Praha a Střední Čechy – běžky

V Praze a jejím blízkém okolí se zpravidla většinu zimy lyžovat nedá, ale přijde-li sněhová nadílka i do nižších poloh, nemusí místní lyžaři jezdit na hory a mohou jít na běžky blíže svému bydlišti. Takové období většinou netrvá dlouho, sníh obvykle brzy roztaje. Rok od roku přibývají i kratší upravené tratě (některé z nich i…

Číst celý text

Členění oblasti Praha a Střední Čechy

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 3 nezodpovězené dotazy
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 16.1.2019 9:53
(Odpověď na dotaz uživatele Jarmila z 15.1.: Může prosím někdo poskytnout informaci, zda se nechá nyní , byť nedobře, běžkovat v okolí Třemblat ?
Děkuji)
Podla jedinej blizkej kamerky to nevyzera dobre
http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/prohlizec.html?cam=ondrejov
Ladův kraj
Dotaz Vloženo 16.1.2019 13:09
Zdravím nemáte někdo aktuální info Míšov-Padrťe co se týká sněhu děkuji
Zodpovědět Brdy a Hřebeny
Vloženo 17.1.2019 9:26
koukni:
http://www.certovo-bremeno.cz/bezkarske-trasy
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 16.1.: Skol!
Jsou někde informace o aktuálních úpravách tras na Čertově břemenu?
Díky za info.)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 13.1.2019 21:24
Dnes odpoledne Hartvíkov - Nad Domamyšlí - U %Cerveného Kříže - Polánka myslivna - U Hořického Kříže . Dolní Hořice - Chýnov. Kolem Hartvíkova stopa dobrá, sněhu dost. Špatné to bylo to bylo skoro všude v lese. Od Nad Domamyšlí až po rozcestí U Hořického kříže spadané stromy. Strom místy každých 50 m. Nutno objíždět, protože mnohdy nejde přejít. Stopy zapadané od sněhu ze stromů. Dolů do Dolních Hořic to jelo pěkně. Super, že byla projeta trasa až do Chýnova. Tam však sněhu málo a moc dlouho to nevydží. Lidí málo, za 3 hodiny jsem potkal max. 20.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 13.1.2019 21:02
Dnes kolečko z Nepomuku přes Červený lom na Padrtsky rybník, Brizkovec , kolem Teslinu a Václavky zpět. Sněhu dost -cca 40cm , teplota lehce nad nulou, netalo to, odpoledne dále sněžilo. Cesta k rybníkum dobra, zpatky kolem vaclavky protazeno skoro na asfalt , boční pruseky nebyly tolik proslapnute
Brdy a Hřebeny
Vloženo 13.1.2019 19:47
Trasa Chlístov-Skalka-Jistebnice-Křivošín-Libenice-Bizon-Javorová skála-Chlístov. Z Chlístova prošlápnutá stopa, lekce pod váhou povoluje. Malý okruh projela kolem poledne rolba a vrátila se do Jistebnice. Tudíž absolutně luxusní podmínky, kterým se nedalo odolat i když jsem velký okruh jet vůbec nechtěl. Z Jistebnice na Smrkov ale nejela, tudíž zafoukaná stopa na klasiku, dřina, odrazit se moc nedalo, ujíždělo to do stran. Ve stoupání na Sychrov už byla znatelná stopa od rolby a znatelně lepší. To samé platí z Líbenice k Bizonovi. Zde se také vyskytovalo více lidí ale proti sobotě byla parkoviště naplněná tak ze čtvrtiny. Stoupání a okruhy na Ounuzi zase parádní, protože byly projeté čerstvě rolbou, sněhu dost. Sjezd od poštovny na chlístovské louky vysněžený ale jsou tam 3 padlé stromy, naštěstí ne ve sjezdu, kde by se blbě zastavovalo. Zdá se prošláplá stopa i na Veletín. Zataženo, občas sněžení, 1°C. Na cestách k Jistebnici a na Ounuzi minimum lidí.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 13.1.2019 12:37
Ondřejovská hvězdárna stále min. 15 cm sběhu, je dost mokrý, ale stále parádní svezení.
Ladův kraj
Vloženo 14.1.2019 10:02
V sobotu trasa: Ounuz-Businy- stopa zafoukaná asi tři předjezdci- Bezděkov-zčásti v koleji po traktoru a pak po stopě jednoho předjezdce- Chyšky- stopa totál zafoukaná, bez předjezdce (až do Nadějkova) - musela jsem to napálit na silničku ke Kvašťovu (neměla jsem sílu prošlapávat po tradiční trase) - Mozolov - zde odklon od trasy, chtěla jsem jet chvilku po hladkém po silničce víceméně-Klokočov- z části po tradiční trase, ale už bylo dost šero a nechtělo se mi šlapat pěšky přes Nadějkov, takže pozor odklonila jsem se od trasy směrem k potoku a pak se vydrápala nad potok a jela směr křivotka silnic od Květuše a od Starcovy Lhoty - Nadějkov - zde jsem se napojila na tradiční trasu, od lidí dobře projetá až pod Businy- Ounuz. Uf byla to dřina. Lobuju při větru obnovit také tuto trasu. Skol. Z
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 13.1.2019 12:08
Podmínky na Polánce a okolí jsou dobré, sněhu je zásoba, takže nevadí menší oblevy. Stále jsou upravovány další trasy - dnes do Chýnova, včera do Pojbuk.
Nejvíce informací získáte na stránkách http://www.ospolanka.cz/.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 12.1.2019 23:38
Tremblat louky - Struhařov. Skvělé svezení sníh mokrý a na večer to již celkem tálo. Zítra to ještě asi po loukách půjde, ale vzal bych kameňačky. Stopy vyjeté od mnoha lyžařů kteří dnes vyrazili.
Ladův kraj
Vloženo 12.1.2019 21:58
Odpoledne trasa Jistebnice-Alenina Lhota-Libenice-Borotín-Kostelec-Křivošín-Jistebnice (4h). Vlhký hutný sníh, stopa převážně pevná vhodná i na první běžky (klasika). U Aleniny Lhoty jako obvykle mokré. Ze Sychrova do Borotína občas prokukuje zeleň ale většinou bez hlíny. Kolem Borotína postupně horší a horší, sjezd k potoku ještě jde, nejhorší místo je za silnicí až k začátku stoupání na Kostelec (stopa vede letos ještě zpět k posledním barákům a tady je rozježděno nějakou technikou, lepší od silnice k zelenému baráku to zkrátit přes pole, pak jěště špatný kousek ale stoupání už je dobré. Pozor na sjezd z lesa ke kostelu. Z Kostelce na Podol nejlepší úsek, málo lidí, hodně sněhu, paráda. U Podolu na silnici 100m horších ale pak zase až do Křivošína pěkné a z něho až do Jistebnice zase paráda, letos je stopa vyjeta šikovně výše až nad křovím. Zataženo, 1°C, červené Skivo bylo ok, v Jistebnici davy (lidi chodili i k Magdaleně), parkování na náměstí, Libenické parkoviště taky plné, tolik aut jsem tam ještě neviděl. Jistebnice-Libenice ve stopě lidí dost, na Borotínském okruhu jen pár.

Stopa se zdá z Borotína na Střežimíř najetá není a neviděl jsem ani prošlapanou, z Líbenice tak byla aspoň prošlápnutá, ze silnice u Nosetína se nezdá projetý chyšecký okruh, něco tam sice prošlápnuto ale bylo to dost zafoukané,
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 12.1.2019 21:37
Dobrý den, jel jsem dnes odpoledne trasu z Libenic do Cunkova. Trasa byla stále ještě sjízdná, ale místy již lehce kouká hlína. Doporučuji nejlépe vyjet v dopoledních hodinách, jelikož odpoledne dle mé meteostanice již může pršet. Aktuálně teď večer ještě připadl 1 cm sněhu. Možná bude ještě v noci sněžit. Aktuální stav počasí můžete sledovat na www.pocasijesetice.cz (meteorologická stanice Ješetice, která je umístěna nedaleko Libenic) nebo se přidejte ke skupině na www.facebook.com/ceskasibir , kde pravidelně informuji o počasí na České Sibiři.
(Odpověď na dotaz uživatele Dan z 12.1.: Dobrý den,
jak to prosím vypadá po dnešních plusových teplotách? Lze se s dětmi lehce projet z Strezimire či Libenic?
Děkuji
Dan)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 12.1.2019 20:35
Dnes z parkoviste Orlov smer Tok a zpet vicemene bez problemu, nahore hodne prasanu, klidne 30cm, nektere cesty jsou protazene, ale zatim neodtate, doporucuji ale kamenacky.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 12.1.2019 19:46
Dopoledne mezi 9-11 , Stříbrná Lhota , Na rovinách, po červené vcelku pohodové svezení až k odbočce k raketový základně, pak dále stále po červené na Stožec nic moc, místy hodně kamenité. Krásně se jelo po silnici ze Stožce k základně (cca 1,7 km) , cesta zpět už místy narušená , teplota se zvedla z ranního jednoho stupne na tři až čtyři.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 12.1.2019 17:28
Dnes dopoledne z parkoviště na Skalku - cesta byla dle stop nedávno projeta traktorem s radlici, u kraje místy uklouzana úzká stopa pro klasiku. Bylo to zoufalství, nechápu proč někdo prohrabuje lesní cestu radlici, asi nemá rád běžkaře. Tam kde pluh neprojel ( odbočka z hlavní ke Skalce) docela pěkne svezení. Odpoledne sníh rychle tal, takže zítra už tam asi nic nebude.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 12.1.2019 16:56
Dnes po 10. hodine ze Strezimire pres Libenice a Borotin na Kostelec. Ze Strezimire do Libenic snehu dost, ale stopu jsme nenasli... Diky velkemu poctu lyzaru se ale podarilo vyjet docela slusnou.. Z Libenic dobry snih a pekne upraveno. V okoli Borotina spatne, misty vytate, misty vyfoukane a misty rolbou prohrnute az na travu. Doporucuju se tomuhle useku vyhnout. Naopak v okoli Kostelce na oba smery spousta snehu a luxusni stopa. Diky Certovu bremenu za upravu!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 12.1.2019 16:22
Ráno kolem 0°C, spousta běžkařů na kamenačkách, ale rychle taje a už velké plochy asfaltu.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 12.1.2019 15:48
Pri nasem prijezdu v 9.40 bylo parkoviste zvetsovano v Libenici traktorem.perfektni. Kol. 11h jela rolba, bohuzel to obcas prohrabla na travu.Hodne mekke a mokre.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 12.1.2019 15:05
Mrkněte na tyto stránky, podle web kamery je tam obleva :-( Taky jsem tam uvažovala zajet.
Praha
Vloženo 12.1.2019 13:26
Louky u Třemblatu dnes kolem poledne. Sníh mokrý, ale dá se. Stopy jsou.
Ladův kraj
Vloženo 12.1.2019 11:48
Rano jsem byl u Tremblat na loukach. Bylo to fajn. Snehu dostatek. Proslapnul jsem dalsi stopu. Zkusim jeste odpoledne, ale oteplilo se, zaclo svitit. Pujde to rychle dolu
Ladův kraj
Vloženo 12.1.2019 11:28
Okolí Kunic dnes asi 10-20cm sněhu, mokrý a taje. Kde nic, tu nic. Žádna stopa projetá, ani jeden běžkař. Zítra bude po sněhu.
Ladův kraj
Vloženo 12.1.2019 1:11
Odpověď na bruslení na Šumavě: viz www.bilastopa.cz oblast Modravsko - 11.1. máš tam seznam všech tras upravených rolbou která jede z Moravy, včetně Informace TRASY JSOU UPRAVOVÁNY NA klasiku. Tedy bruslení není možné, protože středový pruh mezi dvěma vyjetymi stopami na klasiku není dostatečně široký. Taky se to pozná dle druhu písma kterým jsou vypsány upravované trasy-tučná kurziva znamená klasiku. A dále obecně tedy i v Jizerkach a kdekoli jinde, z logiky věci tedy nákladů na vyřezávání stop, mají bruslaři zákaz ničit klasické stopy.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.1.2019 23:47
Strojově jsou upravované stopy v Těškově. Kousek od sjezdu D5 Mýto.

(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 10.1.: Ahoj, nějaké doporučení, kde by o víkendu mohla být vyjetá (začínala se vyjíždět) stopa? Díky, P.)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.1.2019 23:38
Položím otázku na níže zaslány prispevek. Mohl bych vědět kde je napsán zákaz v Jizerkách a na Šumavě? Nechci z toho dělat fórum, ale zajímalo by mě to. Děkuji PŘÍSPĚVEK Tomáš z 11.1. Nádhera.Prijela parkoval u Bizona.
Rolbu potkal,když se řítila od Jistebnice.
Moc děkuji lidem, kteří se takhle starají a dávají nám lyžařům možnost si už po mnoho let v zimě pokud napadne sníh,protáhnou si fajfky po regionu Čertovo břemeno.
Minus body davam kolegům lyzarum bruslařům,kteří vjedou do čerstvé nepremrzle stopy a rozdrbou zcela bezohledně stopu pro klasiku.
Prizpevky na údržbu trati pak jdou vniveč.
Tahle argonce bruslařů je ale všude,Šumava i přez zákaz skejtu,Jizerka to samé,hned za rolbou a poškozené stopy pro klasiku.
Jinak dnes ale parádní svezení.
Díky Jistebnická vrchovino!
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.1.2019 21:56
Dnes večer jsem byl na loukách v Třemblatech, sněhu spousta a sněžilo, zítra se nás určitě sejde spousta a vyjedeme prima stopy. Ráno vyrážím.
Ladův kraj
Vloženo 11.1.2019 20:02
Dopoledne skvělé podmínky i díky čerstvé úpravě stop. U Cunkova kolem 25 cm sněhu. Směrem na Líbenice čerstvě projeto rolbou, ale místy vyfoukané nebo vlhký podklad. Ale průjezd v pohodě. Tak snad to vydrží.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 19:59
12. 1. Občerstvení stará poštovna otevřeno teplo a polévka
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 18:18
Dnes popoledni nádhera! Skvělé lyžování, klid a pěkné počasí. Později odpoledne sněhová vánice,ale pořád paráda. Jel jsem od centrálního parkoviště Libenice a točil jsem se okolo toho. Všude upravená stopa ,k večeru zafoukaná prašanem.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 17:52
Nádhera.Prijel jsem po 9hod a parkoval u Bizona.
Rolbu potkal,když se řítila od Jistebnice.
Moc děkuji lidem, kteří se takhle starají a dávají nám lyžařům možnost si už po mnoho let v zimě pokud napadne sníh,protáhnou si fajfky po regionu Čertovo břemeno.
Minus body davam kolegům lyzarum bruslařům,kteří vjedou do čerstvé nepremrzle stopy a rozdrbou zcela bezohledně stopu pro klasiku.
Prizpevky na údržbu trati pak jdou vniveč.
Tahle argonce bruslařů je ale všude,Šumava i přez zákaz skejtu,Jizerka to samé,hned za rolbou a poškozené stopy pro klasiku.
Jinak dnes ale parádní svezení.
Díky Jistebnická vrchovino!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 17:42
Brtec-Magdalena-Bozejovice-Brtec stopa hodne zafoukana, místy neviditelna, ale jinak super...snehu hodne a krasny prasan
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 17:36
Ahoj, dnes jsme byli okolí Onřejova - Třemblat. je to kousek od Prahy a paráda cca 25 cm sněhu a stále padal nový, tak snad to chvilku vydrží.
Ladův kraj
Vloženo 11.1.2019 17:24
Ahoj, narazil jsem na stránky (které jsou sice starší, ale provozovatel se mi ozval) , které avizují trasy u Nového Jáchymova, kousek od Berouna...
viz:
https://bezecketrasy.webnode.cz/bezkarske-trasy/

Nemáte někdo zkušenost?
Okolí Prahy
Vloženo 11.1.2019 17:03
dnes kolem 14h směr Jistebnice->Cunkov stopa perfektní jen místy zafoukána prašanem. Cestou zpět v 17h stopa tak z 50% zafoukána, ale i tak je to výrazně lepší než mimo stopu :)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 16:55
Jeli jsme dnes z parkoviště u Skalky na hřebeny po červené, silnice ale byla zpluhovaná a vedle ní vyjetá stopa pro běžkaře. Bylo tak trochu velké trápení. Ale jinak zasněžené stromy, romantika, čaj na Skalce, parádní výhled do kraje.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.1.2019 16:16
Teď tu jsme. Sníh prachový, cca 10-15cm. A stále padá. Moc pěkný.
(Odpověď na dotaz uživatele Prochy z 11.1.: Ahoj, jaký je skutečný stav stop na klasiku v Těškově? Zítra nebo v sobotu chceme s kolegy vyrazit. Díky Prochy)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.1.2019 10:18
Kolik sněhu zde leží a jaká je aktuální situace?
Jaké bylo počasí v roce 2018 na České Sibiři?
Více na www.facebook.com/ceskasibir
Aktuální počasí z nedaleké meteorologické stanice na www.pocasijesetice.cz
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 10:15
Prosím, zavolejte na tel.: 724 189 516. Informaci dostanete přímo od správce tratě.
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 11.1.: je protažená trasa i u Brtce?)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 9:55
Odpověď naleznete zde ;) http://www.certovo-bremeno.cz/_userfiles/prilohy/10022_lyzostezky-mapa.pdf
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 11.1.: Dobrý den, prosím, dá se na upravené trase také bruslit, nebo lze jen kalsiku? Děkuji moc)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 9:47
Kladno - Lapák
Na cyklostezce pod Lapákem a na přilehlém poli směrem na Dobrou a Doksy lze na starých běžkách běžkovat. Pár stop tam nyní je. Jestli dnes v pátek trochu připadne, tak večer nebo zítra brzy ráno by to mohlo být výrazně lepší svezení.
Okolí Prahy
Vloženo 10.1.2019 23:50
Na loukách kolem Třemblatu 15-20cm pěkného sněhu. Bez problémů na pěkně lyže. Vyrazel jsem od zámečku Myslín do ovčínu, ale sněhu všude kolem Třemblatu dostatek. :-)
Ladův kraj
Vloženo 10.1.2019 23:09
V Oboře Hvězda je cca. 5 cm sněhu, jsou relativně dobré stopy na klasiku.
Praha
Vloženo 10.1.2019 19:33
Dneska odpoledne jsem dal trasu z Cunkova do Jistebnice,trasa projetá rolbou,luxusní stopa,sněhu kolem čtvrt metru,parkoviště prohrnuté,parádní podmínky.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 10.1.2019 15:08
Chtěl jsem se podívat do Cunkova a bohužel v serpentinách byl šprajclý náklaďák.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 10.1.2019 15:08
Podle stránek se budou upravovat zítra od 8:00 http://www.certovo-bremeno.cz/bezkarske-trasy
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 10.1.2019 15:05
Dnes jsem vyjel 1,5 km kolečko na louce v Tehově, cca 10 - 15 cm navlhlého sněhu na starší lyže v pohodě.
Ladův kraj
Vloženo 10.1.2019 13:37
Byl jsem dnes kolem 11 hodiny v Alenine Lhote a u Bizona akorat prohrnoval parkoviste nakladac. Zastavil jsem a kouknul jestli jsou vyjete stopy ale bohuzel stopa nikde tak snad do víkendu bude.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Dotaz Vloženo 10.1.2019 12:22
Tak jak to vypadá dnes po nočním sněžení? Jsou trasy upravené?
Zodpovědět Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 10.1.2019 0:12
vecer 22-23 od parkoviste v sedle ke Skalce a zpet. tak 8cm, na kamenacky super. snih trochu mokry, ale slo to. stale snezilo.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 6.1.2019 21:30
nejlepší úsek co se týče sjízdnosti je z jistebnice na cunkov,no je to pěkně zmrzlé, takže už jen aby nasypalo. z libenice přes borotín do jistebnice bída, ikdyž řepka skiing má taky něco do sebe....
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 6.1.2019 20:52
Na to jak bylo včera, trasy nad Moníncem byly sjízdné a moc jsme si to s rodinou užili. Ve zmrzlých stopách se po poledni jezdilo po malé vrstvě čerstvého prašanu. Teď jen napadnout a bude to paráda.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 6.1.2019 19:22
AHOJ, byl jsem okouknout reálný stav míst- TVORŠOVICE( golf resort Benešov), SENOHRABY- okruh, ONDŘEJOV...Neděle kolem 13-17h.
Tvoršovice- pár "fleků" sněhu u sn.děl, jinak NULA, Senohraby- zbytky sněhu, tání, bahno, pár stop po běžkách po louce...
Ondřejov- prostor kolem observatoře- 3cm sněhu , více prodřeno, na svezení určitě NE-E...
(Odpověď na dotaz uživatele Ota z 4.1.: Ahoj,zitra chci vyrazit na bezky do Senohrab,jak vypada stopa?Predem dekuji za odpoved.)
Ladův kraj
Vloženo 6.1.2019 15:52
Po deváté hodině už to bylo zmrzlé, i když sněhu moc po oblevě nezbylo. Hodně leze tráva a hlína, ale pořád to ještě vypadá jako v zimě - všude je bílo. U Libenice je prohrnuté obrovské parkoviště na louce, od Libenice až nad Moninec bylo znát, že před pár dny tu projela rolba, a do "vytlačených" zmrzlých stop byla nafoukaná troška nového prašanu. Je to ale vyjeto rolbou jinak než je stopa na zimní mapě - osada Ostrý se neobjíždí z jihu, ale ze severu v trochu větší nadmořské výšce, a nekříží se tedy silnice K poledni začalo zase trochu sněžit, pokud vyjde předpověď počasí a něco v příštích dnech napadne, tak to bude výborné, základ tam všeude je.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 6.1.2019 14:20
Jeli jsme z Jistebnice na Cunkov. Stopa na starsi bezky v pohode.... misty trava....pro nadsence super...
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 6.1.2019 9:12
Včera kolem 13:00 byla trasa už dost rozbředlá. Místy stopa úplně mizela. Nevěřím ze by vydržela do dnešního dne.
(Odpověď na dotaz uživatele Marta z 6.1.: Nevite prosim nekdo jak to po vcerejsim desti vypada dnes na Jistebnicku se stopou?Diky)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 6.1.2019 8:57
I přes déšť trasy sjízdné, upravené.Jen nás mrzí, že se najdou tací, co si vezmou čtyřkolku a zničí stopu ostatním.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 5.1.2019 20:08
Dnes jsem dorazil v cca 10:15 do Kostelce, načež vzápětí ve směru od Borotína přijela rolba, která projížděl trať směrem na Jistebnici. Sněhu bylo kolem 10-15 cm max, takže dle toho byla i stopa na klasiku, jinak jen "umanšestrováno." Počasí nicmoc, ale dopo ještě padal "jen" mokrý sníh. Projel jsem z Kostelce směrem k Chomoutově Lhotě, tam znatelně méně sněhu, pak zpět do Kostelce a dojel jsem kolem Podola k Orlovu, zde podmínky relativně velmi slušné. Nicméně se obávám, že odpolední déšť na nějaký čas běžkování v oblasti zcela znemožní.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 5.1.2019 18:29
V Chuchli se naposledy lyžovalo začátkem března 2017. Už se tam s lyžováním nepočítá - pražský "ski park" byl od minulé sezóny přesunut na Vypich, jehož se týká i moje odpověď na předchozí dotaz. Ani tam se však lyžovat nedá - z aktuálního pohledu na kameru je vidět, že sněhu od rána výrazněji ubylo. Nejvíc ho leží v okolí sněhového děla, takže se během některé z minulých nocí evidentně snažili zasněžovat, ale i tyto zbytky sněhu nejspíš během neděle roztají kompletně.

(Odpověď na dotaz uživatele Jitka z 5.1.: Ahoj, nevíte, jestli je otevřen ski park v Chuchli? Díky moc, Jitka)
Praha

Zobrazit i starší z této sezóny

O oblasti

V Praze a jejím blízkém okolí se zpravidla většinu zimy lyžovat nedá, ale přijde-li sněhová nadílka i do nižších poloh, nemusí místní lyžaři jezdit na hory a mohou jít na běžky blíže svému bydlišti. Takové období většinou netrvá dlouho, sníh obvykle brzy roztaje. Rok od roku přibývají i kratší upravené tratě (některé z nich i na umělém sněhu), častěji si ale lyžaři v Praze a okolí musí prošlapávat stopy sami. Do "Prahy a okolí" však řadíme i oblasti, které jsou od Prahy vzdáleny dále, jako je třeba Čertovo břemeno na hranici středních a jižních Čech, kde jsou běžkařské trasy upravovány. To samé platí i pro přírodní park Polánka, který leží nedaleko odtud, ale v našem třídění ho zařazujeme na Vysočinu.

Členění oblasti Praha a Střední Čechy