Krkonoše – běžky

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a v souvislosti s lyžováním v nich se zpravidla mluví o sjezdovkách. Ani běžky však nezůstávají pozadu. Velkou výhodou Krkonoš je nadmořská výška, díky které ve hřebenové oblasti leží sníh až 6 měsíců v roce. Celé Krkonoše od západu na východ lze projet na běžkách po Krkonošské…

Číst celý text

Členění oblasti Krkonoše

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 4 nezodpovězené dotazy
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 17.1.2019 15:52
Ahoj, dneska okruhy na Míseckách upravemé, tedy tradičně kromě 10. Z Rovinek oběma směry pouze turisticky proťapané, upraven jen úsek od Labské na stadion. Skol !
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Dotaz Vloženo 17.1.2019 14:18
Ahoj, měl bych dotaz, v jakém stavu jsou STRUHADLA (u Strážného/Špindlu)? Bilestopy.cz mi nějak nefungují a ikdyž fungovaly, tak na tomto úseku nebyla vyznačena žádná úprava. Předem díky.
Zodpovědět Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Dotaz Vloženo 17.1.2019 11:15
Ahoj, chci se zeptat na super treate pro bezkare v okoli Svojku, kde se da nastoupit.
Děkuji. Michal.
Zodpovědět Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 17.1.2019 7:53
Včera pouze Ručičky-Studenov a zpět. Neprojeto, stará stopa není znatelná, přes cestu 2-3 spadlé stromy, spíš je to takové ušlapané od pěšáků. Ale 2 běžkaře jsem zde potkali.
(Odpověď na dotaz uživatele Jurik z 16.1.: Ahoj, máte někdo zprávy jestli je projeto : certova hora , studenov ručičky dvoračky ? Moc děkuji.)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 16.1.2019 10:33
14.-15.1. Benecko upraveno na Rovinku. Dal smerem na Misecky na skate lyzich se dalo dojet tak k Piratovi a tam konec.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.1.2019 15:47
je viz http://bilestopy.cz/cs/krkonose/cernahora
(Odpověď na dotaz uživatele Iva z 15.1.: Nevíte, zda jsou upravované stopy z Horního Maršova - Rudolfova cesta a malé 4km kolečko a 10km přes Krausovy boudy.Děkuji)
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Dotaz Vloženo 15.1.2019 10:37
Chtěl bych se zeptat znalých, jestli je v současných podmínkách reálný přejezd z Horní Malé Úpy po hřebenu na Sněžku a dále po hřebenu na Martinovu boudu. Děkuji
Zodpovědět Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 13.1.2019 20:44
Dnes (neděle) BENECKO - ROVINKA. Přišli jsme v 9 ráno, pouze vyjetá stopa od prvních návštěvníků. Na nohách skate lyže, takže konečná. Každopádně jsme to odpíchali na Rovinku a tím, že na Janovu horu to bude určitě upravené, protože stejná situace byla v pátek, ale už z Rovinky vše upravené. No ale dneska ani ťuk. Takže jsme se smutně otočili a bylo..... Nahoře na okruzích byly dětské závody, takže se nejspíš věnovali tam stopám, ale i tak velké zklamání. Mraky sněhu, ale prdy brdy...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.1.2019 20:15
Doplňuji předchozí zprávu. KRNAP vydal varování a doporučení do lesů Západních Krkonoš nevstupovat. Také asi nějakou dobu nebudou stopy projížděny.
Detaily zde: https://www.krnap.cz/aktuality/varovani/
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 13.1.2019 17:13
Dnes Horní Domky - Ručičky - Studenov až k vlekum a dolu do Rokytnice kolem kapličky. Hromada nového dnes dost mokrého sněhu, hlavní magistrála projeta jen lidmi dvě rozklouzané stopy, v mnoha dalších místech jen dva tři bězkaři předem mnou, mokré a těžké. Pozor nahoře v lese hodně padají váhou sněhu spičky i celé půlky stromů!! Bohužel i rolba to bude mít složité projet. Tak trochu pro nadšence ;). Ale svézt se dá..zimní pohádka ta kvanta sněhu a chumelí a chumelí....
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 13.1.2019 16:13
z benecka na Rovinka hluboky snih pouze svepomocne koleje od prvnich nadsencu. Se skejtovymi lyzemi jsme to po kilometru otocili. Bida
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.1.2019 12:24
Běžecké tratě Roudnice - Skiareal Aldrov.

Jela jsem část okruhu směrem na Křížlice. Projeto asi ráno, stopa všude parádní. Na bruslení dost měkké. Sníh prašan, všude ho je dost, žádné hroudy hlíny nikde nekoukali. Směrem k vleku Vurmovka tratě hodně zafoukané, stopa ale byla. Odpoledne lidí jen pár.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 12.1.2019 22:28
Jel jsem podobne klasiku jako Honza a vse co napsal potvrzuju. Stopa je mistama celkem dobra. Drzel blue extra v kombinaci s fialovym. Pokud nevyjede rolba, tak skate utrpeni. No a ty psy nebudu tadeji komentovat.... Ale jinak zimni pohadka!
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 12.1.2019 21:08
Benecko - Rovinka - Mísečky po plynovodu. Docela se dá, i když rozdupáno a rozježděno od čtyřkolek. Asi 5 cm nového sněhu a stále sněží. Cesta z Míseček na Zlaťák taky ujde. V poslední pasáži závěje a docela fouká.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.1.2019 18:50
Dnes klasika z Harrachova pres Certovu horu, Studenov, Rucicky, Krak. Snidane zpet do Harrachova. Stopa neupravena nikde, ale vetsinou pekne proslapnuto od bezkaru. Az na jednoho pesaka ve stope a asi 10 psu na volno kolem Mumlavy (2 jsem malem prejel - lidi idioti) pekne svezeni. Taky dost spadenych stromu, vetsinou vetve, ale i cele stromy, tak davejte pozor, porad to pada!
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 12.1.2019 15:47
Nebyl dnes nekdo .ezi Beneckem a Miseckami? V posledni dobe se moc neupravovalo a dle komentare ze vcera to upravene jednou bylo. Diky.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Dotaz Vloženo 12.1.2019 21:10
Připojuji se s dotazem. Jak to dnes vypadalo s úpravu tratí mezí Rovinkou a Mísečkami? Díky za odpovědi.
Zodpovědět Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.1.2019 21:15
Mísečky - Rovinka - Žalý a zpět: Dnes byl sníh tupý a pomalý, v sobotu to asi bude podobné. Nového sněhu je spousta (za poslední dny cca 20 cm). Kolem Rovinky celkem 30 - 40 cm, na Mísečkách hodně přes půl metru. Všechny tratě jsou upravené až na 10 km okruh na Mísečkách. Většina z nich prošla úpravou asi v pátek. Na klasiku to celkem šlo (držel modrý Swix V40), bruslení byla celkem dřina.
Cesta z Míseček přes Janovu horu na Rovinku je opravdu hodně měkká (asi ji před tím moc neupravovali a pod včerejším novým sněhem nebyl tvrdý podklad). Dost sněhu je i na cestě z Benecka na Rovinku (viz fotku). Závěrečná cesta na Žalý je projetá rolbou, ale nemá vyjetou stopu a chodí tam lidi dost pěšky.
Odpoledne začalo sněžit a do večera napadly tak 3 cm.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.1.2019 21:06
Dnes jsem si udělala výlet na Benecko. Cesta na Rovinku nebyla upravena, takže sice udusaná od ostatních, ale bohužel kvůli plno lidem, kteří nemají problém jít prostředkem a ani se nesnaží jít na stranu, když proti nim bruslíte, byla tedy cesta hodně hrbolatá. Z Rovinky směrem na Janovu horu byla cesta upravena rolbou, ale v poledne se to už hodně bořilo. Dále potom z Rovinky směrem na Žalý to bylo fajnově upravený a pevný. Takže Vám přeji pohodový víkend.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.1.2019 13:53
Včera 10.1. podmínka nic moc, poodjel jsem do Vysokého, tam ok. Koukni na skijilemnice.cz a bilestopy.cz. Doporučuju raději dojet o trochu výš do Roudnice / Křižlice.

(Odpověď na dotaz uživatele Lojza z 11.1.: Ahoj, chci se zeptat jak to vypadá aktuálně v Jilemnici na Hraběnce? Popř. doporučte nějakou lokalitu v okolí podhůří, kde je upraveno na klasiku, ať nemusíme jezdit přímo do hor. Díky moc)
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 10.1.2019 7:05
Masarykova silnice po odpojení cesty z Medvědína hluboký sníh, neupraveno. Od odbočky ze Šmídovy vyhlídky přes metr vysoké jazyky a závěje. Byl zde i zapadlý skútr. Projeto od pár nadšenců na běžkách. Nad hranicí lesa však okamžitě zaváto, foukal proměnlivý nárazovitý vítr, hustě sněžilo a byl zvířený sníh. Jsem zvyklý na ledasco, ale i ve sjezdařských rukavicích mi byla zima, takže jsem to za mohylou Hanče a Vrbaty otočil zpět dolů.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.1.2019 21:30
Strážné u Vrchlabí.
Žádní lide, parkování 70 Kč na den. Na informacích (otevřeno 10-15h) paní říkala že jsou dvě "upravené" trasy. 8 a 13km, s tím že ta delší je hodně prudký kopec.
Zvolili jsme tu kratší. Asi týden neprojeta ale aspoň se neboří oproti tomu když člověk vyjede z trati. Hledali jsme kudy vůbec jet. Ale pro turisty krásne poznání Krkonoš a zážitek být na lyzich. Mě to měřilo že to bylo spíše kolem 6 km než 8 km. Je to tam 3km a zase zpátky.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 7.1.2019 17:32
Ahoj, dneska krásně upravené Rovinky - Mísečky a to i pŕes Janovu Horu. Na Mísečkách 5 i 7 super, 10 v pohodě sjízdná, dejme tomu i na brusleni..., pro úpravu je třeba jestě trochu sněhu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.1.2019 8:30
Trasy v Harrachově pod můstky jsou hodně umrzlé a ve sněhu je napadáno dost jehličí a větviček. Stoupání na Čertovou horu po Nové Janově cestě OK (trasa upravená). Z Čertovy hory přes Studenov na Ručičky chvílema oranice, chvílema dost větviček, ale sníh dobrý. Dále na Krak. snídani už paráda a sjezd kolem Mumlavy do Harrachova plný lidí.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 7.1.2019 7:32
Super tratě pro běžkaře v okolí Kundratic,Libštátu a Svojku.Nadšenci ze Sokola Kundratice se o ně perfektně starají.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 6.1.2019 21:49
Benecko-Rovinka-Misecky a zpet.

Konecne protazeny cely okruh mezi Rovinkou a Miseckami.Snehu relativne dost,mene na strane pres Janovu horu (pri sjezdu jsem koupil sutr),na nekterych mistech vnitrni stopa hluboko propadla az do vody.

Parkovne na Benecku 70,- (prijezd po poledni).Celkove parada,nikoliv však s A lyzemi. Okruhy na Miseckach projete.

Ceny nekomentuji,jednani TMR rovnez ne.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.1.2019 19:39
Na Mísečkách z okruhů projetá max. sedmička (desítka není), ale vyjímečně je upraveno kolečko přes Rovinka. Co se týče parkovného na Mísečkách, asi se na to z principu nedá nic namítat, je to jejich věc na kolik to našponujou, ale kdyby aspon nelhali. Ted ve zprávách na ČT nějaký mluvčí skirealu tvrdil, že upravují kolem Míseček 40km tratí. Pravidelně samozřejmě neupravují ani pulku.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.1.2019 19:52
Od Normy v Harrachově pěkně stoupákem až na Voseckou boudu. Od Normy až na rozcestí Luboch trasa neupravená a vzhledem k vytrvalému mrholení dost těžká. Lyže se bořily a bolelo to:) Od Lubochu až na rozcestí pod Voseckou krásně upraveno na klasiku i bruslení. Jen to počasí nějak nepřálo. Sjezd pak v mokrém oblečení bolel snad víc než stoupání. Uvidíme co připraví Krakonoš zítra.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 5.1.2019 15:48
Ze Špindlu na Bufet a zpět. Ráno ve Špindlu jsem hned pořádně zmoknul, celý den něco padalo, výš spíš sníh, ale nicmoc. Stopa většinou dobře prošláplá běžkaři, kterých tam bylo přes nepřízeň počasí docela dost.
Vosk V60 (červeny red silver) mi pokluzoval a měkčí jsem neměl. Odpoledne ještě mokřejší než ráno. Ve Špindlu břečka a hluboké kaluže vody.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 4.1.2019 22:17
Sezóna začíná! Konečně. Dnes naprosto skvělé lyžování. Všechny běžecké tratě na Benecku, trasy na H. Mísečky a dokonce i trať do Herlíkovic a na Žalý, čerstvě projeté rolbami. Na H. Mísečkách projeté komplet všechny tratě.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.1.2019 19:20
Trasa ze Strážného pod Husími boudy, Hanapetrovou pasekou na Tetřeví boudy, vodovodní (Liščí cesta) a dolu přes Hříběcí boudu. Nebylo to vůbec protažené. Na klasiku jsem neměla ani metr stopy. Jestli na to kašlou když sněží, nevím. Pod Hanapetrovou pasekou byl úsek 3 km vydřený na asfalt od lesáků. Tam jsem to nesla. Jinak rozbité od rolb a skútrů. Ale jinak padalo a padalo.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 3.1.2019 18:35
Dnes, po zhlédnutí skimapy, kdy ráno upravila rolba cestu, jsme vyrazili z Rokytnice přes Jabloneckou cestu na Dvoracky. Jelikož hustě sněžilo a foukal vítr, tak stopa byla již jen sotva znatelná, cestou zpět freeride v čerstvém prasanku 😀
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 3.1.2019 14:23
Fantasticky upravene trate v okoli Jestrabi/Roudnice, pouze vsak na skate. Velka pochvala rolbarum. alternativa k Miseckam i Benecku. Na Rezek bylo jen proslapane.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.1.2019 7:22
jel jsem z Benecka přes tridomi na Mísečky a zpátky pres Janovu horu. Na Benecko je upraveno k Rovince dále sjízdné lepší skate. Od Labské již upraveno. Zpátky upraveno k rozcestí 7km trati, že dal sjízdné s opatrností, hrbolate stopa jen náznakem u kraje. V jednom místě nedaleko Vítkovic je venku kovová struha na odvodnění. nutné zastavit a překročit. není to vidět tak je třeba jet opatrně.
Zdar
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 31.12.2018 15:49
Dnes z Ručiček na Čertovu horu a zpět. Luxusní úprava dnes ráno, čerstvý prašan, na kterém to nádherně drží. Na Ručičkach to žije 😀
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 31.12.2018 15:29
Misecky-Rovinka. Tak to uz nevim kolik by toho snehu chteli, aby to zacali udrzovat😩. Nasi bratia slovaci je pojmenovali vystizne: Jebko & Trtko (J&T) At zije cesky Aspen.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 31.12.2018 13:34
Ahoj, dneska na Mísečkách upravená 5 i 7, super pocasí ! Z Benecka na Rovinky OK, od Třídomí na Mísečky se dalo i bruslit ( dejme tomu )..... Upraveno systémem běžkaři sobě, rolba tam tuto zimu ještě nezabloudila. Na můj dotaz jsem od TMR dostal odpověď, že dosud není dost sněhu, tak nevím..... Přes Janovu Horu pouze pro odvážné :-), jen proťapáno ....
Skol !
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 31.12.2018 10:02
Ahoj. Včera jsem jel ze Žalého na Benecko-hrůza-rozšlapáno, udusáno, stopa žádná, na skate hrbolaté. Cesta z Míseček přes Janovu Horu na Rovinku je absolutní divočina a nesjízdná, resp. pro turistu, co na běžkách chodí dobrý, ten, co se snaží běhat-ztráta času. Nová velbloudka z Rovinek k Mohwaldově boudě-absolutně nesjízdná, rozšlapaná.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.12.2018 20:34
Z Benecka na Rovinka udusané, rovné. Z Rovinka po plynovodu udusané s hřbetem uprostřed, bez stopy. S trochou fantazie lze bruslit, soupažit. Z Míseček po tratích je stopa po odbočku pětky. Po odbočku sedmičky neupravené ale pevné. Dál pak až na Janovu horu hluboký sníh s jednou stopou od nadšenců. Dvě vytátá místa. Pozor při sjezdu!!
Na to že je sezóna, hodně lidí i sněhu, tak nic moc. Radši bych si zaplatil a jel po upraveném, než divočina zadarmo.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.12.2018 18:47
Strážné - trasy že Strážného upraveny až na Pláň ,trasa trochu horší prvních cca 3km, pak super.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 30.12.2018 15:27
Benecko závodní okruhy ráno dobře upravené, sněhu dost, bruslení ok.
Cesta z Rovinek zpět rozdupaná a plná pěšáků a psů.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.12.2018 14:22
Horní Mísečky - sněhu dostatek, přesto je upravený pouze okruh 1,3,5. Sedmičku, desítku, ani na Rovinka neupravují.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.1.2019 23:12
Úžasné, že máme někde na horách sníh a hodně sněhu!

Z Pomezních bud ke kostelu v Malé Úpě a zpět.
Trasa nebyla super upravena ale jde to. Samozřejmě v tento den tam bylo hodně lidí.
Od 9 h cca se už dalo parkovat jenom na silnici, ale je to zdarma!
Úpa a Rýchory
Vloženo 30.12.2018 9:35
Jeli jsme trasu z Černé hory do Pece pod Sněžkou. Stopy upravené, dobře se jelo po Pražskou boudu. Sjezd do Pece katastrofa. S klesající nadmořskou výškou sníh měkl, byla to rozbředlá kaše rozdupaná od pěšáků a sáňkařů. Tedy žádný požitek z lyžování.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 30.12.2018 6:20
Kolem R
ovinky pekne brusleni, bohuzel nevim, jak daleko smerem k Miseckam. Projizdel skutr s hrablem, takze nejaka dukladnejsi uprava asi nehrozi...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.12.2018 21:02
Od Spáleného Mlýnu ke kostelu v Malé Úpě měkký mokrý krystalický hluboký sníh, rolba sice jela v 11 hodin,ale cestou zpátky odpoledne už to nebylo znát - rozdupáno pěšákama, sáňkama, bobama. Od kostela nad Albeřice jela rolba kolem 12hodiny, upravena částečně i stopa, ale je to měkké, hrudkované, nerovné, v některých částech špinavý sníh a v kopci od kostela koukal asfalt přes celou šířku cesty, ten však rolba zarovnala, takže je to sjízdné, ale chtělo by to,aby napadlo a přimrzlo. Odpoledne opět rozdupané pěšákama.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Úpa a Rýchory
Vloženo 29.12.2018 20:51
Tak jsem to dnes zkusil, urolbovany to bylo pred nejakou dobou, takze podklad je pevny, ale jinak uz to nikdo neudrzuje. Projet se to da uplne v pohode, ale zadny pekny sportovani to neni. Spis turistika na bezkach
(Odpověď na dotaz uživatele Syky z 27.12.: Nevi nekdo, jestli je to protazeny na bezky od Sv. Petra (Plan) na Klinovky?)
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 29.12.2018 19:21
viz zpráva od Neta :), neváhat vyrazit nahoře je sněhu opravdu dost. Pokud nepřijde déšt určitě vydrží.

Zdenda Vloženo 23.12.2018 14:40
Diky RooberteG za zpravu. No situace je asi oproti posledni tvoji ture zcela jina. Otepleni a dest asi snih zlikvidoval, ci je to podel Mumlavy, Vosecka, magistrala nadale sjizdne?
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 29.12.2018 17:59
Dnes dopoledne klasicky Studenov, rucicky, mumlava, kr. snidane, kladovka a zpet na studenov. 5cm noveho mokreho snehu. Namazat na to hruza, stopa slusna, snehu dost. Makacka, ale celkove pekny svezeni.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 29.12.2018 13:54
Info asi hlavne pro skialpinisty co vyrazi se soumrakem - parkovani 300 se plati i po prijezdu po 16:00 (po uzavreni vleku). Chapu ze od 8 do 16 potrebuji mista pro sjezdare se skipasem, ale od 16 uz by tu zavoru mohli zvednout :(
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.12.2018 21:43
HM - projete jsou pouze 1, 3 a 5tka. Na 5tce hodně ulamanych větvicek, občas projete skutrem. Na 7 a 10 je sníh, ale nerolbujou je. Parkoviště bez gopasu stojí 300 Kč na den, tedy platí jej jen běžkaři a skialpiniste. Nic na světě není zadarmo, ale za ty 300 Kč je toho upraveno hodně málo a kvalita úpravy
není nic moc.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.12.2018 21:24
Špatně upravované běžecké tratě i sjezdovky. Parkoviště na Mísečkách zpoplatněno.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.12.2018 15:19
Běžecké tratě na Mísečkách kvůli počasí nic moc. Včera bylo hodně teplo, dnes je tu kolem nuly, fouká a mrholí. Střídá se tvrdý (v noci umrzlý) sníh s měkkým. Upravený je 5 km okruh a částečně i 7 km. Okruh 10 km byl upraven asi kdysi, pak na to nasněžilo a znovu už ho neprojeli (ani rolbou, ani nikdo lyžema). Na 7 km je sníh všude až na pár děr, ale rolba na mnoha místech hrábla hlínu. Na klasiku to nedrželo (ani kombinace K30, K50, K21). Bruslit se dalo, sníh je rychlý. Lidí na 5 km průměrně, na 7 km málo.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.12.2018 13:22
Z Rezku pres sedlo pod Dvorackami, kolem Vlciho hrebene zpet na Rezek, cca 10 km kolecko. Pred par dny upraveno, stale pouzitelne na skate i klasiku. Tvrdy povrch, snehu dost, chtelo by to zase projet. Od sedla pod Dvorackami az k rozcesti pod Vlcim hrebenem do toho vjela rolba bez radlice a bohuzel stopu ponicila.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 28.12.2018 22:47
Zklamaní ! Cesta neupravená ani na svátky.Tak jdu utratit
peníze jinam.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.12.2018 9:58
Rolba jela na Aldrove cca pred 2 dny. Je projeto po loukach z Roudnice na Vurmovku a dale k cervenemu krizi. Tam a zpet cca 8km. Kolem Kobyly a k Rezku neprojeto. Snehu je zatim dost, bohuzel teplo nici kvalitu.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 28.12.2018 22:52
Svážnice z Míseček byla super, stejně tak Skate směrem na Medvědín. Trasa přes Labskou na Rovinky upravená pouze ke sjezdovce, potom jen ca. 1,5m šířka. JInak ohledně dopravy na Horní Mísečky: zmiňované zdarma SKibusy zrovna nic moc hitparáda, co se frekvence týče, zde je jízdní řád.
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L670993_181209_223729.pdf
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.12.2018 21:51
Start v 10:00 z Hoffmanek, Černohorská silnice - upravené, na skate dobre, ale místy se borilo, bez stopy na klasiku. Odbočka na Zrcadlovky byla ráno zapadaná asi 10cm, ale vypadalo to na včerejší úpravu. Východní úbočí černé hory nad Pardubky měkčí a přemrzlý tupý. Stopa parádní. Sjezd přes Pardubky ke krausovkam čerstvý mansestr, žádný lidi, dolů pěkný tvrdý. Od krausovek nahoru pěkný tvrdší ale tupý. Vrstevnice na signál na slunci měkký a hluboký, parádní stopa na klasiku. Od signálu na Václavak přemrzle a tupe, stopa super. Na odbočce to vypadalo i na úpravu k vlašským boudam. Kolem kolínské boudy marast. Zpátky na černou po magistrále, tupe a přemrzlé, stopa vypadala ok. Malý okruh taky pěkně svezení. Odbočka do železného dolu a pak i z druhé strany od Černohorske silnice na Zrcadlovky byla odpoledne upravena. Celkově super úprava v maximálním rozsahu, jen ten sníh ještě není pořádně spojeny a je pěkně tupy, místy je to hlubší a mekkci a moc to nejede. Je vidět, že to upravují každý den, nicméně je těžke z webu vyčíst co je aktuálně upraveno. U informace není uvedena aktuálnost.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně

O oblasti

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a v souvislosti s lyžováním v nich se zpravidla mluví o sjezdovkách. Ani běžky však nezůstávají pozadu. Velkou výhodou Krkonoš je nadmořská výška, díky které ve hřebenové oblasti leží sníh až 6 měsíců v roce. Celé Krkonoše od západu na východ lze projet na běžkách po Krkonošské magistrále – jednotlivé krkonošské oblasti jsou propojené a dost se prolínají. Specialitou je zvláštní značení pro lyžařskou turistiku, tzv. němé značky Krkonoš. Významné horské objekty (chaty, sídla, hory) jsou označeny pomocí různých červených symbolů, které ve formě plechové značky ukazují směr k danému místu a jsou dobře vidět i za zhoršených podmínek.

V létě se může hodit článek o tom, jak se dá jezdit v Krkonoších na kole.

Členění oblasti Krkonoše