Praha a střední Čechy – běžky

Archiv zpráv zimy 2018/2019

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Praha a střední Čechy ze zimní sezóny 2018/2019. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Praha a střední Čechy - aktuální zprávy

Vloženo 27.2.2019 18:59
Sníh na většině míst odtál, terén je nevhodný pro běžky.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 25.2.2019 21:10
Dneska autem do Nepomuku a pak rano finalni kolecko sezony po hrebeni Praha - Maly Tok. Zmrzle, ale snih mizi pred ocima a zitra uz jen pro otrle. Prekrasne vyhledy od Krusnych Hor az snad k Alpam...
Brdy a Hřebeny
Vloženo 24.2.2019 11:51
Dle informace ze stránek OS Polánka by měly:
Stav stop 23.2.
Na Polánce a okolí je stále sněhu dost - využijte ledové kůry k výletu po sněžných pláních! Stopy jsme již neupravovali - lepší se jezdí mimo ně. Nedoporučujeme jezdit po zmrzlých stopách v lese (i když se najdou úseky dobré)!

(Odpověď na dotaz uživatele Happy z 23.2.: Zdravím, chtěl bych vyrazit v nedeli 24.2. Jsou ještě vhodné podmínky? Dekuji)
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 23.2.2019 17:44
Dopoledne skvělé bruslení na zmrzlých loukách okolo Chlistova. Okolo poledne okruhy na Ounuzu. Staré stopy zde čerstvě projeté lidma – paráda. V neděli to už asi bohužel bude letos naposled…
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.2.2019 3:54
Kolem Padrťáků je to s podmínkami horší, jsou holt položené nízko. Je nutno vyjet výše, ideálně nad 750 - 800 m, tam už se dá. Na Praze a v okolí je pořád sněhu dostatek, podmínky stále velmi dobré.
(Odpověď na dotaz uživatele Matej z 21.2.: Nevite nahodou, zdali je dost snehu kolem Padrtskych rybniku (smerem na Tesliny nebo k Praze / Nepomuku)? Diky.)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 20.2.2019 13:51
6:45-9:30
-2 až 2st. C, jasno
skvělé bruslení na všech loukách kolem Jistebnice od n.v. 550 m, podklad tvrdý, sněhu stále dost 3-20cm, nesouvislá pokrývka se dá ještě všude objet
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 17.2.2019 21:15
Dnes okruh Monínec - Ounuz - Cunkov - Alenina Lhota - Libenice - Sychrov - Křivosín - Jistebnice (velmi dobře upravené stopy) - Nadějkov - Mozolov - Chyšky - Javorová Skála - Monínec (týden stará stopa upravená traktorem). Okruhy na vrcholech čerstvě upraveny skútrem. Ráno velmi dobré podmínky pro bruslení, přemrzlý sníh, všude 5-20 cm, ale občas se vyskytují vytátá místa (kameny, tráva), nutná obezřetnost - čím níže, tím více. Po poledni vše výrazně měkne, k večeru opět přemrzá. Celkově krásné jarní lyžování.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 17.2.2019 19:42
Od 7:15 skvělé bruslení na loukách. Okolo 9:30 již krusta povolovala.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 17.2.2019 15:50
Libenice-Moninec-Brusiny a zpět. Jarní lyžování, zatím bez přenášení, ale místy na jižních stranách už tráva. Pozor na sjezd v lese k Brusinum, je tam nejdřív led a pak kameny. Ideální na dopolední bruslení na loukách.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 17.2.2019 12:24
Polánka - Hartvíkov = dnes stále perfektní lyžování. Po ránu jsou stopy zmrzlé a rychlé, nechá se i nádherně bruslit vedle stop. Velmi pěkný je okruh z Hartvíkova na Vodici, Bydlín, Nad Domamyšlí, Hartvíkov. Vřele doporučuji! Děkujeme sdružení OS Polánka!
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 16.2.2019 22:09
Prijezd rano do Zajecova, pak pesky k letisti. Tam uz se daly nazout bezky a jet bokem cesty nahoru. Potom na Tok, Jordan a zpet. Nahore na Toku je dostatek snehu, ale s klesajici vyskou se podminky rapidne zhorsuj, cesty jsou proslapane od pesich a snih rychle taje.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 16.2.2019 19:36
Dnes v poledne super svezení: Chlistov – loukama a lesem na Businy – objíždka lesem nad Businama (stále jestě sjízdná) – Ounuz okruhy – od Poštovny lesem dolů na chlistovský louky (až na tři stromy pres cestu kupodivu bezpečně sjízdný) – Chlístov. Na loukách krásný firn - lze jezdit I všude mimo stopy! Ráno prý ale bylo vše hodně zmrzlý. Málo lidí! Podle stavu sněhu a předpovědi odhaduju, že jestě přístí týden to bude snad OK. A moc dík všem, kteří v tomto krásným areálu udržují stopy!!!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 16.2.2019 15:29
Dnes dopoledne parádní svezení. Stopy lehce přimrzlé, pro vyznavače bruslení skvělé podmínky mimo stopy.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 15.2.2019 13:11
Dnes dopoledne Jistebnice- Businy- Javorová skála- U Bizona- Alenina Lhota- Jistebnice. Sněhu stále dost, mimo stopu souvislá sněhová pokrývka- dá se bruslit. V noci mrzlo, takže kolem 9 30 ještě umrzlé, sjezdy ošemetné- raději mimo stopu. K poledni už měkčí. Myslím, že ještě zítra běžkovat půjde :-)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 15.2.2019 12:17
Včera okruh Orlov - Tok - Bor - Malý Tok - Láz - Pilská - Orlov, dopoledne stopa drží, odpoledne měkne. Nad 650 metrů sněhu tak akorát (včetně většiny proražených lesních cest), nad 800 metrů ideální jarní lyžování.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 14.2.2019 19:31
Dnes jarni okruh Hartvikov - Vodice - Osikovec - Nad Domamysli - Hartvikov stale pekny bez vytatych mist. Jedine misto s vytatou stopou je nad Vodici nahore u Antonina. Kde sviti slunce stopa velmi mekka, ve stinu umrzla a rychla. Pozor na prejezdy ze stinu na slunce, lyze citelne zpomali. Pozor take na sjezd z Hartvikova dolu k lesu, stopa je trochu rozbita a dole kolej od traktoru, je to tam trochu neprijemne.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 14.2.2019 6:33
Na Polánce se v podstatě nic nezměnilo oproti víkendu, jen stopa je měkká. Mimo les stále pěkné - jarní lyžování. Ve srovnání s víkendem však došlo k velkému úbytku sněhu v nižších polohách, tedy i v propojení Polánky s Pojbuky a zvlášť se Smilovými Horami - není možné realizovat závod Padesátka kolem Polánky. Pořadatelé se omlouvají všem, kteří se na závod těšili.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 14.2.2019 14:29
V úterý dopoledne, Libenice - Jistebnice - Alenina Lhota - Libenice, umrzlé, jedna ledovka. Místy nafoukaný sníh a jazyky. Celé odbrusleno, jen to někde na ledovce ujíždělo a někde naopak bylo až po kotníky sněhu.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 13.2.2019 9:27
Vcera bylo snehu dost, ale zavate stopy a ledosnih.
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 12.2.: Dobrý den, rád bych se zeptal v jakém stavu jsou aktuálně stopy po mírné oblevě. Plánuji trasu Jistebnice - Businy - Ounuz - Libenice - Jistebnice. Předem děkuji za odpověď.)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 12.2.2019 17:20
Velmi dobrá byla čerstvě projetá stopa Hartvíkov - Rodná - Nahořany - Pojbuky - Bydlín - Hartvíkov, také Jarní okruh. V hustém lese je jehličí, ale lze přejet, širší cesty jsou i v lese dobré.
V sobotu 16.2. má každý sportovec i turista možnost projet se téměř po všech lyžařských trasách Polánky v rámci dálkového závodu v běhu na lyžích klasickou technikou - Padesátky kolem Polánky (muži 50 km, ženy 30 km), podrobnosti zde: http://www.ospolanka.cz/zavody/padesatka-2019/
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 10.2.2019 19:46
Zdravím,
dnes z Kostelce na Orlov a zpět, žádní lidé, ještě velmi dobré, na klasiku to chce klister, na bruslení dosti měkké, ale i to jde. V blízkosti stromů ve stopě větvičky, ale není to hrozné. Uvidíme jak počasí zítra.
Milan
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 10.2.2019 19:25
Jel jsem včera tuto trasu v popsaném směru, jsou tam dva prudší sjezdy, první na cca 5 km z Busín a pak cca na 12 km před hotelem Mozolov. Oba jsou ale krátké a jsou na volném prostoru, takže se dají sjet cik cakem na volném sněhu mimo stopu. Aspoň mi to zpestřilo klasiku, protože na této trase si nezabruslíte. Jinak stopa je ještě stále dobrá, i když na pár místech, kdy se jede kolem stromů, tak je špinavá od jehličí a větviček. A dvě místa - u hotelu Mozolov a u osady Boučí - už jsou nesjízdné, tam je nutné kus popojít pěšky. S jídlem vám neporadím, vyjížděl jsem z Nadejkova, kde hospoda je, ale vypadala zavřeně a jinde jsem kolem hospody nejel.
(Odpověď na dotaz uživatele dd z 10.2.: Prosím, v jakém směru je lepší jet okruh Chyšky-Busíny-Nadějkov-Chyšky, tedy vyhnout se prudším sjezdům, a to zejména ke konci (méně sil)? Jaká je možnost stravování po cestě? Díky za odpověď.)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 10.2.2019 11:12
Kozicin - Tok, v úseku Kozicin - U Slaniny, těžba dřeva rozjezdeno, pak po modré lesem stopa měkká, silnice jsou potažené a zledovatele, čím výše tím lepší podmínky, nahoře sněhu dost, ale občas rozslapane pěšáky. Sjezd po žluté k Pilske nádrži v pohodě..
Brdy a Hřebeny
Vloženo 10.2.2019 10:59
Libenice, Alenina Lhota, Jistebnice, U Rezků, Libenice, vše zcela super. U Rezků také super. Stopa odpoledně měkla, ale stále dobře sjízdná. Nebylo nutno nic objíždět. Nikdo v ní nechodil. Děkuji velmi za úpravu stop.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 9.2.2019 19:59
Všechny silnice na hřebeni od Jeleních Palouků (nad Velkým Chlumcem) až po Skalku jsou protažené, místy posypané, a během dneška hodně odtávaly. Podél silnic jsou občas stopy, ale místy už je málo sněhu, takže se najíždí na kameny, které nejsou vidět. Části hřebenovky, které nevedou po silnici, byly dnes na hranici sjízdnosti - na mnoha místech jsou kameny, které občas ale nejsou vidět, takže bylo třeba jet velmi opatrně. Stopy i silnice jsou navíc zašpiněné od popadaného jehličí, místy na nich leží i kusy větví. Dokud znovu nenapadne, tak je hřebenovka už nesjízdná.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 9.2.2019 18:28
Pole nad Tehovem, Říčanský les, Hajdalák, Sruby
Stopa místy promáčená, leze lupení a bláto z pole a ojediněle i nějaký šutr. Jakžtak to šlo v nově vyšláplé stopě v místech, kde je naváto více sněhu. Máza - červený klistr. Stopu navíc dost poničil vlčák, kterého měla sebou dvojice běžkařů. Proti úterý je skoro polovina sněhu pryč. Zítra už jen pro nadšence a spíš jen brzy dopoledne se šutrovkama.
Ladův kraj
Vloženo 9.2.2019 17:47
V sobotu dopoledne ve stopách mezi Bizonem a Libenicemi. Velmi dobré svezení, stopy jsou už pěkně vytvrdlé, takže přežijí i aktuální oblevu. A jestli příští týden znovu něco nasněží, bude to super. Díky místní správě za úpravu tratí!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 9.2.2019 17:26
Dnes odpoledne na tremblatskych loukach to bylo jeste v pohode. Stopy vedouci do stredu byly ale horsi a jiz rozmocene. Ve vrchni casti nad Zvanovicemi lezou drny. Okruh u hvezdarny na louce byl dopoledne uplne nedotceny oblevou.
Ladův kraj
Vloženo 9.2.2019 16:48
(Odpověď na dotaz uživatele Matus z 8.2.: Ahojte,

vedel by niekto poradiť, ako to po dnešnej "obleve" vyzerá poliach v okolí Tehova - Klokočná alebo Senohraby aspoň?

NO, myslím, že to šlo poslední den. Už se místy jezdilo po nějakém lupení. Nicméně to bylo fajn, prázdno Stopa mokrá. Do kopce bylo paší jet mimo stopu.

Vďaka,)
Ladův kraj
Vloženo 9.2.2019 16:43
Dnes dopoledne z Jistebnice k Bizonovi a zpět. Ještě pořád parádní svezení, po celé trase dostatek sněhu bez nutnosti objíždění :-)))
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 9.2.2019 15:43
V Hostivaři v sobotu odpoledne znatelně horší podmínky než v pátek. Souvislé plochy sněhu na loukách sice pořád jsou a na bobování či sáňkování to bude ok asi i v neděli, ale lyžaře jsem zahlédl jediného (sám jsem nechal běžky doma). Takže dá se, ale je to pro opravdové nadšence... Pod stromy a v lese již sněhová pokrývka nesouvislá. Na fotkách jsou místa, která jsem včera buď také fotil, nebo tamtudy projel.
14:48
14:56
15:04
15:17
Praha
Vloženo 9.2.2019 15:36
Lysolaje - Nebušice a okruhem zpět. Lepší než ve stopě je jet mimo ni, sněhu tak akorát, ještě se dá jet navolno po poli, sníh 7 - 15cm. Úsek od rozcestí Nad Truhlářkou - v Pískách super svezení po modré turistické - cesta udupaná a tvrdší, krásně se jelo. Stopy jsou projeté i do/od Horoměřic.
Jestli nebude pršet mohl by sníh vydržet do zítra dopoledne, tak to zkuste..
11:26
11:38
11:46
11:52

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Praha
Vloženo 9.2.2019 15:08
Křivošín - Kostelec a zpět - sněhu dost, stopa super, lidí málo, ale k poledni už to měklo. Celkově super svezení
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 9.2.2019 13:19
Dnes dopoledne z Jistebnice k Bizonovi a zpět. Ještě pořád parádní svezení, po celé trase dostatek sněhu bez nutnosti objíždění :-)))
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.2.2019 21:20
Myslím, že v sobotu 9.2. lze stále využít běžkařských tras. Samozřejmě, že místy již musíte počítat s občasnou malou objížkou, ale v sobotu bude zejména dopoledne stále dostatek sněhu. V pátek bylo provedeno rozsáhlé měření sněhové pokrývky na České Sibiři. Podívejte se na: https://www.facebook.com/ceskasibir Počasí živě z nedaleké meteorologické stanice: http://pocasijesetice.cz/
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 8.2.: Ahoj...chci se zeptat, jak to dneska šlo, dá se stále vpohodě jezdit? Chtěl bych si zítra dopoledne zajezdit, ale nevím jaká bude stopa s teplotou nad nulou...
Děkuji)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.2.2019 19:57
Dneska jarni okruh Hartvikov - Louky - Vodice - Osikovec - Bydlin - Nad Domamysli - Louky - Hartvikov. Kvalita snehu jarni, teplota +3 stupne, slunicko. Stopa rozmekla, ve stinu lehce primrzla. Ale snehu stale dost, zadna vytata mista.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 8.2.2019 19:48
Kolem Borotina uz se to rozpada, ale staci vystoupat na louky v okoli a drzi to porad krasne. Krivosin - Kostelec exkluzivni. Chtel bych strasne moc podekovat rolbarum i Spolecenstvi obci za udrzbu. Je to uzasna sluzba.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.2.2019 16:38
V Hostivařském lesoparku i dnes odpoledne na loukách sněhu dostatek - tráva či hlína se objevují jen pod stromy. Vliv počasí je pochopitelně znát a největší ho má sluníčko, díky němuž je sníh hodně měkký. Na cestu s pásem louky od Lidlu (zastávka Řepčická) směrem k hrázi se ale nedostane a tam je stopa solidně tvrdá a vymrzlá.

Nevyšla mi volba lyží a mázy. Novější lyže se skiny bych při troše opatrnosti neponičil, zatímco kameňačky namazané Swixem V55 (nic měkčího ani klistr beztak nemám) nedržely vůbec.

Z přiložených fotek druhá a poslední jsou z příjezdu do lesoparku od Petrovic, kterému se typický lyžař vyhne a dobře udělá. To, co je na nejvíc hnědé fotce, jsem ještě včera projel.
15:02
15:11
15:13
15:16

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Praha
Vloženo 8.2.2019 14:46
Pekna strojova stopa po obou stranach, v miste osluneni byl mansestr uprostred a v nizsich partiich volnejsi, dna stop drzi, velmi pekne svezeni dnes dopoledne. Dekuji rolbarum!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.2.2019 10:40
Ráno opět skate od rybníku Terezka Hvězdou a Vypichem. Sněhu kupodivu stejně jako včera. Na povrchu ledová krusta z večerního mrholení, takže to bylo rychlý. Lidí víc, raní sluníčko je vylákalo z postele.
Chválím Prahu 6, že na rozdíl od minulých let neposypala žádnou z cest ve Hvězdě.
Praha
Vloženo 8.2.2019 1:32
SKOL! No, mel to byt krasny vecer. A zpocatku i byl :) Pocasi ideal, opravena rolba opet zauradovala (timto budiz pochvalena udrzba tras), stopy pekny, z Jistebnice na Libenice dokonce naprosto excelentni, navic skoro zadny lidi. No, v Jistebnici sem zjistil, ze nemam mobil. Reknu vam, je to fajn pocit :) No, nasadil jsem tempo a vyrazil jsem zpet do Libenice s nadeji, ze ho 'urcite najdu'. Za 3/4 hodinky jsem zpet v Libenici, celkem namlaceno zhruba 25 km, coz je pred Jiz50 tak akorat. Mobil samozrejme nikde :) Dorazim domu a zkousim prozvanet - funguje, lec nikdo nezveda. Zhruba po hodine marneho prozvaneni dochazim k zaveru, ze mobil urcite lezi nekde ve stope (urcite bude hned za Jistebnici, to je prece jasny) a marne ceka na zachranu -> opet tedy nabiram smer Sibir, tentokrat tedy primo do Jistebnice. Ceka me super nocni lyzovani s mizernou celovkou do hor a hledani jehly v kupce sena. Pocasi naladu jeste vylepsuje - zacina prset. V duchu se chvalim za proziravy vyber vecerniho osaceni - mam perovku, ta je do deste nejlepsi :) Potkavam 2 celovkare, fajn typci, nicmene 'mobil nevideli'. Ale neva, bojuju dal, dorazim az na Cunkov - a tam uz hazim rucnik do ringu. Uz to nenajdu. Zacina prset fakt hodne, zveda se vitr - perovka je uz davno uplne prolita, je kosa. 8 kilaku z5 do Jistjebnice uz jedu vabank skejtem, mam dneska svuj den a kazdou chvili cekam jeho zavrseni v podobe zlomene hulky / lyze / nohy. Nicmene dorazim ziv, ale... porad mi jeste muze spadnout vetev na auto, ne? :) Pres 40km v nohach pred Jizerkou neni moc dobry, asi budu za radoveho snehulaka-turistu :) Jedu pres Libenici... ze bych se jeste zastavil na parkovisti a podival se, zda tam ten mobil preci jen nekde nelezi? Spis jen z povinnosti vylezu z auta a vyrazim ke stope. Nic. Horce se pousmeju a jsem definitivne smiren s osudem. Vzadu je jeste jedna stopa, dojdu k ni jen tak setrvacnosti, celovka selhava, nic nevidim. Otocim se zpet k autu, mimodek se podivam jen tak bokem a... v zaveji vidim zapichlou cernou desticku... TVL, neuveritelny, nejaka kapacita sebrala muj mobil nekde po ceste a vyvesila ho jen tak do zaveje! :) Timto dotycne osobne dekuju, kluk ma u me flasku, holka pusu - prihlaste se :) Ac byl mobil doslova obaleny ledem, tak prezil a regulerne funguje... Takze konec dobry, vsechno dobre, uz se tesim na priste. Doufam, ze cert tentokrate sveri sve bremeno nekomu jinemu :)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 7.2.2019 23:14
Ze Zaječova po zelené značce k rozcestí "K letišti" sněhu dost, místy projeto autem ale mezi kolejemi byla stopa.
Pak po modré už byla stopa od skůtru a v ní lyžařská stopa, čím výše tím lepší sníh a lepší stopy.Pak kolem Jordánské dopadovky stopa od skůtru pokračovala až na červenou. Po ní na Tok, kde už to nemělo chybu. Krásně zasněženo, dobré stopy...
Brdy a Hřebeny
Vloženo 7.2.2019 20:16
Vávrův palouk ve 14 hod bílá stopa jen pro mě 😀. Bezva stopy, sluníčko a modrá obloha...
Ladův kraj
Vloženo 7.2.2019 19:46
V Hostivařském lesoparku (v části u Hostivaře) i ve čtvrtek odpoledne podobně kvalitní podmínky pro klasiku, jako na začátku týdne. Nejvíce pěkných stop je na loukách nahoře na rovině + na louce mírně svažující se směrem ke hrázi. Naopak příjezd od Petrovic už za tolik nestojí a bral jsem ho jen jako nutnou spojku, tam už jsou stopy hodně poškozené.
Praha
Vloženo 7.2.2019 18:19
Dnes 23 km bílými pláněmi z Divoké Šárky kolem Nebušic a Houslí k lysolajské studánce a zpátky. Nejlepší stopa je při severním okraji lesa od Nebušic až k Lysolajům a podél lesa západně od Nebušic. Nad 300 m celý den mrzlo, s opatrností sjízdné i na jedničkových lyžích.
15:57
16:04
16:18
16:38

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Praha
Vloženo 7.2.2019 14:13
Praha Hvězda - v oboře na klasiku dnes výrazně lepší, než upravovaný okruh před Hvězdou
Praha
Vloženo 7.2.2019 9:09
Ráno skate ve Hvězdě a na Vypichu (start a konec dole od rybníku Terezka). Ve Hvězdě stále víceméně dostatečná vrstva čistého sněhu, povrch tvrdý a umydlený, skate trochu ustřeloval, ale zas to bylo rychlý. Rolbované 2,5 km kolečko na Vypichu špinavější a trošku pomalejší, povrch na odraz ale lepší. Díky organizátorům za maximální využití potenciálu, je to super.
Bohužel předpověď je negativní, příroda nám zábavu zkazí, v sobotu už to nejspíš půjde jen na uměle vysněženém kolečku.
7:11
7:12
7:14
Praha
Vloženo 6.2.2019 22:26
Klánovický les: Včera o něco lepší, ale skoro všechny cesty jsou nadále sjízdné, sníh má pevný, někde ledový podklad. Běžkařské stopy jen sporadicky, ovšem po ušlapaných cestách a chodnících se dá slušně odpočinkově povozit, radši na starších lyžích. Nejvhodnější je sektor mezi tratí, Úvaly a Smolikem. Výhodou je rozlehlost lesa a ve všední den skoro liduprázdno - za hodinu pár pěšáků, žádný běžkař.
Praha
Vloženo 6.2.2019 19:03
Rolba je opravená. Dnes byla provedena úprava běžkařských tras mezi Jistebnicí, Aleninou Lhotou, Ounuzem, Libenicemi, Střezimíří, Meznem, Borotínem, Novým Kostelcem a zpět do Jistebnice.
Jsou vynikající sněhové podmínky.
Počasí na České Sibiři - Ješetice: sněhová pokrývka 22 cm. Sněhu je dostatek. V pátek bude provedeno rozsáhlé měření sněhové pokrývky na České Sibiři. Sledujte: https://www.facebook.com/ceskasibir Počasí živě z nedaleké meteorologické stanice: http://pocasijesetice.cz/
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 6.2.2019 18:38
Louky kolem Tremblat dnes navecer absolutni parada. Po 17 hod. to bylo jiz lehce primrzle takze to jelo paradne. Jinak spousta snehu a vyjetych stop na klasiku.
Ladův kraj
Vloženo 6.2.2019 14:56
Divoká Šárka
Nejhezčí stopa je na louce/poli podel Evropské ulice směrem k okruhu. Jinak dost rozšlapané. Hlavní cesty jsou prohrnuté. Někde jde bruslit, jinde je asfalt nebo listí.
Praha
Vloženo 6.2.2019 14:18
Velmi pěkně strojově upravené stopy na klasiku mezi Brtnicemi, Lojovicemi a Krámským. Zatím nikde nekouká skoro ani travička. Na bruslení to ale není. Jsou pouze protaženy stopy na klasiku. Nastupoval jsem u "Bod záchrany PH 002". Odbočka u zastávky busu "Velké Popovice, rozc.Krámský". Je tam možno zaparkovat tak 10 aut.
Ladův kraj
Vloženo 6.2.2019 11:20
Aktualizace z Ďáblic:
Proti včerejšku je to horší. Sněhu trochu ubylo a víc klouže.
Obecně platí, že čím dál od Prahy, tím lépe. Z pole pod Ďábličákem koukají hroudy už celkem často (viz foto 2), ale pořád je to pěkné svezení. Jel jsem k nadjezdu nad dálnicí mezi Zdibama a Březíněvsí a pak kolečko po poli nad Bořanovickým hájem. Všude pěkné stopy - na Bořanovickým hájem horší, u Ďáblické skládky uspokojivé (viz foto 1).
Počasí zklamalo - v noci teplota neklesla pod -1, ráno bylo kolem nuly, teď v poledne +2. Ráno ještě držel fialový Swix V50, ale před polednem už klouzal. Asi zkusit nějaký klistr. Bruslit stále nejde, leda možná po chodnících v Ďábličáku.
Odhaduju, že trend bude podobný, ale dnes odpoledne i zítra to ještě půjde.
9:19
9:37
Praha
Vloženo 6.2.2019 10:39
Vypich a Hvězda - na Vypichu rolbou upraveny okruhy. Někde jsou, zejména v zatáčkách, vyhrabány nečistoty, ale lze bez problémů ojet. Dobrý je i pás na bruslení. S opatrností i na lepší lyže. Ve Hvězdě se dá taky téměř všude bruslit po vyšlapaných pěšinkách, stopy jsou od lidí vyjeté v hlavních průsecích. Při sjezdu do dolní části obory jsou odvodňovací rýhy, ale nedochází ke kontaktu s lyží. Celkově velmi dobré projetí.
7:36
8:08

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Praha
Vloženo 7.2.2019 6:08
Lochovice - Plešivec a zpět na lyžích. 5.2. odpoledne, 1°C, polojasno. Sníh trochu mokrý, hlavně v lese to pěkně klouzalo. Na loukách a polích 20 cm, v lese 10-15, nahoře na Plešivci až 20 cm. Trasa (10 km) víceméně kopírovala ČTZ z Lochovic. Po poli na Lhotku rozc., odtud lesem po značce (pár popadaných stromků - dá se vyhnout, větvičky) ke křížení s Vojenskou cestou (ta až na Klínek bohužel prohrnuta). Odsud doleva po žluté šipce na modrém podkladu na mírnější paralelku červené (kde je padák). Dále opět po ČTZ doprava - bohužel i ta prohrnuta pluhem na cca 1-2 cm, s opatrností se dá po okraji. Ve stoupáku bohužel větší množství kamínků a obnažených míst, lepší to vynést. Od rozcestí Plešivecký hřeben hluboký sníh, sem tam ukrytý větší kámen, více jich pak na valech okolo Fabiánovy zahrádky (krásné výhledy na západ). Na Čertovu kazatelnu (prostě nádhera) pak průsekem nad ČTZ (tu nedoporučuji). Dolů pak skvělé svezení v hlubokém sněhu po ZTZ Nad Jezírkem. Od rozcestí následuje prudký a nebezpečný sjezd plný kamenů (určitě sejít). Dále doleva po okraji prohrnuté cesty vedoucí nad Smaragdovým jezírkem na Lhotku opět k paralelce z úvodu a stejnou cestou zpět na nádraží v Lochovicích. Super zážitek na starých lyžích (doporučuji), nečekejte moc svezení, ale spíše backcountry v turistickém tempu, to pravé dobrodružství ve volném terénu. Konečně se zadařilo! Škoda té nadcházející oblevy. :-(
Brdy a Hřebeny
Vloženo 5.2.2019 20:22
Dnes jsme jeli trasu Libenice-Alenina Lhota-Jistebnice-Libenice. Vyjeli jsme v 10 hodin z parkoviště v Libenicích. Stopa nebyla ještě upravená kvůli porouchané rolbě, na jejíž opravě se pracovalo. Ale i v neupravené stopě se jelo nádherně a dnešní mrazivé a slunečné počasí zážitek ještě umocnilo. Na cestě z Jistebnice jsme opravenou rolbu potkali a cestu zpátky na parkoviště jsme si užili na úplně čerstvém manžestru, což se nám na běžkách ještě nikdy nestalo :-) Zkrátka dneska PARÁDA!!! Počasí, sníh, po poledni už upravená stopa...
Díky všem, kdo na úpravě tras mají jakoukoli zásluhu.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 5.2.2019 19:59
Dnešní odpolední paráda.
Porouchaná rolba dojela přes Libenici do Jistebnice. Vytvořila skvělou stopu jak na bruslení , tak na klasiku.
Takže Jistebnice, Libenice , Alenina Lhota , Jistebnice to jde celé bruslením. Nová stopa po rolbě je místama na bruslení trochu měkčí , ale noční mráz to upraví .
Jinak po 16 hodině ještě nádherně slunečno, - 3 °C .
Doporučuji všem :-)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 5.2.2019 19:29
Kytín-Vrážky-Hřebenovka na Stožec a zpátky, cesty některé protaženy ale na běžky dobrý, občas to chce vyšlápnout ze silnice na okraj, protože slunce to vytává, stopy i v lese, krásně od -8 ráno do -2 v poledne.
Vojta
Brdy a Hřebeny
Vloženo 5.2.2019 19:25
Pole mezi Světicemi, Tehovem, osadami Hajdalák a Údolím Raků. Stopy vcelku dobré, sněhu dost. Dost to kazí pejskaři běžkaři s většími psy ve stopě, kteří stopu ničí. Včera jsem potkal pána s husky, ta jediná krásně běžela 30 cm vedle stopy. Pán povídal na mou pochvalu, že má vychovaného psa:
"Oni ti , kteří nechají psa ničit stopu jsou buď sobci nebo dementi. Naučit psa, aby běžel těsně vedle, není nic těžkého, každý pes to zvládne. Ale bohužel málokterej páníček. "
Ladův kraj
Vloženo 5.2.2019 18:55
Sluníčko, dobrá máza, bezva stopa jarním okruhem http://www.ospolanka.cz/trasy/#15/49.4677/14.8884
jen ty síly kdyby bylo víc.
Jak to tam vypadalo https://www.zonerama.com/Album/5081413
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 5.2.2019 16:44
V Hostivařském lesoparku dnes na klasiku snad ještě o kousek lepší než v pondělí. Pár stop přibylo a některé vedou lyži opravdu pěkně na pražské možnosti poté, co je lyžaři víc vyjezdili a přes noc vymrzly. Tráva vylézá jen na pár místech pod stromy. Naopak na bruslení na prohrnutých cestách už bych nedoporučil nikomu, tam podklad vylézá na mnohem víc místech.
Praha
Vloženo 5.2.2019 16:38
Divoká Šárka - nástup do stopy od konečné tramvaje. Nejlepší stopa je podél lesa a okrajem pole k Nebušicím. 15 cm sněhu, zatím sníh drží. Viděl jsem i prošláplé stopy přes pole směrem k Přední Kopanině a Juliáně. Zítra a pozítří to určitě ještě půjde. Záznam trasy: Check out my activity on Strava: https://strava.app.link/lHH4dhkY3T
14:16
14:47

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Praha
Vloženo 5.2.2019 13:08
Ďáblice a okolí - na Prahu výborné podmímky, když víte, kam jít.
V Ďáblickém háji nic moc - chodníky jsou protažené pluhem někdy až na hlínu (viz foto 2). Stopy vedle nich jsou dost často zdupané. Severní louky pod Ďábličákem jsou jako tradičně plné sněhu, stop je tam spousta, ale i tam do toho hodně lidí dupalo (viz foto 3). Pole pod nimi je nahrubo zorané a i když přes něj vede použitelná stopa, občas potkáte hroudu.
Když překonáte silnici Chabry-Ďáblice (kolem které hroudy koukají hodně - viz foto 4), otevře se vám krásný kraj. Kvalitní stopy prakticky bez trávy a hlíny vedou až ke Zdibům a Březíněvsi (viz foto 1). Zapracovali jsme na jejich zdvojkolejnění. Za dálničním nadjezdem u Březíněvsi směrem Bořanovický háj je pole také sjízdné, ale stopy už skoro nejsou prošláplé. Ale to se odpoledne může zlepšit.
Sníh je kvalitní - sice přemrzlý, ale ve stopě jemný. Dopoledne to krásně jelo na modrý Swix V40 s trochou fialového V45. Odpoledne bych fialového přidal. Na polích je krusta, která se zatím dá prošlápnout, takže na bruslení to není.
11:06
11:41
11:50
12:04
Praha
Vloženo 5.2.2019 11:55
velké pole Na Vidoul (https://mapy.cz/s/3nQ51)i - klasická stopa po obvodu pole. Zčásti poškozená od psa nebo prošlapána na úzko, ale slušné projetí. Okolní pěšinky prošlapané od lidí a sjízdné.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Praha
Vloženo 5.2.2019 10:46
Hvězda (uvnitř obory) - bruslení v pohodě, jen je to namrzlejší tak to místy klouže, na klasiku to musí být parádní, stopa je na všech hlavních i spoustě menších cest. Je to paráda, doporučuju!!

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Praha
Vloženo 5.2.2019 10:14
Dnes ráno svezení podél Berounky od zel mostu v Mokropsech k Dobrichovickemu mostu a zpět. Sníh tvrdý, premrzly, občas vyjeta stopa, někde jde jet soupaž v koleji od auta nebo proslapane cestě od lidi. Krasne počasí, povrch nic moc ale šlo to!
Střední Čechy
Vloženo 5.2.2019 0:45
Praha nechala vyrobit okruhy stop na klasiku v Kunratickém háji (2,1 km), ale tam to hodně taje, a dále v lesoparcich v Běchovicích (2 km) a v Letňanech (4 km)... Do soboty by to mohlo vydržet... Zkuste to...
Praha
Vloženo 5.2.2019 12:20
Tehovska pole mezi Ricany - Tehov -Udoli raku. Stopy v poradku, na jednickach vecer s celovkou.cca 15cm, tvrde stopy, jen obcas vyslapane od psa. Doporucuji,dokud to jde ;)
Ladův kraj
Vloženo 5.2.2019 12:19
Třemblaty a lesy okolo perfektní svezení, vymrzlá stopa, spousta sněhu.
Ladův kraj
Vloženo 5.2.2019 1:09
Podbrdí - Lochovice: 4.2. odpoledne, 0 °C, krásné azurko. Sněhu dosti, na otevřených místech 20-22 cm, v lese vzhledem k praskajícím větvím nezkoušeno. Sníh lehce mokrý, v noci pěkně přituhne. Vyšlapána trasa za lochovickým nádražím po poli směr Šibenec (vysílač) na kótu 403 na Kamenici. Odsud se naskýtá krásný kruhový výhled na pásmo Housiny, Brd, Křivoklátsko, Točník, Zbiroh, Hořovice, atd. Moc příjemné svezení po polích a lukách pod bájným Plešivcem.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 4.2.2019 23:32
Pozdě večer z Radotína směr Černošice na práskačkách. Cyklostezka místy vytátá, ale projet se dalo. Za Radotínem i nějaké projeté stopy, vzhledem k firnovému sněhu se dá celkem obstojně volně bruslit po polích.
Praha
Vloženo 4.2.2019 22:51
Okolí Dobříše-15cm sněhu, místy protaženo ale i v lese je sněhu dost pro běžky. Okolo města jsou již prošlapané stopy. Doporučuji ale vzít si staré běžky.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 4.2.2019 20:31
Klánovický les: Cesty jsou rekreačně sjízdné, do 15 cm sněhu, k večeru už byl zpevněný a celkem rychlý. O něco lepší je oblast mezi železniční tratí a Újezdem nL, kde se vyskytují i jednoduché stopy. Na opačné klánovické straně bylo víc větviček, ojediněle spadlé stromy a častěji prosvítal podklad, jízda spíš na uchozených cestách, ale taky hratelné, ovšem radši na starých lyžích. Na bídu posledních pražských zim je to OK.
Praha
Vloženo 4.2.2019 19:30
SKOL! Takze dneska trasa Libenice -> Ounuz -> krouzeni na kolecku pod vezi -> Businy -> Na Skalce -> Alina Lhota -> Libenice. Celkem 23km. No, z Libenic na Polanky se jde maximalne kochat na Sumavaka, soupaz bez sance, teda pokud nahodou nemate misto kosicku misku na polivku... Presne na kote 2.1 km od parkoviste lezi s nohama nahore ona porouchana rolba, skoda, ze to nedala alespon do tech Libenic ;-( Od Polanky dale dejme tomu slusna stopa, da se jet celkem dobre. Nahore na Ounuzi je to v pohode, slusna stopa. Kolem ctvrte uz jsem tam byl sam, stopa jeste vice primrzla, hole se neborily a cestou na Aleninu Lhotu se dalo soupazit tak, ze by snad i Tord Asle Gjerdalen zavidel :) Hezkej zazitek. Na konec uz jen 10 minut trapeni rozbitou stopou z5 na parkoviste v Libenicich. Bylo fajn, nevahejte vyrazit. K dokonalosti chybi opravit rolbu a projet celou trasu - co na to udrzba tras? ;-)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 4.2.2019 18:18
Dolní Břežany od altánu na cyklostezce směr Libeň stopa do všech směrů. Jel jsem Okrouhlo a zpátky. Kvalita slušná 13 cm sněhu, občas kouká orba. Zajíc race.
Praha
Vloženo 4.2.2019 17:56
Divoká Šárka. Krásná stopa od zastávky busu až do Nebušic, pár okruhů na poli k tomu. 10 km úplně v pohodě. Z Nebušic se dá s opatrnosti skate po hlavní cestě Sarkou.
Praha
Vloženo 4.2.2019 17:09
V Hostivařském lesoparku (lyžoval jsem v části od Hostivaře a Petrovic) pro klasiku nejlepší podmínky za poslední 3 roky. Na loukách množství slušných stop a sněhu stále dost, i když přes den trochu tál.

Všechny hlavní cesty jsou prohrnuté. Většinou ne úplně na podklad, přesto jsem chtěl napsat, že na bruslení to není. Nicméně pak jsem spatřil lyžaře, který po jedné z cest bruslil, takže někdo si asi i toto dokáže užít.

GPS záznam: https://www.strava.com/activities/2123793459
15:38
15:44
15:58
16:12

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Praha
Vloženo 4.2.2019 16:47
Mist je vice, napr. autem U Vetrolamu 1702 nebo pesky od Vozovny Kobylisy. Nejlepsi stopy byvaji na louce/poli severne od Dablickeho haje, dnes rano bylo na klasiku nekolik stop na louce/poli a dalo se dobre bruslit na zlute turisticke znacce pres Dablicky haj. Nektere dalsi cesty kolem geodeticke veze byly ze vcerejska lehce podmacene a po projeti auta nebo traktoru lezly necistoty.

(Odpověď na dotaz uživatele Marko z 4.2.: Ahoj, kde prosimtě přesně je výchozí bod na tu louku za Ďáblickým hájem?

Díky moc)
Praha
Vloženo 5.2.2019 18:47
(Odpověď na dotaz uživatele hejkalová.š z 31.1.: Ahoj, můžete mi ,prosím, někdo říct, zda se dá ještě na běžky kolem Padrťských rybníků? Díky)
Ano, dá. Například z Teslín.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 5.2.2019 18:46
(Odpověď na dotaz uživatele Rostislav z 4.2.: Vedel by nekdo zda se da jit na bezky bud na Hrebenech a nebo nekdo v okoli ... ktera mista v teto lokalite jsou nejpopularnejsi a nebo nejvic navstevovane? Dekuji.
PS. Jsem nove nastehovany v Praze ...)
Při současném stavu sněhu se dá vyrazit buď z Kytína nebo z parkoviště u silnice mezi Řitkou a Řevnicemi. V tom místě, co silnici protíná červená turistická značka. Parkoviště je zde: https://mapy.cz/s/3nUOI
Dále pak od silnice mezi Dobříší a Hostomicemi. Nahoře protíná opět červenou značku a je tam velká křižovatka s lesní silnicí, kde se obvykle dá zastavit.
Ve středních Brdech se pak jezdí z obcí Teslíny nebo Míšova, případně Orlov u Příbrami nebo Obecnice.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 5.2.2019 18:34
Nepomuk- Příbramsko - na to kolik napadlo sněhu, tak celkem zklamání z přístupu vedení obce Nepomuk k infrastruktuře pro turisty. Nepomuk má krásné parkoviště hned na kraji CHKO Brdy - kde je plno běžkařských tras. Mají tam příjemnou restauraci Nepál, kde se dá občerstvit.
Nicméně když napadne sníh, tak nikdo neprotáhne cca 200m úseku od točny autobusu k onomu parkovišti a už vůbec neodhrnou parkoviště. Pokud zaparkujete jinde, třeba na kraji té točny autobusu, kam o víkendu stejně žádný autobus nejezdí, tak Vám akorát řidič sypače nadává, že tam nemáte, co dělat. A i když ho poprosíte, že by se to dalo vyřešit protažením těch 200m k parkovišti, tak vám akorát odvětí, že na běžkaře tady není nikdo zvědavý. Stejně arogantně se chová i starosta, který jezdí po vesnici s traktorem a odklízí sníh. Takže pokud je víc sněhu Nepomuk, jako nástupní místo nedoporučuji a lepší jsou například Teslíny, kde je moc příjemný pan hajný, který tam ochotně půjčuje lopatu, pokud někdo zapadne a potřebuje vyhrabat. Takže vše je o místních lidech a přístupu k turistům. Někde se chovají, jak za totality a jinde jsou vstřícní a uvědomují si, že turisté jim můžou přinést do obce i nějakou tu korunu, pokud by se k nim slušně chovali a třeba na tom parkovišti vybírali parkovné.
Co se týká stavu stop, tak v neděli jsme projeli z Nepomuku cestu Planýrku a taktéž vedla stopa po prudší cestě Dřevěnce k bývalé boudě u Sv. Jana, dále směrem k vrchu Praha a pak až na Míšov odkud přijeli běžkaři, co jsme je potkali v Nepomuku.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 3.2.2019 22:46
Skate 13 km Kunratickým lesem mezi 21 15 a 22 30. Nejlepší podmínky u Hrádku, nejhorší u velkého altánu. S opatrností sjízdné všude, ale někde je to jen taktak, někde už jsem trochu trpěl spolu s lyžemi. Klasici to místy mají o fous lepší, ale o mnoho ne. Ten Hrádek je ale fakt vynikající, tam to nedrhne nikde.
Praha
Vloženo 3.2.2019 21:44
Zdravím všechny,
nejdříve velké poděkování za servis při přípravě běžkařských tras, co se podařilo upravit, bylo výborné, pouze zda mohu poprosit, když se rozbije rolba, bylo by možno vložit tuto informaci na web a k tomu napsat co se podařilo upravit a co nikoli? Myslím, že bychom všichni toto uvítali.

Děkuji. Milan
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 3.2.2019 18:41
Projeto je z Jistebnice pres Businy na Ounuz, pak dolu na Cunkov, kolem Bizona a zpet na Libenice az k Polance - posledni 1,5km na parkoviste to byla na hladkych lyzich velka drina:)!. Stopa odpoledne v 16h ve velmi dobre stavu, trochu mekka, ale snehu hodne a hlina nikde nekouka!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 3.2.2019 17:27
U Třemblat a nad Zvánovicemi je parádní svezení. Potkáte pár “udržovačů” stopy. Výška vlhkého sněhu 10 - 20 cm. Má mrznout a ještě trochu padat.
Ladův kraj
Vloženo 3.2.2019 17:25
Bohužel rolba se porouchala a na trase z Aleniny Lhoty do Liběnic u Polanky zůstala stát. Odtud do Libenic jen prošlapaná stopa, průjezdná ale dost rozbitá. Ale co je rolbou projeté je fajn svezení.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 3.2.2019 17:14
Ve Hvězdě dostatek sněhu (i dole u Ruzyně), stop i běžkařů. Díky pěšákům (!) jsou hlavní cesty udusané a obstojné i na skate. Jestli vyjde předpověď a přituhne to, tak to bude pár dní super.
Než protáhli Bělohorskou tak to šlo bez sundání lyží z Hvězdy na Landronku. Nicméně někteří běžkaři nesundávaj ani teď. :-)
Byl jste někdo v Šárce?
Praha
Vloženo 3.2.2019 17:00
(Odpověď na dotaz uživatele Jara z 3.2.: SKOL! Kde je, prosim, mozno nalezt info ohledne udrzby stopy v oblasti Certova bremena? :))
http://www.certovo-bremeno.cz/bezkarske-trasy
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 3.2.2019 16:53
Podél Rokytky Hostavice - Dolní Počernice - Černý Most a po polích a lukách zpět - kombinace cest a volného terénu: dostatek sněhu, na cestách hodně rozdupáno od psů a pejskařů a bohužel i rozježděno od čtyřkolek, ale dobře sjízdné, s trochou opatrnosti se dá i po oraništi. Sníh mokrý, těžký, místy u Rokytky pod ním evidentně voda a bahno.Teď zase sněží, takže se to snad vylepší.
Praha
Vloženo 3.2.2019 15:08
Obora Hvězda - v lese přes 10 cm těžkého "sněhulákového" sněhu, sjízdné jsou všechny cesty včetně náročnějších terénů v zadní části parku a podél obvodové zdi.
14:50
14:50

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Praha
Vloženo 3.2.2019 14:23
Louka za Dablickym hájem - paráda na běžky
Praha
Vloženo 3.2.2019 13:44
V poledne z Petrovic, na zahradě 11 cm vlhkého sněhu. Na loukách by se dalo i na lepších lyžích, přestože občas čouhá tráva, ale kameňačky umožnily jezdit skoro všude, kromě odhrnutých míst a zoraných polí.

Na loukách mezi Křeslicemi a Pitkovicemi místy stopa vyjetá od lyžařů, místy se o ni dělili s pěšími, kteří měli převahu. Průjezd údolím Křeslicemi nic moc. Na louce z Křeslic v údolí směrem do Miličáku jsem byl prvním lyžařem, využíval jsem stopu od pěších.

Miličovský les - to nejlepší na konec. Na loukách vyjety velmi pěkné stopy od lyžařů, jen na té uprostřed lesa ne. Nějak jezdit by se dalo asi všude po cestičkách v lese. Na hlavních cestách by šlo i bruslit (s odpichem z asfaltu).

GPS záznam: https://www.strava.com/activities/2121527624

Hostivařský lesopark tipuju že bude ještě lepší, ten zkusím v pondělí. Snad aktuální slabé mrholení tolik neuškodí...
12:21
12:23
12:25
12:48
Praha
Vloženo 3.2.2019 13:39
Dnes dopoeledne trasa Jistebnice-Libenice projeto pouze par lyzari..stopy uplne zavate. Fouka
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 3.2.2019 11:50
Ahoj všem, podle infa z Certova břemena, rolba vyrazila v 10.30, takže by melo byt parádní svezení a klukům velký obdiv a dík, užijte si to, je vidět dlouho...
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 2.2.2019 19:58
Monínec - Libenice ještě dobrý, ale do Borotína už se dojet nedá
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 2.2.2019 18:17
Dnes Nepomuk - Sv.Jan - Malý Tok - Brdce - Carvánka - Tok a zpět
V Nepomuku 1,5°C, sníh byl mokrý, a to i pak dál v nejvyšších partiích. Přes Malý Tok na Brdce pěkná stopa, Borská cesta byla protažená, ale sjízdná, dál Jeřábecká a Obecnická cesta neprotaženy, dobrá stopa. Úsek od Obecnické cesty nahoru na Tok spíše backcountry, v oblasti Carvánky a Toku stopy rozšlapány od pěších, nechápu, že je baví se bořit v půl metru sněhu. Na Toku mlha, vítr a sněžení.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 2.2.2019 15:29
Stopy zatím drží, ale celý den nad 0, takže to povoluje. Klasika obstojná, na bruslení asi lepší. Trasa Libenice-Alenina Lhota-Jistebnice-Libenice super. Málo lidí paráda. Místy trošku vydřené, ale jde to vždy vzít okolo.
9:21
10:29
10:30

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 2.2.2019 14:13
Trasa Libenice-Jistebnice-Ounuz super, a ještě svítí sluníčko ☺️ paráda 🙂
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 1.2.2019 19:15
Dnes odpo Kostelec - smer Jistebnice, stopa primrzla. Idealni na klasiku i brusleni.
(Odpověď na dotaz uživatele IvetZ z 1.2.: Prosím o info, stopy na klasiku drží? :))
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 31.1.2019 12:08
Aktuální situace z hlediska počasí: V týdnu sníh odtával minimálně. Sněhová pokrývka je zde stále dostatečná. Dobrá zpráva je, že podle modelů se pravděpodobně v neděli dočkáme po delší době nové sněhové pokrývky :-) Na České Sibiři bylo na více místech provedeno měření celkové sněhové pokrývky (vč. Cunkova a Libenic). Přehled naleznete na https://www.facebook.com/ceskasibir, kde můžete stránce dát "To se mi líbí" a sledovat Počasí na České Sibiři. AKtuální počasí z nedaleké meteorologické stanice můžete sledovat na http://www.pocasijesetice.cz
(Odpověď na dotaz uživatele KocIQ z 30.1.: Poprosím o info, zda je ještě pořád dost sněhu na to vyrazit po polích (vím, úprava nebyla) ze Střezimíře (nebo z jiného nádraží) na Libenice. Mockrát děkuji.)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 31.1.2019 6:48
Ahoj. Včera po 16 hod. Jistebnice , Alenina Lhota , Libenice , Jistebnice . Celé bruslením . Asi nejlepší podmínky za celý měsíc . Odpoledne chvilku i slunečno ( než zapadlo slunce) . Dalo se bruslit i mimo stopu ( někde lepší ) . Na klasiku stopy taky ideální ( Jistebnicko). Ve stopě nafoukán prachový sníh , takže asi i dobrá máza . Mezi Aleninovou Lhotou a Libenicemi je ale stopa pro klasiku ledovatá . Prostě včerejší paráda :-)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 29.1.2019 20:26
Dnes odpoledne jsem jezdil mezi Libenicemi, Cunkovem a Starcovou Lhotou. Ledosníh, klasika pouze s klistrem, na loukách důležité, aby stopu projeli "důchodci", jinak nutný tuhý vosk...Od 16:00 hod. mráz a polojasno.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 29.1.2019 15:20
(Odpověď na dotaz uživatele Zuzana z 29.1.: Dotaz na snih. A prosba o radu kam na bezky nejbliz ku Praze kam se da dojet mhd...)
Na Vypich :) www.skiparkpraha.cz
Praha
Vloženo 31.1.2019 8:36
Vsechny informace najdete v mape na ospolanka.cz

(Odpověď na dotaz uživatele KocIQ z 19.1.: Zdravím, poprosím o info, zda to pořád jde z Chýnova. Mockrát díky!)
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 28.1.2019 9:49
Na trasách je stále spoustu sněhu. V neděli jsem provedl na několika místech měření sněhové pokrývky. Podrobně na Počasí na České Sibiři: https://www.facebook.com/ceskasibir/ - Pokud se Vám stránka líbí můžete dát "To se mi líbí" a sledovat počasí na České Sibiři. Hledáte aktuální počasí? Více na http://www.pocasijesetice.cz , kde naleznete živá data.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 28.1.2019 10:03
Jistebnice-Křivošín-Kostelec a zpět. Stopa projetá rolbou, rolba jela i někam za Kostelec, sněhu dost, kolem jistebnického rybníka mokré ale pak už dobré, nejlepší stopa z Kostelce do Podol, tam se přenáší kousíček po společné cestě. Teplota 2°C, polojasno, lidi pouze na velkém okruhu, dost to podkluzovalo, pevný podklad - ani nezbytní průvodci lyžařů ... psi to moc nedokázali rozrýt.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 28.1.2019 8:32
V neděli kolečko Nepomuk- Praha-Na Rovinách-Padrť - Hořejší padr´tský rybník - Červený lom - Nepomuk
V Nepomuku +2°C, sněhu dost, pomohlo sobotní sněžení. V horních partiích Prahy nefalšovaná zima a pěkná stopa. Od radaru na Praze na až na Padrťský rybník po protažené cestě, nebylo ale posypáno ani nekoukal asfalt. Na Padrti už vzhledem k nižší výšce sněhu méně, pořád ale jízda bez problému. Hráz rybníka nutno přenést, sníh je sfoukaný a odtátý. Zpět zase dobré, v průsecích dobrá stopa a i silnice kolem Červeného lomu dobrá, po sobotním sněžení nebyla protažená.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 27.1.2019 23:22
Dnes s dětmi Chlistov,Javorova skála, nahoře 2 kolečka, dojeti ke sjezdovce, pak na Ounuz, Bizon, Alenina Lhota, Businy, lesem zpět na chlistovske louky a parkoviště. Místy zmrzla stopa, ani klistr už neudržel, upraveno nahoře a k bizonovi-tam super, ale lesama je to špatný, na chlistovskych loukách večer jezdil skútr, takže díky za úpravu. JEN ŠKODA, ŽE NĚKDE VE STOPĚ CHODÍ LIDI, NEBO NĚKDO VEZME POŘÁDNÝHO PSA, A TEN DOKÁŽE PĚKNĚ STOPY PONIČIT.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 27.1.2019 20:05
Dnes odpoledne Jistebnice - Libenice - Bizon - Ounuz - Alenina Lhota - Jistebnice. Díky rannímu protažení celé trasy naprosto luxusní lyžování, teplota lehce nad nulou zlikvidovala ledové plotny, vítr se zklidnil, občas se ukázalo i sluníčko, jedním slovem paráda. Z Jistebnice jsem jel poprvé, kdo odsud ještě nejel, tak není nutné parkovat na náměstí, ale tak 10 aut zaparkuje u rybníků prakticky přímo u začátku stopy.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 26.1.2019 19:43
Dnes v 15.30 z Libenic přes Bizona na Javorovku a zpět v 18 hod. Podmínky super, 10 cm nového sněhu, všude sněží a mrzne, navečer vánice, pokud by se to ráno protahlo, tak by to byla parada...
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 26.1.2019 19:22
Chlístov-Ounuz-Bizon-Líbenice-Bizon-Ounuz-Chlístov. Z Chlístova prošláplá stopa, skútrové stopy na chlístovských jsou zasněžené, malý okruh i do Líbenice zasněžená nebo naopak vyfoukaná stará rolbová stopa, hrbolatá nebo žádná, uklouzaná, na klasiku se nedá pořádně odrazit, z Líbenice na Smrkov projeto jen pár lidmi (vrátil jsem se). Sjezd od poštovny vysněžený, stále 3 padlé stromy. Sněhu dost a ještě sněžilo až přešlo do vánice, odpoledne lehoučce pod nulou, navečer pak naopak nad nulou (ale stále se sněžením). Silnice klouzající, parkoviště poloprázdná. Dokud neprojede rolba, tak na klasiku pro mě dost rasovina, na bruslení ale podmínky dobré.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 26.1.2019 18:52
Dnes odpoledne Libenice - Alenina Lhota - Cunkov a zpět. Lidí ani moc, ani málo, foukalo, takže větrovka se hodí. Obzvláště na otevřených místech se tvoří ledové plotny, ale není to nic hrozného, díky čerstvému sněhu se jim dá vyhnout. Přijel jsem do Libenice od Borotína, je tam značka přikazující sněhové řetězy, je fakt, že z pole jsou nafoukány slušné sněhové jazyky, ale dá se to vyjet i bez řetězů. Pokud tedy případné auto do protivky k vám bude ohleduplné a nechá vás do toho kopce jet.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 26.1.2019 16:52
...mimo okruh Skiparku Praha , je cca 2 cm sněhu...na běžky to není :)
(Odpověď na dotaz uživatele Klára z 26.1.: Zdavím, nevíte prosím, kolik je sněhu na Ladronce/ve Hvězdě? Ne na umělém okruhu?)
Praha
Vloženo 25.1.2019 17:47
Dnes dopoledne z Teslín směr Marásek. cca -4C, lehké sněžení. Mýtina 25-30cm, na Marásku trochu více, les cca 15-20cm. Většina lesních cest buď protažených a nebo prošláplá stopa. Sníh přemrzlý, na protažených zledovatělý, krytý vrstvou cca 4cm čerstvého. Cesta ke spálené boudě a dále po žluté super podmínky na bruslení. I cesta dále směrem na Hengst vypadala stejně. Pokud nenapadne nejméně dalších 5cm tak ale vůbec nedoporučuji úseky po cestě z Chynína do Míšova (cyklostezka 2168) Pod popraškem hutně posypáno drtí, takže jsem byl velmi rád, že jsme měl staré lyže…přímý sjezd od vysílače "na Burku" pod Maráskem směrem na tuto cestu také nedoporučuji. Jednou mi to velmi ošklivě zadrhlo :)..:) Ale jinak to byla paráda, stále krásně „zimno“;-). Jinak potvrzuji - pěkně vyšlapáno i několik okruhů na loukách přímo u Teslín.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 25.1.2019 13:35
Okruh byl dnes oficiálně otevřen a má 350 metrů, jezdí se dobře... Otevřeno od 8 do 21, půjčovna od 9 do 19... Na on-line kameře je dobré sledovat, kolik se na místě nachází lyžařů, www.skiparkpraha.cz
Praha
Vloženo 25.1.2019 9:53
Trasa Libenice-Alenina Lhota-Ounuz- Alenina Lhota-Jistebnice-Alenina Lhota-Libenice
Bruslení výborné, na pár místech vyčuhuje tráva, ale zatím opravdu minimálně.

(Odpověď na dotaz uživatele Pavla z 25.1.: Dobrý den,
jak to teď vypadá na Čertově břemenu? Dá se vůbec na běžky? Bývá stopa i na bruslení?
Děkuji)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2019 17:58
Po třech po sobě jdoucích nocích, kdy se dalo zasněžovat, je rolba připravena ke startu... Když se podíváte ráno na www.skiparkpraha.cz, zjistíte, zda se přes noc podařilo stopu připravit pro zahájení zkušebního provozu. O víkendu se bude již jezdit na 100 %...
Praha
Vloženo 21.1.2019 7:44
Trasa Libenice-Alenina Lhota-Ounuz a zpět.
Stále velmi dobré podmínky. Mírně přimrznuté, pro některé zejména z kopce nebezpečné. Bez voskování a parádní svezení! Místy již vykukuje tráva, ale nic extrémního, lze i objet.
Stav počasí v neděli 14:00 hod.: -3°C, zataženo, mírný vítr.
I tento týden má mrznout, tedy je velká pravděpodobnost, že o víkendu opět vyrazíme :-)
Vývoj počasí můžete sledovat podle nedaleké meteorologické stanice Ješetice: http://www.pocasijesetice.cz
Můžete se přidat také k početné skupině Počasí na České Sibiři: https://www.facebook.com/ceskasibir/
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2019 7:59
KocIQ Vloženo 20.1.2019 11:44 Jsou to ty Libenice (množné číslo) ;)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2019 1:15
Veletín-Chlístov-louky. Z Veletína lesem hrbolatá ledová cesta až k posedu. Sjezd k zatáčce na sundání lyží. Na parkoviště za Chlístovem prošláplá stopa, tvrdá. Lepší stopa je ale směrem pod motokros. Na loukách je protaženo x kilometrů parádní stopy skútrem (vede i na Busíny). Je trochu problém zoptimalizovat cestu tak, aby se projeli všechny varianty. Pokud nejde o výlet, nemá cenu jezdit na klasiku na Ounuz nebo malý okruh. Pán projížděl se skútrem vše ještě odpoledne, tvrdá poprášená stopa. Paráda! Lepší jet z Chlístova než se trmácet lesem z Veletína.

Zataženo, -3°C, modrý vosk držel.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 20.1.2019 16:56
Trasa Kostelec - Křivošín - Jistebnice a zpět. Stopa upravená,většinou umrzlá,tím drží. Okolo jen pár cm sněhu. Občas vykukuje tráva,krtina.
V parku u Jistebnice už je to jen led,ale je to jen kousek a dá se to přejet nebo to vzít prostě ten kousek do ruky. 🙂
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 20.1.2019 16:15
Libenice-Javorova skala dneska parada. Malinko vic lidi, parkoviste v Libenicich temer plne. Trasa stale dobre upravena az na par vyfoukanych mist a cca 3 odkryte meze, sem tam krtek. Snad na ten tvrdej podklad jeste nasnezi.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 20.1.2019 13:40
Dnes Teslíny směr Třemšín hezké svezení, lesní cesta uježděna a místy umrzlá, ale dá se i bruslit. Na louce u Teslín mnoho stop, komu se nechce do lesa. Sněhu je všude cca. 30 cm.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 20.1.2019 11:44
Od vlaku ve Střezimíři (a od jiných obecně) není najeta strojová stopa, protože až tolik sněhu dole u vlaku zase není. Ale je ho tolik, že to od Střezimíře zcela v pohodě, jen s menším objížděním občasných fleku, jde až do Libenice (nebo Libenic? Netuším, jak se to hezké jméno skloňuje, pomozte...). Díky příznivému počasí vznikla moc pěkná skateovaci krusticka, takže to jde všude pěkně odbruslit. Z nedostatku času jsem stihl jen trasu na Cunkov a zpět, od Libenic(-e) je už pěkná strojová stopa 2x klasa a mezi tím skate. Občas kouká trs trávy nebo hrouda, nic fatálního, není třeba žádných obřích bypassu ani přenášení. Tech par míst, kde se musí trochu kličkovat, mi naopak přijde jako velká zábava, aspoň člověk trochu potrenuje vyhybaci dovednosti a nejezdí furt rovně na autopilota. Moc hezké svezení, doporucuji.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2019 10:38
Trasa: Ounuz-Cunkov-Jistebnice-Magdalena- směr Brtec po křižovatku na Nadějkov-Nadějkov-Pod Businy-Cunkov-Ounuz

Doplněk ke zprávě tmy:
Od křižovatky silničky na Brtec sjezd dolů ke Smutné a silnici na Petříkovice dosti ďábelské - vyrobená stopa po oblevě vygumovaná do roviny, z luk sfoukaný poprašek, takže ledovka, horko těžko jsem to vzala cikcakem. Lesík před Nadějkovem pět minut pěšky. Za Nadějkovem oproti minulému víkendu stopa roztátá, ale alespoň zbyl stoupací poprašek. Po cestě na Boučí nesjízdné - jela jsem po louce vpravo. Od Pod Busin paráda.
Styl: klasika
Výzva: klasikáři nejezděte jen Libenice Jistebnice, ať je prošlapaná stopa i jinde :-)).
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 20.1.2019 13:31
Bohužel obleva v minulém týdnu udělala své, sněhu ubylo, ale v nejvyšších partiích Středních Brd je ho pořád hodně, včera (19.1.) to byla v Brdech zimní slunečná nádhera. Pod 700 m je to v lese bída, nad leží cca 15-20 cm sněhu, na otevřených pláních na Toku až k 45-50 cm. Sníh je přemrzlý, hodně často je třeba si prohrnovat stopu tvrdou krustou. Podklad zledovatělý.
U Křížku - Dlouhý kámen - po Alianci - platí to co výše, souvislejší stopa bohužel není, často ledovka, občas větvičky, místy vybroušeno na asfalt, pár stromů přes cestu. Koleje prošlapány pěšáky, dá se prostředkem, ale žádný med to není.
Dlouhý kámen - Tok - po červené - sněhu dosti, zřetelná stopa, ale nesouvislá, často rozdrbaná pěšáky, díky hlubokému sněhu je to docela oraniště.
Carvánka - Dlouhý kámen - po Dřevěnce - od Carvánky fajn stopa v hlubokém sněhu, jak to vypadá dál nevím (nejel jsem).
(Odpověď na dotaz uživatele Lucie z 18.1.: ahoj všem,
nemáte někdo aktuální info o sněhové pokrývce z Brd?
moc děkuji, L.)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 20.1.2019 7:26
Včerejší trasa Libenice-Alenina Lhota-Ounuz-Javorová skála a zpět. Nádherné počasí, lidí tak akorát. Mezi Aleninou Lhotou a Libenicemi občas vykukují ze sněhu meze, ale jinak parádní proběhnutí.
Tady je krátké video ze včerejška: https://youtu.be/xOfOpp_mI54
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 20.1.2019 3:16
Ještě doplním, jel bych to obráceně z Cunkova kousek na Libenice, vrátit se zpět a pak horký čaj :-). Nahoru na Ounuz je to pro začátečníka moc.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 20.1.2019 2:49
Sobota, trasa Libenice - Ounuz, velmi pěkné běžky, krásné počasí, vhodné pro děti, stopa trochu přemrzlá. Na první běžky bych to nejel celé, nicméně u parkoviště v Cunkově je možnost se občerstvit. Hezké svezení. PS. z Jetřichovic na Cunkov je to autem bez čtyřkolky neprůjezdné.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2019 21:32
Dnes odpoledne.
Orlov - Ohrádka: uklouzane, takže pěšky
Ohradka - Pod Tokem: snehu by bylo dost, ale bohužel prohrnuto a mimo stopu krusta. Na kameňačky ok
Pod Tokem - Houpák: misty rozšlapané od pěších, ale jinak moc hezké.
Houpák - Bor: bylo by hezké, ale každou chvili spadlý strom a Závěrečný úsek z kopce prohrnutý až ma asfalt.
Bor - Pliská: nejhezčí úsek cesty.
Pilská - Orlov: hodně ledovaté, ale šlo to tak nějak jet.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 19.1.2019 19:33
Chlistov – okruhy na Chlistovských loukách (super!) – Businy – Ounuz – okruhy na loukách – Poštovna – Chlistov. Parádní svezení, super počasi. Ten kdo na Chlistovských loukách vyjíždí skutrem stopy je fakt frajer se skvělým citem pro terén – velká pochvala! Kam se na něj hrabe nejmalebnější běžkový areál na světě v Dolomitech na planině Seisser Alm! Businy lze v pohodě objet horem lesem po žluté značce. Následný stoupání lesem rolbou dostatečně upraveno. Za Ounuzem opět po letech otevřeno občerstvení (svařák, apod.). Hospoda na Poštovně taky otevřená. Zkratka z Poštovny na Chlistovské louky lesem dost adrenalinová (3 popadané stromy, ve sjezdu zmrzlý, hodně šutrů). Méně zlušeným nedoporučuju.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2019 18:53
Jistebnice-Magdalena-Brtec-Svoříž-Jistebnice. Z Jistebnice až nad louky nad Svoříž parádní tvrdá stopa od rolby, na loukách občas něco kouká, od odbočky na Nadějkov až po Brtec se prohnaly krávy, takže úplně rozoráno. Horní cesta zpět zpočátku dobrá, na otevřených loukách potom vyfoukané pruhy kde se přejíždí zmrzlé hroudy. Či-li kolečko k Brtci překvapivě nejhorší část okruhu. Sjezd k fotbalovému hřišti už je zase parádní. Zde se zdá, že je projeta rolbou stará stopa přes Božejovice směr k nádraží, kousek by asi šlo po ní jet. Od hřiště stoupání přes první pole je ještě přes strniště ale po jeho překonání se stopa stočí doleva a kromě nevýznamných průjezdů lesíkem je až do Jistebnice opět parádní tvrdá frézovaná dvoj stopa.

Zkoumali jsme možnost začít okruh z Nadějkova nebo skladu ale ač zde bylo dříve něco projeto skůtrem nebo traktorem, nezdálo se, že by to bylo rozumné svezení, nastoupili jsme tedy v Jistebnici.

Lidí málo, teplota -2°C, sluníčko, po setmění -6°C, jasno. Modré Skivo krásně drželo. První lyže asi spíše ne.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2019 17:47
Libenice - Jistebnice - Busíny - Ounuz - Čunkov - Libenice: Prakticky celá trasa upravená (něco možná starší). Většinu cesty po loukách šlo krásně bruslit i vedle stop, i když odpoledne už to někde měklo a malinko se zařezávalo. Na pláních je umrzlý starší sníh a na něm cca 1cm přemrzlého prašanu (někde sfoukaného do ostrůvků). Celkem je sněhu průměrně 10 cm, někde míň (ale je tvrdý, tak se neprošlápne), někde až k 20 cm. Upraveno není jen při příjezdu do Jistebnice a lesní úsek z Busínů pod Onuz - tam je na cestě leďák a občas kouká kámen či hrouda. Jinak jsou stopy bílé a jen výjimečně potkáte hroudu nebo drn. Na hřebenovce Onuz - Libenice bylo lidí průměrně, jinde velmi málo. Parkoviště v Libenici i na Čunkově se během odpoledne zaplnila tak na 3/4.
Na klasiku držel modrý Swix V40 s podkladem gumy (Klistr KR30). Klistr doporučuji zažehlit - my mazali jen ručně a vosky se jinak rychle sjedou (stačí čtvrthodinový sjezd a je to skoro pryč).
Myslím, že zítra (v neděli) to bude podobné (s mazáním i s možností bruslit po pláních zejména dopoledne). Ale možná už nebude tak slunečno, jako dnes.
11:13
11:17
11:55
14:23
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2019 17:20
dnes parádní podmínky, relativně málo lidí, chtěli jsme vyjet autem nahoru na Ounuz a začí tam, bohužel kvůli zledovatělé silnici jsme museli jet zpět a naskočit na stopu u Libenic :)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2019 16:58
Trasa Míšov - Padrtě je jen pro "drsňáky". Cesty jsou protažené, malá vrstva sněhu jen lehce překrývá zmrzlý kamenitý povrch cest. Bylo vidět víc pěšáků než lyžařů a i z nich se někteří průběžně měnili na pěšáky.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 19.1.2019 15:33
Od Míšova to minulý týden celkem šlo, sněhu je stále dost, ale hodně cest je prohrnutych a plných sterku. Dnes jsme jeli tesliny-misov a bylo to trápení. Doporučuji staré běžky, kterých vám nebude líto..
(Odpověď na dotaz uživatele František z 16.1.: Zdravím nemáte někdo aktuální info Míšov-Padrťe co se týká sněhu děkuji)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 19.1.2019 15:13
Dnes Jistebnice - Cunkov + sportovní okruh, sněhu dostatek, člověk by něvěřil co udělá pár výškových metrů od Tábora (v Táboře nic). Po cestě bylo pouze pár míst, kde se projevila obleva z minulého týdne (některé úseky zledovatělá stopa, ale ujde to), takže pokud se vyplní předpoveď a něco malého připadne, tak na běžky na této trase to bude jistě do konce ledna. Dnes sluničko krásně doprovázelo celou cestu.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2019 8:51
Nevím, kde vzal pan Láďa sněhovou pokrývku 10 až 30 cm. Těch 30 cm na České Sibiři letošní sezonu vůbec neleželo. Maximum bylo 22 cm dne 12.1. následně přišla obleva. Aktuálně zde leží nesouvislá sněhová pokrývka. Údaje z nedaleké meteorologické stanice Ješetice - www.pocasijesetice.cz. TIP: Přidejte se ke skupině Počasí na České Sibiři - www.facebook.com/ceskasibir . Poslední zprávy ze stopy jsou: Vzhledem k současným sněhovým podmínkám byla včera upravena pouze trasa Jistebnice - Ounuz se zajížďkou na Brtec a Veletín a dále na Libenice a zpět do Jistebnice. Bude upravena také trasa z Jistebnice na Kostelec a na Nový Kostelec. Zde můžete využít nástupního místa na Novém Kostelci a parkoviště u hřbitova na Kostelci.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 18.1.2019 18:22
Navzdory oblevě v týdnu velmi slušné podmínky , sněhu 10 - 30cm , stopy v okolí Libenice , Cunkova a Jistebnice projeté , jen občas zafoukané . Lidí málo , což je škoda.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 18.1.2019 17:59
kostelec-jistebnice -nádhera
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 18.1.2019 14:16
-2, 15-30 cm, na loukách u Hartvíkova skvělá stopa, na některých částech šlo i volně bruslit, v lese hodně nečistot
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 18.1.2019 12:02
V 11.00 ounuz projíždí stopu rolba
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 16.1.2019 9:53
(Odpověď na dotaz uživatele Jarmila z 15.1.: Může prosím někdo poskytnout informaci, zda se nechá nyní , byť nedobře, běžkovat v okolí Třemblat ?
Děkuji)
Podla jedinej blizkej kamerky to nevyzera dobre
http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/prohlizec.html?cam=ondrejov
Ladův kraj
Vloženo 17.1.2019 9:26
koukni:
http://www.certovo-bremeno.cz/bezkarske-trasy
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 16.1.: Skol!
Jsou někde informace o aktuálních úpravách tras na Čertově břemenu?
Díky za info.)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 13.1.2019 21:24
Dnes odpoledne Hartvíkov - Nad Domamyšlí - U %Cerveného Kříže - Polánka myslivna - U Hořického Kříže . Dolní Hořice - Chýnov. Kolem Hartvíkova stopa dobrá, sněhu dost. Špatné to bylo to bylo skoro všude v lese. Od Nad Domamyšlí až po rozcestí U Hořického kříže spadané stromy. Strom místy každých 50 m. Nutno objíždět, protože mnohdy nejde přejít. Stopy zapadané od sněhu ze stromů. Dolů do Dolních Hořic to jelo pěkně. Super, že byla projeta trasa až do Chýnova. Tam však sněhu málo a moc dlouho to nevydží. Lidí málo, za 3 hodiny jsem potkal max. 20.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 13.1.2019 21:02
Dnes kolečko z Nepomuku přes Červený lom na Padrtsky rybník, Brizkovec , kolem Teslinu a Václavky zpět. Sněhu dost -cca 40cm , teplota lehce nad nulou, netalo to, odpoledne dále sněžilo. Cesta k rybníkum dobra, zpatky kolem vaclavky protazeno skoro na asfalt , boční pruseky nebyly tolik proslapnute
Brdy a Hřebeny
Vloženo 13.1.2019 19:47
Trasa Chlístov-Skalka-Jistebnice-Křivošín-Libenice-Bizon-Javorová skála-Chlístov. Z Chlístova prošlápnutá stopa, lekce pod váhou povoluje. Malý okruh projela kolem poledne rolba a vrátila se do Jistebnice. Tudíž absolutně luxusní podmínky, kterým se nedalo odolat i když jsem velký okruh jet vůbec nechtěl. Z Jistebnice na Smrkov ale nejela, tudíž zafoukaná stopa na klasiku, dřina, odrazit se moc nedalo, ujíždělo to do stran. Ve stoupání na Sychrov už byla znatelná stopa od rolby a znatelně lepší. To samé platí z Líbenice k Bizonovi. Zde se také vyskytovalo více lidí ale proti sobotě byla parkoviště naplněná tak ze čtvrtiny. Stoupání a okruhy na Ounuzi zase parádní, protože byly projeté čerstvě rolbou, sněhu dost. Sjezd od poštovny na chlístovské louky vysněžený ale jsou tam 3 padlé stromy, naštěstí ne ve sjezdu, kde by se blbě zastavovalo. Zdá se prošláplá stopa i na Veletín. Zataženo, občas sněžení, 1°C. Na cestách k Jistebnici a na Ounuzi minimum lidí.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 13.1.2019 12:37
Ondřejovská hvězdárna stále min. 15 cm sběhu, je dost mokrý, ale stále parádní svezení.
Ladův kraj
Vloženo 14.1.2019 10:02
V sobotu trasa: Ounuz-Businy- stopa zafoukaná asi tři předjezdci- Bezděkov-zčásti v koleji po traktoru a pak po stopě jednoho předjezdce- Chyšky- stopa totál zafoukaná, bez předjezdce (až do Nadějkova) - musela jsem to napálit na silničku ke Kvašťovu (neměla jsem sílu prošlapávat po tradiční trase) - Mozolov - zde odklon od trasy, chtěla jsem jet chvilku po hladkém po silničce víceméně-Klokočov- z části po tradiční trase, ale už bylo dost šero a nechtělo se mi šlapat pěšky přes Nadějkov, takže pozor odklonila jsem se od trasy směrem k potoku a pak se vydrápala nad potok a jela směr křivotka silnic od Květuše a od Starcovy Lhoty - Nadějkov - zde jsem se napojila na tradiční trasu, od lidí dobře projetá až pod Businy- Ounuz. Uf byla to dřina. Lobuju při větru obnovit také tuto trasu. Skol. Z
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 13.1.2019 12:08
Podmínky na Polánce a okolí jsou dobré, sněhu je zásoba, takže nevadí menší oblevy. Stále jsou upravovány další trasy - dnes do Chýnova, včera do Pojbuk.
Nejvíce informací získáte na stránkách http://www.ospolanka.cz/.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 12.1.2019 23:38
Tremblat louky - Struhařov. Skvělé svezení sníh mokrý a na večer to již celkem tálo. Zítra to ještě asi po loukách půjde, ale vzal bych kameňačky. Stopy vyjeté od mnoha lyžařů kteří dnes vyrazili.
Ladův kraj
Vloženo 12.1.2019 21:58
Odpoledne trasa Jistebnice-Alenina Lhota-Libenice-Borotín-Kostelec-Křivošín-Jistebnice (4h). Vlhký hutný sníh, stopa převážně pevná vhodná i na první běžky (klasika). U Aleniny Lhoty jako obvykle mokré. Ze Sychrova do Borotína občas prokukuje zeleň ale většinou bez hlíny. Kolem Borotína postupně horší a horší, sjezd k potoku ještě jde, nejhorší místo je za silnicí až k začátku stoupání na Kostelec (stopa vede letos ještě zpět k posledním barákům a tady je rozježděno nějakou technikou, lepší od silnice k zelenému baráku to zkrátit přes pole, pak jěště špatný kousek ale stoupání už je dobré. Pozor na sjezd z lesa ke kostelu. Z Kostelce na Podol nejlepší úsek, málo lidí, hodně sněhu, paráda. U Podolu na silnici 100m horších ale pak zase až do Křivošína pěkné a z něho až do Jistebnice zase paráda, letos je stopa vyjeta šikovně výše až nad křovím. Zataženo, 1°C, červené Skivo bylo ok, v Jistebnici davy (lidi chodili i k Magdaleně), parkování na náměstí, Libenické parkoviště taky plné, tolik aut jsem tam ještě neviděl. Jistebnice-Libenice ve stopě lidí dost, na Borotínském okruhu jen pár.

Stopa se zdá z Borotína na Střežimíř najetá není a neviděl jsem ani prošlapanou, z Líbenice tak byla aspoň prošlápnutá, ze silnice u Nosetína se nezdá projetý chyšecký okruh, něco tam sice prošlápnuto ale bylo to dost zafoukané,
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 12.1.2019 21:37
Dobrý den, jel jsem dnes odpoledne trasu z Libenic do Cunkova. Trasa byla stále ještě sjízdná, ale místy již lehce kouká hlína. Doporučuji nejlépe vyjet v dopoledních hodinách, jelikož odpoledne dle mé meteostanice již může pršet. Aktuálně teď večer ještě připadl 1 cm sněhu. Možná bude ještě v noci sněžit. Aktuální stav počasí můžete sledovat na www.pocasijesetice.cz (meteorologická stanice Ješetice, která je umístěna nedaleko Libenic) nebo se přidejte ke skupině na www.facebook.com/ceskasibir , kde pravidelně informuji o počasí na České Sibiři.
(Odpověď na dotaz uživatele Dan z 12.1.: Dobrý den,
jak to prosím vypadá po dnešních plusových teplotách? Lze se s dětmi lehce projet z Strezimire či Libenic?
Děkuji
Dan)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 12.1.2019 20:35
Dnes z parkoviste Orlov smer Tok a zpet vicemene bez problemu, nahore hodne prasanu, klidne 30cm, nektere cesty jsou protazene, ale zatim neodtate, doporucuji ale kamenacky.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 12.1.2019 19:46
Dopoledne mezi 9-11 , Stříbrná Lhota , Na rovinách, po červené vcelku pohodové svezení až k odbočce k raketový základně, pak dále stále po červené na Stožec nic moc, místy hodně kamenité. Krásně se jelo po silnici ze Stožce k základně (cca 1,7 km) , cesta zpět už místy narušená , teplota se zvedla z ranního jednoho stupne na tři až čtyři.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 12.1.2019 17:28
Dnes dopoledne z parkoviště na Skalku - cesta byla dle stop nedávno projeta traktorem s radlici, u kraje místy uklouzana úzká stopa pro klasiku. Bylo to zoufalství, nechápu proč někdo prohrabuje lesní cestu radlici, asi nemá rád běžkaře. Tam kde pluh neprojel ( odbočka z hlavní ke Skalce) docela pěkne svezení. Odpoledne sníh rychle tal, takže zítra už tam asi nic nebude.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 12.1.2019 16:56
Dnes po 10. hodine ze Strezimire pres Libenice a Borotin na Kostelec. Ze Strezimire do Libenic snehu dost, ale stopu jsme nenasli... Diky velkemu poctu lyzaru se ale podarilo vyjet docela slusnou.. Z Libenic dobry snih a pekne upraveno. V okoli Borotina spatne, misty vytate, misty vyfoukane a misty rolbou prohrnute az na travu. Doporucuju se tomuhle useku vyhnout. Naopak v okoli Kostelce na oba smery spousta snehu a luxusni stopa. Diky Certovu bremenu za upravu!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 12.1.2019 16:22
Ráno kolem 0°C, spousta běžkařů na kamenačkách, ale rychle taje a už velké plochy asfaltu.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 12.1.2019 15:48
Pri nasem prijezdu v 9.40 bylo parkoviste zvetsovano v Libenici traktorem.perfektni. Kol. 11h jela rolba, bohuzel to obcas prohrabla na travu.Hodne mekke a mokre.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 12.1.2019 15:05
Mrkněte na tyto stránky, podle web kamery je tam obleva :-( Taky jsem tam uvažovala zajet.

(odpověď na dotaz: Dobrý den, nevíte prosím jestli je ve Hvězdě ještě sníh? Díky.)
Praha
Vloženo 12.1.2019 13:26
Louky u Třemblatu dnes kolem poledne. Sníh mokrý, ale dá se. Stopy jsou.
Ladův kraj
Vloženo 12.1.2019 11:48
Rano jsem byl u Tremblat na loukach. Bylo to fajn. Snehu dostatek. Proslapnul jsem dalsi stopu. Zkusim jeste odpoledne, ale oteplilo se, zaclo svitit. Pujde to rychle dolu
Ladův kraj
Vloženo 12.1.2019 11:28
Okolí Kunic dnes asi 10-20cm sněhu, mokrý a taje. Kde nic, tu nic. Žádna stopa projetá, ani jeden běžkař. Zítra bude po sněhu.
Ladův kraj
Vloženo 12.1.2019 1:11
Odpověď na bruslení na Šumavě: viz www.bilastopa.cz oblast Modravsko - 11.1. máš tam seznam všech tras upravených rolbou která jede z Moravy, včetně Informace TRASY JSOU UPRAVOVÁNY NA klasiku. Tedy bruslení není možné, protože středový pruh mezi dvěma vyjetymi stopami na klasiku není dostatečně široký. Taky se to pozná dle druhu písma kterým jsou vypsány upravované trasy-tučná kurziva znamená klasiku. A dále obecně tedy i v Jizerkach a kdekoli jinde, z logiky věci tedy nákladů na vyřezávání stop, mají bruslaři zákaz ničit klasické stopy.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.1.2019 23:47
Strojově jsou upravované stopy v Těškově. Kousek od sjezdu D5 Mýto.

(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 10.1.: Ahoj, nějaké doporučení, kde by o víkendu mohla být vyjetá (začínala se vyjíždět) stopa? Díky, P.)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.1.2019 21:56
Dnes večer jsem byl na loukách v Třemblatech, sněhu spousta a sněžilo, zítra se nás určitě sejde spousta a vyjedeme prima stopy. Ráno vyrážím.
Ladův kraj
Vloženo 11.1.2019 20:02
Dopoledne skvělé podmínky i díky čerstvé úpravě stop. U Cunkova kolem 25 cm sněhu. Směrem na Líbenice čerstvě projeto rolbou, ale místy vyfoukané nebo vlhký podklad. Ale průjezd v pohodě. Tak snad to vydrží.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 19:59
12. 1. Občerstvení stará poštovna otevřeno teplo a polévka
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 18:18
Dnes popoledni nádhera! Skvělé lyžování, klid a pěkné počasí. Později odpoledne sněhová vánice,ale pořád paráda. Jel jsem od centrálního parkoviště Libenice a točil jsem se okolo toho. Všude upravená stopa ,k večeru zafoukaná prašanem.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 17:52
Nádhera.Prijel jsem po 9hod a parkoval u Bizona.
Rolbu potkal,když se řítila od Jistebnice.
Moc děkuji lidem, kteří se takhle starají a dávají nám lyžařům možnost si už po mnoho let v zimě pokud napadne sníh,protáhnou si fajfky po regionu Čertovo břemeno.
Minus body davam kolegům lyzarum bruslařům,kteří vjedou do čerstvé nepremrzle stopy a rozdrbou zcela bezohledně stopu pro klasiku.
Prizpevky na údržbu trati pak jdou vniveč.
Tahle argonce bruslařů je ale všude,Šumava i přez zákaz skejtu,Jizerka to samé,hned za rolbou a poškozené stopy pro klasiku.
Jinak dnes ale parádní svezení.
Díky Jistebnická vrchovino!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 17:42
Brtec-Magdalena-Bozejovice-Brtec stopa hodne zafoukana, místy neviditelna, ale jinak super...snehu hodne a krasny prasan
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 17:36
Ahoj, dnes jsme byli okolí Onřejova - Třemblat. je to kousek od Prahy a paráda cca 25 cm sněhu a stále padal nový, tak snad to chvilku vydrží.
Ladův kraj
Vloženo 11.1.2019 17:24
Ahoj, narazil jsem na stránky (které jsou sice starší, ale provozovatel se mi ozval) , které avizují trasy u Nového Jáchymova, kousek od Berouna...
viz:
https://bezecketrasy.webnode.cz/bezkarske-trasy/

Nemáte někdo zkušenost?
Střední Čechy
Vloženo 11.1.2019 17:03
dnes kolem 14h směr Jistebnice->Cunkov stopa perfektní jen místy zafoukána prašanem. Cestou zpět v 17h stopa tak z 50% zafoukána, ale i tak je to výrazně lepší než mimo stopu :)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 16:55
Jeli jsme dnes z parkoviště u Skalky na hřebeny po červené, silnice ale byla zpluhovaná a vedle ní vyjetá stopa pro běžkaře. Bylo tak trochu velké trápení. Ale jinak zasněžené stromy, romantika, čaj na Skalce, parádní výhled do kraje.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.1.2019 16:16
Teď tu jsme. Sníh prachový, cca 10-15cm. A stále padá. Moc pěkný.
(Odpověď na dotaz uživatele Prochy z 11.1.: Ahoj, jaký je skutečný stav stop na klasiku v Těškově? Zítra nebo v sobotu chceme s kolegy vyrazit. Díky Prochy)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.1.2019 10:15
Prosím, zavolejte na tel.: 724 189 516. Informaci dostanete přímo od správce tratě.
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 11.1.: je protažená trasa i u Brtce?)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 9:55
Odpověď naleznete zde ;) http://www.certovo-bremeno.cz/_userfiles/prilohy/10022_lyzostezky-mapa.pdf
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 11.1.: Dobrý den, prosím, dá se na upravené trase také bruslit, nebo lze jen kalsiku? Děkuji moc)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 9:47
Kladno - Lapák
Na cyklostezce pod Lapákem a na přilehlém poli směrem na Dobrou a Doksy lze na starých běžkách běžkovat. Pár stop tam nyní je. Jestli dnes v pátek trochu připadne, tak večer nebo zítra brzy ráno by to mohlo být výrazně lepší svezení.
Střední Čechy
Vloženo 10.1.2019 23:50
Na loukách kolem Třemblatu 15-20cm pěkného sněhu. Bez problémů na pěkně lyže. Vyrazel jsem od zámečku Myslín do ovčínu, ale sněhu všude kolem Třemblatu dostatek. :-)
Ladův kraj
Vloženo 10.1.2019 23:09
V Oboře Hvězda je cca. 5 cm sněhu, jsou relativně dobré stopy na klasiku.
Praha
Vloženo 10.1.2019 19:33
Dneska odpoledne jsem dal trasu z Cunkova do Jistebnice,trasa projetá rolbou,luxusní stopa,sněhu kolem čtvrt metru,parkoviště prohrnuté,parádní podmínky.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 10.1.2019 15:08
Chtěl jsem se podívat do Cunkova a bohužel v serpentinách byl šprajclý náklaďák.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 10.1.2019 15:08
Podle stránek se budou upravovat zítra od 8:00 http://www.certovo-bremeno.cz/bezkarske-trasy
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 10.1.2019 15:05
Dnes jsem vyjel 1,5 km kolečko na louce v Tehově, cca 10 - 15 cm navlhlého sněhu na starší lyže v pohodě.
Ladův kraj
Vloženo 10.1.2019 13:37
Byl jsem dnes kolem 11 hodiny v Alenine Lhote a u Bizona akorat prohrnoval parkoviste nakladac. Zastavil jsem a kouknul jestli jsou vyjete stopy ale bohuzel stopa nikde tak snad do víkendu bude.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 10.1.2019 0:12
vecer 22-23 od parkoviste v sedle ke Skalce a zpet. tak 8cm, na kamenacky super. snih trochu mokry, ale slo to. stale snezilo.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 6.1.2019 21:30
nejlepší úsek co se týče sjízdnosti je z jistebnice na cunkov,no je to pěkně zmrzlé, takže už jen aby nasypalo. z libenice přes borotín do jistebnice bída, ikdyž řepka skiing má taky něco do sebe....
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 6.1.2019 20:52
Na to jak bylo včera, trasy nad Moníncem byly sjízdné a moc jsme si to s rodinou užili. Ve zmrzlých stopách se po poledni jezdilo po malé vrstvě čerstvého prašanu. Teď jen napadnout a bude to paráda.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 6.1.2019 19:22
AHOJ, byl jsem okouknout reálný stav míst- TVORŠOVICE( golf resort Benešov), SENOHRABY- okruh, ONDŘEJOV...Neděle kolem 13-17h.
Tvoršovice- pár "fleků" sněhu u sn.děl, jinak NULA, Senohraby- zbytky sněhu, tání, bahno, pár stop po běžkách po louce...
Ondřejov- prostor kolem observatoře- 3cm sněhu , více prodřeno, na svezení určitě NE-E...
(Odpověď na dotaz uživatele Ota z 4.1.: Ahoj,zitra chci vyrazit na bezky do Senohrab,jak vypada stopa?Predem dekuji za odpoved.)
Ladův kraj
Vloženo 6.1.2019 15:52
Po deváté hodině už to bylo zmrzlé, i když sněhu moc po oblevě nezbylo. Hodně leze tráva a hlína, ale pořád to ještě vypadá jako v zimě - všude je bílo. U Libenice je prohrnuté obrovské parkoviště na louce, od Libenice až nad Moninec bylo znát, že před pár dny tu projela rolba, a do "vytlačených" zmrzlých stop byla nafoukaná troška nového prašanu. Je to ale vyjeto rolbou jinak než je stopa na zimní mapě - osada Ostrý se neobjíždí z jihu, ale ze severu v trochu větší nadmořské výšce, a nekříží se tedy silnice K poledni začalo zase trochu sněžit, pokud vyjde předpověď počasí a něco v příštích dnech napadne, tak to bude výborné, základ tam všeude je.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 6.1.2019 14:20
Jeli jsme z Jistebnice na Cunkov. Stopa na starsi bezky v pohode.... misty trava....pro nadsence super...
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 6.1.2019 9:12
Včera kolem 13:00 byla trasa už dost rozbředlá. Místy stopa úplně mizela. Nevěřím ze by vydržela do dnešního dne.
(Odpověď na dotaz uživatele Marta z 6.1.: Nevite prosim nekdo jak to po vcerejsim desti vypada dnes na Jistebnicku se stopou?Diky)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 6.1.2019 8:57
I přes déšť trasy sjízdné, upravené.Jen nás mrzí, že se najdou tací, co si vezmou čtyřkolku a zničí stopu ostatním.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 5.1.2019 20:08
Dnes jsem dorazil v cca 10:15 do Kostelce, načež vzápětí ve směru od Borotína přijela rolba, která projížděl trať směrem na Jistebnici. Sněhu bylo kolem 10-15 cm max, takže dle toho byla i stopa na klasiku, jinak jen "umanšestrováno." Počasí nicmoc, ale dopo ještě padal "jen" mokrý sníh. Projel jsem z Kostelce směrem k Chomoutově Lhotě, tam znatelně méně sněhu, pak zpět do Kostelce a dojel jsem kolem Podola k Orlovu, zde podmínky relativně velmi slušné. Nicméně se obávám, že odpolední déšť na nějaký čas běžkování v oblasti zcela znemožní.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 5.1.2019 18:29
V Chuchli se naposledy lyžovalo začátkem března 2017. Už se tam s lyžováním nepočítá - pražský "ski park" byl od minulé sezóny přesunut na Vypich, jehož se týká i moje odpověď na předchozí dotaz. Ani tam se však lyžovat nedá - z aktuálního pohledu na kameru je vidět, že sněhu od rána výrazněji ubylo. Nejvíc ho leží v okolí sněhového děla, takže se během některé z minulých nocí evidentně snažili zasněžovat, ale i tyto zbytky sněhu nejspíš během neděle roztají kompletně.

(Odpověď na dotaz uživatele Jitka z 5.1.: Ahoj, nevíte, jestli je otevřen ski park v Chuchli? Díky moc, Jitka)
Praha
Vloženo 5.1.2019 15:06
Stopa z Libenic směr Alenina Lhota sice mokrá,ale celkem dobrá až k bizonům.
Ve 13:20 Jsem na parkovišti v Libenicí ch našla lyžařské boty. Komu chybí ať nechá vzkaz se značkou a velikostí.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 5.1.2019 11:47
Vyrazil jsem v 8:30 z Jistebnice směrem Alenina Lhota. Stopa v tu dobu byla ještě dobrá, sněhu celkem dost, kameny žádné, jen občas stébla trávy. Před Libenicemi již stopa začala být horší. Úsek od Libenic do Borotína již velmi špatný, sněhu málo. Dále jsem již nejel.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 5.1.2019 10:45
V pátek se na druhé straně Prahy dalo na sídlišti slušně sáňkovat. Plánovaný sobotní průzkum situace v Hostivaři jsem ale rovnou zrušil, obleva v noci a ráno nastoupila rychle a většina sněhu zmizela. Na Vypichu to dle webkamery na webu Ski Parku http://www.skiparkpraha.cz/ vypadá podobně beznadějně, i tam sníh rychle taje a lyžovat tam nepůjde.

(Odpověď na dotaz uživatele Vladka z 5.1.: Ahoj, nevíte, zda-li se již dá vyrazit na Hvězdu/ Vypich? Děkuji za nějaké info. V.)
Praha
Vloženo 4.1.2019 20:31
Dnes navečer jsem běžel z Obecnice k Pilské, Pod Tok a kolem Kloboučku zpět. Na lyže kameňačky dobré. S přibývající výškou přibývá o sněhu cca 600-700mnm se dají doporučit pouze asfaltky 700-800 i slušné sotoliny. Pokud bude zitra sněžit, tak bych v neděli vyrazil, pokud byť trochu zaprší, tak to bude zabité.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 4.1.2019 15:27
Miroslav Kočovský sdílel odkaz na Lyžařský oddíl TJ Sokol Senohraby:
I Senohrab už se dá lyžovat, ještě trochu sněhu by to sice chtělo, ale prostě dá se. Zatím jsem dopoledne vyjel tuhle stopu.

https://www.facebook.com/groups/1718471745052946/permalink/2324312277802220/
Zda je to skutrem či pěšky ovšem zatím nevím.

(Odpověď na dotaz uživatele Jarda z 4.1.: Prosím, nevíte někdo, jestli to je sjízdné na polích za Říčany, případně u Ondřejova?
Díky Jarda)
Ladův kraj
Vloženo 4.1.2019 13:49
Ve čtvrtek odpoledne na České Sibiři intenzivně sněžilo.
Jaké jsou aktuální podmínky?
Více v obsáhlém článku na www.facebook.com/ceskasibir
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 4.1.2019 11:51
Ahoj, viz http://www.certovo-bremeno.cz/bezkarske-trasy

04. 01. 2019. Běžkařské trasy se budou upravovat během dneška v omezené míře. Upravovat se bude:

Trasa: Jistebnice, Monínec, Libenice, Borotín, Kostelec, Jistebnice

Okruh u Javorové skály

Parkoviště v Libenicích

Parkoviště U Bizona
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.12.2018 8:01
Ve středu 19.12. večer byla ještě trasa z Libenice sjízdná, ale už lezlo té trávy víc, a nejenom trávy, i větší krtiny a hroudy. Ale dalo se. Byl se tam někdo podívat co to udělalo po pátečním večerním zvýšení teploty ? Mám obavu, že už to o víkendu nebude ani na ty nejhorší kameňačky.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.12.2018 22:13
Dnes projetá stejná trasa Hartvíkov - Vodice, (tedy pravda, ne lesem do Hartvíkova, ale po louce podél lesa k cestě z Domamyšle do Blaničky) a zpět do Vodice. Vyjížděl jsem z hráze Pilského rybníka. A stopa stále ještě velmi dobrá. Myslím, že zítra to bude ještě dobře sjízdné.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 18.12.2018 13:00
Ski areal Teskov. Cca 5cm snehu. Na louce pred penzionem cca 800m kolecko. Projete rolbou. Slo krasne bruslit, ale i klasika byla v pohode. Okoli na polich a v lese zatim nepuzitelné.
Střední Čechy
Vloženo 17.12.2018 7:34
V neděli bylo sněhu dostatek a mrazivé počasí ho udržovalo sypkým a nelepivým. Na některých místech byla i strojově vytvořená stopa. Skvělé lyžování! Jen v lesích byly úseky s nedostatkem sněhu a příliš mnoho kamení.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 16.12.2018 22:44
Od parkoviště Libenice stopa od lyžařů až k Ounuzu, ale u Cunkova vede uvnitř ohrady pro koně (cesta okolo ohrady je nesjízdná). Místy leze tráva (ale velmi málo), kamení jen na krátkém úseku lesem. Na loukách mezi Monincem a Javorovou skálou jsem vyjel kolečko na klasiku, někdo se tam pokoušel i bruslit, a po poledni když jsem odjížděl zpět k Libenici tak tam přijel skůtr a vyjel kolečko skútrem. Asi by to sneslo úpravu stopy mezi Libenicí a Ounuzem, zvlášť jestli dnes večer něco málo připadne..
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 18.12.2018 13:41
V sobotu jsme tři lidi projeli stopu Ounuz - Jistebnice.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 14.12.2018 22:07
Pěkná, ale opravdu pěkná skutrem jetá dvoustopa Hartvikov Vodice, sněhu na loukách dost a téměř prasny. Vadou však stale zůstává, že v noci na ni není vidět. Příště pojedu ve dne.
V lese opravdu pro skalní, tedy s kameny ve skluznici.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 14.12.2018 16:26
Na České Sibiři leží 12 cm sněhu (zaznamenala meteorologická stanice Ješetice - www.pocasijesetice.cz), ale o tomto víkendu nebudou trasy upravovány. Kdyby napadlo ještě cca 5 cm a bylo umrznuto, tak by byla úprava tras pravděpodobně možná.

Sledujte aktuální počasí na České Sibiři na www.pocasijesetice.cz nebo ve skupině na facebooku, kde je 700 členů. - www.facebook.com/ceskasibir
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 12.12.2018 21:00
datum nelze dat starsi-byli jsme pred mesicem na Praze. Snehu vsude 2cm,prselo,nahore dest namrzal. Uplne nespolehat na snehomerny polstar na Praze-ukazoval nepravdepodobnych 7cm...ted bude v teto oblasti situace lepsi,kdyz je schoda snehomeru tesliny s prahou alespon trochu, jsou nejspis data duveryhodnejsi-ted je situace lepsi,pro bezky odrhovacky luxusni-min.10cm-aktualni informace zde.http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/snih-lnk.html#tesliny
Brdy a Hřebeny

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Praha a střední Čechy