerem uválcovány tréninkové a závodní tratě na samotném Vávráku po celé šíři na bruslení. Velký okruh z min.týdne protažen přes pole ke KMK (nahoru k dálniční přípojce), zde obrátka, sjezd zpět na Vávrák a napojení na okruh z min.týdne. Velký okruh ted měří cca 1.6km+cca 1km okruh z min týdne + 500m okruh pro děti dole na louce. Stopy dále přes pole směr Altán bez strojové úpravy ale ve velice slušné kvlitě od samotných lyžařů. Dnes 17.30-20h na Vávráku trénink žákovských oddílů Sokol Senohraby+příprava zítřejšího závodu. Ve středu 17.30-21h 2.Večerní Kritérium, rozpis závodu na webu Lyž.oddílu TJ.Sokol Senohraby
Skol!
Ladův kraj
Vloženo 17.1.2017 12:10
Podle aktualizace 16.1. na jejich webu by ski areál Těškov měl být ok http://www.sparta-cycling.cz/nastenka/160/ski-areal-teskov-a-strasice-aktualni-stav-snehu-a-lyz-stop-2017. Na kameře se občas objeví lyžníci, takže to snad opravdu aspoň nějak funguje. Jen z toho není poznat, které okruhy jsou projeté. Pokud budu stíhat, zítra se tam chci na chvilku zastavit. Vyjde-li mi to, dám vědět.
(Odpověď na dotaz uživatele David Krause z 17.1.: Nemáte někdo povědomí, jak to vypadá s upravenými stopami ve Strašicích nebo v okolí Nového Jáchymova? Díky.)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 17.1.2017 12:05
Včera večer uplně v pohodě, určitě na starší běžky, ale celou dobu jsem o nic nezavadil kromě pár klacíků. Trochu horší než začátek minulého týdne, ale hlavní rovinka pořád ve výborném stavu na klasiku i bruslení. Ostatní cesty jsem moc nezkoušel, ale na bočních rovinkách bylo dost klacků, takže nejlepší je brousit dokola rovinku od hlavní brány. Včera to ještě bylo docela měkký, ale evidentně to bude časem ledovatět.
(Odpověď na dotaz uživatele Anna z 17.1.: Ahoj, nevíte jak je na tom dnes Hvězda?:) Moc děkuji!)
Praha
Vloženo 16.1.2017 21:44
Libenice-Ounuz. Stopa proslapnuta, misty smazana bruslari. Dokonce i chvili slunicko! Skoro zadny vitr, pekne!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 16.1.2017 9:14
Mnichovo Hradiště parkoviště za zámkem, odtud upravené stopy skůtrem na klasiku, cca 7 km, poslední úprava dnes ráno.
Střední Čechy
Vloženo 17.1.2017 14:23
V neděli pěšky z nádraží Klánovice směr Běchovice - nesjízdné, všude čouhají lameny, led, ty 2-3 cm co připadly na tom nemohly moc změnit.
(Odpověď na dotaz uživatele Eda z 17.1.: A co Klánovický les? Je to lepší v části kolem Nových Dvorů nebo na východ od nádraží (Vidrholec)? Zkoušel jsem to v okolí Vidrholce před několika lety a bylo to protažené. Nevíte, jak je to letos?)
Praha
Vloženo 16.1.2017 13:32
Těškov + Radeč a okolí. Stopy na loukách v okolí Těškova projeté před pár dny strojově, včera již někde zaváté či rozmydlené od lidí. Nicméně lze použít i lepší lyže. V lese směr Radeč občas koukají kamínky, či klacky. Nicméně jde a je i projeto. Z Radče k silnici na Skelnou Huť celkem jde, dále pak směr rybník Habr po žluté turistické značce už koukají kamínky celkem dost. Od Habru k Těskovu po modré to jde. Trasa zde: https://mapy.cz/s/1kJRw
Brdy a Hřebeny
Vloženo 16.1.2017 11:01
Trasa Libenice - Javorová skála (poštovna) a zpět - bruslení. Slušná stopa na skate zhruba na polovině trasy, na zbytku zavátá. Dalo se bruslit i tady, ale byla to dřina, takže jsem zhruba polovinu odjel soupaž. První návštěva oblasti, hezké svezení, až na několik na pár míst sněhu dost, ale na "1" lyže bych to asi neviděl.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 16.1.2017 9:38
centrální Polánka v lesních úsecích luxusní, i na okruhu Hartvíkov-Vodice-Domamyšl je spousta sněhu, ale z velké části byl okruh zafoukaný a bruslit se nedalo prakticky nikde
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 16.1.2017 1:17
Od Vojkova po zelené kolem Svojetic do Louňovic: všude souvislá vrstva, místy i stopa. Nejkrásnější je úsek od parkoviště na jevanské silnici do Černých Voděrad a zpátky na silnici po červené. Modrá Voděradskými bučinami udusaná, chvílemi stopa, jen nepatrně kamínků v úseku u Louňovic.
Ladův kraj
Vloženo 15.1.2017 18:16
Libenice-Bizon .... krásná stopa, bylo to super - chvilku svítilo, chvilku sněžilo, chvilku foukalo - skvělé :) děkujeme všem
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 15.1.2017 18:04
Okruh Líbenice-Borotín-Kostelec-Orlov-Křivošín-Nehonín-Křivošín-Smrkov-Líbenice. Do Borotína projeto rolbou, stopa vede přes Sychrov, kde je ve sjezdu vtipná pravoúhlá zatáčka. Z Borotína směr Kamenná Lhota (kam je taky prošláplá stopa) a za potokem vlevo k silnici na Kostelec (směr Tábor něco jako stopa se zdálo, že bylo). Za Kostelcem náhle končí úprava rolbou a je už jen prošláplá stopa ale kvalitní, pouze stouání na Orlov je v hlubokém sněhu. Skrz Orlov po silnici a u křižovatky s hlavně přímo směr Křivošín přes konec zamrzlého rybníku. Z Křivošína směr Nehonín kupodivu pouze prošláplé jednostopy úplně jinudy něž bylo minulý týden. Ve Smkově zase kus rolbovaného úseku a pak do kopce sice bez rolbové stopy ale sněhu dostatek, takže už nejsou krtiny cítit. Velmi pěkné svezení na klasiku, místy zafoukáno. Z Líbenice se zdá prošlápnuto směr Střežimíř. -3°C, polojasno, prašan, cca 10lidí na kosteleckém okruhu.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 15.1.2017 17:00
Pole za Dablickym hajem: pole je z casti v stinu haje takze snih tam taje min. Na klasiku pro nadsence jsou tam stopy v pohode. V pripade mrazu by stopa mela byt OK i v nejblizsich dnech. Pristup na stopu od Vozovny Kobylisy trochu zledovately.

(Odpověď na dotaz uživatele Renata z 14.1.: Ahoj, stojí Ďábličák za zkoušku? Dá se jezdit po polích pod ním? Díky za zprávu.)
Praha
Vloženo 15.1.2017 16:29
Nechali jsme se zlákat včerejší zprávou Jitky z Ladronky a Hvězdy a vypravili se tam dnes kolem poledne. Překvapivě i přes včerejší nadnulové teploty tam sníh pořád je, stopy na klasiku celkem drží, asfaltové cestičky na Ladronce zledovatělé, ale borci to bruslili i po nich. S dnešním sluníčkem prima svezení.
Praha
Vloženo 15.1.2017 15:20
Parkoval jsem u obce Tehov: sněhu je tam dost (cca 15 cm). Pěkný svezení, můžu doporučit.
Ladův kraj
Vloženo 15.1.2017 14:29
Klánovický les: Na hlavních cestách uchozený nový poprašek na ledovém podkladu, stopy moc nečekejte, trochu hrbolaté, ale překvapivě hratelné. Někde se dá i krosovat mimo cesty, téměř bez sněhu je západní konec (k Běchovicím). Obkroužil jsem prakticky celý Vidrholec, relativně nejlepší turistické svezení je v sektoru směr Úvaly.
Praha
Vloženo 15.1.2017 14:26
Dnes parádní podmínky. Stopy místy zafoukané, ale žádná tragédie.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 15.1.2017 13:49
Mezi Pitkovicemi a Benicemi, na poli vedle Benic směrem k Novým Pitkovicím (50.0138817N, 14.5979203E) vyjeta pěkná stopa ( malá smyčka cca 650 m), je tam navátý sníh (cca 10-15cm). Přístupno z Benic nebo z Nových Pitkovic po ledové hrbolaté cestě (o hubu).
Praha
Vloženo 16.1.2017 11:41
Ve strednich Brdech idealni podminky, 20-30cm snehu. V sobotu zapadaly cesty predtim v tydnu "upravene" pluhovanim a posypem. Z Lazu smer Bila Skala a dale na zapad bez "upravy", slusne stopy. Da se ale ocekavat, ze v tydnu se podminky na hlavnich cestach zhorsi z duvodu cinnosti VLS.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 14.1.2017 21:20
Dobrý den Pavle, jsem velmi rád, že se Vám oblast líbí.
V této nádherné oblasti žiji :)
V turistické oblasti Toulava je spoustu možností co vidět a co zažít. Více o oblasti na toulava.cz.
Svůj dnešní zážitek z trasy komentuji na facebook.com/ceskasibir
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 14.1.2017 21:11
zdravim a posílám jedno aktuální info:
míšov - nad maráskem - třemšín - hengst - pod maráskem a zpět
paráda cca 35 cm sněhu některé cesty stažené, ale bylo nachumeleno, tak se dalo i bruslit.
paráda a lidí pár
Brdy a Hřebeny
Vloženo 14.1.2017 20:52
Po dešti v týdnu na sedlčanské straně jsem nevěřil, že nahoře budou běhuvhodné podmínky, tak v sobotu jsem namrnul na stav jen abych se přesvědčil, že nikam nemusím, a překvapilo mě, že podmínky mají být výborné.
Chyšecký okruh: Růžená-Chyšky-Nadějkov-Busíny-Růžená. Projeto traktorem a nelikož nejsou vidět stopy po jeho kolech, je možno na pěkně utemovaném povrchu obstojně/lehce jet i na mnoha místech kde vánice zanášela rychle stopu. Pěkné svezeni, snad jen v lese před Bezděkovem by neškodilo trochu odstranit náletové dřeviny. -2°C, vítr, občas sněžení, prachový sníh, cca 20 lidí
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 14.1.2017 19:55
Dnes jsem oblast poprvé navštívil a byl jsem mile překvapen, jaký to má potenciál. Trasy vedou pěknou krajinou po pláních a jsou relativně široké, dostatek parkovacích i nástupních míst, v Libenicích bylo prohrnuté velké parkoviště na louce. Úprava tras proběhla určitě podle informací provozovatele, nicméně při celonoční a celodení vánici byly stopy na většině míst bohužel zcela zaváté. Situace se během dne ještě dost zhoršovala. Odpoledne jsme např. trasu z Jistebnice do Křivošína vůbec nenašli. Nepíšu to jako kritiku, za stávajícího počasí se s tim nedalo nic dělat, spíš chci jen informovat, že zítra bude potřeba všechno prošlapat. Alespoň je ale sněhu všude dostatek, někde závěje víc jak půl metru.
Častější úprava, než jen v pátek odpoledne, by trasám hodně prospěla a pomohla by je uchovat v lepším svatu na případné oblevy. Trasy často vedou jen po loukách, kde je měkký podklad (narozdíl od podkladu tras vedoucích po lesních cestách), takže potřebují víckrát protáhnout, aby měly dostatečně tvrdý povrch. Chápu, že to ale asi neni ve finančních možnostech provozovatele.
Ještě bych uvítal propojení úprav tras se skimapu. Projekt skimapa se mi hodně líbí a Čertovo břemeno tam určitě má své místo.
Celkově mě oblast hodně mile překvapila a už se těšim, až tam vyrazim na skate za pěkného slunečného dne. Velké díky za úpravy!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 14.1.2017 15:03
Hvězda i Ladronka na klasiku jsou velmi dobre.
(Odpověď na dotaz uživatele Prochy z 14.1.: Co Ladronka. Dá se na skate? Díky za info.)
Praha
Vloženo 14.1.2017 15:00
Stopy jsou již minulostí, sněhu je však dostatek... Dojet se tam dá. Parkovali jsme v Libenicich.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 14.1.2017 12:59
Cesta na parkoviste v Libenicich-Sychrovak kolony, tahaji tam uvizla auta lepsi objet.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 14.1.2017 12:46
Hostivařský lesopark dnes jen pro skalní lyžaře, ale žádného jsem nepotkal, i já tam byl bez lyží. Na loukách je sněhová pokrývka poměrně souvislá, sníh je zmrzlý a většinou hrbolatý. Ty nejlepší stopy jsou stále zřetelné a v části z nich by se dalo i jezdit. Když ještě nasněží, jako podklad to bude super. Cesty kde se v minulých dnech bruslívalo ledovaté a hrbolaté, i pěšky je třeba velká opatrnost, na lyže ani náhodou.

Sníh na zamrzlé Hostivařské přehradě se komplet rozmočil, takže je tam pocukrovaný hrbolatý led. Chtěl jsem napsat nepoužitelné, ale pak jsem spatřil borce, který po chvilce váhání lyže nazul a vyrazil soupaž vpřed.
Praha
Vloženo 14.1.2017 17:29
na www.objevbrdy.cz se taky ukazuje info o stavu sněhu (Střední Brdy). Nedávno tam byla informace a fotky, jak VLS vysypaly některé tradiční běžkařský trasy kamínkama :-(
Brdy a Hřebeny
Vloženo 13.1.2017 19:01
(Odpověď na dotaz uživatele Křemílek z 13.1.: Jak moc je uvedená oblast skate friendly? Aby na mě neřvali lidi jako na Šumavě :) Díky moc.)
Při úpravě rolbou, která dnes nastala, je lokalita very friendly,jen myslivci večer na posedech tuto aktivitu nepodporují....
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 13.1.2017 16:49
Ještě doplňující informace k aktuálnímu stavu: Právě jsem mluvil s provozovatelem p. Sovou po telefonu a říkal, že níže uvedené trasy jsou již protaženy a kvalita je dobrá :)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 13.1.2017 16:37
Ahoj všem, během dneška mělo dojít k úpravě běžkařských tras.... Nejvýhodnější start podle provozovatele je z Libenic, kde je upravéné parkoviště. Zde je seznam tras, které budou protaženy: Rolba: Borotín – Kostelec – Podol – Orlov – Jistebnice // Jistebnice – Křivošín – Smrkov – Libenice // Libenice – Cunkov – Ounuz – Alenina Lhota – Jistebnice, Libenice – Borotín //Skútr: Libenice – Střezimíř

Místy se stopa nedrží zcela map, důvodem jsou sněhové podmínky.

Přináším Vám meteorologické zpravodajství z meteostanice Ješetice, která se nachází 10 km od Libenic: Celou noc bylo nad nulou a od půlnoci do šesti hodin ráno se střídal sníh s deštěm. Dnešní nejvyšší teplota byla 2,7°C. I přes mírnou oblevu tady v Ješeticích leží 14 cm sněhu. Aktuálně se ochlazuje a v noci bude mrznout. V sobotu se denní teplota bude pohybovat okolo 0°C. Sejdeme se na stopě :) // Vývoj teploty můžete sledovat na stránkách pocasijesetice.cz nebo se přidejte ke skupině na facebooku: facebook.com/ceskasibir
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 13.1.2017 15:58
Taky se dá jít do Velké Chuchle na dostihové závodiště, kde je v provozu 200m okruh s uměle vytvořeným sněhem.
http://www.skiparkchuchle.cz/
Praha
Vloženo 13.1.2017 15:51
Doporučil bych Hvězdu, má specifické mikoklima a sníh se tam drží déle i když jinde v Praze roztaje a to třeba i na Vypichu.
Praha
Vloženo 13.1.2017 10:16
Senohraby-Vávrův palouk: Po středečním večerním kriterku na Vávráku vyjetej cca 1km členitý okruh, ideální na trénink. V úterý před závodem upraven skůtrem se stopovačem, po závodě a sněžení zatím strojem neprojetej, ale stopy zachovány celkem slušný. Na přilehlých polích stopy od lyžařů, strojem zatím neprojety, ale na turistiku dobrý. Po včerejší a dnešní oblevě a předpovídaném opětovném přituhnutí předpoklad, že by to mohlo býti dobré na polích bez hluboké orby na bruslení. Na samotném Vávráku se ve středu 18.1. uskuteční 2.Večerní Kritérium, tentokrát Volně. Rozpis na webu Lyž.oddílu Sokola Senohraby. At to frčí!
Ladův kraj
Vloženo 12.1.2017 20:13
Milíčovské haldy a okolí dnes večer lepší podmínky než před oblevou nový sníh pomohl a moc ho neodtálo. Zítra to určitě ještě půjde. Bruslení na asfaltu bez problémů. Na klasiku není místo ani sníh na pořádnou stopu. Jen pár míst je vybobovaných a sedlech mezi haldami pozor na kameny. Teren je tvrdý a rychleší.
Praha
Vloženo 12.1.2017 17:08
Dnes super bezky Klanovice-Uvaly, ale odpoledne uz to zacalo tat a objevovaly se misty vetvicky, tak pokud nenasnezi, tak asi naposledy...
Praha
Vloženo 12.1.2017 11:49
Večer nasněžilo, v noci se oteplilo a teď sníh taje. V Hostivařském lesoparku dnes dopoledne ve srovnání se včerejškem zatím sněhu zhruba stejně, ale je otázkou hodin, kdy se na prvních místech ve stopách začne objevovat tráva nebo jiný podklad, který bude drhnout. Horší ze starších stop jsou zapadané definitivně, ty lepší jsou už většinou znovu projety. Na klasiku je třeba mazat úplně jinak než včera = pro mě trénink soupaže.

Bruslení na zamrzlé Hostivařské přehradě je stále možné (samozřejmě myslím na lyžích :-), na cca 2 cm vlhkého nového sněhu, který vlhne i odspoda, to ale není až takový zážitek jako včera.
Praha
Vloženo 12.1.2017 13:32
Ve Hvězdě jsou naprosto dokonalé podmínky na skate. Včera ještě krásně připadlo, takže se to trochu zpomalilo, ale zase můžete vytáhnout top lyže. Jezdil jsem na hlavní rovince, je perfektní.
Praha
Vloženo 12.1.2017 8:21
Hvězda - hlavní ramena a prostranství před Hvězdou mají sněhu dost na bruslení i na klasiku, ostatní cesty se přes občasné kořeny dají projet. Každopádně slušné podmínky ale pro starší lyže.
Praha
Vloženo 11.1.2017 22:15
Dnes večer Ladronka. Krásné zimní bruslení na novém sněhu. Hůlky šly do asfaltu, ale jinak OK.
Praha
Vloženo 11.1.2017 21:47
Klánovický les: Použitelné prakticky všechny hlavní cesty (motal jsem se v sektoru mezi klánovickým nádražím a Úvaly, jinde to bude asi obdobné). Turistické ježdění po uchozených cestách, stopy spíš náznakové, rychlý pevný sníh, jen občasné škrtání.
Praha
Vloženo 11.1.2017 21:02
(Odpověď na dotaz uživatele Víťa z 11.1.: Zdravím, nevíte někdo jak to vypadá s běžeckou stopou z Všenor do Stožce přes Skalku?)
Zatim malo snehu, na cestach s kamenitym podkladem jdete po kamenech, na asfaltu je to lepsi, ale celkove nic moc. Znicite si lyze (my to byli okouknout pesky a pokud nenapadne, tak radsi vyrazime o vikendu jinam, ale treba napadne :-)).
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.1.2017 20:01
Chlístov-Ounuz-Bizon-Pod Busíny-Busíny-Chlístov. Sněhu celkem dost aby zakryl povrch ale stopa je poměrně nerovná.-7°C, oblačno
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2017 9:30
Na zamrzlé Hostivařské přehradě klasika nic moc - mnohem více jsem si ji užíval nahoře v lesoparku. Vyjeté stopy jsou dost mělké a nedrží směr, odpichovani z ledu taky není ideální. Zato na skate je to tam ideální, sníh je hezky ujezdeny a nemusíte se tam bát o lyže.
Praha
Vloženo 11.1.2017 22:25
u Jevan v lesích paráda... mezi Svojetice - Voděradské bučiny (vicemene zelená,žlutá)- Černé Voděrady - Propast,
sněhu 10-15, kazda větývka nabalená, slunce (pavlak jeste zatazeno, Háje uz Slunce;), stop plno vsude (jen nekde jsme odhazel klacky vetsi), jen sem tam noha, ale tak 4 za cele odpo..., spš černá a j. zvěř hrabe v listí, sjezd žlutou bez problemu žádného, po zapadu Slunce v patvinach u Voděrad, pak kosa pekna, a za hřbitovem Č.Voděrad sjezd dolu traktor. cestami zavejemi a kameny v lese (jedine za cely den), osvícen Úplnkem dokonale, hospoda pak zavrena (ut), tatkze jeste hodinu lyzovani po ledu rybnikatam, radej jen po kraji (za tmy a mesice), tam kde koncem zari koupal se... ;) 18.40 pak bus na háje zpet... Snad nam to vydrzi aspon měsíc ještě tu ve stř. polohách...! ;)
Ladův kraj
Vloženo 11.1.2017 12:16
Milíčovský háj, naučná stezka okolo Milíčovských rybníků a asfaltka po hrázi rybníka Šáteček jsou výborně sjízdné na skate. Aktuální fotka z hráze rybníka Šáteček: http://www.horydoly.cz/galerie/fotka/60037?backId=65234
Praha
Vloženo 11.1.2017 7:52
Kroužení ve stopách po polích u Třemblat - moc pěkné, díky za úpravu. Přikládám link na záznam jízdy, abyste měli představu kde přesně stopy jsou. Za mne je to na kameňačky, ale díky za to.
https://www.strava.com/activities/827596777
Ladův kraj
Vloženo 10.1.2017 22:28
Zima a vítr,stopa místy zavátá,někde rozhamtaná nic moc. Na Javorové otevřena poštovna,polévka a grog dobrý.Trochu více sněhu by neškodilo.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 10.1.2017 22:14
Golf beroun - 2 km okruh na skate, misty leze trava ale jde to bez problemu

http://www.golfberoun.cz/html/ROOT---Cestina/Aktuality/BEZECKA-DRAHA-OTEVRENA.htm
Střední Čechy
Vloženo 10.1.2017 21:18
V Letňanském lesoparku to dnes bylo lepší než o víkendu. Bruslit se dalo parádně všude po asfaltkách - ta troška sněhu ztuhla a už nejde při odrazu odhrábnout. Sníh je trochu umydlený a po větru to jelo fakt rychle. Dobře se dá bruslit i po ostatních větších cestách, třeba přes sedlo a pak až ke trati, jen musíte přeskakovat odvodňovací kanálky. Snad to zítra moc neutaje a něco třeba připadne. Teď se tam dalo vyblbnout fakt pěkně.
Praha
Vloženo 10.1.2017 21:01
Golf Konopiśtě - perfektní večerní svezení. Upraven asi 4 km okruh na skate i klasiku. Podmínky dobré.
Střední Čechy
Vloženo 10.1.2017 20:14
Dneska v podvečer Milíčovský háj: Moc pěkné na bruslení i klasiku, tvrdý a zmrzlý sníh, akorát na 3 místech vydřené na trávu od bobování, tam je nutno zpomalit a přeťapkat nebo opatrně projet. Přes den tam ais bude dost lidí - pejskaří, děti, chodci, při mensím množství lidí je to super. Zatím letos nejlepší běžkování. Jezdil jsem hlavní okruh - 1,8 km dokola.
Praha
Vloženo 10.1.2017 11:20
Dnes Klecany - Stromovka. Okolo utulku a Trojskeho zamku slabsi. Jinak ujezdeny snih misty i naznak stopy. Na ultra kamenacky je to ok.
Praha
Vloženo 13.1.2017 11:07
parádní podmínky, stav stop slušný... rozhodně lepší lyžování než včera na Libenicích
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 10.1.2017 14:00
Jel jsem v neděli vlakem přes Bezděz, v lesích kolem trati jsem viděl na cestách stopy od běžek, je tam víc sněhu (asi 15 cm), tak by to nemuselo být špatné. Ale nezkoušel jsem.
Střední Čechy
Vloženo 10.1.2017 10:45
Ahoj, 9.1. pozdě večer dalo, bylo to super, ale pokud aspoň trochu nepřipadne, tak tomu dávám max. dva dny...
Praha
Vloženo 9.1.2017 22:04
Hvězda - hlavní trasy od vchodu z louky u Vypichu k letohrádku na klasiku i bruslení OK. Na bruslení hodně tvrdé, náročnější na stabilitu, ale dá se.
Praha
Vloženo 9.1.2017 14:07
Cyklotrasa č. 31 Vojkov-Háj - V Jedlici (jezírko). Včera v pohodě, dnes to bylo bohužel už protažené pluhem. Proč proboha??? Na klasiku na starých běžkách kterých vám nebude líto OK, na bruslení zapomeňte, je tam dost kamínků.
Pak po 24 od Jedlice (jezírka) nahoru k závoře na silnici na Klokočnou už to protažený nebylo, takže i na skate OK.
Ladův kraj
Vloženo 9.1.2017 9:05
Hostivařský lesopark ráno se svítáním - podmínky ještě o něco lepší než v neděli dopoledne. Výrazně se zlepšily podmínky pro bruslení - sníh na cestách a někde i mimo cesty je udupaný a bruslit šlo v rámci možností slušně, mnohdy i bez odpichování z asfaltu. Na klasiku také v průměru zlepšení - kvalitních stop je víc a ty nejlepší mají vyšší kvalitu než včera, jinak platí běžný koloběh stop v parcích - některé vyjezdí lyžaři lépe, jiné jsou rozšlapány.
Praha
Vloženo 9.1.2017 13:52
Prokopák a okolí: kolem nádrže Asuán se trochu dalo klasika i másty skate, Prokopák zcela nepoužitelný - byl jsem jen na horním konci, kde bylo prohrnuto a posypáno šterkem, projel jsem na úplném kraji silnice, poté jsem zkusil zkratku do Dalejského údolí, často byly velké kameny, cesta vyšlapaná od chodců, příště už tam ani náhodou nejdu.
Praha
Vloženo 9.1.2017 13:26
Jo, ještě p.s. z té Máří, když se projde to dlouhé pole nahoru dolu na silničku, tak jsem jela mimo klasickou trasu, protože už jsem byla dost sedřená a jela krátký úsek vpravo po silnici dolů a od čtyřkřižovatky opět po silničce vlevo směrem na Brtec a tam, kde tuto silničku křižovala klasická trasa, jsem odbočila doprava k posedu.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 9.1.2017 13:22
7.1. -Cunkov-Libenice-Smrkov-Křivošín-zde jsem proťapala prvostoupu pod drátama na Jistebnici-Cunkov

8.1. Cunkov-Jistebnice- Máří z Máří jsem proťala prvostopu (uf!!!), dost sněhu, takže by to chtělo, aby to ještě pár lidí projelo- Nadějkov (krátký úsek hustníkem před Nadějkovem skoro na sundání)-z Nadějova asi jako čtvrtá - Pod Businy pak už ok - Alenina Lhota-Cunkov.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 9.1.2017 9:41
VEČERNÍ KRITERIUM klasickou technikou
STŘEDA 11. 1. 2017 od 18 hod. SENOHRABY-VÁVRŮV PALOUK
http://www.senohraby.cz/ski-179/
Ladův kraj
Vloženo 9.1.2017 8:31
Golfové hřiště v Motole - po obvodu je stopa, občas na trávu, ale dá se jezdit obstojně.
Praha
Vloženo 8.1.2017 22:57
Dnes klasika kolem Krusne hory u Berouna, je to na starsi bezky, obcas kaminky.
Střední Čechy
Vloženo 8.1.2017 22:45
Letohrádek Hvězda
super svezení pro klasiku i skate, dostatek stop i sněhu
Praha
Vloženo 8.1.2017 21:31
V Letňanském lesoparku se ode dneška jakž takž dá jezdit. Na loukách je kolem 10 cm, z toho 2/3 prašan a 1/3 tužší podklad. V podstatě kromě oranice o zem nezavadíte.
Na asfaltu podklad není s výjimkou úseků podle lesa, takže pícháte do asfaltu a bruslit se dá, vyjma hodně důrazných odrazů nebo bržděnī.
Na pěšinách na kopečcích to je dobré s výjimkou nějakých větších hrbolů a příliš vybobovaných sjezdů.
Na skate byl nakonec nejlepší kus po travnaté cestě od parkoviště k výsypce (po okraji lesoparku na straně u Letňan).
Lyže jsem měl kameňačky a na těch se nic nezměnilo, lepší asi nemá smysl brát, i když by se s opatrností moc zničit nemusely ani na asfaltkách, ani na trávě.
Praha
Vloženo 8.1.2017 21:21
Klánovický les: Sjízdné skoro všechny uchozené cesty. Sněhu samozřejmě není moc, ale nový prašan je už pevnější, škrtání spíš jen na chodnících mezi stromy. Někde i jakés stopy - třeba dlouhá rovinka mezi Smolikem a Úvaly byla i k bruslení.
Praha
Vloženo 8.1.2017 21:06
Milíčovský les cca 3 km hlavní cesty na bruslení paráda, i na "vedlejších" cestách se jakž takž dalo.
Praha
Vloženo 8.1.2017 20:24
Krčský les - velký okruh. Lze to projet, ale požitek to není. Zatím není vybudovaný zákad, větvičky, občas kámen o drhnutí není nouze. Chtělo by to dalších 5 cm ke dobrému svezení. Nahoře u Chodova - malý okruh je to o dost lepší než dole u Krče.
Praha
Vloženo 8.1.2017 19:54
dnes okruh Libenice-Ounuz-Businy-Jistebnice-Křivošín-Libenice
do Jistebnice to je parádní svezení, stopy neprotažené ale kvalitně vyšlapané, občas kouká tráva, kamínky ve stopě nejsou, z Jistebnice jsem jel podél rybníků k Nehonínu, tady je místy relativně málo sněhu, ale dá se s opatrností jet, pak jsem to stočil ke Křivošínu, u Smrkova to za moc nestálo, ale jednoznačně nejhorší úsek je zpět nahoru na Libenice, tady je to křivé, koukají kameny i krtiny, na velkou část trasy jsem to raději zul a podle stop v okolí jsem rozhodně nebyl sám, tuhle část trasy do plánování výletu určitě nedoporučuji
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.1.2017 17:49
Opět Jistebnícký okruh, v opačném směru dolů je kopec pod Líbenicemi přeci jen snesitelnější ale stále bída. Nejhežčí svezení bylo mezi Křivošínem a Nehonínem. Okolí Jistebnice je pěkně zasněžené. -5°C, oblačno
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.1.2017 17:43
Dnes z Kolovrat dolu na žlutou, potom až k silnici vedoucí zpátky do Říčan a po žluté zpátky do Kolovrat. Lyžovat se tam dá, ale je to na horší prkna, v lese kamínky, větve, na polích sundaváte prašan až na hlínu. Postupně tam vzniká stopa. Prošlápl jsem stopu od Říčan po žluté dolu až k silnici, ale chce to, aby ji někdo ještě projel.
Praha
Vloženo 8.1.2017 17:39
Ďábličák a pole na sever od něj.
Sněhu cca 6-10cm. I tak na mnoha místech pěkné svezení. Parkové cesty udupané (základ už od středy), zatím nikde neodhrnuté na asfalt. Přesto z nich občas kouká kámen a hůlky narážejí na povrch. Skate by celkem šlo, ale v neděli to byl slalom mezi chodci. Podél cest jsou občas vyjeté stopy, z nich ale často kouká listí a v některých oblastech hlína či kameny. Nejlepší je tradičně stopa po poli na severním okraji lesa. I tam občas kouká tráva, hroudy jen výjimečně. Cesty do polí na sever jsou horší - bílá stopa je jen tehdy, když vede kolejí od traktoru. Jinak potkáte hroudu na každých pár metrech.
Jestli nepřijde obleva a trochu se to slehne, stačí cca 3-5cm dalšího sněhu a bude to plnohodnotná lyžovačka.
Praha
Vloženo 8.1.2017 16:49
Louky nad Zvánovicemi směrem na Třemblat moc pěkné, dále směrem k hvězdárně nad Ondřejovem a zpět lesem do Zvánovic. Mockrát díky za úpravu! A co nebylo upravené bylo prošlápnuté, takže paráda!
Ladův kraj
Vloženo 8.1.2017 16:31
Kolem Chyšek nejsou vůbec prohrnuty trasy, budou se prohrnovat? Je to škoda, sněhu už je dost.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.1.2017 16:02
Prokopske udoli od Klukovic - v Prokopaku je stopa u kraje silnice, snehu dost, ale v prudsich kopeckach na turisticke stezce udilim Dakejskeho potoka vykukujou kameny. Silnice zatim neni posypana ale na brusleni to neni, na to je moc mala vrstva snehu.
Praha
Vloženo 8.1.2017 12:41
Suchomastská přehrada, u Králova Dvora. Dá se kroužit skate i klasika, 1 km kolečko, na ledu se i bruslí, je to pevné. https://drive.google.com/file/d/0B4Rn2GWFx195ZWVId0lWRVRlOW8/view?usp=sharing Je to tady https://mapy.cz/s/1jDlM :)
Střední Čechy
Vloženo 8.1.2017 12:35
Z Chlístova do Libenic pěkné svezení. Ještě by to nějaký ten centimetr sněhu chtělo, hlavně v lesních úsecích. Přes noc něco připadlo a zafoukalo, takže stopy neupravené, ale teď už prošláplé.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.1.2017 12:25
Cesty odplužené, místy se bruslit dá, ale s lepšíma lyžema bych se bál... vedle cesty obstojené stopy na klasiku.
Praha
Vloženo 8.1.2017 11:31
Přes noc napadlo 3-5 cm sněhu a dál sněží. V Hostivařském lesoparku se počet lyžařů během mého dopoledního lyžování zvýšil z jednotek na desítky, stop je tam vyježděno velké množství. Na loukách sice tráva místy vidět je, ale v podstatě to nedrhne, nebál bych se ani s lepšími lyžemi, než jsou moje kameňačky.

Lyžoval jsem v části u Hostivaře/Petrovic viz GPS https://www.strava.com/activities/824889677 , přejezd do části u Jižního Města jsem rychle vzdal a vrátil se zpátky, to by vyžadovalo sundat i moje lyže.

Bruslit se tam nikdo nesnažil. Cesty posypané nebyly, asi by to nějak omezeně šlo, ale než by lyžař zjistil, kde je to nejlepší, určitě by několikrát poškrábal lyže. Na bruslení to určitě bude lepší okolo hlad v Miličáku, jak psal včera Láďa Kos.

BTW. diskusi na téma kam mají vyrazit začínající lyžaři z Prahy přesouvám do obecné diskuse www.kamzasnehem.cz/diskuze, kam taky přidám pár rad, mezi zprávami o sněhových podmínkách by se pletly.
Praha
Vloženo 8.1.2017 11:04
Okruh na skaze v délce 4 km je na golfovém hřišti Golf Resort Konopiště. Na klasiku zatím stopu nemají.
Střední Čechy
Vloženo 12.1.2017 12:47
Byli jsme minulou sobotu z Nepomuku okolo Padrtí a přes Prahu zpět a sníh OK.

(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 11.1.: Ahoj, nemáte někdo info, jak to vy¨padá v Brdech se sněhem na klasiku? Rádi bychom v sobotu vyjeli z Příbrami, popřípadě vyšli a pak po modré k Praze a dolů směr Rožmitál. V neděli pak Míšov, Nad Maráskem, Třemšín a Rožmitál. Děkuji za jakékoliv info.)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 8.1.2017 10:57
Byl jsem dnes dopoledne, slo to, ale chce to jeste min. + 10 cm, misty vykukuji kameny, takže co chvíli skrabanec na skluznici.Lesem to nejde vube, jedine po cestach.
Praha
Vloženo 8.1.2017 10:35
Voděradské bučiny, včera najeto asi patnact kilometrů, moc pěkné. Ale asi bych ještě nedoporučil někomu, komu jde hlavně o sportovní výkon a vadí mu pár nových škrábanců na lyžích. Po nočním sněžení to asi bude lepší, ale pořád to úplně všechny kameny nepokryje, ale jinak opravdu paráda.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 8.1.: Co Voděradské Bučiny, byl jste tam někdo?)
Ladův kraj
Vloženo 8.1.2017 9:30
Ze skalky. Nejprve po "značené" běžkařské podle mapy.cz - po odbočení ze zpevněné cesty samé kameny, kořeny. PO zpevněné - upluhovaná´, místy klacíky, kamínky... Ale jede to. Na velký sportovní zážitek to není, ale parádní zimní turistika na kameńačkách.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 8.1.2017 0:09
Aktuální informace od běžkařů o sjízdnosti na Brdech jsou též zde: http://www.brdskelisty.cz/aktualni-zpravodajstvi/
Dnes jsme jeli z Teslínů k Padrťským rybníkům a ještě kus dál za ně - až na hráz dolního rybníka to celkem jde, i když občas člověk křísne o kamínek. Na otevřené planině pod dolnim rybníkem jsou silničky více protažené, místy jsme raději hančovali přes louky. Odhaduji 10 - 20 cm prašanu, ovšem většinou bez podkladu. Jet se dá, ale těšil jsem se, že to bude lepší. Jednoznačně na kameňačky.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 7.1.2017 21:40
Dnes kolem 3 jsem šel omrknout Dívčí Hrady a pak dozadu do Butovic. Dívčí hrady bez šance, na cestách je udupaný sníh občas s holinama a z polí trčí tráva, nebo hlína. Více sněhu bylo na spojnici Hlubočepy Butovice a někdo to tam zkoušel, ale projely to městský služby a je to v háji. Kdyby napadlo pár čísel novýho sněhu tak to půjde.

Teď večer sněží v centru Prahy, zatím napadly tak 3 čísla - uvidíme ráno. Kdyby jste tam někdo zaběh zítra, pozítří, dejte vědět jak to tam vypadá.
Praha
Vloženo 7.1.2017 18:49
Jistebnice - Křivošín hlavní stopa spodem kolem rybníka ale prošlápnuto i po louce kolem vysokého napětí. Do Smrkova pěkná stopa, která ústí na silnici pod silničním kopcem a škarpou se dá bez problémů dostat lyžmo na pokračování kolem hráze do kopce na Líbenice. Kopec je jednoznačně nejhorší část okruhu, sníh nepokrývá nerovnosti, změť různých stop a hlavně roztlapkané od pěškařů. Zdá se, že vede stopa i na Borotín. Líbenické parkoviště má letos mega rozměry. Až na Cunkov pak pěkná víceméně dvojstopa. Pokračování na Jistebnici stopa vede podél silnice přímo od křižovatky a po vystoupání na kopec vede cestou skrz lesík ke klasické trase. Až do Jistebnice pěkná dvoj a poté jednostopa. -10°C, nefoukalo, zataženo.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 7.1.2017 18:46
Klánovický les - všechny stezky jsou sjízdné, starší běžky jsou lepší, ale jet se dá. Prjeli jsme z Klánovic do Úval a zpátky (pokaždé jinou cestou).
Praha
Vloženo 7.1.2017 18:31
Diky za pripravene parkoviste Libenice. Proc se vlastne nevybira mirny poplatek za takove sluzby? Jiste by lide radi prispeli.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 7.1.2017 18:19
Tratě, které byly v mapě označené jako nejlepší, byly skvělé.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 7.1.2017 17:34
Ahoj , chceme poděkovat senohrabským ,,rolbařům,, za přípravu stop v okolí Zvánovic, opravdu jsme si to užili. Díky Petr a Iva
Ladův kraj
Vloženo 7.1.2017 17:24
Obora Hvězda - cca 5 cm sněhu, použitelné jsou dvě hlavní cesty od louky před oborou k letohrádku a zpět. Kameny nejsou, ale občas lyže zadrhnou o větvičky, takže je to jenom na "béčkové" lyže. Dobré na kondiční vyjetí a zvyknutí si na lyže, pro lepší sportovce to bude asi málo...
Praha
Vloženo 7.1.2017 15:48
Dlouhé Boroviny a pole do Hřebče. Jde to pořád dobře. Na otevřených místech sněhu dostatek, v lese je to horší, ale pořád dobré. Na Záplavách sněhu málo, ale asi by to šlo. Na Hřebeřské přehradě sněhu víc a viděl jsem tam jeydit lidi na lyžích.
Střední Čechy
Vloženo 7.1.2017 15:00
Praha, Jižní Město. Okolo Miličovské homole velice solidní podmínky pro skate. Lyže bez jediného šrámu.
Praha
Vloženo 7.1.2017 14:34
od Šibeničního vrchu docela dobrá cesta až do Struhařova. Přes ves horší, cesta s kameny. Pak okolo Jedlovce po cestě až na Vojkov pohoda - uježděná stopa
Ladův kraj
Vloženo 7.1.2017 7:49
Ounuz okruh jen klasika a jeste nic moc.
(Odpověď na dotaz uživatele Ondřej z 6.1.: Nevíte někdo zda jde někde jet skate? Třeba ten klasický okruh nahoře na Ounuzu? Nebo je protaženo všude jen na klasiku? :'()
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 6.1.2017 22:37
V oboře je tak 5 cm, měřeno ráno, ale přes den stejně nic nenapadlo.

(Odpověď na dotaz uživatele Honag z 6.1.: Kolik je ve Hvezde snehu? Svezou se tam i male deti, ktere jeste neumi bruslit?)
Praha
Vloženo 6.1.2017 21:31
Dneska večer jsme strojově nastopovali pár smyček na pastvinách nahoře mezi Třemblatem a Zvánovicemi na klasiku. Sníh je přemrzlý, prachový a bohužel nemá valný podklad. Takže občas se pár set metrů hezky sklouznete a pak přijde trochu hrbolků. Vezměte, pokud máte volbu, béčkové běžky. A = závodní, B = druhé, u kterých už vám nesejde na nějakém škrábanci a ještě slušně jedou, C = kamenačky, D = na léto k Baštírně.
Tak si to zítra pokud možno užijte!
Senohrabští lyžníci
Ladův kraj
Vloženo 6.1.2017 18:49
Z Chlístova na Busíny prošlápnutá stopa (2x ohradník), tak 15-20cm sněhu, který vcelku kryje terén. Malý okruh směr Pod Busíny není projetý a možná ani prošlápnutý ... možná přímo do kopce (nebo tam někdo boboval). Lesem na Ounuz celkem ok. Na Ounuzy projeté 3 okruhy jednostopovým skutrem a vedle někde i prošlápnuto. Skůtr přijel od Bisona, takže by měla být 2x stopa. Nahoře pěkné svezení. Sjezd lesem od poštovny na chlístovské louky žádná paráda není (obzvlášť za tmy), stále tam jsou pozůstatky lesáckých prací ale dá se to. Večer prošláplo družstvo stopu z Veletína. Večer -10°C, trochu sněžilo a vítr rozumný.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 6.1.2017 17:25
Snehu zdar, jen doplnujici info - na Sibiri stále snezi a ráno uz pry se trate protahovat nebudou :(. Na druhou stranu to bude romantika, jako pred 15 lety, kdy max vyjel jeden skutr a zbytek proslapl Míra Pejsa z Veletina. Tudiz na videnou v hospudce Za Peci!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 6.1.2017 17:00
Na loukách na Třemblatech (ovčín) je 10 cm, což na trávě stačí, jen občas krtinec. Pěkné běžkování, se staršíma lyžema bez obav. Dobré nástupní místo u Zámečku Myšlín.
Ladův kraj
Vloženo 6.1.2017 14:32
Do terénu vyjel skútr na Borotínsku. Nejvýhodnější start je z Libenic, kde je upravéné parkoviště. Zde je seznam protažených tras:

Borotín – Kostelec – Podol – Orlov – Jistebnice

Jistebnice – Křivošín – Smrkov – Libenice

Libenice – Cunkov – Ounuz – Alenina Lhota – Jistebnice

Libenice – Borotín

Libenice – Střezimíř

Místy se stopa nedrží zcela map, důvodem jsou sněhové podmínky.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 6.1.2017 11:11
Na Kladně je přes 10 cm sněhu. Sletiště ani Lapák jsem ještě nezkoušel, ale dnes ráno jsem jezdil v Dlouhých Borovinách (les za Pražskou křižovatkou) a na větších cestách je sněhu dostatek, občas nějaká větvička, tak raději starší lyže. šlo by to i na bruslení. Večer půjdu zkusit další místa.
Střední Čechy
Vloženo 6.1.2017 9:48
Ďábličák a čimičák na skejta na chodníkách jde, i když všude prohrnuto, Na Poli směr ďáblická skládka to jde, sněhu dosti..stopy zaváté.
Park na Proseku Za billou částečně posypán a vyhrablován, ale jde to.
Praha
Vloženo 6.1.2017 6:54
Super podmínky na skate ve Hvězdě.
Praha
Vloženo 5.1.2017 20:30
V Ondřejově u hvězdárny, sněhu na běžky mimo silnice dostatek, silnice jsou protažené ale nesolené, možné jezdit po loukách, lesní cesty se také zdají dobré na jízdu.
Ladův kraj
Vloženo 5.1.2017 20:19
Dle situace v Praze to vidím i u Kladna spíše bídně (je to ale odhad od stolu), nicméně web dálkových bruslařů http://brusleni.e-zpravy.cz/article.php?id=541 doporučuje Záplavy/Turyňský rybník mezi Kamennými Žehrovicemi a Srby jako ideální pro dvojboj: brusle i běžky - je tam prý skvěle hladký led pod cca 6cm sněhu.

(Odpověď na dotaz uživatele Pepan z 4.1.: Kladno - nevi nekdo, zda se da nekde kolem Kladna sklouznout? Diky.)
Střední Čechy
Vloženo 5.1.2017 17:35
No zítrá má zas slušně fičet což bude zafoukané to je jasné.....nicméně v sobotu chcem vyrazit tak děkujeme za případné info.Ma
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 5.1.2017 15:28
Ahoj vsem, dle mych informaci je snehu hodne, ale pry je to zfoukane a tudiz mozna nebude mozne upravit trasy rolbou (mam info z Jistebnice).Vice informaci by melo byt zitra. Tak snad na videnou ve stope!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 5.1.2017 14:00
Chystám se dnes vnoci do ďábličáku a na Prosek do Parku Za bilou. Tak uvidíme
Praha
Vloženo 5.1.2017 11:10
Je to dobrý, sněhu je tu jako na Sibiři, dle info budou v pátek 6.1.2017 upravovat běžkařské trasy, takže na víkend supr, více info na www.certovo-bremeno.cz
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 5.1.2017 10:06
Teslíny dnes ráno 20 cm sněhu - viz zde: http://www.brdskelisty.cz/automaticke-mereni-snehu-na-teslinech.html
Brdy a Hřebeny
Vloženo 5.1.2017 8:15
Senohraby hlásí 7-10cm sněhu.Včera padal vlhký sníh, jenž do rána promrznul, takže velice příznivá konstalace. Na loukách a nepříliš kamenitých polnačkách podmínky na běžky v rámci možností dobré.Takže osvědčené lokality-pastviny mezi Třmblaty a Zvánovicemi budou dobrý. Bohužel nemáme nyní k dispozici sněžný skůtr. Přímo na Vávrově palouku dnes 17.30-19h trénink lyž.oddílu Sokol Senohraby (žactvo, dorost). Tento víkend (7-8.1.) spolupořádáme na Benecku v Krkonoších Středočeský+Pražský přebor v běhu na lyžích. Viz informace na webu oddílu (zde vlevo v odkazech)
Ladův kraj
Vloženo 4.1.2017 13:14
Bydlím tam a zatím naprosto bez šance, nesouvislý poprašek. Když toho bude 2*tolik, tak to půjde po asfaltu (když nebude rozjeto autama) Na terén chybí ještě mnoho


(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 4.1.: Ahoj,
nebyl jste někdo v posledních dnech v Brdech, a nemáte informaci jak to tam dneska vypadá? Přemýšlím nad trasou od řevnic/mníšku dolů na jih.
Petr)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 3.1.2017 13:56
Park na Proseku za Billou 2.1.2017 ve 22h naadherné sklouznutí na chodníkách na skejta. Jelo to jako blesk. Uchozené od pejskařů. 3cm sněhu bohatě stačí. Paráda. Dnes to bude asi už odtáté
Spido
Praha
Vloženo 2.1.2017 11:55
Ahoj, v sobotu jsem par lidi na bezkach zahledl...ale uprimne je to spis o bezky nez na bezky. Nahore na
Ounuzi je tak cca 5cm dole je jen poprasek. Snad do vikendu napadne a po letech se zase kvalitne svezem :)!.
(Odpověď na dotaz uživatele ZuKu z 2.1.: Ahoj běžkaři, tak jak, zatím žádný nadšenec nevyrazil? Z)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 10.11.2016 7:43
Ahoj
Senohraby údolí-dnes ráno poměrně silné sněžení, na pomrzlém povrchu z předchozího dne se sníh docel pěkně chytal, cca 1-2cm, na lyžích na travnaté nebo asfalt.podložce by už šlo zahájit seriozní trénink na lyžích.
Nicméně Lyžaři Sokola Senohraby ted mají před sebou hlavní pořadatelskou akci roku: 60.roč, Podzimního běhu lyžařů v neděli 27.11.. na Vávrově palouku v Senohrabech. I kdyby byl náhodou metr sněhu, poběží se ovšem ještě bez lyží. Veškeré informace o závodu (propozice, přihlášky předem apod): http://www.senohraby.cz/ski-179/
Ladův kraj

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Praha a střední Čechy