Praha a střední Čechy – běžky

Archiv zpráv zimy 2020/2021

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Praha a střední Čechy ze zimní sezóny 2020/2021. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Praha a střední Čechy - aktuální zprávy

Vloženo 20.3.2021 20:57
Ahoj, dneska jsem nevydržel a dojel na Javorovku, po cestě jsem se zděsil, kam jedu, když po cestĕ bylo minimum sněhu, ale u Libenic už bylo kolem 10cm a na Javorovce 15 až 25cm, nahoře byl borec, který měl skútr se stopovačem udělal na první louce okruh a pak jel dál na louky, pěkně jsem se vyblb, i když někde kouká tráva nebo krtinec, jestli máte možnost nebo odvahu, je tam krásně na sluníčku...😉
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.2.2021 23:04
Dnes 16-19h Hartvíkovský malý okruh (2,7 km) skatem, absolutní paráda. I stopy držely skvěle. Sněhu dost, zítra půjde objet celý určitě, v neděli minimálně úseky u lesa. Po 17h začlo mrznout a jelo to jako z praku...dal jsem přes 30 km. Jen nezapomeňte přes den na hůlky s velkými košíčky, jinak se budete bořit.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 18.2.2021 16:44
Vyšlápl jsem si ráno od Nepálu na hřeben - že to ještě zkusím. Je to už opravdu pro skalní a na kameňačky. Konec sezony pokud se zima ještě neprobere... V kuse sjízdná byla ještě hřebenovka po Tocké mezi Prahou a malým Tokem. Včetně cesty kolem Čákovy vyhlídky. Pár zledovatělých míst (hlavně od sv. Jána na malý Tok.), ale lyže se sundavat nemusely. OK je také spojka Sv. Ján - Pražská linka. Spojka Malý tok - Pražská linka nic moc (kousek lyže dolu). Pražská linka holá a na okolních cestách, kde sníh ještě byl řádil harvestor... Tak SKOL v další sezóně (snad bude také tak vydařená:)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 18.2.2021 9:16
Hostivař ráno 8-9 h: už jen pro nejskalnější, dramaticky horší než včera. Pro me konečná a nedoporučuji. Poměr sníh vs. tráva a spol. tak 50:50, ale do sněhu počítám i břečku. Použitelných stop na klasiku: tak 1 % - na své 4km dlouhé trase jsem tak 30 m našel. Mimo stopy to nějak jde.. Použitelných cest na skate (na lyžích určených k zatopení v kamnech) tak 10 % (v lese se sníh resp. břečka na cestách drží).

Delší kopec na bobování u Hostivaři už nepoužitelný, menší v centrální části nad žlutou skluzavkou by teoreticky ještě šel. I když s průjezdem břečkou. Nicméně naše sáňky a boby už raději uklidíme.

Tohle https://strava.app.link/OgGBqtmjYdb jsem zvládl jen s jedním sundaváním, ale nemám problém přejít kus trávy či asfaltu na lyžích...
8:21
8:24
8:28
8:35

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (5)

Praha
Vloženo 18.2.2021 9:07
Hvězda ráno na skate ještě sjízdná, bylo to ale mokrý a měkký, v noci byla minimální teplota +3. Kupodivu jsem tam nebyl sám a mělo smysl vyrazit. Žádný škrábanec jsem nepřidal. Podklad už ale na hodně místech prosvítá. Podle mě souvislá vrstva do zítra už nevydrží, pro zarputilce by ale půl kilometrový flek zůstat mohl.
Sjezd do Ruzyně tradičně nejhorší, dole je už sněhu hodně málo. Přesto jsem to sjel a lyže vyvázly bez úhony.
Praha
Vloženo 18.2.2021 12:24
Kladno. Vcera rano jeste sjizdne a docela dobre. Jel jsem na cyklostezce k Halde. Jen most pres dalnici spatne, jinak bez problemu. Dnes rano v lese nad Lapakem uz bez lyzi. Misty by to slo, ale uz by to nebyla radost.
Střední Čechy
Vloženo 17.2.2021 17:44
Dnes ráni Teslíny - Praha - Nepomuk - Teslíny. Už to nestojá za nic a zítra bych to už nikomu nedoporučoval. Cesty rozježděné od lesáků a kamenů už kouká spousta. Je to už o lyže.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 17.2.2021 9:22
Hostivařský lesopark po ranním dešti: na jednu stranu ke včerejší nádheře to má daleko, na druhou vrstva sněhu je stále až na výjimky souvislá a lyžovat se dá. Ve stopách(zejména těch strojových) občas prosvítá podklad, ale čouhá spíše výjimečně (na fotce je extrémní případ).

Množství cest použitelných pro skate ubylo, ale pořád se nějaká najdou. Zamrzlá Hostivařská přehrada pohledem z náhorní plošiny pro lyžování již nepoužitelná, místo sněhu je na ledu voda.
Praha
Vloženo 17.2.2021 9:10
Hvězda dnes na skate dobrá. Od včerejška logicky hodně přibylo nečistot, nikde ale není vytáto. Jako na horách při oblevě. Bylo to celkem tvrdé a rychlé. Ze tří párů lyží bych volil ty prostřední, ale žádný škrábanec jsem si nepřivezl. Zatím rozhodně doporučení hodné. Zítra půjdu zase.
Trochu horší je jen sjezd na Ruzyň, kde je nejvíce bordelu ze stromů a odvodňovací kanálky. Sjel jsem to ale bez úhony.
Praha
Vloženo 17.2.2021 11:51
Ahoj, poslední víkend na běžkách na Jistebnicku byl luxus. Slova nádhera, krása atd. Překrásné sobotní, nedělní i pondělní svezení v nádherných stopách a ještě k tomu to slunce. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se starají.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 17.2.2021 9:58
Pole u Tehova a Tehovce a přilehlý les. Čerstvě napadlý sníh z rána se změnil na polích do 13 hod. v totální vatu. Na poli se musíte vyhýbat stále častějším hroudám. V zastíněném lese je chladněji a dá se jezdit podstatně lépe, ale jsou tam pouze náznaky stop. Letošní 2.vlna běžkování pomalu ale jistě končí.
Dnes a zítra to ještě půjde, ale lépe po ráno či navečer v místech převážně ve stínu.
Ladův kraj
Vloženo 17.2.2021 9:32
Včera v podvečer Klánovický les překvapivě dobrý, spousta vyjetých stop, podklad prosvítal jen zcela výjimečně. Trochu horší pouze krátký úsek podél trati mezi zastávkou Klánovice a restaurací U lesa. Uvidíme, co s tím udělá dnešní citelné oteplení.
Praha
Vloženo 16.2.2021 20:51
Hostivař: Od Lidlu z Řepčické přes všechny horní louky, řada pěkných stop na klasiku, příjemné svezení. Z poslední louky před minigolfem bezvadný sjezd dolů k nádrži, do blízkosti velkého dřevěného mola. Cesta podél přehrady k hrázi protažená, ale nesypaná, dalo se jet bez problémů, i dál pod hrází podél meandrů Botiče až k rybí restauraci. Odhaduji, že horní louky budou ještě během středy dobře sjízdné všude... Před polednem i krátce po obědě minimum lidí, velká pohoda.
Praha
Vloženo 16.2.2021 20:33
Kunratak vecer uz spatny
Praha
Vloženo 16.2.2021 16:20
Trasa po stezce Zeleneč-Lazne Toušeň super
Praha
Vloženo 16.2.2021 14:35
V Lesoparku Letňany kolem poledne upravené stopy na klasiku stále dobré, sněhu dost. Lepší v centrální části, na polích směr Čakovice trochu horší.
Praha
Vloženo 16.2.2021 14:28
Určitě Hvězda, tam by díky studenému mikroklimatu mohl sníh přežít nejdýl a je to skoro rovina.
(Odpověď na dotaz uživatele David z 15.2.: Dobrý den, chceme s přítelkyní jít na běžky, ale nevíme kam. Ideálně aby převýšení moc nebylo. Neradi kopce dolů. Nejlépe lokalita: Praha a okolí Prahy. Poradíte prosím?)
Střední Čechy
Vloženo 16.2.2021 13:29
Dnes brzy ráno s čelovkou kolem Letiště Praha, sněhu dost, stopa pěkná, skate dnes také byl možný na asfaltové cestě, protože trochu připadlo.
Střední Čechy
Vloženo 16.2.2021 11:25
Stopy na polích z Petrovic k Říčanům po nočních 2 cm sněhu bez problému obnoveny průjezdem prvního lyžaře. Na místní možnosti nádherné lyžování, hlína se objevuje jen minimálně.

Cyklostezka Kolovraty - Říčany velmi pěkná na skate, ale i slušná stopa od lyžařů po straně. U Kolovrat jižně od obce paráda, severně dle očekávání slabší.

GPS záznam viz https://strava.app.link/M5Jd7A38Udb

Před 10h ještě slabě sněžilo, v 11h první nesmélé dešťové kapky, zatím vystřídané sluncem.
Praha
Vloženo 16.2.2021 9:55
Cholupice - dnes ráno to bylo jedno z nejlepších letošních svezení a asi i poslední. Na poli mezi Cholupickým vrchem a Cholupicemi napadlo asi 2-3 cm sněhu. Stopy jsou bílé, zapadaly sem tam vykukující řepka a hrudky hlíny. Kolečko cca 2,5 km podél lesa a silnic s kvalitními stopami i širokým ušlapaným a uježděným pruhem pro skate, sklouzl jsem se ráno parádně; troufl bych si i s áčkovými lyžemi, kdybych je měl.
Praha
Vloženo 16.2.2021 9:40
Ve Hvězdě připadl přes noc asi cenťák sněhu, zakrylo to nečistoty a to až moc hladké mejdlo na nejpoužívanějších trasách. Na skate stále skvělé podmínky. Akorát předpověď je blbá, proto doporučuji vyrazit. Zítra to snad ještě taky půjde.
Praha
Vloženo 16.2.2021 9:02
večer s čelovkou.
Říčanská hájovna - Olivova léč. - tunel - Jedlice - Svojetice vodojem - Struhařov rybník - Jedlice - pole nad Tehovem - hájovna.
Podmínky překvapivě dobré. Cyklostezka hájovna - Olivova - Jedlice v dobrém stavu, bruslení, pouze nejprudší sjezd směrem k hájovně (nad Thomayrovou ulicí v Říčanech) jsou kameny, to je lepší přenést, škoda i B lyží. Jak se vyjelo na menší cesty v lese u Svojetic, tak je to horší, ale obvykle se nějak dalo.
Pole mezi Tehovem a Hačálkou už nic moc. Pole u vysílačů celkem v pohodě.
Tak dnes máte možná poslední šanci :(
Ladův kraj
Vloženo 15.2.2021 19:24
Nástup do stopy v Lysolajích (ulice Poustka), odtud 11km bílými pláněmi a lesoparkem až k mekáči do Divoké Šárky. Podél lesa rychlá a pevná stopa, liduprázdno, s vyjímkou krátkého 200m úseku v "údolíčku" u Nebušic s hrubou oranicí všude sjízdné i pro jedničkové lyže.
Záznam trasy: https://strava.app.link/gL10ygu2Tdb
Praha
Vloženo 15.2.2021 19:13
Stromovka, Trojská lávka i cyklostezka podél Vltavy až k podbabskému přívozu stále na lyžích dobře sjízdné.
Záznam trasy: https://strava.app.link/EKPzvMy1Tdb
Praha
Vloženo 15.2.2021 19:00
Jarni okruh Hartvikov - Vodice - Bydlin -Nad Domamysli - Hartvikov, dnes jasno/oblacno, teplota -3 stupně odpoledne.
Stopa: místy vylézají krtiny nebo ornice či tráva, ale dalo se. Pod Hartvikovem těsně před vjezdem do lesa a pres les trochu horsi stav, vykukuji koreny, kameny. Na pár mistech je led (tam kde jsou prameny - remizek u Oblajovaku, za vysilacem za Vodicí, pred Osikovcem, za Bydlinem jak je včelín a pod silnicí pod Domamyšlí). Celkový stav bych hodnotila jako ucházející.
Hartvíkovský okruh je 100% kvalita sněhu.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 15.2.2021 15:22
Letná, stále velmi pěkné svezení, upravený 1km okruh na klasiku i skate + spousta turistických stop, lyžařů jen pár.
Praha
Vloženo 15.2.2021 14:26
Stromovka na béčkový lyže stále dokonalá a zítra určitě ještě bude. O víkendu všechny vodní plochy plné bruslařů, dnes ráno celá Stromovka bez lidí!
https://strava.app.link/ntitT1oGTdb

(Odpověď na dotaz uživatele Lucie z 15.2.: Nevíte, prosím, někdo, jak to aktuálně vypadá ve Stromovce? Je tam ještě dost sněhu na běžky? Případně, zda se dá bruslit (na ledě na bruslích :) ). Děkuji!)
Praha
Vloženo 16.2.2021 20:30
Divoká Šárka: Z konečné tramvaje až téměř k Pražskému okruhu (sad Zlodějka), dále po vnější šárecké hranici směr Padesátník, zajížďka na pole mezi Kopaninou a Nebušicemi (protkáno hezky projetými stopami), zpět do Purkrabského háje, dolů na Dívčí skok a podél Šáreckého potoka Tichou Šárkou na Jenerálku... Hlavní cesty protažené a částečně sypané nebo sem tam kamínek, ale skoro pořád se dalo jet buď podél, nebo v nesypaných úsecích po. Vedlejší cesty, pole, louky atd. naprosto v pohodě. Celkově pěkné výletní svezení, kde se žádný úsek neopakuje, dohromady 13 km.
Praha
Vloženo 15.2.2021 12:59
Ve Stromovce jsem byla včera, podmínky tak akorát. Místy je nutné některá úseky (hlavně cesty a úseky pod mostem) "přeťapat" a obecně být opatrnější, sem tam se objeví vykukující větev. Ale na odpolední projížďku super. I bruslit se ve Stromovce dá, je tam spousta zamrzlých ploch.
(Odpověď na dotaz uživatele Lucie z 15.2.: Nevíte, prosím, někdo, jak to aktuálně vypadá ve Stromovce? Je tam ještě dost sněhu na běžky? Případně, zda se dá bruslit (na ledě na bruslích :) ). Děkuji!)
Praha
Vloženo 15.2.2021 10:46
Ahoj všem,
krásná trasa je z Kostelce n. Labem do Brandýsa , je to udržované a vyjetá stopa
(Odpověď na dotaz uživatele Karel z 14.2.: Dobrý den kde se dá na bezky v okolí Benátek nad Jizerou dekuji)
Střední Čechy
Vloženo 14.2.2021 23:47
Karlův most: Středem vede pás shrnutého sněhu, který byl ještě v poledne velmi pevný. Strojově neupraveno, skromná stopa je dost hrbolatá, jak na ni lezou pěšáci. Končí před Malostranskými mosteckými věžemi, zatímco pod Staroměstskou věží se dá projet a navázat kolečkem kolem pomníku Karla IV. Trochu slabší úsek u sochy sv. Kajetána, jinak obstojné svezení...
Praha
Vloženo 14.2.2021 22:01
Zaparkováno v Černolicích, lyže nasazeny na Červené hlíně a následně klasika po červené - U Šraňku - Parkoviště Mníšek - Červený kříž - Na rovinách a zpět. Cílem byl skate a podmínky celkem obstojné, vyrazil jsem pozdě odpoledne a lidí v tuto dobu už málo. Trasa poměrně čistá, potkal jsem ostrovy bukvic, mezi kterými se kličkuje nic moc. Na áčkové lyže možná ano, ale chce to obezřetnost. Skol!
Brdy a Hřebeny
Vloženo 14.2.2021 21:51
Dnes v NE 14.2.: Louky okolo Chlistova: vyjeté okruhy od rolby/skutru i od lidí opět super. Dík za tu práci (poslete peníze na údržbu tratí – v Italských Dolomitech jsme platili 3-9E za den a tady je to stejně kvalitní!). Parkoviště na Chlístově OK, z poloviny prázdné.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 14.2.2021 20:41
Křivoklátsko, okolí Líšné - po loukách okrajem lesa nádherné stopy. Sluníčko, na stromech silná námraza, a daleké výhledy.
Záznam trasy: https://strava.app.link/UiQ6OwTsSdb
Střední Čechy
Vloženo 14.2.2021 20:18
Petrovice a z Kolovrat po nové cyklostezce do Říčan

Check out my activity on Strava: https://strava.app.link/KtaG55lrSdb
Praha
Vloženo 14.2.2021 18:52
Dnes okolo 8:30 ráno, první auto na parkovišti Dobríš, Na Hradci. Teplota -14 stupňů:) Podél Studeného vrchu a Malého vrchu až na Písek a zpět. Sněhu místy dost, místy to bylo fakt na hraně, obecně všude dost kamínků, větviček, listů, ledu...nové běžky s tulení kůží nechte doma a vemte starší pár lyží. Příroda, výhledy, atmosféra boží.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 14.2.2021 18:51
DIVOKÁ ŠÁRKA: V kotlině tvořící západní konec Šáreckého údolí je spousta jednoduchých stop na klasiku a sjízdných chodníků, dostatek pevného sněhu; hlavní cesty spíš nepoužitelné. Příjezd z Nebušic (škola) v pohodě, z opačné strany od Evropské (smyčka) vede podél cesty stopa, takže nasadit se dá hned od McD.
Praha
Vloženo 14.2.2021 18:09
Dnes kolem poledne. Orlov - Nad Slaninou - Obecnické sedlo - Pilská nádrž - Pod Tokem - U Šraňku - Tok - Na třetí - Pilská nádrž - Orlov.
Většinu cesty v pohodě, občas kamínky na cestě. Stopa na klasiku jen místy, ale slušné na bruslení. Na áčkové lyže místy s velkou opatrností na béčkové v pohodě. Sněhu na asfaltu ale jen tenká vrstva a sluníčko rychle pracuje. Pozor na sjezdu od rozcestí "U šraňku" k rozcestí "Na třetí" nebezpečná kombinace ledových ploten a vytátých míst.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 14.2.2021 17:44
Celé Černošice projety, po rovince, podél řeky... paráda, ani nebyly potřeba dvojkové lyže.
Střední Čechy
Vloženo 14.2.2021 17:40
Dopolední super poježdění po polích mezi Ďáblickým a Bořanovickým hájem. Mezi 8 - 10 hodinou jsem měla hektary polí jen pro sebe. Poté se začali trousit první běžkaři. Kdyz jsme se náhodou potkali ve stopě, s úsměvem jsme se zdravili a ochotně si uhýbali. Na polích hromada vyšlapaných stop na klasiku, žádní pěšáci, psi a bruslaři ničící stopy. Prostě běžkařský ráj. Škoda, že od středy bude po legraci, ale i tak ten týden v ,,pražských běžeckých stopách,, rozhodně stál za to. Skol!!
Praha
Vloženo 14.2.2021 15:44
Objeli jsme Jarní okruh, Vodice, vysílač, Bydlin, nad Domamysl, červený křížek, Domamysl, občas vylezaji krtiny a hlína z brázdy, ale da se to, stale dvě až tři stopy,na pláních i více, super pojezdeni. Navíc azuro, -4°.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 14.2.2021 13:25
Louky a pole nad Velkými Popovicemi: sněhu dost, o něco víc než na polích za Prahou či ve Štiříně. Vedle stop od lyžařů (ty jsou slušné mezi Popovicemi, Kunicemi, Vidovicemi a Horní Lomnicí) se najdou i stopy upravené strojově.

Mezi obcemi Brtnice a Krámský najeto skútrem víc jak 10 km stop na klasiku, někde jich je až 5 vedle sebe. Naprostá paráda, kvalitní stopy, nebál bych se ani s novymi lyžemi. Na skate jeďte jinam, bruslit se tam dá jen minimálně.

Další překvapení v podobě upravených stop přinášejí okruhy u Zaječic a Kovářovic. Také většina pouze na klasiku, ale zde je i krátký okruh na skate.

GPS viz https://strava.app.link/fKMyCbtXRdb - spojující úseky tak dobré nejsou: Horní Lomnice = posypané silnice, k obci jsrm neměl jezdit. Krámský - Zaječice taky byla spíš průzkumná jízda a obecně lesní cesty jsou jen nutné spojky projeté lesní technkou a bez stopy.
8:46
9:14
9:18
9:21

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (8)

Ladův kraj
Vloženo 14.2.2021 12:43
Toušeň Čelákovice luxus, ze Zelenče to bylo slabší ale byla vyjetá stopa vedle stezky a po okolních polích, dalo se.
(Odpověď na dotaz uživatele Lucie Fürjesová z 14.2.: Dobrý den,chci se zeptat,nevíte zda se dá jet po stezce zelenec-tousen-celakovice?děkuji LF)
Střední Čechy
Vloženo 14.2.2021 8:27
Ve Hvězdě stále ideální podmínky na skate i na klasiku. Dostatečně tvrdá je už i Vypišská pláň, i když je trochu hrbolatější a v místech, kde staví novou cestu, kouká pár hrud hlíny. Ale kolečko od dopravního hřiště k Bílé hoře a kolem Kauflandu a hlavní křižovatky zpět je moc fajn a má to 1,5 kiláku. Přidávám motivační fotky, bohužel tahle radost dle předpovědi někdy ve středu skončí.
Praha
Vloženo 14.2.2021 0:05
Roztoky, Horoměřice, Únětice, Číčovice, Okoř... všude po okolních polích jsou kilometry stop. Bohužel mají někteří spoluobčané tendenci je rozdupávat, případně rozjíždět čtyřkolkami, takže čím dál od civilizace, tím lepší kvalita.

(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 12.2.: Ahoj, nevíte někdo, zda se dá jít na klasiku někam na sever od Prahy (směr Tiché údolí, Unětice, Okoř ...) v dojezdu hromadnou doparvou? Případně zda je stopa / sjízdná cesta po pravém břehu Vltavy od Trojského záměčku směrem na Kralupy? Díky)
Střední Čechy
Vloženo 15.2.2021 0:05
Byla jsem v sobotu 13.2.a super!
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 14.2.: Víte někdo, jestli se dá běžkovat v Hostivaři?
Martin)
Praha
Vloženo 14.2.2021 11:36
Ano, vyzkoušeno včera 13.2.2021.
(Odpověď na dotaz uživatele Klára z 14.2.: Dobrý den, nevíte zda se dá běžkovat na cyklostezce od Modřan na Zbraslav?)
Praha
Vloženo 13.2.2021 23:20
Praha 5 - Dívčí hrady: spousta vyšlapaných stop křížem krážem, ideální kolem budoucí ohrady pro koně převalského, místy i na bruslení. Někde občas vylézá tráva, ale na rekreační běžky super.
Praha
Vloženo 13.2.2021 22:44
HŘEBENY (Osov – Skalka – Černolice – Řevnice): Hřebenová cesta od Jeleních palouků je zpočátku přijatelná, směrem k vojenskému prostoru ovšem nepříjemný mělký mlat s častým štěrkem, červená pod Klondajkem tradičně mizerná (asi bylo rozumnější zkusit cestu na opačné straně severně dole pod hřebenem). Od Soudného ovšem slušné, uchozená cesta s dobrou vrstvou sněhu a stopami na klasiku po obou stranách, jen někde vylézá podklad. Takto lze pokračovat přes Skalku až k Černolicím, odkud potěšil sjezd po cestě nazpátek do Řevnic, tedy s trochou otrlosti vůči občasnému nářku skluznice.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 13.2.2021 22:28
Na dostihovém závodišti v Chuchli již pár let běžkařský okruh není - viz např. článek https://www.kamzasnehem.cz/clanky/vypich-na-bezky-na-umely-snih

(Odpověď na dotaz uživatele PavlaF z 13.2.: Dobry den, netusite, zda se jezdi na dostihovem okruhu v Chuchli? Nedari se mi vygooglit info.
Dekuji!)
Praha
Vloženo 13.2.2021 21:07
Dneska ze Skořice na Padrte. Na Kolvine pěkne podmínky cca 15cm. Na padrtema pod Prahou cca 20cm i více, asi nejhezčí podmínky.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 13.2.2021 20:57
Fotky jsou odsud
https://mapy.cz/s/gafaronudo
a začít je možné u Lidlu - stanice Řepčická :)

ps.: byl jsem na stejném místě dnes kolem 15 hod .. s podobně dobrými dojmy!

(Odpověď na dotaz uživatele Komárka z 13.2.: Odkud jsou prosím fotky z Hostivaře? A kde je dobré začít? Děkuji)
Praha
Vloženo 13.2.2021 20:52
Hřebenovka ze Zbraslavi přes Jíloviště, Černolice, Skalku a Stožec:
Od konečné autobusu č. 129 Baně na Jíloviště ušlapané od pěších, ale pěkný pestrý terén a sněhu dost. Z Jíloviště do Černolic nedoporučuji červenou značku s prudkými kamenitými srázy. Mnohem lepší je jet po červené cyklotrase (blíže k dálnici), kde vede prostředkem cesty slušná stopa. Černolice se dajít ze západu objet po loukách, ale je to trochu divočina. Na rozcestí U Šraňku začíná nejhezčí úsek - široký pás na skate a po obou stranách mělké, ale pevné stopy. Na stromech námraza, lyžařů spousta a občerstvovna na Skalce v provozu. Je to pěkné až k rozcestí Na Soudném, občasným šutrům a ledovým plotnám se dá v pohodě vyhnout.
Dál po hřebeni je to kvůli prohrnutým cestám horší (více kamínků), ale dá se. Těsně podél zdi základny na Klondajku je prošlápnutá sjízdná stopa. Silnice od základny až na Stožec je bohužel prohrnutá skoro až na asfalt a lyže tam hodně trpěly. Raději bych to od Klondajku po Stožec příště zkusil po červené pod hřebenem. Od Stožce dál vrstva sněhu na asfaltce trošíčku lepší.
Vše vynahradil moc pěkný a bezpečný závěrečný sjezd k myslivně Jelení Palouky a volná jízda loukami až do Hostomic. Celkově 40 výživných km, které se na Hřebenech nezadaří každý rok.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 13.2.2021 20:47
Poslán příspěvek a snad vydrží podmínky, abychom zaslali další příští týden.. Díky!
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 13.2.2021 20:29
(okolí Dobříše): Jelení palouky a dál po červené:
málo lidí, na bruslení výborné, klasika jde také skvěle. Stopa vyloženě není, ale po stranách od běžkařů vyježděná něco jako stopa. Občas kamínky, ale nahoře na hřebeni už uplně čisto.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 13.2.2021 20:12
Skvělé lyžování,ideální na bruslení,ale stopy na okraji,nejlépe po cyklostezce až do Vysočan a zpět,pak kolem rybníka. Krásné svezení. Jeden okruh cca 12km od Kauflandu na Jarově,my to dali 2x.
(Odpověď na dotaz uživatele Pet z 12.2.: Hrdlořezy - za Lídlem dozadu - okolí Rokytky směrem na ČM - prosím jak to tam vypadá? Dá se tam na klasiku? Díky moc)
Praha
Vloženo 13.2.2021 20:00
Okolí Tehova, Tehovce a Svojetic. Stále slušné i přes nápor víkenďáků.Na polích občas hroudy ve stopě,
ale je třeba si taky umět vybrat stopu (spíše blízko u lesa, kde bývá víc naváto, než uprostřed pole na horizontu,
kde je to víc vyfoukané). V lese cesty slušné, když ale někdo vyjede stopu, tak vydrží sotva 2 hodiny. Pěšáky a koňáky to neskutečně přitahuje. Jasně, že brát béčkové lyže, bez zhutnělého sněhového základu je škoda
poškrábat skluznice.. .
Ladův kraj
Vloženo 13.2.2021 19:50
Na zamrzlé Hostivařské přehradě dnes už stovky až tisíce lidí, bežkaři v menšině, ale vypadali spokojeně. Sníh na nádraži už je udupán pěšími, v takovém stavu se bruslí na lyžích líp. Nenáročné posouvání dopředu klasickým stylem taky možné.
Praha
Vloženo 13.2.2021 18:41
Senohraby - louky a pastviny nad Vavrovym paloukem - dnes sice hodně lidí, ale místní lyžaři jsou opravdu skvělí !!!, spousta projetých stop na klasiku i úprava pro skate ! Každý si najde svoje. Ve stopě na zoraném poli směrem na Čtyřkoly se sice občas může objevit krtina, ale bez problému se najde i velmi kvalitní stopa, zejména na krajích pole nebo na cestách. Lyže raději B, ale stojí to za to ! Díky místnímu lyřařskému klubu ! Skol !
Ladův kraj
Vloženo 13.2.2021 18:29
Parkoviště nad Mníškem / Řevnicemi. Směrem na Černolice v pohodě, spíš pro bruslení, stopa na klasiku sem tam, ale i tak se dalo. Na Černolice tam i zpět fajn.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 13.2.2021 18:27
Jediné, co mohu na Hřebenech doporučit i na bruslení je úsek U Šraňku- Na Soudném, při troše opatrnosti i na "dobré" lyže.Klasicky "šmajdat" na modrej se tam dá, i když stopa není. Dál k Obrázku občas kameny, od Obrázku projeto a bída, podle prostoru také spíš pěšky. Silnice k bráně, kde s bruslívalo, je projetá na asfalt. Cyklo na sever a celá severní strana zničená těžbou, občas lepší kousek. Sjezd do Haloun od místa, kde se připojuje cesta od Obrázku, celkem dobrý, ale dávat pozor! Za Halouny sjezd přes louky do Řevnic ke hřbitovu dobrý.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 13.2.2021 18:23
Z Čelákovic - Jiřiny do Lysé n. Labem se okolo Labe dá, ale podmínky se hodně liší, někde je stopa, někde ujetá cesta či koleje, někde všechno dohromady, místy leze trochu hlíny, ale pohoda... jen dojezd do Lysé od řeky je dost špatný (hodně hlíny na cestě, jestli bude svítit dál sluníčko, asi to i brzy odtaje)... Na sportovní výkony to asi ideální není, ale na pohodový výlet na běžkách moc pěkné :)

(Odpověď na dotaz uživatele Lucka z 11.2.: Nevíte prosím, jestli jsou prošlapané nějaké stopy někde okolo trati Praha - Lysá n. Labem? :) Například jestli se dá zhruba po cyklostezce Zeleneč - Lysá? Nebo jiný tip v okolí? Díky moc!)
Střední Čechy
Vloženo 13.2.2021 17:59
Pole v trojúhelníku Ďáblice - Chabry - Zdiby spousta dobrých stop a velmi slušné svezení
Praha
Vloženo 13.2.2021 16:36
Těškov
Upravené stopy, ale spíš než na sněhu je to na trávě a hlíně. Skoro všude nějaký ten kamínek nebo krtinec. Nahoře je to trochu lepší, tam něco vyčnívá jen výjimečně, ale pokud člověk nechce jezdit kolem dokola nemá šanci. Varuji, kdo se sem vypraví, tak si vemte kameňačky, jinak si zničíte lyže jako my.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 13.2.2021 13:37
Štiřín: v pátek upraven okruh o délce 5,5 km + pár strojověspojek a prodlužek k tomu. Upraveno z 1/4 se dvěma stopami na klasiku, z 3/4 s jednou stopou a prostorem vedle, kde někdo dokáže i bruslit - ale je to užší, bořivější, hrbolatější, já bych doporučoval rozhodně klasiku a spíš na starších lyžích. Sněhu bylo asi v lednu více - tráva leze často, místy i hlína. Na pár místech se vyřízlé stopy podivně klikatí. I tak ale příjemné svezení a díky za úpravu. Okolo navíc i stopy od lyžařů. GPS záznam viz https://strava.app.link/rAIjsEEjQdb - jezdil jsem jen po upraveném.
11:20
11:29
11:48
11:53

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (5)

Ladův kraj
Vloženo 13.2.2021 11:36
PETŘÍN - náročný terén s prudkými sjezdy a ostrými zatáčkami. Pouze pro pokročilé lyžaře.
https://strava.app.link/u2DE946aQdb
Praha
Vloženo 13.2.2021 18:36
Hostivař: včera běžky, dnes pěšky, podmínky na lyže stále bezvadné po oba dny. Nahoře na loukách pohoda i pro áčkové lyže, spousta dobře projetých stop, lyžaři a pěší si vzájemně nijak nepřekáží, dost místa pro každého i o víkendu. Dole u hráze a dál podle meandrů Botiče (směrem k tramvaji) se dá také v pohodě, stopy vedle cesty, samotná cesta protažená, ale nesypaná štěrkem až k domkům.
Praha
Vloženo 13.2.2021 0:28
KUNRATICKÝ LES: Podél uchozených cest bývá plus-mínus stopa na klasiku, na hlavních občas vylézá štěrk, sjízdná je ovšm i spousta vedlejších chodníků. Směrem k Novému Hráku míň lidí, použitelná je též dolní trasa podél Kunratického potoka.
Praha
Vloženo 12.2.2021 21:35
To nadšení nesdílím. Pole nad Tehovem podstatně horší než před 3 týdny. Sněhu je už méně. V dolní části každou chvíli hlína kamínky, při sjíždění dávejte majzla! Zítra to davy dorazí. Na cestách ve vojkovskem polesí by to bylo lepší, ale je to rozdupane od pěšáku a rozjezdene od lesaku.
Ladův kraj
Vloženo 12.2.2021 21:07
Stromovka - i když některé stopy jsou podupané od pěšáků, pořád pěkné svezení a k tomu super počasí. Dost míst i na bruslení, bruslařům doporučuju projeté, ale nesypané cesty v bývalém Juldy Fuldy, kde je místo pouťových atrakcí spousta vhodných míst a prakticky bez lidí - ti všichni krouží Stromovkou.
Praha
Vloženo 12.2.2021 21:00
STROMOVKA - hlavní široké cesty jsou prohrnuté a sem tam se na nich objevuje kamínek, ale jinak je celý park prošpikován hustou sítí turistických stop. Nejlepší stopa je podél hlavního běžeckého okruhu a kolem malé Říčky. Pozor je třeba dát při křížení prohrnutých cest, abyste nenajeli na kamínek, takže bych tam nebral úplně nejlepší lyže. Lyžařů bylo ve Stromovce dneska v podvečer spousta a občerstvovny s preclíky a nápoji na zahřátí byly v provozu. Na zamrzlých rybníčkách se čile bruslí a na svazích z Letné se sáňkuje a bobuje.
Praha
Vloženo 12.2.2021 20:49
Běžkařská magistrála Pohořelec - Hrad - Letohrádek - Letná je stále dobře sjízdná, pouze u Brusnice a u letohrádku se musí krátce přenést asfaltka. Kilometrový upravený skate okruh na Letné byl i dnes kolem poledne ve výborném stavu, lyžařů pár.
Praha
Vloženo 12.2.2021 19:58
Ahoj, dnes Libenice, Bizon, Javorovka a zpět, po 14 hod. jsem potkal rolbu, sice se objevuje tráva a pár krtinců, ale dá se objet, nejlepší Javorovka, po 11 dnech mě to bavilo, parádní počasí a dobré svezení a prosba, pokud potkáte někoho chodícího ve stopách, nebojte se ho vyhnat...dělam to taky😈, pěkné svezení.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 12.2.2021 19:35
Lesopark Letňany, spousta stop, krásné svezení, jen pole u trati jsou bohužel zorana. Lesopark ackove lyže, pole beckove. Pro skate je toho málo.

(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 11.2.: Lesopark Letňany - byl jste někdo? Děkuji)
Praha
Vloženo 12.2.2021 19:25
Dnes v 9 ráno: Orlov - Nad Slaninou - Obecnické sedlo - Pod Tokem - Seník pod Tokem - Tok - Houpák a zpět přes Carvánku - U Šraňku - Pilská nádrž - Orlov.
Z Orlova po modré nahoru vyšlapáno od lidí, kolikrát lepší přenést (kamínky), ale od rozcestí Nad Slaninou je to už dobré. Nahoře okolo Toku už jsou moc pěkné stopy (v brdském měřítku), po dnešku ještě lépe vyšláplé. Vyšlápl jsem i stopu na dopadovou plochu na Toku, kde by to bylo i na sněžnice. Z Toku na Houpák opět pěkné stopy, zpátky okolo Carvánky taktéž. Okolo Pilské nádrže je to už vyjeté autama, ale uprostřed se dá bruslit a na kraji většinou nějaká stopa je. Nahoře bylo azuro, stromy v zimním hávu, jedna velká paráda! Parkoviště v Orlově bylo po poledni plné, doporučuji vyrazit hned ráno. Užijte si to jako já!


(Odpověď na dotaz uživatele Pavelsni z 11.2.: Neví někdo, jestli vedou stopy z Obecnice k Houpáku a Toku? Šlo by to třeba přes Klobouček? Chci jet zítra 12.2. a nevím, odkud tam vyrazit. Podle všeho by nahoře nějaký sníh být měl...)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 12.2.2021 18:54
Hostivařská přehrada - porovnání možností pro skate: Na zamrzlé přehradě se již pohybují desítky až stovky lidí. Poměr brusle:lyže asi 5:1, pěších stejně jako bruslařů. 2-3 cm sněhu, odraz z lyží lepší, odpich hůlkami z tvrdého ledu, rychlost menší. Sněhem pokrytá cesta podél přehrady - plusy: lepší odpich hůlkami, víc to jede. Nevýhody: menší stabilita při odrazu, za mě ne úplně komfortní pocit při pohybu mezi pěšími, kterým nechci znepříjemňovat procházky. Obojí ovšem na běžné možnosti těchto míst super, kdy šlo naposled takhle bruslit po cestě i po nádrži? Před 10 lety?

Nahoře na loukách snad ještě přibyly další strojové stopy na klasiku. Taky paráda. Fotky k obojímu viz moje včerejší zpráva níže. GPS viz https://www.strava.com/activities/4776313141
Praha
Vloženo 12.2.2021 18:41
Foto: Podél Říčanského lesa východním směrem k osadě Lada.
Pole nad Tehovem směrem k Říčanům. Hezké stopy, často i paralelně 2 vedle sebe. Stopy jsou zde v lepším stavu než na ostatních polích okolo Tehova, ale i jinde je to stále dobré...
Ladův kraj
Vloženo 12.2.2021 17:23
V minulé zprávě se mi nějak pomotaly fotky.
Přikládám správnou fotku toho mažestru u Zdib ;-)
Praha
Vloženo 12.2.2021 17:21
Na okraji Zdib (u ulice Okružní) nějaký obětavec udělal okruh na skate. Má asi kilometr, ale potěší. V poledne tam byl ještě mažestr (viz foto). Na přiložené mapě vyznačeno žlutě.
Jinak pole už dnes nebyla zafoukaná a stopy se rojí. Jel jsem Ďáblice, Bořanovický háj, Zdiby, Brnky, Drahaňské údolí, vyhlídka Zámky, Chabry, Ďáblice. Všechno krásné až na pár zoraných polí (na přiložené mapě označeno fialově). Pole pod Čimicemi směrem k vyhlídce Zámky je sice hodně rozryté, ale stopy jsou skoro bez hrud. Chabry šlo projet na lyžích (viz mapu), přenášeli jsme jen přes Ústeckou.
Opět držel modrý Swix K40, odpoledne jsem přimazal fialový K45 a trochu drhnul (ale do kopce pomohl).
Praha
Vloženo 12.2.2021 16:08
Dnes okolo Beckovickeho háje. Pátek v poledne. Za 7km (1.5h) jsem kromě spousty zvířátek nepotkal živáčka. Naprostá paráda. Snehu dost. Jak bylo popsáno - kde nebylo zorane pole a je tam stopa tak lze i okolo po poli.
Střední Čechy
Vloženo 12.2.2021 9:18
Děkuji OV za rozsáhlou odpověď o stavu běžkař stop na Jistebnicku před nastávajícím víkendem.
Dekuji a přijedeme. T.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 12.2.2021 20:42
TROJA - u loděnice moc pěkný mírně zvlněný a strojově upravený sportovní okruh na skate. Dá se k němu dojet na lyžích ze Stromovky po trojské lávce, která je na skate také dobře sjízdná.
Praha
Vloženo 12.2.2021 19:21
OK, tu a tam kamínek, ale dá dojet přes Skalku, k Červenému kříži nad Kytínem i dále.
(Odpověď na dotaz uživatele Klára z 12.2.: Dobrý den, máte někdo přehled jak to vypadá na hřebeni Brd? Černolice a dále? Děkuji předem za info)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 12.2.2021 12:39
Ano, je to mozne v Senohrabech. Ale bude asi hodne lidi, ale je to tam super.
(Odpověď na dotaz uživatele Lubos z 8.2.: Ahoj,
nevite prosim vas, jestli a jaka cast z Ladova kraje je upravovana i pro Skate?
diky moc
Lubos)
Ladův kraj
Vloženo 12.2.2021 10:48
Včera super na bezky zvlneny okruh za Štiřínem, poblíž Kamenice
(Odpověď na dotaz uživatele Viktorka:D z 9.2.: Nevíte někdo, jak to vypadá ve Štiříně?)
Střední Čechy
Vloženo 12.2.2021 8:52
Včera odpoledne jsem jel z Černého mostu po cyklostezce A441 směr Klániovice , po přejetí silnice Ve žlíbku jsem pokračoval po neznačené cestě přes louku do lesa (domky Placina) a dále lesní cestou Nové dvory a tam jsem se napojil na cyklostezku A50 , přes Klánovice dále po cyklostezce směrem zpět do Počernic., před dálnicí jsem u Tvze Hummmer sjel z cyklostezky a pokračoval po polní neznačené cestě kolem dálnice až na ulici Ve žlíbku. Všude dost sněhu na příjemné nenáročné projetí se na běžkách.
(Odpověď na dotaz uživatele Markéta z 11.2.: Dobrý den, máte někdo prosím aktuální info o stopách v Klánovickém lese? Děkuji.)
Střední Čechy
Vloženo 12.2.2021 0:25
Cyklostezka Kostelec n L - Brandys n L - 6km. Dnes navečer dobrodinci projeli nekolikrat sem - tam skutrem a vyrobili. mansestr, idealni na skate. Pokusili se udelat i stopu, ale snehu tak akorat a obcas leze trava nebo prosvita asfalt, ale da se. Rychla jizda, pekne svezeni. To jsem tu za 10 let jeste nezazil. Zajimave jet na lyzich a zavodit s bezci v teniskach. Opilci pozor na spadnuti do Labe.
Střední Čechy
Vloženo 11.2.2021 23:33
Cholupický vrch , Točná, Cholupice. Dnes po poledmi. Pouze klasika. Hezké stopy hlavně u krajů lesa. Uprostřed polí se stopa okamžitě zafoukává. Okruh cca 7 km. Při druhém kole zavátá vlastni stopa. Ale jinak ohledně lyží bezpečné. Pod sněhem většinou řepka. Stejně to vypadá i na trase Točná Břežany , jen se mi nechtělo zouvat přes silnice.
Praha
Vloženo 11.2.2021 21:12
Skate ve Stromovce odpoledne s minimem lidí, hlavní (okrajové) trasy posypány, ale pořád na béčkové lyže je ušlapaných cest dostatek a nabízí parádní svezení. Děti už na ledě bruslí, na skejtech jsme byli asi 3, klasiků - turistů bylo podstatně více. Pozor na psí a koňský lejna😉
https://strava.app.link/ZFUp7dErNdb
Praha
Vloženo 11.2.2021 18:58
Dobrý den, stopa je celkem pěkná na Beckově v okolí hájovny. Ale jinak nevím...
(Odpověď na dotaz uživatele Veronika Š. z 10.2.: Dobrý den, prosím o info, zda je někde v oblasti Neratovice - Kostelec nad Labem - Líbeznice - Brandýs trasa pro skate? Eventuálně upravená klasika. Díky moc :-))
Střední Čechy
Vloženo 11.2.2021 18:11
Cestičky pro pěší na golfu udusané od pěšáků, ale jede se dobře. Cesty k bungalovům protažené a posypané, ale zato byla stopa vedle. Občas stopa přes trávník, ale to jsem si netroufl a stejně to jede líp na udusaném.
V restauraci otevřené okénko.
V jižní části golfu stopa až k vrátkům na cyklo A258.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 9.2.: Nevíte někdo, jak to vypadá na golfu v Dolních Počernicích? Většinou cestičky pro pěší prohrnují nebo sypou, ale treba je to při tomto přívalu jinak.)
Praha
Vloženo 11.2.2021 18:10
Ďáblice - Bořanovický háj - Bášť - Klíčany a zpět.
Předvčírem jsem lákal na pole od Ďáblického háje na sever. Dnes už tolik nelákám - stačí mírný vítr a stopa na poli se zafouká. Stopa, po které jsem šel tam, při zpáteční cestě občas skoro nebyla. Sněhu je pořád celkem dost až na zoraná pole (mezi ďáblickou skládkou a dálnicí + mezi Beckovským hájem a Báští). Od Bášti jsem šel do Klíčan nakonec přes Beckovský háj, tam jsou vyšlapané pěšinky, po kterých se celem dobře jede.
Nejhezčí stopa byla mezi Klíčanama a Sedlecí podíl Beckovského háje plus stopy blízko Ďábličáku (ty pořád někdo prošlapuje).
Držel modrej, odpoledne bylo potřeba přidat fialovej. Lidi v poledne skoro žádní, začali se rojit až v pozdním odpoledni.
Praha
Vloženo 11.2.2021 18:09
Pole v okolí Tehova, Tehovce, Svojetic. Dnes foukalo a stopy dál od lesa zafoukané, ale postupně se protahují projíždějícími lyžaři. V lese až na pár vyjímek stopy vzaly za své, po vedlejších cestách se jezdí v kolejích po autech lesáků.
Ladův kraj
Vloženo 11.2.2021 18:00
Pole na sever od Dablicaku - vyjeta stopa, ale nektera pole jdou zorana, tak to obcas zadrhe. Ze Zámků do Chaber je to dobry.
Praha
Vloženo 11.2.2021 17:59
Dnes už to šlo na skate od Vojkovské křižovatky po lesní asfaltce ke křižovatce V jedlici (2500 m) žlutá značka,
dál to většinou jde vlevo k hájence na kraji Svojetic či rovně po asfaltce na kraj Klokočné (obě cesty jsou do
mírného kopce). Cesty ujezdí lesáci auty a ušlapou pěšáci či běžkaři.
(Odpověď na dotaz uživatele Jakub z 11.2.: Skol! Poradil byste kdo, zda bývají v Ladově kraji dobré podmínky na skate i jinde krom Senohrab? Upravuje někdo Ondřejov, Zvánovice, Myšlín...? Nebo je to vše jen na klasiku? Dík za případnou odpověď a dobrý skluz všem.)
Ladův kraj
Vloženo 11.2.2021 17:31
dnes na Ladronce byly vyjeté stopy i pro skate, je to na áčkové lyže.
Praha
Vloženo 11.2.2021 17:15
STROMOVKA - spousta stop, moc fajn svezeni. Doporucuju take prejet po trojske lavce na druhy breh Vltavy, kde je u Trojske lodenice supr okruh na skate.
Praha
Vloženo 11.2.2021 15:48
Hostivařská přehrada je zamrzlá, na ní 2-3 cm sněhu. Bruslaře ani lyžaře jsem na ledu sice neviděl, ale stopy od prvních lyžařů ano, viz foto. Zatím ale doporučím spíš cestu podél přehrady, ta je hojně využívána pro bruslení. Bral bych spíš béčkové lyže (ale já tam místo nich měl sáňky :-) A ještě přidávám fotky strojových stop na klasiku, co jsou nahoře na loukách - ty tu snad nikdy v minulosti nebyly.
13:34
14:53
14:57
Praha
Vloženo 11.2.2021 15:23
Dívčí hrady - Děvín. Zatím ještě docela dobré, jen se musí po poli a loukách. Na lesní cesty vyrazili pracovníci lesů, ořezávají větve nad cestami (a pouze nad nimi) a i když ty největší seberou, tak cesty jsou zničené. Přejezd z central parku Prahy 13 už rozhodně není na áčkové lyže a spíš ani na béčkové, ale pořád to ještě nějak jde i když je nutné chvílema sundat lyže a jít. Silnice v prokopáku jsou zčásti rozsolené a holé, zčásti zasypané štěrkem a když je nutné je přejet, tak lyže raději sundat.
Praha
Vloženo 11.2.2021 14:03
Dnes proběhla kontrola stavu sněhové pokrývky na běžeckých trasách. Vlivem větru dochází k nerovnoměrnému rozmístění sněhu, některé lokality mají pouze 5cm sněhu. Po dohodě s rolbařem se pokusíme v pátek dopoledne upravit pouze trasu z Cunkova na Ounuz včetně okruhů...
Další vývoj počasí, můžete sledovat na stránce http://pocasijesetice.cz


(Odpověď na dotaz uživatele TaS z 11.2.: Dobrý den, prosím, budou se dnes ve čtvrtek protahovat stopy jak bylo 8. 2. avizováno Ondřejem Vackem.
Děkuji. T.)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.2.2021 13:00
Dopoledne z Petrovic - přespolní lyžování zůstalo za očekáváním, kvůli větru byla část stop na polích mezi Petrovicemi, Uhříněvsí a Benicemi komplet zafoukaných, ani nešlo zjistit, kudy vedly. Od Benic a okolo Kolovrat už lepší, všude aspoň nějaká stopa zůstala. Dál přes Lipany do spodní části Benic - dá se, i když stopa není dokonalá. Od Benic do Pitkovic údolím - vhodné spíše pro pěší procházky, stopa zpravidla není, ale sjízdné v pohodě. Od Pitkovic údolím Pitkovického potoka a následně Botiče, přes Křeslice do Milíčovského lesa - velmi pěkné stopy.

Miličovský les - výborné na bruslení (okolo hald + páteřní cesty), u některých dalších cest v lese stopa podél cesty, jinak se jezdí po udupaném, ale sjízdné všude. Na loukách velmi pěkné vyježděné stopy na klasiku.

GPS záznam: https://www.strava.com/activities/4769664501
Praha
Vloženo 11.2.2021 11:00
Kunraticky les - dnes rano kvalitni podklad na brusleni po hlavnich cestach, ojedinele zacina lezt podklad, nektere kopce jsou sterkovane, ale jen na jedne strane, takze vsude se da projet. Misty mimo hlavni cesty proslapane stopy, ale vetsina ne prilis kvalitni.
Praha
Vloženo 12.2.2021 21:01
Z Uhříněvsi od sport. areálu směr Dubeč - vyjetá stopa po polích, cesty uježděné, nikde žádný problém, minimum lidí. Nejhezčí úsek od Podleského rybníku údolím Říčanky do Dubče.
Praha
Vloženo 11.2.2021 11:01
Včera trasa Orlov - Třemošná -Tok - Houpák - zpět kolem Pilské nádrže, něco přes 20 km.

V nižších polohách ještě místy málo sněhu, občas vykoukne kamínek, některé cesty prohrnuté, ale neposypané, tvoří se náledí. Nahoře okolo Toku sněhu dost i s relativně hezkými úseky s vyšlápnutou stopou, na "přírodní" klasiku se to dalo, užil jsem si to náramně a nikde ani duše :-)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.2.2021 10:25
Hvězda kolem poledne méně lidí, na skate super,jde prakticky všude...
PROSÍM JAK VYPADÁ DNES STROMOVKA?
Praha
Vloženo 10.2.2021 23:35
KLÁNOVICKÝ LES (západní část): Cesty sjízdné, obvykle s jednoduchou stopou uprostřed nebo podél; podklad se objevuje snesitelně. S pár slabšími úseky, ale většinou po nějaké stopě lze pokračovat dál přes Xaverovský háj a lesopark Vinice (zastávka Běchovice střed). Širší možnosti jsou samozřejmě v rozsáhlejší východní části lesa směr Úvaly.
Praha
Vloženo 10.2.2021 23:10
Letná: po celém parku pěkné stopy a v místech běžeckého oválu na pražské poměry luxusní okruh na skate. Doporučuji občerstvovací okénko Hanavského pavilonu. Celkem slušná stopa je projetá i přes Chotkovy sady a podél Pražského hradu a dál parkem až na Pohořelec. Moje dnešní trasa:
https://strava.app.link/kdldsZXZLdb
Praha
Vloženo 10.2.2021 22:20
(Odpověď na dotaz uživatele Mia z 10.2.: Poradite prosim, kde se dá v okolí Modřan běžkovat?) Přímo u Vltavy, od Zbraslavi do Braníka se to dá krásně projet. U Pobřežní cesty pozor na štěrk.
Praha
Vloženo 10.2.2021 21:56
Dneska v Klánovickém lese místy stopa na klasiku, někde na cestě i prostor na bruslení. Hospoda u lesa má otevřené okénko.
Praha
Vloženo 10.2.2021 21:52
(Odpověď na dotaz uživatele P. z 10.2.: Prosím o radu, dá se na běžkách jezdit někde v okolí Klánovic? Třeba trasa z Klánovic do Dolní Počernice?
Případně, našel by se někdo hodný, kdo by se podělil o nějakou pěknou trasu na okraji Prahy, nejlépe Jižní Město a tím směrem cca 10 - 15km? Po .... letech se vracíme na běžky a nevíme si moc rady. Děkuji. :))
Praha
Vloženo 10.2.2021 21:52
(Odpověď na dotaz uživatele D. z 10.2.: Doporučil byste mi prosím někdo, kam se dá na běžky z Barrandova? Ideálně, zda někdo nebyl v Prokopaku nebo dole u Vltavy směrem na Cisařskou louku nebo do Radotína.)

Krasne stopy jsou na louce mezi Barrandovem, Slivencem a Chuchelskym hajek.
Praha
Vloženo 10.2.2021 21:28
Dnes jsem vyrazil z Teslín, auta na parkovišti skoro žádný. Směr Třemšín prohrnuto až na kamínky, nedá se :-( Takže jedině na druhou stranu směr Padrť - na hranici sjízdnosti, ale celkem to šlo. Pod býv. Klášterem těžba dřeva :-( nešlo projet, musel jsem se vracet zpět na rozcestí. Nejlepší svezení asi po cestě na Trokavec. Odhadem tak 5-10cm sněhu, ale chtělo by to aby připadlo aspoň ještě dalších 10cm...
Mapka trasy zde: https://www.suunto.com/cs-cz/move/michalrada/602413ca0077e464064f9959
Brdy a Hřebeny
Vloženo 10.2.2021 21:13
Z Cholupic po cyklostezce ke křížku a dál k Břežanům, na poli mezi Břežany a Točnou je okruh asi 6 km, pěkné vyšlápnuté stopy.
Praha
Vloženo 10.2.2021 20:03
Praha Letňany, prostor vedle ulice Tupolevova ( od Tesca směrem k PVA Letňany ). Krásný, dohromady čtyři kilometry dlouhý okruh, který kopíruje ulici Tupolevova a Kbelská. Vše na klasiku.
Praha
Vloženo 10.2.2021 19:27
Modřanská rokle stále sjízdná, ale ... vysypali štěrkem dva stoupáky (od hřiště na házenou a krpál k přehradě). Sice jen po jedné straně, ale kamínky jsou i na té druhé. Stopa po straně je už víc rozkvedlaná, středem se stále skatuje, ikdyž sníh už je dost uchozený a jen tenká vrstva. Na oba styly to je spíš na horší lyže.
(Odpověď na dotaz uživatele Alena z 10.2.: Ahoj, nevite jestli se dá projet modřanskou roklí? Nebo je to tam poštěrkovany a posoleny?)
Praha
Vloženo 10.2.2021 19:02
Z parkovište pod Skalkou krásné brusleni přes Soudný až k dubu Třebízského a zpět. Orgasmické pocity.. paráda. Perfektní podmínky😊
Brdy a Hřebeny
Vloženo 10.2.2021 18:29
Super bezkarsky okruh od metra Roztyly k Nosalovi na louce. Okruh 900 m, prima stopa na klasiku.
Praha
Vloženo 10.2.2021 18:24
Lyžuje se i v prostoru mezi Karlínem a Libní. Lyžaře jsem sice jen viděl z okna v 11. patře budovy na druhé straně Vltavy :-), ale zdálo se, že se pohybují někde v blízkosti cyklostezky a jeli klasickým stylem.
Praha
Vloženo 10.2.2021 18:15
(Odpověď na dotaz uživatele Klára z 10.2.: Jak to vypadá v parku na Černém Mostě?
Dá se na běžky aspoň trochu?)

dnes jsem tam byla, sice pěšky, ale pár běžkařů jsem viděla , bez problému..
Praha
Vloženo 10.2.2021 18:05
Byli jsme dnes okruh Jistebnice, Cunkov, Ounuz, Bezděkov, Růžená, Chyšky, Mozolov, Nadějkov a zpět Jistebnice. Stopy plus minus Jistebnice až Bezděkov, pak už nic, zaváté, v podstatě jsme každých pár set metrů hledali trasu v mobilu, trasy jsou mimo turistické cesty, kdesi po poli, takže velké bloudění... v tomhle mrazu sundávat každých sto metrů rukavice nechcete. Do protažení stop určitě nedoporučuju!
(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 10.2.: Dobry den, jako nezkuseny bezkar, zvladnu najit stopu kdyz zaparkuji v Chlistove? Mam hledat stopu smer jezero sv. Vojtech nebo spis smer za kostelem? Rada bych jela zitra odpoledne s kamaradkou. Budu rada i za doporuceni lepsiho startovniho mista v okoli (Cunkov, Bezdekov). Podle mapy.cz tipuji, ze do Ounuzu v zime autem nedojedu, nevim. Mockrat dekuji za radu)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 10.2.2021 14:01
Hostivařská přehrada, část od J. Města/Chodova, classic, 11-12:30, 11km
Stop požehnaně a v super kvalitě, kolem oběda málo lidu. O běžky není nutno mít strach. Skol!
Praha
Vloženo 10.2.2021 12:53
Hvězda na skate ještě lepší než včera - udusanější a vymrzlejší, takže rychlejší. Skvělé. Jen ve sjezdu na Ruzyň začínají lézt dva odvodňovací kanálky, nejedná se ale o nic zásadního.
Praha
Vloženo 10.2.2021 12:04
GOLF BEROUN: trasa pro skate i klasiku. Vrstva sněhu je poměrně nízká a tak už je okruh místy vydřený na led a někde trošku kouká tráva. Nicméně okruh je skvěle opečovávaný a sníh na něj doplňují z okolí. Na okruhu 1 se dalo bruslit pěkně, téměř bez nutnosti zpomalovat kvůli povrchu. Okruh 2 byl horší, ale zrovna ho začínali upravovat, tak se možná zlepší.
Ráno tam moc lidí nebylo.
Střední Čechy
Vloženo 10.2.2021 12:04
Vážení Přátelé Seno.bílé stopy, Senohraby a okolí hlásí cca 20cm prachového sněhu (v okolí Ondřejovské hvězdárny možná 25cm), stopy jsme na polích nad Vávrákem začali skůtrem najíždět v úterý (na)večer, zhruba v podobném km rozsahu jako v lednu-kolečko od KMK na pravém poli-cca 2km+pole k vrchu Altán-cca 4.5km+trénink.kolečka na naší základně na Vávráku a výjezd ke Kmk-cca 1.5km. Dohromady tedy zhruba 7.5km. Podmínky a najeté stopy nyní přejí hlavně klasickému stylu běhu, úprava je zatím základní, den ode dne se budeme snažit v rámci našich časových možností rozsah a kvalitu stop (na klasiku i skate) vylepšovat. Čerstvý sníh je bohužel bez podkladu, takže si vše musí ještě postupně sednout, vymrznout, usadit... Každopádně v prašánku je mj. radost razit si na lyžích vlastní cestu i mimo jakkoliv upravené terény.
!DŮLEŽUTÉ!: Možnosti parkování pro lyžaře jsou zveřejněny zde:
https://www.facebook.com/sokolseno/
Každopádně stále platí-k dopravě k nám prosím pokud možno využijte vlakovou dopravu!
Děujeme! TJ Sokol Senohraby-lyž.oddíl
Ladův kraj
Vloženo 10.2.2021 10:38
Praha Letná - nasadit lze už u platanové aleje u Expo 58 / 50.09677°N 14.43024°E, popojet na Letenskou pláň a tam je pěkný okruh na bruslení i klasiku. Souvislá pokrývka. Bomba!
Praha
Vloženo 10.2.2021 7:37
Z Chaber přes Tróju a a Stromovku na Hradčanskou

Bohužel, chodníky už jsou posypané, stejně jako silnice v kopci Pod Havránkou. Dá se jet přes Trojskou lávku, ve Stromovce skvělé stopy, hlavní cesty protaženy a posypány štěrkem. Od brány Stromovky u restaurace Na Slamníku už to šlo na lyžích jen po malých kouskách. Závěr jsem běžel pěšky.
Praha
Vloženo 12.2.2021 12:05
Na cyklostezku podel Berounky... Radotin-Cernosice nebo Mokropsy-Dobrichovice.

(Odpověď na dotaz uživatele Jiří z 12.2.: Dobrý den chci se zeptat, poprosit o radu, kam vyrazit na běžky sdětmi okolo Černošic - Dobřichovic apod. Předem děkuji moc.)
Střední Čechy
Vloženo 12.2.2021 8:47
DDM Praha v Praze strojově upravujetrasy na skate. Zatím jsem nezkoušela. Více info na jejich FB: "Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy"
Praha
Vloženo 11.2.2021 11:01
Jel jsem ve středu z Orlova na Tok a kolem Kloboučku zpátky od Orlova. Bylo to dobré, ale chce to béčkové lyže. Na spoustě míst je to prohrnuté až na vylézající kamínky. I při sebevětší opatrnosti se jim nedá úplně vyhnout. Navíc, jak je sníh prachový, tak jsem to občas při bruslení prošlápl až na pevný poklad. Jediný úsek, kde se dalo fakt bez potíží bruslit a kde se s trochou opatrnosti dá i na áčkových lyžích, je mezi Orlovem a Pilskou a v jejím okolí. Ale když si vezmete horší lyže, u kterých se nebudete bát o skluznici, tak se to dá prima užít. Atmosféra jak na horách, zasněžené stromy a tak, prostě krása.(Odpověď na dotaz uživatele jsausten z 9.2.: Dobrý den,
zkoušel někdo trasu z Orlova či Kozičína směr Tok popř. trasy z Teslín okolo Padrťských rybníků směrem Praha/Malý Tok?

Díky)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 10.2.2021 20:03
Vcera od podchodu stanice tramvaje Pobrezni cesta az k Zbraslavskemu mostu hezka stopa na klasiku, hodinku tam i zpatky
(Odpověď na dotaz uživatele Klára z 10.2.: Nevíte někdo, jak to vypadá na cyklostezce kolem Vltavy v úseku Modřany - Zbraslav? Předem děkuji :-))
Praha
Vloženo 10.2.2021 13:11
V hostivařským lesoparku se lyžuje. 14cm sněhu. Nejlepší od nového Lidlu (bus 125 ze Skalky či Hájů stanice Řepčická)podél lesa a pak okruh asi 3km lesoparkem zas k Lidlu nebo ke škole pod Kozincem. Včera přiměřeně lyžařů, pěkné lyžování v přírodě 300m nad mořem.
Praha
Vloženo 10.2.2021 11:48
Včera večer to projížděli skútrem. Na klasiku jsou stopy OK, na bruslení se to místo bořilo.
(Odpověď na dotaz uživatele Jan Makovský z 10.2.: Jak to vypadá v Senohrabech s úpravou stopy?)
Ladův kraj
Vloženo 10.2.2021 8:23
Kladno Rozdelov. V lese to jde prakticky vsude. Cyklostezka Rozdelov - Vyhasly - Svermov. Na kraji stopa, uprostred vyslapane od lidi - skvele na brusleni.
Střední Čechy
Vloženo 9.2.2021 23:06
KERSKO (Třebestovice - Hradišťko - Nymburk): V Kerském lese celkem pohoda po jednoduchých stopách, případně chodnících a kolejích po autech. Hratelná byla i červená dál přes Písty do Nymburka. Na polích někde škrtala hlína, ale často i slušná stopa (Bory), trochu slabší byl jen závěr před Nymburkem. Na 180 m n. m. vlastně paráda, tahle polabská trasa se nezadaří každou zimu.
Střední Čechy
Vloženo 9.2.2021 22:11
Lesy u Kozove hory, cesta pod Lapakem. Na cestach to jde dobre, ale pole jsou zorana a snehu na nich tak tak, ze obcas clovek proslapne na hroudu.
Střední Čechy
Vloženo 9.2.2021 21:19
Stromovka: brzké odpoledne. Dost vyšlápnutých stop na klasiku, na cestách ušlápnutých od pěšáků slušné bruslení. Bez problémů áčkové tyže, pěkně skluzný prašánek, 2 otevřená okénka s občerstvením - na Prahu prostě nádhera.
Praha
Vloženo 9.2.2021 20:51
Z Vestce až k Labuti bez vetsich problemu, v krcskem lese i paradni skate na siroce proslaplych cestach, akorat zledovatelych.. radost az na kost. Jel jsem uz k 18h kdy tam bylo minimum lidi, doporucuju.. snih "sviti" sam o sobe, slo to i bez celovky.

(Odpověď na dotaz uživatele Veronika z 8.2.: Dobrý den,
máte někdo prosím informace, jestli se náhodou nedá jet po cyklostezkách (kterákoliv z nich) kolem řeky nebo v Kunratickém lese?

Předem děkuji za odpověď!)
Praha
Vloženo 9.2.2021 20:32
Dnes nevečer jsem se jen zastavoval /bez lyží/, na vrcholu silnice II/116 mezi Řevnicemi a Mníškem p.B.
Ve volném terénu je do 15cm sněhu, parkoviště plné, běžkaři byli k vidění v hojném počtu. Hřebenovka vypadala sjízdně na obě strany, ale spíše pro bruslaře, stopy nebyly ani po krajích. Stav ze silnice, dále jsem nebyl.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 9.2.2021 20:17
Modřanská rokle - v 8 hod. ráno čerstvě napadaný sníh na udusaném základu na asfaltce. Kvalitní skate od přehrady až k podchodu u zastávky tramvaje. Měl jsem B lyže, ale ani jednou jsem nezařízl do asfaltu. Po jedné straně docela dobrá stopa v nahrnutém sněhu, takže bez problémů na A lyže. Takhle ráno takřka mrtvo, jen tři běžkaři a dva cyklisti.
Cholupice - V pondělí odpoledne po okraji pole směr letiště Točná. Pěkná vyšlapaná stopa, různé zkratky, zleva asi obchází letiště a pokračuje na pole nad ním. Na poli je zase řepka, takže nelezou ven hroudy, ale sem tam zelený list. Jen pár lidí, věkový průměr 70+. Je to v dosahu MHD a pásma P (Cholupický vrch), případně jde zaparkovat u zastávky autobusu, tak neváhejte a přijeďte!
Praha
Vloženo 9.2.2021 19:58
Dnes Hvězda. Ideální podmínky, lyže A - alespoň uvnitř obory, nikde nic nečouhá, hlavní cesty hezky ujeté na bruslení (tvrdý podklad, jede to pěkně), několik stop vyjetých od lidí taky obstojně. Někdo se tu ptal - pokud vím osvětlené to ve Hvězdě není - možná Ladronka naproti poslouží?
Praha
Vloženo 9.2.2021 19:54
Z Ďáblic po polích na sever (před Zdiby, přes dálnici, nad Březiněves, nad Bořanovice, Sedlec).
Pole mezi Ďáblicemi, Chabrami a Zdibami protíná několik kvalitních stop. O hroudu skoro nezavadíte. Špatné je jen zorané pole mezi skládkou a dálnicí, to doporučuji objet jakoby ke Zdibům.
Pole nad Březiněvsí směrem k Bořanovického háji je trochu horší, občas hrouda, ale jsou vidět. Podlé lesa už je to zas dobré.
V porovnání s Ďáblickým hájem je tu minimum lidí a stopy prakticky nejsou zdupané.
Praha
Vloženo 9.2.2021 19:37
Poděbrady, projetá stopa po loukách podle Labe od parkoviště za mostem k dálničnímu mostu a dále po lokách do Kluku po zelené turistické značce. Sněhu všude dostatek okolo 20 cm, ovšem podklad velmi měkký. Dobře se dalo jet ve stopách po autech. Další možnost jsou cyklostezky podle Labe tam je podklad pevnější. Počasí i sníh ideální.
Střední Čechy
Vloženo 9.2.2021 19:06
Milíčovský les - ideální na bruslení / skate. Hlavní cesta je prohrnuta, ale stále je tam dostatek sněhu, takže žádné kamínky. A dále dobré je 2km kolečko kolem Milíčovských homolí, je třeba se semtam vyhnout stovkám bobujících dětí, kteří občas drsně z křoví protnou dráhu :-)
Praha
Vloženo 9.2.2021 18:59
Obora Hvězda - dnes kolem 12h krásné poježdění, sem tam člověk. Na můj vkus bruslařské cesty trochu tvrdší a ušlapané od chodců, především na hlavní prostřední ulici. Od 14h se park začal plnit lidmi, s přibývajícím časem bylo těsněji a těsněji.
Praha
Vloženo 9.2.2021 18:53
Krčský les dnes pěkný, cesty sice protažené, ale stejně zůstal udupaný podklad, na kterém se rozumně bruslí. Podél cest i stopy od klasiků, všichni si tedy přijddou na své (v rámci běžkování "za barákem").
Praha
Vloženo 9.2.2021 18:51
Letnansky lesopark dnes okolo 15:00-nadhera!! Po chodniku brusleni a okolo chodniku 2 stopy na klasiku prepojene az na prilhale pole do Kbel.
(Odpověď na dotaz uživatele Gabča z 8.2.: Prosím vás, víte někdo, jak to vypadá s lyžováním v Ďáblickém háji nebo v Letňanském lesoparku? Díky za info.)
Praha
Vloženo 9.2.2021 18:51
V Ďáblicích výborně, stojí za svezení, viz můj popis ze dneška (18.48).

(Odpověď na dotaz uživatele Gabča z 8.2.: Prosím vás, víte někdo, jak to vypadá s lyžováním v Ďáblickém háji nebo v Letňanském lesoparku? Díky za info.)
Praha
Vloženo 9.2.2021 18:48
Krátce po poledni: Ďáblický háj - od hvězdárny po hřebeni kolem jezírek přes vrch Ládví (geodetická věž) dolů k vozovně... pokračování do Čimického háje, lyže lze nasadit za křižovatkou už u Penny... Čimická hájenka s vykotlaným dubem a dál na Bohnice, nazpátek druhá varianta trasy - po severních okrajích obou hájů... Sněhu všude dostatek, některé hlavní cesty protažené, ale nesypané, nevydřené; vedlejší cesty ušlapané nebo projeté běžkaři. Svezení parádní, bez obav i s lepšími lyžemi. Po poledni téměř nikdo nikde, s přibývajícím odpolednem přibývalo i pěších a běžkařů.
Praha
Vloženo 9.2.2021 18:32
Pole u Tehova (fotka se 2 stopami) , les mezi Svojeticemi,Tehovcem a Tehovem, podél lesa od Tehovce ke Svojeticům (foto). Na polích pěkné stopy, na lesních cestách jen místy, na bruslení to zatím není, v lese často jen vyjeté stopy od aut lesáků. Bohužel není základ, takže sem tam na poli vykukují hroudy. Mazání: Po moc dlouhé době jsem na Grundwax dával zelený extra ( Swix). Rozmáhá se nám tu takový nešvar... :Pejskaři na běžkách berou s sebou psy do stopy a nechávají ji rozdupávat. .
Ladův kraj
Vloženo 9.2.2021 18:31
Hostivařský lesopark ještě lepší, než včera. Něco málo připadlo a to udělalo radost
- bruslařům, protože cesty jsou sice prohrnuté, ale neposypané, a bruslit na nich jde asi líp než včera + dobrý na bruslení je pás louky od Lidlu směrem nad hráz
- klasikům, protože je dokonce vyříznuto několik STROJOVÝCH STOP. Z nich sice na některých místech čouhá podkladová tráva, ale ta jednak neškodí a jednak stopy od lyžařů jsou taky hezké a je jich dost
Dnes jsem jezdil jen v části u Hostivaře/Petrovic
Praha
Vloženo 9.2.2021 18:10
Šárka
Nebušice ořechový sad, kolečko na klasiku, sněhu plno, lidí 0, super
severní okraj Šárky stopy z Nebušic až k dálnici, lidí trochu, skvělé,
sjezd dolů od dálnice k Veselíkům, občas rozdupané
od Veselíků k tramvaji, nesjízdné, posypané, ledovka
na druhou stranu na Jenerálku nevím
Praha
Vloženo 9.2.2021 17:56
Z Radotína od mostu až na začátek Černošic k čističce a zpět. Stopy spíše pomálu, sněhu dost, jen na začátku u mostu v Radotíně se to trochu začíná prošlapávat. Cca po 200m jsou tam asi na 20m ořezané stromy, místa málo, ale dá se projet, pak už pohoda. V Říčních lázních možnost občerstvení. Po 17h začalo i trošku padat.
Praha
Vloženo 9.2.2021 17:29
Melo by byt v Beroune na golfovem hristi, ale zatim jsem nezkousela.
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 8.2.: Dobrý den, nevíte někdo o trasách v okolí Prahy, kde je momentálně upraveno i na skate? Díky)
Střední Čechy
Vloženo 9.2.2021 16:39
Letná kolečko cca 2km- super pro brusleníi i normal běžkování, málo lidí, krásnej sníh, co víc si přát. Prý to zařídilo DDM Praha. Tak tímto děkuji za super běžkování v Praze. Eva
Praha
Vloženo 9.2.2021 16:37
Zdravím, milovníky běžek! Dnes super svezení Z Říčan od Jurečku směr Tehov, prošlápnuté stopy lesem, na širších cestách se dslo občas i bruslit ❄️
Ladův kraj
Vloženo 9.2.2021 15:38
Byl jsem dnes v poledne vyzkoušet běžecké stopy v Dáblickém lesíku a okolí. Najel jsem 15km, nejlepší stopa je na severní straně pod lesíkem, po kraji pole. Tam se dá i zabruslit. Ale slušné stopy jsou i v lesíku, až ke hvězdárně a zpět ke Kobyliské vozovně. Krásné podmínky, doporučuji. Jen na tom poli vykukují hroudy, tam ještě chybí 5cm sněhu.
Praha
Vloženo 9.2.2021 14:07
Prokopské údolí z Holyně do Hlubočep na vlak. Stopa místy, ale sněhu všude dost, silnička údolím protažená, ale nesypaná, Hezká procházka.
Praha
Vloženo 9.2.2021 13:16
Přes poledne skatem po Hvězdě, tři hlavní široké cesty od bran k letohrádku parádně udupané od pěšáků. Některé další taky, třeba půlkruh podél zdi. Obecně výborné podmínky. Pěkný byl i sjezd na Ruzyňskou stranu. Vše na jedničkové lyže.
Vypišská pláň skvělá na klasiku, na skate trochu horší, moc měkké.
Lidí poměrně hodně, vícekrát jsem slyšel někoho za jízdy řešit pracovní záležitosti. :-)
Škoda, že nebylo otevřené okýnko v té skvělé kavárně přímo v letohrádku, bylo by to jako na Knajpě. :-)
Praha
Vloženo 9.2.2021 12:04
Ahoj, např. tady: https://mapy.cz/zimni?x=14.7118116&y=49.8879940&z=15

(Odpověď na dotaz uživatele Filip Dolezel z 9.2.: Ahoj, prosím vás je někde ke stažení nebo nahlédnutí mapa tras kolem Senohrab? Díky)
Ladův kraj
Vloženo 9.2.2021 11:05
Hvězda dnes ráno, skate po hlavních cestách. Přes noc napadlo dalších cca 5 cm, takže začátek byl náročnější, ale brzy se to ujezdilo a zrychlilo. Stopy na klasiku vypadaly také slušně.
Praha
Vloženo 9.2.2021 10:47
Senohraby budou stopovat dneska večer.
Ladův kraj
Vloženo 9.2.2021 9:48
Zdravím, Senohraby upravené nejsou. Pouze prošlápnutá stopa.

(Odpověď na dotaz uživatele Lenka, instruktorka z 9.2.: Zdravím. Nevíte, prosím, zda jsou již strojově upraveny stopy v Senohrabech či někde v okolí Prahy východ? Díky)
Ladův kraj
Vloženo 9.2.2021 13:09
Z Radotína do Černošic podél Berounky. Prošlápnuté stopy jsou po obou březích, na pravém břehu stopa horší a místy rozhamtaná, na levém břehu velmi pěkná stopa z Černošic až ke křížku v ohybu řeky, dále se musí po cyklostezce, ale po ní se taky v klidu dá. Občerstvení možné u okénka v Říčních lázních, otevřeno cca. 14-21.
Praha
Vloženo 9.2.2021 11:50
Podél Rokytky z Podvinného mlýna, okolo Elišky až do Hloubětína (po cyklostezce) v 8 večer. Krásné na bruslení, většinou na boku i slušně vyjetá stopa na klasiku. Částečně osvětleno.
Praha
Vloženo 9.2.2021 8:11
Nejdřív jsem chtěl vyrazit z Voznice přes Knížecí studánky na Stožec. Projeto pluhem. Odjel jsem autem do Trnový resp. od zastávky Na hradci, tam taky. Projeto pluhem líp jak na D1. Čuměj šutry. Prošláp jsem stopu skoro až ke Klondajku po cca 80cm krajnici. Nic moc. Pak za Jistevníkem doleva lesem. I tam wtf protaženo. Zpátky na Jelení palouky. Nepotkal jsem jedinýho běžkaře. Ani se nedivim. Projel jsem se, ale jak je to protažený, tak leda nudnej vejlet na klasiku po krajnici, která je nadto na mnoha místech poničená lesáckym dobytkem.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 9.2.2021 0:23
Ládví - ideální podmínky, stopy na klasiku od starých Ďáblic, Ďáblické hvězdárny, přes Ďáblický háj až do Čimického háje a do Bohnic. https://www.horydoly.cz/lyzari/dablicka-magistrala-aneb-raj-bezkaru.html
Praha
Vloženo 9.2.2021 0:11
Stromovka v osm večer. Chodníky jsou projety pluhem a vyštěrkovány, ale vedle cest pěkné stopy od lidí, co byli přes den. Nejlepší byl asi okruh po pěšině vedle silnice kolem rybníků. Rovinka od bývalé ledovny po Šlechtovku šla i na bruslení.
Z DDM navíc prý projeli pár úseků ve Stromovce (ten jsem bohužel minul), na Hvězdě, Ladronce a Letné: https://www.facebook.com/ddmpraha/posts/4078035622227873
Praha
Vloženo 8.2.2021 23:51
Praha 13 Centralní park - okruh cca 4km. Stopa projeta, občas přes chodník ale nejsou kamínky.
Praha
Vloženo 8.2.2021 23:26
KLÁNOVICKÝ LES (východní část): Na většině cest jsou projeté klasické stopy, zatím ne příliš rozšlapané pěšáky - což se samozřejmě brzo změní. Sněhu je relativně dost, jen občasné úseky s vylézajícím podkladem nebo podmáčené.
Praha
Vloženo 8.2.2021 23:16
Golf Zbraslav - hezká pláň. Škoda, že tam nejezdí rolba. Prošlápl jsem si tam 3,8 km okruh. Sněhu tam bylo cca 15 cm. Odrazové vosky jsem jsem namíchal SWIX VR 45 ..-2 až -8 a navrch V50 0 (solídní nulák..na střed..pro jistotu). Výborný relax, byl jsem tam sám.
Praha
Vloženo 8.2.2021 21:53
Hvězda, cca 17:30. Před oborou je na louce urolbovaný okruh, ale sníh se tam boří a občas z něj něco leze, radši jeďte rovnou do obory. Cesta mezi východním vchodem (ten u Vypichu) a letohrádkem je krásně ušlapaná, místy dokonce namrzlá, takže na skate ideální podmínky. Stopy na tom také nebyly špatně, ale využil jsem je jen párkrát, takže to nemusí platit všude. Nebál bych se si vzít áčkové lyže.
Díky všem, zejména pěším, že se snažili vyjít ostatním vstříc, byla to příjemná změna.
Praha
Vloženo 8.2.2021 20:55
Mníšek - Klondajk a zpět. Od silnice kolem Skalky až na rozcestí nad Kytínem pěkné, stopy vyšláplé, sněhu stačilo. Pak dále až k Soudnému lesem, občas koukají kořeny, prosakují potůčky, trochu backcountry. Od Soudneho ke Klondajku bohužel protažené pluhem.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 8.2.2021 20:55
Na chlístovských loukách jsou prošláplé okruhy zhruba ve směrech jak projížděl skútr. Sněhu přes 10cm, všude bílo, nelepí se, jede to pěkně ale nepříjemná jsou občasná podmočená místa, která nejsou ještě zamrzlá. Na "krtiny" jsem narazil jen velmi zřídka. Od parkoviště je ale prohrnutá cesta až na trávu k lesu, kde řádí lesáci a rozděluje přední louku na dvě. Cesta na Javorovou skálu projetá není. Problematičtější je parkování, aby se nepřekáželo ani lesákům ani vjezdu do statku, který je také prohrnutý. V 18h -6°C, zataženo, poletoval sníh. Silnice bez problémů
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.2.2021 20:33
Dívčí hrady 14-16 hod. Luxusní svezení s výhledy na Vltavu a Prokopské údolí. Většinou prošlapaná stopa, jen místy sdílená s pěšími. Samozřejmě jen klasika. Dal jsem trošku modrého, krása. Nástup buď od konečné minibusu 153 (Nad Konvářkou, kolem vodárenské věže) nebo pěšky z Radlické/Jinonic. Lze také projít z Centrálního parku Praha 13 kolem Asuánu a retenční nádrže Jinocnice (to jsem udělal já, až z metra Luka, a zpět, 15 km). S opatrností i lyže "A", já měl lyže "B", abych to nemusel moc sundavat... Silnice v Prokopském údolí, co jsem viděl, vysypaná štěrkem. Dtto sjezd kolem cvičáku (Na Placích). Neváhejte, tohle nebylo mnoho let.
Praha
Vloženo 8.2.2021 19:51
Sokoleč v lesích krásné svezení :-)
Prošlapané cesty od chodců.. Moje první běžkovaní v takhle nízké nadmořské výšce.
Zítra zkouším Sokoleč- Poděbrady
A když podmínky dovolí tak ve středu Poděbrady- Nymburk :-)
Střední Čechy
Vloženo 8.2.2021 19:41
Sněhu určitě víc než v lednu, nejvíc za posledních několik let. V Hostivařském lesoparku množství vyjetých stop na klasiku, na loukách a nejen na nich. Přejezd mezi částí u Hostivaře/Petrovic a částí u Jižního Města možný i na lyžích. Cesty jsou částečně prohrnuté, na některých z nich by možná na starých lyžích bruslit šlo, ale lepší je to v duchu obvykle platných doporučení v článku https://www.kamzasnehem.cz/clanky/bezky-praha-jizni-mesto v Milíčovském lese.

Tam se dá slušně bruslit okolo hald (Milíčovská homole), ale i po hlavních asfaltkách v lese, pretože jsou částečně prohrnuté. Pěkné stopy na klasiku jsou vyjeté na loukách, sjízdné jsou ale i cesty všude po lese.

Průjezd z Miličáku do Křeslic a dál bez problému údolím Botiče. V údolí Pitkovického potoka pěkná stopa. Na poli u Petrovicem vyjeto množství stop. Tam, kde je orba hrubší, to občas zadrhne, ale celkově paráda.

GPS záznam viz https://strava.app.link/GBtkLe9qIdb - ale přejezdem od přehrady do Milíčaku se nedoporučuji inspirovat.
16:20
16:34
16:44
17:20

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Praha
Vloženo 8.2.2021 19:32
Dnes Senohraby po poledni jen prošlapáno, není strojově.
Snad zítra.

(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 8.2.: Netušíte někde, jestli dnes v Senohrabech proběhla, nebo případně už proběhla, nějaká úprava tratí?)
Ladův kraj
Vloženo 8.2.2021 19:00
Trasy zatím upraveny nejsou. Dnes v noci přibylo 10 - 15 cm nového sněhu. Například Ješetice hlásí 11 cm a Nadějkov 9 cm. Další sněžení (dle aktuálního výhledu modelu) se očekává v druhé polovině noci na úterý a ve středu odpoledne. Úprava stop proběhne s největší pravděpodobností během čtvrtečního odpoledne... Aktuální stav počasí a kolik připadlo sněhu můžete sledovat například prostřednictvím nedaleké meteorologické stanice: http://pocasijesetice.cz
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.2.2021 18:05
(Odpověď na dotaz uživatele Milan F. z 8.2.: Zdravím běžkaře,

máte prosím někdo zkušenost z dneška, zda je dost sněhu a upravená stopa?
Díky M.)

Odpověď
Jeli jsme dnes po polích okruh z Jistebnice směr Neveklov, pak po druhé straně od silnice na Cunkov zase do Jistebnice. Stopa upravena není, část jsme prošlápli sami, zpět jsme se napojili na stopu prošláplou někým jiným. Sněhu tak akorát na běžky 2 :-) Celkem fajn svezení, nelepilo se to :-)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.2.2021 17:31
KOŠÍŘE: Na Cibulce jsem dnes narazila na stopu projetou více lidmi od Nepomucké k soše sv. Jana Nepomuckého (50.0675139N, 14.3544919E) a pak nahoře na asfaltce rovnoběžné s kolejemi (50.0613706N, 14.3559189E)
Praha
Vloženo 8.2.2021 16:47
Kolem Vojenského letiště Kbely se dnes dalo. Přístup od hloubětínského hřbitova nedoporučuji, cesta je prohrnutá, klouže, a pak dál je dost skrytých kamenů. Lepší přístup je např. od MHD Sicherova. Dnes jsem prošlapal několik stop a bylo to fajn, zítra si výlet určitě zopakuji. Chce to vyšlapat lyžařské stopy mimo vyjeté koleje od vozidel správců letiště.
Praha
Vloženo 8.2.2021 15:52
Není to projeté, jen něco málo prošláplé.
(Odpověď na dotaz uživatele TondaF z 8.2.: Nevite, jestli dnes 8.2. projeli stopy na Stirine?
Jedu tam kazdopadne navecer.
Diky!)
Ladův kraj
Vloženo 8.2.2021 13:41
Dnes kolem 12h vyjela na plani u Hvezdy rolba, takze bezecky okruh je jiz k dispozici.
Praha
Vloženo 8.2.2021 13:28
Obora Hvězda kolem poledne stopy v pohodě, sněhu dosti, lidí v klidu, s odpolednem to asi bude přibývat.
Praha
Vloženo 8.2.2021 13:02
Běžkaře jsem tam z auta viděl, takže nějaké vyjeté stopy budou. Sněhu určitě dost. Asi to půjdu zkusit v podvečer, pak podám report.

(Odpověď na dotaz uživatele Lucie z 8.2.: Dobrý den, nemáte někdo zkušenost s lyžováním kolem Hostivařské přehrady? Děkuji.)
Praha
Vloženo 8.2.2021 12:35
Kladno - Lapák, les Kožovka
Cyklostezka pod Lapákem směrem na Záplavy sjízdná bez problémů i na lepších lyžích. Široké cesty na Kožovce také. Brzy budou prošlápnuty stopy na polích a letišti na Kožovce a směrem na Doksy.
Střední Čechy
Vloženo 8.2.2021 11:00
Dneska je lyžovačka všude... (promiňte, nemohl jsem si pomoci)
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 8.2.: Nevíte někdo, jak to dnes vypadá s lyžovačkou v Senohrabech? Díky)
Ladův kraj
Vloženo 8.2.2021 22:59
Díky.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.2.2021 11:57
Hartvíkov - včera horní okruh 2,7km zmrzlejší sníh (-4,5°C). Okruh částečně protažený, takže stopa dobrá bez trávy. Předpokládám, že po nočním sněžení bude dnes ještě lepší.:)
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 8.2.2021 11:17
Nevim jak v Prokopaku, ale da se bezkovat v Centralnim parku Prahy 13...

(Odpověď na dotaz uživatele Martina z 8.2.: Nevíte nekdo, jak to vypada v Prokopskem údolí? Da se běžkovat?)
Praha
Vloženo 7.2.2021 19:29
Dnes Hvězda dobrá na klasiku i bruslení, spousta lidí na běžkách i pěšky, a sněhu dost, že se člověk ani nebojí o skluznice.
Praha
Vloženo 7.2.2021 17:08
Šlo to trochu jen okolo Ondřejova, jinak moc ne. Třeba ještě nápadne :-)
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 7.2.: Dobrý den. Prosím, víte někdo zda jsou již upravené stopy v Senohrabech, či stopy od lidí po polích okolí Tremblat, Zvánovice, Tehov...Dotaz z neděle, 7.2.21, Díky)
Ladův kraj
Vloženo 7.2.2021 15:00
Málo sněhu, stopa nedělali.

(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 7.2.: Dobrý den. Prosím, víte někdo zda jsou již upravené stopy v Senohrabech, či stopy od lidí po polích okolí Tremblat, Zvánovice, Tehov...Dotaz z neděle, 7.2.21, Díky)
Ladův kraj
Vloženo 7.2.2021 14:07
Líbeznice bez sněhu. Nedá se jet na běžkách.
(Odpověď na dotaz uživatele Roman z 5.2.: Nevíte náhodou někdo jak to vypadá dnes na trase Libenice Cunkov?)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 7.2.2021 14:05
Líbenice louky bez sněhu. Nedá se jet na běžkách.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 7.2.2021 12:48
Dobry den,

Ve hvezde lide bezkujii pridavam fotku aktualniho stavu.


(Odpověď na dotaz uživatele Anna z 7.2.: Dobrý den, nevíte jak to dneska vypadá na Hvězdě / Ladronce?
Predem díky)
Praha
Vloženo 8.2.2021 12:53
Dnes dopoledne na Ladronce skvělé. Stopa projetá jen místy, ale do odpoledne se to vzhledem k počtu lyžařů určitě zlepší.
Praha
Vloženo 5.2.2021 17:40
Teploty se drží stále nad 0 °C. Odtávají i poslední zbytky sněhu. Trasy jsou zcela neprůjezdné. - to se píše na https://certovo-bremeno.cz/bezkarske-trasy. Je u toho sice napsáno "Aktualizace 29. 01. 2021", ale evidentní je, že jen nedopatřením nedošlo k přepsání data. Tipoval bych 4.2.. Klikat na odkaz "Více na našem facebooku" nepomůže, žádný nový post tam není, ale když se člověk prokliká na komentář ke komentáři, má odpovědí ze 4.2. jasno: "sníh je pryč. Oteplilo se".

(Odpověď na dotaz uživatele Hanka z 5.2.: Ahoj, jaký je sníh na Čertově břemeni? Bude to o víkendu na běžky?)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 5.2.2021 13:15
Docela dobře lze aktuální stav odhadnou podle webových kamer:
https://www.jipn.cz/strezimir_silnice.php
https://jipn.cz/strezimir_vodarna.php
https://www.hydronet.cz/cebr
https://www.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/prohlizec.html?cam=nadejkov
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 5.2.2021 11:11
Zdravím, včera 4.2. odpoledne jsem se byl podívat na stopy. Je to hodně špatný. Jedině malý a velký stadion (kolečka na loukách) na Ounuz. Možná trochu na pláních Busíny- Chlístov. Liběnice - Bizon a Jistebnice - Bizon nesjízdné.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 4.2.2021 15:51
Hartvikov na okruhu souvisla vrstva natateho sněhu, ve stopách se občas zelená tráva - takže pro nadšence, když zmrzne a pripadne bude to ok, když bude dále tat a pršet, tak nikoli. Okolo už spatne.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 3.2.2021 18:43
opožděná, a vůbec celkem zbytečná (a možná pro nynější zimu taky poslední) zpráva ze středních Brd: úterý odpoledne sice povětšinou od pásma lesa nad Příbramí sníh byl, ale podmínky pro běžkování spíš bídný; i na úrovni kolem 750 m (Třemošná) byly po lese a menších cestách menší plošky už bez sněhu, ujetý větší cesty, kde nemohly jezdit auta, ještě sjízdný (Třemošenská cesta), kam auta mohly, místy nesjízdný (Buršovská cesta), menší cestičky někdy taky sjízdný;
nedostal jsem se bohužel už nad 800 m, kde to možná bylo fous lepší (blíž k centru, tj. k Toku, to vypadalo líp, tam bezsněhý plošky zřejmě nebyly), ale ani od nejvyšších partií bych si po pokračujícím nočním, dnešním a i dalších táních nic nesliboval (a moje teorie (byť dostatečnou praxí neověřená) k měřícím sněhovým automatům (konkr. Teslíny, Praha) - když uvádějí kolem x cm starýho odtávajícího (a ne moc vysokýho, tak pod 20 cm) sněhu, asi vůbec to neznamená, že všude kolem bude tak aspoň půlka x, spíš to znamená, že na spoustě i nedalekejch míst to může bejt i 0);
prostě s běžkama (i sněžnicema) bych, pokud nenasněží dostatečně vysoká vrstva novýho sněhu, nikam do Brd už nevyrážel
Brdy a Hřebeny
Vloženo 3.2.2021 16:10
(Odpověď na dotaz uživatele Jitka z 2.2.: Dá se prosím ještě jezdit po tom levém poli v Senohrabech (to dal od silnice)? Dekuji)
Včera večer jsem tam byl, zcela sám, jezdil jsem okruh u lesa, byla tam dvě místa, kde to nebylo dobré, přičemž nahoře u cesty to bylo spíše po zeleném ledu než po sněhu. Dnes to bude ještě horší. Pokud někdo chce jezdit 200m tam a zpět tak možná ještě ano, ale jinak to už opravdu nemá smysl.
Ladův kraj
Vloženo 2.2.2021 21:26
Start Chlistov, lesem na Ounuz a zpět. Louky u Chlistova z 1/3 už nesjizdne, ale i tak se nechalo a bylo super lyžování. Po odpoledním dešti a oblevě bude už hodně špatný, snih měkký, rozbředly, nebo ledovaty. Na Ounuzu kolečka byla ještě pěkná, ale dnešní déšť hodně zničí. Děkuji za úpravu stop....
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 1.2.2021 19:17
Jistebnice-Cunkov v 9 rano v Jistebnici prázdno ,po cestě ani noha,perfektní svezení a počasí. Sem tam led
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 1.2.2021 19:17
Doplním stav z Líbenice do Jistebnice a pak k Alenině Lhotě. Stejný stav jako popsaná trasa na Cunkov.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 1.2.2021 17:35
Hlavní trasa parkoviště Libenice - vysílač Ounuz a zpět.
Počasí luxusní, parkoviště plné (kolem 14) cca ze třetiny.
Stopa - tvrdý (místy přimrzlý) podklad, pro klasiku z cca 95% dobré svezení, zbytek 5% zledovatělé nebo stopa rozhrnutá nebo občas hlína, takže celkově dobrý dojem.
Posílám finanční příspěvek na stopy a také dotaz ... uvažuje se do budoucna, že by se upravily některá místa, kde by se zatrubnily (s nasypanou zeminou) strouhy a občasné vodoteče, tak aby stopa nebyla vodnatá/zmrzlá/vyjetá na hlínu, samozřejmě s ohledem na finance a zejména dohody s vlastníky pozemků?
Např. zde: https://mapy.cz/s/busekagupe
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 31.1.2021 20:43
Dnes jsme vyrazili z Nepomuku směr Padrťské rybníky. Cesta mizerná, zledovatělá, led pokrytý trochou včerejšího prašanu. U Červeného lomu došlo k přehodnocení situace, zatočit na Teslínskou cestu jsme se už neodvážili, vystoupali jsme ale na Prahu a pokračovali Malý Tok a několikrát otočili kolečko kolem Hradiště. Zde už bylo sněhu dost, pěkné stopy a dalo se jet i po protažených cestách. Tedy v místech kolem 800 m.n.m. je sněhu docela dost, naopak pod 700 je to bída.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 31.1.2021 20:34
Dnes odpoledne bylo krásné počasí bez mráčku, teplota -4 až -2 °C. Jeli jsme Hartvíkovský okruh a Jarní okruh (přes Vodici). Stopy byly krásně upravené, přispějeme na údržbu. Měl jsem strach, že bude ve stopě led, ale byl prašan, mazali jsme modrý vosk a jelo to krásně.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 31.1.2021 19:46
Růžená-Chyšky-Nadějkov-Starcova Lhota-Busíny-Růžená (3:00), proti středě horší okolo Nadějkova, "silniční" úsek po výjezdu z Nadějkova směr Starcova Lhota sundat lyže (prohrnuto, ledovka, kamínky), ze Starcovy Lhoty na Busíny vyšlápnutá stopa. Jinak velká paráda. Jasno, -8°C, Orion svítil na cestu.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 31.1.2021 19:27
Cesta autem do Nepomuku z Lázu je hodně problematická. Mají problém vyhnout se dvě auta z vyjeté ledové koleje. Pak běžky směr Brdce. Po cestě stoupani z Nepálu až Pod Plešec minimální vrstva sněhu na zledovatělé cestě. Je dobré mít ostré hroty hůlek. Dále po cestě směr Skelná Huť stále zledovatělá cesta s menší vrstvou sněhu a špatnou stopou. Stoupání na Brdce už rozumně sjízdné. Z Brdcu dále po hřebenové cestě až na odbočku na Pražskou linku sice nic moc stopa, ale bez náledí. Poté bočními cestami na Malý Tok už hezká stopa i hřebenovka na Prahu přes Čakovu vyhlídku je dobře sjízdná. Z Prahy do Nepomuku opět ve sjezdech nebezpečné. Sjezdy celkové problém. Umrzlé stopy nebo hromady sněhu.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 31.1.2021 19:25
Louky na východ od Chlístova opět plné nových stop udělaných skútrem (děkujem a posílám příspěvek, skůtr nejezdí na vodu!). Obě lesní spojky mezi loukama a Businami trochu dobrodružné, ale zábavné. Tvrdý podklad a čerstvý prašan na Chlístovských loukách umožňuje i bruslení a telemark mimo stopy! Prošlápnuté jsou stopy i směrem na Veletín. Nejlepší podmínky za posledních pár let!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 31.1.2021 18:12
Upraveno rolbou: Jistebnice-Cunkov-Ounuz-Libenice-Křivošín. Stopa je tvrdá, bohužel po oblevě v týdnu je místy zledovatělá. Centrální parkoviště v Libenicích bylo dnes odpoledne úplně plné a auta stála i na hlavní silnici. Sněhu je dostatek a podmínky jsou v současné době velmi dobré a jde o pravděpodobně nejlepší stav v této sezoně. Doporučuji návštěvu začátkem týdne, kdy bude přes den poměrně chladno a stopy budou stále ideální.
Aktuální stav počasí a sněhovou pokrývku můžete sledovat například prostřednictvím nedaleké meteorologické stanice: http://pocasijesetice.cz
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 31.1.2021 17:53
Dnes jsem vyrazil z Borotína směrem na Libenice. Až na Sychrov stopa jen vyšláplá po poli, ale pak již upravený okruh až do Jistebnice. Po poli se ale dalo dobře i bruslit , protože podklad byl většinou tvrdý a na vrchu prašan.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 31.1.2021 16:57
Super rano vystoupit z auta rovnou do stopy. Upraveno perfektne z Libenic na Javorovou skalu, stopa pres Businy upravena neni, ale od bizonu do Jistebnice zase parada, z Jistebice zpet na parkoviste Libenice, kopec pod parkingem dost odtato, lezou krtince
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 31.1.2021 16:53
Dopoledne: -8, parkoviště v Blaničce jedna velká zmrzlá kaluž, nechali jsme to u družstva v Rodné. Odtud se dá jet buď lesem (místy led, větve, kůra, skoro žádná nový sníh), nebo přes pláně na Hartvíkov. Vodický okruh upraven, kvalita velmi dobrá, pouze na několika místech krtince.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 31.1.2021 16:30
Dnes z Orlová přes Pilskou nádrž pak směr Třemošná. Snehu poměrně dost, cesty uprostřed umrzle s ledem, ale da se to v pohodě. Lidi na parkovišti mraky, ale pak se to rozprskne.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 31.1.2021 15:40
Da se ještě hodne pomalu jet, led, hrbolaty. Sport už to moc není..
Ladův kraj
Vloženo 31.1.2021 14:17
Dnes Libenice, Alenina Lhota, Jistebnice, Libenice-nádhera, děkuji za úpravu stop. Paráda. (odpoledne parkoviště narvaný)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 31.1.2021 13:53
Cunkov, ounuz. Skate. Trat v noci upravena, rano krasne tvrda. v pohode i na novech lyzich.Par problematickych mist, vytate a pak zmrzle. Daji se objet.

Diky moc za upravu trati!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 31.1.2021 9:09
Ahoj, byl jsem rano u Senohrab. Klicka na poli u hlavni silnice je temer neprujezdna, uprostred to je na hlinu a taky dost kamenu. Jezdil jsem po obvodu (nikoli ale za vrch s lesikem) toho prostredniho pole. Podklad zejmena zmrzly snih, obcas led. Hlina po obvodu jen velmi ojedinele, stejne tak kaminky. Takze se to dalo. Fajnovy lyze si asi neberte, ale kdyz vam nevadi stereotypni krouzeni, tak cajk 🙂
Rano bylo -6 °C a vyklubalo se krasny slunicko 👍🏼
Ladův kraj
Vloženo 30.1.2021 22:52
Ahoj, dnes 16 - 18.30, Libenice-Bizon-Javorovka a zpĕt, podklad vymrzá -4C, 5 cm snĕhu z dopoledne, velmi dobré svezení, bruslení i klasika dle stopy, pokud se povede úprava, bude to výborné🙂, pozor na silnice, potkal jsem 2 závodníky v poli...
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 30.1.2021 21:35
Dnes jsem vyrazila take z Cunkova - od Bizona. Vyjela jsem az po 16.hodine nahoru na Ounuz a prilehle louky. Bezkaru minimum. Strojova stopa sice nebyla, ale jelo se krasne, bylo to proslaple.. Dnes dopoledne nasnezilo cca 5 cm prasanu, podklad zmrzly. Dnes teplota minus 3 stupne.. Po ceste na cunkov jsem jela pres Jistebnici a tam bylo videt, ze snih odtal, ze silnice bylo patrne, ze to bylo mokre a podmacene, v okoli Majdaleny tedy bezkari zadni..
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 30.1.2021 20:29
Dneska že Skořice na Padrte. Dole cca 5cm, na Kolvine směrem na padrte cca 15-25cm. Super svezení. Stopy jak od rolby. Nerostalo všechno, napadnul novej sníh.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 30.1.2021 19:29
Vypadá to překvapivě dobře.
Cca 10cm nového sněhu na ledovém podkladu, s naddmořskou výškou se to ještě zlepšuje.

(Odpověď na dotaz uživatele Martin Rytíř z 27.1.: Ahoj, nevíte jak to vypadá na cestách z Orlova? Martin)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 30.1.2021 19:27
Kolem Jerusalema dnes snezilo, ale ráno předtím nezustal zay podklad, takže kolem Brodu to nebude podle me nic moc. Doporucoval bych vyrazit spíš do Brd.


(Odpověď na dotaz uživatele Jitka z 30.1.: Ahoj, víte někdo, zda se dá běžkovat na této trase: Příbram/Brod? popis trasy viz link: https://www.denik.cz/regiony/na-bezky-se-uz-nemusi-jen-do-hor-nedaleko-pribrami-jsou-idealni-podminky-20170130.html

Děkuji)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 30.1.2021 19:23
Les mezi obcemi Tehov - Tehovec - Svojetice - většinou zledovatělý podklad, na něm tenoučká vrstva čerstvého sněhu nebo firmu, v lese občas jen ta zledovatělá vrstva, ale dá se to. Hodně stop od pěších. Celkově sněhu ještě stále dostatek, samozřejmě nějaké super svezení to není. Lyže se šupinami se osvědčily. Pěkná je stopa na rozhraní lesa a pole na straně k Tehovci.
Ladův kraj
Vloženo 30.1.2021 19:22
Dnes odpoledne jsem jel z Orlova na Tok, zadem kolem Koruny a přes Pilskou nádrž zpět. Na většině míst jsem byl dnes tak druhý běžkař, ale celkově supr pojezdeni (na Brdske podminky samozřejmě).
Cca 650-750mnm je cca 10cm noveho snehu. Na asfaltkach a celkych cestách je pod ním led, takže supr, na menších cestách dole téměř nic nezbylo. Od cca 750mnm zustal na podkladu mokry snih, který lehce premrzl a na nem je tech 10cm nového.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 30.1.2021 18:33
Byl jsem dnes a sněhu bylo dost. Motal jsem se na okruzích kolem vysílače a dolu k Bizonovi. Stopa sice žádná ale na pohodovou jízdu stačilo.
(Odpověď na dotaz uživatele Coudek z 30.1.: Ahoj, ma nekdo prosim info o stavu trate? Cunkov, ounuz? Da se skate a nove lyze?

Diky moc)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 30.1.2021 17:41
To bych také rád věděl, ale zítra to bude super, to je celé...
(Odpověď na dotaz uživatele Richard z 30.1.: Ahoj, nevíte někdo, jak to po dnešku vypadá v Brdech celkově, popřípadě odhad, jak by to mohlo vypadat zítra?
Díky!)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 30.1.2021 17:40
Dnes Alenina Lhota - Jistebnice a zpět dnes cca okolo polodne klasikou. Stopa neexistuje, podklad měkký, místy se objevuje voda pokud prošlápneš až na podklad. Pokus rolby o výjezd u Jistebnice skončil po pár metrech, bořilo se to. Stačí jeden pád do sněhu a mokro jak ze sprchy. Libenice okolo 11.00 cca 2 auta, okolo 13:00 cca 15 aut. Doufejme, že noční mráz to zpevní, ale na stroj. upravu to dnes opravdu nebylo tzn. myslim, že na brusle to zítra úplně nebude, klasika je opravdová x-country. Každopádně sněhu je ale dost....
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 30.1.2021 17:18
Ski resort Shop-SKI (prelozte si:-) na pastvinach u V. Popovic - cca 1/3 lokality uz skoro bez snehu, nicmene zbytek cajk, zadna hlina nebo kameni. Akorat vse premrzle, stopy zledovatele a rychle, mimo stopy ledova krusta. Tak pozor na sjezdech!
Ladův kraj
Vloženo 30.1.2021 14:05
Senohraby aktuálně....po dešti zmrzlé, zbytky stop, pruh na skate tvrdý, ale se zmrzlymi stopami....repka
(Odpověď na dotaz uživatele Marty z 30.1.: Ahoj, mohu poprosit o aktuální info ze Senohrab,Třemblatu a Tehovce ? Děkuji.)
Ladův kraj
Vloženo 29.1.2021 23:15
(Odpověď na dotaz uživatele Michala z 28.1.: Dobrý den, nevíte někdo jak je to se sněhem a stopami na Hřebenové cestě (červená značka) od Černolic po Malý Chlumec? předem díky)
Dnes celý den pršelo a je to špatné. Koukal jsem jen z auta na cestu Skalka - parkoviště na hřebeni a jsou to jen zbytky zledovatělého sněhu a koleje jsou již asfaltové. Navíc, jestli to zmrzne, tak to bude spíše na brusle.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 29.1.2021 20:29
Dobry vecer, byl jsem rano "skejtovat" v Senohrabech. Cast u hlavni silnice byla stale fajn s tvrdym podkladem. Stredni cast (vedouci k zalesnenemu vrsku) se jiz trochu borila a byla horsi. Kolem vrsku ani tu cast k zazemi ski klubu jsem nejel.
Tezko ale rict, co s tim udelalo pocasi pres den 😑
Ladův kraj
Vloženo 29.1.2021 10:51
Dnes Bizon,Ounuz, Busíny, A. Lhota, Bizon. Sněhu dost, ale stále jemně prší. Stopa neupravená.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 29.1.2021 10:18
Ahoj všichni, ano mrholí a sníh je mokrý, ale zatím je. Jinak: Jan Herben: Hostišov, kniha první, str. 187, kapitola "V české Sibiři": "....Jsme na horách. Jsme na pokraji České Sibiře. ...........Ejhle, Česká Sibiř! Sněhová poušť!"
Skol! Z
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 29.1.2021 9:19
Honzo, raději bych jela do Jistebnice. U nás se převýšení nevyhneš, takže je úplně jedno, který kopec zdoláš. Asi hodinu už tady ale usilovně prší, tak jsem sama zvědavá, jaké bude zítra kvalita tras.
Sportu zdar.
Kateřina
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 28.1.: Ahoj. prosím o radu. Chystám se v sobotu z Prahy. Na webu je doporučení vlakem do Střezimíře, ale je pohodlná doprava i autobusem do Jistebnice. Která varianta je lepší? Jsem totální začátečník, budu na běžkách tak potřetí v životě, takže počítám s tím že se budu trochu trápit.)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 29.1.2021 18:07
Ještě včera byly podmínky dobré, stopy hezké. Po dnešním celodenním dešti zítra nevím nevím :-(

(Odpověď na dotaz uživatele Ondřej z 29.1.: Ahoj, prosím nevíte jak to vypadá v Senohrabech ? Aktuální situace a podmínky na běžky ?
Moc díky za informaci a přeji pěkný den)
Ladův kraj
Vloženo 29.1.2021 6:42
Odpoledne mezi obcemi Tehov - Tehovec - Svojetice - Klokočná super podmínky. Chumelilo, zatímco v Uhříněvsi déšť. Nejlepší podmínky v lese nebo na rozhraní lesa.
Ladův kraj
Vloženo 28.1.2021 20:18
drobné upozornění (ne na dnešek (to už je pozdě), ale na pátek) stran plzeňské železnice - pokud byste ji chtěli použít na pozdní návrat do Prahy, zvolte radši jinou variantu - od 19 večer (až do rána) je na všechny vlak. spoje z Berouna výluka bez náhrady!; samozřejmě dá se jet autobusy (tj. asi jen PID linkou (zast. za náměstím, U černého koně)), ale to je pěkně debilní, dlouhá varianta...; teď tahle výluka pátkem končí, ale tipuju, že se bude opakovat, radím průběžně kontrolovat
(mimochodem, zjistil jsem (to asi není žádná novinka), že z Berouna ani nejezdí noční busy (z Phy jo, ale zpět ne), takže posl. bus t.č. jede zřejmě 22,40, tudíž nelze k návratu do Prahy použít ani poslední vlaky, co i bez výluky nemají z Berouna přípoj do Prahy - takže vlak z Příbrami těsně po desátý, anebo z Kařízku a dál po jedenáctý už se použít nedá...; prostě žádný noční romantický přechody Brd, leda tak celonoční...)
---
(a k tý Čes.Sibiři - ano, představa, že název má cokoliv společnýho s lido demo, nebo reál. soc. režimy je naprosto zcestná a trapná (neznalost kulturních reálií, zaťatost vůči nepodstatnostem), nevím, jestli termín vymyslel Jan Herben a zrovna v r. 1905, ale (skoro jistě) on napsal o Čes.Sibiři už za R-U docela působivou črtu o tom, kterak na ní panujou velekruté zimní podmínky ještě v době, kdy v Praze je vlahé předjaří...;
jiná věc je, jaká lokalita pod tenhle pojem spadá, a jestli nynější vymezení (anebo vůbec označení) odpovídá ať už dnešní, nebo dřívější klimatický realitě)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 28.1.2021 19:28
Dnes dopoledne super podmínky,teplota 0 C,stopy ok
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 28.1.2021 17:53
Běžkařské trasy mají perfektní podklad a v týdnu bylo málo lidí. Dnes krátce před čtvrtou hodinou odpolední začalo intenzivně a trvale sněžit. Aktuálně napadlo 5 cm nového sněhu a stále sněží. Dle radaru bude sněžit intenzivně nejméně další dvě hodiny. Aktuální stav počasí a sněhovou pokrývku můžete sledovat například prostřednictvím nedaleké meteorologické stanice: http://pocasijesetice.cz
Úprava tras je naplánována na pátek.
(obrázek - autor: Čertovo břemeno)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 28.1.2021 16:44
Pro kolegu, který zde stále obviňuje komunisty ze zavedení názvu Česká Sibiř. Tento pojem “zavedl” již v roce 1905 spisovatel Jan Herben. Bylo to tehdy i někde publikováno. Hlavně však děkuji za úpravu tratí v této krásné krajině.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 28.1.2021 11:50
Dnes dopoledne parádní svezení. Jistebnice - Bizon - Javorka - dvakrát stadion (nádhera) a zpět do Jistebnice. Díky včerejší rolbě dnešní dopolední svezení nádhera. Díky, díky.
Vyndejte už ten název Česká Sibiř. Soudruzi už tu nejsou. Už nemáme ani Gottwaldov, ale Zlín.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 28.1.2021 10:38
Senohraby po ránu: Tentokrát už ne jednotky lidí jako při minulých návštěvách, ale rozhodně žádné davy. Při příjezdu v 7:40 už nebylo místo na parkování mezi KMK a popelnicemi (kde jsem obvykle býval 1./2.), ale v takové situaci není třeba parkovat "na pokutu v křižovatce", volných míst výše v ulici U Dálnici, kde lyžař místním vadit nebude, bylo ještě dost. A je to 100 m od stopy.

Jinak po úterním sněžení a úpravě výrazné zlepšení podmínek ve všech směrech, jak už píšou lyžaři přede mnou. Na skate v centrální části paráda, v danou chvíli určitě na "A" lyže. Ale píšu to z pozice klasika, neměl jsem důvod přezouvat na skate. Stopy někde vynikající, jinde použitější (byl by potřeba kouzelník, aby se s nimi dalo něco lepšího udělat), ale celkově nejlepší z mých návštěv. Slabší místa se také zlepšila a sjízdná jsou vlastně slušně, přesto to na jihu za vrchem Altán není na skate na nejlepší lyže a na klasiku tam jsou zas nic moc stopy.
Ladův kraj
Vloženo 29.1.2021 21:30
Byl jsem ve středu večer a Tocká cesta se neprotahuje, sněhu tam bylo určitě přes 20cm, tak myslím, že i po oblevě tam zbyde dost mokré břecky na brodění. Ostatní části trasy nedokáži komentovat.
(Odpověď na dotaz uživatele M.L. z 29.1.: Ahoj! ;-) Předně chci říct, že nejsem běžkař, ale protože se mi jinde nedaří zjistit aktuální místní podmínky, zkusím se zeptat zde ... v neděli bychom chtěli s rodinou na procházku (přibližně tato trasa /Láz -> Malý Tok -> Praha -> Buková/: https://mapy.cz/s/huzofahune), ale nevíme, jak moc sněhu čekat a zda jsou cesty schůdné po svých, aby se z výletu nestalo utrpení při brodění se sněhem. Předem všem děkuji za info a odměnou slíbím, že se vám pokusíme nerozšlapat stopu... :-))
Brdy a Hřebeny
Vloženo 29.1.2021 21:25
(Odpověď na dotaz uživatele M.L. z 29.1.: Ahoj! ;-) Předně chci říct, že nejsem běžkař, ale protože se mi jinde nedaří zjistit aktuální místní podmínky, zkusím se zeptat zde ... v neděli bychom chtěli s rodinou na procházku (přibližně tato trasa /Láz -> Malý Tok -> Praha -> Buková/: https://mapy.cz/s/huzofahune), ale nevíme, jak moc sněhu čekat a zda jsou cesty schůdné po svých, aby se z výletu nestalo utrpení při brodění se sněhem. Předem všem děkuji za info a odměnou slíbím, že se vám pokusíme nerozšlapat stopu... :-))
Brdy a Hřebeny
Vloženo 28.1.2021 14:40
Z Kozicina pres Pilskou na Bor.Cesta k Hajovne u Slaniny a na Pilskou propluhovana na ledovku(rano dobre,odpol.hruza.Nevim pro koho-pro auto,pesi i lyzare klouzava.To same do Orlova-umydlene a na houby.Asi po 2km od Pilske super ale u krizeni bahenske cesty zase upluhovano.Odpoved na cestu Hrebeny-smer Cernolice nebo Kytin,roztate,umrzle a zbytky zmrzleho snehu.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 28.1.2021 5:44
Trasa z Orlova (10-15 cm) po zelene nad slaninou nic moc sjizdna, pote supr vyjeta stopa snehu 20cm dale pod tok misty za krizeni s cyklo vyhrnute od pluhu a dale zas super. Pod senik a po cervene na Tok. Od cca 750 m. n. m. Je 30 i vic cm. Krasna vyjeta stopa od seniku. Tam by mohl vydrzet snih i pres oblevu.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 28.1.2021 0:05
Senohraby 16:30 - 17:15. Lidí mraky, parkování hraniční. Podmínky perfektní. Skate dokonalý, klasika dobrá, pro děti a začátečníky ideální. Sníh zmrzlý. Velké díky místním lyžníkům.

Třemblat 17:30 - 19. Samozřejmě tma. Nikde nikdo. Parkování na kraji obce kdekoli. Louka luxusní (prošlapáno od lyžníku, na klasiku perfektní), dá se naběhat větší vzdálenost bez opakování než v Senohrabech. Lesem lze s opatrností projet na Ondřejov. Bylo jasno, takže teleskop měl odklopenou střechu, krása, jak Mauna Kea na Havaji ;-). Některé cesty na skate. Lyže B. (Na louku lyže A - jen klasika, samozřejmě.)
Ladův kraj
Vloženo 27.1.2021 23:58
Ano. Nejezděte za kopec Altán. To co zbývá je tak na 15 minut. Je to trochu jako veřejné bruslení na zimáku. Podmínky super.

(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 27.1.: Pavel: Na bruslení je to tedy na áčkové lyže? Nehrozí škrábanec? Půjdu až v pátek a zvažuju právě skatové lyže.)
Ladův kraj
Vloženo 27.1.2021 23:06
Dnes Teslíny, Břízkovec, klášter, Padrtě a zpátky přes Václavku. Krásné počasí slunečno. Sníh vcelku v pohodě, stopa vyšlápnutá. Na silnicích (Teslínská, na Břizkovec) stopa mezi vyjetým stopami aut (lesáci pracuji). Na hrázi málo sněhu, odfoukáno, pozor na kořeny. Sjezd z Břizkovce (Radar) k rybníku super! Foto na FB CHKO Brdy https://www.facebook.com/100001717148227/posts/3653387241395145/?d=n
Brdy a Hřebeny
Vloženo 27.1.2021 20:53
Nepomuk - Padrťské rybníky - Bor - Nepomuk
Dole je sněhu 10 - 15 cm (většinou nový), pod stromy méně, na hrázi Hořejšího rybníka nepříjemně málo. Na hřebenech 30 - 40 cm. Větší silnice protažené, celkem se po nich dá jet, ale klouže to. Na asfalt uplužené výjimečně (foto 2). Jeden úsek nahoře na padrťských loukách byl posypaný štěrčíkem (tedy nesjízdný). Hodně menších silnic má vyjeté koleje od auta, dá se v nich jet (foto 1). Na spoustě dalších cest vznikly dnes stopy. Pěkné jsou zejména okolo vrcholu Prahy (foto 3) - tam je dost sněhu a ty by mohly přečkat i víkendovou oblevu.
Z Rožmitálu do Nepomuku se dalo vyjet v pohodě, parkoviště bylo odpoledne skoro plné. Z Nepomuku do Lázu se dalo jet autem s opatrností.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 27.1.2021 20:45
Ahoj, dnes odpo Libenice-Bizon-Javorovka a zpĕt, všude velmi pĕkné svezení, stopy na klasiku soupaž super, bruslení dřina, neb jsem neměl mázu -4 až-8, návrat s čelovkou můžu jen doporučit a jezděte opatrnĕ, brzdil jsem u 3 psů, taky je to baví🙂
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 27.1.2021 19:39
Dnes obora Hvězda, zmrzlý podklad a navrchu udusaný ,starší sníh. Na skate rychlé, optimální. Dalo se bez problémů jezdit po třech hlavních cestách. Kameny nebo asfalt nikde nekouká, jen trochu větviček na zemi. Klidně i na áčkové lyže. Otázka je co s tím provede oteplení v dalších dnech.
Praha
Vloženo 27.1.2021 19:29
Růžená-Chyšky-Nadějkov-Starcova Lhota-Busíny-Růžená (2:20), parádní prašan, většinou projeto min. 2-3 předjezdci, pouze z Chyšek do Mozolova jsem jel první. Většinou byl poznal urolbovaný pruh, takže to jelo pěkně po tvrdém. Za Chyškami po přejití silnice na Květuš je třeba se držet co nejvíce vpravo. Ze Starcovi Lhoty asi nejlepší pokračování po silnici mezi statky až Pod Busíny k boudičce, je to protaženo, neposypáno, vysněženo. Kromě pár místeček s hlínou, všude sníh, klidně i na 1.běžky. Jasno, úplněk, -10°C. Paráda!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 27.1.2021 18:21
Dnes podmínky 100%. Na jarním okruhu pomalejší čerstvý sníh, ale super! Slunicko, teplota lehce pod nulou. Stopa komplet projeta lyžaři.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 27.1.2021 18:20
Před 10 hodinou jsme dorazili na parkoviště u Libenic. Než jsme se přezuli a vyrazili přijela od Javorové skály rolba a tím nás zachránila. V novém sněhu trochu měkčí, skate náročnější, ale kreslili jsme první stopy. Jeli jsme přes Aleninu Lhotu na Ounuz, objeli okruh na Javorové a zpět do Libenic stejnou cestou. Část výpravy jela z Aleniny Lhoty do JIstebnice a na Libenice, údajně celá trasa také protažená!!! Všude super, sněhu dost.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 27.1.2021 17:27
Těškov - sluníčko, nožní stopy na klasiku byly nejlepší ve stínu lesů a teplota pod nulou... dvouhodinové proklouznutí po práci = nádhera :-)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 27.1.2021 14:26
Dnes dopoledne se dalo zaparkovat bez problémů podle předpisů (bohužel, ne všichni to dodržují a parkují blbě i když nemusí). O víkendu je to ovšem loterie a je opravdu lepší přijet buď vlakem, anebo zaparkovat někde dál od tratí. Podmínky byly naprosto špičkové, 5cm čerstvého prašanu na tvrdém podkladu, to vše ujeto večer skútrem. Po zkušenostech z neděle jsem si vzal dvojkové lyže, ale dnes to vůbec nebylo potřeba. Dostatek sněhu byl i na okruhu okolo Altánu, kde to byla v neděli spíš sklizeň řepky. Hodnotím podmínky na bruslení, ale i klasické stopy vypadaly luxusně a lyžaři spokojeně. Pošlu příspěvek, díky za úpravu!
Ladův kraj
Vloženo 27.1.2021 12:39
Vážení návštěvníci Seno.bílé stopy, moc nás těší, že se Vám u nás líbí a moc děkujeme též za Vaše příspěvky na údržbu tras. Prosíme však zároven, využívejte pokud možno k cestování k nám vlakovou dopravu, od Prahy i Benešova jezdí vlaky každou půlhodinu a z nádraží je to do stopy na Vávrův palouk nebo ke "KMK" cca. 15min. pěšky přes obec. Jak už mnozí z Vás poznali, s parkováním u nástupních míst do stop to u nás prostě není úplně ideální a vlastně jediné veřejné parkoviště v Senohrabech je opět jen u vlakového nádraží. Všechny ostatní "stání" jsou na soukromých pozemcích, obecních cestách apod. V této souvislosti též apelujeme k respektování obyvatel lokality dotčené zvýšeným auto.provozem a obecně k respektu k přírodě a všem živým i neživým bytostem na Seno.lyžařských trasách. Děkujeme! TJ Sokol Senohraby-lyž.oddíl
Ladův kraj
Vloženo 28.1.2021 18:49
Fajné, sluníčko, čerstvý sníh i projetá stopa.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 28.1.2021 8:15
Zdravím běžkaře. Jel jsem okruh 16km. Libenice-Krivosin-Jistebnice-A. Lhota-Libenice. Stopy skvělé a místy byl i manchester. Celou cestu se dalo bruslit, jen chvilkama se to bořilo. Počasí to ale bohatě vynahradilo. Doporučuju! Skol :-)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 27.1.2021 7:32
ad Hvězda - taktak, kromě (3) hlavních cest by možná šlo běžkovat na spodní piknik. loučce dole u Ruzyně, možná i na plácku před hlavní bránou u Vypichu; ost. cesty, pěšiny jsou téměř až úplně nesjízdný (mezi těma třema hlavníma cestama by se dejme tomu dalo přejíždět, možná trochu líp mezi bránama u Vypichu a u Petřin; i večer v 9 hod. byl (neujetej) sníh mokrej, takže čím dřív, tím líp, během dne to asi bude tát
jinak obecně tipuju, že i ve vyšších partiích Prahy a těsně kolem ní by se dalo běžkovat jen na cestách s rovnym podkladem, takže skoro nikde, sněhu byla malá vrstva a dneska nejspíš bude jen ubejvat
Praha
Vloženo 26.1.2021 23:24
Hezký večer, byl jsem dnes v 16:00 ve Hvězdě a je tam na hlavních cestách souvislá vrstva, jezdit se dá i skate, ale občas vykukuje led.
(Odpověď na dotaz uživatele Vendula z 26.1.: Dobrý večer, nebyl jste někdo dnes ve Hvězdě/na Ladronce? Je tam souvislá vrstva? Ráda bych vyrazila zítra dopoledne. Díky!)
Praha
Vloženo 26.1.2021 21:09
Senohraby/ Miloslav Svoboda : Skol lyžníci, tratě jsem právě projel na skate i klasiku.
Ladův kraj
Vloženo 26.1.2021 19:51
Senohraby
Od rána vydatně sněžilo, což jsme si přáli. Stopy doplnit sníh již nutně potřebovaly. Stopovat budeme asi až přestane sněžit. I tak se zde ale po celý den pohybují stovky lidí a s trochou snahy jde jezdit i hodně slušně.

https://www.facebook.com/groups/1612104679084798/?ref=share
Ladův kraj
Vloženo 26.1.2021 19:30
Dneska Teslíny - Padrtě - Praha - Nepomuk - Teslíny. Byl docela boj se vůbec dostat na start, silničáři od Příbrami dál měli celkem problémy. Vzhledem k tomu, že jsem jel hned ráno, tak stopa byla dávno zapadaná sněhem a většinu času jsem si razil vlastní. Nejlepší ježdění bylo okolo Prahy a pak zpátky Teslínskou z Nepomuka. Těžba bohužel probíhá na plné obrátky, takže je tam dost úseků, které nejsou moc sjízdné (třeba hned úvodní část z Teslínů ke klášteru), zkušenější borci ale nejspíš budou vědět, kudy to objet. Zítra to každopádně bude super, sněžilo celý den. Tak skol!
Brdy a Hřebeny
Vloženo 26.1.2021 19:17
(Odpověď na dotaz uživatele Jitka z 26.1.: Zítra ráno se chystáme do Senohrab, pokud není možné parkovat u KMK, co tedy doporucujete? Dekuji)

Z mého pohledu se nesmí parkovat přímo na křižovatce ulic U Dálnice a Pětihostská (protože zákaz parkování v křižovatce) a odtud ke vjezdu do KMK. Za KMK (od vrat do areálu k popelnicím na na tříděný odpad) se parkovat dá a ve všední den ráno se tam asi většina aut vejde. Když je tam plno (a nebo někdo nechce sjíždět s kopce), najde pár míst na parkování v ulici U Dálnice, ještě před začátkem klesání.
Ladův kraj
Vloženo 26.1.2021 14:16
Dnes dopoledne jsem projel okruh Chynín - Fajmanovy skály - Nad Maráskem - (zpět po červené) Červená - Roubenka - sedlo mezi Křemelem a Holým vrchem - Dlouhá - po zelené na Chynín. U Chynína jsou cesty prohrábnuté pluhem, dá se jet uprostřed, výše už jsou vyjeté solidní stopy, ale díky trvalému sněžení asi zapadají. Jinak pěkný prašan a sněhu dost, zítra budou podmínky nejspíš ideální.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 26.1.2021 12:52
Okruh cca 3 km, občerstvení vlastní.
(Odpověď na dotaz uživatele Lenďa z 26.1.: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je dlouhý Hartvíkovský okruh a jestli je hodně kopců, mám raději rovinu. Je na trase možnost občerstvení?
Děkuji Lenka)
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 26.1.2021 10:39
Senohraby po ránu: Na jednu stranu pro mnohé z nás zázrak, že okruhy zůstávají sjízdné a se souvislou vrstvou sněhu, na druhou stranu nelze čekat zázraky. Včerejší a noční sněžení přineslo jen poprašek, který vylepšuje možnosti odrazu, ale určitě neumožňuje úpravu, která je cca týden stará.

I tak na centrálních okruzích velmi slušné lyžování, na skate i s dobrými lyžemi, na klasiku to chce opatrnost - množství stop vytátých na trávu/hlínu přibylo, ale v každém místě zůstává aspoň jedna ze stop, která je komplet bílá.

To neplatí pro jižní část za vrchem Altán, ta je dobrá spíš jen k průzkumu místního zemědělství (viz nejzelenější foto) - ale když už, tak proti směru hodinových ručiček, směrem tam klasikou po vrstevnicové stopě, skatem přes kopec. Stejně tak za moc nestojí smyčka k Vávrovu palouku - horní trasa je dost podupaná a s vytátými stopami, spodní je lepší. GPS: https://www.strava.com/activities/4682849082
8:02
8:08
8:30

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Ladův kraj
Vloženo 29.1.2021 13:44
Jen poznámku k České Sibiři: Před lety jsem v té oblasti potkal místního patriota, a ten říkal, že název Česká Sibiř je kvůli silnému větru. O silném větru a vichřici (ne v přímé spojitosti s názvem) také píše Jan Herben v knize Hostišov (r. 1907), kapitole V České Sibiři. A v okolí jsou nejméně dva Větrovy - kopce u Votic a Střezimíře.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 29.1.2021 13:34
Jen poznámku k České Sibiři: Před lety jsem v té oblasti potkal místního patriota, a ten říkal, že název Česká Sibiř je kvůli silnému větru. O silném větru a vichřici (ne v přímé spojitosti s názvem) také píše Jan Herben v knize Hostišov (r. 1907), kapitole V České Sibiři. A v okolí jsou nejméně dva Větrovy - kopce u Votic a Střezimíře.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 25.1.2021 19:19
Chlístovské louky: parádní skutrem projeté stopy na klasiku, tvrdé tak akorát, ani nepodkluzovalo do kopce. Sněhu klidně i na první běžky. Večer kolem nuly, lehounké občasné sněžení. Hlavnější silnice bez sněhu. Parkoviště v Chlístově poloplné, zaparkování bez problému Pozn: V Bezděkově vypadal chyšecký okruh vysněžený a prošlápnutý.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 25.1.2021 17:58
Dnes odpoledne jsem vyrazil do Senohrab, že to prostě jen tak zkusím, moc jsem si od toho nesliboval. Ale Senohraby, to je prostě takový malý zázrak! Sněhu stále dostatek, parádní promrzlé stopy (myslím, že bruslaři si užívali ještě více), jen výjimečně ze stop vykukovalo trochu hlíny, ale to vzhledem k množství stop, často i tři vedle sebe, nebyl vůbec problém (když nepočítám jižní a východní svah vrchu Altán, tam už se jezdí po řepce - ale samozřejmě vůbec není nutné tam zajíždět). Jak píšu výše, vzhledem k počasí posledního týdne a velmi nízké nadmořské výšce jsou Senohraby jako zázrak. Velký dík patří místním nadšencům za perfektní údržbu.
Ladův kraj
Vloženo 25.1.2021 10:56
Hartvíkovský okruh je v parádním stavuByl jsem ráno od 7:30 do 8:30 a ve zmrzlích stopách bylo lehce poprášíno sněhem tak se jezdilo parádně.I okruh na bruslení vypadal velmi pěkně.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 25.1.2021 9:38
Prosím vás zanechte diskuze o České Sibiři. Všichni víme dobře, že jezdíme po kráse jistebnické vrchovině. Ta se tahne po hranici jižních a středních Čech od Kovářova ke Střezimíři. Pak pokračuje Vlašimská pahorkatina. Tak to bylo už za Masaryka. Česká Sibiř vymysleli soudruzi, abychom tu měli kus té krásné země z východu.
A teď lyže - včera jsem toho projel hodně. Sněhu stále dost, ale umrznuto. Jezdit se dá s opatrností. Škoda, že to rolba trochu nenakypřila. Po 30 km jsem zakončil na Chlístově krásné stopy klasika, ale nádhera.Škoda, že sem přestala jezdit rolba. Za jistebnické rolby jsem jezdila pravidelně a pravidelně bal projet okruh Busíny - Bizon okolo golfu.
Mluvil jsem tam s pár lidičkama vč. nějakých profi honičáků a ty si taky stýskaly po rolbě okolo golfu a na Busínských pláních směr Chlístov. Tak snad jindy. Jinak hurá do stopy dokud to jde.
PS - tomu co dělá denně stopy!!! na pláních Busíny, Chlístov vélké díky ale i všem ostatním.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 26.1.2021 19:43
Zdravím, moc děkujeme za úpravu stop, v neděli 24. 1. jsme si s dětmi velice dobře zaběžkovali. Našli jsme při příjezdu na jedné vedlejší louce lyžařské brýle. Majitel se může ozvat a nějak dohodneme předání. Pohodové dny, Michal, svmichal@centrum.cz.
Ladův kraj
Vloženo 25.1.2021 11:37
V neděli v podvečer Teslíny směr na Třemšín. Zpočátku na cestě ke Spálence pocukrovaný zmrzlý sníh (jako vždy uježděný od VLS?), ale po stranách prošlápnutá stopa. Po pár set metrech šlo i bruslit. Pak již pěkně vyjeté stopy a prostředek na skate. Akorát u Roubenky pěkně lepil nový sníh. Ale dobře za něj ... je to přeci jen níž a bylo kolem 0 st.C. Přes týden bude pod nulou, takže optimum :-) (fotky na FB CHKO Brdy)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 25.1.2021 0:05
Natálie: trasa, co uvadite, meri asi jen 6-7 km, takze byste ji zvladla i dvakrat 😉 jinak primo kolem Ounuzu, v tech nejvyssich polohach nejaka okruzni trasa blizici se 15 km vymyslet nejde. 15-16 km meri trasa Jistebnice-A. Lhota-Libenice-Krivosin-Jistebnice. 10-11 km meri okruzni trasa od Sv. Magdaleny, kopce na jih od Jistebnice s nejzazsim bodem pred vesnici Brtec. Tenhle okruh je fajn kvuli nasobne nizsimu poctu bezkaru oproti trase Libenice-Cunkov. Nevyhodou je nizsi poloha a tedy i mene snehu.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 24.1.2021 22:15
Dnes mezi Ondřejovem a Třemblatem celý den mírně pod nulou; co je nakreslené na zimní verzi Mapy.cz, dalo se projet, a mnohé navíc. Nejlepší je jižní okraj louky mezi Pecným a Třemblatem (podél lesa), tam je super-rychlá ledová stopa (postaru vyježděná klasika), a pak úsek modré a následně červené turistické značky z louky zpět k Ondřejovu (i na skate). Jinak sníh velmi různorodý, spousta zledovatělých míst, jinde zase zaváto, poblíž Třemblatu není sněhu nazbyt, ale vyčnívá spíš vegetace než nějaké kamení.
Ladův kraj
Vloženo 24.1.2021 21:05
Nadějkov - Mozolov - Chyšky - Růžená - Businy a zpět.
Všude kde nebylo zafoukáno, tak výborná tvrdá rychlá stopa. Jenom teda zafoukáno bylo po většinu délky trasy :D. Vlastně jsem své stopy neviděl ani po cestě zpět, když jsem se vracel, ale podklad byl tvrdý, tak to docela odsejpalo. Sjezdy od Chyšek směrem k Nadějkovu jsou výborným zážitkem - každýmu doporučuji ;).
Jinak ještě asi někde mezi nástupem do stopy a parkovištěm na návsi jsem ztratil sportovni rukavice. Kdybyste je někdo našli prosim napište mi do komentářů.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 24.1.2021 20:31
Ahoj, dnes Libenice-Bizon-Javorovka a zpět, cestou nĕkolik lidí na zemi, logické vyústĕní stavu stop, ledovej motokros, díky za pár míst s novým snĕhem a Javorovce, škoda, že včera večer nevyjela rolba, připravila by podklad a zbytek by udĕlalo snĕžení, mráz a lyžaři, jako jinde, sněhu je dost..., třeba příštĕ🤔
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 24.1.2021 19:41
Dnes Nepomuk- Malý Tok- Borské sedlo- Tok- Dlouhý kámen- Carvánka- Skelná louka- Nepomuk. Obleva v minulých dnech se v těchto výškách naštěstí moc neprojevila, je tak 20-30cm starého sněhu /dle nadm. výšky/, na tom bylo nějakých 5-8 cm nového, celý den mrzlo a padal další, velká paráda. Některé cesty byly prohrnuté, nicméně díky novému sněhu bylo vše dobře sjízdné. Neprohrnuté cesty měly většinou stopu uprostřed.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 24.1.2021 19:35
Jarní okruh ve směru Hartvikov - Vodice - Osikovec - Bydlín - Nad Domamyšlí - Hartvíkov a pak navazující okruh u Hartvíkova jsem jela odpoledne (14 - 16h). Teplota kolem nuly. Stopy po sněžení lepší než v sobotu, vše pod sněhem. V úseku Vodice až ke kapličce byla stopa nad bramborárnou zavátá i přes zvýšené množství lidí, kteří tudy dnes projeli. Místy stopa trochu umrzlá, ale supr. Podmínky dnes 100%.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 24.1.2021 16:58
Dalo se. Jen už jsou některá místa vydřená až na trávu, hlínu a některé úseky zledovatělé. Ale lze vklidu objet po sněhu.
Ladův kraj
Vloženo 24.1.2021 16:36
Dalo se jezdit. Asi lepší na bruslení, já mám ale klasik. Chvilkama bylo lepší jet mimo stopu.
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 24.1.: Dobry den, ma prosim nekdo informaci, jak to dnes vypada v Senohrabech?

Dekuji!)
Ladův kraj
Vloženo 24.1.2021 14:27
Ještě doplním text výše... foto na Jordánu asi v 11:00
(Odpověď na dotaz uživatele Lukas z 23.1.: Dobrý den, nevíte někdo jak vypadá stopa ze Zaječova na Jordán a Tok? Díky)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 24.1.2021 14:09
Hned nad ránem jsme vyrazili že Zaječova přes Houpák na Tok a zpět. 2km za Zaječovem se na cestě k letišti už dají nasadit lyže. Takže z 18km bylo 14km na běžkách. V noci i většinu dopoledne chumelilo, takže kdo se chce projít a netrhat rekordy, ideální...
Brdy a Hřebeny
Vloženo 24.1.2021 13:04
Kam na Brdy dnes na běžky? Děkuju.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 24.1.2021 10:14
Dobrý den, jak je prosím dlouhá trať? Cunkov- Ounuz- Busíny- Pod Busíny- Na skalce- Alenina Lhota- Cunkov? Případně doporučil by mi někdo prosím nějakou pohodou trasu v těchto místech do 15 km? Děkuji ☺️
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 24.1.2021 9:15
Ráďa - napřed sníh - kdo chce více sněhu tak Bizon na Ounuz a lesíkem na pláně u Chlístova. Tam je jen klasika, ale krása a sněhu dost.. Škoda že se nedá bruslit.
Nesouhlas - odjakživa od Chyšek k Strezimíři a je to i na mapách přírodní park Jistebnická vrchovina s centrem Javorová skála, Čertovo břemeno, památkově chráněná Ounuz.
Taky se neříká Novohradské hory nebo Český les Šumava a naopak. Česká Sibiř Střezimíř/Mezno - po Mladá Vožice a pak je park Polánka.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 24.1.2021 8:19
Střezimíř - Cunkov, s opatrností se dá i na dobrých běžkách.
Poznámka ke dřívější diskusi, co vše je Česká Sibiř. Jsem rodák a vždy jsme za Českou Sibiř považovali i Chyšky, Kozlov a její konec někde za Obděnicemi. Pak je samozřejmě Čertovo břemeno v jejím centru. Ale je to nepodtatné. Hlavně, že je tu krásně. Veliké díky tvůrcům stop, celá desetiletí jsem si je prošlapával sám.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 24.1.2021 0:54
Byli jsme u Zvánovic 23. 1. mezi cca 14 až 16:30. Stopa byla až těsně u lesa a dalo se po ní jet, ale až do Třemblat jsme nedojeli. Pole u lesa u Zvánovic bylo možné s opatrností přejet ale místy prosvítá tráva. Dobré svezení bylo na červené značce u vrchu Pecný a silničce v lese nad 500 m. n. m. pod vrchem Pecný. V těchto vyšších oblastech myslím sníh bude i 24. 1.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 23.1.: Ahoj, nevíte jak to vypadá na louce mezi Zvánovicema a Třemblatem? Má smysl vyrazit tam zítra? Děkuji.)
Ladův kraj
Vloženo 24.1.2021 0:15
Jarní okruh ve směru Hartvikov - Vodice - Osikovec - Bydlín - Nad Domamyšlí - Hartvíkov a pak navazující okruh u Hartvíkova jsem jela v sobotu odpoledne (14 - 16h). Teplota kousek nad nulou (+0,5 až +3 stupně). Sníh v jarní kvalitě, ale drží. Stopa všude patrná. Tam kde jsou pole s oranicí je občas prosvítající/vykukující hlína, ale nic dramatického. U kapličky nad Vodicí nutno lyže přenést asi 5m, tam už je to odtáté. Mezi vysílačem a kopcem nad židovským hřbitovem trochu vytátá místa, která šla ale objet (jak již uvedla Jana). Jediné místo kde jsem trochu měla problém je těsně za Osikovcem, kde se sjíždí z kopečka a zatáčí stopa mezi ovocnými stromy vlevo. Tam jsem byla rozjetá a zbrzdila mě kousek za tím sadem jak se najíždí na louku krtina bez sněhu, které jsem se v rychlosti nemohla už vyhnout a bylo to nepříjemné (lyžím i mě :-) ). Takže tam trochu pozor. Zbytek cesty v pohodě. Okruh u Hartvíkova je zcela v pořádku a 100% stav.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 24.1.2021 0:08
(Odpověď na dotaz uživatele Doubravka z 23.1.: Ahoj, jak to vypadá na zitra 24.1. ? Je tam snih nebo to slezlo? 🙄🙄🤔🤷‍♀️. Dekuji moc za odpověď.)

Na Cunkově v sobotu bylo ještě sněhu dost, když jsme se vydali níž, na lesních cestách už to bylo horší, ale i tak hezký výlet.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 23.1.2021 23:15
díky
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 23.1.2021 20:56
Zdravím!
Těžší sníh,ale jelo se dobře, jen kousek za vysílačem byla špatná stopa směrem ke hřbitovu. Stálo to za to.🙂
(Odpověď na dotaz uživatele Milan Fořt z 23.1.: Zdravím běžkaře, má někdo zkušenosti z dneška prosím?
Díky MF)
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 23.1.2021 20:12
Dneska Skořice, na parkovišti 2cm. Jen o trochu dále do kopce 10-15cm. Celkem pěkne podmínky na padrtich. Na parkovišti pršelo, na padrtich sněžilo.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 23.1.2021 19:16
Senohraby - ahoj, samozřejmě mokré , ale v 15 hodin půl hodinky za Prahou imho geniální svezení :)
Pokud mohu poprosit o tip na podobne vzdálené možnosti, budu vděčný.
100 Kč qr posláno - je to rychle a zdvořile :)) pomozte správci také. Skol!
Praha
Vloženo 23.1.2021 16:52
Ahoj, dnes 8:30-11h Senohraby, parádní svezení. Na to, jak vypadají pole hned za Prahou-zázrak, jak kdyby člověk najednou vyjel o 400 výškových metrů :-). Ráno trochu přimrzlý, jak píše Radim, ale podle mě nic co by mělo vadit, okolo 9h to supr drželo na bruslení, pozor je potřeba dát jen při odšlapování ve sjezdu z Altánu. Sněhu na skate pořád dost, kromě stoupání z druhé strany na vrch Altán, tam už je to kličkování mezi něčím zeleným :-). Ostatní části tratí krásnej sníh, jen občas prosvítá hnědo-zelená ve stopách na klasiku, ale dají se taky stále jet velmi plynule. Děkuju moc za tratě, posílám příspěvek !!
Ladův kraj
Vloženo 23.1.2021 15:57
Ahoj. Byl jsem tam ráno, a stálo to za prd. Po hodině bruslení jsem odešel. Bylo to komplet namrzlé. A předpokládám že teď už tam bude zase jen čvachta. Tzn. škoda, ale nedoporučuji. radim
(Odpověď na dotaz uživatele Romana z 23.1.: ahoj,

nebyl dnes (sobota) někdo v Senohrabech? vyplatí se ještě jet nebo už je všechen snih pryč..

diky

R)
Ladův kraj
Vloženo 26.1.2021 11:53
V pátek dopoledne jsme opět byli z Chistova na běžkách směr louky kolem Javorové skály a moc si to užili, velké díky za úpravu stop nad Chlístovem, jelo se parádně. Bohužel jsme oři odjezdu kolem 12.15 -12 30h zapomněli naložit 1 pár běžek opřený o auto a nevšimli si ani, že sklouzly....prosím, nevšiml si někdo na parkovišti osiřelých běžek Salomon a neujal se jich? Odpoledne kolem 15h (to jsme se tam teprve vrátili), jsme je tam nenašli, ani zprávu, že by někdo hledal jejich majitele...Děkujeme za pomoc při hledání, co myslíte, je naděje poděkovat poctivému nálezci? Děkujeme! Marie Vermachová
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 25.1.2021 10:43
Včera Na kopaninách, mezi Chouzavou a Kytínem, stopy skoro žádné, lepí se to, boří se to, nebo je led, ale trocha sněhu tam je.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 22.1.2021 22:09
Senohraby 10:30 - 13. Zázrak. Nádhera. Souvislá sněhová pokrývka (z Prahy to nevypadalo reálně), okruhy v dobrém stavu. Ze stopy místy kouká hlína a tráva (přesněji řepka), lze ale najít dlouhé zcela dobré úseky. Sníh přemrzlý, v poledne povoloval. Na klasiku dobré, na skate výborné. Turisti můžou ťapat i po okolních polích. Parkovat lze přímo u stop (cca 15 míst, částečně bahno). Lze doporučit brzký start (kvůli sněhu i parkování). Pokud nepřipadne, tak bude víkend poslední možnost. Díky moc místním lyžařům za okruhy! Nezapomeňte přispět na údržbu stop.
2400823806/2010
http://www.sose.cz/
Ladův kraj
Vloženo 22.1.2021 21:31
Pátek dopoledne od Ondřejovské hvězdárny na pole nad Třemblatem. Na polích cca 10cm mokrého sněhu, někde už vykukují drny, nahoře kolem lesa ještě celkem dobré stopy na klasiku. Na bruslení to není téměř nikde. V lese místy sníh už skoro slezl sníh, některé cesty jsou ale ještě celé bílé a jede se po nich celkem dobře. Odjezd v poledne - sluníčko a 8°C, takže to ještě asi dost roztálo. Celkově krásné výhledy na zasněženou krajinu, ale je už potřeba si vybírat cestu...
Ladův kraj
Vloženo 22.1.2021 21:15
Dnes jsme jeli okruh Hartvíkov - Vodice - Bydlín. Nádhera! Bylo nad nulou, ale sněhu stále dost, k tomu svítilo slunce. Děkujeme všem, kdo upravují stopy.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 22.1.2021 19:30
Martine díky za tip, přesně jak popisuješ, a drží to i odpoledne #1
Ladův kraj
Vloženo 22.1.2021 19:15
Jezdili jsme dneska Hartvíkovský okruh,skvělý sníh,krásná stopa,super i na skate a k tomu sluníčko,takže parádní zimní pohádka. Jsme rádi,že se podařilo opravit skútr a děkujeme za úpravu trasy!
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 22.1.2021 18:49
Dobrý den, dnes odpoledne jsem byl na běžkařských trasách. Byl to super zážitek. Popis "mé" cesty, rozsáhlou fotogalerii a další informace si můžete přečíst na http://pocasijesetice.cz

Ano, sněhu je dostatek i po oblevě :-)
(Odpověď na dotaz uživatele Jitka z 22.1.: Dobrý den, nevíte někdo, jestli je ještě v provozu okruh kolem Nadějkova? Chceme to zítra zkusit. Díky moc za informaci jestli je tam ještě stopa/sníh. :))
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.1.2021 18:40
Pole okolo Tehova . Už to jde jen po kraji lesa od osady Hajdaláci ke Srubům. Viz levé fotky , foceno mezi 11 a 12 hod. Ale i tak by to chtělo do stopy naházet místy pár lopat sněhu
Na poli dále od lesa je bláto ve stopě - fotka vpravo a i ta je moc optimistická. Pole okolo silnice z Tehova na Vojkovskou křižovatku jsou už na běžkování nepoužitelná.
Ještě také lze najít stopu podél lesa z Tehovce ke Svojeticím, prostě kam sluníčko nemůže, ještě to jakžtakž drží. Přesun mezi oběma místy lze po asfaltce křižovatka V jedlici - Vojkov (žlutá zn.) a u srubového altánu vpravo na Tehovec. Na spojovacích cestách k asfaltce místy lezou kořeny či chybí sníh, tak opatrně.
Ráno to bude přimrzlé, po obědě už kaše.
Ladův kraj
Vloženo 22.1.2021 17:51
Dnes odpoledne okruh Jistebnice- Křivošín-Libenice- Alenina Lhota- Jistebnice. Pro mě nečekaně pěkné svezení, klasika i bruslení. Bláto a tráva jen zcela vyjímečně. Za úpravu stop děkujeme :-)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.1.2021 16:41
zuku - odpověď z 15.1. Nemyslel jsem nic špatného. Jezdím jsem na běžky 25 let. Před lety jistebnická rolba zajížděla pravidelně na louky u Chlístova. Jezdila až Veletín. Ale také jezdila ,,když bylo hodně sněhu,, až Tábor. Ve stopě jsme potkávali partu (asi jistebnický) s lopatou, sekyrou, motorovou pilou a proráželi rolbě cestu, aby projela všude po vyznačených trasách. Dnes potkávám na Čertově břemeni ve stopě spousty profi sportovců,(cyklistů atd.) i zdaleka, kteří rádi bruslí. Ano vy na málo sněhu tu ,,krtinku,, přejedete. Ale co rolba. Už párkrát jsem tu zažil za ta léta, že se při málo sněhu rozbila. Oprava trvá někdy
dlouho. Pak jsme měli sněhu dost, ale bez rolby. Rolba to je drahé jak opravy tak provoz.
Jsem obojživelník klasik i bruslař. Takže si krásné krajiny a nádherných stop na jistebnicku užívám a jezdím všude. Ve středu jsem dal klasiku na CHlístově v překráných stopách. Paráda.
Děkuji všem co se staráte, Nadějkov, Chlístov, Jistebnice i ostatním. A posílám letos další platbu.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.1.2021 12:50
Parkoviste u Skalky smer Jezirko Babka ... ledovka a hlina. Na bezky uzne kdyz tak hulky a jisty krok. Skol!
Brdy a Hřebeny
Vloženo 22.1.2021 12:38
Pá ráno: Parkoviště Orlov, kolem Pilské nádrže na rozcestí bor (CT 8190) a zpět. Celá trasa hodně ujetý a zledovatělý sníh za Pilskou trochu lepší, ale bruslení stejně za moc nestálo, na klasiku po stranách stopa jen chvílemi. Zítra už to bude ještě podstatně horší a asi místy i bez sněhu.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 22.1.2021 9:29
Senohraby se svítáním: Souvislá vrstrva sněhu nejen na upravených okruzích, ale i na loukách/polích okolo. O něco lepší je asi skate - v klasických stopách místy vylézá hnědý či zelený podklad, ale tím že je víc stop vedle sebe, dá se vždy přeskočit do sousední lepší. Horší je jen jižní část okruhu viz můj záznam https://www.strava.com/activities/4660757855 (tam, kde jsem byl jen jednou) - na klasiku nepříliš vhodné kvůli stavu stop, na skate se dá. Pokud nezačne lejt a to asi nezačne, mělo by to vydržet do dalšího ochlazení. Samozřejmě nelze čekat zázraky a další úprava může přijít až s tím ochlazením, teď jsou okruhy lehce jeté. I tak ale mnohem lepší, než jsem čekal, senhorabští si zaslouží velké poděkování. Kdo chce přispět, tak číslo účtu najde na https://www.senohraby.cz/info-o-obci-1/ski-senohraby-1/lyzarsky-okruh-senohraby-1495cs.html
Ladův kraj
Vloženo 22.1.2021 9:26
Pole mezi Petrovicemi a Uhříněvsí, kde jsem ještě v úterý lyžoval: Převládá hnědá a zelená, pouze bezvýznamné zbytky sněhu. Pohledem z auta při cestě ze Senohrab. Na lyžování to samozřejmě není.
Praha
Vloženo 22.1.2021 13:45
Senohraby - parádně upravená trať na dané možnosti. Děkuji všem nadšencům, kteří udržují stopu. Zasílám příspěvek na další úpravu stopy, snad nám počasí vydrží.
Ladův kraj
Vloženo 22.1.2021 10:03
Já si myslím, že to dá i běžkař začátečník. Okruh co navrhujete je dlouhý asi 7 až 8 km, pokud to půjdete klasicky a turistickým tempem zvládnete to za cca 2 hodiny. Nahoru z Cunkova na Ounuz je to sice trochu do kopečka ale pěkná stopa. Průjezd lesem na Busíny je sice trochu hrbolatý, stopa není nic moc, ale je to vlastně po lesní cestě, tak se dají běžky i sundat a přejít desítek metrů pěšky. Z Busín je pak dolu ke Skalce trochu sešup, je to ale dost široký, tak se to dá cik cak sjet. No a pak už tam není žádné úskalí, navíc tam bývá skvěle vyjetá strojová stopa. Samozřejmě pro začínající běžkaře je lepší, když bude pěkné počasí a zejména aby nebyl sníh zmrzlý. Taky je dobré, když jsou čerstvě vyjeté stopy, což se tady na těchto stránkách dozvíte.
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 21.1.: Dobrý den, jakou trasu by jste doporučili pro začínající běžkaře.
Jak dlouhý je okruh Cunkov, Ounuz, Busíny, Na skalce, Alenina Lhota, Cunkov.
Děkuji)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.1.2021 7:00
Okolí Třemblatu a Ondřejova, dostatek sněhu, stopa prošlápnutá.
Ladův kraj
Vloženo 21.1.2021 23:11
Dnes v Senohrabech stále jako na horách, perfektní stopy, i na bruslení, skoro všude souvislá vrstva sněhu.
Ladův kraj
Vloženo 21.1.2021 21:21
Ahoj, dneska Libenice-Bizon-Javorovka a zpĕt, snĕhu je dost, přes den to na povrchu povoluje a navečer přimrzá, je to tvrdý a rychlý, taky jsem se natáh, chtělo by to utáhnout, aby to v noci vymrzlo, mĕlo to tvar a bylo to bezpečnĕjší...a přežilo davy o víkendu, jezdĕte s rozumem🙂
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2021 20:49
Libenice - Cunkov - Ounuz a zpet. Jel jsem skate, snih firn, ale je ho dostatek. Trat uz trochu rozjezdena, porad se da jet v pohode.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2021 19:49
ČT odpoledne: Kolvín - Padrťské rybníky: prvních několik set metrů od parkoviště je sníh celkem rozbředlý. Dál to bylo na zpevněných trasách (celkem mokrého) sněhu dost, jen na hrázi mezi rybníky už skoro sníh nebyl. Když jsme odjížděli, tak začínalo pršet, takže je otázka, jak dlouho to ještě vydrží.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 21.1.2021 18:28
Louky východně od Chlístova plné nádherně vyrobených čerstvých stop na klasiku. Super práce, dík, posílám příspěvek. Průjezd lesem na Businy trochu náročný Směr Veletín jsou stopy zavátý…
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2021 17:08
Dnes odpoledne okolí Kostelce: nejdříve krusta a zmrzlá stopa za pár hodin v závětrných místech už mokrý a slehlý sníh. Začíná se objevovat podklad (u Kostelce).
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2021 14:45
Dnes Hvězda stále ok, jen zmrzlá. Povolovat to trochu začalo až po poledni.
Praha
Vloženo 21.1.2021 13:35
Dnes dopoledne jsme jely trasu Mnichovice/Myslin a přes vyhlídky až ke kompostarne a zpět a nemělo to chybu, sněhu dost, stopa perfektní!
Ladův kraj
Vloženo 24.1.2021 13:35
odpověď pro Natálii: cca 8 km, záleží, kudy vede aktuálně stopa
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2021 23:45
(Odpověď na dotaz uživatele Marie z 21.1.: Prosím o typ na nějaký menší okruh pro malé bežkaře. Spíše rovinky. Děkuji
Píšu okolí Prahy, protože tam něco zadat musím, ale celé střední Čechy jsou ok.) Senohraby -trať od KMK směr Altán nebo Pětihosty absolutně ideální pro začátečníky,dlouhá rovina, výběr z několika stop.
Střední Čechy
Vloženo 21.1.2021 20:16
Nepomuk - Malý Tok - Praha - Na Rovinách - Altánská cesta - lom - Nepomuk
Sněhu dost, ale mokrý.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 21.1.2021 12:45
(Odpověď na dotaz uživatele pavlina z 21.1.: Pěkný den, chtěla bych se informovat, zda je v Senohrabech nějaký okruh, je vhodné i pro začátečníky na klasiku, něco okolo 4-5km?:)) Odkud je to nejlepší a kde se dá zaparkovat. Díky moc za rady a porady, jedeme tam zítra poprvé :))

Pokud zrovna nebude sníh extra rychlý, tak mi okruhy v Senohrabech přijdou pro začátečníky OK. Ale i pokud by byl náhodou sníh třeba ráno zmrzlý a rychlý, dají se vybrat úseky, které jsou rovinaté a bezpečné. Okruhy mnohou mít dohromady zhruba těch 4-5km. O parkování se zde píše v několika nedávných zprávách (kde parkovat, kde naopak auta nerada vidí policie, nedává smysl to opakovat)
Ladův kraj
Vloženo 21.1.2021 8:22
Dobrý den, byl jsem včera na trase Libenice - Cunkov. Pár bruslařů jsem potkal, ale trasa není upravena rolbou a místy to na bruslení není. Myslím, že to pro Vás bude pohodlnější až trasu upraví rolba. K úpravě dojde pravděpodobně dnes odpoledne. Více informací na http://pocasijesetice.cz a https://certovo-bremeno.cz


(Odpověď na dotaz uživatele Jan Jiskra z 20.1.: Dobrý večer,
dá se bruslit, nebo jsou projeté jen stopy?
Díky za informaci)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2021 8:18
Tehov-Hajdaláci,Svojetice,Tehovec.Odpoledne neskutečná obleva, sníh mizel před očima, ve stopách, co zbyly, koukala hlína.V lese místy napadané jehličí a větvičky. Jezdil jsem na fialový klistr.
Dnes ČT 21.1. pokud můžete, tak jděte brzy dopoledne a berte horší lyže.
Ladův kraj
Vloženo 21.1.2021 0:45
Středa dopoledne: parkoviště Skalka - hřebenovka - kolem Klondajku - až na silnici Dobříš - Hostomice.
Od Skalky namrzlá silnice (na skate paráda), cekem dobré až k raketové základně (Třebízského dub). Kolem ní jsme to celé nesli. Silnice od Klondajku opět zcela zmrzlá, jelo to parádně (skate). Cesta zpět (poledne) už bylo vše povolené, odtáté, místy na asfalt. Navíc se tam množí lesácká technika. Projet to šlo. Podle mě už to bude dnes skoro nesjízdné a o víkendu tam nebude nic.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 20.1.2021 22:37
O.K. Silničky uvalcovane

Check out my activity on Strava: https://strava.app.link/NoywOXD6cdb
Brdy a Hřebeny
Vloženo 20.1.2021 22:03
Pozor na Cunkov nelze dojet od Sedlce- Prčice, v zimě je silnice neudržovaná.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 20.1.2021 21:38
Stopa vede vedle silnice. Myslím, že až nahoru po silnici vyjedete.
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 20.1.: Prosím, jsem naprosto neznalý. Dá se dojet v zimě/nyní autem až do Ounuzi nebo se silnice v zimě mění na běžeckou trasu?)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 20.1.2021 18:54
Senohraby dnes odpoledne, jen jsem koukal, jak jsou tam široké dálnice pro běžkaře, takové stopy nemají ani v Bedřichově. Je to tam moc pěkné, kdybych při sjezdu a pádu nezlomil hůlku jsme tam ještě teď. Děkuji Senohrabským lyžníkům za úpravu stop. Jdu jim přispět.
Ladův kraj
Vloženo 20.1.2021 16:19
Hvězda - Dnes nádherné polední svezení, sníh od rána pomalu povoloval, ve 12:00 ideální podmínky, přibývá vetviček, listí a bordelu na sněhu - vyjel jsem i hovno :(, jinak ale ^^
Praha
Vloženo 20.1.2021 14:53
Senohraby dnes dopoledne - luxus! Čerstvě upravené, lehce namrzlé stopy, sluníčko, sněhu jak na horách. Moc díky za úpravu stop.
Ladův kraj
Vloženo 20.1.2021 10:58
Dobrý den, dnes jsem byl na běžkařských trasách. Jaký je aktuální stav a kde se lze občerstvit nebo jaké je aktuálně počasí? Informace naleznete i na stránce meteorologické stanice Ješetice: http://pocasijesetice.cz
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 20.1.2021 8:53
Hostivařský lesopark, část od Hostivaře, dnes se svítáním. Dá se, ale není to pro každého. Sněhu oproti stavu včera před sněžením o trochu méně. (Něco z toho, co jsem včera se sáňkami projel, už bylo s ulrakameňačkami na hraně).

Ze stop na klasiku většinou nic použitelného nezbylo, jen místy zbytky blížící se hranici použitelnosti. Ušlapaného sněhu je na spoustě míst ale dost a nějak se na tom jezdit dá, teď po ránu byl dost rychlý. Lepší variantou by byl za mě skate (i když na trochu hrbolatém podkladu), třeba od Lidlu v Hostivaři "pod dráty". Každopádně za mě konečná, ve čtvrtek nemůžu a v pátek očekávám stav pod hranicí toho, abych si to užil.
8:01
8:10
Praha
Vloženo 20.1.2021 8:16
Hvězda - led ale dá se
Praha
Vloženo 23.1.2021 20:01
Ve ctvrtek to bylo projeto skutrem se stoparem. Trasu jsem jel v pondeli a je krasna.

(Odpověď na dotaz uživatele Jitka z 22.1.: Dobrý den, nevíte někdo, jestli je ještě v provozu okruh kolem Nadějkova? Chceme to zítra zkusit. Díky moc za informaci jestli je tam ještě stopa/sníh. :))
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 20.1.2021 9:25
(Odpověď na dotaz uživatele Martina z 20.1.: Zdravím s dotazem ohledně parkování - kde je tedy možnost bez přestupku zaparkovat? Moc diky)
Přidávám aktualitu ze stránek SKI Senohraby týkající se parkování:

Vážení přátelé-lyžníci, moc nás těší, že užíváte lyžařských stop z Vávráku a od "KMK", především pro nás (trenéry) je potěšující, že skvělé podmínky k tréninku lyž.dovedností využívaj naši mladí svěřenci. Paní zima nás má (zatím) ráda, takže se nám ve čtvrtek podařilo protáhnout stopy na klasiku i bruslení až kolem vrchu Altán, celkem to nyní dáva cca 7.5km, sněhu je u nás cca 20cm. Na lyže superzávodačky to úplně stále není, ale dobré lyže už můžete použít bez obav. Úpravě stop se ve svém volném čase věnují trenéři a další činovníci lyž.oddílu, v tomto týdnu za úpravu stop patří speciální Dík Mílovi Svobodovi, jenž na skůtru strávil mnoho hodin. Díky též KrámSki za zapůjčení stopovače na klasiku, už však máme vlastní-Radkovi Skořepovi se ho podařilo sehnat v Liberci. Užívejte sníh dokud je a prosíme o udržování pořádku a respektu k přírodě a všem živým i neživým bytostem! Důrazně pak žádáme o parkování pouze na ploše vedle provozovny "KMK". Parkování na polích či dokonce dále v lesích je nepřípustné a bude taky případně bez prodlevy a nekompromisně vyřešeno! Úplně nejlepší však bude, když své čtyřkolové oře necháte doma a na lyže si do Senohrab a okolí uděláte výlet vlakem, zvláště o nadcházejícím víkendu.
Ladův kraj
Vloženo 20.1.2021 9:07
Trasa ze Zajecova (Dolni Kvan) přez plochu Jordán, Houpak, Tok a zpet paradni (na turisticke lyzovani, testovana v noci 19.1). Namisto deste tam snezilo. Stopa tim padem vetsinou zavata, ale proslapnutelna na kvalitni zaklad. Mezi Zajecovem a rozcestim K letisti obcas trochu kameny, takze stale radeji B lyze, nebo zvysenou opatrnost.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 20.1.2021 7:44
Včera Senohraby opět skvělé svezení, i přes menší sněhovou bouři. Poděkování místnímu ski klubu, za tuto možnost kousek do Prahy. Musím zareagovat na to co psala Ivana ohledně parkování a pokut. Když jsem před pátou odjížděl, policie to tam zrovna řešila, bylo tam popelářské auto, které se nemohlo vytočit kvůli autům chytře parkujícím v zatáčce. Při příjezdu(parkoval jsem v ulici U dálnice, větší kus od KMK), paní vedle mě zaparkovala tak šikovně, že nechala minimálně metr a půl místa, čimž omezila počet aut které by se tam mohlo vejít. Zkusme se na to podívat optikou místních. Nejedná se o Jizerky s jejich velkokapacitními parkovišti. To že se tam najednou sjíždí celkem dost lyžníků, kteří bez rozmyslu parkují jak se jim zachce, může celkem pochopitelně u místních budit nevoli. Co mi přijde paradoxní, nevadím nám hodinu nebo dvě kroužit na běžkách, ale potřebujeme zaparkovat "přímo u sjezdovky" a nechce se nám ujít 100 metrů pěšky. Stačí se trochu zamyslet a uvědomit si že na světě nejsme sami.. Skol.
Ladův kraj
Vloženo 19.1.2021 21:56
Líbenice-Borotín-Kostelec-Křivošín-Líbenice (17.5km, 2:45). Až na pár míst při sjezdu do Borotína a kolem hnoje za Borotínem, krásně vysněženo. Často až moc, kdy se za husté chumelenice v pátek projetá trasa jen tušila podle nerovností terénu. Kromě objezdu Sychrova, kdy trasa vede asi pod vsí, zkratky u Kostela a stoupání od rybníka na Křivošín (viz.screenshot), jsem cestu odtušil i za tmy s čelovkou, pár lidí tu dnes asi naštěstí projelo. Ale řekl bych, že ráno to už bude zahlazené úplně. Zapadaná byla dost i frekventovaná stopa na okruhu Křivošín-Smrkov. 18:30 nahoře husté sněžení, těsně pod nulou, silnice bíle vysněžené, dole v Sedleci pak těsně nad nulou, sněžení a silnice mokré. Parkoviště protažené, jen pár aut.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2021 17:57
Senohraby, večer se rozsněžilo, ale i tak bezva bruslení, s klasikou je to o namazání, pěkné stopy. Ale bohužel jsou mezi námi občané, kteří mají potřebu volat policii, tak v té "křižovatce" u KMK neparkujte, dávají pokuty, Opravdu nemarní a přijedou, je to smutné. Děkuji za úpravu stop.
Ladův kraj
Vloženo 19.1.2021 15:02
HVĚZDA - dnes mezi 13-14 hodinou stále dobré podmínky
Praha
Vloženo 19.1.2021 12:49
Hvězda: dnes ráno ještě dobré podmínky na všech třech hlavních cestách, jen postupně přibývá bordel ze stromů. Slušně to odsejpalo (skate), ačkoli už bylo lehce nad nulou. Pokud budou odpolední srážky dešťové, půjde to do kopru.
Praha
Vloženo 19.1.2021 12:04
Tak dnes bohužel na skate špatný. Napadnul novy snih. Škoda, že to protahujou jen na víkend.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 19.1.2021 11:20
Přespolní lyžování mezi Petrovicemi a Kolovraty. Stále se dá (najeto 22 km), ale je to o poznání horší, než v neděli. Zatímco dosud céčkové/déčkové lyže nebylo třeba mazat a i tak stoupaly dobře, dnes už spíš vyžadovaly klistr nebo soupaž.

Okolo Kolovrat se i tak dá lyžovat docela slušně a být místní, zkusil bych ještě jednou. Při výběru těch lepších z vyjetých stop to stojí za to (a lepší jsou celkově v oblasti mezi Kolovraty a Benicemi, za silnicí na Lipany už méně). Ale pole mezi Uhříněvsí a Benicemi bylo slabší už teď a hlína drhla častěji (viz nejvíc hliněná fotka). A místo polí u Petrovic, která zatím tak špatná nejsou, raději zítra zkusím Hostivař.

GPS: https://strava.app.link/Wsu0wGqFadb
8:22
8:46
9:52
10:19

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Praha
Vloženo 19.1.2021 15:15
Odpoledne v Ďáblickém háji skate na béčkových lyžích téměř ideální, tvrdý ušlapaný podklad, za světla nejatraktivnější kolečko přímo v parku s mírným převýšením, na přilehlém severním okraji (na mapách značené trase) široké a bezpečné, ale zase víc fouká. Škoda oblevy;-(
https://strava.app.link/m9w38VtTadb
Praha
Vloženo 18.1.2021 22:17
Dnes odpoledne 4x "Štiřínský okruh" = 24 km. Na A lyžích bez jediného škrábance, kouká akorát občas tráva.
Díky za parádní úpravu (jen na klasiku!), 4 stopy vedle sebe by záviděli i v Jizerkách.😊 Jak už tu bylo řečeno, nejlepší upravená stopa v bezprostřední blízkosti Prahy (minimálně z jižní strany).
Střední Čechy
Vloženo 18.1.2021 22:01
Při cestě večerním sídlištěm by mě nenapadlo, že v Ďáblickém háji se dá lyžovat. Na louce pod lesem ze severní strany to fakt jde. V lese těžko, aspoň za tmy.
Praha
Vloženo 18.1.2021 21:06
Růžená-Busíny-Starcova Lhota-Nadějkov-Mozolov-Chyšky-Rúžená. Parádně projetá a pevná stopa téměř po celé délce. Na Busínech místní okruh na klasiku. Nejednoznačná je odbočka na Starcovu Lhotu, je prostě potřeba se nějak do ní dostat. Projetá dvojstopa malého okruhu pokračovala k Bisonovi. Za vsí upravená stopa pokračuje ze Lhoty po levé straně silnice směr na Nadějkov. Nadějkov-Chyšky vedeno trochu jinak než mě bylo známo z minulých let ale je to vynikající. Také se zdá, že je tam natočený nějak okruh na louce na Kvášťovem. Parkoviště na konci Růžené prohrnuto. V 19h lehce sněžilo a foukalo, teplota kolem nuly. Celkem 8 lidí za 3.5hod.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 18.1.2021 19:29
Ďábličák okolo. Hodně psů. Po tmě se dá jezdit pod lesem. O.
Praha
Vloženo 18.1.2021 18:37
Dnes kolem 15 h na Ladronce, sněhu zatím přiměřeně dostatek, spíš podmínky pro skate, hezky udusané od množství lyžařů z víkendu. Poměrně široký pruh a ve všední den je tam odpoledne opravdu málo lidí. Kamínky nejsou, spíš trochu větvičky, pokud cesta vede zrovna pod stromy, což je jen na pár místech.
Praha
Vloženo 18.1.2021 17:43
Sruby nad Tehovem, Hajdaláci, vysílačka, rybník V Doubí, Tehovec , po kraji lesa do Svojetic a pak křížem krážem lesem zpátky do Tehova. Stopa pod náporem víkenďáků a dnešními teplotami okolo nuly zmejdlovatěla..
Foto 49.9786136N, 14.7229169E (v této části je lidí pomálu)
Ladův kraj
Vloženo 18.1.2021 15:23
Já s vámi v podstatě souhlasím, však sám jsem z Jistebnice, a také nechápu, proč např. webovky skiareálu Monínec uvádí, že sjezdovka leží v samém srdci České Sibiře, i když to není pravda. Tedy asi chápu - marketingově to zní nejspíš lépe. To samé s tím chatkovým campem a jeho současným názvem. Jako provozovateli se nedivím, že si název Moninec dal do názvu. Je to značka, lidé i z daleka si to hned spojí s lyžařským areálem a hned vědí, kde přesně se to nachází. Název Javorová skála už tolik asi lidem neřekne, a tak je teď pouze návem hory.

P.S.: Taky to furt beru tak nějak přirozeně za jih Benešovska, ale Moninec (část Sedlce-Prčice) spadá už více než deset let pod okes Příbram ;)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 18.1.2021 11:58
Petr - Co já si pamatuji, tak i okruhy i stopy, které se dnes projíždějí tak označili a vymysleli nadšenci v Jistebnici. Jsou to stále stejné tratě jak před 30 lety. Centrum Ounuz a Čertovo břemeno patří pod Jistebnici a vzdálenost 5 Km. A nepatří pod Miličín vzdálenost 25 Km. Jako pionýrák na Ounuzi, 60 let je to Javorová skála a des je to Kroužky nad Moníncem. Nebo v novinách a všude uvádí Monínec na Příbrabsku a ve skutečnosti je na Benešovsku. K tomuto sepsání jsem se rozhodl když jsem slyšel v pátek 15. 1. kolem poledne v autě český rozhlas radiožurnál a v něm přímo živě vstup ad Bizona s nabídkou běžkařských tratí. Radaktor se ozval že se hlásí z Cunkova z centra běžek z přírodního parku Jistebnická vrchovina. Cizák to ví kde stojí a místní si hrajou na Českou sibiř. Jinak vy co pokračujete v provozování tratí po jistebnických to děláte také dobře. Jen tak dál. Hlavně aby bylo co rolbovat. Děkujeme.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2021 8:45
HVĚZDA - o víkendu tam byly skvělé podmíny, jak v lesoparku, tak na louce u mezi Hvězdou a Kauflandem. Nevíte, jak vypadá sníh dnes - tj. v úterý 19.1. ?
Praha
Vloženo 18.1.2021 18:46
Byl jsem bezkovat v patek odpol a to chulelilo jak blazen a nic moc.
V sobotu rano a snih myl meky, ale fajn.
V nedeli a to bylo naprosto super. siroky pruh pro brusleni - proste parada.

diky vsem za pripravu a udrzovani stop. opravdu velike diky, ze clovek nemusi na hory a muze se bruslit i taky u prahy...
Ladův kraj
Vloženo 18.1.2021 14:08
Vcera bezkovani v Senohrabech. Podekovani mistnimu SKI klubu za pekne trasy. Urcite pokud to pujde prijedu znovu. Poslu dar na ucet za upravu stop. Diky!
Ladův kraj
Vloženo 18.1.2021 12:53
Senohraby - směr Altán - Pětihosty. Jedná se lokalitu cca 20 minut od Prahy , D1 Exit21, směr Benešov, snadno dostupné jak autem tak vlakem. Krásně strojově upravené trasy,okruhy jsou vytvořeny jak na klasiku tak na bruslení . Pěkné výhledy na zasněženou krajinu, naleznete zde hlavně rovné tratě, tak i ale i možnost stoupání a klesání, vše skvěle upraveno.

Děkuji SKI Senohraby , velmi obětavá práce
Ladův kraj
Vloženo 18.1.2021 10:27
PaT: Je to tak. Jistebnicko, Nadějkovsko ani Borotínsko jsou již mimo oblast České Sibiře, ani my místní si to nemyslíme. Jádro České Sibiře je až mezi Miličínen a Jankovem. Ze stop, co jsou upravovány na území obcí Mikroregionu Čertovo břemeno zasahuje na Českou Sibiř s přimhouřením oka maximálně pár úseků v okolí Střezimíře. Ale myslím, že i když je tady (i jinde) Jistebnická vrchovina (Čertovo břemeno) zařazena pod Českou Sibiř, tak to tu nikoho netrápí ;)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 18.1.2021 9:53
Prosím Vás, jezdím na běžky na Jistebnici a kolem 40 let. Všechny tratě mám projetý stokrát.Vždy tu byla výborná běžkařská parta.Pamatuji když se začaly stopy strojově upravovat někdy před 25 lety. Napřed skútr z Monínce a pak rolbou nadšenců z Jistebnice. Ale vždy jsem si myslel že lyžuji (v létě koluji) v přírodním parku Jistebnická vrchovina.Teď je všechno Česká Sibiř. Mrzí to za ty co to před lety vybudovali. Díky Vám. Díky i Vám co pokračujete. Díky všem za skvělé stopy a lyžovačku.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 17.1.2021 21:47
Trasa Libenice-Cunkov-Onuz a okruh parádní trať, vyjeto strojove a super i n skate... Dále pak Onuz-Busíny- Jistrbnice-Křivošín - Libenice, tam uzlž to bylo o poznani horší.. Stopa tam je, skate se na tom taky dá, ale je to o zničení lyží. Skoro všude kouká tráva nebo hlína a jsou v tom kamínky...
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 17.1.2021 20:43
Reaguji na "turistiku" na Chlístově. Je tam 15km špičkových stop na klasiku díky "klasikovi" s Busín. Díky
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 17.1.2021 20:37
Nadějkov - Mozolov - Chyšky - Růžená - Busíny - Ounuz - Cunkov - Alenina Lhota - Pod Busíny - Starcova Lhota - Nadějkov.

Je dle mého názoru nejlepší okruh pro klasiku v okolí. Krásné výhledy, často se střídá stoupání a klesání, méně lidí, skvěle upravená stopa traktorem (děkuji).
Jen mě tedy překvapilo, že oproti Mapy.cz je stopa vedena přes Starcovu Lhotu, a tak jsem chvili Pod Busíny marně hledal odbočku.
Nejkrásnější úsek je asi okolo Mozolova a Růžené. Naopak pozor mezi Pod Busíny a Nadějkovem, tam je stopa občas vedena po polní ceste, kde je tu a tam nějaký kamínek, či jiná rychlobrzda :D.
Děkuji za úpravu a údržbu stop a snad ještě sníh chvíli vydrží.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 17.1.2021 20:33
Ze Zaječova (Dolní Kvaň) na Tok pěkná stopa, doporučuji jet delší oklikou podle zimní mapy.cz přes březové lesy býv. dopadové plochy Jordán a bunkrů Holý Vrch.
Na trasách z Obecnice na Tok bylo dneska dost pěších, ale jsou to široké cesty a v pohodě se tam vešel pruh pro pěší i běžecká stopa ;-)
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 16.1.: Ahoj, nevíte někdo prosím jak to vypadá se stopou ze Zaječova na Tok? Děkuji moc za info :))
Ještě bych se chtěl zeptat, jak vypadá trasa z Obecnice na Tok. Bývá tam hodně lidí, je to pro běžkaře sjízdné, nebo se jedná spíš o cestu pro pěší?
Díky za odpověď :))
Brdy a Hřebeny
Vloženo 17.1.2021 19:48
Zaječov - Jordán - Houpák - Tok - Bor - Hradiště - Malý Tok - Plešec - Skelná Huť - Pilská - Slanina - Orlov - Příbram (Staré Podlesí)
Nádherný rychlý sníh, nahoře na Toku je ho tak 30 cm a námraza, dole 15-20cm, pěkné stopy, lesní silničky byly uježděné a výborné na skate. Musím pochválit lesáky, že to nikde neposypali.
Záznam trasy:
https://strava.app.link/sY6liTTV7cb
Brdy a Hřebeny
Vloženo 17.1.2021 18:25
v 9.45 příjezd do Kytína, sjezd přes louky k hájovně, odtud nahoru směr hřebeny (přes rozcestí U boudy) zde vpravo, dojet na zelenou a na rozcestí Na soudném, odtud sjezd na cyklostezku 8129 (při sjezdu pozor kameny). Cyklostezka OK, občas vyčouhne trochu štěrku, projeto od auta (na cyklostezce jsme potkali 2 osobní auta, jejichž posádka se snažila dostat k raketové základně...) okolo Brda nahoru na Stožec. Zpět po červené a napojili jsme se na cestu (rozcestí u sv. Václava) a zpět k hájovně do Kytína. Cesta zpět v několika úsecích špatná (kameny, hlína...).
Brdy a Hřebeny
Vloženo 17.1.2021 18:20
Z Přední Kopaniny (dostupné MHD od metra Bořislavka - autobus 316). Zastávka nedaleko rotundy (jedna z nejstarších v okolí Prahy) - poté pěšky kousek po hlavní silnici a dále kolem rotundy silničkou doprava. Od hřiště vychází cesta pro pěší (ušlapaná) nebo se dá jet ve stopách po poli vedle. Je to na béčkové lyže, občas koukají na poli hroudy, chtělo by to trošku připadnout. Po cestě přímo, pár set metrech odbočit vlevo (po poli či po cestě). Přes silnici, která vede od letiště do Horoměřic, je nutno přenést v ruce, pak směrem k Šárce. Poté po polích podél Šárky vyšlapané pěkné stopy po polích. Něco tam už vyrůstá, takže tam nejsou ani kousky hrud z pole. Stopy pak ústí na cestu, která vede k obchodnímu centru Šestka. Ujetý, ušlapaný sníh, téměř bez kamínků. Kousek před podjezdem Evropské jsme odbočili dolů do Šárky, pěkný sjezd po ušlapané cestě. Hlavní cesty v Šárce jsou bohužel posypané štěrkem. Na konci sjezdu proto je třeba dávat pozor. Po překonání cesty dále stejným směrem podél dětského hřiště a potoka - zde široká vyšlapaná cesta, možný i skate. Po překonání další cesty kolem lesíka stoupáme k altánu a pak sjíždíme po polích ke koupališti u Veselíka. Všude v Šárce (mimo hlavní cesty) sněhu dost. U Veselíka nutno lyže sundat a dojít po cestách až na konečnou tramvají 26 a 20 na Divoké Šárce.
Praha
Vloženo 17.1.2021 17:38
Okruh Libenice - Borotin - Kostelec - Krivosin. Do Borotina ve stope hodne hliny, muselo se jet v pruhu pro Skate. Za Borotinem dale az na vyjimky paradni stopa a minimum lidi. Na Skate by to bylo cele dobre

Krivosin - Jistebnice - Alenina Lhota - Libenice. Stopa dobra, lidi vice. Nove lyze bych tam ale stale nebral
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 17.1.2021 16:58
Radeč/Těškov: Hezké místo, ale moc lidí a zejm. v lese (kam jsme se pokusili prchnout před davem) málo sněhu a plno šutrů. Chělo by to ještě 10-20 cm.
Střední Čechy
Vloženo 17.1.2021 15:30
Jeli jsme po trase Chlístov, Busíny, Ounuz, U Bizona. Start v 10:00. Sníh skvělý, lehce pod nulou, počasí krásné. Od Chlístova do Ounuzu je to taková turistika, ale stopy tam jsou. Z Ounuzu k Bizonovi skvělá strojově vyjetá stopa. V těchto místech trochu víc lidí, ale žádné davy. Moc bych chtěl pochválit výdejní okénko restaurace U Bizona. Skvělé tři polévky, párky, klobásy, čaj, grog, punč, točené pivo. Rychlá obsluha a nízké ceny. Fakt skvělé !!!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 17.1.2021 15:16
Okolo zámku Štiřín, asi pět kilometrů po loukách, upravený dvě až čtyři stopy na klasiku vedle sebe. Sněhu tak tak, občas vykoukne tráva. Parkování u hotelu.
Ladův kraj
Vloženo 17.1.2021 15:05
Dopoledne objeto pětatřicet skatem okolo Těškova. Chtělo by to ještě tak deset centimetrů přisypat, takhle to spíše destrukce skluznice o čouhající kameny. Je znát každý výškový metr, pytel mezi hřbitovem a silnicí na mýto slušný, stejně jako kolečka kolem penzionu. Kolem silnice na Holoubkov tragický, tady spíše na cečkové lyže. Překvapivě nejlepší je lesní silnice od penzionu na sedlo nad sklenou hutí.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 17.1.2021 14:54
Ďábličák 2x okolo, včera i dnes. Na bēžkách jsme jezdili i na cestách v lese. Vyšlo to na víkend. Paráda. O.
Praha
Vloženo 17.1.2021 14:34
(Odpověď na dotaz uživatele Samuel z 16.1.: Dobry vecer, nahodou nevie niekto poradit kontakt z okolia prahy idéane ricany Mnichovice lde by som si vedel zajtra pozicat bezky ? Dakujem)
no, můžu přidat i tuhle odpověď, i když je to jak přes kopírák a možná zbytečný, kouknout se net asi napadne každýho ...

- po zadání 'půjčovna lyží mnichovice říčany' pochopitelně na googlu něco vyjelo, a aspoň jedna byla přímo v Říčanech - http://www.mibasport.cz/domu - jen teda není jasný, jestli fungujou i při souč. omezeních;
po okolí jsou i další půjčovny

samozřejmě osobní zkušeností podložený (a na netu třeba nevyhledatený) info by bylo něco jinýho, ale to nemůžu sloužit...
Ladův kraj
Vloženo 17.1.2021 13:10
(Odpověď na dotaz uživatele Barbora z 17.1.: Mohu se zeptat jestli se dají v obore hvězdě půjčit běžky?)
zřejmě ano (k datu - osobně jsem samozřejmě nikde nebyl, teď jsem byl na googlu :), ve Hvězdě a kolem ní jsem byl před pár dny),
- prakticky jistě sice nefunguje miniběžkařskej okruh (s půjčovnou) u hlavního vchodu u křižovatky na Vypichu, viz http://www.skiparkpraha.cz/
(mimochodem, půjčovný je jinak pěkně drahý - komplet (boty, lyže, hůlky) 200,-/2 hod.; to už je podle mě lepší si to koupit na bazoši, nebo sbazaru (možná i aukru)...));
- možná mají něco společnýho s organizátorem kluziště tamtéž (který v nějakém omezeném režimu teď funguje), viz http://kluzistevypich.cz/, ale že by tam půjčovali i věci na běžkování, si nemyslím

- ale v Praze je samozřejmě dost půjčoven lyží apod. výbavy, jednu jsem objevil i na Petřinách:
SKI Centrum Petřiny Půjčovna lyží a snowboardů v Praze
Adresa: Na Petřinách 392/72, 162 00 Praha 6
https://www.skipetriny.cz/
Telefon: 733 348 700
Od 2.1.2021 otevřeno Po-Ne 10-14:00 pouze na objednání, 14-18:30 bez objednání.
Zápůjčka běžeckého setu již od 200 Kč (no, to může bejt taky docela drahý, "od" může znamenat leccos)

(ty další pražský půjčovny jsem už blíž nezkoumal, ani to, jestli nejsou nějaký další taky blízko Hvězdy, jednoduše jsem si zadal 'půjčovna lyží praha', a jednu na pohled nejbližší jsem si vybral;
na mapy.cz zřejmě kategorii půjčoven lyží nevedou (jen půjčoven kol), nebo jsem ji nenašel)
Praha
Vloženo 17.1.2021 11:41
V okolí Kolovrat vyježděno na polích množství velmi pěkných stop na klasiku. Nejlepší z mého výletu.

Přejezd od Benic ke Kolovratům - buď přetrpět cca 50 m nahrubo zoraného pole pole od hřiště v Benicích, nebo se dá objet spodem, ale stopa tam vyjetá nebylo.

Pole mezi Benicemi, Uhříněvsí a Pitkovicemi. Stopy jsou, ale kameňačky nutné, lyžařsky nejslabší část výletu. Pozitivně hodnotím hlavně z důvodu, že jindy bych se nad údolí mezi Benicemi a Pitkovicemi nepodíval. Příště ale přímo nejkratší cestou.

Přejezd Pitkovicemi údolím potoka je pitomost, i lyže vhodné na zatopení v kamnech jsem nesl víc než 100m. "Horní" přejezd po polích je jednoznačně lepší.

Na polích od Petrovic směrem na Uhříněves jsou některé stopy pěkné. Pro jízdu na kameňačkách je celkem slušný i okruh na poli přímo u sídliště. Ale směrem k Uhříněvsi se odtud musí jednoznačně po hrázi bývalé nádrže. Pokusy v těchto místech na mém GPS záznamu https://strava.app.link/d8LpKgWm7cb neměly s lyžováním nic společného.
9:17
9:41
9:47
9:56
Praha
Vloženo 17.1.2021 10:10
Dnes opět ztracené klíčky od auta zn. Peugeot. Zřejmě na parkovišti na Cunkově U Bizona. Jsou v hospodě.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 17.1.2021 7:34
V sobotu 16.1. zůstaly u hospody U Bizona hůlky. Jsou zde k vyzvednutí.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 20.1.2021 13:00
Krásný den přeji, nezlobte se, že se tady tak ptám...chtěl bych v sobotu zajet do Jistebnice či někam do okolí a dát si s rodinkou nějaký malý nenáročný okruh ( 10 km) Mohli by jste mi jako znalí této krajiny a místa prosím poradit a doporučit. Děkuji moc za pomoc
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 17.1.2021 15:02
Z Hostavic podél potoka Rokytky až do Dolních Počernic. Ve stopě i mimo stopu sněhu dost na běžky. Odpoledne u kbelského letiště po cyklostezkách také dost sněhu na běžky.
Praha
Vloženo 17.1.2021 12:40
Před desátou jsem vyrazil z Voznice směr Knížecí studánky. Cesta docela prima. Pozor jsou tam lesáci, dělaj svuj běžnej strašnej svinec a jezděj kolem lidí jako dobytek. Pak ze studánek super část na Trnovou, před silnicí doprava a zpátky u-turn oklikou na Stožec. Přes Stožec nahoru ke Klondajku. To bylo všechno super. Pak to nějak povolilo nebo co a odsud peklo. Přes křižovatky u sochy Václava VI. kolem vodárny na cestu co vede zpátky do Voznice. Cesta rozježděná, vylezly šutry a čurbes ze stromů. Běžky jsem sundal, bylo mi jich líto a to co jsem dopoledne jel, jsem šel. Pojedu zas, ale musí připadnout. Je prostě potřeba víc sněhu. Sem do tý doby ne.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 17.1.2021 11:53
Pro ilustraci, jak to vypadá v lese na vedlejších cestách...
Křižovatka 49.9730592N, 14.7183144E , pohled na cestu západním směrem.
Ladův kraj
Vloženo 17.1.2021 10:52
odpověď na dotaz : Nevíte někdo, jestli se dá aktuálně běžkovat v Prokopském údolí?
Dole v Prokopském údolí nejspíš ne, ale na návrší Děvín (Dívčí hrady) ano.
Praha
Vloženo 17.1.2021 9:41
Tesliny - Padrtě - Tři Trubky - Dlouhý vrch - Houpák - Tok - Malý Tok - Praha - Padrtě - Teslíny, 48 km, všude průjezdné, jen kolem zámečku Tři Trubky kamínky.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 16.1.2021 23:54
Dnes Nepomuk - Hořejší Padrťský - Dolejší Padrťský - U Žida - a Teslínskou zpět do Nepomuku. Cca 20km, pěkné svezení, stopy vyšlapané od běžkařů, občas na silnicích kamínky, dá se bez problémů projet. Sněhu dost, v lese ve stínu místy zamrzlé. Bruslení nešlo všude, zejm. kvůli ledu. Děti 8 a 10 let spokojené, bez stížností, na přilehlých loukách se blblo a válelo v hlubokém sněhu 🙃. Na parkovišti cca v 11h jsme brali poslední místa, doporučuji přijet dříve.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 16.1.2021 23:50
Hvězda obora. Dneska neskutecne prekvapeni. Mořil jsem se na 20 let starych lyzich, pritom jsem mohl vzit move ackove ma skate. Obcas nejaka vetev nebo patnik, ale myslim, ze na Prahu fantasticke. Zitra uz jdu na ackovych lyzich :-). Snad tam vitr neshodil nejake vetve :-(
Praha
Vloženo 16.1.2021 23:46
Dnes Struhařov u Mnichovic, stopa přes pole směr Ondřejov, i lesem směr Klokočná a za struhařovským hřištěm v lese přes silnici taky parádní. Dá se jet v pohodě jakoukoliv vedlejší ulicí ve vesnici na běžkách až k rybníku. Většinou rovinka, okruh na 10 km a více, vhodné jak pro začátečníky, tak pokročilejší. Sníh i stopy parádní. Málo lidí 🙂
Střední Čechy
Vloženo 16.1.2021 23:06
Ano, rolba dnes trasy upravovala. Jaké je a bude počasí v této lokalitě? Jaké jsou možnosti parkování nebo občerstvení a doplňující informace k běžkařským trasám můžete nalézt i na stránce meteorologické stanice Ješetice: http://pocasijesetice.cz
(obrázek: Dnes došlo i k úpravě stop (velké poděkování J.Bendovi) pomocí traktoru: Nadějkov-Mozolov-Chyšky-Růžená-Busíny-Nadějkov - autor: Čertovo břemeno.)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 16.1.2021 22:06
z Mečeříže na Sudovo Hlavno, nahorní pláně za St.Boleslaví nad Lhotou *) navečer, překvapivě stopa po pláních, šlo i po polích, jen místy oranice ale i tu šlo přejet, lesem trochu klacky ale nedrhlo, do Hlavna pak pohoda, jde i bruslit, drží to, podklad a prašanu dost. Snad obleva moc nezasáhne.
Střední Čechy
Vloženo 16.1.2021 22:01
Letnansky Lesopark paradni bezkovani.Stopy jsou sice jen vyslapane,ale da se i bruslit a to i na polich.Ve stope i na cestach se da najezdit cca 10km.
Praha
Vloženo 16.1.2021 21:45
Kunratický les dnes na bruslení dobrý, radši staré lyže, ale dá se hezky na většině hlavních cest u hrádku a velkého altánu. Dole jsem nebyl.
Praha
Vloženo 16.1.2021 21:16
Přejezd Brd Mirošov - Padrťské - Kočka - Koruna - Tok - Jince. V podstatě všude se dalo, začátek cca po 2km pěšky, cca nad 700m.n.m. sněhu dost, níž méně, ale díky pár čerstvým cm se dalo krásně klasicky po v týdnu protažených cestách a pěkně to jelo, jen pozor na kamínky. Stopy projeté od běžkařů pěkné. Posypaná je silnička z Obecnice na Novou Ves, odbočka k Valdeku bez posypu, dalo se po ní pěkně jet i bruslit až k výjezdu z lesa nad Jincema. Lidí tak akorát. Ceňme si takových podmínek, změny klimatu dělají své...:(
Brdy a Hřebeny
Vloženo 16.1.2021 20:52
Krásné běžkování pro každého kdo rád klasiku a spokojí se s dobře vyšlapanými stopami je z Mnichovic/Myšlína (zaparkovat se dá např. na konci ulice Polní) přes Krásné vyhlídky až do Zvánovic a za ně. Dnes večer už tam byly pěkné vyšlapané stopy, jelo to parádně, po většinu trasy dokonce dvě souběžné stopy. Rozhodně doporučuji přejít silnici mezi Třemblatem a Struhařovem u kompostárny Struhařov a pokračovat na Zvánovice. Dá se udělat krásných 20 km, aniž by člověk musel kroužit několik koleček.
Ladův kraj
Vloženo 16.1.2021 20:34
Dnes ráno okolo půl deváte jsme jeli z Libenic na Cunkov . Nasněžilo a nafoukalo , stopy těsně před náma projelo pár běžkařů . Sněhu je dostatek , podmínky velmi slušné . Po desáté už parkoviště v Libenicích skoro zaplněné .
Jestli později přes den upravovala stopy rolba netuším.
(Odpověď na dotaz uživatele Lucie z 16.1.: Jak to prosím vypadá v okolí Jistebnice, Cunkova, Nadějkova apod.? Byli jste někdo včera/dneska? Stojí mi za to vyrazit tam z Prahy? :-) Děkuji!)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 16.1.2021 19:44
Od osady Kytín-Na Rovinách po červené přes rozcestí Na Soudném k Třebízkého dubu a bývalému vojenskému prostoru Klondike. Uježděná cesta. Blíže osadě není sice znát stopa, ale dá se běžet klasicky. Občas pozor na objevující se štěrk. Na Hřebenové cestě krása. Směrem dál na Stožec byla klesající cesta rozrytá. Otočili jsme zpět. Ale byla to jinak paráda.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 16.1.2021 19:37
Na loukách a polích v okolí Tehova super. V lese ohraničeném vesnicemi Vojkov,Tehovec, Svojetice, Klokočná, Tehov jsou stopy na klasiku nic moc (většinou poničené od pěšáků), spíš na vedlejších cestách najdeš občas dobrou stopu, někde to je dobré i na skate (frekventované asfaltky v okolí křižovatky V Jedlici).. Hodně lidí dělá trasy Voděradské bučiny - Olivovna Říčany nebo Ondřejov - Říčany.
Ladův kraj
Vloženo 16.1.2021 19:18
Klánovický les: Asfaltka mezi Smolikem a Úvaly je uchozená a obstojně sjízdná, i když často zledovatělá. Ostatní cesty spíš hůř než líp, občas se dá narazit na dobrý úsek.
Praha
Vloženo 16.1.2021 18:49
Milíčák - na skate okolo Homole skvělé, ušlapaný a udusaný rovný povrch, bez kamenů. V lese o něco horší (méně sněhu, občas větvičky). Na klasiku nic moc. Okolo oběda málo lidí :-)
Praha
Vloženo 16.1.2021 18:02
https://mapy.cz/s/lopanurafe
Praha
Vloženo 16.1.2021 17:59
Senohraby - Vávrův palouk. Krásné okruhy na klasiku i skate. Na skate krasne široké. Sníh byl měkčí, tak to místy byla dřina. Ale musím říct, že to bylo krásné lyžování 👍❄️
Ladův kraj
Vloženo 16.1.2021 17:36
Louky kolem letiště Točná - start od fotbalového hřiště v Cholupicích, okruhy k Cholupickému vrchu a podél lesa k letišti nebo nahoru k Nouzovu. Odpoledne pěkně vyšláplé stopy. Sem tam kouká tráva, ale dobrý.
Praha
Vloženo 16.1.2021 16:59
V Senohrabech se nejčastěji na tratě nastupuje u místa, kde se potkávají ulice U Dálnice a Pětihostská. Je to vidět např. na záznamu mého dnešního lyžování - https://www.strava.com/activities/4628645235. Zde také zpravidla parkují auta, co přijdou mezi prvními.

(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 16.1.: Zdravím a chtěl bych se zeptat, kde je nástup na trať v Senohrabech? Díky!)
Ladův kraj
Vloženo 16.1.2021 16:43
Z Divoké Šárky od konečné tramvaje lesy a loukami, sněhu dost, pěkné stopy a lyžařů pár. Okrajem pole k Nebušicím se také dá, ale občas leze hrouda. Já jsem pokračoval stezkou na Přední Kopaninu - tam mají U Drahušky otevřené občerstvovací okénko - a pak lesem ke svaté Juliáně a polní cestou na okraj Nebušic. Pěkná stopa byla i podél severního okraje lesa od Hlásku až k Lysolajím. Tam jsou i závěje. Spíše to bylo na béčkové lyže, které přežijí sem tam nějaké škrtnutí, ale celkově díky umrzlému podkladu a novému prašanu nádherné turistické svezení. Záznam trasy zde: https://strava.app.link/7fLCgNJ25cb
Praha
Vloženo 16.1.2021 16:32
Nova stopa cca 2 km.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Praha
Vloženo 16.1.2021 15:45
Plan za Dablickym hajem, Kobylisy. Pohoda, dá se i bruslit.
Praha
Vloženo 16.1.2021 15:43
Dnes v poledne čerstvě protažený jarní okruh z Hartvíkova po vydatném sněžení. Nádhera. Lidí mnoho hlavně u Hartvíkova. Dobrá atmosféra, až na rodinky, které ničily skútrem projetou stopu bobováním. Posílám příspěvek na údržbu a děkuji za úžasný den.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 16.1.2021 15:35
Ve Hvězdě překvapivě skvěle sklouznutí. Na hlavních cestách (směr vypich a směr bílá hora) sněhu zcela dostatek i na áčkové lyže, občas pár klacíků nebo listí, ale kameny nebo krtince nejsou. Lidí i lyžařů, nebo spíš pěšáků na lyžích dost, ale nebyl problém se vždycky na ty široké cesty poskládat. Celkem pětadvacet kilometrů bruslením s mnohem lepším pocitem než minulý víkend masová demence v Krušných
Praha
Vloženo 16.1.2021 15:33
Strasice ski areál, ráno 9:00 trať bez lidí super na skate i klasiku, kolem oběda mraky lidi, trať vyjezdena, místy ledovata, ale díky za takovéto arealy.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 16.1.2021 13:40
Jela jsem od Skalky směrem na Všenory po hřebenu a jelo se skvěle. Ačkoliv parkoviště již v 10:50 narvano, tomto směrem minimum lidi. Většina jela směrem na červený kříž. Sněhu hromada, sice bez stopy, ale žádné zadrhely na trase. Doporucuji.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 16.1.2021 13:35
Štiřín: na strojovou úpravu asi ze čtvrtka připadlo dost sněhu, ale lyžaři udržují stopy na většině míst ve velmi slušném stavu. Úprava se dvěma stopami na klasiku vedle sebe = na bruslení to tu není. Okruh dlouhý cca 5,5 km - GPS záznam viz https://strava.app.link/vUDw02XP5cb

Porovnání dvou blízkých míst se strojovou úpravou: Senohraby na skate a trénink, úprava bude častější. Štiřín má delší okruh a přijde mi vhodnější na výletní jízdu klasikou. Pro mě jako řidiče, co nerad na sněhu, vyhrává Štiřín parkováním - je na dobré silnici, i když většina míst je asi na placeném parkovišti. Ze Senohrab jsem byl rád, že jsem se při své nešikovnosti vůbec dostal.
Ladův kraj
Vloženo 16.1.2021 13:26
Dejte prosím zprávu, my bychom tam vyrazili zítra. Děkuji M.
(Odpověď na dotaz uživatele Lucia z 16.1.: Chystáme se dnes na Nepomuk - Padrťské rybníky s dětmi, nemá někdo info, jak to tam vypadá? Děkuji.)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 16.1.2021 13:19
Já byla dopoledne nahoře na polích kolem Hradiště a šlo to, občas jsem jela ve stopě od běžkaře přede, mnou jindy jsem si vyslapavala vlastní.
(Odpověď na dotaz uživatele Vladka z 16.1.: Hezky den, nevíte někdo jak to vypadá v Divoke Šárce?
Dekuji V)
Praha
Vloženo 16.1.2021 12:11
Podle fb jezdí Golf Beroun na 1,5 km okruhu skate i klasika.
Střední Čechy
Vloženo 16.1.2021 9:11
Senohraby update: skútr už obnovuje úpravu, díky moc! Stopy na klasiku zatím dokážou dobře obnovit lyžaři = je to paráda.
Ladův kraj
Vloženo 16.1.2021 8:25
Senohraby teď po ranu. Dost nového sněhu a jsem první. Na cca 15 % trasy těžké najít, kudy vedla stopa. Ale jinde i ty zavate trochu pomohou. Fotky z místa s nejvyraznejsimi stopami.
Ladův kraj
Vloženo 17.1.2021 11:55
Byla jsem na cyklostezce naposledy v pátek, ale myslím, že se to příliš nezměnilo. Kolem Říčan klasika paráda, skate také jde, často jsou vidět bruslařské stopy. Sněhu je dost, cesty ušlapané, takže ne úplně rovné, ale neboří se to.
(Odpověď na dotaz uživatele Tom z 17.1.: Cyklostezka Kolovraty-Mnichovice jak to vypadá běžky-Skate díky???)
Ladův kraj
Vloženo 16.1.2021 19:38
Pokud vím, tak sněžné dělo z Chuchle přestěhovali na Vypich (bohužel nemohu potvrdit na 100%).
(Odpověď na dotaz uživatele Nela z 16.1.: Dobrý den,chci se zeptat jestli máte někdo informace jak je to ve Velké chuchli? Na závodišti?)
Praha
Vloženo 15.1.2021 21:32
voderadske buciny bezkovani supr,doporucuji
(Odpověď na dotaz uživatele Lucir z 14.1.: Nevíte, jestli se dá běžkovat ve Voděradských bučinách a jak je to tam teď se sněhem? Moc děkuju.)
Střední Čechy
Vloženo 15.1.2021 21:19
Okruh Hartvikov na bruslení i na klasiku, aktualne viz www.ospolanka.cz
(Odpověď na dotaz uživatele Honza K. z 15.1.: Dobrý den,
dá se na Polance a okolí take bruslit nebo jsou stopy pouze na klasiku?

Díky!
Honza K.)
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 15.1.2021 21:09
Ahoj, dnes odpo Libenice-Bizon-Javorovka a zpĕt, silné snĕžení 7 cm plus, za tmy zmizela stopa místy komplet, jinde pouze jedna klasika, bylo by prima to utáhnout i vzhledem k předpovědi...a bylo by super dát 2 cedule na Javorovku nebo neználci zase rozdupou 2 nejlepší okruhy nad sjezdovkou, pĕkný svezení.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 15.1.2021 20:41
Prosím, prosím, pěkně prosím, protáhněte to výjimečně i zítra ráno. Dle předpovědi nás čeká takřka ideální bežkařský víkend, bylo by krásné, kdybychom si ho mohli užít v perfektních stopách. Sněhu je tam všude po dnešním sněžení pro opětovnou úpravu dnes upravených stop dost. Za sebe slibuji, že když to zítra ráno protáhnete znovu, pošlu Vám těch 1000 Kč 😀
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 15.1.2021 19:58
Dokonale podmínky pro skate na cestě kolem Milicovske homole.
Praha
Vloženo 15.1.2021 19:21
Dnes odpoledne a večer, sněžilo vydatne ale stopy dobře projete, sněhu dostatek a nelepil, ztratil jsem se až ve tmě u židovského hřbitova nad Vodící. Parkoviště v Hartvikove ve 4h skoro plne.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 15.1.2021 19:18
Líbenice-Křivošín-Stružinec-Brtný-Líbenice, po 16h silně sněžilo, stopy po rolbě často zaváté, udržována jen jedna stopa apod. Smrkovský kopec už pěkně vysněžen. Totálně blbá máza, dělalo to ohromné bakule pod patou. Díky zlomené hůlce zkrácena trasa přes Stružinec, silnice krásně vysněžena, pohodová na běžky. Poté zpět do Líbenice místy opět jedna stopa. Překvapivě bylo parkoviště docela plné v 16h. V 18h už ale jen pár aut ;-) Silnice z Prčice prohrnutá. Večer ustávalo sněžení, lehce pod nulou. Jestli se neprojede rolbou, tak ranní ptáčatu budou muset si asi sama vyšlápnout stopu a kdoví jak to bude s dvojstopou/vyhýbání při víkendové invazi z města ;-)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 15.1.2021 19:00
Těškov dnes odpoledne: i přes stálé sněžení a čerstvý větřík stopy na Těskové fungovaly: na loukách klasika i skate, klasici mohli zkusit i zimní romantiku v závětří lesa a skejtisti zase hladké a tvrdé silničky. Krásné sklouznutí na závěr pracovního dne a týdne.
15:35
16:04
16:08
Brdy a Hřebeny
Vloženo 15.1.2021 18:38
Dnes skaty. Z Chlistova na Ounuz velky spatny, trosku lesni turistika. Ounuz krasa, 2 okruhy, sice kratke, ale malo lidi a pekne svezeni. Pak pres Cunkov kolem bizonu do Aleniny lhoty, asi nejvic lidi, ale porad v norme, projete rolbou, ale napadano. Potom spodem pres Businy zpet, opet spatne, bez rolby, misty drny. Skoda, ze sem nejdou davat fotky.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 15.1.2021 17:58
Chlistov bez špíny ve stopě a úžo, ale zítra asi zkolabuje, je tam jen 15 míst na parkovišti, už dnes bylo plné.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 15.1.2021 17:26
Stopy byly v poledne projety. Bohužel se odpoledne silně zavály. Mluvím tedy o trase Jistebnice-Božejovice-Brtec-Jistebnice.
(Odpověď na dotaz uživatele Radek z 14.1.: Ktere trasy budou prosim zitra upraveny rolbou pro brusleni (pokud nejake)? A v kolik cca vyjizdi rolba? Dekuji.)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 15.1.2021 17:24
Vzkaz pro Pavlu.: Pavlo díky, nyní jsem se tam byl projet :)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 15.1.2021 17:23
Z nádraží Senohraby s lyženi v ruce výstup po lesní silničce na Lensedly.Dá se jet,ale do kopce to moc nemá smysl.Občas může jet auto-pozor!Z Lensedel přes vysílač Horka do Turkovic dobré,dále po poli k Ondřejovu.Přes Ondřejov opět lyže do ruky,vzhůru k hvězdárně.Kolem hvězdárny již pěkné stopy.Dále po žluté k Třemblatu,dobré- lesní cesta se stopou(okruhy u Třemblatu prošlápnuté).Za Třemblatem doporučuji vpravo k Zvánovicím,kde je stopa.Já šel hlubokým sněhem přímo k Struhařovu.Dále po lesních cestách k Tehovu dobré svezení.Okruh nad Tehovem rovněž projetý od lyžařů.Dojel jsem do Říčan.Sněhu dostatek- mimo les Senohraby 20,Ondřejov 25 a Ŕíčany cca 15 cm.V lese je méně, ale jde to.Při sjezdech může občas někde vykouknout kámen.Ve stopě to většinou jelo,některé úseky lepily(prašan).Cca 23 km mi trvalo bez spěchu 5 hodin.Za poslední léta asi nejvíc sněhu v okolí Prahy...
Ladův kraj
Vloženo 15.1.2021 17:15
Dnes ráno to upravili, ale je to již silně zaváté.
(Odpověď na dotaz uživatele Míra z 9.1.: Kdy bude upravená trasa z Jistebnice do Brtce?)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 15.1.2021 17:09
Dnes po obědě okruh Jistebnice-Božejovice-Brtec-Jistebnice: stopa místy silně zavátá, většinou byla vidět jen jedna ze dvou. Na polích méně sněhu, než by bylo optimální (u Božejovic), ale odpoledne silně sněží.... Je třeba počítat, že v sobotu ráno stopa nemusí být vidět ani jedna. Poloha je nižší než v centrální části, tedy je nutné tolerovat trávu ve stopě. Trasa pro nenáročné běžkaře se super výhledem do krajiny, když povyšlápnete kopec nad Brtcem...
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 15.1.2021 17:05
Tábor
(Odpověď na dotaz uživatele David z 15.1.: Dobrý den, chystám se do této oblasti poprvé a chci se zeptat, jestli je někde v blízkém okolí půjčovna běžek - ideálně fungující i o víkendu. Děkuji!)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 15.1.2021 16:27
Informace o rozsahu dnešní úpravy jsou na webu Čertova Břemene - https://certovo-bremeno.cz/bezkarske-trasy. Je upraveno více tras, než pro minulý víkend, ale okruh Chyšky - Nadějkov - Businy v seznamu upravených tras není.

Co se týče lyží, zkušenosti říkají, že do těchto míst je lepší "jedničkové" lyže nebrat - samozřejmě jsou úseky, kde vše bude OK, ale je zde dost míst, kde zde vedou trasy po polích a objevuje se hlína. Sněhu není zas tolik. Když pošle někdo z dnes lyžujících detaily, bude to samozřejmě lepší.

Hlavní trasy na Čertově břemeni se standardně upravují jak pro klasiku, tak pro bruslení. Trasy, které jsou na mapě https://certovo-bremeno.cz/download/prilohy/lyzoletak-mapa.pdf vyznačeny jako upravované rolbou, bývají i pro bruslení. Trasy upravované skútrem/čtyřkolkou pouze pro klasiku.

(Odpověď na dotaz uživatele Hana z 15.1.: Jak vypadají trasy v pátek dopoledne po předchozím větru? Je vyjetý okruh Chyšky - Nadějkov - Businy?)
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 15.1.: Chtěl bych se zeptat, jestli je na tratích dost sněhu i na "jedničkové" lyže, tj. jestli si nemám ničit nové lyže a vzít radši ty starší? Prosvítá ve stopě tráva nebo hůř hroudy a kameny? Pokud se podmínky liší, prosím o info, kde je to nejlepší. Předem díky za každou informaci.)
(Odpověď na dotaz uživatele Ondra z 15.1.: Které trasy jsou prosím vhodné pro skate nebo je zde upravována stopa pouze pro klasiku? Děkuji za reakci)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 15.1.2021 13:31
Dnes dopoledne Kytín směr Vrážky a pak k zakladně po cestach, super prašan, bez stop ale jde i bruslit. Na rovinach to nejde, cesta projeta a drhne to.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 15.1.2021 12:23
Seběhnul jsem teď dolů k Hostivařské přehradě, zda je zamrzlá (před lety bylo možné jezdit, když zamrzla a napadl sníh), ale je tam bohužel jen cca 1-2cm tlustý led, sníh na ledu není.
Praha
Vloženo 15.1.2021 11:55
Průzkum dalších směrů z Petrovic během brzkého dopoledne, kdy sněžilo:

Pole od Petrovic směrem na Uhříněves: asi nejlepší vyjeté stopy. Velmi slušné už na okraji sídliště, kde to ještě o víkendu bylo o tom, úsek až za hráz bývalé nádrže přetrpět. V "horních pasážích" (okolo silnice na Pitkovice) jsem stopu v vyjížděl téměř nanovo. Blíž k Uhříněvsi zas dobré.

Na poli od Uhříněvsi k Benicím ani náznak zbytku stop, vyjet by se daly, ale já jel radši průzkumničit jinam.

Údolí Pitkovického potoka (Křeslice - Pitkovice) spíš na pěší procházky. Slušná stopa až na malém "zadním svažitém trojúhelníku".

Přejezd přes Křeslice na lyžích možný. Na louce od Křeslic směrem k Miličáku bylo zřejmé, že někdo asi včera bruslil a pěkně to tam ujezdil (na ušlapaném podkladě, stopa na klasiku není).

V Miličovském lese sjízdné i lesní cesty (nouzovka, lepší na pěší procházky), nějaké stopy vyjeté na loukách, ale dobré spíš pro ty lyžaře, co mají Miličák za barákem - místy podupané, místy slušné. Např. na louce uprostřed lesa stopa za moc nestojí, z půlky podupaná, z půlky na podmáčeném podkladě. Ovšem široké asfaltky uprostřed lesa jsou pokryté sněhem a bruslit by se na nich možná relativně obstojně dalo (ale pohledem klasika, nezkoušel jsem). K haldám jsem nedojel.

GPS záznam zde https://www.strava.com/activities/4623318006, vše kromě přecházení silnic jsem dal na lyžích. Ovšem některá místa jako přejezd z Miličáku do Petrovic lze doporučit maximálně jako nutnou spojku a to na lyžích vhodných k zatopení v kamnech, které jsem měl také.

Pole mezi Hájemi, Miličákem, Křeslicemi a Petrovicemi nepoužitelné, potřebovaly by cca 3x tolik sněhu.

» Zobrazit GPX záznam trasy

Praha
Vloženo 15.1.2021 11:31
Dobrý den, právě jsem aktualizoval stránky, kde naleznete informaci o dnes upravených trasách, možnosti občerstvení na trase, jaké bude počasí o víkendu apod. Stránky budou průběžně aktualizované. Více v obsáhlém příspěvku na stránce meteorologické stanice Ješetice: http://pocasijesetice.cz
(páteční dopolední záběr po úpravě trasy - autor: Čertovo břemeno)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 15.1.2021 11:29
Dopoledne Vávrův palouk. Moc díky Sokolům za úpravu tratí! Upraveno na skate i na klasiku. Žel je sněhu pořád dost málo -- zejména na tu klasiku, kde je stopa nikoli bílá, ale leckde podezřele tmavá. Zvlášť v té vzdálenější části i skate tratí prorůstala řepka nebo co.
Dopoledne trochu sněžilo, ale v principu to situaci nevytrhne.
Každopádně jezdit se dá a upravená stopa je parádní věc. Dík! Můžu někam poslat příspěvek na údržbu?
Ladův kraj
Vloženo 15.1.2021 11:21
Hvězda: pěkné svezení, na obou hlavních cestách je to klidně i na jedničkové lyže, dobré na bruslení i klasiku (ale strojové stopy nečekejte ;-)
Jinde v lese občas koukají kořeny, ale s opatrností je to také sjízdné bez škrábnutí.
Praha
Vloženo 15.1.2021 9:47
Ahoj všichni, ráda bych, aby zazněl protinázor k Luko: Trasy na Ounuzi jsou udělané, kolečka na loukách nad sjezdovkou také, ale já ráda výlet, tj. chci nejen kroužit dokola, takže moc díky za rolbování a skutrování dalších stop, trocha trávy a klacků mi nevadí. Těším se naopak na rozšíření okruhů (např. Businy - Chyšky - Mozolov - Nadějkov nebo Jistebnice - Magdalena- Nadějkov). Z
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 16.1.2021 0:23
Brzy ráno (čtvrtek 14.1.) jsem projel čerstvý prašan viz mapka na https://www.facebook.com/maratonkladno/. V lese na Kožovce jsou všechny větší cesty sjízdné na běžkách. Ani kamínky až na výjimky nehrozí. Na cyklostezce pod Lapákem byla velká vánice a ostrý vítr, takže stopa za mnou hned mizela. Dál nemělo smysl pokračovat. Myslím, že napadlo tolik sněhu, že po cyklostezce se dá dojet bez větších problémů na Záplavy, Tuchlovice, Lány. Nebo od Lapáku směrem přes Horku na Velkou Dobrou.
Cesty přes pole nedoporučuji - buď tam jsou nafoukány velké závěje nebo to tam není nic moc.
Až se ten vítr utiší, bude to dobré svezení. Do víkendu sníh vydrží.
Ve čtvrtek a pátek 15.1. napadlo tolik sněhu, že lidé začínají projíždět stopy podél letiště mezi Kladnem a Velkou Dobrou, protože je tam rovný travnatý podklad.
Střední Čechy
Vloženo 15.1.2021 22:42
Mapa okruhu ve Štiříně je vidět u příspěvku na FB Kamenice - https://www.facebook.com/Kamenice/posts/3487595074682953

(Odpověď na dotaz uživatele Kamila z 15.1.: Prosim kde se zacina na Stirinskem okruh?)
Ladův kraj
Vloženo 15.1.2021 8:19
INFO Z KAMENICKA - Pha - východ Dnes jsme znovu projeli běžkařské stopy. Mezi Štiřínem, Petříkovem a Křížkovým Újezdcem je velký okruh cca 5 km. Bohužel asi 400 m nám hned zničil modrý ford, ale zbylé kilometry jsou parádní. Nově projetá je i stopa mezi Skuhří a Kostelcem u Křížku. Těptín je v pořadí.

Pokud chcete s dětmi bobovat nebo sáňkovat, tak je na mapě označený bezpečný svah v údolní nivě mezi ulicí Hamerská a Sídliště I.
Bruslaře chceme zatím odradit a tím i jejich rodiče, led je zatím slabý a hrozí propadnutí do rybníků.
Mapa na fb Kamenice u Prahy nebo na webu Kamenice
Ladův kraj
Vloženo 15.1.2021 7:23
Kladno Rozdelov. Kolecko od CImrmanskeho po cyklostezce ne LIbusin, pres most smer Jezirko, nad Jezirkem a zpet. Snehu dost, misty i proslaple stopy. Krasne svezeni na Kladne jako uz dlouho ne.
Střední Čechy
Vloženo 15.1.2021 0:47
Dnes parádní večerní kolečko s čelovkou 4,7 km... Byly čerstvě upravené dvě stopy na klasiku ze Štiřína.. Místy kouká tráva nebo hlína, tak radši starší lyže, ale jinak asi nejlepší okruh JV od Prahy, co jsem jel...
Ladův kraj
Vloženo 15.1.2021 0:30
Lesopark Letnany - diky za tip - z parkoviste ze smeru Letnany lze bud podel silnice na Kbely nebo po ceste smer Cakovice, dale podel pole okolo zeleznicni trati ke Kbelum. Cesta uslapana, takze se dalo bruslit. Stopa na klasiku skoro vubec, pesi to rozslapou, stopa jen na kraji pole Kbely a zpet okruhem do lesoparku - ale malo snehu, casto hlina.
Nejlepsi snih stejne jako 7.1. byl na paloucku uzavrenem stromy u 2. parkoviste u Kbel - stopa na 500m okruh. Na bezky po praci super. Na delsi vylet radeji na jih - Kunice atd.
Praha
Vloženo 14.1.2021 23:19
Ano, sněhu je dost, občas brzdí popadané bukvice, ale jinak vyjeté koleje. Dnes dopo paráda.(Odpověď na dotaz uživatele Ondra z 14.1.: Poradí někdo, zda je hřebenovka ze Skalky (Mníšek pod Brdy) směr Na Soudném na klasiku?
Děkuju)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 14.1.2021 22:44
Říčanský les - vysílačka Tehov - rozc.
V jedlici . Sněhu dost, ale vítr zafoukává stopu. V lese už dostatek sněhu, ale tam zas stopy ničí jezdci na koních.
Ladův kraj
Vloženo 14.1.2021 21:45
Sulava - na loukách na planině nad Černošicemi dobré podmínky, nejlepší podél JV okraje louky. Jinde a v lese o něco horší, ale na šutračkách se dá.
19:19
Střední Čechy
Vloženo 14.1.2021 19:52
Senohraby - po včerejší parádě dnes trochu hančovina, ale díky Ski Senohraby - večer najel skutr mraky stop na klasiku. Bruslit šlo na okruhu 1,5km díky velkému množství lyžařů, kteří to ujezdili. Na “parkovišti” dnes 3x více aut než včera.
Ladův kraj
Vloženo 14.1.2021 18:24
Odpoledne jsem vyrážel od pomníku Na Dědku, směrem ke Kobylí hlavě jsem tvořil stopu, ale nejelo se špatně, od Kobylí hlavy jak na Třemšín, tak na Holý vrch jsou koleje od aut, ale dá se v nich celkem dobře jet. Na traversu Holého vrchu byla stopa zapadaná, znovu jsem jí vyjel, přímo na vrcholu nic, ale projel jsem to. Od rozcestí pod Holým vrchem je stopa ke Křemelu, ale těsně pod ním končí, odtud až na Třemšín je to lepší přenést. Z Třemšína k T. boudě opět nic, ale docela pěkný sjezd, lehkou stopu jsem opět vyjel. Od boudy opět vyjeto auty, ale stopy vedou uprostřed. Na zpáteční cestě k Dědku mi auto zničilo stopu, ale i v těch kolejích se dá docela dobře jet.
Nahoře je sněhu dostatek, dneska byl parádní prachový, do víkendu asi ještě něco připadne.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 14.1.2021 18:16
Ze zastávky Na Hradci na Stožec to dnes docela šlo, díky novému sněhu se šterk docela schoval.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 14.1.2021 17:39
Reaguji na poslední zprávu. Na loukách mezi Chlístovem a Busínami se pravidelně projíždí stopy, někdy i dvakrát denně. L
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 14.1.2021 17:21
Dnes nová čerstvě upravená stopa z Mladé Vožice přes Bukovou a Vrážnou kolem Jonášova mlýna - SUPER! Byla jsem první, kdo stopu prověřil a bylo to nádherné 😃👍⛷️. Snehu dost, sypký prašan.Děkujeme moc - "my z Jonášova mlýna".🙋
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 14.1.2021 16:53
Senohraby - strojove upravenu okruh zaval snih takze dnes spis cross country ve vyslapanych stopach. Klasika OK brusleni NE.odpoledne by to meli znovu protanout - neoverene info od mistiho cloveka, ktereho jsem potka ve stope.
Ladův kraj
Vloženo 14.1.2021 16:11
Chtěl bych se zeptat. Když je na běžky a na rolbu ještě málo sněhu. Nebylo by k zamyšlení, aby se stopy
najížděly co nejvýše. Já děkuji moc za to co pro nás běžkaře děláte a pravidelně přispívám.
Ale myslím si že čím výše tím více sněhu. A Uonuz má nějakých 720 a stejné to je na překrásných pláních
a loukách u Chlístova. Schované a obklopené lesy. To by byly stopy, I teď když je ,, dole,, méně sněhu.
Škoda že se jezdí v 500 metrech na polovičním sněhu. Ale i za to děkujeme.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 14.1.2021 14:40
Hvězda, krásné běžkovani, sněhu dostatek, stopy lepší než včera
Praha
Vloženo 14.1.2021 13:33
Dnes v poledne na cyklostezce Řepy - Hostivice celkem dobre podminky. Souvisla pokryvka, vyjimecne zadrhnuti o kaminek. Takze doporucuji na starsich bezkach.
Praha
Vloženo 14.1.2021 13:32
Hostivarsky lesopark přes poledne: po nočním/ranním sněžení výrazné zlepšení pro klasiku. Včerejší stopy jsou pryč a vzniká množství nových lepších.

Potenciál aby se staly ještě lepší tam je - záviset bude na symbióze všech návštěvníků lesoparku. Do včerejška pomáhalo, když pěší stopy udupávali a bruslaři po nich bruslili. Ode dneška už to pomáhat nebude :-) Ale zatím se nicitel neobjevil :-)

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Praha
Vloženo 14.1.2021 10:53
Lesopark letňany - ještě plán najetých stop
Praha
Vloženo 14.1.2021 10:51
Letňanský lesopark - dnes připadlo cca 5 cm, podmínky dobré, ale úprava tratí otřesná. Technika Letňanské o.p.s. sice vyjela časně ráno na všechny hlavní tahy, ale radlicí zajeli moc hluboko (často až na asfalt) a vzadu místo stopovače měli štěrkovač. Musel jsem iniciativu vzít do svých rukou a najel jsem 2m široký pruh na bruslení po trávě podle cyklostezky na východě a podle Toužimské na jihu. Po mém odchodu upraveno celkem obstojně na bruslení, až to vymrzne, bude to ještě lepší.

Jinými slovy, všechny asfaltové cesty vypluhované a posypané s výjimkou nové cyklostezky od parkoviště v Letňanech až k přejezdu u Čakovic a cesty přes kopeček. Na tomto nevypluhovaném kusu se dá jakž takž jet, ale s pícháním do asfaltu, občas se asfalt odhrne a tam, kde jsou kamínky, je můžete chytit.

Mnohem lepší je to po trávě, kde jsem jezdil více. Na trávě zůstal starší podklad a na něm je minimálně 5 cm prašanu, myslím, že jsem nechytil žádnou hliněnou hroudu, ale nějaké lepší lyže bych radši spíše nedoporučil.

Stopy na klasiku ráno byly zřídka a omlouvám se paní, která projela prostředkem mojí bruslicí stopy tam a zpátky klasikou, její stopa byla rozježděna, ovšem možností, kde se dá najet nové, je dost.
9:03
9:04
9:29
Praha
Vloženo 14.1.2021 14:29
Večer louky nad Tehovem - stopa občas i pěkně tvrdá, místy jazyky a zavátá. V Říčanském lese tvrdý podklad oi mna skate. Potom jsme jeli po hlavní k Jedlici, tvrdý podklad na silnici, šel by skate. Nakroužili jsme krásných 13 km, dnes asi vyrazíme znovu.
Ladův kraj
Vloženo 14.1.2021 12:38
Včera večer super svezení na loukách mezi Brtnicí, Krámským a Lojovicemi. Dohromady, se tam dá nakroužit až 15 km ve stopách. Někde slušně tvrdé i na skate. Někde však už zapadané a zafoukané.
Ladův kraj
Vloženo 13.1.2021 23:23
Za Trnovou, od autobusové zastávky Na Hradci Ivonkou směrem na Charvát. 2 cm sněhu, občas prosvítal asfalt. Často vystupovaly kameny. Tady nedoporučuji. Potkali jsme chodce, kteří přišli Trnovskou cestou od Studeného vrchu a prý taky často bez sněhu a s hodně kameny. Sem na běžky nedoporučuji.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 13.1.2021 22:20
TĚŠKOV. Okruh směr Radeč a zpátky po červené do Těškova. Sněhu málo cca 5-10 cm. Vhodné na starší lyže a spíše klasiku. Bruslení pouze na loukách kolem parkoviště. Pokud připadne 10 cm bude to bez problémů.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 13.1.2021 22:03
Super podmínky v Senohrabech umožnily místním lyžařům nakroužit 5 km okruh v polích. Zaparkoval jsem u KMK, přímo u trati. Na skate trochu měkčí ale dost široké a dvě stopy na klasiku, občas čouhá hrouda, ale radost veliká.
Ladův kraj
Vloženo 13.1.2021 20:13
Okolo Kytína po loukách slušně vyjeté stopy, parkování u fotbalového hřiště vyhrnuté. Sem tam se to lepí, ale objel jsem po loukách celý Kytín, paráda. Pivovar má otevřeno...
Brdy a Hřebeny
Vloženo 13.1.2021 20:03
Cesta z křižovatky pod Hradcem směr Stožec a základna pěkný ujetý sníh, bohužel v zatáčkách a kopcích posypáno štěrkem. Takže etapově indiánským během nahoru, kde jsou delší úseky bez štěrku. Tam se dá pěkně zabruslit.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 13.1.2021 18:36
Pokud chcete zkusit Klánovice, jak jsem to udělal dnes já, tak běžky sebou brát nemusíte. Sněhu málo. Občas bylo vidět stopy, že někdo zkusil štěstí, ale na běžky to skutečně není.
Praha
Vloženo 13.1.2021 18:28
Senohraby paráda, za firmou KMK strojově najeto - 4 km okruh, dvě stopy na klasiku a vedle na bruslení. Trochu se to asi zafouká, místní lyžaři a i ti z širšího okolí si to užívají.
Ladův kraj
Vloženo 13.1.2021 17:30
Dnes parádní běžkování ve Svatojiřském lese a okolních loukách rozmezí okresů Mladá Boleslav a Nymburk.. Není to sice přímo okolí Prahy, ale na tomto webu tato oblast zde není k výběru.
Sníh vlhký, krásný podklad, ideálný výška na to, abych snadno jel v panenském terénu a dělal si stopu, teplota kolem nuly. A nikde ani živáčka na rozdíl od Jizerských hor, kde už desetiletí trávím v zimě víkendy a kde nás skalní běžkaře letos vytlačili a otrávili ti sváteční, kteří jindy Jizerkami pohrdají. Krásně vyfrézované stopy tu sice nejsou, ale ten klid a mír za to stojí.
Střední Čechy
Vloženo 13.1.2021 16:20
Hvězda dnes v poledne (z pohledu doprovodu): na hlavní cestě z Vypichu k letohrádku cca 20 běžkařů, prašan, vhodné na všechny styly, místy i náznak stopy (je to samozřejmě na starší lyže). Dále se dá jezdit na plácku před letohrádkem (po jeho obvodu) a na cestě k bráně na Bílou Horu - tam je to trochu hrbolatější a víc bordelu ze stromů. Nakouknul jsem i na cestu, co vede na Petřiny a ta byla výrazně horší, prosvítal podklad - není tam prostřední travnatý pruh, takže je třeba více sněhu. Suma sumárum podmínky nejsou vůbec špatné, podklad už je vymrzlý, takže do víkendu by to mělo vydržet. To tam ale bude narváno.
Praha
Vloženo 13.1.2021 14:09
Dnes se ve stopě u osady Ounuz našly klíčky od auta zn. Nissan. Jsou k vyzvednutí v hospodě U Bizona.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 13.1.2021 12:51
Jeli jsme dnes ráno v 8:45 z parkoviště na hlavní u Skalky směrem do Černolic. Do rozcestí U Šraňku nádherný sníh, tak akorát na bruslení, kamenů minimum. Skoro jak někde v Jizerkách… Pak se to začalo svažovat a cca v půlce cesty na Červenou hlínu jsme to otočili, protože to začalo být opravdu na šutrový lyže :) Většina lidí jela z parkoviště směr Skalka a Vrážky, směrem nahoru je sněhu dost, v 10:30 na parkovišti 14 aut, takže lidí tak akorát. Byly tam i nějaké paní s kočárky, tak buďte opatrní a ohleduplní a přejeme dobrý skluz :)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 13.1.2021 9:41
Hostivařský lesopark, část u Hostivaře, po ránu: po úterním sněžení zlepšení - sněhu sice není o moc víc, než minulý týden, ale má podklad. Na kameňačkách se dá lyžovat tak nějak všude, ale zázraky nečekejte.

Stopy na klasiku jen místy a spíš sporadické, zdaleka ne tak dobré, jako např. před 2 lety. Pokud nepřipadne sníh, moc se to nezlepší, i kdyby se lyžaři snažili. Skate úplně neposoudím, ale už to, že jsem viděl na mnoha místech stopy, je dobrá zpráva. Myšleno na loukách - cesty jsou sice pod sněhem, ale vrstva je tenká a na skate nepoužitelná.

Na ultrakameňačkách se dalo přijet i z Petrovic viz GPS záznam https://www.strava.com/activities/4612591780, i když nejhezčí části jsou jako obvykle jinde, než tato příjezdová cesta.

Když bych měl víc času, příště spíš zkusím pole za Petrovicemi.
Praha
Vloženo 13.1.2021 15:21
Primo v Praze doporucuji Hvezdu nebo Ladronku, tam se jeste da (na L. jsem byla vcera vecer a na H. predchozi dny a tam to bylo jeste lepsi)
(Odpověď na dotaz uživatele RenataL z 13.1.: Dobrý den,
nevíte někdo, kde by to dnes šlo na běžky v Praze nebo nejbližším okolí?)
Praha
Vloženo 13.1.2021 9:22
V úterý v noci překvapivě pěkně vyšlápnutá stopa na Krásných vyhlídkách nad Mnichovicemi, přestože celý den sněžilo. Sněhu dost, nikde nic nečouhá. Dá se vyrazit z ulice Polní v Mnichovicích-Myšlíně pěkně traverzem na vrchol kopce a tam už je slušná stopa až k silnici mezi Struhařovem a Ondřejovem (cca 3 km). Končil jsem u kompostárny pro Mnichovice a Struhařov, ale kdo chce může pokračovat po loukách až ke Zvánovicím a dále, dá se udělat 20 km víceméně na loukách, polích, kde není oranice (jen nevím, jak tam to bude vyšlápnuto). Dnes bude zase snežit, ale ten úsek z Polní ulice ke kompostárně podle mě bude prošlápnutý, protože tam chodí celé Mnichovice a okolí.
Ladův kraj
Vloženo 12.1.2021 22:46
S čelovkou po sněžení Libenice-Jistebnice-Alenina Lhota-Libenice, připadlo 3-10cm, místy jsou naváté jazyky. Spodek pěkně zmrznul, až to v pátek projede rolba, tak to bude pěkné lyžování
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 12.1.2021 21:33
Dnes odpoledne chvilku kolem Skalky. Nahoře lehce sněžilo a snih byl překvapivě celkem dobrý. Myšleno pořád spis na starsi lyže a na asfaltkach, dobrych sotolinach ci po louce.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 12.1.2021 18:31
Pole a louky nad Tehovem. Připadlo od neděle 10 cm. Dnes odpoledne ve vánici jen pár lyžařů.
Staré stopy jsou zasněžené a zafoukané. Budou se muset vyjet nové. Celkem sněhu více jak 20 cm.
Bohužel ale zatím není vespodu základ, takže se budete občas bořit až na hlínu.
Ladův kraj
Vloženo 12.1.2021 17:00
Byl jsem dnes ve Strašicích, sněhu dostatek, akorát se dnes ve větru vytvořily hodně závěje. Od muzea dopravy k buku hezké svezení, lépe na skate, na klasiku stopa asi jen ve třetině trasy. Těškov horší, hodně zmrzlé a vyfoukané - třeba prerolbovat až zase nasněží.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 12.1.2021 14:01
Svatojiřský les - Loučeň, tak na nejhorsich lyzich a co 50m zadrhel o sutr, tady to jde jeste blbe. Staci ale dnes v noci 5-10cm, a tato lokalita bude dobra na bezkoturistiku:)
Střední Čechy
Vloženo 12.1.2021 12:09
Louky a pole u V. Popovic maji vyjete stopy na klasiku, obcas zadrhne hrouda, lyze B, od rana pripadlo 5cm snehu, ktery porad pada, snih zavava stopy a zakryva misty prosvitajici hroudy, novy snih misty dost lepí.
Ladův kraj
Vloženo 12.1.2021 0:34
Louka/pole mezi Struharovem-Tremblati - dnes dobre podminky, snih se nelepi, nove i par mm prasanu
Ladův kraj
Vloženo 13.1.2021 8:11
Zdravím příznivce bílé stopy !
V pondělí ve večerních hodinách jsem nazul bezky a byl se projet okolo skalky v brdech. Silnice byly nedostatecne zaznezene - je to na poskrabani skluznice
Brdy a Hřebeny
Vloženo 12.1.2021 9:30
Pokud myslíš Mníšek pod Brdy, tak žádný velký zázrak nečekej. Včera jsme procházeli spoustu cest a se sněhem je to dost na hraně. Nejlepší lyžování bude nejspíš od rozcestí u Skalky (na Řevničáku) po hřebenovce směrem na rozcestí Na Soudném. Ale je to hodně ušlapaný a uklouzaný. Žádná stopa na klasicku, zabruslit by se dalo. Na druhou stranu k Černolickým skalám je to prý dobré zhruba 2km, dál už na prd. Mimo hlavní cesty je to hlavně pro odhodlané kameňáky, protože pod stromy dost často vykukují kameny. Sněhu není moc...

Lepší lyžování je ve vojenských Brdech. Včera jsme jeli Nepomuk - Padrťské rybníky a moc pěkné. Jediný problém jsou náklaďáky se dřevem z kterých občas upadne nějaký bordel. U Padrťských rybníků byl sníh hezčí. Potkali jsme kluka, co jel nahoru na Prahu a říkal, že paráda. Většina těch cest je uježděná od aut. Ty vetší celé, ty menší mají uprostřed pruh sněhu (často se stopou).
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.1.2021 19:46
Louky okolo Chlistova jsou plné pátečních i dnešních čerstvých (!) stop dělaných skútrem. Místy je tam vedle sebe vic stop nez na startu Jizerský 50! Super! Na jih lze jet az na Businy, na sever až na Veletín. Stopy v perfektním stavu. Jestli ještě pripadne, tak to bude paráda. Doporucuju! Potkal jsem jednoho lyžníka… Moc díky tomu „skutristovi“ – skvěle volil jednotlivé okruhy, má cit pro terén! Parkoviste na Chlistove je protazené, ráno tam byla značka zákaz vjezdu. Ted uz tam není.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2021 21:00
Česká Sibiř - VOTICE - START a návrat do města votice - protažené stopy směr Votice - Beztahov - Křešice (9km umělá stopa)

Votice - Hostišov - Miličín - Třetužel - přošláplá stopa 10KM

sněhu dostatek, kvalita perfektní, lidí celkem nula
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2021 11:45
V neděli jsem absolvoval krásný menší běžkařský výlet s dětmi z Obecnice po Obrázkové cestě (a zkoušel jsem dál po Rusínské cestě až k rozcestí U Rusínské boudě - dál už moc nešlo tak jsem se vrátil - příjemný sjezd) a zpět po Kloboučecké cestě a Zelené linii (zde v jenom místě se obtížně sjíždělo - bylo málo sněhu). Ze začátku trošku zmrzlé, ale i v lese bylo sněhu vcelku dost (až na výjimky). Stopy jsou už projeté, přitom ale lidí na běžkách bylo jen málo. Takže v dnešní době ideál.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 10.1.2021 22:20
Dnes na dvou mistech, co jsou cca 10km od sebe - Senohraby (Vavruv palouk) a V. Popovice (mezi Popovicemi a Kunicemi). Lip vysly Popovice, snehu vic. U Senohrab se dalo jezdit jen u silnice na Benešov. Cast byla fajn, cast jen tenka slupka s hlinou pod. Vavruv palouk jako takovy leda s bidou na boby. Popovice byly v pohode cele, prijemny prasanek. Obe mista obcas lepila jak svin. Vyslapane stopy v obou mistech, lidi sympaticky pomalu.
Ladův kraj
Vloženo 10.1.2021 18:49
Startoval jsem ve 12 z Jistebnice. Jel jsem: Jistebnice - Bizon - Ounuz - Libenice - Jistebnice.
Oproti patku byla trasa z Jistebnice k Bizonu lepsi (zrejme pripadlo).
Od Bizona na horu na Ounuz a okruhy tam -nadhera.
Bizon - Libenice - zhorsena kvalita stopy (nic pro nove bezky).
Libenice - Jistebnice a muj oblibeny sjezd od Sychrova - pekelna oranice a pro me par novych zarezu na skluznici.
Jinak parada, zadny velky davy jsem nepotkaval.
Dekuji za upravu a udrzbu stop.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 10.1.2021 18:12
Dnes rano na tremblatskych loukach to celkem slo. Ale jen do pulky. Nad Zvanovicemi to byla bida. Leze trava, obcas kamen, ale na starych lyzich se to da. Dnes navecer okruh u hvezdardny na Ondrejove. Ale i tak 5-10 cm noveho snehu by pomohlo. Presun od hvezdarny na Tremblata nebo Zvanovice lesem lze, ale je to o skluznice. Nedoporucuji
Ladův kraj
Vloženo 10.1.2021 17:53
Dobrý den, dnes jsem byl osobně na běžkách. Jak byla trasa upravená? Jaká je kapacita parkovišť? Kde bylo otevřené občerstvení? Jaké bylo počasí při mé "cestě"? Více v obsáhlém příspěvku na stránce meteorologické stanice Ješetice: http://pocasijesetice.cz
(fotka z mobilu: pohled z Ounuzu na penzion U Bizona)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 10.1.2021 17:37
Louky a pole nad Tehovem , mezi Říčanským lesem, vysílačkou a osadou Hajdaláci. Proti pátku výrazně horší. V pátek stopy bílozelené, dnes už bílozelenohnědé. Zatím je to jen na staré lyže. Nutně to chce aspoň 10 cm nového sněhu.
Do lesa lepší vůbec nezajíždět. Jde to jen na loukách a na dobře uvláčeném poli.
Ladův kraj
Vloženo 10.1.2021 17:18
Krásný okruh!, 14,3km, objeli jsme jej 2x.
Dík za upravenou trasu.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 10.1.2021 16:55
Dnes Nepomuk - Pod draty- Praha -Maly Tok, U vojaka - Jeřábecka- Pilska studánka- Skelna huť - Pod Plescem- Nepomuk. Parada, sněhu dost, ujety prašan, -3C. Místy i stopa, jinak po ujetých cestách, není to ale zledovatele, modrý vosk jede i do kopce. Lidí bylo rozumně, odpoledne ale Nepomuk plný aut, Nepál bylo otevřené okénko.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 10.1.2021 15:44
Trasa z central parking Libenice směr Cunkov strašně rozbitá. Stopa prakticky na většině míst už 0. Na takové to "blbnutí" s prkýnkama na nohou to ještě šlo, ale žádný velký zážitek to úplně nebyl. No co, člověk je alespoň na vzduchu :D Jinak jela jsem cca 8:40 - 10:40. Stopy relativně plné, při návratu k parkovišti jely davy. Parkoviště před tou 11 hodinou zaplněno (sem tam místo), fronty se netvořily, ale podle mě tam bylo daleko víc lidí, než kolik ty stopy pojmou. Úplně komfortní to nebylo. Navíc jako začátečník, co neumí plynule naskakovat a vyskakovat ze (byť neexistující) stopy jsem většinou všem uhýbala. Ale jak říkám, člověk byl na vzduchu a v pohybu, to se počítá :-) Tahle část trasy už ale zítra moc sjízdná nebude. Co je potřeba kvitovat je příjezd - jela jsem od Sedlce-Prčice, silnice upravená, bez sněhu. Až cca kilák před parkovištěm je konec chemického posypu, vše ale vzorně proštěrkované. Parkoviště taky upravené a bezproblémové (na co měli někteří řidiči řetězy, to je mi záhadou).
9:18
10:04
10:45

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 10.1.2021 11:10
Stopy na polích mezi Petrovicemi a Uhříněvsí subjektivně o něco lepší než včera. Mají už obstojný základ, na který napadl poprašek, hlína a tráva sice pořád vykukují, ale v podstatě to nedrhne. Ale samozřejmě na kameňačky. Start doporučuji spíš odněkud od zastávky Sídliště Petrovice - k hrázi bývalé nádrže, tu jde na kameňačkách nějak přetrpět, než startovat dole na Dobré Vodě viz můj záznam https://strava.app.link/jiC5SiAIVcb kde jsem ale zapomněl na prvních 400m zapnout hodinky.

Uhříněves (od zastávky K Pitkovičkám) - Benice o něco horší, ale dá se. První část po poli, v druhé části už je pole špatné a je lepší cesta (dle mapy ulice K Lipanům)
8:47
9:37
9:52

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Praha
Vloženo 10.1.2021 10:45
Hostivařský lesopark, louky u parkoviště nad hlavním vchodem nad přehradou. Docela obstojné podmínky na bruslení. Po ránu pěkně promrzlé.
Praha
Vloženo 10.1.2021 18:42
Zdravím doporučujeme Nepomuk u Rožmitálu , kde se nechá bobovat a sáňkovat ze sedla Sv.Ján kde je několik serpentýn směrem dolu do Nepomuku ,popřípadě sjezd z vrchu Praha pod elektr.vedením. včera tam bobovalo a sáňkovalo hodně dětí. Jinak také se hodně sáňkuje mezi obcí Lazec a Kozičín kde je po levé straně směr obec Kozičín hezký svah. Blíže ku Praze je to také v na konci obce Voznice při zelené turistické,značce směr rozc. Voznice jih.. Od Prahy odbočit před restaurací Zastávka Voznice vpravo až na konec k dřevěné soše Fabiána a před ní šikmo doprava a po 100 m je svah kde se sáňkuje.
(Odpověď na dotaz uživatele Monika z 10.1.: dobry den. kde je nejlepsi z prahy s detma do brd aby se i posankovali? ale i po lese prosli)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 10.1.2021 10:43
cca od 14°°h. hodně chodců, ale uprostřed běžkařů poměrně k velikosti areálu málo, sněhu dost pokud nebude na 0°C. Jde i bruslit

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Praha
Vloženo 9.1.2021 22:02
Louky nad Třemblatem a Zvánovicemi - stopy vyjeté od lyžařů-výletníků, tedy dost kostrbaté, občas hlína. Nakonec jsem skončil na celkem použitelném zhruba 800 m dlouhém úseku lesní silničky směrem k Ondřejovu: https://mapy.cz/zimni?mereni-vzdalenosti&x=14.7777334&y=49.9254570&z=15&rm=95BP3xWzzEV0SXW1gTrgR1gdDW1-XZ0TEgP18TX1We Uprostřed cesty je tam jakžtakž stopa. Každopádně si neberte nové lyže, spíš nějaké staré "práskačky". Plánujete-li vycházku na lyžích, pak doporučuji, chcete-li spíš potrénovat, jeďte jinam. Pokud v příštím týdnu něco připadne, mohlo by to být lepší.
Ladův kraj
Vloženo 9.1.2021 20:26
Razíme teprve zítra do Nepomuka, odtud směr "pod dráty" (tj.Sýkorová) nahoru na Prahu. "Pod dráty", tam se bobovat dá, je tam krpál. Běžkovat se pořádně dá až na hřebeni Prahy. Pro začátečníky je to mnohem lepší teda na Teslíně, ale bobovat se tam nedá.

(Odpověď na dotaz uživatele Kuba z 9.1.: Přemýšlíme, že zítra s dětmi vyrazíme na Nepomuk nebo Orlov, zaparkujeme mezi 8 - 9? Máte někdo zkušenost z dnešního rána? Chceme to spojit i se sáňkováním, doporučíte někdo, která z lokalit je lepší pro kombinaci - běžky pro začátečníky a sáňkování pro mrňouse? Děkuji)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 9.1.2021 20:11
Tesliny. Lepsi smer na Třemšín. Misty i pekna stopa. Snehu dost. Smer Padrť bez stopy, tezba dreva, hafo pěšáků ale lze to jet. Urcite kamenacky.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 9.1.2021 19:21
Dobrý den, dnes jsem byl osobně na běžkách. Jak byla trasa upravená? Jaká je kapacita parkovišť? Kde je možné se v neděli občerstvit? Jaké bylo počasí při mé "cestě"? Více v obsáhlém příspěvku na stránce meteorologické stanice Ješetice: http://pocasijesetice.cz
(fotka z mobilu: Cunkov)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 9.1.2021 19:08
Dnes odpoledne ze Zvánovic, slušné stopy na loukách nad silnicí Třemblat - Zvánovice, z horního konce se dá po lesních cestách dostat k hvězdárně na Ondřejově a tam na louce opět sjízdné kolečko. V lese kus po široké cestě výborný, jinak lesní cesty nic moc. Cestou autobusem z Třemblatu jsem viděla u Struhařova všude stopy po lukách/polích. Určitě se vyplatí držet se mimo les, kde je víc sněhu a stopy vyšlapané, asi i po více trasách než je vidět na zimní mapě na www.mapy.cz.
Ladův kraj
Vloženo 9.1.2021 18:36
Okoli Toku je sněhu dost, kameny skoro nejsou, ale nejsou bohužel ani stopy. Z Obecnice po červené na Tok davy lidí a cesta ušlapaná na hladko. Docela pěknou stopu jsem viděl na cestě od Carvánky směrem na Houpák. Z Houpáku k letišti zase davy pěšáků a cesta udupaná a uježděná od aut. Dá se dojet až na Malou Vísku nebo dokonce i na Felbabku nebo Podluhy ale jen opatrně ve stopě po kraji cesty nebo v uježděné ledovaté stopě od aut. Kupodivu není nikde zatím prohrnuto pluhem.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 9.1.2021 18:29
Krámský - stopy na louce projeté skútrem se stopovačkou, sníh souvislý prašan, cca 15cm, jen navečer se začal lepit, jinak ale perfektní svezení. Prosím pozor na parkování na začátku lesní cesty v zatáčce nad Krámským (za zákazem vjezdu) - v sobotu tam jeli s kamionem dřeva a měli problém kolem parkujících aut běžkařů projet.
Ladův kraj
Vloženo 9.1.2021 18:24
V oblasti Zaječov - Tok je sněhu dost. Někde dobrá stopa, jinde rozšlapáno pěšími.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 9.1.2021 18:06
Orlov, Pilská, odbočka "Na třetí". Běžkovat lze v poho, stopa je málo zřetelná. Lameny na trase nejsou. Spousty lidí. Problém zaparkovat v Orlově pro davy návštěvníků
Brdy a Hřebeny
Vloženo 9.1.2021 17:55
Pole mezi Vel. Popovicemi a Kunicemi celkem fajn. Snehu primerene, obcas to zadrhne. Stopy vsude mozne, vyslapane od lidi, ne strojove. Okruh na Mapy.cz je zavadejici, je si potreba najit stopu a jet. Lidi minimalne. Volne parkovani pred zameckem v Kunicich.
Ladův kraj
Vloženo 9.1.2021 17:45
Fotky a mapa dnešního běžkování ve Hvězdě:
https://strava.app.link/L6HP1pyvUcb
14:03
14:03
Praha
Vloženo 9.1.2021 17:35
Ladronka: málo sněhu a zatím to není dostatečně umrzlé, od Strahova k Vypichu je to s opatrností sjízdné, ale musel jsem několikrát přenášet.
Praha
Vloženo 9.1.2021 17:29
Ve Hvězdě je sice jen asi 5cm sněhu, ale na všech třech hlavních cestách se dá jezdit klasika, soupaž i skate. Stopy jsou mělké a hrbolaté, ale rychlé. S přihlédnutím ke sněhovým podmínkám moc pěkné svezení.
Praha
Vloženo 9.1.2021 16:31
Dnes pole nad Tehovem, pěkné stopy, o dost lepší než v okolí Pitkovic. Pěkné svezení.
Střední Čechy
Vloženo 9.1.2021 12:49
Vychazkove okruhy Kolovraty jsem dnes na bezkach zkousela. Kolem po poli to celkem jde. Po ceste ale moc nee. Ale i tak dobre svezení 😉
(Odpověď na dotaz uživatele Olda z 9.1.: Mám dotaz, na podminky a) Mukarov-Tehovec
b) vychazkove okruhy Kolovraty c) Tocna

děkuji za info)
Praha
Vloženo 9.1.2021 12:19
Petrovice, Pitkovice, Uhříněves: namotivován včerejší zprávou (díky!) a dopoledním sněžením jsem vyrazil s lyžemi určenými na zatopení v kamnech a bylo to dobré (jak volba lyží, tak sklouznutí na čerstvém vzduchu v rámci možností :-). Nejlepší na poli mezi Pitkovicemi a Uhříněvsí a vlastně i na poli odtud směrem k Petrovicím. Tam už jsou stopy relativně slušné - dá se v nich skolouznout a stopu svým průjezdem neponičím. To se nedá říct o stopách v údolí Pitkovického potoka, v nichž se mokrý sníh lepí a tím se stopa při průjezdu ničí + odtud po poli do Pitkovic to taky za moc nestálo. Halda u Uhříněvse je taky spíš pro pěší. GPS záznam: https://strava.app.link/4PyWhwx8Tcb
10:13
10:52

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Praha
Vloženo 9.1.2021 10:42
Zatím jsem tam nebyl, ale nejlépe vypadají střední Brdy (Tok) nad 700 m, sněhoměrná čidla Teslíny a Praha hlásí 15cm sněhu:
http://www.brdskelisty.cz/aktualni-zpravodajstvi/snehove-zpravodajstvi-812021.html
http://www.objevbrdy.cz/aktualni-bezky-brdy-hlasi-12-cm-prasanu-a-jezdi-se.html

(Odpověď na dotaz uživatele Robert z 9.1.: Nevíte jak to vypadá se sněhem na běžky? Děkuji...)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 10.1.2021 15:33
Rolba jela moc rychle a proto horsi stopa. Bylo by treba jezdit pomaleji coz by zlepsilo kvalitu stopy.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.1.2021 23:38
Z Petrovic po polích na Uhříněves Benice Kolovraty Lipany Nupaky pivovar Gwern nákup piva a po polích kolem drátů výš. napětí směr Čestlice Křeslice Petrovice zpět. Včera to bylo o dost lepší ale i dnes fajn svezení pro superkameňačky a nadšence co neřeší kdejaký drn. Nejlepší svezení bylo pod dráty na poli mezi Pitkovicemi a Čestlicemi, kde není hluboká orba a celkem dost sněhu. Myslím ze zítra /sobota/ to ještě půjde! Okruhy kolem Lipan a Benic jsou špatné, lepší jet po poli.
16:41
16:48
17:46
Praha
Vloženo 8.1.2021 21:29
Klidne z Libenice (parkoviste) na Aleninu Lhotu nebo z Aleniny Lhoty na Jistebnici. Hlavne svacinu :-)
(Odpověď na dotaz uživatele Lucie z 8.1.: Může nějaký znalec této oblasti doporučit do které části sjízdného okruhu zamířit zítra s malými dětmi za 1. běžkařskou zkušeností? Děkuji moc!)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.1.2021 21:24
Jak to napsat - krásné tratě, potkáváte usměvavé lidi, I strojová úprava- jenže méně by asi bylo více. Na rolbu je malo sněhu a tak to rozbila a jedete po trávě, blátě, kaminkach a po sněhu. Škoda. I tak super jen úsek Sychrov - Libenice katastrofa na zutí lyží
16:10
16:37
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.1.2021 21:18
Nejprve je třeba poděkovat za úpravu tras i přes menší množství sněhu.
Nové běžky od Ježíška bych sem rozhodně nebral, ale na starých hezké svezení.
Jel jsem trasu Jistebnice - Alenina Lhota - Cunkov - Ounuz a zpět. Místy jsou ve stopě krtiny a hlína. Tráva prosvítá asi všude, kromě úseku Cunkov - Ounuz a okruhu nahoře na Ounuzu.
Parkoviště v Jistebnici u rybníka při mém návratu okolo 3 hodiny bylo úplně plné.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.1.2021 21:03
Ted jsem se tam zastavila jen po ceste z prace na čumendu... Da se krasně, mistama i skate... Lidi jezdili s čelovkama... O vikendu tam jdem..
(Odpověď na dotaz uživatele Eva z 8.1.: Jak prosím vypadá stav běžeckých tratí - Třemblat u Ondřejova a okolí? Dá se alespoň na klasiku? Bruslení předpokládám nejde?)
Ladův kraj
Vloženo 8.1.2021 19:57
Dnes pěkné sklouznutí ve Hvězdě. Přimrzlo to a na hlavní cestě je rychlá stopa. Sem tam leze tráva, ale na starších běžkách je to sjízdné bez škrábnutí. Moje trasa zde: https://strava.app.link/Sgykkad0Scb
Praha
Vloženo 8.1.2021 19:20
Okruh Jistebnice-Křivošín-Líbenice-Cunkov-Jistebnice. Protaženo rolbou ale je málo sněhu, po bílých pláních se tahne tmavá "dálnice" jak různě prosvítá tráva. Horší mezi Jistebnicí a Křivošínem, pak do Smrkova lepší (super, že kraj pole nechali nezoraný), za Smrkovem k rybníku ok ale suverénně nejhorší je celý kopec na Líbenice, problém je asi hrbolatý podklad (pole?), nepomůže ani jet vedle, to je úsek skoro na kameňáčky. Za lesem na rovině pak paráda i dále až na Cunkov dobré (i když na pláních kolem Ostrého horší). Nejlepší svezení je pak do Jistebnice. Zataženo, lehce pod nulou, parkoviště v Jistebnici překvapivě téměř plné po 15h. Líbenice protaženo velké parkoviště.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.1.2021 18:55
Kamínek /na cyklostezce mezi Zlatniky a Dolnimi Brezany/ 😉
(Odpověď na dotaz uživatele Magdaléna z 8.1.: Poradí někdo kam v okolí Prahy - Praha Západ sáňkovat/bobovat? Nějaký menší svah, kopeček.)
Střední Čechy
Vloženo 8.1.2021 18:06
Dnes jsem vyzkoušel sněhový podklad. Trasa nebyla upravena a povrch přimrzlý, tráva neprosvítala a jelo se velmi dobře. Meteorologická situace: zataženo až oblačno, během dne občasné slabé sněžení, vítr mírný/bezvětří.
Více v obsáhlém příspěvku na stránce meteorologické stanice Ješetice, kde naleznete i aktuální stav tras, upravené parkoviště, možnost občerstvení na trase a samozřejmě aktuální počasí: http://pocasijesetice.cz nebo pokud máte facebook: https://www.facebook.com/ceskasibir
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.1.2021 18:01
Dnes v poledne z parkoviště u Libenic k bizonům v Cunkově - čerstvě upravená stopa, ale ještě by to pár cm chtělo - místy vykukovala tráva, ojediněle i hlína, i tak to bylo velmi dobré. Pak nahoru na Ounuz - zde sněhu přeci jen více, zdejší okruhy dokonalé! Na zpáteční cestě do Libenic s přibývajícími lidmi stopa už dost zničená, skate by už nebyl možný vůbec. Prostě těch pár cm sněhu ještě chybí, na víkend už to bude dole asi úplně rozbité.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.1.2021 17:17
Ve Hvězdě dnes několik desítek běžkařů, především na hlavní cestě od Vypichu k letohrádku. Na starší lyže to vypadalo ok. Někoho jsem viděl bruslit i na cestě od letohrádku k bráně na Petřiny. Pár dní to ještě vydrží.
Praha
Vloženo 8.1.2021 15:07
Včera se dalo obstojně lyžovat na loukách v údolí mezi Petrovicemi, Křeslicemi a Pitkovicemi. Dnes po poledni už to téměř nešlo. Pole od Petrovic směrem na Pitkovice je nepoužitelné úplně. - z rozhovoru s náhodně potkaným lyžařem, který se zrovna vracel z lyžování. Lyže měl klasičky.
Praha
Vloženo 7.1.2021 21:57
Dnes večer jsem zkoušel vyrazit od parkoviště na Skalku u Mníšku. No nejde to ani na běžkách kameňačkách. Je tu sice bílo ale hodně to odtálo a navíc jsou snad všechny lesní cesty protažené pluhem.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 7.1.2021 19:51
Okruh na loukách protažený včera. Přes noc napadlo pár centimetrů, takže trochu zapadáno. Ale klasika prošlápnutá v protažené stopě, takže celkem ok. Skate spíš ne, ale někdo to tam drtil i tak. Ale snad to zas protáhnou. Celkově ok!!!
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 7.1.2021 19:26
Z Chlístova od parkoviště projetá pěkná stopa ve stopě po traktoru směr Javorová skála. Stopa se zdá prošláplá dále lesem k poštovně. Ale na chlístovských loukách jsou namotané okruhy skútrem s válcem (díky!!!). To je paráda, chtělo to ale ještě 5cm sněhu. Ve stopě tam "prosvítá" tráva. Teď to vůbec nevadí, nedrhne to (až na pár přejezdů rygolů) ale pokud by se oteplilo, tak to hned vytaje. Horší je parkování v Chlístovu, parkoviště nebylo protažené a navíc je tam malá cedule zákaz vjezdu, soukromý pozemek. Před ní zaparkují max. 4 auta kolmo ve "vjezdu". Ve vsi mají nové veřejné osvětlení, světla jako ve dne. Před 18h -3°C a už nesněžilo. Silnice Sedlec-Chyšky bez sněhu, na Chlístov pak uježděný sníh.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 7.1.2021 18:43
Hvězda: sjízdná je hlavní široká cesta od Vypichu k letohrádku. Na levé straně je umydlený pás na skate a v travnatém pruhu vyjeté stopy.
Jinde to zatím moc nejde, teplota se sice drží slabě pod nulou, ale pod stromy je země hodně rozmáčená a taje to odspoda. Až to víc přimrzne, bude to lepší.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Praha
Vloženo 7.1.2021 18:33
Nad Tehovem na loukách je 10-15 cm, tam bych se toho vůbec nebál. Běžkaře i stopy jsem potkával i v lese směrem na Klokočnou, ale to už je spíš pro velké nadšence. Já určitě zítra vyrazím.
Ladův kraj
Vloženo 7.1.2021 16:40
Sněhu je na České Sibiři kolem 16-22 cm.Dnes jsem si dal odpoledne 10 km na běžkách kolem Smilkova a byla to paráda,nikde jsem nedrhnul a ikdyž jsem musel šlapat stopu,tak se jelo skvěle.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 7.1.2021 15:34
Hostivařský lesopark, část od Hostivaře/Petrovic, průzkum bez lyží: žádného běžkaře jsem nepotkal, dle stop to (asi včera večer/dnes ráno) někdo na loukách zkoušel. Sněhu je 5-10 cm, ale nemá základ a je nad nulou, takže se po projetí lyžařů objevuje tráva. Obvykle nejlepší úsek od Lidlu pod vedením směrem nad hráz nepoužitelný - není dost sněhu, aby ho pěší udupali a dalo se na něm jezdit, místo toho se dostane na povrch podkladové bláto. Sám to zde spíš zkoušet nebudu ani na kameňačkách. Cesty jsou a zůstanou nepoužitelné - málo sněhu se mísí s podkladovým bahnem a asfaltem.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Praha
Vloženo 7.1.2021 14:40
Průzkum v Lesoparku Letňany bez lyží. Víceméně podle očekávání je pokrývka nedostatečná a je třeba čekat leda na další nadílku.

Na asfaltu 0 - 2 cm rozdupané nesouvislé a utávající něco. Na trávě 3 - 5 cm lehkého prašanu. Na nejlepších místech na asfaltu by se šlo šoupat leda opatrně soupažem a na trávě jen na nejrovnějších místech. Někdo to tam na rovném místě zkoušel, ale asi měl namazán stoupací vosk a občas snudal celý půlmetrový pás sněhu až na trávu. Pod sněhem je mokrá tráva a bahno, v mokřejších místech a pod stromy bahno pohltilo všechen sníh.
Praha
Vloženo 7.1.2021 11:39
Bohatá sněhová pokrývka :-)
Kolik napadlo sněhu a budou upraveny bežkařské trasy Čertovo břemeno?
Zimní pohledy kamer...
Více v obsáhlém příspěvku na stránce meteorologické stanice Ješetice: http://pocasijesetice.cz nebo pokud máte facebook: https://www.facebook.com/ceskasibir
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 7.1.2021 10:27
Přímo na místě jsem nebyla, ale bydlíme cca 15 km daleko a včera bylo dost sněhu i kolem našeho domu, vytáhli jsme s dětmi běžky. A jsme níž, takže u nás bývá méně sněhu.
(Odpověď na dotaz uživatele Karel z 6.1.: Dobrý den,
Nevíte někdo, jestli bude sněhová nadílka pro běžky o víkendu dostatečná?)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 6.1.2021 23:32
Info z OS Polánka - Dnes večer (6.1. 2021) se podařilo upravit pěknou stopu na klasiku a bruslení (v šířce 1 našeho válce) po lukách a polích kolem Hartvíkova, v délce asi 2 km.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 31.12.2020 22:42
Byl jsem na kole zjistit situaci na Cunkově. Nahoře na okruzích je poprašek sněhu a kouká tráva, mrzlo, cca -3°C. Lesní cesta na Busíny je zapadaná stromy, rozryté od těžařů a vše řádně promrzlé. Kolem statku na Busínech je kolem plotu přeznačená žlutá značka, celkem dobrý terén. Cestu na Bezděkov jsem neprojel, těží se tam les a nenašel jsem pokračování cesty po odbočení vlevo.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Praha a střední Čechy