Praha a střední Čechy – běžky

Archiv zpráv zimy 2022/2023

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Praha a střední Čechy ze zimní sezóny 2022/2023. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Praha a střední Čechy - aktuální zprávy

Vloženo 17.2.2023 20:25
(Odpověď na dotaz uživatele alda z 17.2.: Pěkný den, bude se zase na víkend upravovat Brdská magistrála? děkuji A.)

S ohledem na zhoršené sněhové podmínky v tomto týdnu se o úpravě nedá uvažovat. To spíš o tom, že v sobotu všechen zbylý sníh zmizí.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 16.2.2023 10:35
Z Teni pres Hlavu nahoru na Houpak a Tok. Upřímně řečeno nic moc. Sníh v lese souvislá vrstva tak od 700 až 750 mnm cesty jsou vetsinou ledovaté ci vytate. Lepší sníh je někde nad 750-800 metrů nad mořem. Možná lepší jet do Nepomuku vynést to na hřeben a tam si dát nějakou trasu lesem v těch nejvyšších partiích. Počasí ale krásné.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 13.2.2023 11:55
Brdská lyžařská magistrála otevřena a desítky lyžařů si již užilo víkend v strojově upravené stopě
Děkujeme obci Strašice a městu Příbram za přízeň a firmě Kovovýroba Dezort za zapůjčení stopovacího zařízení Snow Force 1
Aktuální zpravodajství :
12.2. Projeta trasa Lipovsko - Hlava - Houpák - Bunkry - Tok - křižovatka Na Třetí - Bor - Hořovská - U Bártová Dubu - bunkry - Hlava - Lipovsko 35 km - sníh měkčí - stopa dobrá!
11.2. oficiálně otevřena Brdská lyžařská magistrála trasa Strašice/ Lipovsko nebo Těně ( km dojít ke sněhu) na vrch Hlava a potom upravená stopa na bunkry vrch Houpák - Tok - Třemošná u Příbrami (nástup nejlépe z Obecnice). Trasa z Toku - U Bártová dubu - Hořovská - 35 km
10.2. 2023 upravena Brdská lyžařská magistrála v délce 40 km nástup do stop 2 km od Strašic (vrch Hlava) nebo Třemošná u Příbrami

Za sněhem je potřeba dojít nad 700 m.n.m. Vždy jsou to tak 2 km pěšky.
- ze Strašic je to Lipovsko a dále vrch Hlava
- z Tění směr vrch Hlava
- Zaječov směr Letiště - Bungry
- Obecnice směr Pilská přehrada - Třemošná
- z Příbrami - Orlov na vrch Třemošná
- od Pilské přehrady - Na Třetí - a na Tok
- z Nepomuku - vrch Praha - Malý Tok
- Teslíny - Třemšín
Brdská lyžařská magistrála se otevírá veřejnou jízdou 11.2. 2023 v 10h v Těních u Strašic

Brdská lyžařská magistrála se otevírá veřejnou jízdou 11.2. 2023 v 10h v Těních u Strašic
Pá - 10. Únor 2023, 15:17 - Zdeněk Rubáš

historicky první oficiální otevření lyžařské Brdské magistrály pořádá AC SPARTA PRAHA Cycling.
Veřejná lyžařská jízda se koná v sobotu v 10h ve Ski areálu Strašice v obci Těně na Rokycansku v 10h na parkovišti při vjezdu do CHKO Brdy. Po 35 letech snů, úvah, povolení, vybavení a příprav se oficiálně upraví běžecká stopa z Tění přes vrch Hlava a dále protipožárním pásem na Bungry a vrchol Tok. Příbramská část vede od Třemošné na Tok. Kde se obě trasy setkají u chaty Carvánky na Toku .

V pátek bude upravena trasa stopovacím zařízením na klasiku a bruslení ze strany od Strašic. Účastníci musí za sněhem dojít od parkoviště cca 1,5 km po svých nohou. Od 600 m.n. m. už je sněhu více a lyžování je pěkné s ohledem na výši sněhu. Trasa měří okolo 20 km a jde kdykoliv zkrátit. Převýšení je 500m a pozor ve sjezdu při návratu na start je to jen pro zdatné lyžaře. Upozorňujeme, že vjezd autem do CHKO není možný. Děkujeme obci Strašice, městu Příbram, VLS Brdy, CHKO Brdy a všem příznivcům za jejich podporu a zájem o Brdskou lyžařskou magistrálu.
více na www.sparta-cycling.cz
Brdy a Hřebeny
Vloženo 12.2.2023 16:26
Dnes z Teslín na Václavku a po zelené a modré směrem k Hubertce, pak okolo rybníka na Padrť a po červené/zelené zpět do Teslín. Teslínská cesta sjízdná, občas se to musí přenést a vhodné pouze pro kameňačky. Nejlepší sníh byl na turistických trasách, kde většinou nebylo prohnuto ani posypáno, ale místy probíhá těžba a je to špinavé. Pokud bude nad nulou tak už tam nic nezůstane. Jeli jsme často po tenoučké vrstvičce sněhu. Většina běžkařů se neodvážila, ale my jeli po ledu jako po másle.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.2.2023 21:21
Dnes z Obecnice na Houpák. Sníh umožňující jízdu zhruba od Kamenných schodů, jak psala včera Lída. Bohužel většina stopy byla rozšlapaná - parkoviště v Obecnici přetékalo. Nejlepší úsek, kde byla stopa byl od U Carvánky po Dlouhý kámen. Ale celkově prima - hlavně že člověk může pobýt na sněhu.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.2.2023 17:29
Dneska z Teslín na Prahu, super podmínky, před Václavkou do prava odbočit. Na václavce je to to vyfoukané. Na Praze sněhu 25cm, v Teslínech už to bylo měkké, ale nad václavkou směrem na Nepomuk ok. Na pardte je to vydupané od lidí.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.2.2023 16:56
Dnes jsme vyrazili z Teslín po Teslínské na Václavku. Místy sjízdné s opatrností, ve sjezdech místa posypaná štěrkem, od Václavky nesjízdné. Kousek za Václavkou jsme odbočili doleva směr horní Padrťský rybník. Zde asi nejlepší úsek cesty. Od horního rybníka jsme sjeli k dolnímu a po Míšovské zase zpět k hornímu rybníku. Cesta od horního rybníka k Teslínám chvíli dobrá, chvíli špatná. Kdyby někdo jel sjezdem od kláštera dolu, tak pozor, spodní část sjezdu je rozježděná od lesní techniky.
Když se s tímto stavem člověk smíří, tak to nakonec bylo pěkných 12km.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 11.2.2023 13:15
Proti čtvrtku znatelné zhoršení. V poledne kolem nuly, zataženo, pocitově vlhko. Sníh firnovatí a dole u Cunkova se objevují více hnědé "krtiny". Zůstal jsem na louce u věže, kde se dalo celkem rozumně kroužit. Stopa umydlená.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 10.2.2023 14:36
Dnes z Obecnice na Tok a Houpák. Nutno vynést běžky někam výš(alespoň do 700m, níž sněhu málo bo vůbec), já vynesla nad kamenné schody,odtamtud už se dalo jet docela pěkně požárním průsekem- stopa vyjetá od pár běžkařů až se narazí na Čihadelskou cestu- tam je STROJOVĚ!!upravená stopa až na bunkr na Houpáku, parádní svezení až na pár míst pod stromama-tam zledovatělé koleje, ale v pohodě se daly projet. Kamínky téměř vůbec. Pěkně to jelo.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 9.2.2023 19:01
Zaparkováno u Bizona a pak nahoru běžmo na Ounuz. Dole je všude bílo, tvrdo ale z pole kouká oranice. Nahoře je více sněhu a najdou se i místa s ne úplně tvrdou stopou. Nejlepší sníh byl v závěru stoupání k věži a na louce u věže. Z horních luk je lepší ta směrem k sjezdovce. Druhá je částečně něčím rozježděná. Chlístovské louky se zdály bílé ale vypadalo to pouze na tenkou vrstvu, nezkoušel jsem. V poledne bylo lehce pod nulou ale trošku časem změklo. Celkově docela dobré kroužení. Silnice suché.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.2.2023 21:58
Dnes z Orlova k Toku a na Bohutínský vrch. Příjezd autem do Orlova poněkud depresivní, sníh se začíná objevovat prakticky až na parkovišti u lesa. Jel jsem Třemošenskou a Buršovskou, obě dosti mizerné, slabá vrstva ledu nebo zmrzlého sněhu. Káňská cesta už má sněhu dost, ale stopu nečekejte, rozryto autem. U Toku a Bohutínského vrchu sněhu dost, hezké zimní ježdění, ale stopa jen místy.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 8.2.2023 14:05
Byl jsem jen omrknout okruh v Hartvíkově, stopa čerstvě protažená, bohužel místy hlína. Mezi stopama ok.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 7.2.2023 20:40
V úterý 7.2. jsme navštívili běžecké trasy okolo Javorové skály.
V podstatě stejný stav, který popisoval pan Koč.
Auto jsme zanechali u restaurace U Bizona a vyrazili na SZ.
Stopa strojově neupravená, svrchu silně namrzlá, místy vyčnívají drobné kameny či hlína. Stopa na klasiku lyžaři protáhlá, na bruslení párkrát prošlápnutá, nicméně skaty se mírně propadaly skrz namrzlou horní krustu.
Mile překvapil krátký sjezd (cca 300m) pod vysílačem Ounuz. Jelikož tato zmiňovaná stopa se nachází ve stínu, sněhová pokrývka je dostatečná a nikde neprosvítají kameny. Velmi solidní stopy na klasiku (2x) a bruslící pás rovněž krásně prošlapaný (máte se do čeho opřít). Na tomto krátkém sjezdu jsme zůstali tak půl druhé hodiny, skutečně nejhezčí úsek, jímž jsme projížděli.

Na kameňačky určitě doporučuji, nové běžky bych zvážil. Při ostatních sjezdech skutečně musíte dávat dobrý pozor, abyste neskončili se zářezy na skluznici.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 6.2.2023 19:21
Dnes krátký okruh Nepomuk - pod vedením - Praha - Malý Tok - Brdce - Hradiště - Nepomuk. Cesta nahoru je vyšlapaná hlavně od lidí, těsně pod Prahou už začíná regulérní stopa. Nahoře je stopa docela pěkná, sněhu cca 25 cm, mezi Malým Tokem a Brdcema se rozbíhajíc stopy skoro každým směrem. Dolů od Hradiště to ještě šlo na kraji cesty, ale od rozc. Pod Plešcem už je štěrk a stopa žádná, do Nemomuku s lyžemi na zádech. Jakmile se vyjede na náhorní plošinu a dále do býv. prostoru, sněhu je dost a stop asi taky.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 6.2.2023 9:23
Krásné slunečné počasí, pořád ještě sněhu dost, ale každopádně by to chtělo na tenhle zmrzlý a pátečním deštěm "preparovaný" základ aspoň trochu nového sněhu, předpověď bohužel nic neslibuje... Na louce u vysílače u Ounuzu jsem obnovil bruslařské kolečko (po předchozích deštích tam byla na povrchu krusta, tu jsem ale rozšlapal). Po obědě v hospodě U Bizona jsem ještě udělal menší okruh po lese a loukách směrem ke golfovému hřišti, ale tam už je to jen na kameňačky.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 4.2.2023 18:50
Kam na běžky? No přece do Cunkova a na Ounuz(Javorová skála). Dnes odpoledne jsem byl na běžkách. Sluníčko se střídalo s občasným sněžením. I přes oblevu v okolí lze si parádně zaběžkovat. V Cunkově leží 6 cm a na vrcholu Ounuz (Javorová skála) ve výšce 702 metrů nad mořem je dokonce 14 cm a stopa velmi příjemná, zmrzlá a vyšlapaná od běžkařů. Doporučuji start ideálně z Cunkova u penzionu "U Bizona" (možnost občerstvení v hospůdce) a vyrazit směrem na Ounuz. Podmínky budou v následujících dnech dobré, jelikož se očekává celodenní mráz. Aktuální stav můžete sledovat také prostřednictvím kamery Cunkov(Webkamery-Česká Sibiř). Bohužel v Libenicích (centrální parkoviště) a na dalších místech nelze v současné době nastoupit na trasu(bez sněhu). Nízká sněhová pokrývka neumožňuje strojovou úpravu běžkařských tras na území Čertova břemene, ale přesto si lze parádně zaběžkovat v přírodě bez velkého počtu lidí. Tak neváhejte a přijeďte :-)
14:42
14:43
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 4.2.2023 18:13
Pořád super svezení kolem Pardrtí, Teslín, sněhu dost,10-20cm, vymrzlé stopy.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 3.2.2023 17:02
Dneska z Teslín a padrtě. V teslínech cca 20cm, na padrtích 10cm. Jelo se v pohodě, uvidíme co zůstane do zítra po dešti.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 3.2.2023 0:39
Podminky horsi, snih z rozrytych luk odesel, takovy breznovy firn, ale ta lepsi mista se uchovala a hodinku behani po loukach mezi satelity to slo. Zaklad je to ale slusny - pripadne-li, jel bych znova, jinak spis ne.
Ladův kraj
Vloženo 31.1.2023 19:45
Dnes klasickým spíše turistickým stylem kolečko necelých 10 km z Nepomuku pod Třemšínem přes vrchy Prahu a Malý Tok, teplota kolem nuly, připadlo asi pár cm sněhu, stopu jsem si vyšlapal uprostřed cesty mezi kolejemi od aut, hůlky šly na cestách převážně až na asfalt, ale s trochou opatrnosti moc hezká projížďka! Spíš na pohodu, nic pro závodní lyže. Skluznice trochu utrpěly v závěru sjezdu Planýrkou. Díky za inspiraci brdskelisty.cz !

» Zobrazit GPX záznam trasy

Brdy a Hřebeny
Vloženo 31.1.2023 19:07
Dnes s nevelkými očekáváními jsem vyrazil přes poledne na Ondřejov a byl jsem příjemně překvapen. Obtížné ledovaté podmínky z druhé poloviny minulého týdne byly ty tam, zůstal tvrdý podklad a na něm cca 1 - 2 cm nového sněhu. Lyžoval jsem v sadu, kde v jeho jižní polovině se dalo na cca 400 metrovém okruhu parádně bruslit (foto č. 1) a i klasici si tu najdou svoje. Dál jsem se ale nepouštěl, neb krtek zde vystupňoval od minulé návštěvy své úsilí ;) Pak jsem také jezdil na louce pod hvězdárnou (foto č. 2), kde jsou krásné výhledy do (již zeleného) údolí Sázavy. I zde se dalo dobře bruslit v místech, kde sníh ujezdily sáňkující děti, terén je ale náročnější a vyžaduje větší fyzičku. Celkově i vzhledem k nízkým očekáváním 6/10. Škoda, že podmínky nevydrží.
12:33
14:30
Ladův kraj
Vloženo 30.1.2023 12:24
Ahoj, v podstatě potvrzuji napsané. Sněhu ale není mnoho, někde kouká tráva, případně hroudy hlíny, doporučoval bych spíše "béčkové" lyže. Pokud by se mělo výrazně oteplit tak to určitě nepůjde.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 30.1.2023 8:40
V neděli jsem vyrazil na trasu Libenice-Cunkov-Ounuz. Leží zde 2 až 6 cm sněhu. Podmínky jsou velmi dobré(viz fotky). Trasy jsou vyšlapané od lidí a to z toho důvodu, že zatím není možná úprava tras rolbou(nízká sněhová pokrývka). V parkovišti Libenicích bylo v 15:00 hodin 20 aut a v Cunkově (penzion "U Bizona") v 16:00 hodin 15 aut. V první polovině týdne má ještě slabě sněžit a teplota bude většinou pod nulou. Dle výhledu se má na víkend výrazněji oteplit. Tak pokud máte chuť a chcete si užít přírodní běžkování téměř bez lidí, neváhejte vyrazit. Pohodlně můžete zaparkovat v Libenicích nebo v Cunkově. Aktuální stav můžete sledovat také prostřednictvím kamer https://www.pocasiceskasibir.cz/kamery nebo kdykoliv naleznete odkaz na této stránce(užitečné odkazy).
15:53
16:15
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 29.1.2023 0:01
Chlístovské okruhy projety před časem skútrem. Přemrzlá stopa, místy drhnou body. Není najeto tolik kombinací stop jako při víc sněhu ale nechá se najít slušná zmrzlá stopa. -3.5°C, zataženo, mrznoucí mlha. Parkoviště v Chlístově protaženo.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 28.1.2023 17:46
Zdravím omezeně se nechá jezdit na hřebeni Prahy. Dnes jsem projel trasu Nepomuk-Pod Plešcem - Tockou silničkou na Malý Tok -sedlo Sv.Ján-Praha- Praha a spět. ve stopě leží od 5cm do 9cm občas nějaky kamýnek , sjezd s M.Toku na Borskou silničku v pohodě, sjezd s roc. Pod Plešcem do Nepomuku také dobrý. Doporučuju staré lyže.
Martas
(Odpověď na dotaz uživatele Miroslava z 28.1.: Napište, prosím, jestli někdo dnes v sobotu 28.1. zkusil stopu a co je sjizdné?
Děkuju moc)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 28.1.2023 11:03
Ledovec na Hvězdě sice drzi ale je to skutečně pro příznivce ledovcového bezkovani.totalni led.za me nemá moc smysl, bezky jsem nemel...muselo by něco pripadnout.škoda že už nefunguje na Vypichu Skiarena se zasněžováním by to při těchto teplotách by se to dalo...
Praha
Vloženo 28.1.2023 1:04
Ledovec na Bile hore v Praze (Hvezda) kupodivu stale drzi a i dnes solidni podminky na skate.
Praha
Vloženo 27.1.2023 18:44
Střezimíř - Větrov - Libenice - Alenina Lhota - U Bizona a zpět.
Sníh zmrzlý, není ho moc, ale dalo se jet už ze Střezimíře. Vyšlapané stopy, občas rozjeté autem, sem tam kouká hrouda nebo řepka. Celkově dost dobré, ale připadnout by neškodilo.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 27.1.2023 17:54
Hostivař může Hvězdě nepřekvapivě jen závidět. Sněhu pouze zbytky, na většině míst jen tráva či bláto. Na fotkách jsou místa s největším množstvím sněhu, ale na lyžování by to bylo jen pro maximální šílence. Já tam samozřejmě nebyl s lyžemi.
12:52
12:56
13:01
13:03

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Praha
Vloženo 26.1.2023 23:47
Dnes večer obora Hvězda, na céčkové běžky na hlavní magistrále stále solidní podmínky na skate.
Praha
Vloženo 26.1.2023 7:45
Od Bizona na Ounuz dobré, přes Businské peklíčko to kupodivu také nebylo tak hrozné jako jindy, na loukách u Chlistova opět vykrouženo mnoho okruhů skůtrem. Děkujem ! Lyže B samozřejmostí...
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 25.1.2023 8:17
Vcera vecer krouzeni na Hvezde, prakticky bez problemu, rychla podminka, myslim, ze to s opatrnosti pujde jeste par dni
Praha
Vloženo 24.1.2023 17:29
Dnes ráno nad Mnichovicemi (pod Klokočnou-hřbitovem a podél cyklo stezky) dva okruhy celkem cca 4-5km. Stopa v několika místech vytátá na bahno a trávu. Na šutračkách se ještě dalo…
Ladův kraj
Vloženo 24.1.2023 15:23
Hvězda dopoledne úterý. Ještě to šlo, dalo se, ale už nic moc. Dost to tam taje. Oběd u Holečků ale na závěr byl super....
Praha
Vloženo 23.1.2023 22:48
Z Nepomuku na Prahu. Dole sněhu tak, tak, postupně nepřibývalo. Na asfaltu v kolejích po autech to šlo, jakmile byl podklad s kamínky tak to drhlo. Dolů po šikmé modré od Sv.Jana a po cyklostezce se to muselo místy sundat, jak tam bylo moc štěrku. Celkově nedoporučuji, pokud nepřipadne. Nestojí to za to.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 23.1.2023 21:48
Modřanská rokle 16:30 hod. Běžky jsem mohl nazout kousek nad retenční nádrží (50.0027081N, 14.4533978E) . S opatrností se dala sjet cesta dolů po hrázi. Pohodlně sjízdná byla cesta k můstku 50.0023375N, 14.4395736E. Cca 60% cesty byl udusaný sníh, kde se dalo bruslit, zbytek břečkovitý sníh, který bylo možno přejet soupaž nebo klasikou bez kontaktu s asfaltem. Ty lepší úseky jsou na fotkách. Vzhledem k tomu, jak se podmínky zhoršily od včerejška si myslím, že to půjde dobře ještě 24.1. ráno. Večer ale možná už ne (nebude to už souvislá cesta).
DOPLŇUJI , že ta mapka, která byla vytvořena automaticky na údajně na základě souřadnic fotek je zavádějící, byl jsem POUZE v Modřanské rokli.
16:43
16:48

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Praha
Vloženo 23.1.2023 18:37
Ski arena Hvezda opet nezklamala. Je to az neuveritelne kolik je tam snehu.
Klasika i skate na b lyzich👍
Praha
Vloženo 23.1.2023 17:12
Okolí ondřejovské hvězdárny včera a dnes: Včera po krátké sněhové vánici pěkné bruslení od parkoviště k 2m dalekohledu, dnes tamtéž stále dobré, ale povrch už umydlený, takže trochu hůře drží hrany. Nejlepší je okruh po žluté, dále vpravo po vrstevnici - široká zpevněná cesta vedoucí od pily, znovu vpravo po modré až k rozcestí Pod Skalkou (cca 400m opět velmi dobré i na bruslení) a zpátky k obci po červené. I zde se dá obstojně bruslit. S výjimkou asi 50 m úseku v mírném klesání, kde vykukují kamínky, není třeba se obávat o skluznice.
Lyžování na dalším oblíbeném místě (sad pod 2m dalekohledem) je už horší a trpí tím, že nám letos ještě nestačila pořádně promrznout zem. Sníh ve stopách je tak mokrý a na některých místech voda prosakuje z podkladu do stopy. Také se tu notně vyřádil krtek ;) Celkový dojem včera 5/10, dnes 4/10.
Ladův kraj
Vloženo 23.1.2023 15:32
Hlavní tahy ve Hvězdě pro skate lze jen doporučit. ;-)
Praha
Vloženo 23.1.2023 9:45
Nenáročný pohyb klasikou na lyžích určených pro hraniční podmínky možný je. Nejlepší podmínky jsou tam, kde zůstal jako podklad zbytek sněhu ze středy, nebo kde byl sníh předtím udupán pěšími. Stopy vyjeté od lyžařů mají nevýhodu v tom, že jejich kvalitu zhoršuje vlhkost přicházející odspoda. Tohle asi bude platit po celé Praze + myslím, že na rozdíl od prosince budou tentokrát lepší podmínky na trochu výše položených místech kousek za Prahou, než přímo na území Prahy. I ostatní zprávy to naznačují.

Přestože se v Hostivaři lyžovat obstojně dá, slušné stopy na klasiku tu vyježděny nejsou - v těch místech, kde zůstal středeční podklad, je nikdo nevyjezdil. Na skate je na aktuální situaci velmi slušný pás od Lidlu směrem na západ, jinde jsou použitelné jen krátké úseky. Očima klasika, který teda dnes neměl síly zkusit bruslení.
8:50
8:57
9:00
9:10

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Praha
Vloženo 24.1.2023 12:20
Ounuz-Jistebnice a zpět. Šlo to.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 23.1.2023 12:04
Včera v neděli večer - naprosto v pohodě - cesty ušlapané a lehce umydlené, ale na bruslení použitelné, stopa
v trávě pomalejší ale sněhu tak akorát dost i na vedlejší cesty. Dolu jsem ale nejel.
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 21.1.: Máte někdo aktuální zprávy ze skiareny Hvězda?)
Praha
Vloženo 23.1.2023 11:36
Centrální park mezi Opatovem a Hájemi - v neděli dopoledne jsem se snažil vyjezdit stopu. Směrem k Opatovu (kde je menší pohyb lidí) místy velmi slušné, směrem k Hájím (kde bylo mraky dětí na bobech) sníh více rozdupaný a místy tráva, chtělo by to pár cm nového sněhu. Ale na starých lyžích se v pohodě dalo. Bohužel se opět našli bezmozci (převážně pejskaři), kteří prostě musí jít pracně vybudovanou stopou...
Praha
Vloženo 23.1.2023 11:24
Jeli jsme od Bizonu nahoru k vysilaci a pak okruh nahore po loukach. Stopa pouze vyjeta lidmi, sem tam nejaka trava, ale celkove pohoda.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.1.2023 22:41
Od Velkých Popovic přes Kamenici a Gryblu do Jílového, všude to šlo, kvůli málu sněhu nebylo třeba sundavat, jen dávat pozor a vyhýbat se kamenům. Asi hraniční na nějaké slušné svezení na kameňačkách. Cesty většinou udusané od pěšáků, sníh vlhký, ale tím utemovaný. Jak psala Dana, pohledem z vlaku ještě v Říčanech mi přišlo o něco méně sněhu než ve Strančicích a dál.
Střední Čechy
Vloženo 22.1.2023 21:56
Cyklostezka Kamenné Žehrovice - Důl Tuchlovice na bruslení i klasiku v pohodě. Pod hůlkama je cítit asfalt, ale vidět není. Okolí hlavně v lese by chtělo ještě drobet případnout. Myslím, že ještě zítra to bude fajn, pak se uvidí.
Střední Čechy
Vloženo 22.1.2023 21:52
Dnes večer trasa z Černovic přes silnici Mnisek-Revnice az po Cerveny Kriz. Prvni cast trasy z Černovic ke Sranku občasné přenášení a kaminky, pak lepsi, od silnice k Červenému Krizi pak bez problémů, utemovana cca 5cm vrstva a chumelí.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 22.1.2023 21:47
Začátek od Zbraslavi směr Vrané n. Vltavou je stezka mokrá bez sněhu. Kolem je sníh se starou stopou, sníh mokrý a slabá vrstva. Místy spíše travní lyžování na běžky "šutračky".
Praha
Vloženo 22.1.2023 20:02
Brdy - nástup Těně po zasněženém asfaltu šměrem na Strašice, místama docela fajn ve stopě od kol/auta, místama to trhlo a drobné kamínky, paradoxně víc nahoru jet nešlo, sníh se hrozně pak lepil. Na rozjezd dobrý, ale nic extra.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 22.1.2023 20:00
Modřanská rokle - v 16:00, kvůli rozbředlému sněhu jsem nazul lyže až u hřiště na házenou (50.0045750N, 14.4237486E), jel jsem nahoru k úpatí hráze (50.0021167N, 14.4489197E). Dolní polovina této trasy byla o dost horší (cca 50 % trasy byl sníh rozbředlý, dal se ale projet klasikou bez drhnutí o podklad). Horní polovina o dost lepší, udusaný pevný sníh. Na mých starých lyžích s tupými hranami jsem mohl bruslit, aniž bych sníh prořízl na podklad. Bohužel to moc nevypadá, že by v noci rozbředlý sníh zmrzl. Přesto chci jít ještě zítra ráno. Je to spíše pro nadšence než pro sportovce.
Praha
Vloženo 22.1.2023 18:39
Dnes před polednem od autobusové zastávky Tehovec Vojkov pěšky do lesa a tam už na běžkách po žluté značce NS Klokočná na Klokočnou a po NS Krásné vyhlídky přes Struhařov na vyhlídku nad Myšlín. Zpátky po NS Krásné vyhlídky a NS Mikešova cesta a zas po žluté značce NS Klokočná, po modré a nakonec zelené do Říčan k Olivovně a na zastávku Říčany Rychta. Všude to šlo, kameny nekoukaly a až na přechody přes vozovky nebylo nutno sundat běžky. Žlutá značka NS Klokočná je přímo luxusní na klasiku i bruslení, stopy i do některých bočních cest, ale tam to bude asi s kvalitou horší. Sníh všude, kde jsem byla, pevný a netál, výrazně lepší než od Říčan níž a blíž k Praze, tam je menší vrstva, mokrý a na běžky by to asi nikde nebylo.
Ladův kraj
Vloženo 22.1.2023 16:52
Cesty kolem Ondřejova jsou v pohodě průjezdné na starších lyžích na klasiku. Stopy jsou časté, vyježděné běžkaři. V poledne skoro nikdo, odpoledne jsem potkal pár lidí.
Nejlepší část je stopa u horního kraje louky mezi Třemblaty a Zvánovicemi (https://mapy.cz/s/namarotasu).
11:54
12:42
14:33

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Ladův kraj
Vloženo 22.1.2023 16:41
Jižní Město - cesta kolem Milicovske homole vhodná na skate, ale na straně Milíčovského lesa na několika místech rozbředlý sníh. Snad pomůže mráz a trocha nového snehu
Praha
Vloženo 22.1.2023 11:33
Parkoviště v sedle mezi Řevnicemi a Mníškem v 10:30 už skoro plné. Asfaltka k Červenému kříži pěkná na skate. 3 cm udusaneho sněhu, ale zatím s opatrností bez šrámů. Před bufetem na Skalice pozor, kamínky a posyp.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 21.1.2023 22:56
Ladornka - hraniční. Klasika po trávě v pohodě. Skate jak kde. Dají se najít sjízdné cesty. Lepší to bylo na straně poděl Tomanovy ulice. Lyže B, ne-li C, takhle po tmě člověk občas zadrhne. Finské lyže trochu lepily, pomohl sprej. Ve Hvězdě jsem nebyl, ale možná to tam bude lepší. Obecně cesty naklopené k severu byly lepší. Zítra pokračování.

Někdo nějaký tip někde blízko na západ od Prahy? Na Sibiř se mi zítra nechce a dál už vůbec ne. Díky!
Praha
Vloženo 21.1.2023 19:33
Připadlo dost, na loukách od bizonů dál je to už výborné. Strojově ale zatím nic upraveného není (ani od od parkoviště u Líbeznice, ani od bizonů). Měl jsem s sebou ale opět jen kameňačky, na louce u vysílače jsem kroužil od 11 hodin sám (byly vidět zaváté zbytky mých stop ze čtvrtka). Doufal jsem, že se někdo přidá a že to třeba ušlapeme tak, že půjde i bruslit. Do 12 hodin nikdo nedorazil a mě to přestalo bavit. Ale když už jsem měl jen kameňačky, tak jsem se rozhodl že se projedu po okruhu vyznačeném v zimní verzi na mapy.cz (po žluté kolem osady Businy, pak ke Starcově Lhotě a zpět kolem Aleniny Lhoty k bizonům). Cesta v lese byla opravdu na kameňačky, na loukách to jde. Kolem osady Businy je to blbě značené i blbě průjezdné, musí se dost dát pozor aby se to trefilo - žlutá značka se místy ztrácí, je tam spousta plotů které se musí objíždět. Strojově ani zde není nic vyjeto. Směrem k Alenině Lhotě pak je to přes golfové hřiště jen "na tušáka" - kdo to tam moc nezná, tak bez GPS moc jednoduše neprojede. Hospoda "U bizona" je otevřená (od pátku do neděle, od 11 hodin, v pátek od 15).
K dopravě: Pokud pojedete od Benešova, tak je asi lepší jet až do Sudoměře a pak přes Borotín (a tedy nikoli přes Mezno a Střezimíř). Když jsem tu byl ve čtvrtek tak jsem zjistil, že stavba okolí trati na Č. Budějovice ještě není dokončená, na objížkové (nedostavěné) silnici je spousta bláta, ve směsi se sněhem to tam bude asi dost klouzat. Přes Borotín to dnes bylo OK (i když místy sněhové jazyky).
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2023 19:01
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 21.1.: Ahoj všem, jak to vypadá po sněžení?)
Dnes v 15hod z křižovatky pod Hradcem, k základně. Kolem 10cm sněhu, misty méně, na obvyklých mistech. Sníh jen málo ujetý, ale zitra by to mohlo být lepší. Od Stožec k Základně neujeté, propada se to a občas drhne. Od křižovatky nahoru nejlepší. Jel jsem skate na kamenackach, 15km. Zotra jdem znova.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 21.1.2023 16:14
dopoledne bylo dost sněhu na bezky, stopy spis neprojete. Oblast Pohori/Markvart, NP Grybla.
Střední Čechy
Vloženo 21.1.2023 16:08
okolí PR Grybla, dopo spoustu snehu a potkala jsem i běžkaře. Stopy si jeli sami, ale těžko říct, jak to vydrzi do zítřka.
Střední Čechy
Vloženo 21.1.2023 20:24
Ledce - Ujkovice - Prodašice

(Odpověď na dotaz uživatele Jen z 20.1.: Dá se prosim upresnit ta lokalita, kde se da na poli bezkovat? To rozhrani MB - Nymburk? Treba uvest vesnici. Dekuji.)
Střední Čechy
Vloženo 21.1.2023 12:48
Když vidím, jak venku chumelí, přidávám fotku z páteční procházky po Hostivařském lesoparku. Na většině míst sice ze středeční nadílky nic nezbylo, ale na kouscích luk, které jsou lépe kryté před sluncem, cca 2 cm nesouvislého sněhu zůstaly. Jako podklad to může být dobré. Umístění viz GPS u fotky, podobné je to i na malých loučkách v lese SV odtud.

Jo a louka svažující se směrem k hrázi, kde se nedalo v prosinci moc dobře lyžovat kvůli vyšší trávě, je už posekaná.

Na další průzkum bohužel ze zdravotních důvodů vyrazit nemůžu.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Praha
Vloženo 20.1.2023 19:36
Pole a louky v blízkosti rozhraní okresů MB - Nymburk. Ve středu kalamita - cca 25 cm mokrého sněhu, který lámal stromy. Po částečném slehnutí se z toho stal ideální souvislý zmrzlý podklad cca 15 cm. Dnes jsem si vyjel 5 km kolečko na klasiku se staršími běžkami, jelo to dobře, nikde to nedrhlo, bylo by to i na lepší lyže.
Střední Čechy
Vloženo 19.1.2023 18:23
5 až 10 cm nového sněhu bez podkladu. Z parkoviště "U bizona" šlo vyjet po zasněžených loukách až k vysílači, tam jsem na louce vyjel kolečko na klasiku. Měl jsem s sebou kameňačky, ale při troše opatrnosti by to šlo i s lepšími lyžemi. K dokonalosti to ale má daleko, chtělo by to přece jen další dávku toho bílého...
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.12.2022 9:16
V Hostivaři sice ještě převládá bílá barva, ale je to spíš taková břečka a na cestách to místy připomíná vodní lyžování. Stopy na klasiku na loukách zůstávají jakž takž použitelné ty, které měly nejprve udupaný podklad od pěších a až pak je adaptovali lyžaři. Čistě lyžařské stopy jsou už spíš nepoužitelné. Sice to jede líp, než to vypadá, ale i tak za mě je to konečná. Leda kdybych bydlel těsně u sjízdné části lesoparku, ale příjezd od Petrovic už stojí za houby. Pro skalní to ještě dnes půjde.
8:10
8:17
8:26
8:39

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Praha
Vloženo 21.12.2022 11:03
Hvězda skate 10:00. Ještě to jde, ale už začíná vykukovat poklad a sníh je stále špinavější od listí, jehličí a větviček. Berte horší lyže. Vidím to tak den max dva nějakého lyžování.
Praha
Vloženo 21.12.2022 1:13
Obora Hvězda - skvělá, na většině míst ledovatá, ale stále vyhovující. Jen mě rozčilovalo kolik tam bylo profíků, kteří mě neustále předjížděli :-)
Praha
Vloženo 20.12.2022 20:08
Hvězda je ledovatá, ale na skate pořád skvělá. Stopy na klasiku úplně ledové, dobré tak na soupaž. Ještě zítra by to mělo být OK.
Praha
Vloženo 20.12.2022 18:11
Dnes jarni okruh ve smeru Hartvikov - Vodice - Osikovec - Nad Domamysli - Domamysl - Hartvikov. Paradni rychla zretelna stopa, asi zatim nejlepsi svezení tohoto prosince. Nikde skoro ani noha, na parkovisti v Harvikove 7 aut.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 20.12.2022 10:40
Okruh u Smilových Hor na loukách byl částečně zafoukaný, jinak v pořádku.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 19.12.2022 19:42
Libenice -Cunkov -Ounuz a zpět. Místy zafoukaná stopa,ale jinak naprostá nádhera,zabruslil jsem si líp,než na Šumavě.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.12.2022 18:12
Z Orlova na Tok -z parkoviště se lyže musí vynést po zelené značce, nahoře je Třemošenská rozježděná svozem klád ale dá se s obtížemi jet, dále Buršovská prohrnutá ale v kolejích se také dá s obtížemi jet. Káňská už má většinou stopu uprostřed kolejí. Čím výše, tím je víc sněhu a méně rozježěných cest.
Dolů po žluté Čihadelské se dá pěkně plužit, Obecnická k Pilské nádrži pěkná stopa, málo projetá silnice. Až na Slaninu to je slušné, ze Slaniny do orlova přibývá kamení ale dá se to na starých lyžích.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 19.12.2022 17:58
Stopy začínají přímo u parkoviště, které je cca 200 metrů za výjezdem z Brtnice (u odbočky doleva na Krámský a u autobusový zastávky). Stop je hodně a jsou různě namotané na louce. Občas kouká hlína nebo tráva, ale ne kameny. Je to jen na klasiku.
(Odpověď na dotaz uživatele Jarmila z 19.12.: Krámský: a kudy tedy vedou ty stopy?)
Ladův kraj
Vloženo 19.12.2022 13:20
Hostivařský lesopark před polednem stále ve velmi slušném stavu, pro oba styly. Stop na klasiku víc, než v sobotu dopoledne, kdy jsem tam byl naposled. Na první pohled sice použité, ale lyže vedou líp, než když byly čerstvé. Menší část cest byla projeta lesní technikou, ale téměř výhradně šlo jen o cesty, které nejsou pro lyžaře podstatné. Mimo jiné tu cestu dolů k přehradě, co jsem jel v sobotu viz tenhle záznam https://www.kamzasnehem.cz/bezky/vylet/59709

Budu se těšit na nějaké zprávy z úterka, abych věděl, co dělat ve středu :-)

» Zobrazit GPX záznam trasy

Praha
Vloženo 19.12.2022 9:26
Krcak

Stale jeste dobre, do prudkych kopcu s trochou opatrnosti, nahore u chodova uplne v pohode, spechejte to vyuzit nez to zitra povoli
Praha
Vloženo 19.12.2022 7:44
Raní Hvězda skatem zdola od Ruzyňské brány, B lyže se hodí na cestách lesem nahoru, pár kořenů a odvodňovací kanálky (těch jsem se nahoru bál, dolů jsem je ale přejel s mírným nadlehčením bez úhony). Nahoře na cestách od letohrádku k branám super podmínka. Tvrdý sníh, hrany ale podrží, vedle několik řad solidně vypadajících stop na klasiku, prostě pražská Birkebeiner Arena. Vyražte, ve středu během dne se má začít oteplovat.
Praha
Vloženo 21.12.2022 21:42
Krásný svezení....
14:37
14:40
14:49
14:59

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.12.2022 21:12
Počasí slunečné, trať pěkná, jelo to parádně. Trasa : Libenice-Cunkov-Ounuz- Monínec a zpět
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 18.12.2022 22:41
Z Orlova pěšky na Trrmosnou, pak už na běžkách na Tok, Houpák, Korunu, kolem Lazske nádrže zpět do Orlova. Nad 700mnm luxus I na dobré běžky, níže taky dobré, jen to chce víc opatrnosti nebo běžky kde dva tři kamínky nezamrzi.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 18.12.2022 22:08
DObrý den, pokud se ptáte na Krámský, dnes jsem tam byla poprvé a parkovala jsem zde: https://mapy.cz/zimni?source=pubt&id=15301822&x=14.6413697&y=49.9096198&z=17
resp. při příjezdu od Brtnice jsem zahnula před zastávkou doleva (na východ) a hned na kraji na louce. Je to ale pro pár aut. Ale v pohodě jsem zaparkovala.
(Odpověď na dotaz uživatele Dagmar z 18.12.: Dotaz. Kde je tedy dobrý nástup? Kam jet? Nejlépe vlakem či MHD? Odkud začít? Kde to je upravené? Děkuji.)
Ladův kraj
Vloženo 18.12.2022 20:47
HŘEBENY (Dobříš - Stožec - Skalka - Dobřichovice): Výstup po modré na Stožec souvisle sjízdný až od rozcestí Pod Obrázkem, nahoře pohodlná cesta na Klondajk, kolem základny jsem to vzal pěšky podél betonové zdi (asi lepší, než tradiční vopruz dole po červené). Hřebenové cesty pak měly střídavou kvalitu, občas v lesních úsecích škrtal štěrk docela víc, ale tak ze dvou třetin celkem postačující vrstva pevného prašanu. Trasa má podobu ujetého mlatu, stopy jsou spíš náznakové. Sestup do Dobřichovic byl sjízdný jen z menší části.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Brdy a Hřebeny
Vloženo 18.12.2022 20:04
Pár fotek z Krámského. Zázračně tam odpoledne vysvitlo i slunce. Sníh suchý, lze "beztrestně" vjet i do prašanu, výjimečně ledové úseky a jeden zmrzlý potůček.

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Ladův kraj
Vloženo 18.12.2022 19:55
Na Krámském krásné stopy na klasiku, základní okruh s mnoha variantami kolem 2,5 km, "smyčky" do kopce a zpátky kolem 1,5 km. Celkem možná 6 km stop. Jen chybí přehledná mapka, a to i na Mapách.cz. Překvapuje mě malá publicita takto krásné lokality.
Ladův kraj
Vloženo 18.12.2022 19:06
Ladronka a Hvězda - hezké svezení, rychlý sníh, docela kosa a stromy ozdobené námrazou. Skoro všude bez problému sjízdné, jenom bych nedoporučoval pěšinu těsně podél zdi do spodní části obory - tam bylo dost kořenů a občas šutr. Na hlavních cestách super podmínky na skate. V pondělí a v úterý to určitě ještě půjde.

» Zobrazit GPX záznam trasy

Praha
Vloženo 18.12.2022 16:03
Libenice-Cunkov skvela stopa,slunicko,mráz,cesnecka,krasne sklouznuti🙂
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 18.12.2022 15:56
Miličovský les a halda Všechny širší cesty sjízdné na skate. Místy stopa. Na loukách vyjetá kolečka stopy. Lyže kameňačky, ale myslím, že jsem zadrhnul jen nepatrně, až jsem se divil. Na Prahu po letech luxusní svezení hned za barákem.
Praha
Vloženo 18.12.2022 15:00
Libenice-cunkov-ounuz- a zpět.
Sluníčko, trasa upravená, jak na skate, tak i na klasiku. Mnelo jsem A lyze a v pohodě. Parkoviště v Libeňský či h a u Bizona plně že 3/4.Tak využijte dokud to jde.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 18.12.2022 13:22
Letňanský lesopark, skate. Po asfaltových cestách super, po pěšině v lese taky dobrý. Na poli to nejde, všude čouhají hroudy. Doporučuji hroty na kolečkové lyže, na asfalt jsou ideální a na pěšinách se za těchto podmínek neboří.
12:37
12:56

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Praha
Vloženo 18.12.2022 13:09
Ski Těškov dnes dopoledne okruh u penzionu úprava pro skate i klasiku , místy kouká tráva určitě B lyže ale jinak pěkné svezení.
Střední Čechy
Vloženo 18.12.2022 11:52
Z Petrovic pole hned za sídlištěm stále nepoužitelné, ale stačí sjet k Dobré vodě a odtud se po poli ve vyjeté stopě dá dojet až k silnici a k Pitkovicím. Někde to nedrhne vůbec, někde zřídka, někde o hroudy a kameny pravidelně. Sjezd nad lesíkem k Dobré vodě z tohoto pohledu špatný. Pro lidi z Pitkovic/Petrovic to možnost je, ale spíš průměrná, jinak Miličák a Hostivař jsou lepší. Za silnicí jsem žádné stopy směr Uhříněves/Benice neviděl.

Přejezd přes Křeslice do Miličáku v pohodě, zouvání jen 2x přes silnici. Miličák na výborný na skate - jak cesty okolo hald, tak široké cesty v lese. Zbytek cest v lese je ušlapaných, sjízdných. Pro jízdu ve stopě jsou lepší louky, na nichž pár okruhů vyjetých je. Shrnutí: na skate do Miličáku, na klasiku raději do Hostivaře.
9:14
9:37
10:33
10:46

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Praha
Vloženo 18.12.2022 10:38
Na Krámském je několik kilometrů strojově upravených tras.
Ladův kraj
Vloženo 18.12.2022 16:13
Po nočním sněžení byla stopa místy zafoukaná. Na loukách u Chlístova bylo několik okruhů projeto skůtrem.
11:27
11:27

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 18.12.2022 15:26
Od pěšího mostu v Čelákovicích přes Labe k železničnímu mostu, ke sv. Václavovi, podél tratě k přejezdu na Byšičky a zpět k sv. Václavovi a přes Grádo k mostu. Na většině trasy ujetá cesta od aut, tak se jelo skvěle. Kolikrát za desetiletí se poštěstí, aby se tu dalo běžkovat?
Střední Čechy
Vloženo 18.12.2022 12:36
Včera z Chlístova přes Busíny, Ounuz, Aleninu Lhotu do Jistebnice a zpět. Sníh úžasný, stopa po úpravě a následném větším sněžení dobrá, lidí tak akorát. Tolik sněhu pohromadě už dlouho nebylo, a tak jsme si to parádně užívali!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 18.12.2022 12:04
Ahoj,
Těně, nahoru lesem a Pramenskou na Kvaň les, přes Dlouhý vrch a Bártův dub zpět. Od 750mnm ok, níže jen tak tak na kameňačky. Na sjezd až dolů to není.
Opakoval bych? Ne, počkám až ještě připadne:)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 18.12.2022 11:12
Jistebnice-Ounuz-libenice a zpět, stopy velmi dobré👍Přímá trasa libenic-Jistebnice neupravena.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 18.12.2022 9:21
Z Hradce přes Stozec k vojákům a zpět na klasika h pohoda, kolem I dva na skate. Stopa slapla I že Stozce dolů na obě strany.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 18.12.2022 8:33
Modřanská cyklostezka: velmi dobře sjízdná celá cyklostezka od začátku aleje v Braníku až po staré Modřanské nádraží. Spíše na skate
Praha
Vloženo 17.12.2022 21:22
HVĚZDA: Na trojzubci hlavních cest jsou trochu rozhárané, ale obstojně sjízdné stopy na klasiku - ještě lépe si asi užijí bruslaři, navzdory ušmatlávání trasy pěšáky a psy. Na vedlejších chodnících to jen občasně škrtne.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Praha
Vloženo 17.12.2022 20:31
Ladronka - na skate docela v pohodě, jen pár míst trochu užších s prosvítající cestou. Občas listí, ale ne kameny. Škoda, že lidi po stopě šlapou místo toho, aby šli vedle po "své" cestičce.
Praha
Vloženo 17.12.2022 19:49
Letnansky lesopark, dnes brzy rano hned po rozedneni, super svezeni klasika i skate.
Praha
Vloženo 17.12.2022 19:42
Hvězda a Ladronka - ve Hvězdě velmi dobré podmínky na hlavních cestách na skate i klasiku, sjízdné jsou i vedlejší cesty v lese (tam občas nějaký ten kořen), o kamínek jsem nikde nezavadil. Z Hvězdy se dá se dvěma přeneseními silnice přejet do parku Ladronka, kde jsou také hezké stopy (viz gps záznam), osvětlená cesta na skate, otevřená hospoda a svah na bobování.

» Zobrazit GPX záznam trasy

Praha
Vloženo 17.12.2022 19:25
Dnes z Blaničky na Hartvíkov,stopa slušná,sněhu dost,parking prohrnutý,parada🙂
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 17.12.2022 19:18
Slivenec-Barrandov-zookoutek Chuchle..
Podmínky spíše horší než jsem čekal.. sníh je prachový a neudělá vrstvu.. navíc asi sfoukano..louky jsou zarostlé nějakým zeleným bordelem půl metru vysokým, takže se dá jen po krajích nebo podél cest.. Jako na procházku po obědě se dá ale není to nic moc a na horší lyže.. nejlepší bylo mikrokolecko kolem parku granátová
Praha
Vloženo 17.12.2022 19:05
Hvězda. Na třech hlavních paprscích slušné podmínky na klasiku i skejt. Místy popadané listí a větvičky, kamínky jsem žádné neviděl. Dá se s opatrností i na lepších lyžích. Na ostatních cestách je stav horší, místy kouká hlína a kořeny, tam je to pouze na kameňačky.
Praha
Vloženo 17.12.2022 18:13
Kunratický les téměř všechny hlavní i vedlejší cesty sjízdné. Hůlky jdou na asfalt, ale na Prahu luxusní svezení.
Praha
Vloženo 17.12.2022 17:07
Ďáblice a okolí - doplňuji svůj včerejší zápis:
Ty nové 3cm sněhu z dnešní noci pomohly. Ďáblický háj pořád celkem stejný (=použitelný).
Včera večer jsem si dal ještě sjezd sídlištěm (kolem střelnice a koupaliště) až ke Střelničné ulici (loukami krásně sjízdné, pěší cesty neposypané, jen pozor na obrubníky).
Na polích od Ďábličáku směrem na Zdiby mírné zlepšení. Už jsou projeté stopy až do Zdib. Před silnící Ďáblice-Chabry to vypadá divoce (spousta trávy, foto 13:04), ale nejsou tam hroudy. Novou alejí na hranici Ďáblic a Chaber vede uspokojivá stopa (viz foto 15:05). Pak se dá jet buď přes pole (hodně trávy, občas hrouda, foto 15:04) nebo po polní cestě "Na Skřivánčí" (vrstva 2-5cm ujetého sněhu, většinou stopa, ale blbě se odpichuje od tvrdého povrchu, foto 14:47 a 15:12). Pěšáci jsou zatím ohleduplní, chodí svými cestičkami VEDLE stop.
13:04
13:11
14:07
14:47

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7)

Praha
Vloženo 17.12.2022 16:21
Hvězda super na skate, i klasika by šla. Mírný sjezd dolů údolím je akčnější díky odtokovým kanálkům, které je asi lepší přeskakovat (i když některé ani nemusíte). Lidí bylo kolem poledne dost, ale furt méně než v Jizerkách.

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotky na mapě

Praha
Vloženo 17.12.2022 15:15
Nad Velkými Popovicemi – prošlápnutá stopa (menší okruh), jelo to parádně.
Střední Čechy
Vloženo 17.12.2022 15:11
Okolo Průhonického parku. Cyklostezky protaženy malým pluhem, ale šlo to na skate s tím, že hůlky jdou až na asfalt.
Praha
Vloženo 17.12.2022 15:09
Louka u Třemblat směrem na Zvánovice - okruh kolem Ostré Hůry. Stopa projetá lyžaři (ne strojem), sněhu dost.
11:59
12:00
Ladův kraj
Vloženo 17.12.2022 15:06
Zeleneč - takových 8-10 cm sněhu, měkký, před polednem trochu lepivý. Ale dá se a to je paráda.
Praha
Vloženo 17.12.2022 14:10
Dnes přes poledne jsme se projeli přes Vávrův palouk. Stopa prošlápnutá svépomocí, občas hrouda, ale na projetí s dětmi je to ok.
Ladův kraj
Vloženo 17.12.2022 13:29
Hvězda před polednem
super, lidí již více, stopy na klasiku i skate, psi i děti v pohodě, doporučuji
Praha
Vloženo 17.12.2022 11:54
V noci a ráno napadly další cca 3 cm sněhu a znamená to další zlepšení podmínek, to bude platit asi pro celou Prahu. V Hostivařské lesoparku dost běžkařů, kteří dopoledne obnovili stopy z minulých dnů. Místy je sníh dost lepivý. Bruslaři vypadali taky spokojeně. Jezdit se dá v podstatě všude a lyže už nejsou potřeba ty nejhorší z nejhorších.

Kromě sjezdu k přehradě, ten samozřejmě na ty nejhorší lyže je. Cesta podél přehrady by se dala využít na trénink bruslení, pěších tam moc nechodí. Ale vzhledem k rekonstrukci hráze je dobře přístupná jen od Petrovic, ne od Jižňáku a Košíku. Přehrada sice zamrzlá je, ale ne dost na to, aby se po ní dalo lyžovat/bruslit.
10:24
10:31
10:36
10:57

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Praha
Vloženo 17.12.2022 11:17
GRÉBOVKA: Rekreačně se dá povozit po trávnících a většině ušlapaných chodníků, jenom hlavní jsou vyhrnuté na asfalt. Dopoledne kromě jedné běžkařky samí pěšáci, vyjeté stopy se nekonaly, s různými zákoutími natočíte asi 4 kilometry, vzhledem k svažitému terénu to má takový mikrohorský ráz včetně jezírka a grotty.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Praha
Vloženo 17.12.2022 9:08
Hvězda: hlavní cesty na skate A lyže, jenom trochu listí. Sportovci jsou na horách, měšťáci na gaučích, ani noha.
Praha
Vloženo 17.12.2022 14:04
Ahoj! Info ze včerejška z areálu Chuchle bohužel je, že běžkařský okruh bohužel není a ani nebude v provozu....
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 16.12.: Ahoj, nevíte, jestli už funguje okruh v Chuchli? Případně cyklostezka kolem Vltavy?)
Praha
Vloženo 17.12.2022 8:07
Ahoj,

Praha 9 cyklostezka z Vysocan (budova Eliska) do Hloubetina..na skate dobre!okolo Horejsiho rybnika na prochazku:) uzivejte snih je tak 4cm uslapaneho/ujeteho snehu.
Praha
Vloženo 16.12.2022 22:47
(Odpověď na dotaz uživatele Ondřej z 16.12.: Bylo někdo nahoře v Prokopaci okolo Děvína?)
Od Butovic kolem Převaláků na vyhlídku na bývalý Lihovar, Děvín a z opačné strany Převaláků zpět. B-lyže, klasika, občas kouká tráva, sem tam hrudka. 2x na protáhnutí, na Prahu celkem dobré.
Praha
Vloženo 16.12.2022 22:16
Hvězda večer super, hlavní cesty na A lyže (skate), boční cesty občas zadrhnou, ale bez škrábanců, B lyže v pohodě. Dalo se jezdit i dole.
Nenechte prosím v parku běhat své psy na volno, pokud nejsou dobře vycvičení, jednak je to zakázáno (na všech tabulích u vchodů) a vzniklo hned několik konfliktů mezi jejich majiteli, jeden skoro "útočil" i na mě.
Zítra možná zkusím i ten Braník, když zde byl vychválen.😊
Praha
Vloženo 16.12.2022 20:39
stezka podel vltavy - branik zbraslav,parada. po poslednim snezeni uz to nedrhne jako vcera ;-)
Praha
Vloženo 16.12.2022 19:31
Z Obecnice přes Třemošnou na Tok a zpět. Nad Obecnicí a na hřebeni Třemošné zatím moc sněhu není, cca 2 až 5 cm. Dá se s opatrností jet, ale občas to drhne. Od rozcestí Roviny po zelené na Tok už je to lepší, i když i tam to ještě občas drhne. Nad cca 800 m n.m. bylo kolem 10 cm a téměř ideální podmínky.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 16.12.2022 19:24
Modřanská rokle - podvečerní skate s čelovkou naprosto skvělý! Od tramvaje až k přehradě je asfaltka roklí pěkně ušlapaná a na tento základ stále padalo. Po stopě ani památka, ale na skate ideální. Kolem lávky napadané dubové listí, sem tam nějaká větvička, ale v horní polovině to bylo skoro na áčkové lyže! Vřele doporučuju, zítra ráno tam vyrážím zas.
Praha
Vloženo 16.12.2022 17:15
Krčák- okruh U dubu, Roztyly, Labuť, po žluté podél potoka až k Mlejňáku a zpět nejkratší cestou k Dubu. Dnes většinou snad neprotažené, takže těch nových 5 cm dobrých. Obecně roviny dobré, prudší sjezdy špatné - sjezd po žluté k Labuti šutronáda, od Mlejňáku nahoru nesjízdné. Určitě prinejmenším na béčkové lyže, pokud horsi mista prenesete, jinak C. Celkově prima lyžování, až na ten sjezd k Labuti... :'-/ :-D
Praha
Vloženo 16.12.2022 16:24
Hvězda - dnes ráno perfektní, dostatek sněhu i na cestičkách mezi stromy, samozřejmě bez stopy.
Praha
Vloženo 16.12.2022 16:01
Centrální park Stodůlky: Stopa zatim neproslapla, skate na B lyze na 2x kaminky cca 5-10m nebo vylezaji nerovnosti po prohrnuti.
Praha
Vloženo 16.12.2022 13:56
Ďáblický háj: cesty v parku ušlapané, dá se po nich jet i bruslit. O asfaltový podklad se ale špatně odráží a kde není asfalt, občas čouhá kámen. Pod lesem na severu jako vždy sníh nejlepší, uspokojivá stopa, zatím nezdupadná. Jít do polí směrem od Prahy není nic moc. Kde to není zorané, dá se jet, ale často potkáte trávu nebo hlínu. Zejména když děláte novou stopu, což je na polích skoro nutné, zatím to nikdo moc neprojel.
Sněhu je kolem 10cm, je stále prachový (proto se tak boří), přestože přes poledne bylo kolem nuly. Modrý Swix už nedržel, fialový pomohl. Rozhodně na béčkové lyže.
12:04
12:07
12:14
12:27
Praha
Vloženo 16.12.2022 10:14
Miličovský les po nočním sněžení, které ani dopoledne zatím nepřestalo. Odhadem 3-5 cm nového sněhu. Velmi slušně se dá bruslit okolo hald a na hlavních cestách v lese (u těch je určité riziko, že budou částečně prohrnuty). Odpichování hůlkami často z podkladového asfaltu, ale jinak na pražské možnosti paráda. Pár stop vyjetých od lyžařů na klasiku tradičně na loukách (dnes jsem byl první a obnovoval jsem je), nějak sjízdné po povrchu ušlapaném od pěších jsou asi všechny cesty v lese.

Přejezd Petrovice - Křeslice - Miličák na lyžích možný, sundaval jsem jen při přechodu 2 hlavních silnic. Ale tu jednu ulici v Křeslicích asi taky prohrnou a přenášení bude delší. A stoupání od Botiče k Miličáku bych směrem dolů asi snášel i na kameňačkách, nahoru jsem to na nich vyšel. Údolí Pitkovíckého potoka na klasiku použitelné, na skate z Petrovic sem nedoporučuju. Pole za Petrovicemi směrem Uhříněves nepoužitelné.
8:34
9:00
9:16
9:25

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Praha
Vloženo 16.12.2022 18:46
Ladronka - na skate velmi dobrá. Tenká vrstva na asfaltu. Dneska ještě přisněžilo, tak to bude perfektní.
Hvězda - dá se i skate, ale lepší na klasiku. Stopy tam v noci byly, možná trochu zasněžily, ale to hned někdo zase projede. Louka před Hvězdou - pár stop tu bylo. Celkově lyže B (ale po dnešku už to bude úplně v pohodě). Lze vřele doporučit.
Praha
Vloženo 16.12.2022 9:23
Chlístov-Busíny- Na Skalce-Jistebnice (Pekařství s milou obsluhou)-Cunkov-Onuz. Vše paráda :), jen NEEE spojnice z Ounuzu lesem na Chlístovské louky, tam je to o lyže i nohy.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 15.12.2022 21:27
Dnešní svezení po hřebenech o 100% lepší než předevčírem. Jel jsem od Hostomické silnice směr Stožec a dál k bývalé základně PVOS Klondajk. Silnice pěkně uježděná, na bruslení dobrý. Já jel klasikou a na "B" lyže je to OK. Pokud v pátek ještě něco připadne, tak víkend bude super.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 15.12.2022 16:13
Určitě dava, na skate dostacujici vrstva. Na klasiku horší, ale pro srdcare taky dobrý :).
(Odpověď na dotaz uživatele TJ z 14.12.: Jak to vypadá ve Hvězdě po dnešním sněžení? Dává smysl tam jet na skateboardisty?)
Praha
Vloženo 15.12.2022 16:03
Bizon-Ounuz-Businy-A.Lhota
Dnes ideální podmínky, stopa po ranu že včerejška lehce zasnezena, v lesích nad Businami to občas drhlo.Na loukách naprosto super
9:28
9:35
10:14
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 15.12.2022 15:01
Praha - Hvězda. Dnes naprosto v pohodě, všechny hlavní cesty jetelné na skate.
Je třeba to ještě trochu uhladit, ale jelo to slušně (dopoledne). Žádné listí apod. Kamení taky nic. Za mě na B lyže. Je tam malá vrstva, přejezdy a vstup už byl vidět písek. Je tam cca.10cm, po "zajetí" tak 5cm pevné vrstvy.
Skol!
Praha
Vloženo 15.12.2022 13:43
Letňanský lesopark, skate dnes 11-12. Docela to šlo na asfaltových cestách, jen bylo třeba se nohama odrážet hodně jemně. Na asfalt jsem se prodrápl mírně jen 2x, ale podle stop někdo jiný mnohem víc. Hroty trpěly o asfalt (o jeden jsem přišel, ale košíček už měl své za sebou). Jestli zítra fakt připadne aspoň 2 cm, už to bude úplně super.
11:09
11:35

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Praha
Vloženo 15.12.2022 9:33
Hostivař po napadnutí 2-4 cm sněhu mnohem lepší než v úterý. Ve stopách, které už jsou znovu projety od lyžařů, se sice stále sem tam objevuje podklad, ale už nedrhne. Na nové lyže to ani na klasiku není, ale kdo nemá kameňačky, s nějakými průměrným to s opatrností asi zvládne.

Na skate to vypadá taky na zlepšení, cesty stále neprohrnuté. Už to není na tolika místech o hubu, jenom o lyže. Skate určitě jen na již odepsaných lyžích.
8:19
8:24
8:30
8:46

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Praha
Vloženo 15.12.2022 9:21
Krcak dnes rano

Na zavodni lyze to neni, misty to dre, hlavne v kopcich, nahore u chodova lepsi nez dole u potoka. Nebyl jste nekdo dole u vltavy, modrany smer vrane?
Praha
Vloženo 15.12.2022 11:14
Odpověď pro tazatele "Kopec": Praha Braník -ve středu večer jsem byla bez běžek v Braníku na začátku cyklotrasy v ulici "U Kempinku" (byla jsem jen plavat). Trochu napadlo a podle zkušeností z dřívějška bych to považovala po cyklostezce směr Modřany a po louce podle řeky za sjízdné, samozřejmě na lyže, kterých není škoda. Když byl v minulosti dostatek sněhu v Braníku, osvědčilo se mi tam na běžky i golfové hřiště - příjemné kopečky a při dostatku sněhu tam běžkař ničemu neuškodí.
Praha
Vloženo 14.12.2022 23:08
Chlístov, Ounuz, Bizon... Podmínky přímo ideální a to bylo ještě kolem poledne před dalším sněžením k večeru...
víkend se rýsuje slibně:.-) viz. zde:
https://www.pocasiceskasibir.cz/snih/certovo-bremeno-bezecke-trasy
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 14.12.2022 23:07
Zeleneč - po večerním chumelení pěkné noční svezení. Po včerejších -12 se oteplilo na příjemných -2. Polabí a máme tu jako na horách.
Střední Čechy
Vloženo 14.12.2022 13:58
Dopoledne okruh kolem Hartvíkova. Zaznamenal jsem cca 3 jiné běžkaře, ani jsme se nepotkali. Stopa většinou dobře sjízdná. Mezi rybníky jsem si to namířil do lesa, tam však ani stopa po stopě, tak jsem to otočil.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 14.12.2022 9:42
Louky pod Klokočnou okruh cca 5km. Podmínky dobré…ale ve stopě se občas potká hlína, tráva…určitě ne na závodní lyže. Dole v Kolodějích je na cestě štěrk (špatné hlavně při sjezdu)- lepší je před Kolodějemi uhnout po stopě doprava.
Ladův kraj
Vloženo 13.12.2022 17:22
Z Dubče kolem rybníka, po cestách a loukách podél Říčanky na Podleský rybník a kolem čističky zpět. Je to jen tak tak a jen na kameňačky, ale na běžkařskou procházku pro bábinu přímo od baráku to stačilo. Kdo má víc času, určitě se vyplatí vyrazit na lepší místa v okolí popsaná z minulých dnů (Hostivař? Ladův kraj?)
Praha
Vloženo 13.12.2022 12:12
Ze Spořilova lze jet kolem Košíkovských nádrží do Hostivařského lesoparku. Strana u JM je na cestách udupaná, snad i mírně proplužená, ale jede to dobře. Louky zatím nic moc.Musí připadnout.
Praha
Vloženo 13.12.2022 9:27
Hostivařský lesopark - je dobré nemít velká očekávání, ale dá se, nejhorší lyže byly správná volba. Na druhou stranu asi nejlepší podmínky od února 2021.

Ve stopách místy drhne podkladová tráva, často je lepší jet tam, kde je sníh ušlapaný od pěších. Cesty nejsou prohrnuté ani posypané, dle stop na nich zkoušel někdo i bruslit. To ať zhodnotí někdo jiný, ale podle mého to může občas při odrazu z hrany zadrhávat a skejtové lyže je opravdu nutné vzít nějaké již odepsané, sněhu je ještě málo.

Kopce na bobování používané a použitelné. Příjezd od Petrovic doporučuji leda pro místní, je to ta nejhorší část mé trasy.

Hurá, moje první zpráva s GPS záznamem přidaným ze Strava.com v ostrém provozu. https://www.kamzasnehem.cz/clanky/nove-gps-zaznamy-a-lepsi-fotky-na-mape
8:00
8:04
8:24
8:29

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Praha
Vloženo 13.12.2022 8:56
Krcak
Zatim nic moc, lyze jsem po chvili sundal, snad ve stredu pripadne
Praha
Vloženo 13.12.2022 19:57
Včera večer s čelovkou louky v Třemblatech, sněhu spousta, naprostá paráda. V lesích na hvězdárnu občas sněhu míň, občas kameny a místy poničené od aut, ale dalo se na hvězdárnu dostat. Na hvězdárně v sadu a na loukách super. V sadu na hvězdárně jezdíme už od 7.12. a ještě připadlo, takže mohu jen doporučit. Většinu tras jsem taky razil sám, pomoc dobrovolného lyžařstva by se hodila :-) Čelovka už se nervózně klepe na zítra:-)
Ladův kraj
Vloženo 13.12.2022 13:47
Večer projeta trasa od hostomické silnice k rozcestí na Stožci a dál směr bývalá raketová základna "Klondajk" Nikde ani živá duše, pěkné první projetí. Pod sněhem není žádný podklad, takže při přibrzdění to jde na asfalt. Pokud někdo vyrazí, vezměte určitě ty nejhorší lyže co máte. Snad nám ještě něco připadne.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 13.12.2022 8:13
Prokopák louky - krásné svezení, málo sněhu. Lepší kameňačky než b.
Praha
Vloženo 12.12.2022 17:44
Odpolko jsem vyrazil na louky nad Tehov. Je tam tak 15 cm, ale člověk občas chytne o krtinu. Paradoxně lepší to bylo v lese, kde to ve stopách od kol aut lesáků pěkně sviští. Otočil jsem Svojetice a Struhařov a docela dobrý... Tak doražte, ať stopu nemusím prošlapávat jen já 😄
Ladův kraj
Vloženo 12.12.2022 16:12
Hvězda celkem fajn na kameňačky. Pár cm by tomu prospělo...
Praha
Vloženo 11.12.2022 19:24
Dnes od Bizona na Ounuz OK, lesem přes Busíny s velkou dávkou fantazie přeskákat šlo, milé překvapení na Chlistovských loukách - krásné stopy vyjeté skůtrem !! Zpět prvoprůšlap mezi čouhající trávou kolem Starcovy Lhoty a Aleniny Lhoty zase k Bizonovi na výbornou kulajdu. Škoda, že se na ostatních trasách asi čeká až to půjde projet rolbou. Přitom by pro začátek stačil i ten skůtr. Moc prosím.... Posílám 5 000,- aby vás ta údržba letos bavila, ale hlavně pro toho chlápka z Chlistova :-).
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.12.2022 19:15
Polanka dnes od 14-16h -4st. C, podklad měkčí na klasiku super, minimum lidí, spodní okruh solidní, část u lesa na jedničkové lyže. Horní okruh část kolečka oranice, lepší otočit. Část směrem na Vodice jsem neprojel. Díky za stopu.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 12.12.2022 12:12
Dnes asi již hodně zasněžené, ale v sobotu Cunkov - Libenice atypickou trasou s využitím kolejí od aut. V kolejnici na Javoří - po červené nad Brtný - prvostopou kolem Ostrého vlevo (!!) nahoru dolu, za Ostrým napojení na kolejnici - závěrečné dvě louky od posedu prvostopou - a zpět.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.12.2022 14:14
Na Polance sněhu dost, úprava žádná, na loukách to jde dobře, na neprohrnutych lesních cestách také, v oraništi občas může být problém. V hornich partiích je tak 20 čísel umrzlého sněhu a teplota těsně pod nulou.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 3.12.2022 13:25
Obora Hvezda. Rano 5km, odpo 3km s klukem. Tlapani po trave na kamenackach. Do vecera to jeste pujde
Praha
Vloženo 19.11.2022 10:18
V Hostivařském lesoparku bylo ideální zahájit lyžařskou sezónu v noci, to jsem ovšem spal. Ráno už těch cca 3-5 cm sněhu na zahřáté zemi natálo a byl jsem rád, že jsem vyrazil bez běžek. Stopy od nočního lyžaře jsou sice stále zřetelné, ale chvíle, kdy šlo prý ujet několik km bez sundání běžek, je už pryč.
8:32
8:38
8:47
8:53

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Praha

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Praha a střední Čechy