Praha a Střední Čechy – běžky

Archiv zpráv zimy 2018/2019

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Praha a Střední Čechy ze zimní sezóny 2018/2019. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Praha a Střední Čechy - aktuální zprávy

Vloženo 19.1.2019 21:39
Dobry vecer,moc prosim o radu. Zitra chci vyrazit s dcerkou (8let) prvne na bezky. Potrebuji nejaky maly nenarocny okruh. Poradite nekdo,prosim,kde zaparkovat a jaky okruh jet? Moc dekuji Zuzana
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2019 21:32
Dnes odpoledne.
Orlov - Ohrádka: uklouzane, takže pěšky
Ohradka - Pod Tokem: snehu by bylo dost, ale bohužel prohrnuto a mimo stopu krusta. Na kameňačky ok
Pod Tokem - Houpák: misty rozšlapané od pěších, ale jinak moc hezké.
Houpák - Bor: bylo by hezké, ale každou chvili spadlý strom a Závěrečný úsek z kopce prohrnutý až ma asfalt.
Bor - Pliská: nejhezčí úsek cesty.
Pilská - Orlov: hodně ledovaté, ale šlo to tak nějak jet.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 19.1.2019 19:33
Chlistov – okruhy na Chlistovských loukách (super!) – Businy – Ounuz – okruhy na loukách – Poštovna – Chlistov. Parádní svezení, super počasi. Ten kdo na Chlistovských loukách vyjíždí skutrem stopy je fakt frajer se skvělým citem pro terén – velká pochvala! Kam se na něj hrabe nejmalebnější běžkový areál na světě v Dolomitech na planině Seisser Alm! Businy lze v pohodě objet horem lesem po žluté značce. Následný stoupání lesem rolbou dostatečně upraveno. Za Ounuzem opět po letech otevřeno občerstvení (svařák, apod.). Hospoda na Poštovně taky otevřená. Zkratka z Poštovny na Chlistovské louky lesem dost adrenalinová (3 popadané stromy, ve sjezdu zmrzlý, hodně šutrů). Méně zlušeným nedoporučuju.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2019 18:53
Jistebnice-Magdalena-Brtec-Svoříž-Jistebnice. Z Jistebnice až nad louky nad Svoříž parádní tvrdá stopa od rolby, na loukách občas něco kouká, od odbočky na Nadějkov až po Brtec se prohnaly krávy, takže úplně rozoráno. Horní cesta zpět zpočátku dobrá, na otevřených loukách potom vyfoukané pruhy kde se přejíždí zmrzlé hroudy. Či-li kolečko k Brtci překvapivě nejhorší část okruhu. Sjezd k fotbalovému hřišti už je zase parádní. Zde se zdá, že je projeta rolbou stará stopa přes Božejovice směr k nádraží, kousek by asi šlo po ní jet. Od hřiště stoupání přes první pole je ještě přes strniště ale po jeho překonání se stopa stočí doleva a kromě nevýznamných průjezdů lesíkem je až do Jistebnice opět parádní tvrdá frézovaná dvoj stopa.

Zkoumali jsme možnost začít okruh z Nadějkova nebo skladu ale ač zde bylo dříve něco projeto skůtrem nebo traktorem, nezdálo se, že by to bylo rozumné svezení, nastoupili jsme tedy v Jistebnici.

Lidí málo, teplota -2°C, sluníčko, po setmění -6°C, jasno. Modré Skivo krásně drželo. První lyže asi spíše ne.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2019 17:47
Libenice - Jistebnice - Busíny - Ounuz - Čunkov - Libenice: Prakticky celá trasa upravená (něco možná starší). Většinu cesty po loukách šlo krásně bruslit i vedle stop, i když odpoledne už to někde měklo a malinko se zařezávalo. Na pláních je umrzlý starší sníh a na něm cca 1cm přemrzlého prašanu (někde sfoukaného do ostrůvků). Celkem je sněhu průměrně 10 cm, někde míň (ale je tvrdý, tak se neprošlápne), někde až k 20 cm. Upraveno není jen při příjezdu do Jistebnice a lesní úsek z Busínů pod Onuz - tam je na cestě leďák a občas kouká kámen či hrouda. Jinak jsou stopy bílé a jen výjimečně potkáte hroudu nebo drn. Na hřebenovce Onuz - Libenice bylo lidí průměrně, jinde velmi málo. Parkoviště v Libenici i na Čunkově se během odpoledne zaplnila tak na 3/4.
Na klasiku držel modrý Swix V40 s podkladem gumy (Klistr KR30). Klistr doporučuji zažehlit - my mazali jen ručně a vosky se jinak rychle sjedou (stačí čtvrthodinový sjezd a je to skoro pryč).
Myslím, že zítra (v neděli) to bude podobné (s mazáním i s možností bruslit po pláních zejména dopoledne). Ale možná už nebude tak slunečno, jako dnes.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2019 17:20
dnes parádní podmínky, relativně málo lidí, chtěli jsme vyjet autem nahoru na Ounuz a začí tam, bohužel kvůli zledovatělé silnici jsme museli jet zpět a naskočit na stopu u Libenic :)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2019 16:58
Trasa Míšov - Padrtě je jen pro "drsňáky". Cesty jsou protažené, malá vrstva sněhu jen lehce překrývá zmrzlý kamenitý povrch cest. Bylo vidět víc pěšáků než lyžařů a i z nich se někteří průběžně měnili na pěšáky.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 19.1.2019 15:33
Od Míšova to minulý týden celkem šlo, sněhu je stále dost, ale hodně cest je prohrnutych a plných sterku. Dnes jsme jeli tesliny-misov a bylo to trápení. Doporučuji staré běžky, kterých vám nebude líto..
(Odpověď na dotaz uživatele František z 16.1.: Zdravím nemáte někdo aktuální info Míšov-Padrťe co se týká sněhu děkuji)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 19.1.2019 15:13
Dnes Jistebnice - Cunkov + sportovní okruh, sněhu dostatek, člověk by něvěřil co udělá pár výškových metrů od Tábora (v Táboře nic). Po cestě bylo pouze pár míst, kde se projevila obleva z minulého týdne (některé úseky zledovatělá stopa, ale ujde to), takže pokud se vyplní předpoveď a něco malého připadne, tak na běžky na této trase to bude jistě do konce ledna. Dnes sluničko krásně doprovázelo celou cestu.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2019 8:51
Nevím, kde vzal pan Láďa sněhovou pokrývku 10 až 30 cm. Těch 30 cm na České Sibiři letošní sezonu vůbec neleželo. Maximum bylo 22 cm dne 12.1. následně přišla obleva. Aktuálně zde leží nesouvislá sněhová pokrývka. Údaje z nedaleké meteorologické stanice Ješetice - www.pocasijesetice.cz. TIP: Přidejte se ke skupině Počasí na České Sibiři - www.facebook.com/ceskasibir . Poslední zprávy ze stopy jsou: Vzhledem k současným sněhovým podmínkám byla včera upravena pouze trasa Jistebnice - Ounuz se zajížďkou na Brtec a Veletín a dále na Libenice a zpět do Jistebnice. Bude upravena také trasa z Jistebnice na Kostelec a na Nový Kostelec. Zde můžete využít nástupního místa na Novém Kostelci a parkoviště u hřbitova na Kostelci.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Dotaz Vloženo 19.1.2019 19:17
Zdravím, poprosím o info, zda to pořád jde z Chýnova. Mockrát díky!
Zodpovědět Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 18.1.2019 18:22
Navzdory oblevě v týdnu velmi slušné podmínky , sněhu 10 - 30cm , stopy v okolí Libenice , Cunkova a Jistebnice projeté , jen občas zafoukané . Lidí málo , což je škoda.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 18.1.2019 17:59
kostelec-jistebnice -nádhera
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 18.1.2019 14:16
-2, 15-30 cm, na loukách u Hartvíkova skvělá stopa, na některých částech šlo i volně bruslit, v lese hodně nečistot
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 18.1.2019 12:02
V 11.00 ounuz projíždí stopu rolba
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Dotaz Vloženo 18.1.2019 22:37
Jak čtu na webu Čertova břemene, dnes (18.1.) rolba upravila trasy z Jistebnice na Ounuz (->Brtec, Veletín), Libenice a Kostelec/N.Kostelec. Když koukám do jejich mapy, vidím, že trasy od vlaku ze Střezimíře, Mezna a Sudoměřic upravuje skútr. Nevíte někdo, zda je některá z cest od vlaku (pro mne ideálně ze Střezimíře, ale klidně beru i Mezno a Sudoměřice) sjízdná a prošláplá? Díky!
Zodpovědět Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Dotaz Vloženo 18.1.2019 11:32
Poradíte, kde zítra nejlépe naskočit do rozumné "stopy"? Minulý týden jsem začínal v Orlově, tam je prý prohrnuto... byla i trochu obleva...
Díky za radu, P.
Zodpovědět Brdy a Hřebeny
Dotaz Vloženo 18.1.2019 9:40
ahoj všem,
nemáte někdo aktuální info o sněhové pokrývce z Brd?
moc děkuji, L.
Zodpovědět Brdy a Hřebeny
Vloženo 16.1.2019 9:53
(Odpověď na dotaz uživatele Jarmila z 15.1.: Může prosím někdo poskytnout informaci, zda se nechá nyní , byť nedobře, běžkovat v okolí Třemblat ?
Děkuji)
Podla jedinej blizkej kamerky to nevyzera dobre
http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/prohlizec.html?cam=ondrejov
Ladův kraj
Vloženo 17.1.2019 9:26
koukni:
http://www.certovo-bremeno.cz/bezkarske-trasy
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 16.1.: Skol!
Jsou někde informace o aktuálních úpravách tras na Čertově břemenu?
Díky za info.)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 13.1.2019 21:24
Dnes odpoledne Hartvíkov - Nad Domamyšlí - U %Cerveného Kříže - Polánka myslivna - U Hořického Kříže . Dolní Hořice - Chýnov. Kolem Hartvíkova stopa dobrá, sněhu dost. Špatné to bylo to bylo skoro všude v lese. Od Nad Domamyšlí až po rozcestí U Hořického kříže spadané stromy. Strom místy každých 50 m. Nutno objíždět, protože mnohdy nejde přejít. Stopy zapadané od sněhu ze stromů. Dolů do Dolních Hořic to jelo pěkně. Super, že byla projeta trasa až do Chýnova. Tam však sněhu málo a moc dlouho to nevydží. Lidí málo, za 3 hodiny jsem potkal max. 20.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 13.1.2019 21:02
Dnes kolečko z Nepomuku přes Červený lom na Padrtsky rybník, Brizkovec , kolem Teslinu a Václavky zpět. Sněhu dost -cca 40cm , teplota lehce nad nulou, netalo to, odpoledne dále sněžilo. Cesta k rybníkum dobra, zpatky kolem vaclavky protazeno skoro na asfalt , boční pruseky nebyly tolik proslapnute
Brdy a Hřebeny
Vloženo 13.1.2019 19:47
Trasa Chlístov-Skalka-Jistebnice-Křivošín-Libenice-Bizon-Javorová skála-Chlístov. Z Chlístova prošlápnutá stopa, lekce pod váhou povoluje. Malý okruh projela kolem poledne rolba a vrátila se do Jistebnice. Tudíž absolutně luxusní podmínky, kterým se nedalo odolat i když jsem velký okruh jet vůbec nechtěl. Z Jistebnice na Smrkov ale nejela, tudíž zafoukaná stopa na klasiku, dřina, odrazit se moc nedalo, ujíždělo to do stran. Ve stoupání na Sychrov už byla znatelná stopa od rolby a znatelně lepší. To samé platí z Líbenice k Bizonovi. Zde se také vyskytovalo více lidí ale proti sobotě byla parkoviště naplněná tak ze čtvrtiny. Stoupání a okruhy na Ounuzi zase parádní, protože byly projeté čerstvě rolbou, sněhu dost. Sjezd od poštovny na chlístovské louky vysněžený ale jsou tam 3 padlé stromy, naštěstí ne ve sjezdu, kde by se blbě zastavovalo. Zdá se prošláplá stopa i na Veletín. Zataženo, občas sněžení, 1°C. Na cestách k Jistebnici a na Ounuzi minimum lidí.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 13.1.2019 12:37
Ondřejovská hvězdárna stále min. 15 cm sběhu, je dost mokrý, ale stále parádní svezení.
Ladův kraj
Vloženo 14.1.2019 10:02
V sobotu trasa: Ounuz-Businy- stopa zafoukaná asi tři předjezdci- Bezděkov-zčásti v koleji po traktoru a pak po stopě jednoho předjezdce- Chyšky- stopa totál zafoukaná, bez předjezdce (až do Nadějkova) - musela jsem to napálit na silničku ke Kvašťovu (neměla jsem sílu prošlapávat po tradiční trase) - Mozolov - zde odklon od trasy, chtěla jsem jet chvilku po hladkém po silničce víceméně-Klokočov- z části po tradiční trase, ale už bylo dost šero a nechtělo se mi šlapat pěšky přes Nadějkov, takže pozor odklonila jsem se od trasy směrem k potoku a pak se vydrápala nad potok a jela směr křivotka silnic od Květuše a od Starcovy Lhoty - Nadějkov - zde jsem se napojila na tradiční trasu, od lidí dobře projetá až pod Businy- Ounuz. Uf byla to dřina. Lobuju při větru obnovit také tuto trasu. Skol. Z
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 13.1.2019 12:08
Podmínky na Polánce a okolí jsou dobré, sněhu je zásoba, takže nevadí menší oblevy. Stále jsou upravovány další trasy - dnes do Chýnova, včera do Pojbuk.
Nejvíce informací získáte na stránkách http://www.ospolanka.cz/.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 12.1.2019 23:38
Tremblat louky - Struhařov. Skvělé svezení sníh mokrý a na večer to již celkem tálo. Zítra to ještě asi po loukách půjde, ale vzal bych kameňačky. Stopy vyjeté od mnoha lyžařů kteří dnes vyrazili.
Ladův kraj
Vloženo 12.1.2019 21:58
Odpoledne trasa Jistebnice-Alenina Lhota-Libenice-Borotín-Kostelec-Křivošín-Jistebnice (4h). Vlhký hutný sníh, stopa převážně pevná vhodná i na první běžky (klasika). U Aleniny Lhoty jako obvykle mokré. Ze Sychrova do Borotína občas prokukuje zeleň ale většinou bez hlíny. Kolem Borotína postupně horší a horší, sjezd k potoku ještě jde, nejhorší místo je za silnicí až k začátku stoupání na Kostelec (stopa vede letos ještě zpět k posledním barákům a tady je rozježděno nějakou technikou, lepší od silnice k zelenému baráku to zkrátit přes pole, pak jěště špatný kousek ale stoupání už je dobré. Pozor na sjezd z lesa ke kostelu. Z Kostelce na Podol nejlepší úsek, málo lidí, hodně sněhu, paráda. U Podolu na silnici 100m horších ale pak zase až do Křivošína pěkné a z něho až do Jistebnice zase paráda, letos je stopa vyjeta šikovně výše až nad křovím. Zataženo, 1°C, červené Skivo bylo ok, v Jistebnici davy (lidi chodili i k Magdaleně), parkování na náměstí, Libenické parkoviště taky plné, tolik aut jsem tam ještě neviděl. Jistebnice-Libenice ve stopě lidí dost, na Borotínském okruhu jen pár.

Stopa se zdá z Borotína na Střežimíř najetá není a neviděl jsem ani prošlapanou, z Líbenice tak byla aspoň prošlápnutá, ze silnice u Nosetína se nezdá projetý chyšecký okruh, něco tam sice prošlápnuto ale bylo to dost zafoukané,
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 12.1.2019 21:37
Dobrý den, jel jsem dnes odpoledne trasu z Libenic do Cunkova. Trasa byla stále ještě sjízdná, ale místy již lehce kouká hlína. Doporučuji nejlépe vyjet v dopoledních hodinách, jelikož odpoledne dle mé meteostanice již může pršet. Aktuálně teď večer ještě připadl 1 cm sněhu. Možná bude ještě v noci sněžit. Aktuální stav počasí můžete sledovat na www.pocasijesetice.cz (meteorologická stanice Ješetice, která je umístěna nedaleko Libenic) nebo se přidejte ke skupině na www.facebook.com/ceskasibir , kde pravidelně informuji o počasí na České Sibiři.
(Odpověď na dotaz uživatele Dan z 12.1.: Dobrý den,
jak to prosím vypadá po dnešních plusových teplotách? Lze se s dětmi lehce projet z Strezimire či Libenic?
Děkuji
Dan)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 12.1.2019 20:35
Dnes z parkoviste Orlov smer Tok a zpet vicemene bez problemu, nahore hodne prasanu, klidne 30cm, nektere cesty jsou protazene, ale zatim neodtate, doporucuji ale kamenacky.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 12.1.2019 19:46
Dopoledne mezi 9-11 , Stříbrná Lhota , Na rovinách, po červené vcelku pohodové svezení až k odbočce k raketový základně, pak dále stále po červené na Stožec nic moc, místy hodně kamenité. Krásně se jelo po silnici ze Stožce k základně (cca 1,7 km) , cesta zpět už místy narušená , teplota se zvedla z ranního jednoho stupne na tři až čtyři.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 12.1.2019 17:28
Dnes dopoledne z parkoviště na Skalku - cesta byla dle stop nedávno projeta traktorem s radlici, u kraje místy uklouzana úzká stopa pro klasiku. Bylo to zoufalství, nechápu proč někdo prohrabuje lesní cestu radlici, asi nemá rád běžkaře. Tam kde pluh neprojel ( odbočka z hlavní ke Skalce) docela pěkne svezení. Odpoledne sníh rychle tal, takže zítra už tam asi nic nebude.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 12.1.2019 16:56
Dnes po 10. hodine ze Strezimire pres Libenice a Borotin na Kostelec. Ze Strezimire do Libenic snehu dost, ale stopu jsme nenasli... Diky velkemu poctu lyzaru se ale podarilo vyjet docela slusnou.. Z Libenic dobry snih a pekne upraveno. V okoli Borotina spatne, misty vytate, misty vyfoukane a misty rolbou prohrnute az na travu. Doporucuju se tomuhle useku vyhnout. Naopak v okoli Kostelce na oba smery spousta snehu a luxusni stopa. Diky Certovu bremenu za upravu!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 12.1.2019 16:22
Ráno kolem 0°C, spousta běžkařů na kamenačkách, ale rychle taje a už velké plochy asfaltu.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 12.1.2019 15:48
Pri nasem prijezdu v 9.40 bylo parkoviste zvetsovano v Libenici traktorem.perfektni. Kol. 11h jela rolba, bohuzel to obcas prohrabla na travu.Hodne mekke a mokre.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 12.1.2019 15:05
Mrkněte na tyto stránky, podle web kamery je tam obleva :-( Taky jsem tam uvažovala zajet.
Praha
Vloženo 12.1.2019 13:26
Louky u Třemblatu dnes kolem poledne. Sníh mokrý, ale dá se. Stopy jsou.
Ladův kraj
Vloženo 12.1.2019 11:48
Rano jsem byl u Tremblat na loukach. Bylo to fajn. Snehu dostatek. Proslapnul jsem dalsi stopu. Zkusim jeste odpoledne, ale oteplilo se, zaclo svitit. Pujde to rychle dolu
Ladův kraj
Vloženo 12.1.2019 11:28
Okolí Kunic dnes asi 10-20cm sněhu, mokrý a taje. Kde nic, tu nic. Žádna stopa projetá, ani jeden běžkař. Zítra bude po sněhu.
Ladův kraj
Vloženo 12.1.2019 1:11
Odpověď na bruslení na Šumavě: viz www.bilastopa.cz oblast Modravsko - 11.1. máš tam seznam všech tras upravených rolbou která jede z Moravy, včetně Informace TRASY JSOU UPRAVOVÁNY NA klasiku. Tedy bruslení není možné, protože středový pruh mezi dvěma vyjetymi stopami na klasiku není dostatečně široký. Taky se to pozná dle druhu písma kterým jsou vypsány upravované trasy-tučná kurziva znamená klasiku. A dále obecně tedy i v Jizerkach a kdekoli jinde, z logiky věci tedy nákladů na vyřezávání stop, mají bruslaři zákaz ničit klasické stopy.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.1.2019 23:47
Strojově jsou upravované stopy v Těškově. Kousek od sjezdu D5 Mýto.

(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 10.1.: Ahoj, nějaké doporučení, kde by o víkendu mohla být vyjetá (začínala se vyjíždět) stopa? Díky, P.)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.1.2019 23:38
Položím otázku na níže zaslány prispevek. Mohl bych vědět kde je napsán zákaz v Jizerkách a na Šumavě? Nechci z toho dělat fórum, ale zajímalo by mě to. Děkuji PŘÍSPĚVEK Tomáš z 11.1. Nádhera.Prijela parkoval u Bizona.
Rolbu potkal,když se řítila od Jistebnice.
Moc děkuji lidem, kteří se takhle starají a dávají nám lyžařům možnost si už po mnoho let v zimě pokud napadne sníh,protáhnou si fajfky po regionu Čertovo břemeno.
Minus body davam kolegům lyzarum bruslařům,kteří vjedou do čerstvé nepremrzle stopy a rozdrbou zcela bezohledně stopu pro klasiku.
Prizpevky na údržbu trati pak jdou vniveč.
Tahle argonce bruslařů je ale všude,Šumava i přez zákaz skejtu,Jizerka to samé,hned za rolbou a poškozené stopy pro klasiku.
Jinak dnes ale parádní svezení.
Díky Jistebnická vrchovino!
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.1.2019 21:56
Dnes večer jsem byl na loukách v Třemblatech, sněhu spousta a sněžilo, zítra se nás určitě sejde spousta a vyjedeme prima stopy. Ráno vyrážím.
Ladův kraj
Vloženo 11.1.2019 20:02
Dopoledne skvělé podmínky i díky čerstvé úpravě stop. U Cunkova kolem 25 cm sněhu. Směrem na Líbenice čerstvě projeto rolbou, ale místy vyfoukané nebo vlhký podklad. Ale průjezd v pohodě. Tak snad to vydrží.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 19:59
12. 1. Občerstvení stará poštovna otevřeno teplo a polévka
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 18:18
Dnes popoledni nádhera! Skvělé lyžování, klid a pěkné počasí. Později odpoledne sněhová vánice,ale pořád paráda. Jel jsem od centrálního parkoviště Libenice a točil jsem se okolo toho. Všude upravená stopa ,k večeru zafoukaná prašanem.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 17:52
Nádhera.Prijel jsem po 9hod a parkoval u Bizona.
Rolbu potkal,když se řítila od Jistebnice.
Moc děkuji lidem, kteří se takhle starají a dávají nám lyžařům možnost si už po mnoho let v zimě pokud napadne sníh,protáhnou si fajfky po regionu Čertovo břemeno.
Minus body davam kolegům lyzarum bruslařům,kteří vjedou do čerstvé nepremrzle stopy a rozdrbou zcela bezohledně stopu pro klasiku.
Prizpevky na údržbu trati pak jdou vniveč.
Tahle argonce bruslařů je ale všude,Šumava i přez zákaz skejtu,Jizerka to samé,hned za rolbou a poškozené stopy pro klasiku.
Jinak dnes ale parádní svezení.
Díky Jistebnická vrchovino!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 17:42
Brtec-Magdalena-Bozejovice-Brtec stopa hodne zafoukana, místy neviditelna, ale jinak super...snehu hodne a krasny prasan
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 17:36
Ahoj, dnes jsme byli okolí Onřejova - Třemblat. je to kousek od Prahy a paráda cca 25 cm sněhu a stále padal nový, tak snad to chvilku vydrží.
Ladův kraj
Vloženo 11.1.2019 17:24
Ahoj, narazil jsem na stránky (které jsou sice starší, ale provozovatel se mi ozval) , které avizují trasy u Nového Jáchymova, kousek od Berouna...
viz:
https://bezecketrasy.webnode.cz/bezkarske-trasy/

Nemáte někdo zkušenost?
Okolí Prahy
Vloženo 11.1.2019 17:03
dnes kolem 14h směr Jistebnice->Cunkov stopa perfektní jen místy zafoukána prašanem. Cestou zpět v 17h stopa tak z 50% zafoukána, ale i tak je to výrazně lepší než mimo stopu :)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 16:55
Jeli jsme dnes z parkoviště u Skalky na hřebeny po červené, silnice ale byla zpluhovaná a vedle ní vyjetá stopa pro běžkaře. Bylo tak trochu velké trápení. Ale jinak zasněžené stromy, romantika, čaj na Skalce, parádní výhled do kraje.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.1.2019 16:16
Teď tu jsme. Sníh prachový, cca 10-15cm. A stále padá. Moc pěkný.
(Odpověď na dotaz uživatele Prochy z 11.1.: Ahoj, jaký je skutečný stav stop na klasiku v Těškově? Zítra nebo v sobotu chceme s kolegy vyrazit. Díky Prochy)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.1.2019 10:18
Kolik sněhu zde leží a jaká je aktuální situace?
Jaké bylo počasí v roce 2018 na České Sibiři?
Více na www.facebook.com/ceskasibir
Aktuální počasí z nedaleké meteorologické stanice na www.pocasijesetice.cz
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 10:15
Prosím, zavolejte na tel.: 724 189 516. Informaci dostanete přímo od správce tratě.
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 11.1.: je protažená trasa i u Brtce?)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 9:55
Odpověď naleznete zde ;) http://www.certovo-bremeno.cz/_userfiles/prilohy/10022_lyzostezky-mapa.pdf
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 11.1.: Dobrý den, prosím, dá se na upravené trase také bruslit, nebo lze jen kalsiku? Děkuji moc)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 9:47
Kladno - Lapák
Na cyklostezce pod Lapákem a na přilehlém poli směrem na Dobrou a Doksy lze na starých běžkách běžkovat. Pár stop tam nyní je. Jestli dnes v pátek trochu připadne, tak večer nebo zítra brzy ráno by to mohlo být výrazně lepší svezení.
Okolí Prahy
Vloženo 10.1.2019 23:50
Na loukách kolem Třemblatu 15-20cm pěkného sněhu. Bez problémů na pěkně lyže. Vyrazel jsem od zámečku Myslín do ovčínu, ale sněhu všude kolem Třemblatu dostatek. :-)
Ladův kraj
Vloženo 10.1.2019 23:09
V Oboře Hvězda je cca. 5 cm sněhu, jsou relativně dobré stopy na klasiku.
Praha
Vloženo 10.1.2019 19:33
Dneska odpoledne jsem dal trasu z Cunkova do Jistebnice,trasa projetá rolbou,luxusní stopa,sněhu kolem čtvrt metru,parkoviště prohrnuté,parádní podmínky.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 10.1.2019 15:08
Chtěl jsem se podívat do Cunkova a bohužel v serpentinách byl šprajclý náklaďák.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 10.1.2019 15:08
Podle stránek se budou upravovat zítra od 8:00 http://www.certovo-bremeno.cz/bezkarske-trasy
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 10.1.2019 15:05
Dnes jsem vyjel 1,5 km kolečko na louce v Tehově, cca 10 - 15 cm navlhlého sněhu na starší lyže v pohodě.
Ladův kraj
Vloženo 10.1.2019 13:37
Byl jsem dnes kolem 11 hodiny v Alenine Lhote a u Bizona akorat prohrnoval parkoviste nakladac. Zastavil jsem a kouknul jestli jsou vyjete stopy ale bohuzel stopa nikde tak snad do víkendu bude.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Dotaz Vloženo 10.1.2019 12:22
Tak jak to vypadá dnes po nočním sněžení? Jsou trasy upravené?
Zodpovědět Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 10.1.2019 0:12
vecer 22-23 od parkoviste v sedle ke Skalce a zpet. tak 8cm, na kamenacky super. snih trochu mokry, ale slo to. stale snezilo.
Brdy a Hřebeny

Zobrazit i starší z této sezóny

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Praha a Střední Čechy